Er heerst maar waaien hier een laat mentaliteit" HANS MONTFOORT (D'66) OVER REACTIES SCHIPHOLLIJN: Maar 4 ouders sfl Alphenaar bouwde zelf een unieke huifkar Discussie over Midden Rijnland in april houden DINSDAG 23 MAART 1976 95 die spoorlijn zeggen wilde, er niets.» Vanaf het begin SASSENHEIM „Ik kan my best mocht voorstellen, dat er behoeite bestaat hy aan een railverbinding met Schiphol. Ik vind echter niet, dat je daarvoor stond vast hoe die lijn ging lopen een hele nieuwe spoorlijn van Den Haag naar Amsterdam moet aanleg gen. Laten ze Schiphol via Haarlem verderweg langs rijksweg 44 met de trein toegankelijk maken. Die lopen, vier minuten die Je sneller met trein kunt reizen vind ik geen vo deel. Tenminste, niet als je kykt m alle schade die door die Sohiphollyn meenteraad in feite veranderde vergaderd en iedereen In het uiteindelijke rapport de N.S. werd dat verdiepte tracé toen viel eigenlijk alleen maar te pra- drie regels afgedaan. In die drie over het feit of die lijn dicht of reSels stond alleen maar te lezen dat over weinig weerklank binnen zyn party toen vonden. Veel raadsleden hebben een „laat maar waaien" mentaliteit. Je kunt je nog zo uitsloven, maar zo lang er een aantal mensen is dat zich niet werkelijk voor de feiten interes- Het idee van een aantal enthousiaste mensen uit Warmond, die zich misschien nog wel meer met de hele problematiek hebben bezigge houden dan de commissie Mol en Van het verdiepte tracé te duur was. Er seert, blijf Je nergens", is bij het aanleggen van die lyn to taal geen rekening gehouden met „Toen de PPR-motie landschappelijke belangen". Stap wordt aangericht", aldus Hans Mont- Otterloo werd praktisch genegeerd. tracé zeven in de Tweede Kamer werd behandeld heb ik de zaak weer eens in de raad aangekaart. Een groot deel van de het adres raadsleden dacht toen dat de hele Kritiek uit Montfoort van de andere raadsleden. „Er heerst zaak al bekeken was en toonde hier duidelyk een bijzonder slappe welijks interesse. Het is slechts plaats komende Schipholspoor- bieden dan het nu uitgevoerde tracé mentaliteit. In de beginperiode was klein groepje raadsleden dat hier farce. Dat het vooral Wagner van de KVP die werkelijk actief is. De rest gelooft het zyn. Het feit dat ik de identiteit >r- zich erg tegen die Schiphollyn heeft i belangrijk deel wel." trouwens ook niet hele maal gelukkig met de reactie van Ris van Progressief Sassenheim. Zyn partij bestaat uit een coalitie van de PvdA en de PPR. De PPR heeft ech ter een heel andere mening over de SchiphoUIjn dan de PvdA. De PPR is een voorstander van tracé zeven. Namens Progressief Sassenheim, dus namens beide partyen verklaarde Ris zioh echter tevreden met de nu ge nomen beslissing. Hy tilde ook niet zo zwaar aan het niet doorgaan van het verdiepte tracé. Hij vertegenwoordigt nu uitsluitend het PvdA-standpunt, terwijl er wel degelijk twee partijen mijn eigen party wens te bewaren was trouwens destijds één van de re denen dat ik uit PS ben gestapt". NIEUWKOOP Slechts vier ouders <van de driehonderd tachtig!) waren gisteravond ge ïnteresseerd in wat de Nieuw- koopse speeltuinvereniging „De Zudde" dit jaar voor hun kin deren gaat doen. Die ouders werden geconfronteerd met een levensgroot financieel probleem dc vereniging heeft een tekort van byna vijfenveertighonderd gulden. Wat hieraan gedaan kan wor den was een punt waarover lang en breed werd gepraat. Er werd gedacht aan het beperken van de uitgaven, het houden van meer acties en dergelijke. De leden moeten er nu al rekening mee houden, dat er volgend jaar een verhoging van contri butie kan worden verwacht. Het bestuur noemde dit noodzake lijk om de activiteiten voor de kinderen op dezelfde voet te kunnen blijven voortzetten. hans Montfoort Links: Van der Laar en zijn „uit het "blote hoofd" gemaakte huifkar. Rechts een blik in het interieur. ALPHEN AAN DEN RIJN „Misschien ben ik wel de enige huifkarbewoner van Nederland".» veronderstelt J. B. van der Laar. Sinds afgelopen donderdag be woont hij samen met zijn vrouw en zoon een huifkar waar hij twee jaar lang in zijn vrije tijd aan bouwde. Een model of tekening er van bestaat niet.. „Die zit in mijn hoofd". In de ruim vijfenhalve meter lange huifkar woekerde Van der Laar met ruimte. Alles zit er op en er aan zit/eethoek, betegeld aanrecht, slaapruimte met een bovenbed voor de dertienjarige zoon en vele kasten en kastjes. Elke hoek werd benut. De inrichting van de kar is degelijk oud-hollands „Ik ben een beetje romantisch" en de plafonds zijn beschilderd. Van bui ten is de kar beschilderd met frisse kleuren en afgewerkt met houtsnij werk. Dat alles kwam tot stand zonder dat er een machine aan te pas kwam. „Ik heb gewoon een hamer en zaag en wat andere timmer mansgereedschappen. Het houtsnij werk heb ik met een figuurzaag gemaakt". Van der Laar die twee jaar geleden naar Alphen kwam heeft altijd in een kampeerwagen gewoond. Hij heeft sinds hij in Al phen woont een plekje aan de 's Molenaarsweg langs de Hei manswetering. „Ik ben een natuur liefhebber". Ik ben op het idee ge komen om zo'n kar te maken toen ik een filmpje over Ierland zag. „In een flits dacht ik, zo'n ding ga ik maken". Vorige week verwis selde hij zijn kampeerwagen voor de gloednieuwe huifkar. Hoewel de huifkar zo is gebouwd dat hij door een paard kan worden getrok ken, heeft dierenliefhebber Van der Laar zich een tractor aange schaft, zodat hét gezin er in de weekends en vakanties toch op uit kan trekken. Van der Laar van beroep beton werker schat dat de huifkar hem zo'n f 10.000 aan materiaal heeft gekost, de arbeidsuren zijn niet te tellen. „Maar dit is het laat ste, ik ouw nooit meer KOUDEKERK De komende ver gadering op 20 april zal de raad van Koudekerk de problemen rond de Stichting voor maatschappelijke dienstverlening Midden Rijnland bespreken. De PvdA had via een brief aan de raad verzocht die dis cussie gisteravond te houden, maar B en W hadden de raad geadvi seerd de discussie uit te stellen om de kans te hebben daarover informa tie te verzamelen en de discussie be ter voor te bereiden. Het PvdA-ver- zoek was weliswaar binnen de wet telijke vereiste twee maal 24 uur bin nengekomen, maar het was het col lege onmogelijk geweest het zater dag binnengekomen verzoek nog van een advies te voorzien. PvdA-er Wondergem had met zijn fractiegenoot Kimpel om de discus sie gevraagd omdat hij meende dat in dit stadium de discussie meer kracht zou hebben dan over een maand, wanneer de gemeente zijns Koudekerkse raad: inziens voor nog meer voldongen kers hebben aangekondigd te ver feiten zou worden geplaatst. Kenne- tiekken als gevolg van het conflict lijk had hij de hoop dat de discus- binnen die Stichting. "Er zal een sie in de raad uit zou lopen op een enorme leemte in het maatschappe- bemiddelingspoging bij de Stichting lijk werk in onze gemeente ont vaar zeven maatschappelijk wer- staan", aldus Wondergem. Al eerder heeft de PvdA-fractie gevraagd of het niet beter is dat Koudekerk zich uit de door problemen verscheurde Stichting terugtrekt en dan een eigen stichting op poten zet. KVP-er Heemskerk meende dat wanneer de discussie nu zou worden gevoerd, een aantal raadsleden dat zou moeten doen op basis van infor matie uit de kranten. En die informa tie is zijns inziens bepaald éénzij dig. Hij wilde van het college van B en W een 'objectief' stuk over het conflict. "We moeten ook de andere partij horen, voordat we hier gaan discussiëren over de problemen bij de stichting", zei hij. Burgemeester G. Swaan stelde "indringend" de vraag of de PvdA-fractie werkelijk meent dat discussie over dit onder werp nu de zaak zou dienen. Na een blik van verstandhouding tussen de bedde PvdA-raadsleden zei Wonder gem dat zyn fractie akkoord ging met een discussie op 20 april. Wessels (VVD) pleitbezorger voor filiaal Houtkwartier uitgebreid worden. De werksituatie leidt voor het personeel tot grote frustraties. Als het niet anders kan, moet er maar een weg minder wor den geasfalteerd". Met deze woorden probeerde het gemeenteraadslid Wessels (VVD) tij dens een gisteravond gehouden com missievergadering alsnog het college te bewegen geld beschikbaar te stel len om een einde te maken aan de te krappebehuizing van dit filiaal, dat onder de scholengemeenschap Louise de Coligny is gevestigd. Wet houder Tesselaar wees hem echter op de plannen voor een nieuw hoofd gebouw voor de bibliotheek, dat het huidige, ook al te kleine onderkomen aan de Breestraat moet vervangen. Voor dit plan is een bedrag van vijf miljoen nodig en het is onmogelijk, aldus Tesselaar, daarnaast nog eens geld te vinden voor het Houtkwartier. Wessels gaf daarop te kennen de stryd voor de bibliotheek niet op te geven en tijdens de algemene be schouwing voor de begroting, die bin nenkort in de gemeenteraad wordt behandeld, op deze zaak terug te ku- KATWIJK BU het kantoor van het Leidsch Dagblad aan de Bad- straat 9 te Katwijk is nog een be perkt aantal kaarten te verkrijgen voor de sportshow die deze krant woensdag 24 maart organiseert. De show is vanaf 19.30 uur in sporthal Cleyn Duin. Er zyn twee ingangen: de hoofdingang en een aan de Stad- houdersdreef, aan welke kant een extra tribune staat opgesteld. De kassa's aan de hal zijn woens dag vanaf 19 uur geopend. De op brengst van deze avond, naar schat ting 2000 gulden (er zyn duizend kaarten a twee gulden per stuk), LD-sportshow in Cleyn Duin nog kaarten te verkrijgen Deze instelling zal voor dat geld een recreatieruimte inrichten. De avond bestaat uit drie onder delen. Aan het basketbal doen drie ploegen mee: Mercasol Leiden, de Grasshoppers uit Katwijk en de ploeg van Luba. De muziekvereniging DVS uit Katwijk verzorgt een muzikale show. En tot slot wordt er zaalvoet bal gespeeld door een team van het Leidsch Dagblad. BMW Van der Plas uit Katwijk. Domstad Utrecht en Rotterdam Ahoy. De aftrap wordt verricht door Wim Rysbergen van Feyenoord. Scheidsrechter is Charles Corver. Gastheer is Barend Barendse. .mm Kv Letterkundigen vragen voor Koreaans dichter om clementie LEIDEN De Vereniging van Let terkundigen, het Pencentrum Neder land en de Maatschappij der Neder landse Letterkunde in Leiden hebben in een telegram aan president Park Chung-hee om clementie vemeftt in verband met een nieuw voorgenomen proces dat vandaag in Seoul in Zuid- Korea werd gevoerd tegen de dich ter Kïm Chi-ha. Kim Chi-ha wordt vervolgd op grond van de anti-conïmunistische wetten. Mogelijk staat hem de doodstraf te wachten voor een artikel waarin hU de regering van een communistische samenzwering beschuldigde om mas sale arrestaties in 1974 te rechtvaar digen. OEGSTGEEST De opening van de Etos Discount Drogisterij in het winkelcentrum De Lange Voort in Oegstgeest is uitgesteld tot LEIDEN GAAT REGIO HOREN OVER DE LDM LEIDEN Nadat de gemeente de principe-uitspraken van de regio gemeenten gehoord heeft of zij willen deelnemen in de Leidse Duinwater Maatschappij of niet, daarna zal de Leidse gemeenteraad haar standpunt bepalen. Zo vatte burgemeester Vis gisteravond in de commissie voor al gemene en bestuurlijke aangelegen heden de strategie van de gemeente samen. Ondertussen hebben al wel twee raadscommissies laten weten dat zy in principe bereid zijn mee te wer ken aan de openstelling van de LDM. Er werd gisteravond wei op aange drongen dat de gemeenteraad, wan neer zij moet beslissen over aanpas sing van de statuten in verband met openstelling, zal beschikken over uit- gewerfctere gegevens over onder an dere de financiële consequenties. Twee doden bij auto botsing op Bodegraafse kruising BODEGRAVEN Een Nieuw- koops bejaard echtpaar is giste ren ten gevolge van een ongeluk overleden. De 74-jarige J. de Jong verleende geen voorrang op het kruispunt rijksweg llt (met de Goudseweg) aan een. uit de rich ting Utrecht komende automobi list. Terwijl het echtpaar linksaf sloeg, kwamen zij frontaal tegen de tegemoetkomende auto te recht. De 70-jarige echtgenote van de bestuurder overleed op weg naar het Sint Jozef ziekenhuis. Enkele uren later overleed de heer De Jong aan zijn veuvondingen. De foto toont het wrak van de auto na het ongeluk. Renovatie (4) Wij zeggen de heer Post dank voor zijn reactie op de ingezonden brief over de renovatie van de Tuinstad- wijk d.d. 9 maart. Hadden wij het over tienduizenden guldens gemeen schapsgeld, de heer Post geeft een berekening waarin de staat f 130,- per maand per woning bijdraagt. Dat loopt dus in de tonnen en dan is er nog niet gesproken over even tuele huursubsidies. De heer Post merkt op, dat als van de 208 bewoners er 87 tekenen voor renovatie, daarmee niet bewezen is aat de andere 121 er tegen zijn. Dat is juist, maar het is ook juist dat belangstellenden in de renovatie wel aanwezig zijn op de informatie avonden. Van de Tulpenstraat-bewo- ners waren er in elk geval mensen aanwezig (hoeveel weet ik niet). Er tekenden er echiter maar drie en heel wat keren heb ik „nee" horen zeggen. De heer Pot zegt verder dat het financieel niet mogelijk is het ene huis te renoveren en het andere niet en noemt ook bedragen, maar spreekt dan ook over krotten. Het bestuur van de woningbouwvereni ging schrijft in 1972 echter aan de huurders: "ofschoon de woningen op zichzelf niet slecht genoemd mogen worden". Er is dus wel verschil een "krot" of een "nog niet zo slechte woning". Een boer kan zijn varkens van het ene hok naar het andere jagen maar een mens heeft rechten en die rech ten doen ons nee zeggen tegen de re novatie. Wij hebben de heer Pot har telijk uitgenodigd om naar een drie tal woningen te kemen kijken en dan nog eens zijn mening te geven. Er zijn nu eenmaal bewoners, die dui zenden guldens aan hun woning besteed hebben om zelf te renoveren. Dat zal de heer Pot ook kunnen con stateren. Hoeveel ellende is er al bezorgd aan oudere mensen, die jarenlang in hun huizen wonen, blijkt uit de volgende reactie. "Mijnheer, ik woon hier al 48 jaar, maar ik kan 's nachts niet slapen. Uren lig ik wakker en dan sta ik maar op en neem een borrel, Ja, troost mijn volk, maar er is geen troost voor een eenzaam wonende vrouw, want die gaat wel gauw onder de bulldozer der renovatie door". C. DE GEUS Tulpenstraat 17 Tulpenstraat 17, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4