ultink heeft 't tijdens WK 47/I hl moeilijk Spaanderman onderscheiden Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Hippisch evenement na paardenmarkt in Rijnsburg L; LOTTO EN TOTO VALKENBURG (Z.H.) opndanks tweemaal winst Morspoort tweede in biljartstrijd ilJDAG 26 MAART 1976 bed)e lotoo- RIJNSBURG De hippische omlysting van de Rynsburgse eeuwfeesten is vorig Jaar zó goed in de smaak gevallen, dat er op 20 mei een reprise zal plaats heb ben na de paardenmarkt. Op een gemeenteterrein zal die donder dagmiddag eerst een carroussel worden gereden door de landelijke Burchtruiters. Daarna organiseert de rij- en jachtvereniging „Duin- ruiters" een concours hippique voor regionale ruiters en ama- Het is een van de vele activi teiten van de nog zo jonge ver eniging „Duinruiters", die precies een jaar geleden werd geboren uit een behoefte, welke werd gevoeld door de niet bij de landelijke rui ters aangesloten houders van pri- vépaarden in en rondom manege Bakker in Noordwykerhout. De Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen (aangeslo ten bij de Nederlandse Hippische Sportbond) verlangt van 'n ieder, die zijn paard meer dan alleen re creatief wil gebruiken, dat hij de sport gaat beoefenen onder de vlag van een aangesloten vereni ging. En het gebied tussen de Zuid hollandse vereniging in Wasse naar en de Noordhollandse in Aerdenhout lag wat dat betreft nog braak. Zo kon het gebeuren, dat er bij „Duinruiters" aanmel dingen binnenkwamen uit Ha- zerswoude, Hillegom, Leiden, en zelfs uit Wassenaar. Uit de ge hele regio derhalve. In totaal tel» de club nu 75 leden. „Maar dat is veel te weinig", zegt voorzitter J. Tramper uit Rijnsburg zeer gedecideerd. „Om goede concoursen te kunnen or ganiseren en we willen er naast onze onderlinge wedstrijden minstens één per maand op touw zetten moeten we veel meer leden hebben. Of een goede spon sor kunnen vinden. Want de kos ten lopen te hoog op. Vorig jaar hebben we voor zo'n tienduizend gulden alleen al aan springmate- riaal moeten kopen. Dit jaar moet daar zeker nog eens voor vijf duizend gulden bijkomen. Aan in schrijvingen haalt men dat er niet uit. Dat potje gaat al op aan het vergoeden van de onkosten van de diverse officials, die nodig zijn: juryleden, parcoursbouwers, tijd- „En danwe mogen nu sprin gen op het terrein van boer Pen- nings achter manege Bakker. Voor ons erg gelukkig en we zijn er heel erg dankbaar voor. Maar er kan altijd iets tussen komen. Dan zitten we mooi zonder. We hebben nog wel wat uitwykhavens, maar nog beter zou het zijn als we een eigen terrein ter beschik king hadden. Maar waar vindt men vandaag de dag in de bollen streek een terrein van ruim een hectare? En wat moet dat niet gaan kosten? Het is nodig voor onze groei, maar zoals we nu zijn kunnen we dat met geen moge lijkheid opbrengen". Pikeur H. Peeters en landelijk in- structrice Marijke Dobbe de Bruin geven de „Duinruiters" eenmaal per week les in manege Bakker. Daarnaast zijn er leden, die in groepjes elders instructie krijgen van anderen. Niet als concurren tie voor maneges, want daar al- I leen kan het paardrijden voor iedereen beginnen. De „Duinrui ters" willen slechts de krachten kunnen meten, omdat de sen de enige ladder waarlangs men in de paarden sport naar boven kan komen. Niet alleen in de springerij, maar ook in de dressuur en zelfs in de militairy. Want de Bond heeft al een seintje naar „Noord- wijkerhout" gfegeven, dat zij heel graag zou zien, dat er een samen gestelde wedstrijd werd georgani- Maar daarvoor moet Staatsbos beheer bijspringen met toestem ming voor het gebruik van een stuk duin voor de cross. En of dat zal gebeuren? Het is verder ook nog mogelijk dat de „Duinruiters" op zaterdag 4 september de touwtjes in han den zullen hebben van een con cours hippique op een buitenter rein bij de Leidse Groenoordhal. Dat zou dan zijn ter gelegenheid van de veertigste Vebo. De con touren van deze plannen zijn echter ook nog vaag. Want verder dan de eerste contacten is men nog niet gekomen. Door Ruud Paauw efoor burg Niet eerder dan na drie uur 's nacht kon Vultink duidelijk maken, dat het om de wereldtitel in het anker-kader 47/1 voor hem menens is. Het herstel was wel- waar niet opzienbarend, maar het was er toch. ifm Dle n m ll 206 Doordat bij wereldtoernooien in geval de eerste drie ronden i (Bij stliggen (George Troffaes, de Bel- sche voorzitter van de wereldbil- irtbond houdt daar halstarrig aan eey> moest Vultdnik al in de tweede e,cHnde tegen Berardi, ook een win- 30lebar. Want de Argentijn had tot aasLjers verbazing afgerekend met )71-jonnesson, één van de favorieten. c ook Vultink kreeg het moeilijk ,leetken hem. Na een sterke reeks van jfmh bleek hij het probleem te heb- geklaard, maar evenals tegen n Berardi terug. Bij de negende beurt (stand 234 Vultink) werd hij af- ild, omdat tfe bal het speelvak hebben verlaten. Berardi testeerde. De beslissing was ad diubieus, maar het was tuwelöjks te zien. De bal lag op rand van de kaderlijn. Vervolgens verschillende scheidsrechtere gehaald en ging opeens zich ermee bemoeien, beslissing van de arbiter werd c herzien. Vultink kwam aan stoot maakte Kiel de partij uit. i,|Misschien dat hij dezelfde (vreem- weg bewandelt als destijds in Rot Daar verloor hij zelfs van Bessems, om twee dagen la- toch wereldkampioen te worden. is het in Mollerusa nog _j niet, al won hij dan tweemaal, i de kans dat het daar helemaal komt is erg groot Het gevaar voor de Nederlan- r is op dit moment Connesson. En kt is Vultinks eigen schuld. Hij is in elk geval eigenwijs. De vete tus sen hem en Connesson dateert van Rotterdam, maar de Fransman heeft laten blijken geen rancunes meer te hebben. Vultink daarente gen wil pas na Mollerusa de vrede tekenen. Dat zou hem wel eens de wereldtitel kunnen kosten. Afge- ziP): daarvan toonde Connesson ook zijn klasse. In zijn partij tegen Are naza produceerde hij een reeks van 185. kort nadat Müller op dezelfde (slechte) tafel tot 172 was gekomen. Raymond Ceulemans, die in dit soort toernooien altijd heeft verlo ren van Vultink. deed het voorzich tiger, maar wel constanter. Hij heeft dar. ook na twee ronden de leiding. De Europees kampioen in het 47'1 zette eerst Kobayashi aan de kant om daarna hetzelfde te doen met de zo langzamerhand uitgespeelde Galvez. UITSLAGEN Vultink 300 21 60 14.28 Arenaza 152 21 49 7.23 Müller 300 22 53 13.63 Galvez 191 22 36 8.67 Ceulemans 300 12 51 25.00 Kobayashi 210 12 69 17.50 Connesson 221 11 83 20.09 Berardi 300 11 106 27.27 Kobayashi 97 9 49 10.77 Müller 300 9 172 33.33 Ceulemans 300 10 86 30.00 Calvez 249 10 84 24.90 Vultink 300 10 114 30.00 Berardi 208 10 69 20.80 Arenaza 65 8 20 8.12 Connesson 300 8 185 37.50 STAND Ceulemans 4 164 27.27 Müller 4 172 19.35 Vultink 4 114 19.35 Connesson 2 185 27.42 Berardi 2 106 24.19 Kobayashi 0 69 14.61 Calvez 0 84 13.75 Arenaza 0 49 8. Hans Vultink: eigenwijs Beslissingsduel GSC 2 - Leski W LEIDEN De belangrijkste wed strijden in de afdeling eerste klasse volleybal waren die van de lijstaan voerders, Leski Wassenaar en Groen Stereo Centrum 2. Leski Wassenaar I had weinig moeite om de winst binnen te halen. Het Warmondse WVC kon nauwelijks serieuze tegen stand bieden, 15-1. 15-6, 15-3. Veel moeilijker had Groen Stereo Cen trum 2 het tegen DVO. Groen Ste reo Centrum miste in dit zo be langrijke treffen aanvaller Erwin Bergsma en dat scheelt, een stuk In alle drie de sets, 15-9, 15-11, 15- 11, kon DVO een 4-1 voorsprong ne men om die toch in de beslissende fase kwijt te raken. Vanavond. 20 uur, zal Groen Stereo Centrum 2 in een beslissingswedstrijd tegen Leski Wassenaar I in de Universi taire sporthal uitmaken wie in de komende competitie in de promo tieklasse zal mogen aantreden. In de degradatie - zone wist LUSV 2 de reserves van Leski Wassenaar overtuigend met 3-0 af te troeven. Dat betekent dat de Wassenaarders dieper in de zorgen zijn gedompeld terwijl de studenten weer opgelucht kunnen ademhalen. Bij de dames leverde de degradatie - kandidate Leski Wassenaar 2 verbeten strijd tegen een stroef draaiend LUSV. De kampioenen in spé wonnen welis waar met 3-1, maar de zege miste overtuiging. Vanavond! (19 u), speelt LUSV haar laaltste wedstrijd. Bij winst is het kampioenschap een feit. DAC 2 vocht tevergeefs voor de laatste kans om aan de degradatie te ontkomen. Groen Stereo Centrum 4 won: 15-6, 16-14, 16-14. In de pro motieklasse verloor ee nmet drie invalsters verzwakt Groen Stereo Centrum 2 in Hazerswoude van Be Fair 2 15-9, 11-15, 15-13 en 15-6 voor Be Fair 2. een miljoen gulden aan prijzen ser Noordwijk kreeg gisteren de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Spaanderman werd de onderscheiding uitgereikt (vanwege zijn grote verdiensten in Noordwijk) tijdens een receptie ter gelegenheid van zijn 30-jarig jubi leum als secretaris van de voetbal vereniging. In de stampvolle kantine schetste Noordwjjks burgemeester J. M. Bonnike zijn verdiensten waar na voorzitter Leen Korbee de be stuurder een fraaie stoel aanbood. Uit handen van Fokke Remmers, ontving Spaanderman verder de zil veren speld van de Koninklijke Ne- Jongbloed ischorst ZEIST FC Amsterdam moet morgen in het belangrijke duel te gen MVV in Maastricht aantreden zonder doelman Jan Jongbloed en Theo Husers. Beide spelers werden door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Zij kregen bovendien boetes van respectievelijk 150 en 200 gulden. Of PSV in "de topper tegen Ajax kan beschikken over Jan van Beveren is nog niet bekend. Zijn zaak wordt vanavond mondeling behandeld. t inscriptie aanbood. een miljoen gulden aan prijzen Voor ƒ1,- kurrt u reeds meedoen met deze nationale puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en één van de prachtige prijzen winnen/waaronder de super-de-luxe machine van Singer. De allesdoener, type 760 van Singer, winkelwaarde 1.179,- En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want er is al een elektrische Singer zigzag voor 369,-. Wirn Spaanderman: DEN HAAG Eén deelnemer had de zes cijfers van lotto 12 goed voorspeld. Hij ontvangt ruim zes ton. LOTTO Aantal deelnemers: 911-981. Inleg: f 3.623.803, prijzenbedrag. f 1.721.306 Eersite prijs: 1 winnaar, die bru to f602.457,- ontvangt: tweede prijs 2 winnaars, die elk bruto f57.376.- ontvangen; Derde prijs: 264 win naars, die elk f978,- ontvangen; vierde prijs: 11.866 winnaars, die elk f29,- ontvangen: vijfde prijs: 13.687 winnaars, die elk f 25,- ontvangen. TOTO Aantal deelnemers: 234.513. Inleg f 724 702,-. Prijzenbedrag: f344.233 Eerste prijs: 129 winnaars, die elk bruto f 1067 ontvangenTweede pr. 2.639 winnaars, die elk f32,- ont vangen: Derde prijs: 21.346 die elk f 5,- ontvangen. LEIDEN De tweede plaats in i eerste klasse van de competitie in de Leidse Biljartbond is ver- verd door het biljartviertal van de lorspoort met 3 punten voorsprong Landzicht 1 (102 Om 99). In de latste ronde nam de Morspoort het voor het onzekere door de riendschap in een uitwedstrijd met 1-8 te kloppen, waarmee het onbe- ikbaar was geworden voor Land- 'cht. Kampioen De Carambole !eef de gehele competitie ongesla- en eindigde op het fraaie totaal 127 punten uit 20 ontmoetingen. )e Rijnstreek legde beslag op de ierde plaats. De uitslagen: Oude Berberg Zjjlspoor 6—2; Landzicht •UVS 6—2; Carambole—TOG 8—0; TiendschapMorspoort 0—8, R(jne- i—Between 4—4: UVS—Zijlpoort —5. In de tweede klasse had Land- Iclu 2 een goede week, daar het zelf afrekende met concurrent TOP I en Cleyn D. 1 niet behoefde te spe len. Met nog een inhaalronde voor de boeg hebben de Voorschotenaren een riante voorsprong van 6 punten op TOP. Uitslagen: De Heul 1—Ca rambole 2 4—4; TOP 1—Landzicht 2 2-6; De Waag 1—Wachtje 1 4—4; DOS 1—Vrienschap 2 4—4. Derde klasse: UVS 2—Witte Hen 1 6—2; TOG 2—Rynegom 2 6—2; Be tween 2—Cleyn Duin 2 4—4; Land zicht 3—Oude Herberg 2 2—6; Ca- rabole 3—Rijnstreek 2 2—6. Vijf de klasse: Witte Hen 2Vriendschap 4 6—2; TOP 3—De Waag 4 4—4; Morspoort 2—TOG 3 6—2; DOS 3— 't Zuid 2 2—6; Carambole 5—Cleyn Duin 4 8—0. Zesde klasse: De Waag 5—UVS 4 80; Vriendschap 5 Morspoort 3 5—3; Landzicht 5—DOS 4 6—2; VOP 2 Carambole 6 2—6; Zijlpoort 2—TOP 4 4—4. De Alfetta van Alfa Romeo. 1600 cc of1800 cc motor voorin. 5 versnellingsbak met differentieel achterin en De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u. Alfetta 1,6-125 pk-17.990,- Alfetta 1,8-140 pk-19.790,- Alfetta GT-140 pk - 21.490,- Alfa Romeo is verkrijgbaar in 18 modellen vanaf 12.060,- bij meer dan 100 dealers. B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17, telefoon 01718—13900/16275. Eigen belang (I) George Knobel heeft weer een oud klaaglied gezongen. De Ne derlandse topclubs voelden er wei nig voor spelers af te staan aan Jong Oranje dat Schotland moest bestrijden om in de halve finales te belanden van de Europese beker voor jeugdteams. De club belangen wogen weer eens zwaar der dan het nationale belang. Jong Oranje heeft ondanks die niet geringe handicap toch de halve finales bereikt en gebruike lijk is nu dat iedereen verder over de zaak zwijgt. Totdat we op nieuw in zo'n situatie geraken; dan komt de bondscoach met een nieuw couplet van het klaaglied. Valt er iets aan de kwestie te doen? Gevreesd moet worden van niet. Het zit een beetje in de Neder landse aard. Een zorgvuldig ge koesterde schotjesgeest. Er icordt ivel vaak iets geroepen over het algemeen belang, maar de prak tijk wijst dan steeds uit dat men het over het eigen belang heeft. Clubs hebben zeker geen onge lijk als ze beweren dat van hun topspelers nogal wat wordt ge vergd in competitie, bekerwed strijden. Europa Cup-toernooien, interlands, jeugdinterlands. Maar we zijn niet het enige land dat met dat probleem kampt. We ma ken er wel het meeste lawaai over. Zolang in Engeland, met vermoedelijk de slopendste com petitie ter wereld, de clubs nog niet zover zijn gekomen dat ze de nationale teams laten barsten, past de natie achter de dijken enige matiging. Gewapper met dat bordje „overbelast" kan maar beter achterwege blijven. Eigen belang (II) zei: „Begrijp me goed. ik persoon lijk hoef met dat Nederlands elf tal niet zo nodig Europees kam pioen te worden. Laat de mensen in vredesnaam niet denken dat ik op een persoonlijk succes uit ben. Ik knok. ik vecht echter voor hrt hele Nederlandse voetbal. En het is in het belang van het Neder landse voetbal. En het is in het belang van het Nederlandse voet bal als we het wel halen". Hier past een zure glimlach! De laffe manier roaarop hij nog niet zo lang geleden het Oranje team tegen Italië liet voetballen, moeten we dus echt zien „in het belang van het hele Nederlandse voetbal". Morgen brengen. Enquete Van dat Duitse geloei over Van der Kr oft krijg je langzamerhand een staart. Aan de hand van de tv-beelden zou je zeggen dat er op die twee doelpunten van de Borussen niets aan te merken was. Maar zoiets kun je alleen pas beweren nadat je, gemakkelijk in de leunstoel zittend, de situaties in slow-motion voorgedraaid hebt gekregen. Wat uiteraard voor Van der Kroft in Madrid niet was weggelegd. Voor mijn gevoel heeft Van der Kroft doodgewoon een pechdag gehad. Zoals ook een topvoetbal- Ier wel eens totaal uit vorm kan zijn. Dan pakt alles verkeerd uit. Van een speler nemen we het dat hij tioee keer voor open doel mist, maar van fouten van 'n scheids rechter toch ook een mens) wil len we niet weten. De enquête die in de Bonds republiek meteen over Van der Kroft iverd gehouden, was na tuurlijk een lachertje. Het meren deel van de Duitsers gelooft dat de Nederlandse arbiter icas om gekocht. Goed nagedacht had die meerderheid niet. Want één van de Duitse doelpunten was door Van der Kroft al goedgekeurd en iverd pas op advies van grens rechter Hoppenbrouwer afge keurd. Dan Hoppenbrouwer ook in het complot, zullen ze nu in West-Duitsland 7vel roepen. Maar dan wordt het wel erg ingewik keld. Waarom zijn die Duitsers zo overtuigd dat Van der Kroft, een scheidsrechter met een uitsteken de naam, zich zou hebben laten omkopen? De verklaring is tame lijk eenvoudig. Al jaren suddert het Bundeslig a-schandaal met zijn reeksen omkoperijen voort. Dat frustreert. Als rechtgeaarde Duitse burger neem je aan dat dit soort rottigheid niet bij de grens ophoudt. Dan, op een dag, keurt ene Van der Kroft twee he vig begeerde doelpunten van de Borussen af en korte tijd later staan ze bij je aan de deur met de enquêteformulieren. De rest mag u zelf invullen. Boskov Boskov naar Feyenoord. Dat zat er dik in na dat krijgertje spelen van de afgelopen week. Na een Nederlander en een Pool nu een Joegoslaaf als trainer. Hoeveel nationaliteiten zou Feyenoord nodig hebben om nu eens echt orde op zaken te stellen?

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21