B. en W Wirmond toch restaureren Winkelcen trum in juni open R uine en oude toren Dienst van Schrift en Tafel hoogtepunt I Vijftig jaar broeder Warmond mogelijk in beroep Laurens opvolger BRONZEN PAARD PEGASUS VOOR TON JANSSEN Ketel de oorzaak WARMOND B en W van Warmond blijven voorstander van restauratie van de ruïnes bij de Oude Toren. In een raadsvoorstel zegt het college dat niet restaureren op dit' moment betekent, dat een unieke kans om het monument te behouden, voorbij gaat. CRM. Monumentenzorg en de DCAW zijn bereid een subsidie van circa 472.000 gulden, 78 procent van de totale kosten, toe te kennen. Eerder deze maand bleek de financiële commis sie van Warmond nogal wat bezwaren tegen extra uitgaven te hebben. Gezien de financiële positie van de gemeente achtte men het niet verant woord grote extra lasten aan te gaan. Uiteinde lijk moet door de gemeenten een bedrag'van 120 000 gulden worden opgebracht. „De stelling dat het hier een luxe uitgave zou be treffen bestrijden zij met klem", zo stelt het col lege, dat vindt dat de ruïne onlosmakelijk ver bonden is aan de Oude Toren, het voormalig se minarie, huize Oestergeest en de groensingels. „Indien de ruïne verloren gaat zal de sfeer die het geheel geeft, verloren gaan. Verder vormen de oude toren en de ruïne een karakteristiek stuk je Warmond. Kerkzang- en muziekdag in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het grote succe6 van de kerkmuziekdag, ver leden jaar in de Utrechtse Domkerk op de tweede verjaardag van het nieuwe Liedboek gehouden, was aanleiding, ook eens zo'n bijeen komst in de Leidse regio te organ» - Dat is afgelopen zaterdag ge beurd, in de mooie Dorpskerk van Zoeterwoude. Van alle kanten wa ren de, in liturgie en kerkzang ge ïnteresseerden, gekomen zelfs van plaatsen uit andere regio's, óók r ooms-katholieken. Samen zo'n honderdvijftig. Eigenlijk genoeg, vond de pastor loei, dominee S. L. Schoch. Een té grote schare is voor een cantor moeilijk te hanteren, wil het samen oefenen tenminste een redelijk goed resultaat hebben. De organisatoren hadden er een gezellige dag van gemaakt en de zaak goed voorbereid. Een belang rijke rol speelde (ook letterlijk) het koperblazersensemble „Musica In- tra da" uit Harderwijk, een zeven hoofdig oorrect werkend groep je, dat respectievelijk twee hoorns, twee trombones, een bugel, een trompet en een tuba bespeelde Zonder de effectieve bijstand van deze jonge muzikanten, die de dag boven op de toren al hadden inge- blazen zou zeker niet alles goed zijn afgelopen. Afgezien van een aantal geza- menlijk gezongen en door de orga- - nist van de Oegstgeester "Groen» J Kerk", Egbert van Goor, begeleide gezangen en psalmen, werd er na- f. melijk ook hard gewerkt. Theo Goedhart, vroeger Oegstgeester, nu Rotterdamse cantor, maakte van alle aanwezigen een koor. "U moet zelf weten of u met de sopra- nen, de alten, de tenoren of bassen *z'n best. Goedhart zong vóór en mee doet. Als u het niet weet, gaat f. u maar bij de gezelligste mensen V zitten", was zijn advies. De partijen a had men voor zich en iedereen deed wees de weg. maar het valt niet mee, om zo maar met willekeurige men sen vierstemmig te zingen. Van de vier stemmen bleek de altgroep het zwakst. Toch lukte het nog aardig goed, dank zij de routine van Goed hart, de organist en de blazers, die de stemmen bij het 6tuderen verge zelden, en de algemene goede wil. Verder zong de Alphense Canto- rij, onder Aat van Vliet, een motet, speelde Helga van der Louw-Ouen- dag tijdens de koffie- en brood jes een kwartier harp (heel mooi in deze ruimte), sprak de dichter Ad den Besten over de "tekst" en Ma rijke Ferguson over de "noten". Om het oefenen en zingen alléén ging het echter vandaag niet. Al die nuttige, prettige activiteiten waren bedoeld als voorbereiding tot het hoogtepunt, de dienst van Schrift en Tafel, waarin dominee Schoch voorging en al het geleerde op z n plaats werd gezet. Ook de muziek werd hier dienstbaar. JOHAN VAN WOLFSWINKEL. - I LEIDEN Het recreatiepark ,,Flevohof organileerde dit weekend een landelijk felicitatie-porject In het kader daarvan werden bij geboorten produkten van de ..l'levohoj" a/geleverd- Een van die geschenken kwam, vergezeld van het traditione'e beschuit met muisjes, in Leiden terecht bij me vrouw Van Oosterom en haar op zondagmorgen om 9.41 uur geboren zoon Constantijn. ZOETERWOUDE Het gou den kloosterjubileum van Broe der Eustachius, die als Jasper Onderwater in 1907 werd gebo ren, is in de afgelopen dagen in de grote familiekring gevierd. De receptie, die vrijdagmiddag ten huize van de zuster van de jubilaris werd gehouden, werd druk bezocht en betekende tege lijk het weerzien van vele be kenden. In de Laurentiuskerk van Stompwijk droeg pastoor Paap zaterdagmiddag een H. Mis uit dankbaarheid op waarbij het parochiële dameskoor de ge zangen verzorgde. Het feest werd daarna voortgezet in ,,'t Blesse Paard" waarbij dokter W. Kortmann en zijn echtge note, als oude familierelatie, lange tijd aanwezig waren. In de avonduren maakten de vele nichten en neven het familie feest compleet. Broeder Eustachius was 53 jaar onafgebroken portier in het Limburgse Klooster Bleijer- heide en verblijft thans in een rusthuis te Gemmenich. Bel- jië. Op de foto feliciteert pas- Door Paap de jubilaris. WARMOND Het college van Warmond overweegt de mogelijkheid in beroep te gaaa tegen het „detailhandelsbesluit" van GS. Zoals be kend heeft GS «ïige tijd geleden veertien gemeenten in de Leidse regio verplicht bestemmingsplannen te herzien op het punt van de tailhandelsvestigingen, met de bedoeling op die manier de zogenaam de weidewinkels tegen te gaan. B en W van Warmond vragen de raad de mogelijkheid om in beroep te kunnen gaan. Na overleg met de commissie ruimtelijke ordening wil men de raad de volgende ver gadering een met redenen omkleed voorstel omtrent het al of niet in beroep gaan voorleggen. B en W twijfelen intussen aan de zorg vuldigheid, die door GS bij het uitbrengen van het besluit is betracht. Bisschopslaan niet langer naamloos In Noord Hofland Kleuter valt uit raam LEIDEN De 3-jarige Sabine de Z Graaf is vrijdag uit een raam op de eerste etage van haar ouderlijke woning gevallen. Het kind, dat op de stoep voor de voordeur smakte kreeg ernstig hoofdletsel. Gisteren ver keerde het echter buiten levensge- Plakkers op de bon LEIDEN De Leidse politie heeft ln de afgelopen nacht procesverbaal opgemaakt tegen een 16-jarig meis je uit Noordwijk en een 26-jarige le raar uit deze stad, die bezig waren op een reclamebord op de hoek van de Haarlemmerstraat en de Pelikaan straat affiches met de leuze "Geef om Angola, steun de MP LA" te plakken. Affiches en plakmateriaal werden in beslag genomen. Inbraak in Voorschoten VOORSCHOTEN Gisteravond ls ingebroken in een woning aan het Kallenburgplantsoen in Voorscho ten. De daders kwamen de woning binnen via de achterdeur en ver dwenen met enkele sieraden, het element van de platenspeler en cir ca 250 gulden. OEGSTGEEST De Oegstgees ter Ijzerhandel Dullaert aan de Kempenaarstraat 11 gaat vanmid dag om 17.000 opnieuw open, na een uitgebreide verbouwing. Burge meester T. A. J. jonkheer Van Eysinga zal het gemoderniseerde bedrijf openen. VOORSCHOTEN Het winkel centrum in de V oorschotense nieuwbouwwijk Noord-Hofland zal naar alle waarschijnlijkheid Burgelijke stand WARMOND Overleden: M. H. B. HelversteUn (84), weduwe van A. C. Soesterbroek. in juni geopend worden. Die ver wachting spreken B en W van Voorschoten uit in een raadsvoor stel over sierbestrating rond het centrum. Die sierbestrating zal overigens zoveel mogelijk worden aangepast aan de al in de wijk aanwezige vormen van bestrating. Rond het winkelcentrum komen een aantal plateaus. Verder is er in de plannen flink wat groen opgenomen. De totale kosten van een en ander bedragen ruim 450.000 gulden. Daarin begrepen zijn ook de kosten voor verlich ting (55.000 gulden) en blun ting (42.000 gulden). OEGSTGEEST F. D. Laurens zal wethouder Temminck opvolgen in de Oegstgeester raad. Temminck die benoemd werd tot burgemees ter van de gemeente Rhoon, waar hij op 6 april wordt geïnstalleerd heeft tijdens de laatste raadsverga dering al min of meer afscheid ge nomen van de gemeenteraad. Lau rens zal al in de vergadering van april voor het eerst in de raad op treden. SPORTHAL. LEIDERDORP Vanavond ver gadert de Leiderdorpse commissie onderwijs en sportzaken. Deze be handelt het uitgestelde deel van de agenda van de vorige vergadering. Dat wil zeggen dat onder meer de bouw van de sporthal aan de orde komt. Verder wordt gesproken over de beheersvorm van de manége Liethorp. WARMOND 'Een bronzen paard de hoofdprijs van de wintercompe titie (dressuur privépaarden) van de Warmondse manege Pegasus is gewonnen door Ton Janssen. Ook op de laatste wedstrijd, die za terdagavond werd verreden, be haalde hij met zijn paard Markies het hoogste aantal punten. Op de tweede plaats kwam Frits van der Zalm met Popcorn, derde werd Me- lanie Longdon met Komeet. Bij de manegepaarden werd de wintercompetitie gewonnen door In- grid van der Meij. Ook zij zegevier de zaterdagavond met het paard Ro bert. Andere prijswinnaars in deze categorie: 2. Melanie Longdon met Shane 3. Coenie van der Zalm met Anuska. Gistermiddag reed de jeugd ook een dressuurwedstrijd. Het succesvolste paard bij deze wedstrijden was on getwijfeld Roburda, die maar liefst goed wes voor de eerste vijr prij zen: 1. Liesbeth Smit, 2. Erna Schoo 3. Hanna Sevenster, 4. Majella van Schayck en een gedeelde vijfde, plaats voor Monique Konings en Li sa Longdon, die ook vijfde werd reed op Anuska. OEGSTGEEST De collecte ten bate van de epilepsie-kliniek „Meer en Bosch" die afgelopen week in Oegstgeest werd gehouden heeft f 4644,19 opgebracht. OEGSTGEEST De ophaaldienst voor grofvuil in Oegstgeest komt op 25 maart in de volgende straten: Rhijngeesterstraatweg (gedeeltelijk) Dorpsstraat, Zoutkeetlaan, Almonde- weg. Van Wassenaarlaan, Uten- waerdelaan, Van Cuycklaan, Wille- brordlaan, Kamphuizenlaan, Gru- nerielaan, Pres. Kennedylaan (ge deeltelijk) Zonnebloemlaan, Flox laan, Lathyruslaan, Haarlemmer trekvaart, Haarlemmerstraatweg, ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse oranjevereniging vergadert morgen om 20.00 uur in Ons Huls. Voorzitter Winkelmolen zal op deze jaarvergadering het voorlopig pro gramma voor de viering van Konin ginnedag presenteren. Verder komt de wielerronde aan de orde en ook wordt gepraat over het mogelijk op nieuw organiseren van een kermis. Na lange afwezigheid stond de ker mis vorig Jaar voor het eerst weer in Zoeterwoude. Op de agenda ver der de behandeling van de jaarstuk ken en de bestuursverkiezing. MAANDAG 22 MAART 1976 MAANDAG Wereldwinkel. 9.30 Ontmoetingscen u Bejuardensoos Zu gespreksavond "Het raadsel Stadsgehoorzaal, 'Libelle-modeshow 2.30 uur nam. Steenschuur 6, Trance-avond. 8 uur Stadhuis, gecombineerde Commissie Aangelegenheden. Gezondheidszorg. i Onderwijs. Recreatie. Spart Commissie Politionele Aangelegenhe- Apotheken geest, telefoon 155482. Kinderopvang werkgemeenschap Klnder- rlpn Hooglandse tel. 130360 Geopend dl. 12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum Noordeindspiem 2b. tel. 140483 Al gemene Informatie dag van 9—10 uur Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rlln 44c Spreekuur dag van 23 uur n.m. ma en dl van 7—8 uur n.m Telefoon 071-142144 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. rv?i _i ocono rrn,/,. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr 15. Lelden. Voot hulpverlening verongelukte honden, katten vogels ed ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht Sociale raadsvrouw straat 45 vrij 10.30—11.3 Gezinsverzorging Raadsvrouwe. Kool: Drlft- Tuinstad wijk: Heren- WARMOND De Bisschopslaan in Warmond wtfdt officieel Bis schopslaan. In Warmond bestond die naam al "in de volksmond". "Aan gezien deze laan officieel nog steeds naamloos is.* stellen wij U voor daar aan de naam Bisschopslaan te ge ven", aldus B en W in het betreffen de raadsvoorstel. Verder wordt nog meegedeeld dat de Stichting Verple ging en Verzorging Warmond eige naresse van de weg met de naam heeft ingestemd. durlg i i gezinsverzorging. Mare i vrij. k-10 uur Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van m nood verkerende moeders evt. met kin deren SLnt. Jacobsgrachr. 1 dag en nacht bereikbaar. TeL 132187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Janssen—Nlemeyer. Hof- dlicJE 32 Oegstgeest tel u 11 -153oo2. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Leiden. Advies bureau 55. telefoon 123235 Leidse Rechtswinkel Gespreksavonden Gespreksvormen Baha-1 gem schap Wo 8 uur nam.. Kenneay ll. Oegstgeest. vr 8.16 1 .(ni,uii8i;IOiM4,uKD do L/emeranrp Onderwljswlnkel Soplastraat 86, tel. 126325, Geopend maandag t/m vrll- dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraaasman, Koornbrug- aeg 7 (z(]kant Stadhuis). Opeuings- aoumuiuicu. HO intermenselijke Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht Elke donderdag- Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreck- Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- ZOETERWOUDE - Een in een droogoven ontplofte ketel is de oorzaak geweest van de explosie bij het Zoeterwoudse bedrijf Nebifrosa b.v„ afgelopen vrijdagmiddag. De ketel was gemoffeld en explodeerde waarschijnlijk ten gevolge van een te grote warmte-ontwikkeling bij het drogen, zo deelde de Leidse brandweer vanmorgen mee. Het ont plofte apparaat werd gebruikt bij de fabricage van plastic. Omtrent de grootte van de schade, die door de explosie werd aangericht, is nog al tijd niets bekend. Dammen Piet Roozenburg is zaterdagmiddag in Utrecht snel- damkampioen van Nederland ge worden. Harm Wiersma eindigde als LFIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Leidscn Dagblaa B V Witte SlngeJ l Leiden Postbus 64 - Giro 6705b Telefoon. 071—144941 Naoezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag var 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130600 IndleD in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur fcian Mulder Kwartaalabonnement f 37.85 Per post t 48.26 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p post f 181,50 Losse oummers r j.o( Abonnementsgelden ou vooruit betaling te volduen Bil autuma tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2