Hotelbrand Israel: vijl mensen gedood Molenaar biedt weinig nieuws Van Doorn wil af van Moluks oord Lunetten MAANDAG 22 MAART 1976 'l. «K:RÉBl Vijf personen kwamen om en achtendertig werden min of meer zwaar gewond bij een hotelbrand in de Israëlische plaats Nataniah. BOMMENFABRIEK ONTDEKT LONDEN (ANP) De Londense recherche (Scotland Yard) heeft gisteren de ontdekking van een nieuwe bommenfabriek van het Ier se Republikiense Leger (IRA) bekendgemaakt. Het is binnen een week de tweede terreur-werkplaats die wordt opgerold. Vijf mannen en een vrouw zijn op het adres aangehouden en in verhoor genomen. De politie deed een beroep op alle huiseigenaren om bij het ver huren aan onbekenden waakzaamheid te betrachten. Het IRA heeft zijn terreurcampagne in Engeland de laatste weken weer sterk op gevoerd en lijkt het vooral gemunt te hebben op de Londense onder grondse. De afgelopen week ontploften er in twee metro's bommen. In de Israëlische plaats Nata niah zijn vrijdagnacht vijf men sen om het leven gekomen bij een brand in het vier sterren hotel "Park". Achtendertig personen werden deels zwaargewond. Het hotel brandde helemaal af. De brand moet bp- gonnen zijn in de nachtclub in het hotel waar op dat moment twee- tot driehonderd mensen aanwezig waren. Opzet wordt niet uitgesloten. Enke le aanwezigen deden hun beklag over de late komst van de brand weer. Vier van de vijf doden zijn geïden tificeerd. Het zijn een Zwitsers echtpaar, een Noorse en een Isra ëlische. Zoals gebruikelijk eisten bij het be kend worden van de brand Ara- bische terroristenorganisaties de verantwoordelijkheid op. In de Israëlische pers werd ook gespro ken over de "oorlog" tussen de di verse hoteleigenaren in de bad plaats aan de Middellandse Zee. Israël zal overigens vandaag deel nemen aan het veilighcidsraads- debat over de door Israël bezette westelijke Jordaanoever en Oost- Jeruzalem, waaraan ook de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) deelneemt. Tot nu toe heeft Israël steeds ge weigerd deel te nemen aan zittin gen van de veiligheidsraad waar voor ook de PLO was uitgenodigd. Het motief was dan altijd dat de PLO een "terroristenbende" ls. die de vernietiging van Israël wil. Terwijl de Veiligheidsraad vandaag in New York beeen zal komen om de toestand op de westelijke Jor daanoever te bespreken, duurt de krachtmeting tussen de Israëlische regering en de Palestijnse Arabie ren in het bezette gebied onvermin derd voort. Het uitgaansverbod in de steden Ramallah al Bireh en Chalcoul wordt nu al een week door de militaire gouverneur gehand haafd. Negen burgemeesters en gemeente raden van steden op de westelijke Jordaanoever waaronder Je- nin, Nabloes. Ramallah en He- bron hebben hun ontslag in gediend. Alle steden en dorpen op de westelijke Jordaanoever heb ben de afgelopen weken winkel en schoolstakingen, demonstraties en min of meer ernstige ongere geldheden gekend. Geen losgeld meer Burgemees ter en wethouders van Milaan heb ben zondag in een buitengewone zit ting besloten geen losgeld meer te betalen dat geëist wordt bij ontvoe ringen. Dit besluit is genomen in ver band met de ontvoering van de in dustrieel Carlo Alberghini. De nieu we strategie heeft heftige discussies losgemaakt in Italië. Uit de collectie van Frans Molenaar links een wit wollen jas met zijsplitten, daarnaast een deux-pieces van handge- breide glnskatoen en rechts een tailleur met 7/8 jas met zij- splitten in doubleface. AMSTELVEEN Dat "de mo de" dichter bij de mensen ge bracht moet worden is op zich zelf een prima gedachte. En dat je dan het Cultureel Centrum in Amstelveen open stelt voor ieder een die belangstelling voor de mo de met een grote M heeft: gewel dig, maar laat dan wel mode met een hoofdletter zien en pre senteer het niet zodanig dat ie mand halverwege de "show" op z'n horloge kijkt en denkt kwam er maar een eind aan..En dat was gisteravond een beetje de stemming bij de presentatie van de nieuwe voorjaars- en zomercol lectie van de Amsterdamse ont werper Frans Molenaar. Jammer, want de uitgangspunten waren zo goed. Het begon allemaal heel hoopvol met prachtig inelkaar overlopende dia's die eigenlijk het voorspel leverden voor wat de mannenquins zouden gaan tonen. Maar het ging allemaal te traag om echt de aandacht erbij te hou den. Voor wat de mode betreft Mo lenaar kwam maar met weinig nieuwe ideeën op de proppen. Zijn kleren waren wel uiterst draagbaar en konden zo de rek ken van een groot warenhuis 1] Hij handhaafde zijn vrij sobeii lijn zonder frutsels. Zijn silhout was wüd; rokken van 'n hele oir kei met daaroverheen een tent jurk waarvan de panden niet aaj elkaar gestikt waren, waren dan weer afgezet met centimeter brede biezen in trasterende kleuren. Voor sportievelingen maakte hij strakke 3/4 broek met daarop wijk parka-achtig jaokje en wie toch klassiek gekleed gaan een mantelpakje met] strak getailleerd jasje IZ klokkende of strakke doorkn rok was er ook. Zijn avondkleding weinig nieuw. Eerst showde hij "j serie kleding die hij vorig seizi al als nieuw had laten zien de tweede serie geplisseer<| strapless-avondjaponnen, maal recht met een bijpassen^ broek of heel wijd met pagoi mouwen en losse beenstuk Maar dat soort jurkjes is al lan| o.m. in de boetieks van Puck Hans te koop. Geen nieuvj ideeën voor de toekomst dus 1 Molenaar. H. v. d. HO DEN HAAG Minister Van Doorn (CRM) wil het Zuidmolukse woon oord Lunetten in Vught binnen enkele jaren sluiten. Hij heeft dat het afgelopen weekeinde gezegd tijdens een bezoek aan het woonoord. In groepen van tien tot twintig gezinnen zullen de Molukkers geleidelijk normale huisvesting krij gen in Vught en omgeving. In afwachting daarvan zullen enkele noodmaatregelen worden getroffen, zo kondigde Van Doom aan, om het wonen in het oord menswaardiger te maken. Tijdens het anderhalf uur. durend bezoek aan het woonoord maakten de bewoners de minister duidelijk dat zij niets voor zijn plannen voelen. Her en der in Lunetten wapperde de vlag van Vrije Republiek Zuidmolukken. Vrouw (21) do1 elf mannen verkracht Een buitenwijk van Detroit, West Bloomfiéld, werd zaterdag ge troffen door een tornado, die het leven kostte aan één inwoner. De materiële schade was enorm. Op de foto de resten van wat eens een autobus was, die door het geweld van de storm onder steboven door de gevel van een bankgebouw werd geblazen. DEN HAAG Een 21-Jarige geWL de huisvrouw uit Antwerpen is - januari in een pension in de Ha Schilderswijk door elf mannen keer verkracht. De vrouw, die ij geruime tijd in zeker twee sexq in Rotterdam werkte, werd slachtoffer van de mannen, on zij had laten weten met I bijverdiensten te willen stop Van de elf verdachten zijn er rt acht in Rotterdam en Den B gearresteerd. Zij hebben gedeeh ke bekentenissen afgelegd. A De politie in Rotterdam kwam&tf gin deze maand op de hoogte va\ verkrachtingsaffaire. Pas toen i fj de Antwerpse vrouw aangifte bl politie in de Maasstad. Angst i represaillemaatregelen had 1 1 weerhouden eerder naar de ree che te gaan. Via de Rotterds politie werd de Haagse reche half maart in het onder betrokken. Volgens de verklaringen van slachtoffer was zij omstreeks Januari met twee sexclubhouders Rotterdam, voor wie zij werkte, i 'een Haags cafe gereden, gezelschap van beide Rotterdam! en van twee inwoners van Haag werd toen een gesprek gev- over het plan van de Antwerpse^1 haar werkzaamheden in de sexej- te staken. Het gesprek had tot resultaat het viertal de vrouw meenam i— een pension in de Schilders; Eenmaal binnen werd het slaclj fer geconfronteerd met de aanwi heid van nog zeven andere mai in de kamer. Daarop misbruikte elf mannen de vrouw ieder één IJshockeyteam afgezakt naar zesde plaats BIELX Het Nederlandse ijshoc- keyteam is dit weekeinde, door twee nederlagen tegen Zwitserland en Japan, afgezakt naar een zesde plaats in de B-groep om het wereld kampioenschap. In een redelijke wedstrijd werd gisteravond met 4 2 verloren van koploper Zwitser land. Nederland nam door een doel punt van De Heer de leiding. Maar vlak daarna was het alweer gelijk. Nadat de Zwitsers weer een voor sprong hadden genomen kwam Ne derland dankzij Van den Broek weer langszij. Vlot daarop liep Zwitser land naar een 4—2 voorsprong. Doelman Jerry Göbel zorgde er in de derde periode, waarin de Zwitser se ijshockeyploeg veel sterker was, dac die stand gehandhaafd bleef. Za terdagavond waren de Nederlanders er niet in geslaagd om het verrassen de succes van Sapporo te herhalen. Daar werd Japan destijds op een gelijkspel gehouden. Nu verloren de Nederlandse ijshockeyers met 4—0. Het was weer goalie Göbel die een grotere nederlaag in de weg stond. Zwitserland leidt in groep B met een maximale score van zes punten uit drie wedstrijden. Joegoslavië, Japan, Italië en Roemenië hebben ieder vier punten. Nederland twee. Dammen Barbara Graas uit "Wormerveer is zaterdag in Apel doorn damkampioene van Ne derland geworden. In de laatste ronde kwam ztf remise over een met Elly Nieuwenhuizen. Twee de werd J. PoepjeS. Schaken Het eerste internatio nale schaaktoernooi wordt ge houden in Manilla. Deze serie van schaaktoernooien moet de uitdager van kampioen Karpov opleve ren. Deelnemer in Manilla is on.- oud-wereldkampioen Boris Spasski. Zeilen Het Italiaanse Jacht Fusnelli, deelnemer aan de klipper race Sydney—Engeland is weer te recht. Het sohip, waarmee 45 dagen geen contact meer was geweest, is door een Russische koopvaarder voor de kust van Guinea waargenomen. Basketbal Het Nederlandse da mes basketbalteam heeft gisteren in "V^ijchen voor de derde maal van Polen verloren. Het werd een 6855 nederlaag. Zaalhandbal —Mora Swift. de Nederlandse zaalhandbalkampioen bij de dames, heeft zich zaterdag in Stockholm geplaatst voor de finale in het toernooi om de Europese be ker. Het Zweedse Polissen werd oo 11—11 gehouden. Thuis won Swift met 14—9. Rugby Frankrijk heeft zater dag in Parijs de laatste wedstrijd van het vijf-landen toernooi tegen Engeland met 30—9 gewonnen. De Fransen eindigden hierdoor als tweede achter Wales. Wolsink weer klasse apart RODEN Met twee mancheover winningen in de 2e kampioenscross in de 500 cc klasse senioren en inter nationalen, die in Roden (Dr) is ge houden, heeft Gerri<+ Wolsink zich stevig op de eerste plaats van het klassement genesteld. Bij deze twee de confrontatie tussen de grote riva len Sigmans en Wolsink zagen de zesduizend toeschouwers Frans Sig mans in de Zuurse duinen twaalf ronden lang als eerste doorkomen. In de volgende ronde schoof Gerrit Wolsink zijn snelle Suzuki vakkun dig langs de verbeten vech+ende Sig mans, die tenslotte met enkele me ters achterstand als tweede binnen kwam. In de tweede manche spoot Wolsink zo onweerstaanbaar uit de startblokken, dat de heersende kam pioen hem pas bij de finish terug zag. Achtduizend toeschouwers zijn getuige geweest van aantrekkelijke motorwegraces op het circuit "De Donk" in Vessem in Noord-Brabant. De wedstrijden waren de opening van het nationale wegraceseizoen. In de 125 cc-klasse zegevierde Henk van Kessel op zijn eigenbouw AGV Condor overtuigend. De Zwitsers Grogg-Graber zijn winnaars geworden van de interna tionale zijspancross op het Gannita circuit te Gendt. De Oostenrijkers Schneider-Vink werden tweede. Bei de équipes wonnen één manche en werden een keer tweede. Van Houten in finale EC HEERLEN De Limburgse vol leybalclub Van Houten VCH heeft zich zaterdagmiddag in Heerlen ge plaatst voor de finale van het Euro pa cup-toernooi voor landskampioe nen. De Heerlense dames versloe gen de Zwitserse Kampioen Uni- versiat Basel met 31. De Oostduitse scheidsrechters Na- ge, en Günther kwamen overigens niet opdagen. De beide heren wen sten namelijk niet met de trein vanuit Oost Duitsland naar Neder land te reizen. Ze verzochten de Ne derlandse volleybalbond en Van Houten vliegtickets op te sturen. Dit werd hen geweigerd, waarop de Oostduitse arbiters rustig thuisble ven. De wedstrijd werd zaterdag middag kundig geleid door het Ne derlandse duo De Zager en Mast. Dynamo is er zaterdagavond in de uitverkochte Apeldoornse sport hal (1200 toeschouwers) niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de fi- nalegroep van het toernooi om de Europese volleybalbeker (dames) voor bekerwinnaars. De Apeldoornse ploeg verloor de tweede wed strijd tegen USC Munster (Wdl) met 3—1. Duits marathon kampioen start in Leiden LEIDEN Naast Gaston Roe- lants zal op 3 april ook atleet Gün ther Mielke naar Leiden komen om te starten in "De Zilveren Molen loop van de Bataven. Mielke is Duit9 marathonkampioen '74 en '75. Van Engelse zijde is ook belang stelling voor deze 20 km wégwed strijd. Voetbal De zeven aangeklaagden in het bundesliga-omkopingsschan- daaü rond Schalke'04 zijn geschorst iot 1 januari 1977. Voetbal De wedstrijden die gis teren voorkwamen op sporttoto 12, waren dezelfde als die op sport- toto 5 stonden. Toen werd ech ter het gehele programma afgelast en gaven deskundigen aan waar de dertien kruisjes moesten staan. Zij hadden er negen juist voorspeld. Boksen Rubin „Hurricane" Carter, die altijd heeft ontkend, schuldig te zijn aan een drievoudige moord, is zaterdag op borgtocht vrijgelaten. De oud-bokser heeft ne gen Jaar gevangen gezeten en is voorlopig in vrijheid gesteld in af wachting van herziening van zijn proces. Paardensport De Nederlandse ruiter Henk Nooren heeft, zaterdag- middag in Dortmund een bijzonder fraaie overwinning geboekt. Op "Fu nest" won Nooren voor alle grootheden uit de internationa le paardensportwereld de grote prijs van Nordrhein-Westfalen. van Carlsbad (Californië) gewon nen. In de finale versloeg hij Con nors met 6—4, 0—6. 1—6. Voetbal Chris Nicholl. verdedi ger van de Engelse eerste divisieclub Aston Villa, scoorde zaterdag in de match tezen Leicester City vier keer. Hij zette zijn ploeg eerst op 'n 0—2 achterstand. Daarna maakte hij zijn twee blunders zelf goed: 2—2. Voetbal Willem II heeft zater dag in een vriendschappelijke wed strijd tegen het Zweedse Norrköping met 1—1 gelijkgespeeld. Cees van der Berg scoorde voor de Tilburgers. Leidse turner naar de finale EGMOND AAN ZEE Jeugd" ner Dammes Bergman, lid van' Leidsche Excelsior, zal 25 april, deelnemen aan de finale van de derlandse kampioenschappen. verwierf zich dat recht door gij ren als zesde te eindigen in voontr strijden in Egmond aan Zee. 11 kwam op een totaal van 46.00 puna Volleybal Het Japanse dames volleybalteam is op het ogenblik het beste in de wereld. Het team van de Sowjet-Unie dat jarenlang de toon aangaf werd in een serie van vier wedstrijden evenzovele keren ver slagen. Fietsen en bromfietsen Mobylette damesbrommer ƒ165. Puch 75. 3 voetversn. 595. Tevens zeer mooie dames en heren merkfieteen, Rijnsburger- singet 5. Leiden, telefoon 124275. Te koop aangeb. een racefiets Flandna. heeft ƒ400 gekost, nu voor 275, 4 mnd. oud. Verver straat 49e. Leiden. Motor of brommer beschadigd? Spuitbussen i«* van aMe merken hebben wij in met metalickleuren en aNe kleuren Ook speciale lak om je helm te spuiten! Voor alle onderde len. acceeoire8 en motorkleding naar: Onderdelken Struik. Hoon gracht 51Leiden, telefoon 122026. Te koop Puch. akyfark. bj. begin 75, pr. n.o.t.k., telefoon 071- 151938. Te koop Yamaha bromfiets, bj. '75. kleur rood, zeer goed onder houden. zeer veel chroom, prijs n.o.t.k.. telefoon 02522-12146. Sportrijwiel met verlichting 139. Knijprem 10 meer. Vouw fiets 132.50 met verichting. Ra- cenjwiel met8 veren, 215. Kinder- njwielen klaar ƒ99.50. 9 |aai 112.50, 3 jaar 92.50. Stapper 39.50 ouderwets damesrijwie! 256.50. Op alle rijwielen 1 jaar gar. Rijwiel Cash and Carry Du- soswa BV. Turfmarkt 2. Leiden, telefoon 124409. T V. en radio Teletoonbeantwoorder (nieuw) te koop aangeboden, telefoon 070-068322. Wij repareren alle merken ld. tv s, zwart-wit tv'8, tuner-versterkers en antennes met 3 mnd. voH. gar., tele foon 071-142466. De Leidse antennedienst voor 't plaateen. vervangen en herstellen van tv en FM antennes, telefoon 071 -143377 of 01718-15529. Knip uit: Voor rep. van radio, tv, Hi-Fi Bel van der Greft. Elec- tromca, Vreewijkstraat 29. Leiden, telefoon 120310. Geen avond dtenst Te koop aangeboden rode af- ghaaree windhond net 2 jaar ge weest prijs n.o.t.k, telefoon 120927, na 18.00 uur Diversen "t Kabinet". Maria Gijzensteeg 1 Voor bruiloften, feestavonden enz. Inl. Nieuwe Rijn 52. telefoon 124766. Let op ruildag op 27 maart in hef Antomus Clubhuis. Mare 43. Lei den. Organisatie ruilclub Konings- kerk en de Lr Huisdieren Aquarium met kap 79.50. Ge lijmd. 80x30x30. met volle garantie. Waterdichte huls voor TL- vertchting en mooi afgewerkt in houtmotief. Ook leverbaar in de maat 100x40x40. voor 157. Vlie land. Nieuwe Rijn 50. Leiden. Schakeiklok voor 89.50. Per etmaal 3x in en 3x uit. Voor aqua rium. afspeel-apparatuurvakantie- of nachtverlichting. Energiebespa rend. Vlieland. Kfceuwe Rijn 50. Lei den. 24 Hots-bkkvlees 14 90. Grote blikken en een kwaliteit, waarvoor de naam Hols borg staat Extra voordeel bij Vlieland. Nieuwe Ri|n 50, Leiden. Diecus-hondebrood wordt weke lijks vers aangevoerd; is gegaran deerd zoutloos en staat voortdu rend onder kwaliteitscontrole. Al leen verkrijgbaar bij Vlieland. Nieuwe Rijn 50, Leiden. Geldleningen, snel discreet, bin nen 24 uur. Alg. Aas kantoor J. S. Lips, Westeinde 12. Noordwijk, telefoon 01719-15300. Heeft u snel geld nodig. Binnen 2 dagen afgewikkeld tol ƒ25.000. Assurantie Fin. kantoor W. Ju. Strobioem 1. Leiden, telefoon 144820. Sexshop Haven. Haven 52. Lei den. telefoon 12130. De grootste van Leiden en omg. Kredietbureau Ton Postelmans. Persoonlijke leningen, fin. tot 25.000. Aftoseing 1 tot 5 jaar. SreHe afwikkeling. Beukenrode 26. Leiden, telefoon 131932. Voor uw receptie, diner of huwe lijksfeest naar de Grote Burcht. 1 ste klas verzorging, (geen zaalhuur), Burgsteeg 14. Leiden, telefoon 143185. bgg 153095. Eigen par- Chin. Ind. Reentrant Woo-Ptng, Dwfsteag 15. Leiden, telefoon 130373 voor uw verloving»- en hu welijksdiner vraag geheel vnjbL Personeel aangeboden Ontvettings en vermagen ngs- thee. 2 maal daags een kopje en u slankt af. 100 gr 2.95. Dropteenj Boerhaave. Haarlemmerstraat 60. Leiden. 't Parlement. Nieuwe Rijn 52. Leiden, telefoon 124766. Voor brui loften. recepties, diners, verem- gingsavonden en zaalverhuur. Voor betere verichting Lumière Claesique. Steenstraat 10. Leiden, Fa. Huijboom. Voorheen Laqendijk, telefoon 122904. BeiMfingaangrtten worden accu raat verzorgd door: F. de Boer te Voorschoten, telefoon 01717-2846 (overdag en 's avonds). Verbouwingen en onderhoud? Van timmer, metsel, stuc. tegel, dak en rioleringswerk, telefoon 071- 149519. Gaaapparaten reparatie, onder houd en aanleg. Techn. Instak, be- dnjf Hans Gortzak. Mozartstraai 103. Leiden, telefoon 071 -765247. Trailer chauffeur biedt zich aan. voor binnenland. 4 jaar ervaring, telefoon 071-76373 Straatmaker vraagt straatwerk, tegelwerk en plaatjes ophogen, terrasjes en bielzen leggen, tele foon 071-144078. Belasöngaangrften worden accu raat verzorgd door. F. de Boer ie .Voorschoten, telefoon 01717-2049 (overdag en 's avonds). Knip uit en bewaar voor repara ties van uw wasautomaat of andere eiectr apparaten, telefoon 071- 761064. Nu bellen wij herstellen, verbou wingen. timmer-metsel, tegel, stu- cadoors. loodgieters, electricrteits, verwarmings, dakwerk, open haar den. keukens, vrijbl. prijsopgave, telefoon 071-149519. Vakantie en watersport Te koop aangeb. Doerak mode», 8 meter. I. 2.40 br 6 8 siaappt onderwater toilet en keukentje, t e.a b.. W. F. Franken. Lusthoftaan 33. Leiden Johnson b b" motoren koopt u natuurlijk bij een echte dealer. Al leen zij kunnen u service geven. Eventueel rep. vakkunrkg uitvoe ren. en over inruil valt ook nog te praten Kom eens langs bij Jach thaven Poelgeste. Oegstgeete. HaarlemmertreKvaart 16a. telefoon 071 -154054. volg borden Jachtha ven in route Leiden Waimond (ook zat geopend) Vnj dan de caravan, zomer huis. tent of boot. Gaskoetboxerv kateen. vertchtingen, calalysator- kachete. waterpompen, transistor, TL vert.. Jerry Cane. Fitting mate- tegei, granol an timmerwerk. Onder gar vrijbhjvend prijsopgave, tele foon 071-132792. r Leiden en omstreken Holverda. Let op ons nieuwe adres. öeatnwstraat 21-23. Lefoen. telefoon 126534. Tenten en carevartenlen, de ge hete maand tegen een zeer lage Htewapnjs. Breedeveid die zetf kampeert. Haven 40. Leiden, tele foon 144755.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 18