Ouders knappen speelplaats op 24 252627 Showconcert „Concordia" een succes sfeer in Leiden Techni-Show VAT 76 La tijns-Amerikaan Paghwafeest en LEZERS SCHRIJVEN ZELFWERKZAAMHEID AAN MARESINGEL Drie jubilarissen gehuldigd in Stadsgehoorzaal Fout-parkeren onmogelijk maken" MAANDAG 22 MAART 1976 Biologisch onderzoek van Leids museum bij Madeira LEIDEN Als er ergens in Leiden sprake is van ouderparticipatie, dan is het wel aan de openbare lagere school „Marnix van St. Aldegonde" en de kleuterschool „De Goudsbloem" aan de Maresingel. Ouders en leerkrachten toverden daar in ongeveer 800 manuren de eertijds vervallen speel plaats en zandbak om in een prachtig en ruim opgezet complexje voor de kinderen van de kleu terschool. k. TlÉÉfc- - Vaders en onderwijzers aan het werk. Op de voorgrond met baard het hoofd van de lagere school H. Gaykema. Op de achtergrond de nieuwe zandbak De zelfwerkzaamheid van ouders en leerkraohten was min of meer noodzaak geworden om de eenvou dige reden dat het geld voor een opknapbeurt ontbrak. De gemeente wilde opdraaien voor de mate riaalkosten. maar arbeidsloon was er niet bij. De hoofden van beide scho len en de oudercommissie lieten het er evenwel niet bij zitten. Ze stuur - den een stencil de wijk in met de vraag of er iemand van de ouders be-eid was de handen uit de mouwen te steken. Welnu, ze hoefden er niet lang op te wachten. Binnen de kortst mogelijke tijd stonden er negen vaders en een nog jonge oud leerling op de stoep en het duurde niet lang of de vervallen speelplaats was aan alle kanten gesloopt. De oude zandbak en een gammel fiets hok werden verwijderd en ervoor in de plaats kwamen een uit moderne, stenen opgebouwde zandbak en een eigentijds fietsenrek, dat bovendien ee:; andere plaats kreeg waardoor de ingang tot de kleuterschool wat ruimer werd. Voor de zandbak moes ten 22 elementen van elk 650 kilo zwaar worden aangedragen en dat kostte wel wat zweetdruppeltjes. Maar na enig passen en meten kwa men de elementen toch op hun plaats. Zoals ook de nieuwe be tegeling, die bijna helemaal door één man een straatmaker werd aan gelegd. De vrijwilligers zijn er vanaf september vorig jaar vrijwel elke za terdag mee bezig geweest. Afgelo pen zaterdag waren ze bezig met de schutting en het valt te verwachten dat ze het karwei zeer binnenkort geklaard hebben. Een van de leer krachten heeft er in elk geval een film van gemaakt, die in juni ver toond zal worden aan de ouders. En als die film daar zo' ontvangen wordt als bij vrijwilligers, dan mag de maker ervan niet mopperen. LEIDEN Ten behoeve van het Rijksmuseum van Natuurlijke His torie in Leiden wordt op he* ogenblik een biologisch onderzoek uitgevoerd tussen het eiland Madeira en de Afrikaanse kust ter hoogte van Kaap Dra (Marokko). Het onderzoek dat wordt uitgevoerd door de kruiser Hr Ms "Onversaagd" duurt tot eind var. deae maand. Speciaal voor dit onderzoek heb ben acht medewerkers van het Leidse museum zich ingescheept. - Het wetenschappelijk onderzoek, staat onder leiding van dr. J. van der Land van het museum. Doel van het zoölogisch onderzoek is het Ver zamelen van bodemdieren, onderwa terfotografie «door duikers met een diepzeecamera),- het verzamelen van plankton op verschillende dfepten en het. bestuderen van zeevogels. Het materiaal dat verzameld word*, en de foto's zijn voornamelijk bestemd voor wetenschappelijk onderzoek. Een kiein deel van het materiaal i» bestemd voor musea. LEIDEN De Stadsgehoorzaal was zaterdagavond in een overdekte straat herschapen. Het talrijkep publiek zat terzijden in lange rijen en bezette ook de balkons. Concordia heeft ken nelijk vele en trouwe vrienden, die het er voor over hadden, de tv. een avondje vakantie te geven. Het huidige Concordia kan het best een drumfanfare Met vallen en opstaan is het, als harmonie in 1948 geooren, korps in de jaren zeventig zover gekomen. Het bleek, dat het op die weg toe komst had. Ook in het showbestaan moet je weliswaar hard studeren, voor een succesvol optreden, maar heel anders en voor velen prettiger dan 't blokken op moeilijke noten en partijen. Het ligt er maar aan. wat Je van de muziek verwacht. Voor de straat, ook die in het buitenland (waarheen Concordia zich niet zel den begeeft) is het uiterlijk vertoon i oogbekorende uniformen, elegan te majorettes en weinig gecompli- [eerde oewegmg gere bewegingsruimte en de vaste oeslotenneid, kan net bij ogenolm- ken sterke, vaak éénsoortige geluid en de weinig gevarieerde narrnoniek op de duur vermoeien. Hier moet aan wel veel show aan tegemoet ko men. Wat het laatste betreft, is Concor dia niet tekort geschoten. De vereni ging oescnikt over twee grote groe pen, senioren en junioren. Die bei de legertjes zijn weer verdeeld in ko perblazers, tamboers en majoret tes. De intocht der duderen, de ogen- strelende majorettes voorop, maak te grote indruk. Er werd korrekt ge trommeld en geblazen, in gefigu- Tijderis het showconcert loerden drie handleden'gehuldigd in verband met hun 25-jarige vere gingsjubileum. Het waren de heren (v-l.n.r.) K.Boeff, H. Steenbergen en K. Boeff. Ze kregen oorkonde en zilveren speldje van KNF en een gouden sterretje van de vereniging. ceerde, heldere, luidschallende het voorzitterlyke ziek wel gewenst en voordelig. De 6mgen de gordijnen open en vertoon- mensen luisteren en kijken er graag de zlch. net J™B<U«>rps. De vaardige jongelui bliezen en sioegen i tal nummers met allerlei aardige, in muziek niet of nauwelijks waar te maken namen en de lieve kleine ma- LEIDEN De heer J. van Wijck Jorettes stalen intussen de snow, houdt morgenavond in Koord-stu- Later kwamen de senioren weer tot Hl. ».n de Oude Rijn 88 in Leiden de daad. in trommelen en fanfare. Ik i lezing. Onderwerp is het Leidse Heempark. De hèer Van Wijck zal ander vertellen over de moet zeggen, dat de aanvoerders, waaronder dirigent Hilkhuizen, veel bereikt hebben en dat de jeugd, Planten en bloemen die daar voorko- i Concordia's hoop, men. Dit gebeurt aan de. hand van een serie fraaie dia's. De le zing die gratis toegankelijk is be,- gint om kwart over acht. tctt hun mogelijkheden, eigenlijk niet I voor de senioren, zeker niet in toewij ding, onderdoet. JOHAN VAN WOLFSWINKEL 99 LEIDEN Om parkeer overtre dingen te voorkomen moet het parke ren waar dat kan onmogelijk wor den gemaakt door middel van her profileringen van de weg, het plaat sen van paaltjes of bloembakken of het aanleggen van groenvoor zieningen. B en W prefereren derge lijke maatregelen boven een beklag bij het ministerie van Justitie over het niet vervolgen van parkeer over treders door het kantongerecht. Van deze laatste mogelijkheid zou wel in cidenteel gebruik gemaakt kunnen worden. Een antwoord van deze strekking geeft het college van B en W op schriftelijke vragen van het gemeen teraadslid Beijen (PPR/D'66). Dit raadslid had uit een verslag van een zitting van de kantonrechter in deze krant begrepen dat de kanton rechter en de officier van justitie parkeerovertreders in de binnenstad wel eens onbestraft laten. Het college zal bij het kantongerecht en de officier van justitie om nadere in formatie verzoeken en deze doen toekomen aan Beijen, zo belooft het in zijn beantwoording. B en W wijzen er wel op dat de officier van justitie in het algemeen niet ver plicht is tot vervolging over te gaan. In zijn vragen had Beijen er op gewezen dat in Amsterdam, Rotter dam. Den Haag en Utrecht mensen die herhaaldelijk fout parkeren of mensen die dat doen in straten waar de fietsers er veel hinder van on dervinden extra hard worden aan gepakt. Hij vroeg zicfi af of dit in Lei den ook mogelijk zou zijn. B en W mergen op dat de politie nog meer te doen heeft "en dat de aandacht niet uitsluitend of hoofdzakelük op over treders van parkeervoorschiüften kan worden gericht". WUKMARKT In het Leidsch Dagblad van woensdag 17 maart Jl. doet u verslag van een vergadering van de Com missie voor Economische Aangele genheden van de Gemeenteraad. In deze vergadering aldus uw verslag deelde de heer Van Over- meire van de Dienst Reiniging, Ha vens en Warenmarkten mede, dat. het voorlopig niet te verwachten is. dat er ook in de verschillende wij ken van Leiden een markt zal wor den gehouden. Volgens de heer Van Overmeire is er indertijd tegen het enige min of meer uitgewerkte plan (een wiik- markt in Zuid-West) al het nodige verzet geweest van de zijde van de caar gevestigde winkeliers. Om die reden aldus vervolgt de heer Van Overmeire maar ook omdat het in het geheel niet duidelijk is of de consument wel behoefte heeft aan wijkmarkten, is het voorlopig niet te verwachten dat er plannen in die richting worden ontwikkeld Wij hebben ons verbaasd over de ze uitspraken. In juni 1974 hebben wij een uit gebreid aantal vragen voorgelegd (enquete-vorm) aan bewoners in Zuid-West. Er weiden 752 en quet.e- formulieren uitgezet. Er was een re spons van 204 ingeleverde formulie ren. Dat is 27.1 pet., volgens mensen uit het vak een goed en hanteerbaar resultaat. Vraag nummer 28 luidce: "Hebt u behoefte aan een wijkmarkt"? Antwoord luidce: Ja 59.75 pet; Nee 38.75 pet. en Geen mening 1 50 pet. Volgens onze bescheiden mening be tekent dit dat er wél behoefte be.- staat aan een wijkmarkt. In djt verband vinden wij het ook vreemd dat de heer Van Overmeire opmerkt dat het niet geheel duide lijk is of de consument wel behoefte heeft aan een wijkmarkt. Wij heb ben namelijk de uitslagen van onze enquete op tamelijk grote schaal naar de gemeente doorgezonden Ook de plaatselijke pers heeft er aandacht aanbesteed. Bovendien is ons vorig jaar we derom gevraagd of ons bestuur en kele suggesties wilde aangeven wel ke punten in Zuid West o.i. in aan merking zouden kunnen komen voor een te houden wijkmarkt. Wij heb- ben toen een vijftal punten ge noemd, verspreid over geheel Zuid West, en deze naar de wethouder van Economische Zaken door gespeeld. Het moet ons van het hart dat wij althans nu in 1976 een vraagteken zetten bij de opmerking van de hee- Van Overmeire dat er het nodigt» verzet zou zijn. bij de winkeliers Ir Zuid West. Een wijkmarkt betekent namelijk alleen maar méér zuig kracht van koopkrachtigen. De zakenmensen in de binnenstad zouden het bijvoorbeeld niet zo prettig vinden als de zaterdagmarkt uit het centrum zou verdwijnen. Omdat wij menen in deze kwestlo bewoners van Zuid West te mogen vertegenwoordigen althans een deel en dat zijn ook consumenten, spreken wij de hoop uit dat het idee van een wijkmarkt met de opmer kingen van de heer Van Overmeire niet zonder meer op de lange baan worden geschoven. Het zal zeker pas een afronding kunnen krijgen <in welke vorm dan ooki als o.a. grondige besprekingen zijn geweest met winkelfers én de belanghebbende marktkooplieden- En daar willen wij graag (dan na mens die consument) zij zijn. Als dan blijkt dat een wijkmarkt in ZuidWest (maar het kan ook elders in Leiden) beslist geen haalbare kaart is, dan zijn wij graag bereid! het stuk wijkmarkt (voorlopig) in ons archief te stoppen. Maar het moet in dit stadium bespreekbaar zyn- Onzerzijds zal dit schrijven ook worden aangeboden aan de Raad der Gemeente Leiden en aan de Commissie Economische Aange legenheden. Bestuur WUkvereniging Aktief# Van sGravesandestraat 19, Leiden Ijshal (.3) machines en U. gereedschappen voor metaal- en houtbewerking, lastechniek, verbindingstechnieken van metalen e.d. JAARBEURSHALLEN-UTRECHT Dagelijks van 9.00 -17.00 uur. nog 5 dagen MAART uwnutni/nu v rnuL/nu tn, vakbeurs algemene toelevering Dagelijks van 9.00 -17.00 uur. JULIANAHAL-UTRECHT Met ontsteltenis las ik dat de bouw van de ijshal aan de Vondellann waarschijnlijk niet door zal gaan. Be slissen de bewoners van de Vondel- laan in hun kapitale huizen voor de gehele geiheente Leiden? Zij kun- ner. makkelijk naar een andere stad wanneer zij dit wensen. Wa' is er hier in het Morskwartier? Niets. De bewoners van de Vondellaan waren ook tegen een zwembad. Ik vind het treurig dat de elitebewoners be slissen voor een hele wijk, of liever gezegd voor een hele stad. Mevrouw Uljé. Smaragdlaan 62 Leldcu. LEIDEN —flet Paghwa-feest is een van oorsprong* Hindóstaans feest dat de overwinning van het goede op het kwade symboliseert. In Leiden is het feest het afge lopen weekeinde gevierd in het Marinecomplex aan het Noord einde (zie foto links). Het feest is ook een dankbetuiging voor de goede oogst. In het Rijksmuseum van Vol kenkunde swingde de muziek gis termiddag weer de pan uit (zie fo to rechts). In het kader van de Latijns-Amerikaanse volksten toonstelling die in het museum gegeven loordt, treden hier gere geld Latijns-Amerikaanse groe pen op. Wisteren waren dat de dansgroep Arïba Ariba die een deel van haar inkomsten in ont wikkelingshulp stopt en het trio Los Amigos del Parama. Op 25 april is er andermaal een der gelijk muzikaal festijn. Een dag later wordt de Latijns-Ameri kaanse tentoonstelling beëindigd. Maar de muziek in het museum daarna gaat door: voor de ko mende maanden staan Indiaanse dansen en Indonesische klanken op het programma.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3