uitoni pakt beker Van Beusekom in kwartfinale Northgo- cup voor Beach Club" r IEDER FRANS POSTKANTOOR GEEFT ZONDER KOSTEN VOOR UW GIROBETAALKAART300FRANC de postgiro een miljoen gulden aanprijzen Zege op Duindigt voor Henk van der Kraats NDERDAG 25 MAART 1976 Goede oude basketbaltijd herleeft in Vijf Meihal [LEIDEN In een „kokende" Vijf Meihal is het de Haarlemse pasketbalploeg Buitoni gisteravond gelukt om de nationale be- Iker te veroveren. Buitoni deed dit door in de finale, die door Iruim 1300 toeschouwers werd bijgewoond, het Delftse Pioneer |Punch met 7367 te verslaan. be bekerfinales (vóór de heren kwa- tnen de dames in aktie) deden even Üe goede oude Leidse basketbaltijd herleven. De tribunes waren voor het eerst in dit aan successen zo magere seizoen tot aan de laatste plaats bezet en er heerste een gewel- flige stemming bij de honderden, la waaierige supporters van (vooral) Punch en Buitoni. Het "enige" ver schil met vroeger was dat de Leidse eredivisie basketballers nu geen deel Gdl sterkste bij de dames LEIDEN Gerard de Lange heeft gisteravond in een op het vroege uur al goed bezette Vijf Meihal beslag gelegd op de Neder landse basketbalbeker voor dames. De achttienvoudige nationale ti- telhoudster versloeg in de eind strijd Transol Rotterdam-Zuid met 62—53, na een 30—32 rust stand. De damesfinale was in feite een „generatieslag", het relatief oude Gerard de Lange dat met zijTi ge routineerde team kan bogen op een schier oneindige reeks van successen tegen het jonge RZ, dat pas dit seizoen definitief aanslui ting heeft gekregen met de da- mesbasketbaltop. Dat Transol dan ook direkt na het beginsignaal een kleine voorsprong nam was dan ook te danken aan de snel heid van de jongere speelsters. Na tien minuten spelen leidde Transol met 2013, daarna liep GDL steeds wat op de achter stand in en dankzij soms fraaie akties wist 't Amsterdamse team de schade bij rust te beperken tot 30—32. Anderhalve minuut na rust was RZ in feite al een geslagen ploeg, naast de snelheid kwamen nu ook zaken als pass- en schotvaardig heid om de hoek kijken en daarin is GDL nog steeds Nederlands beste damesteam. Ria de Roos, Lia van Reemst en Gerda Schou ten gingen hun ploeg voor op de weg die uiteindelijk naar de be- kertitel leidde: 62—53. Scores GDL: Gerda Schouten 24, Janny van Ham 13, Lia van Reemst 11. Ria de Roos 10, Els de Groot 4. Topscoorsters Transol: Mecky Steinmetz 16, Irene Maar- schalkerweerd 12, Gerda de Rid der 9. hadden aan het spektakelstuk, maar werkeloos langs de kant moesten toe- zien. Een keihard werkend Punch wist, gesteund door een fanatieke aanhang die de finale tot een Delft- se thuiswedstrijd omsmeedde, de eer ste minuten tegen het snellere en in de rebound sterkere Buitooi goed door te komen en de Delftenaren ver gaarden zelfs een 10-14 voorsprong. Door veel te wisselen probeerde Bui- toni-coach Tom Quinn in de ope ningsfase van de strijd zijn ploeg heit Juiste ritme te laten vinden, het geen lukte toen de Haarlemmers door toedoen van Bartolomé op 18- 14 kwamen. Na 10 minuten van aantrekkelijk spel was de stand nog steeds gelijk (20-20), maar daarna kon Buitoni toch een doorbraak for ceren. Soms sprankelend aanvals- spel, dat werd uitgevoerd door Wal ter Ombre, de Amerikanen Freeman en Bartolomé en Ruud Harrewijn tilde Buitoni naar een riante uit gangspositie bij het rustsignaal van de goed fluitende heren Leegwater en VanDishoeck: 41-33. Het was duidelijk dat Pioneer Punch moeilijk vat op het door Buitoni ge speelde spel kon krijgen, bij de Haarlemmers lukten de systeem pjes goed waardoor iedere keer een man op ogenschijnlijk simpele wijze onder de basket vrij kwam. Pio neer, dat met het trio Van Tuijll- J ohnson - Woudstr a geen overwicht kon krijgen in de rebound, moest zijn toevlucht nemen tot (vaak ge- forcesKie) afstandsschoten. Een time-out van Punch-coach Bill She ridan, na elf minuten spelen in de tweede helft, zette de ploeg uit Delft op het goede spoor. De stand werd in korte tijd omgebogen van 55-49 tot 62-61, bij het ingaan van de laatste vijf minuten. De ploeg met de langste adem en de sterkste ze nuwen zou het karwei nu kunnen klaren. Buitoni leek bij 62-63 slacht rijp, twee gemiste vrije worpen van Woudstra beletten Punch om door te zetten, en een laatste formidabele krachtinspanning van met name de Amerikaan Gary Freeman keerde voor de Haarlemmers nog net op het nippertje het tij. 67-63 en 69-65. In de wanordelijke en spannende slotmi nuut stelde Buitoni met klasse de luid bejubelde overwinning zeker: Voetbal Na de zege op Rusland heeft Argentinië gisteren in Chor- sow met 2-1 gewonnen van Polen. In Sofia won Rusland met 3-0 van Bulgarije. NOORDWIJK Een spannender slot had het toernooi om de North- gocup niet kunnen krijgen. De bei de finalisten, Van Gerven Sport en Beach Club, waren in de slotpartij volkomen tegen elkaar opgewassen. Doordat Beach Club na afloop de noodzakelijk geworden strafschop pen (de strijd was in een 3-3 ge lijkspel geëindied) beter benutte leg de de Noordwijkse zaalvoetbalforma tie beslag op de begeerde Narthgo- bofcaal. Beach-club vond door middel van een grote dosis enthousiasme tegen wicht voor het in taktisch opzicht sterke concept van de Lisser oppo nent. Hoewel Van Gerven Sport zo als gewoonlijk het accent op de ver dediging legde nam de ploeg van coach Frans van Gerven in de eer ste helft met 2-1 de leiding. Nadat Map Marijt Beach Club aan een 1-0 voorsprong had geholpen kwam Van Gerven Sport door goals van Gerard van Beek (die via de lat en de rug van doelman Koos v.d. Voorn het net vond) en Jack van Ruiten (via een keihard schot) op 2-1. Dankzij Map Marijt en Kees v.d. Niet (Marijt forceerde een strafschop die door V.d. Niet koel bloedig werd benut) kwam Beach Club in de tweede helft weer oo gelijke voet. Toen Gerard van Beek vijf minuten voor tijd op zijn beurt een penalty benutte, nadat Beach Club-goalie v.d. Voorn in de fout was gegaan, leek de strijd in het voordeel van Van Gerven te zijn beslist. Niets was echter mander waar. In een laatste wanhoopspo ging presteerde Map Marijt het om zijn ploeg alsnog langs Van Ger ven te brengen, en enkele minuten later was Beaoh Club de glorieuze winnaar doordat de Noord wijkers alle strafschoppen wisten te benut ten, terwijl Jack van Ruiten voor Van Gerven Sport miste. Zwaanvogels legde door een 6-3 ze ge op Cleyn Duin beslag op de der de prijs. Halverwege de eerste helft zag het er echter niet naar uit dat de hoofdklassementkampioenen op zo'n vlotte manier zouden gaan ze gevieren. Adri Koelewijn en Jan van Dijk gaven doelman V.d. Steen twee keer het nakijken, zodat Zwaan- vogels al spoedig tegen een 2-0 achterstand aankeek. Zelfs nam Cleyn Duin via Jaap Haasnoot op nieuw een voorsprong, nadat Jan van Duyn met twee fraaie goals voor 2-2 had gezorgd. Na de hervatting was het met Cleyn Duin echter snel gedaan. Siem Bousie, Pim v.d. Meer. Jan van Duyn en nogmaals Siem Bousie maakten er in een snel tempo 6-3 van. Het toernooi is een groot succes geworden. Na afloop, tijdens het geslaagde slotfeest in huis Ter Duin, kon Noordwijks zaalvoetbalprae - ses V. d. Wilk aan de voorzitter van de Nederlandse Invaliden Sport bond de Heer Ruth het aantrekke lijke bedrag van 7725,- overhandi gen. da's makkelijk, ook in frankrijk Op vertoon van uw giropas en uw paspoort kunt u met de gratis girobetaalkaart in bijna elk vakantieland geld opnemen. U hoeft dus niet voor elke uitgave een nieuwe girobetaalkaart uit te schrijven. Zo doet u er langer mee. De gegevens daarover staan op de achterkant van de betaalkaart Kijk ei 'na naar. Merckx behoudt de leiderstrui MARTORELL Eddy Merckx is gisteren aan het einde van de derde etappe van de Catalaanse week met banddikte verslagen door de volslagen onbekende Italiaan Daniel le Tinchella. De 189 kilometer lange etappe van Organa naar Martorell eindigde in een massasprint. De Belg behield door zijn tweede plaats de eerste plaats in de algemene rang schikking. KAMPEN Vandaag worden aar de theologiahe hogeschool van de Ge reformeerde Kerken in Kampen ver kiezingen gehouden voor de afvaar diging van student leden in de hoge- schoolraad. Deze verkiezingen worden door veel kritiek van studentenzij do omgeven. De hogeschoolraad is een voor Kampen nieuw orgaan, dat degenen die werkzaam zijn en/of studeren binnen de hogeschool wil betrekken bü het bestuur op basis van het ge ven van advies aan de door de gere formeerde kerken aangestelde cura toren. De Kampense Studenten Bond heeft zich van het begin af tegen het nieuwe reglement waarvan deze be stuursvorm deel uit maakt, verzet. De bezwaren zijn aan de synode kenbaar gemaakt. De synode heeft hierover echter niet willen praten, aldus de bond. Voornaamste bezwaar tegen deze hogeschoolraad ie dat hij slechts een adviserend orgaan is, en dus geen democratisering betekent. 'Het be slissingsrecht. blijft immers alleen recht van de curatoren', aldus een verklaring van de bond. De KSB heeft als alternatief een hogeschoolraad voorgesteld, waarin de rechtstreekse invloed van de ker ken is gegarandeerd door twee af gevaardigden namens de synode. Verder vindt de Kampense etuden- tenbond het onplezierig dat de dis cussie over de verhouding kerk-theo- logische opleiding door de curatoren a priori is afgewezen. De nieuwe reg lementen handhaven de bestaande toestand en geven zelfs geen ruimte voor verdere bezinning op bestaande verhoudingen. De KSB ziet dan ook geen enkele mogelijkheid om mede werking aan de hogeschoolraad te rechtvaardigen. Theologiestudenten van andere fa culteiten zijn solidair met de KSB. Zij achten het niet juist, de gerefor meerde synode en de curatoren zich niets gelegen laten liggen aan de po sitieve ervaringen met democratise ring. Een Golf Extra, ter waarde van 10.996,80 van Pon's Automobielhandel B.V., Leusden. Te winnen In de Nationale Puzzelaktie tb.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. Alle couture vertaald voor de confectie (van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De reeds zondag ver wachte overwinning van de uitste kende volbloed Tatsuta werd gister middag op Duindigt een feit. Werd de volbloed van de uitstekende trai ner Ton McGarrity uit Hoogerheide zondag net geklopt door Hopeful Fu ture S, nu zegevierde het paard in een sprintren over 1300 meter voor Moon River en Mostly Delta. Tatsula had by dit gebeuren de steun aan de leerling-Jockey Tony Manuel), die daarmee zijn tweede overwinning boekte. Henk van der Kraats boekte ook weer een overwinning. Hij bracht Poliesen van de heer Van Hout uit Nijmegen als eerste over de eind streep in de Borisella-prijs. De derde en laatste ren van de middag bracht de eerste overwinning in dit seizoen voor Frans Vandeuren met het paard Jet Flight. De uitslagen zijn: Kerkehout-prijs 2040 m met auto start: 1. Neeljan (W. P. v. d. Pijl) 2.53.0—1.24.8; 2. Nairobi; 3. Matthieu Areta. Toto winn: 6,30, pl. 3,10, 2,20, 29,0, kopp. 15,90, trio 490,60. Stoephout-prijs 2120 m: 1. Odisea h. (P. Zandt) 3.08,9 1.30,0: 2. Nash ville; 3. Onette Maaldrift Toto winn: 8,90, pl. 2,90. 2,40, 9,90, kopp: 45.10. Marlot-prijs 20.40 m met autostart: 1. Marc D (J. G. H. de Jong) 2.51,2— 1.23,9: 2. Mischa; 3. Nannette D. Niet gestart: Max Record. Toto winn: 6,90, pl. 2.70, 2,00, 1,30, kopp: 29,70, trio 18920. Borisella-prijs 1900 m: 1. Polisson (H. van der Kraats) 2.08.0; 2. Prince William; 3. Pardise. Niet gestart: Abgar Boy. Toto winn: 1,90, pl. 1,30, 2,30, 120. kopp: 12,60. Duyngheest-prijs 2520 m: 1. Nanne- ke Hanover (J. R. de Boer) 3.37.6 1.25.7; 2. Mark Anjo en Liberto (dead heat). Toto winn: 3,70, pL 2..30. 6,30, 3,00, kopp: Nanneke Hanover Mark Anjo: 82,00; koppel: Nanneke Hano ver Liberto: 9,10. Trio Nanneke Ha nover Mark Anjo Liberto: 553,80, trio Nanneke Hanover Liberto Mark Anjo: 528.60. Bink-prijs 1300 m: 1. Tatsuta (A. Manuel) 1.20.0; 2. Moon River; 3. Mostly Delta Toto winn: 1,80, pl. 1,40, 2,60, 4,70, koppel 15,60. Wittebrug-prijs 2040 m: 1. Lex Areta (R. v. d. Lubbe) 2.46,0 1.21,4: Toto winn: 3,90, pl. 1,50, 1,30, 1,60, koppel 4,70, trio 49,30. Bold Grace-prijs 2000 m: 1. Jet Flight (F. Vandeuren) 2.12,3; 2. Dear Susan: 3. Osiris. Niet gestart: Fangara. Toto winn: 2,00, pl. 2,10, 2,90, koppel 6,10. Rust en Vreugd-prijs 2120 m: 1. Mandy (F. Wildhagen) 2.56,8 1.23.4; 2. Lolke W.: 3. Loes Areta. Toto winn: 3.00, pl 2,60 9,50, 3,90, koppel 60,90. Groot Haesebroek-prijs 20.40 m: 1. Monty Buitenzorg (J. Hendrix) 2.42.9 1.19.9: 2. Frits W.; 3. Impala. Toto winn: 1,70, pL 1,10, 1,30, 2,40, koppel 4,00. Totalisator-omzet f 318.636, HOGESCHOOLRAAD KAMPEN WEKT VERZET STUDENTEN Holtliaiis: sportieve eenvoud AMSTERDAM Uit de warwin kel van stijlen in de mode heeft Diok Holthaus er één gekozen en die uitgewerkt tot een eigen lijn. Heel doelbewust. Dick Holthaus: „Je moet de mensen niet voor puzzels zetten. Mijn klanten we ten bij mij nu precies waar ze aan toe zijn". En dat „aan toe zijn" is een sim pele, sportieve lijn met veel pan talons. van tamelijk royaal val lend in prachtige soepele stoffen zoals crêpe de chine en katoen met zijde, en in witte vrij strakke Jeans. Onverbrekelijk met deze stijl is ook het hes of hemd met lange zijsplitten, een eenvoudige halssluiting met kleine knoopjes en een klein boordje in een con trasterende kleur. Die hessen, lieten als ze open konden, meestal een blouse van hetzelfde materiaal zien. Erg Jeugdig en door de perfecte coupe tooh weer geschikt voor bijna iedere vrouw waren Holthaus' ka toenen kieltjes of hemden, die hij maakte in kleine blauw-witte streepjes en piepkleine ruitjes. Als garnering voor de kleding ge bruikte Holthaus veel sjaals, die hij in een punt op de heupen liet lopen, iets dat het hes meteen een heel ander aanzien gaf. In de show liet Hölthaus voor overdag maar een echt jurkje zien. de rest van zijn collectie be stond uit combinaties van hessen, losse hemden, blouses met over- blouses met veel broeken of vrij strakke rokken. Dat ene jurkje was heel recht gesneden met zij- splitten, een klein boord en twee klepzakjes op borsthoogte. Daar overheen werd een groene man tel (trenchcoat model) met grote zijsplitten gedragen. Voor het wat geklede uur maakte Holthaus bijvoorbeeld een prach tig pak in zijde crêpe de chine van een strakke rok met daar overheen een paar centimeter bo ven de zoom vallende hes in con trasterende kleur. Voor de avond combineerde hij de hessen met wijde lange plisérok- ken. Favoriete kleuren van de Amsterdamse ontwerper wit en blauw. Een groot deel van deze Een heel lijn lichtblauw- wit gestreept hemd met zij splitten uit de collectie van de Amsterdamse modeont werper Dick Holthaus. couture-collectie heeft Dick Holt haus ook „vertaald" voor de con fectie. Zoals b.v. zijn gebreide en gehaakte katoenen hessen. Holt haus: „Het verschil is gewoon dat couture hier thuis in mijn atelier wordt gemaakt van dure stoffen die ik uit Frankrijk haal en dat de confectie in Italiaanse of Ne derlandse fabrieken van minder exclusieve stoffen". H. v. d. HOEVEN LONDEN Bij de All-England badmintonkampioenschappen, de of ficieuze wereldkampioenschappen, heeft Joke van Beusekom de kwart finales bereikt. Zij toonde zich dui delijk de meerdere van de Engel se Karen Bridge (11-7, 11-1). Lene Koppen bevestigde haar goede vorm in de partij tegen de Engelse Put- tick, die maar één punt wist te scoren (11-0, 11-1), wat nog altijd beter was dan haar landgenote Mar tha Brewer in de tweede ronde. Ook Gillian Gilks (11-2, 11-2 tegen de Deense Nielsen» en Margaret Lock- word-Beck (11-5, 11-8 tegen Chris- tensen) plaatsten zich voor de kwart finales. De Nederlandse heren hadden in de tweede ronde geen succes. Rob Ridder was kansloos tegen de Deen Hellede (10-15, 5-15). Piet Ridder won de eerste game van de Engels man Hunt (15-6), maar in de twee- Zege Roemenië BOEKAREST Roemenië heeft gisteren in Boekarest in een wed strijd uit het Olympisch kwalifica tietoernooi voetbal Frankrijk met 1-0 verslagen. De Fransen blijven on danks deze nederlaag favoriet voor Roemenen moeten hun twee reste- de eerste plaats in groep vier. De rende wedstrijden op 6 en 14 april tegen Nederland, dat uitgescha keld is, met ruim verschil winnen «Mn nog in aanmerking te komen voor Montreal. de en de derde game toonde Hunt zich duidelijk de sterkste (15-8, 15-1). Favoriet Svend Pri versloeg met 15-4 en 15-6 de Zweed Wengberg en diens landgenoot Johnsson moest zijn meerdere erkennen in Rudi Harto- no (15-5, 15-3). Zes 'Leidenaars1 in selectie van rugbyteam LEIDEN Zes "Leidenaars" zijn gekozen in de selectie van het Ne derlands rugbyteam voor de wedstrijd om de Fira-cup tegen Roemenië. In het duel dat zondag in Hilversum wordt gespeeld, doen Erik Hoenkamp, Poel van der Ploeg (beiden LSRG) en Wil Rijsdam van DIOK mee. Aangewezen als reserves zijn o.a. Isaak Neuteboom, Dick Altink (bei den DIOK) en Mar van der Gaag van LSRG. Zeilen Ben Verflagen, in het ver leden een succesvol zeiler in de FD- klasse, is overgestapt naar de Tem pest Hij bereidt zich momenteel voor op de Olympische Spelen. Voetbal Engeland heeft gisteren een vriendschappelijke wedstrijd te gen Wales met 2-1 gewonnen. Ray Kennedy en Peter Taylor scoorden voor Engeland; Curtis voor Wales. Amama van Buitoni schermt Charis Siderius af. Buitoni won de bekerfinale. 73-67. Freeman, Quinn en Hugo Har rewijn gingen op de schouders en de beker in de lucht, terwijl de Delftse supporters met scheldpartijen en kleine vechtpartijtjes de teleurstel ling over het verlies proberden weg te werken. Scores Buitoni: Gary Feeman 25 (plus 16 rebounds), Vic Bartolomé 19, Ruud Harrewijn 8, Walter Om bre 7, Hugo Harrewijn en Emill Ha- gens 5, Kees Limmen 2. Topscorers Punch: Buff Kirkland en Otis John son 16, Jan Woudstra 13, Jan Sik- king 10. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21