Ajax ondanks punt verlies best tevreden Feyenoord-Eagles: toch saai Boskov gaat bijtekenen Vrij spel „Als je bij Roda op winst miktkun je de boot ingaan Scorebord <~LÜim ^Qijóbercjen apart Twente mag na 1-1 van geluk spreken MAANDAG 22 MAART 1976 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT DEN HAAG Toptrainer Vujadin Boskov zal, zoals wij afgelopen vrijdag al suggereerden, ook volgend seizoen aan de FC Den Haag als trainer zijn verbonden. Alle specula ties ten spijt, verklaarde de Joegoslavische ex-international zich gisteren na afloop van het eentonige duel FC Den Haag-Sparta monde ling bereid om in het Zuiderpark te blijven werken. Naar het zich laat aanzien, signeert hij woensdag een nieuw contract. In een aantal publicaties zou Boskov al in een eerder stadium tot overeenstemming zijn gekomen met Feyenoord. Een club als Ajax zou aldus die verhalen, eveneens belang stelling voor hem aan de dag leggen. Een telefoontje van Boskov met Aad Mansveld - „speel je volgend seizoen wel of niet voor FC Den Haag?" - deed al vermoeden dat Boskov serieus met de gedachte speelde om te blijven. Aangezien Boskov zijn in januari afgelegde belofte (om onmiddellijk na de wedstrijd tegen West Ham United uitsluitsel te geven) niet nakwam, nam FC Den Haag-voorzitter Herman Choufoer gistermorgen om kwart voor twaalf zelf het initiatief. Boskov vroeg voor de wedstrijd tegen Sparta weliswaar nog een „stukje uitstel", maar kwam daarop na de wedstrijd in een gesprek met tijdelijk manager Fred van Hal terug. Daarmee is een situatie van onzekerheid in het Zuiderpark uit de wereld. Met het aanblijven van Boskov mag eveneens worden geconcludeerd dat het FC Den Haag ernst is om een aantal spelers (Van Leeuwen, Mansveld) te behouden en twee echte buitenspelers trekken. Wat dat betreft is de naam van De Graafschaps Gerrie de Jonge meermalen genoemd en blijkt Boskov inmiddels zo geporteerd voor Eindhoven-spits Hans Blijenberg, dat hij ook die zou willen contracteren. Voor spelers als Bres, Jol en ook Aad Kila zal in het FC Den Haag, zoals dat Boskov voor ogen staat, geen plaats meer zijn. FC Den Haag-voorzitter Herman Choufoer liet gisteravond weten, dat het besluit van Leo van der Krolt om Bart Nijland als bestuurslid van de scheidsrechters-commissie op te volgen hem er niet van zal weerhouden om over ruim een Jaar af te treden als voorzitter van FC Den Haag. Zoals bekend was Van der Kroft door het bestuur van FC Den Haag als opvolger van Choufoer aangezocht. r mm r-ar» - ai m in im i i n i i i m wm KERKRADE Een verlies van (weer) een punt en toch zon nige gezichten bij de Ajacieden. En dat kwam ongetwijfeld door de reputatie van de tegenstander. Dick Advocaat van Ro da JC na afloop van de teleurstellende 00 wedstrijd „We had den natuurlijk al twee keer van Feyenoord gewonnen. En ge lijk gespeeld tegen FC Twente. Dat wordt rondverteld. Van daar dat Michels hier vier keer geweest is. Vandaar dat Ruud Krol vorige week nog als spion optrad toen we tegen PSV speelden. Ze kwamen nooit. Ze gokten gewoon op een gelijk spel. En voor ons was er geen doorkomen aan. Ajax speelt niet als Feyenoord. Dat wilde hier winnen, daardoor kregen we ruimte en gingen ze de mist in'. O n verantwoord Rinus Michels zou de woorden van Dick Advocaat min of meer onderstrepen. Toonde zich tevreden over het resultaat. Ook over de uitvoering van de opdracht. En wees uitvoerig op het programma van Ajax de komende weken. Eerst zaterdagavond PSV, helaas in het Olympisch Stadion bij licht want ..dar is PSV levensgevaarlijk maar je kunt ze dit nu eenmaal niet weigeren hu ze in de Europa Cup zitten" en de week daarop Feye- noord-Ajax. Michels: „Gezien de resultaten van Roda thuis zou het onverantwoord geweest zijn onnodi ge risico's te nemen. Als jé hier op de volle winst mikt kan je fraai de boot in gaan". Jammer voor het publiek mikte ook Roda JC niet op de volle winst. Bert Jacobs vragend: „Moeten wij in zo'n wedstrijd het gaan maken? Tegen Ajax. Ja, dan gaan wij de mist in. Daar pas ik voor. Wel moet ik zeggen dat Ajax ontzettend weinig initiatief toonde. Ze wilden niet of ze konden niet, dat laat ik in het midden". Roda JC-Ajax. Grote spelbreker was ongetwijfeld de storm die in de lengterichting over het veld stond en nauwkeurig plaatsen tot een illusie maakte. Tel daarbij de vrij lafhartige spelopvatting van de Hulshoff houdt Nanninga af van een Roda-doelpunt. Rechts aanvoerder Advocaat. Amsterdammers Mühren bijvoor beeld beperkte zich er tweemaal drie kwartier toe de Roda-rechtsachter. De Wit het spelen onmogelijk te maken en het laat zich raden dat de wedstrijd als kijkspel naar het nulpunt zweemde. Roda had de pech dat Van der Lem al snel geblesseerd rdakte en het directe duel Notten-Advocaat in het voordeel van de eerste beslist werd. Althans voor rust. Dankzij Notten ook kregen de Amsterdammers tot drie keer toe nog een kans op een treffer maar evenzovele keren redde Geil man magnifiek. Na rust kreeg Roda de wind mee maar verzuimde Ajax echt onder druk te zetten. Jammer voor Michels want nu kon hij niet zien of Barry Hulshof f onder zware omstandigheden is opgewassen tegen de taak als libero. In ieder geval hoopt de Ajax-coach erop dat Krol zaterdag voldoende hersteld zal zijn, om tegen PSV zijn rentree te maken. In die tweede helft had Ajax een keer geluk toen Dusbaba zijn tegenstander Nanninga tegen de giond werkte toen die een hoge voorzet wilde inkoppen. Wellinga, overigens redelijk fluitend dorst er geen strafschop voor te geven. Dusbaba: „Ja, je weet nu eenmaal dat je tegenwoordig als verdediger een streepje voor hebt bij de scheidsrechters". EREDIVISIE FeyenoordGo Ah. E. 4—2 FC Amsterdam NEC 1—1 FC UtrechtMVV 2—1 AZ'67—Eindhoven 2—0 De Gr.schapFC Twente 1—1 PSV Telstar 6—1 Roda JC—Ajax 0—0 FC Den HaagSparta 10 Excelsior—NAC 02 PSV 24 17 3 4 37 67-22 Feyenoord 24 16 5 3 37 54-28 Ajax 24 15 6 3 36 50-23 Twente 24 15 5 4 35 45-19 NEC 24 10 11 3 31 32-23 D. Haag 24 11 5 8 27 45-30 AZ'67 24 10 6 8 26 31-27 Roda JC 24 8 8 8 24 29-26 Gr .schap 24 7 8 9 22 36-51 Sparta 24 5 11 8 21 22-29 Telstar 24 5 10 9 20 33-37 Eindhoven 24 6 7 11 19 27-42 Amsterd. 24 5 7 12 17 29-40 Go Ah. E. 24 4 9 11 17 31-47 Utrecht 24 5 7 12 17 26-46 NAC 24 5 7 12 17 18-41 MVV 24 6 4 14 16 27-46 Excelsior 24 5 3 16 13 12-37 EERSTE DIVISIE FC Vlaardingen— Wagening. 1— FC VW—Heerenveen 1—0 HaarlemHelmond Sport 10 Veendam— .FC Den Bosch 2—0 HeraclesFC Groningen 2—0 PEC Zw.- Volendam 2—1 SC Cambuur—SC Amersf. 0—0 V itesseFortuns SC 1—1 FC Dordrecht—SVV 3—0 Haarlem 27 18 6 3 42 60-26 VVV 25 16 5 4 37 42-19 Wagening. 26 12 8 6 32 40-19 Groningen 25 11 8 6 30 34-22 PEC Zw. 26 10 10 6 30 33-24 Fort. SC 26 12 6 8 30 40-38 Vitesse 26 8 12 6 28 35-28 Veendam 25 9 7 9 25 28-28 Cambuur 26 8 9 9 25 35-39 Dordrecht 26 9 6 11 24 34-37 Heerenv. 25 10 3 12 23 30-32 Willem II 25 8 7 10 23 32-47 Volendam 26 7 9 10 23 34-35 D. Bosch 25 9 4 12 22 31-35 Helm. Sp. 25 7 6 12 20 25-37 Heracles 26 9 2 15 20 24-38 I Vlaarding. 25 4 10 11 18 25-33 SVV 25 5 7 13 17 23-46 Amersf. 26 6 5 15 17 29-51- Fortuna SC, Haarlem e :n FC VW periodekampioenen. voorsprong hadden genomen en daarna nog een aantal goede kan sen hadden gekregen. We leken op weg naar een grote uitslag, tot het fout begon te gaan. En toen Go Ahead eenmaal gelijk had ge maakt ging het steeds slechter ook. In de rust kregen we dan ook te horen dat we het niet zo laco niek moesten opvatten en kenne lijk hébben ook wij zulke woorden nog altijd nodig. Het werd in ie der geval snel 2—2 toen we het brede spel eindelijk eens achter wege lieten en diep en direct gin gen voetballen. Daarna liep het een poosje lekkerNog altijd niet grandioos, maar alle spelers ble ven er tenm,inste voor werken. Nou sloop toch de angst de ploeg ellende. Het publiek dacht dat het grote pluspunt van de weer binnen. Op het moment dat kennelijk oók, want we werden in e FeVenp°rd voet- Go Ahead Eagles voorkwam, de rust zowat van het veld af ge- pp™ nift z0 bep> ma"r als dacht ik tenminste: hup daar floten. En dat terwijl we zo lek- 'pJzÜll Vhl gaan ive weer terug naar de oude ker waren begonnen, toch fouten maken. Daarvan' moeten wij het hebben nu de. kwaliteit er maar steeds niet uit wil komen% want je kunt tenslotte beter slecht spelen en winnen dan goed voetballen en verliezen. Ik weet wel dat dat eigenlijk een rot- uitspraak is, maar die tendens zie je over de hele linie. snelle stander op een gegeven moment 1. Geels (Ajax) 22; 2. Van der Kuy- len (PSV) 17: 3. Hazelhekke (De Graafschap), Edström (PSV) 15: 5. Lubse (PSV), Nico Jansen (Feyen oord) 14. Van Be veren: eerste „geer' na overtreding tegen De Goey EINDHOVEN Ondanks de moeite die PSV afgelopen woens dag voor het toernooi om de Europa Cup met Hajduk Split heeft gehad, bezat de ploeg zaterdagavond nog voldoende re serve energie om het kleurloze Telstar met ruim verschil (6-1 terug te wijzen. De vreugde over de overwinning werd echter getemperd, want Jan van Beveren (foto boven) had voor het eerst in zijn carrière een gele kaart gekregen. Hij durft zelf nauwelijks te hopen dat hij de uitwedstrijd tegen Ajax mag meespelen. Van Beveren kreeg het geel van de zwak leidende Hoppenbrouwer als straf voor zijn poging de bal voor de voe ten van de Telstar-speler De Goey (oud ASC) weg te glijden. Hoppenbrouwer vermeldde op het wedstrijdformulier: „On deruit halen van de tegenstander zonder de bal te kunnen spelen". Het was een van de weinige keren dat Telstar offensief in ac tie kwam. In de eerste helft stelden de Noordhollandse aan vallen helemaal niets voor. Het gevaar moest toen voorname lijk komen van Frank Kramer, die wel vaak Krijgh op het verkeerde been zette maar zich daarna steeds weer vastliep in zijn soli. Dan deed PSV het beter. Al in de derde minuut had de ijverige Poortvliet succes. Hij kreeg een dieptepass van v. d. Kuylen en gaf v. d. Meeren met zijn schot geen kans. Van der Kuylen had rechtstreeks succes uit een corner waardoor een stand van 20 bij de rust gerealiseerd werd. Na de hervatting speelde Van Kooten voor de zieke Stout en zijn inbreng leidde snel tot een tegentreffer van De Wit maar verder liet de thuisclub het niet komen. Nadat v. d. Kuylen en Edström voor 41 hadden gezorgd mochten Dahlquist en Lubse het veld ruimen voor Quaars en Deacy welke laatste de vijfde treffer voor zijn rekening nam. Daarna had Van der Kuylen het laatste woord: ft—1. DOETINCHEM FC Twente heeft by De Graafschap nauwe lijks kunnen imponeren. De Twen tenaren mochten weliswaar een grotere dosis techniek meebren gen, tegen De Graafschap kwam het surplus aan kwaliteit aller minst tot uiting. In feite mocht de équipe van trainer Spitz Kohn van geluk spreken dat de schade tot één verliespunt beperkt bleef (1—1). De Doetinchemers die hun te kortkomingen compenseerden met een grote inzet, waren in de slot fase enkele malen dicht bij de winnende treffer. Drie minuten vóór het einde claimde de thuis club nog een strafschop toen Bruggink, die de niet fitte Over weg verdienstelijk verving, de bal na inzet van Hiddink met de hand beroerde. Arbiter Boosten vond niet dat er van opzettelijk hands sprake was en liet daarom doorspelen. De Twentse tactiek om een snelle voorsprong te nemen, sor teerde geen effect. Integendeel zelfs. De Graafschap opende de score in deze oostelijke derby. Doelman Gross verkeek zich in de eenentwintigste minuut op een met veel effect genomen vrije schop van Hiddink, waarna Storm vanuit een moeilijke hoek kopte: 1—0. De vreugde bü <ie Achter- hoekers was van korte duur want zeven minuten later verspeelde Van Londen de bal aan de Deen Aabech, die van dit buitenkansje doeltreffend profiteerde: 1—1. FC Twente ging na deze gelijkmaker t niet door, kreeg daar trouwens S ook weinig gelegenheid voor want De Graafschap, dat goed stoorde. L bleef ook met gevaarlijke counters 1 de aandacht opeisen. Een kapi- I tale fout van Drost bleef kort voor rust onbestraft omdat Mint- jes te hoog richtte. Na rust was het duel minder aantrekkelijk, f Beide ploegen wierpen een flinke dosis lichaamskracht in de strüd en arbiter Boosten moest dienten- j gevolge de wedstryd herhaaldeiyk onderbreken. FC Twente vond k weinig ruimte voor zijn acties en f het aantal uitgespeelde kansen i; was uiterst miniem. Jeuring werd C in de voorste linie aan banden gelegd door oud-Noordwyker Ma- ryt en op het middenveld kon Thyssen tegen Van Veenendaal E evenmin een opvallende rol ver- vullen. By De Graafschap speelde aanvoerder Hiddink wederom sterk en de Twentse verdedigers l hadden bovendien hun handen I vol aan de gevaarlyke vleugelspits De Jonge. De met weinig overtui ging te werk gaande Twentenaren wekten ver voor het eindsignaal reeds de indruk een puntenverde- j ling voldoende te vinden. Het ge motiveerder De Graafschap mikte I duidelyk op een gunstiger resul taat, maar slaagde niet in zyn opzet. Brzezanczyk naar België ROTTERDAM De gemeente Rotterdam heeft via een be middelingspoging getracht om het klimaat tussen werkgever Feyenoord en ex-werknemer An toni Brzezanczyk te zuiveren, terwijl men daarbij ook wilde proberen iets te doen aan de verlangens van de trainer om in West-Europa te kunnen blij ven. Een vertegenwoordiger van de gemeente nam daarvoor contact op met Feyenoord (Kerkum en Brox» en Brzezanczyk. Maar de poging bleek tot mislukken gedoemd, want de trainer voelde weinig voor hulp van gemeentewegen. Brzezanczyk gaat naar België. Rotterdam Geruime tijd na het verstrijken van het ondanks zes treffers saaie duel. toen de Deventer .adelaars" allang de kleedkamers hadden ontruimd, stapte Feyenoords interimtrainer Ad Zonderland wat onwennig glimlachend in de richting van de vrzamelde pers. Wat had de goedlachse stand-in van de gewipte Antoni Brzezanczyk eigenlijk te melden? „Natuurlijk", sprak hij openhartig, „hebben we de tegenstander voor rust te veel ruimte gegeven". Evenzo hekelde hij in bedekte termen het In die eerste helft ontbreken van een beetje initiatief. „Maar toch Ad Zonderland ontkende ten stelligste dat hij ook maar een seconde onrustig op het bankje van de dug-out had zitten schuifelen. Haastte zich te zeggen: „Ik heb steeds vertrouwen gehad in de goede afloop". Wat had Ad Zonderland eigenlijk nog meer kunnen zeggen...? Misschien dat Go Ahead Eagles hem toch wel had verrast. In ieder geval stoof de formatie van Leo Beenhak ker zonder scrupules in de richting van Eddie Treytel, trok de door Jan van Deinse en Peter Arntz gestuwde aanval zich uiterlijk niets aan van de snelle Rotterdamse openingstref fer. „Al kwam die wel wat te snel", wist Beenhakker later, „want ik wist dat Feyenoord dan zou gaan jagen. Dat we het dan moeilijk zouden krijgen". Maar Feyenoord kwam niet. Sterker nog. direct na de succesvolle combinatie Vreysen-Kristensen en het harde schot van Nico Jansen, nam Go Ahead het initiatief. „Toen konden we tenminste voetballen", meende Joop van Daele, „omdat Feyenoord verzuimde te storen. In die eerste helft waren we voor elkaar over tien tot vijftien meter aanspeelbaar". En Go Ahead buitte die ruimte uit. Vooral op rechts had Harry Vos het moeilijk tegen de snelle Van Deinse. Beenhakker: „Hij wilde zich revan cheren voor zijn slechte spel tegen Twente. Iets wat hem hier in de Kuip echt wed gelukt is". Reden voor de Deventer-trainer om nog even snel de hoop uit te spreken dat zijn snelle vleugelspeler nog een seizoen op het adelaarsnest zal blijven. „Maar", gaf Beenhakker toe, „dat zal wel niet lukken. Er zijn goede aanbiedingen van ondermeer Ander- lecht en RWDM". Bewezen Arntz en Van Deinse voor de aandachtig toekijkende George Knobel hun waarde, Feyenoord koos in die fase voor ongeïnspireerd risicoloos voetbal. En onverwacht kwam Go Ahead langszij. Een hoekschop van Bakker werd door de vrijstaande Oude Wesselink langs de vallende Treytel gewerkt: 1—1. Het inspireerde de Deventernaren, want even nadat Rijsbergen de ook al vrijgelaten Van Daele van een treffer had afgehouden, laveerde Peter Arntz door de twijfelende Rotterdamse defensie, mikte naar de meegekomen Van Deinse en enkele minuten voor rust keek Feyenoord tegen een 1—2 achterstand aan. „Op zo'n moment voel je Je lekker", genoot Beenhakker nog na. JLo vlak voor rust is zo'n voorsprong een geweldige ruggesteun". Paniek Voor Ad Zonderland nog steeds geen reden tot paniek? „Welnee", blikte hij terug, „je haalt in de rust wat cliche6 van stal en wijst er op dat het initiatief uit handen is gegeven. Meer kon ik eigenlijk ook niet doen". Hoe dan ook, de uitwerking was opmerkelijk. De tweede helft was nog maar drie minuten oud of een voorzet van Wim van Hanegem riep de nodige twijfels op bij het tot dat moment goedklikkende duo Spijker man-Walbeek. Theo de Jong waster plekke om hard in te schieten: 2—2. En dus mocht Leo Beenhakker zijn eerdere woorden herhalen: „De Feyenoord-treffer viel te vroeg". Maar het betekende wel dat de Deventer-rol was uitgespeeld, want nadat Rijsbergen een roilertje van Rettowski uit het lege doel had gehaald schroefde Feyenoord het tot dat moment bij vlagen erg gezapige fompfr wat op. De inleiding vormde een onvervalste inswinger van Jorgen Kristensen die buiten bereik van Spijkerman de lat schampte. Go Ahead moest terug. „Niet bewust", zocht Beenhakker naar excuses, „maar gewoon omdat Feyenoord wac meer ging doen. Wij kwamen toen niet meer aan voetballen toe. De druk werd groter en dus ga Je wat behoudender spelen". En voor het eerst die middag was Feyenoord even, heel even maar, echt in zijn element. Het resulteerde in nog twee treffers. Met nog een kwartier te spelen sneed Kristensen door de Deventer- afweer. betrok Van Hanegem in die actie en werd via een uitgemeten pass vrij voor Spijkerman gema noeuvreerd: 3—2. Tien minuten later voltrok Martin Vreysen, gisteren een van de betere Feyenoorders, het vonnis door een geblokkeerde inzet van Nico Jansen om te zetten la 4-ft

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11