Een complete ampeerauto veel te duur voor liefhebber Zelf bouwen, ook dat kan... er nog niet Maar dan ben je Prijzen van 18.444,- lol ƒ215.000 Eerst 'ns proberen Bestelauto met stromend water I Op het punt van verbouwen is veel mogelijk. Je kunt zelfs hele inbouw- pakketten kopen. Maar ook veel los se delen. Krijg Je de isolatie, de bedbanken, de gootsteen, en het tafeltje zelf wel voor elkaar, dan kun Je altijd nog het moeilijke oarrosseriewerk ergens laten doen. Er zijn firma's die zich hebben gespecialiseerd in zulk soort karweien. Ze kunnen een hele be stelauto voor Je tot kampeerauto verbouwen, maar ze doen ook de losse klussen. Bijvoorbeeld een op klapbaar dak erin maken, of een ontluchtingsraaanpje. Om een indruk te geven van waf er op dit gebied te koop is, laten we hier een aantal voorbeelden volgen: Een ombouwfirma levert voor de Ford Transit een inbouwset voor circa 5200. Die set omvat een mul tiplex vloerplaat met vloerbedek king; triplex wand- en dakpanelen; twee bedbanken met bergruimte eronder; een tafel; aanrechtkast met koelbox, drinkwatertank, hand pomp, en spoelbak; garderobekast uitklapbaar tweepits gascomfoor; stopcontact van buiten naar binnen, plus een verlichtingsarmatuur; gor dijnen. De 5200 is de doe-het-zelf prijs. Laat men het werk daar uitvoeren, dan komt er nog circa f 1100 aan kosten bij. Er zullen doe-het-zelvers zijn die vinden dat ze zo'n inrichting als hierboven genoemd wel zelf kunnen maken. Die hebben dus ook zo'n - altijd wel prijzig te noemen-pakket niet nodig. Maar zij zullen mis schien niet zo makkelijk zelf iets aan het dak doen. Hier zijn enkele prijstdeeën van dat soort werk: a. hebben wij op deze pagina bij- Hefdak 120 x 90 om. circa 1200 ge- i gebracht. Met daarbij nog wat monteerd. Vast dak wordt voor circa f 1800 ge monteerd. Ventilatieluik 50 x 50 om., circa 430 gemonteerd. Voor de Peugeot J7 zijn er inbouw- sets van 3985 en 4985. van onge veer dezelfde samenstelling als voor de Ford Transit staat genoemd De uitvoering kan wat verschillen. Als u op dit gebied plannen hebt. is heü nu zo ongeveer de tijd van het Jaar om er aan te beginnen of van af te zien. 41.500 gulden, dan betaal Je aan WA-premie 350 gulden, of aan all risks-premie 1800 gulden per jaar, plus de boedelverzekering. Voor de wegenbelasting kun Je voor kampeerauto een zogenaamde wat voor de verzekering en voor die 60-dagen-kaart en voor douanecon trole aan de grens nodig is moet Je wel wat doen. Het busje moet of ficieel gewogen worden en gekeurd. Het moet aan eisen voldoen; een 60-dagen-kaart krijgen. Daar kun Je bestelwagen met een paar losse in de zomerse maanden de weg m< op. Voor een VW-kampeerwagen komt die kaart op ongeveer 150 gul den. Normale wegenbelasting voor een heel jaar ligt voor zo'n busje tussen de 500 en 580 gulden. Om een verbouwd busje als kam peerauto geregistreerd te krijgen Wie er aan gaat beginnen, kan het beste inliohtingen vragen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer, district Zuid-Holland, Fruitweg 264, Den Haag, tel. (070)-88 4100. Het ls natuurlijk het makkelijk ste een hele nieuwe, complete kam peerauto te kopen. Maar dat is wel een erg dure grap. Terwijl Je al een aardig kleine toercaravan koopt voor zo'n zevenduizend gulden, moet je voor de kleinste kampeerauto die echt niet meer ruimte biedt al ruim achttienduizend gulden neer tellen. Die goedkoopste, dat is een Volks wagenbusje, maximaal plaats voor drie personen. Hij kost f 18.444. Inge richt voor vier personen begint de prijs van Volkswagen-kampeerauto's bij f 19.800. En dan zijn we nog maar bij een kleine kampeerauto in een zeer een voudige uitvoering. BIJ andere merken en types zit Je meestal meteen op een dertig veer tigduizend gulden. En dan moet Je niet naar een luxe kampeerauto met forse verblijfsruimte gaan kijken, want die kost meer dan twee ton. We geven hierbij een lijstje van de verschillende merken kampeerauto's die volgens een opgaaf van de ANWB in ons land te koop zijn, en wat die volgens prijspeiling eind vorig Jaar kostten. De meeste merken heb ben slechte enkele uitvoerigen. Veth- Feugeoi en Westfalia-VW hebben echter talrijke uitvoeringen: van die merken noemen we alleen de laagste en de hoogse prijzen. Voor Renault hoort men een In bouwset noemen van circa 3200. Grote handelsaktivlteiten bestaan er op het gebied van de omboifw van Volkswagenbusjes. Hier worden de volgende prijzen genoemd: Inbouwset met slaapplaats voor vier personen f 3750. Hef dak 950 gemonteerd. Groot klapdak met twee slaapplaat sen er in f 3600. Vloerverwarming 675. Ventila tier aam 325. Zonneluifel 195. Zijtent f 900. Klein klapdak 1500. Firma's die zich met ombouwen en de verkoop van inbouwpakketten be zig houden zijn: Ackermann in Wa- geningen; Ames in Zwijndrecht; Van Helden te Driemond; „De Leer- en Doedel" te Arnhemen Veth in Arnhem. De Volkswagenbus is erg klein ver geleken bij andere bestelwagens. Maar er is de meeste vindingrijk heid in gestoken om hem groter te maken. Bijvoorbeeld door een hef- dak, en een achter-aanbouw waar de slapers 's nachts met hun benen in liggen. En ook met een groot openklappend dak waarin de sta- hoogte maar eventjes tot 2.50 meter reikt en waarin bijvoorbeeld de kin deren kunnen slapen op een uit klapbaar bed. Je begint aan heel wat, met een kampeerauto. Wie er wel voor voelt, maar toch niet zomaar aan een veel geld kostende aanschaf of verbou wing wil beginnen, zou er over kun nen denken eerst eens een proef te nemen, je kimt van enkele merken namelijk wagens huren. Dat is mis schien wei op meer adressen moge lijk, maar wij weten er drie e die geven wij hierbij alvast aan u door: VW-kampeerauto's bij automo bielbedrijf A. P. Uckermann, Chur- chillweg 114 te Wageningen. Ford-kampeerauto's bij Centraal Auto bedrijf. Prinses MargrieüpQant- soen 10, Den Haag. Peugeot-kampeerauto's bij garage Commandeur, PaaUelwerg 13, Bever wijk. Het huren van zo'n wagen ko9t ook niet niks. Een VW. bijvoorbeeld, koet buiten het seizoen 425 gulden per week plus de kosten van extra kilo meters, benzine en verzekering. De Ford heeft huurprijzen vanaf 645 gulden per week. Voor de gegeven hebben wjj dankbaar gebruik gemaakt van de kennis van caravanspecialist J van Hilten. Hij is redacteur van de Kampeer- en Caravankampioen van de ANWB. Wie behalve over kampeertoiletten nog heel veel meer wil weten over caravans, raden wij zijn boekje „Caravanning" aan. Het boekje geeft allerlei wetens waardigs over dit onderwerp met tal van tips om, soms, teleurstellende Impulsaankopen te voorkomen. Maar ook alles wat er over het inrichten van en rijden met caravans van belang is, staat er in. Het is voor net nog geen tien gulden bij alle ANWB-kantoren te koop. Prijzen complete konpeeroutc 1 s Amescador-VW 19, ,800 en 20.000 Bavemo-Bedford 45.000 Biod-Ford Transit 40.000 Autohome-Ford Tronsit 29, ,875 en 41.535 Hebocar-Kercedes Benz 31, ,400 en 33.700 Midas-GMC 59, ,950 en 62.450 Neba-Citroën HY 32, ,850 en 64.830 Snoeks-Me rcedes Benz 29, ,550 en 52.000 Sportscoach-Chevrolet 184, .900 tot 215.000 Spijkstaal-Ford 42.920 Veth-Peugeot J7 24, ,250 lot 53.940 Weinsberg-Peugeot J7 39.000 Westfalio-VW 18. ,444 tot 25.271 Het interieur van de Ze beginnen er langzaam maar ze ker een beetje ln te komen, de kam peerauto's. de laatste paar zomers zag Je er steeds meer op de weg. met of zonder boerenbonte gordijn tjes voor de ramen. Niet zoveel mensen kopen ze nieuw, er zijn er meer die ze zelf maken: heb komt er op neer dat Je in een gewoon bestel busje een caravaninterieur inbouwt. Dat laatste klinkt makkelijker dan het ls. Er komt heel wat bij kijken om van de kleine laadruimte van een bestelwagen een plaats te ma ken waar Je kunt koken, slapen. Estafette. ademen, en dan ook nog eens Je achterste draaien. Een riant uitgevoerde kampeerwagen met alles er op en er aan. ïomplete kampeerauto's zijn voor de neeste liefhebbers veel te duur. Veel [oedkoper is het om een gewone lestelwagen te kopen een goeie weedehandse— en daar zelf de tonnenboei in te bouwen. «Vat Je wel moet doen voordat Je kan een kampeerauto-karwei begint, ls zeer zorgvuldig de geschikte Bestelauto kiezen. Natuurlijk moet hij nog erg goed feijn, anders wordt de verbouwing weggegooid geld. Er moeten in elk geval raampjes in zitten. Maar Je poet ook met de binnenmaten uit jde weg kunnen. bie maten lopen nogal uiteen. Hier zijn een paar voorbeelden Peugeot J7lang 2.97, hoog 1.82, breed 1.73 Renault Estafette 1000 Lang: lang 2.86, hoog 1.83, breed 65. Citroen hoog 1000, lang 2.44, hoog 1.82 breed 1.84. Fiat 238 verhoogd duk: lang 2.79, hoog 1.84, breed 1.68. VW-Kobi: hoog 1.40, lang 80, breed 1.45. Ondanks de onderlinge verschillen in afmetingen zijn van deze en andere busjes allemaal wel kampeerauto's te maken maar Je kunt het beste voor kezelf uitmeten in welke Je past. Zelf uitmeten, want de opgaven in folders zijn niet altijd even duidelijk. Het bestelbusje Al heb Je zoveel geld dat Je een kant-en-klare kampeerauto kunt ko pen, of al heb je handen die maken wat Je ogen zien, daarmee ben Je er nog niet. Die kampeerauto, daar moet wegenbelasting voor worden betaald, en verzekeringepremie. En als het een zelf ver bouwde is, dan moet er een goed kentekenbewijs voor komen. Om te beginnen met de verzekering; Volgens inlichtingen die men ons bij een maatschappij (deNationale-Ne- derlanden) gaf, kun je een kam- peerbusje verzekeren op een tarief dat de helft is van wat zou gelden als je het busje als bestelwagen ge bruikte. De WA-premie komt voor een verbouwd Volkswagenbusje op zo'n 300 gulden per Jaar. All Risks verzekering zou voor die VW op een 1000 gulden komen. De losse inboe del (radio, t.v., kleding, visspullen, enzovoort) kun Je er apart bij ver zekeren tegen aanrijdingsschade, diefstal en andere narigheid. De premie daarvoor komt op een pro cent van de nieuwwaarde. Zou Je bij voorbeeld een kant-en- klare kampeerauto kopen van zo'n

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 25