VTL op rozen na knappe zege Sleutels levert knappe prestatie Noord wijk laat kans op hoge score liggen EERSTE VERLIES VOOR RCL Verrassende winst Gemini Kangeroes Pak slaag voor ziek Hercules MAANDAG 22 MAART 1976 PAGINA 13 LEIDEN/GOUDA - Met nog vijf wedstrijden voor de boeg lijkt VTL in de A-afdeling van de Leids-Goudse competitie probleemloos op de titel af te stevenen. De Vlietbewoners maakten gisteren Alphia duidelijk dat ze erg graag weer naar de vierde klasse KNVB willen terugkeren door de Alphenaren met lege handen naar huis te sturen: 1-0. Alp- hense Boys, dat ZLC vloerde (2-1) staat nu met vier winst punten minder op de tweede plaats. KRV maakte korte metten met ESTO (5-1) en Warmunda drukte Leidse Boys definitief op de laatste plaats. In de B-afdeling blijft Kic- kers'69 vn slag getuige het 1- 1-gelijke spel tegen hekkesluiter Ammerstol. waardoor DOSR en Leidse atleten redelijk in wegloop Alphen LEIDEN - In de sterk bezette 20 kilometer wegloop die de Alphense atletiekvereniging AAV'36 zater dag organiseerde kwamen ook twee Leidse atleten uitstekend voor de dag. Gerard van de Ham van AV Holland die het op het lan gere loopwerk goed blijft doen no teerde een tijd van 1 uur 6 minuten en 34 seconden waarmee hij op de 12de plaats belandde. Arie van Tol van De Bataven finishte als 23ste in een fijd van 1 uur 8 minuten en 30 seconden, wat voor hem eefn per soonlijk record betekende. Win naar van deze wegloop, waaraan ruim 250 atleten deelnamen, werd Amsterdammer Geert Jansen in 1 uur 3 minuten 16 seconden. Vlak achter hem werd Eindhovenaar Cor Vriend in 1.03.32 tweede. De tijden werden nadelig beïnvloed door de harde wind. Datzelfde gold voor de prestaties van de snelwandelaars die aan het Rotterdamse Lange Pad in actie kwamen. Op de zware, rulle sintel- baan werd Dirk Maassen van de Brink (AV Holland) tweede achter Rotterdammer Tjabel Ras in een uurloop. Ras kwam tot 12 km 465 m en 50 cm, Maassen v. d. Brink tot 11 km 913 m en 10 cm. Een goed de buut in de snelwandelwereld maakte Holland-junior Wim Kar- las. Hij legde in de half uurs wedstrijd bij de jongens AB de zeer behoorlijke afstand van 5 km 104 m en 10 cm af waarmee hij derde werd. Oudewater hier waarschijnlijk el kaar het kampioenschap gaan be twisten. Meerburg won knap bij Gouderak (0-1), evenals Unitas Leiden dat deed bij Nieuwerkerk: 0-1. VNA behaalde tegen Wete- ringse Boys opnieuw een punt (0-0) en VNL verloor van Bergambacht met 0-2. A-APDELING VTL - Alphia 1-0(1-0) - Ook in de directe confrontatie met de num mer twee van de ranglijst toonde VTL gisteren aan de sterkste te zyn in deze afdelilng. Voor rust gaven de Leidenaars de toon aan en hepen zij toen ook uit naar een 1- 0-voorsprong. Ongeveer halver wege het eerste bedrijf bereikte linksbuiten Van der Linden met een voorzet het hoofd van Jan Hes- husius, die de bal doorkopte naar Vic Boutier, waarna Boutier het leer knap inschoot Na de thee, toen VTL zich in eerste instantie wenste te bepalen tot het uitbannen van ri sico's, waren de krachtsverschillen minder duidelijk al miste de thuis club toen de beste mogelijkheden op een (tweede) doelpunt. Omdat de Leidse achterhoede onder lei ding van Dik Verbruggen geen kramp gaf was dat laatste ook niet meer van belang. Alphense Boys - ZLC 2-1(2-0) - Uit erst fortuinlijk trok Alphense Boys tegen ZLC aan het langste eind, waarmee tevens de laatste kansjes van ZLC op een eventuele eerste plaats te niet werden gedaan. Na een zwakke eerste helft keken de Boshuizerkadebewoners tegen een 2-0-achterstand aan. Paul Bouw man en Roel Pegt (eigen doelpunt) hielpen Alphense Boys aan de doelpunten. Met de wind in de rug was in het tweede bedrijf voortdu rend ZLC in de aanval, maar het geluk en het Alphense houtwerk waren de Leidenaars steeds slecht gezind. Rob Crama kopte ZLC wel naar 2-1, maar daarna schoot Roel Peg(t) de bal uit een strafschop tegen de paal en schoot Rinus Schoonderwoerd de Bezemer de daaruit ontstane kans aan diggels waardoor Alphense Boys met 2-1 Henk van Berkel (VNL) verschijnt in kansrijke positie voor het doel van Oudewater, r r zal niet scoren. kon winnen. KRV - ESTO.5-H2-0) - Dankzij op gunstige tijdstippen ge scoorde doelpunten liep KRV moeiteloos uit naar een ruime zege op ESTO. De Rijnvogels, die het spel direct begonnen te dicteren kwamen in een tijdsbestek van vijf minuten op 2-0 door treffers van middenvelder Freek van der Valk en John Eshof. Gedurende een korte periode in de tweede helft probeerde ESTO de bakens te ver zetten, maar dit "tegenoffensief' smoorde na een denie doelpunt, van Henk Krauwel, die ook ae vijfde Katwijkse treffer voor zijn rekening nam. Jaap van den Eikel had daarvóór al voor 4-0 gezogd. In de slotfase liet doelman Herman Oudshoom zich nog verrassen door een schot van Ruud van Uffelen: 5-1. Warmunda - Leidse Boys 1-9 (1-0) - In dit sportieve duel had War munda, dat zeer mat spel demon streerde aan één goede actie vol doende voor de zege. Een kwartier voor de onderbreking kopte Toon van der Vooren de bal uit een hoekschop van Frank Beugelsdijk in het Leidse doel: 1-0. Het woord was daarna aan Leidse Boys, dat echter ondanks een aantal kansjes (Ronald de Ligny, Leo Engel, Frans Vermeulen en Gerrie Pola- nen) niet aan de verdiende gelijk maker toekwam. Oranje Groen - Soccer Boys 2- 2(1-1) - Een door Jer Fakkel listig teruggekopte bal bracht Piet Ou wehand al na een kwartier in schietpositie: 1-0. Cock Buyn en Jan Wijling hadden het sterkere Oranje Groen naar een zeer comfor tabele voorsprong kunnen schie ten, maar zij raakten de lat, terwijl Jimmy Leute van dichtbij tegen de Boys-doelman op schoot. Soccer Boys maakte tegen de verhouding in gelijk en kwamen via een schitte rend afstandsschot zelfs voor 1-2. Pas tegen het einde kwam Oranje Groen via Floor Bouwman weer op gelijke hoogte: 2-2. B-AFDELING Gouderak - Meerburg 0-1(0-1) - Meerburg boekte tegen Gouderak een verdiende, zij het schamele overwinning. Gouderak werd vrij wel steeds in het defensief gedron gen en na een half uur was het raak toen Meerburger Jan Klein ter hoogte van de middellijn een vrije trap mocht nemen, die doelman Paul Kalkmans tot ontzetting van zijn defensie over zich heen liet stuiteren: 0-1. Meerburg bepaalde zich vervolgens tot het consolide ren van de voorsprong, wat moeite loos lukte. Nieuwerkerk - Unitas L 0-1(0-1) - Een in goede vorm stekende Unitas-goalie John Brouwer hield Nieuwerkerk, dat voor rust wind- voordeel had, van de openingstref fer af. Jan Oudshoorn buitte dat voordeel na de hervatting wel een keer goed uit door een hoekschop ineens in het Nieuwerkerkse doel te laten draaien. Even later bleek een strafschop voor Oudshoorn, die ook al een afgekeurde treffer op zijn naam had staan, een te zware opga- VNA - Weteringse Boys 0-0 - Tegen Weteringse Boys boekte VNA zijn vierde gelijke spel in successie. Onnodig, want als de ploeg met wat meer overleg te werk was gegaan had gemakkelijk de volle buit be haald kunnen worden. Vooral in de tweede helft kreeg VNA uitste kende kansen (Nehs de Wit, Jan Honsbeek) op een doelpunt, maar de Leidenaars lieten die mogelijk heden ongebruikt. VNL - Oudewater 0-2 (0-1) - Hoewel Oudewater niet imponeerde zag VNL geen kans om de loploper een hak te kunnen zetten. Voor de pauze kregen Koos Wesselman en Henk van Berkel ieder een goede kans, maar zij faalden in de afwer king. Vlak voor rust zorgde Jan Scheerder voor 0-1 en na de hervat ting scoorde dezelfde speler nog maals. Van der Berg nog op kop LEIDEN - De nieuwe schaak kampioen van de Leidse schaakbond zal vermoedelijk Ad v. d. Berg of John v. d. Wiel zijn. Beide Philidorspelers wonnen hun partijen moeite loos en staan op respectieve lijk 5 en 41/a punten uit vyf ontmoetingen. Vrijdag wordt de absolute „kraker" V. d. Wiel-V. d. Berg gespeeld. De partij V. d. Berg-Tolenaar werd bepaald niet het spekta kelstuk, dat er van verwacht mocht worden Tolenaar gaf al op de vierde(!) zet een pion weg, waarna V. de. Berg op ro zen zat en vlot won. Een grie perige titelverdediger Arthur Schuering zag zijn resterende kansen tegen John v. d. Wiel ook als sneeuw voor de zon verdwijnen, toen hij in de opening een variant koos waarvan V. d. Wiel volledig op de hoogte bleek. Theo Piket kwam op 3 Va punt, door zijn voordeel uit de Spaanse opening tegen Joop Bakker goed uit te buiten Blinkers kwam goed voor de dag door Joop Piket in een matnet te „strikken", nadat eerst Piket over een positio neel comfortabele stelling be schikte. De uitslagen van de vijfde ronde: A. v. v. Berg-J. Tole naar 1-0; A. Schuering-J. v. d. Wiel 0-1; F. Weber-A. Kohl- beck uitg.; L. Barendse-J. v. v. Wijngaard 0-1; Joop Bak ker-Th. Piket 0-1; C. Brin- kers-J. Piket 1-0; P. Zwet- sloot-G. Haasnoot 1-0 regl.; J. Postma-B. v. Dijken 0-1; J. Harteveld-B. Verra 0-1J. Bey sr.-W. Heemskerk VaVa; Jan Bakker-H. v. Duyn 1-0 regl. LEIDEN - Sleutels heeft zich tegen kampioenspretendent Lisser Boys uitstekend geweerd. Het gehandi capte Lisser Boys (Piet Boot draaide op halve kracht en ver dween in de tweede helft van het strijdtoneel) is bijzonder dicht bij een nederlaag geweest. Zover kwam het echter niet, want deze sportieve en snel voetbal biedende ontmoeting eindigde in een 0-0 ge lijkspel. In het eerste kwartier toonde Lisser Boys een betere spelopvatting en slaagde de ploeg er in een veldo- verwicht op te bouwen. Maar de verdediging van de Sleutels met Isaak Klinkhamer aan het hoofd wist op tijd alle gevaar uit de aan vallen van de Boys te halen. Na een half uur spelen werkte De Sleutels zich onder deze druk vandaan en lanceerde enkele voortreffelijke aanvallen. Na de hervatting nam De Sleutels het spel opnieuw in hemden en ook nu weer lieten de Vlietbewoners enkele goede kansen liggen. Kort voor het einde dreigde even de vlam in de pan te slaan toen bij een onoverzichtelijke situatie voor de veste van Lepelaar de bal de lijn zou hebben gepasseerd. Scheidsrech ter De Lijster had echter door de mêlee van spelers niets kunnen constateren en kende geen treffer toe. RANDSTAD SPORT Tegen de voornaamste concurrent van Lisser Boys, Schoonhoven, heeft Randstad Sport geen voet aan de grond gekregen. Na negentig minuten voetbal keek Randstad tegen een achterstand van 5-0 aan. Schoonhoven heeft zich in de ont moeting tegen Randstad duidelijk gemanifesteerd als de ploeg die de meeste aanspraak op de titel kan maken. Reeds na vijf minuten knalde O ver beek de eerste treffer in (0-1). Kort hierop miste dezelfde Overbeek nog een strafschop, maar in de 15de minuut werd Van Klave ren uitgespeeld en Baaike Ooms zorgde voor 2-0. Leo Kroos zorgde er voor dat Schoonhoven met een 3-0 voorsprong kon gaan rusten. Na de hervatting strafte Leo Kroos in de 55ste minuut een blunder van doelman Hendriksen doeltreffend af en tien minuten later bepaalde alweer Leo Kroos de eindstand op 0-5. Bert Muller komt net te laat om de schietpoging i aanvoerder Overdevest wachten verschrikt af. i Ferry van Haver te verijdelen. Doelman Groeneweg t LEIDEN -• Noordwijk bereidde zich zaterdag in een "ouderwetse" pot tegen Actief Amstelveen voor op het duel tegen concurrent Spa kenburg. Noordwijk won met 1-0. Quick Boys speelde in een povere wedstrijd met 0-0 gelijk tegen NSW. Optimisme Noordwijk - Actief Amstelveen 1-0 (1-0) - Nu de lentezon zich heeft aangekondigd blijkt ook Noord- wijk de stijgende lijn van de laatste tijd te willen doorzetten. Weliswaar stokte de scoringsdrift tegen Actief Amstelveen bij 1-0, maar daar stond tegenover dat Noordwijk zich zo veel mogelijkheden schiep op een aanzienlek ruimere zege, dat het duel tegen Spakenburg met opti misme kan worden tegemoet ge- De Amstelveense doelman Zwaan oogstte zaterdagmiddag veel be wondering voor de manier waarop hjj gloeiende kogels van Sjoerd Boot en Arie Weyers vlak na rust onschadelijk maakte. Samen met scheidsrechter Van Ginneke was Zwaan dé toonaange vende figuur van het duel tussen Noordwijk en Amstelveen. Van Ginneke keurde voor rust eerst on der veel protesten de gelijkmaker van Co Mink af wegens hinderlijk buitenspel en onthield Noordwijk in de tweede helft een geheide strafschop, toen Bogers door zijn directe opponent Ruud Prins bin nen de lijnen werd gevloerd. De ironie wilde dat Prins, die door Bo gers "kapot" werd gespeeld, vlak voor het eindsignaal een ideale kans miste waardoor het doelpunt dat Cor Vreugdenhil vijf minuten voor rust had gescoord Noordwijk de winst opleverde. NSW - Quick Boy» 44 - Een dorre parrtij voetbal wordt wel eens ver geleken met een woestijn. Maar soms kan het spel zó droog en zou teloos zijn dat de woestijn de verge lijking met voetbal als een beledi ging kan beschouwen. Wat NSW en Quick Boys zaterdag op het veld van NSW in Nu mansdorp demon streerden, mocht nauwelijks verge leken worden met een woestenij: het kijkspel deed gewoon zeer aan de ogen. De Katwijkers kregen slechts en kele kansjes op succes. Wim v.d. Plas schoot voor rust net over en een actie van Nico Kuyt mondde net niet in een treffer uit. Ofschoon Haasnoot en zijn makkers negentig procent van de Numansdorpse aanval spogingen moeiteloos uiteen schoven, had NSW heel wat be tere uitzichten op een doelpunt. Het mooiste moment ontstond toen Knoop en Martin Heerikhuisen halverwege de eerste helft met el kaar in botsing kwamen. Arbiter Van Driel zag er een strafschop in, die Bas Deelen echter niet wist te benutten. Paal In de slotfase kroop Quick Boys nog even door het oog van de naald: Knoop schoot hard tegen de lat en invaller Boender trof met een schuiver de paal. Katwijk haalde uit in de uitwed strijd tegen SIZO. Met 0-4 pakte Katwijk de winst. Ter Leede ver loor met 0-1 van het gterke Volen- dam. LEIDEN - Gemini/Kangeroes is een wonderlijk volleybalploegje. Daar zal Sarto, voor het tweede tref fen met de Voorschotense formatie trotse runner-up in de eerste divisie B, stellig niets op willen en kunnen afdingen. De Tilburgers gingen za terdag huiswaarts met een 2-3 ne derlaag (15-10, 9-15, 15-6, 10-15, 9-15). En als het nu nog zo was ge weest dat Sarto beneden zijn nor male niveau had geacteerd, dan zou de Voorschotense zege nog geen verrichting zijn, die al te veel verba zing hoefde te wekken. De winst was des te verrassender nu Sarto wel degelijk liet zien dat het niet voor niets zo hoog geklasseerd staat. In de eerste en de derde set speelden de Tilburgers een solide, soepel spelletje, dat de defensie van Gemini/Kangeroes op den duur voor onoplosbare problemen plaat ste. Op den duur, want Gemi ni/Kangeroes had er duidelijk veel zin in. Door de inzet van alle spelers werd de totaalprestatie defensief en offensief aanmerkelijk opge schroefd. Hoewel Sarto de eerste set won, was het al in die fase duide lijk dat de no. 2 van de "ranglijst diep in het arsenaal zou moeten duiken om in dit treffen overeind te blij ven. In de tweede set sloeg Gemi ni/Kangeroes al terug, hoewel ook in deze set het werkelijke krachts verschil tussen beide ploegen ge ring was. Dat bleef zo. Voor het thuisfront was het daarbij uiteraard dubbel plezierig dat Gemini/Kan geroes met een briljant spelende Peter de Bakker hij stond in het veld met een voorhoofdsholte- ontsteking), een vooral vanuit de linksvoorpositie uiterst trefzekere Kees de Ridder en een in het ach terveld inspirerend werkende Hans de Jong, de verdiende zege pakte. Voor Gemini/Kangeroes 2, kandi daat voor het kampioenschap in de derde divisie G verliepen de zaken minder goed. Atalante, een van de staartploegen, die eigenlijk niet eens een set had mogen pakken, won met 3-2, setstanden 9-15, 11-15, 15-7, 15-6, 9-15. Weliswaar kampten de reserves weer met blessures, maar het verschil in technisch kunnen was zo groot dat met de in het veld staande spelers een zege behaald had moeten wor den. Dat bleek in de derdeen vierde set, toen de Voorschotenaren ge prikkeld door de 0-2 achterstand, de mouwen opstroopten. Toen kwam er tempo in de aanval en toen ook werden de gaten in het veld telkens tijdig gedicht. Die felheid was in de vijfde set echter weer ver te zoeken. Door dit onnodige ver lies moet Gemini/Kangeroes 2 de eerste plaats van de ranglijst delen met concurrent Goudse Verzeke ringen. AUTOSPORT - Tijdens wedstrij den op het circuit van Virginia in Risarald a (Columbia) is de 30-jarige autocoureur Fernando Cuervo om het leven gekomen. Hij verloor de macht over het stuur van zijn mini-cooper toen een band klapte. Cuervo sloeg met zijn wagen tegen een boom en werd op slag gedood. 99 Sjoerd Teske: op de lat NIEUWEGEIN - Wat zaterdag middag voor onmogelijk werd ge houden gebeurde toch: het op de onderste plaats geposteerde Gein oord bracht kampioenskandidaat nummer één RCL de eerste neder laag van dit s Verrassend Een zeer verrassend verlies dat de Leiderdorpers overigens aan zich zelf te danken hadden, omdat na een al vroeg opgelopen achter stand, de meest simpele kansen verprutst werden. Gemakzucht? Trainer Huguenin dacht van wel. "De jongens hebben deze wedstrijd veel te laconiek opgevat. Het raffi nement ontbrak en ook het tempo lag veel te laag. Zodoende word je dan met een nederlaag geconfron teerd die ik natuurlijk in deze com petitie wel verwacht had, maar dan toch niet tegen Geinoord! Als enig excuus kan RCL aanvoe ren dat de ploeg de nodige pech had, toen een keihard schot van Sjoerd Teske door de kruising van paal en lat werd gekeerd, maar ver der moesten de roodwitten de hand in eigen boezem steken. Dat RCL de punten niet zo maar cadeau zou krijgen was van het begin af aan duidelijk. Gemoord, een ploeg die tijdelijk getraind wordt door prof voetballer Jan Groenendijk (ex-FC Utrecht, ex-Go Ahead Eagles, nu Wageningen), speelde geheel niet zoals de positie op de ranglijst dat misschien doet vermoeden, maar bood volwaardige tegenstand. En toen Geinoord al na zeven minuten via een magnifiek doelpunt van voorstopper Wim van der Snoek (vanaf dertig meter ineens op de slof) de leiding nam was het duide lijk dat RCL het erg moeilijk zou gaan krijgen. De trok daarna wel massaal ten aanval maar de combi naties. liepen meestal stuk vóór de zestienmeter-lijn. Toch kreeg RCL kansen. Allereerst kopte Leo van der Berg vlak voor open doel naast en acht minuten later kreeg Dick van der Bijl de mooiste kans van de wedstrijd. Van der Bijl mikte, met alleen Geinoord-keeper Henk van Zenderen nog voor zich op de paal. Bedenkelijk In de tweede helft daalde het spel peil tot een bedenkelijk niveau. RCL deed nog krampachtige po gingen om een beter resultaat te bewerkstelligen, maar Gemoord liet zich niet m LEIDEN - LKV De Spartaan heeft ook zijn laatste competitiewed strijd overtuigend gewonnen. Tegen Hercules Dordrecht brach ten de mannen van coach Brandt 832 kilo omhoog, terwijl Dordrecht niet verder kwam dan 773 kilo. Door deze zege eindigde De Spar taan ongeslagen bovenaan in de Eerste klasse A. Het duel tegen Hercules kwam deze week overigens op losse schroeven te staan, omdat de rivaal van weleer zich in de eerste instan tie afmeldde met als reden, dat hun vijf sterkste mensen door griep ge veld waren. De Spartaan drong evenwel bij Dordrecht aan om toch met een team te komen en groot was dan ook de verbazing toen Hercules toch met zijn beste men sen m de Groen es teeg arriveerde. Door dit incident geprikkeld ging De Spartaan, weliswaar zonder Dirk van 't Riet, maar met Theo Sanders geconcentreerd van start en na het onderdeel trekken was Hercules reeds een geslagen ploeg, want het verschil bedroeg al veertig kilo. De Leidenaars behoefden daarom bij het stoten niet tot het uiterste te gaan en werkten, op ad vies van Van 't Riet, gewoon hun trainingsschema's af. Alleen Theo Sanders, die juist hersteld is van een blessure, wilde er wel even aan "trekken" en hij bleek het, getuige de 1321/2 kilo, nog niet verleerd te Xman Filippo, die over twee we ken deelneemt aan de Europese kampioenschappen in Berlijn, re vancheerde zich voor zijn slechte prestatie tijdens de EEG- kampioenschappen door 140 kilo te stoten. De persoonlijke resultaten: Fred Marijt 80-100 kilo; Arie Swagers 90-120 kilo; Mat Anneeze 95-125 ki lo; Theo Sanders 100-132 1/2 kilo; Herman Filippo 120-140 kilo. DAW I Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13