Sporthal zeer urgent Zoeterwoude steunt project van Witte Paters 'hl ii h h]mm wm - 'n iL it*MvAi Commissie sport Leiderdorp: PAGINA 2. DINSDAG 23 MAART 1976 ZOETERWOUDE Voor de Vastenaktie 1976 hebben de gezamenlijke werkgroepen voor Missie- en Ontwik kelingshulp van Hazerswoude, Stomp wijk en Zoeter woude besloten zich toe te leggen op één projekt in Ka- yana, Rwanda in Centraal Afrika. In samenwerking met de landelijke aktie werd een projekt van de Witte Paters in het bisdom Kabgai uitgezocht. Het is een aanvraag van pater Wijffels die werkt aan de verbe tering van een gemeenschapshuis en werkplaats voor vrouwen en meisjes. Een bedrag van f 17.000 is begroot voor een jaar salaris van twee instructeurs en twee werkkrachten plus de aanschaf van drie weefgetouwen en een eerste aankoop van materialen voor de vervaardiging van huis- vlij tprodukten. Over dit project werden informatiemateriaal en foto's ontvangen waardoor het mogelijk is de bevolking hier een goed beeld te geven van de situa tie in Afrika. Pater Wijffels schrijft ondermeer: „In 1972 kwamen n Kayanza de gebou wen klaar voor een voedingscen trum, een gemeenschapshuis en werkplaats. Zusters hadden zich belast met de leiding hiervan. Toen de eerste twee in 1972 reeds in gebruik waren moesten de zusters door onvoorziene om standigheden hun post verlaten. Inlandse zusters zijn daarvoor in de plaats gekomen en hebben nu de leiding over de drie inrichtin gen. De zusters worden geholpen door enkele inlandse meisjes om dat zij alleen niet alle werk kun nen doen. Bovendien ligt het in de bedoeling om deze drie inrich tingen in handen te geven van Afrikaanse leken. Voor deze leke- kraohten is nu financiële hulp nodig. De hulp wordt gevraagd voor één jaar, daar het wel zeker is dat zowel het gemeenschaps huis als de werkplaats zichzelf na een jaar kan onderhouden". Buiten het salarisprobleem staat men ook nog voor de aan schaf van materiaal. Inkoop van stoffen die worden gebruikt bij de naai- en knipcursus. Het geld dat hiervoor word;, gevraagd moet men zien als bedrijfskapi taal. Daar de gemaakte kleren, stoffen en ander materiaal in rekening worden gebracht bij de gene die de kleren maakt, blijft deze som voor het huis behou den. In het huis worden jaarlijks cursussen gegeven aan erica 400 personen. Zij worden ook voorge licht door het voedingscentrum. Het huis geeft naast de naai- en knipcursus les in huishoudelijke vorming, hygiëne. Zelfs wordt gezorgd voor basisonderwijs voor analfabeten. De werkplaats heeft mogelijkheden voor het weven van tapijten, het borduren van tafellakens, servetten en andere benodigdheden in het huis houden. Het maken en versieren van tambours en ander werk van huis vlijt waarbij de Afrikaanse kunst tot uiting komt, ligt de inwoners daar bijzonder. De gemaakte pro- dukten zijn zeer in trek bij de toe risten en in het buitenland. Dit blijkt uit de resultaten bij een andere werkplaats in Rwanda. De produktie is bij lange na niet genoeg om aan de steeds toene- SU Een meisje uit Kayanza aan het toerk. mende vraag te kunnen beant woorden. Hoeveel personen in Ka yanza werk zullen vinden, is nog niet te zeggen. Men gaat er echter van uit dat de werkplaats in Nyundo aan zo'n 300 meisjes en vrouwen werk zal verschaffen terwijl er buiten deze nog vele anderen door thuis te werken er bij betrokken zijn. De werkgroe pen van het dekenaat Zoeterwou de hebben op zich genomen het projekt te begeleiden. Zo zal de jeugd op de betrokken basisscho len in drie plaatsen worden geïnformeerd en gemotiveerd door een Witte Pater die in Rwanda gewerkt heeft. In een zal aantal liturgische vieringen men speciaal aandacht schenken aan het thema "Rwanda vraagt uw aandacht". Overigens volgt de actie het normale patroon, waarbij door middel van vasten- zakjes de bijdragen worden opge haald. Woeste busrit onder invloed van valiium LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag op het Rapenburg met veel moeite een wit VW-busje klem gereden, waarmee de bestuurder, een 20-jarige Leidenaar. een woeste rit door het centrum van de stad maakte. De jongeman, die een aan tal valiumtabletten bleek te hebben ingenomen, liet bij zijn aanhouding een spoor van vernielingen achter. Hij botste met zijn busje, waarin nog drie andere jongens in de leef tijd v n tot 20 jaar zaten, op de Haarlemmerstraat tegen een brom - mer, reed op de Breestraat tegen een auto, schampte in de St. Joris- steeg een geparkeerde wagn, schep te op de Koepoorfcsbrug een 19- jarig meisje met har fiets, ramde op de Boisotkade twee ge parkeerde auto's en vloog tenslot te in verboden richting op het Ra penburg tegen een tegemoet ko mende wagen. Het aangereden meisje kwam er met een gekneusde vinger nog vrij goed vanaf. De vier jongens werden overge bracht naar het politiebureau. De bestuurder van de auto moest ech ter korte tijd daarna op advies van een arts naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Hij kon zich de rou te die hij had gereden nauwelijks meer herinneren. Ongelukken met de bromfiets LEIDEN Een 16-jarige Jongen uit Roelofarendsveen kreeg een schouderfractuur, toen hij gister middag met zijn brommer op de Hoge Rijndijk bij het linksaf slaan in de richting van de Leiderdorpse brug onder een auto kwam. Hij zou geen voorrang aan de automobi list hebben gegeven. Ook geeurde er gisermiddag op de Hoge Rijndijk een ongeluk bij de afrit van rijksweg 4. Een 19-jarige Zoeterwoudenaar botste er met z'jn bromfiets tegen een van de af rit komende vrachtauto. De jongen kreeg een hersenschudding en oog letsel. In beide gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het zieken huis. WETHOUDER REUGEBRINK LEGT ZUN FUNCTIE NEER LEIDERDORP Wethouder J. Reugebrink '45) van de PCG ln Leiderdorp zal op 1 mei zijn functie als wethouder van middenstandsza ken en welzijnszorg neerleggen. Dit in verband met zijn benoeming tot raadsheer plaatsvervanger bij het gerechtshof in Amsterdam. Wet houder Reugebrink, tevens lector in het belastingrecht aan de Rijksuni versiteit van Leiden, deelde gister avond in de commissie sport en on derwijs mee "er geen drie beroepen tg) na te kunnen houden". Reuge brink werd na de laatste verkiezin gen wethouder; daarvoor was hl) raadslid voor de PCQ. iÖÏÉÖ&- J. Reugebrink Stier geveld LEIDEN Een brigadier van de Leidse politie heeft gisterochtend met enkele schoten uit zijn karabijn op het terrein van de Groenoordhal een stier neergelegd. Het uit de Groenoordhal weggevluchte dier gedroeg zich zo agressief dat het volgens de politie niet meer te van gen was. De stier, die eigendom was van een veehouder uit Zundert, zou een groot gevaar voor de omgeving hebben opgeleverd. LEIDERDORP De woningen schieten in het plan Voorhof bij na als crocussen uit de grond. Van de vijfde verdieping van het Gemeenteraad Welke zaken zijn in onze gemeen te aan de orde, vraagt de Wasso- naarse VVD zich af. Om daarach ter te komen, belegt men van avond in het NPB-gebouw een bij eenkomst waarop de fractie van de VVD dit probleem uit de doe ken zal doen. Geïnteresseerden moeten om 20.15 uur op de punt van de stoel zitten. Kinderboerderij Alleszins verheugende berichten bereiken ons sinds de lente afge lopen zaterdagmiddag om 13.10 uur haar rentree in Nederland maakte. Dat is zelfs in Leiderdorp niet ongemerkt voorbij gegaan. Ter illustratie van dit heuglijke feit werden er op de kinderboer derij in De Houtkamp vier lam metjes en een tweetal hangbuik zwijntjes geboren. Het blijkt dat inmiddels ook de konijnen, de gel ten en de schapen uitbreidings plannen hebben. Dat moet dan wel voor 31 maart gebeuren, want dan mag Jan Publiek het park weer in en komt er van rustig bevallen niets meer terecht. Ikebana „Olympiade Ikebana Expositie" is een tentoonstelling van Japanse bloemsierkunst van 26 tot 28 maart in het Wasse- naarse park Duinrell meekreeg. De expositie wordt veraorgd door leerlingen van mevrouw Diels- Krafft en geeft naast een over zicht van klassieke schikkingen van de Ikenobo school ook een aantal vrije schikkingen, die het thema Olympiade uitbeelden. Da gelijks om 15.00 uur wordt er bo vendien een fülm over Japan ver toond. De expositie is de drie da gen tussen 10.00 en 17.00 geopend, behalve op vrijdag, want dan mag men er pas om 11.00 uur in. Postzegels Verzamelaars van postzegels kun nen zich verheugen op een ruil beurs van de ruilclub „Konings- kerk" in het St.-Antoniusolubhuis aan de Mare 43 in Leiden. Overi gens kunnen ook degenen die zich verslingerd hebben aan munten, sigarenbandjes, prentbriefkaarten, ludfermerken, oude boeken en aanverwanten zich aldaar melden. Een en ander speelt op 27 maart, tussen 10.00 en 17.00 uur. De toe gang voor volwassenen bedraagt een daalder, kinderen krijgen re ductie. LEIDERDORP De commissie voor sport en onderwijs van Leiderdorp boog zich gisteravond over het programma van ei sen voor de te bouwen sporthal. Verscheidene leden waren ver ontrust over het interview met wethouder Tichler in het LD. Zij sprak daarin haar twijfel uit over de realisering van de sporthal, nu de vestiging van een dependance van de Louise de Colignyschool op losse schroeven is komen te staan. Dat be tekent dat minder leerlingen van de sporthal gebruik zullen maken, waardoor de financiële bijdrage van het ministerie van onderwijs aanzienlijk lager wordt. De exploitatie van de sporthal zou er nadelig door worden beïnvloed. WD-raadslid Irma Aehner vroeg zich af wat er aan subsidie nodig is voor de sporten, die zullen worden beoefend in de bennishal in Winkel hof. Haar collega mevrouw Huigen vroeg zich af hoe de sporthal in de morgenuren moet worden bezet, als de vestiging van de Louise de Colig nyschool inderdaad niet doorgaat. Van verschillende kanten toonde men zich tegenstander van breder gebruik van de sporthal Enerzijds zou dat vertragend werken bij de bouw en anderzijds meende men dat de hal zich uitsluitend voor sport leent. Paniekerig miekerig overkomen en pleitte voor een adequate ruimte voor de badmin tonclub. Hij zei het particulier ini tiatief te willen steunen en groen licht te willen geven voor de bouw van een badmintonhal. Fractieleider Jaap Bezemer van de PvdA wilde eerst zekerheid hebben of het open baar voortgezet onderwijs inderdaad niet in Leiderdorp komt. Hy vroeg zich af of er geen mogelijkheden tot combinatie zijn voor de twee „groot gebruikers" van de hal, de badmin ton- en tennisclub. Verder wilde hy graag wat meer details vernemen over de exploitatie van de hal in Winkelhof. KVP-er Jos Verdier was de enige die aan de wensen van de verschil lende sportverenigingen wilde tornen. Hy vond een hoogte van acht meter te hoog en zei ook geen behoefte te Druk Wethouder Tichler (VVD) zei in haar antwoord dat de komst van openbaar voortgezet onderwas naar Leiderdorp nog altijd onzeker is. Of ficieel is er nog altyd geen brief van het ministerie: „Wy zullen druk uit oefenen zodat er in ieder geval be richt komt". Over het plan van pro jectontwikkelaar Matser voor de hal boven Winkelhof kon zy meedelen dat voorlopig alleen een tennishal gepland staat. Aan de gemeenteraad de taak om daar straks by de be spreking van het hele plan Winkel- hof over te denken en eventueel wat aan te doen. „Wanneer het onderwas", aldus mevrouw Tichler, „geen gebruik van de sporthal zou maken, zal men moe ten onderzoeken wat de behoeften van de grotere sporten zyn en of men ook overdag van de hal gebruik wil maken", zy wees in dat verband op de Kievitshal in Wassenaar, die exploitabel draait, zy was het met de commissie eens dat er spoedig een accommodatie moet komen. „Graag in gemeenteiyk beheer", aldus de wethouder, „maar alle mogelykheden moeten worden onderzocht". Nieuwe Rijn 20a. Vrouwencafé. 9-1 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Noordelnde 2a, groepen op Troef: logisch-dynamlsch verkooppunt, 1.30- Commissie Interne Orga- Volkshuisvesting. 8 uur nam. doctrtoa cyclus ruimtelijke ordening 'en stadsontwikkeling. 8.30 Noordelnde 2a. Informatieavond Vrijetijdscentrum. Breestraat 66. lezing over de tantra yoga, 8 uur nam.. WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, voor kamerbewoners en alle den. 9-1 uur nam. Kennedylaan J1 Q^t^^^tofor- UlApotSekersdljk 33^ VolkA^^lnfOr- 3.30 i inschrijving kinderclubs, "steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- Bejaarden 1 West. egijniiui i/ r relaties en sexualiteit. do. 't Begijntje, praathuis - -exualite" (0-9.30 i Middag- ogisoh-dynamisch i Schepptagskerk. Leiderdorp, kring vergadering KVP. 8 uur nam. DONDERDAG v d Valkboumanweg ,236. Leider dorp bijbelstudie en gespreksknng Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep homofilie/COC. 8- ^Steenstraat1 lb. Wereldwinkel. 9.30 Ulpieterskerkstraat 1. werkgroep Dienst weigeren. 8-10 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeesc, voor kamerbewoners Noordelnde^ 2a groepen^ op T Breshuys, 'Breestraat 19. K r ia_7 in iupr nam.; Biolog ppunt, 7.30-10 Klelcursus. 8-1" LAK-Theater. Levendaal 150 1 neelgToep Tc**' met-, ''.De_p_vsi( Durronnv.Ut. Apolheken ~v. ÜRid-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de r®^i°26L®i^^ door: Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, telef 01717—2525: Apotheek RL van Breest Smallenburg. geest, telefoon 155482 Kinderopvang Stichting werkgen.. centra Lelden Hooglandse 4. tel. 130360 Geopend dl Dienstencentrum Maatschappelijk Werk MBmBw .-J t/da ÊÈF- --*■ Elizabeth Ziekenhuis schoot de het verkeer ontsloot, gaat het van 154 premiekoopwoningen, 170 fotograaf dit overzicht van het hard in Voorhof. Onlangs kwa- flat woningen, 85 premiehuur- bouwterrein. Sinds wethouder men de woningen van de Zeven 48 vrije sector- en 40 woningwet- Drenth op 10 september van het Dwergen zelfbouwersgereed en woningen, vorig jaar de Voorhoflaan voor nu is men bezig met een complex EERSTE PAAL VOORSCHOTEN Burgemees ter J. van der Haar van Voorscho- sloeg gistermiddag de eerste paal voor de bouw van het clubhuls van de tennisvereniging "Forescate". Ditmaal geen helm en witte jas voor de burgemeester, maar geheel ln de stijl van de "doe-het-zelver" de slegge, de grote houten hamer waar agrariërs hun palen mee de grond in slaan om weilanden af te zetten. Na veel gepraat en geteken kan de tennisvereniging starten met de bouw van het eigen clubhuis, dat komt naast de tennisbanen aan de Jul van Stolberglaan op de plaats waar eenmaal de hockeyclub een speelveld had. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense jeugd bezorgt brandweer en politie de laatste dagen veel overlast door her en der, vooral overigens langs de Burg. Bruins Slotsingel, bermgras in brand te steken. Gisteren moest de brand weer er zo'n vijf koer uit om 'n dergelijke bermbrand te doven. In een geval ging 4.000 vierkante me ter dor en droog gras in vlammen op. SOS Telefonische hulpdienst. 071-125202. Voor allen die ln moei] heden verkeren Dag en nacht te Dierenhulpdierist Pauiov vogels bereikbaar; telef Geen wijziging uitrit kasteel WASSENAAR De Maatschappy Voorbereiding Bouwprojecten b.v. die op het ogenblik in de tuin van kas teel Oud Wassenaar vier apparte mentgebouwen bouwt, heeft het ge meentebestuur medewerking gevraagd voor een nieuwe in- en uitrit naar het terrein van het kasteel. Men wil deze realiseren aan de Oud Wasse- naarseweg, ter vervanging van de be staande aan de Laan van Hoogwolde. R. en W. van Wassenaar stellen zich echter op het standpunt dat een der gelijke inrit uit het oogpunt van ver keersveiligheid ongewenst is. Men wil liever de Lindenlaan als in- en uit rit handhaven en ook de bestaande aan de Laan van Hoogwolde laten zoals hy is, zij het dan alleen als in rit. prwf.H DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad BV. Witte Singe) 1 Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon 071—144941 Naoezorglng van ïö.UO—20.00 u. Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 IndleD ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 37,85 Per post t 48.25 Jaarabonnement f 139 90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse Abunnenieuisgelden oy Oetallng te voldoen BH automa tische oversenryving geen ad ministratie- en Incassokosten

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2