TUNT VAN JONG ORANJE Vujadin Boskov breekt toch met FC Den Haag Thevenet niet in .mstel Goldrace elftal schakelt sterker Schotland uit Herstel ijshockeyteam: ïege op Bulgarije: 5-3 AZ'67 KOOPT JOEGOSLAAF ftiDERDAG 25 MAART 1976 AMSTERDAM De Amstel ildrace, de enige Nederlandse ilassieker voor beroepsrenners, ioet zaterdag ook de deelname Bernard Thevenet ontberen. Tour-winnaar, die op de voor- tste dag van ParUs—Nice ziek moest opgeven, is nog steeds grieperig en heeft gisteren .fgeschreven voor de Goldrace, dit jaar voor het eerst mee- het Super Prestige Per klassement waaraan for- geldprfjzen zijn verbonden en [dat ook wel het wereldkampioen- :hap op punten wordt genoemd. Op het zware Limburgse par icours. de start is wederom in [Heerlen, (10.30 uur) en de finish Meerssen (plm. 16.30 uur), is ook de winnaar van het vorig jaar [Eddy Merckx niet van de partij. Pogingen om alsnog de illustere Belg aan de start te krijgen mis lukten. Organisator Herman Krott heeft zelfs aangeboden om Merckx, die tot en met vrijdag de Catalaanse Week rijdt, met een prlvé-vliegtuig uit Spanje over te maar dit aanbod sloeg hij is allemaal te zwaar voor me. Twee jaar geleden had ik het nog wel gedaan, maar nu niet meer", excuseerde Merckx zich te genover Krott. Het wegblijven van „de kanni baal" zou wel eens kunnen impli ceren, dat de elfde editie van de Goldrace een nog interessanter verloop kan krijgen. Immers, waar Merckx is, laat hij zijn heerschap pij gelden. De jonge generatie krijgt weer gelegenheid om zich te manifesteren. Met o.a. Freddy Ma er tens, Michel Laurent, Jean- Luc Vandenbroucke, Hennie Kui per, Bernard Vallet en Roy Schui ten in het peloton zal dat best lukken. De wedstrijd, die evenals voor gaande jaren weer meetelt voor de wereldbeker merkenploegen, is door een kleine parcourswijziging ingekort tot 230 kilometer. Deze „correctie" behelst geen verlich ting van de zware klimarbeid die de twaalf ploegen weer moeten verrichten. Evenals andere Jaren staan nu ook weer o.a. de Cau- berg, Keuteberg, Gulpenerberg en Koning van Spanje in duplo weer op het schema. ROTTERDAM De wegen van FC Den Haag en Boskov scheiden zich definitief per 1 juli van dit jaar. Boskov treedt vrijwel zeker in dienst van Feyenoord, bij welke club hij indien er niet alsnog een kink in de kabel komt vrijdag zal tekenen. Boskov is. als het allemaal doorgaat, na Ernst Happel, de tweede door FC Den Haag in het buitenland ontdekte trai ner, die door Feyenoord wordt afgetroggeld. de met de keus voor Boskov Door Ger Stolk Boskov gaat FC Den Haag definitief verlaten. Hij zal vrijwel zeker bij Feyenoord tekenen Met het vastleggen van Boskov zou Feyenoord voor het eerst sinds lange tijd weer eens slagvaardig hebben gehandeld, aangezien het ander in enkele dagen tijd het bewijs (men denkt ook aan de zaak Brzezanczyk) zelf niet bij machte te zijn een goede trainer in het buitenland op te soo- Nadat Boskov zondagmiddag na afloop van het duel tegen Sparta tijdelijk FC Den Haag-manager Fred van Hal met de mededeling zijn beslag kreeg. Feyenoord lever- verraste dat hij woensdag denkelijk Tenslotte hing alles van Aadje Kila af. Zijn rechtervoet moest het bepalen, strafschop moest de ontknoping brengen van de thriller die gisteravond in het intens Easter Roadstadion werd opgevoerd. De pittige Haagse middenvelder moest de knoop na 120 minuten uiterst boeiend voetbal en negen strafschoppen, waarbij de Schot twee hadden gemist en Jong Oranje eentje. hing van die laatste penalty af. Zou Aad Kila vanaf 11 meter het raakvlak niet missen, was dit alternatieve Jong Oranje bij de laatste vier van het toernooi om deze jeugdtitel en niet de op papier zoveel sterkere Schotse ploeg met zijn vijf a-internationals. Zou raak schieten, dan zou er in UEFA-verband een klein wondertje geschieden. Vente Schotten rolden van de tribunes af verbijstering van het publiek toen Kila diep geconcentreerd zfjn halve eindstrijd tegen de aanloop nam. Een zeldzaam beheerst schot en daarnaAad Kila ver dween in een kluwen van uitbundige. FrankrijkRusland. Een gran dioze prestatie van dit bijeengeraapte elftal. fluitconcerten van 32.000 dolgelukkige oranjehemden. Hij had ontstellend chauvinistische het gefikst. Jong Oranje tot grote Aad Kila kon zÜn Seluk ™et ®P; Het deerde hem met meer dat hu een stevig gat in zijn been had opgelopen. Hij voelde zelfs de pijn niet eens. Met een stralend gezicht riep hij in de op getogen Nederlandse kleedkamer: „Weet Je dat ik helemaal niet bang was om die penalty te nemen? Joh, ik barstte zelfs van het zelfvertrou wen. Logisch. Ik had immers een goede wedstrijd gespeeld. Toen het tenslotte op strafschoppen-nemen uitliep, ben ik zélf naar Knobel toe- gestapt en heb gewoon gezegd: ..Ik neem de laatste wel voor m'n reke ning". want ik was helemaal zeker van mijn zaak". Geweldig En hoe reageerde George Knobel na de onverwachte, zelfs sensationeel te noemen triomf? Hoe voelde de bonds coach, die zoveel problemen had ge kend alvorens hij elf namen op het wedstrijdformulier kon plaatsen, zich? Knobel verborg zijn emoties meesterlijk, liet nauwelijks merken dat hij ontroerd was en prevelde aan vankelijk slechts .geweldig, gewel dig". En daarna: „Grandioos van deze knapen, die nog nóóit met elkaar hadden samengespeeld. Ik ben dan ook over iedereen ontzettend tevre den. Alle jongens hebben karakter getoond, er keihard voor geknokt. Ik wil dan ook niemand een extra schouderklopje geven. Nou nee, dat moet ik tóch doen. Ik maak twee uitzonderingen. Voor Wim Meutstege en Luc Balkestein, die vond ik bei den vanavond werkelijk geweldig Bterk voetballen. Ongelooflijk goed wat die Spartanen deden". Het was zo. Wim Meutstege spéélde na rust als voorstopper een geweldige partij tegen de Schotse stervoetballer Joe Jordan. En Luc Balkestein wós een magnifieke, zelfbewuste ausput- zer. Trouwens, meerdere Knobel-pu- pillen stegen tot grote hoogte. Terrier Jan Everse bijv. legde het Schotse wonderkind Willie Pettigrew volledig aan banden. En wat te denken van Harry Schellekens? De Nijmeegse wel zou tekenen, deelde de veelvou dige Joegoslavische ex-international het duo Choufoer-Van Hal gister avond mee dat hij het Zuidepark na twee jaar zou verlaten. Vorige week zaterdag kwamen FC Den Haag en Boskov woensdag 24 maart (gis teren) als uiterste datum overeen, aangezien FC Den Haag. indien Bos kov naar elders zou vertrekken, de tijd meer dan nodig zou hebben om naar een opvolger uit te zien. Gis teravond liet Boskov Choufoer-Van Hal ter toelichting weten al enige keren met Feyenoord-manager Guus Brox en Gerard Kerkum te hebben gesproken en dat het een en ander een dermate gunstig perspectief bood dat hij daarom niet voor FC Den Haag zou tekenen. "Bovendien, zo liet Boskov nog weten, "zijn er buiten Feyenoord meer gegadigden Boskov verder: „Binneneen dag weten we of het ja is dan nee". Guus Brox: "Vrijdag wordt de de finitieve beslissing genomen". Boskov en Feyenoord hebben over de financiële kant van de zaak wei nig problemen gekend- Boskov stelt echter op het gebied van de werk wijze de nodige eisen, wilde zoals hij dat bij FC Den Haag gewoon is, een budget en exacte omschrij ving van wat wel en niet tot zijn werkterrein behoort. Hoewel Guus Brox zegt voor vrijdag niet in de tails te willen treden, mag met de eindfasen waarin de onderhandelin gen Feyenoord-Boskov zijn beland geconcludeerd worden dat de Rot terdamse ploeg voor een belangrijk deel is tegemoetgekomen aan de verlangens van Boskov. Fred van Hal betreurt het dat het dienstverband van Boskov niet zal worden gecontinueerd. VanHal: zal worden gecontinueerd. Van Hal: „We hebben woensdag 24 maart als uiterste termijn gesteld en heb ben evenals Boskov gemeend daar in consequent te moeten zijn. Bos kov had alle begrip voor ons stand punt". De opvolger van Boskov wordt vrijwel zeker opnieuw een buitenlander. Fred van Hal beves tigde desgevraagd dat een van de kandidaten de Tsjech Malatincky is, iemand waarvoor Feyenoord vo rig Jaar eveneens belangstelling had. Aanvoerder Aad Mansveld werd gisteravond telefonisch door Fred van Hal op de hoogte gebracht van het vertrek van Boskov en belde zijn trainer onmiddellijk om deze te bedanken en hem te zeggen dat hij het persoonlijk erg jammer vindt dat de samenwerking op l juli ten einde is. Mansveld: "Ik zeg één ding: bekijk het spelers materiaal van FC Den Haag en de dit seizoen geboekte resultaten. Deze man is de beste trainer die ik de laatste tien Jaar heb meege maakt. Ik kan alleen zeggen dat - als het doorgaat - Feyenoord zijn beste slag- heeft geslagen sinds ja- Uitblinker Harry Schellekens grist de bal weg boven het hoofd van Johnstone. Ook Jordan (11) komt er niet aan. BIEL Het Nederlands ijshoc- evteam heeft zich redelijk her van drie achtereenvolgende Ktierlagen bij het wereldkampioen - chap in Zwitserland. Nederland ron gisteren in Biel met 5—3 van pe' onderaan staande Bulgarije en pergrootte daarmee de kans zich in He B-groep te handhaven. Bulgarije opende weliswaar door tenov de score in de tweede perio- ar Nederland vocht goed terug, let een man minder op het Us I coorde Brian de Bruin de gelijkma ker, Leo Koopmans zorgde voor 2-1 de tegentreffer van Nenov (rachten De Graauw en Batchva- de stand op 3-3. Daarna haalde Nederland beslissend uit. Klaas v.d. Broek scoorde 4-3 en tijdens een alles-of-niets offensief van Bulgarije (dat de doelman inwisselde voor een zesde veldspeler toen er een Ne derlander op de strafbank zat) zorg de Petemousek voor opluchting: 5-3. Koploper Zwitserland werd verras send verslagen door Noorwegen: 7-3. Uitslagen van andere wedstrijden: Roemenië-Italië 5-5, Japan-Joego- slavië 3-2. STAND 1. Zwitserland 5-8 (21-15), 2. Roe menië 5-7 (24-17), 3. Joegoslavië 5-6 (28-19), 4. Japan 5-6 (28-15), 5. Italië 5-6 (20-22), 6. Noorwegen 5-4 (16-15) 7. Nederland 5-4 (12-22), 8. Bulga rije 5-0 (17-31). doelman verrichtte enkele prachtige safes en haalde tenslotte bU de ze nuwslopende serie strafschoppen het Uzersterke staaltje uit door er twee te stoppen van de twee beste Schotse spelers: Jordan en Graig. In de eerste helft zag het er overi gens niet naar uit dat Jong Oranje tenslotte zielsgelukkig het stadion zou verlaten. De Schotten daverden im ponerend uit de startblokken en zet ten de Nederlandse defensie onder zware druk. En toen kon Joe Jordan, de peperdure spits van Leeds United die ook de Schotse aanval bU de we reldkampioenschappen in Duitsland leidde, zich nog veel permitteren. Want in die periode was Jas Lacroix zün bewaker. De MW'er kon niet te gen hem op. ZUn excuus: „Al snel kreeg ik een tik tegen mUn kop. Een knalharde. Ik heb op het veld zelfs lopen overgeven'. een miljoen gulden aan prijzen RUnsoever voor hem invallen. De po tige back van AZ werd naar de plek van Meutstege gedirigeerd, die daar na zoals gezegd met groot succes ging trachten om de verdere avond voor Joe Jordan te vergallen. Maar voordat Meutstege zyn aan dacht aan de gevaarlijkste Schotse aanvaller ging wijden, was er al heel wat gebeurd. Tot tomeloos enthou siasme van de toeschouwers leidden hun favorieten toen reeds met 20. In de 16e minuut had Derek John stone na een voorzet van Frank Gray een doeltreffende kopstoot afgevuurd en uit het verwoede offensief dat de overijverige discipelen van Willie Or- mond daarna inzetten rolde ook nog een tweede treffer. Na een corner van Gordon Smith had bij de scrimmage die er uit volgde voorstopper Co lin Jackson van dichtbij succes: 2—0 en dus hadden de Schotten de vorige maand in Breda opgelopen schade volledig hersteld. „In de rust verwachtte ik niet anders of we zouden in de tweede helft de finitief onze slag slaan", prevelde een ontgoochelde Willie Ormond na af loop eerlijk. ZUn prognose was hal verwege de tweekamp overigens niet zo verwonderlUk. Want verwachtte een ieder eigenlUk niet dat Jong Oranje in het tweede bedrüf door de knieën zou gaan? Maar het tegen deel gebeurde. Goed. de Schotse ta lenten bleven het Harry Schellekens weliswaar verdraaid lastig maken en Joe Jordan had inderdaad de pech dat hU, toen hU Wim Meutstege ein delijk eens van zich af kon schudden, zowel paal als lat raakte, doch in deze tweede 45 was er toch sprake van evenwicht in het bikkelharde duel waarin invaller Dickson, aan voerder Graig en Meutstege gele kaarten kregen. De Nederlander kreeg zUn kaart in de verlenging, waarin Jong Oranje knap overeind bleef om tenslotte in de strafschop- penserie voor het wonder te zorgen. ALKMAAR De 27-Jarige Joego slavische international BJekovic heeft gisteren een driejarig contract getekend voor de Alkmaarse eredivi sieclub AZ'67. Bjekovic, die twee ëntwintig maal voor het nationale elftal van zijn land uitkwam, speelt op dit moment als centrum-aanval ler voor de Joegoslaviche lijstaan voerder Partizan Belgrado. Met dertien doelpunten uit zestien duels, staat hij eerste op de lijst van Joe goslavische topscorers. Derby County heeft gisteravond de kans laten liggen om zich naast Queens Park Rangers aan de kop van de Engelse ranglijst te plaatsen. Derby County sloot de competitie wedstrijd tegen Stoke City af met een gelijkspel: 1—1. De uitslagen van de gister, n m de Belgische competitie gespeelde wedstrijden zijn: KV Mechelen—Lo keren 0—2, Beerschot—Charleroi 4 —1, RWD MolenbeekAntwerp 0 0, Club Luik—Standard 4—2, La Louvière—AS Oostende 3—1, Llerse Anderlecht 0—0, SK Beveren—RC Mechelen 2—1, Cercle Brugge— Berchem 2—0, Beringen—Club Brugge 0—1. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17