Gebr. Visch mededelingen gemeentebestuur leiden 221 m 26 maart '76 Adverteren doet verkopen een cardiologisch laborant(e) Interuniversitair Cardiologisch Instituut Amsterdam Vraagt, in het kader van het onderzoekproject "Evaluatie Coroveinchirurgie, in het bijzonder ten aanzien van de linkerkamerfunctie", voor spoedige indienst treding vakaturenummer ICI 760301 De taak zal voornamelijk bestaan uit het verzamelen van de benodigde uitslagen van patiëntenon derzoekingen alsmede de bewerking en completering van die gegevens; het verwerken van linker Ventrinkel angio's, het onderhouden van kontakten met artsen en technici die elders in den lande participeren aan het genoemde onderzoekproject. In verband met deze taakomschrijving wordt van de kandida(a)t(e) verlangd dat hij/zij beschikt over een middelbare schoolopleiding (HAVO) en enige administratieve ervanng Kennis van de medi sche terminologie wordt op prijs gesteld De tewerkstelling zal plaatsvinden in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Gezien het tijdelijk karakter van het onderzoekproject zal de aanstelling plaatsvinden voor een periode van één jaar Verlenging van de aanstelling op basis van tijdelijke dienst behoort tot de mogelijkheden De salariëring volgens Rijksregeling, is afhankelijk van opleiding en ervaring. Inlichtingen aangaande deze funktie kunnen worden ingewonnen bij Dr. B. Buis, telefoon 071-147222, toestel 2029 (uitsluitend tijdens kantooruren). Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van het vakaturenummer, te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van de Erasmus Universiteit Rotterdam, Postbus 1738 te Rotterdam VANAF 175 GULDEN PER MAAND KOOPT U VELE JAREN VAKANTIE OP HET WATER. VOOR HET HELE GEZIN. Veel mensen denken dat watersport alleen maar is weggelegd voor de rijken. Niets is minder waar! Met een geringe aanbetaling en een bescheiden bedrag per maand voor rente en aflossing, ligplaats en verzekering, financiert u voor het hele gezin jaar in, jaar uit vele plezierige weekends. En natuurlijk onvergetelijke vakanties in binnen- en buitenland (boottrailer). Kom bij ons de meest verkochte sport-tour-ski-visboten ter wereld bekijken bij uw Arie de Boom-dealer. KOM MORGEN KUKEN EN REKENEN. NEEM UW VROUW EN KINDEREN MEE. JACHTHAVEN Burg. Ketelaarstraat 19 - Warmond Tel. 01711-10300 GLHSTHON JUTCHIR Vfellcraft Met deze aanbieding maakt HET KARPETTENHUIS van vandaag een dag om nooit te vergeten. MADURA OASE eon zuiver scheerwollentapijt BERBER, op 400 cm breed van 189.- voor BERGOSS CARMEN uniek bloemtapijt In warme kleurstelling op aangenaam beige fond. Natuurlijk zuiver scheerwol, 400 cm breed. Nu 159.- p.n 219.- p.r En wie la de grote specialist in TOOGGORDIJNEN? HET KARPETTENHUIS natuurlijk. Kom naar de Herensingel 10 en verbaas u over de enorme kollektie. Ook in gewone gordijnen, vitrages, Inbetweena en open weaves. Voor strikt eerlijke prijzen. Commissievergaderingen Commissie voor Algemene Aangelegenheden. Maandag 22 maart a.s. om 21.00 uur in de kamer van B. en W. in het stadhuis. Agenda: Wijziging statuten en concessie N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij en concen tratie van waterleidingbedrijven. Gedachtenwisseling inzake toetreding tot gemeenschappelijke regeling "centrum voor automatisering midden - west Nederland". Personeelsproblematiek bij de brandweer. Brief van het raadslid de heer Th. H. Wessels inzake het niet tijdig beantwoorden van door hem en de heer Beijen gestelde schriftelijke vragen aan B. en W. Ontwerp-archiefverordening c.a. Aantal leden van raadscommissies. Rekening - courant kredieten t.b.v. door de gemeente gesubsidieerde instellingen. Kwestie rioolaansluiting Kalvermarkt 5. Benoeming ambtenaren van de Burgerlijke stand belast met het voltrekken van huwelijken. Al dan niet plaatsen van anonieme brieven op de lijst van ingekomen stukken. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheids zorg en Cultuur en de imissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Gezamenlijke vergadering op maandag 22 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal het stadhuis. Agenda: Begroting 1976. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 23 maart 1976 om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien. Gemeenschappelijke vergadering Commissies voor de Volkshuisvesting en voor de Ruimtelijke Ordening en de Openbare Werken. Agenda: Bouwplannen aan de Langegracht en aan de Julian astraat. Commissie voor de Volkshuisvesting. Dinsdag 23 maart a.s. om 21.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake de aanpak van de rehabilitatie van het binnenstadsgebied Mare- dorp en het nemen van een voorbereidingsbesluit voor dit gebied. Voorstel betreffende de bestemming van niet-uitgegeven terreinen in het zuidwes- telijke stadsdeel. a Jaarrekening 1973/1974 van de Prot.Chr. Woningbouwvereniging; b. Jaarrekening 1973/1974 van de woningbouwvereniging "Ons Doel". Adviescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk. Maandag 22 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Regeling Woonruimteverdeling 1976. Opname- en toewijzingsbeleid t.a.v. de serviceflat "Zomerland" in Kweeklust. ir de Politionele Aangelegenheden. 19.30 uur in de kamer van B. en W. in het stadhuis. i Politie, de heer H. W. van Voorden. Commissie van Advies Maandag 22 maart a.s. Agenda: Kennismaking met de Doel en functioneren Gesprek van de politie met het juridisch adviesbureau. Registratie van klachten bij de politie. Brief van het gemeenteraadslid, de heer L. Beijen m.b.t het slopen van auto's in de Marnixstraat. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 uur. In enkele van deze samenwerkingsprojecten zijn of zullen binnen afzienbare tijd bestuursfuncties openvallen. Belangstellenden, die voorstander zijn van openbaar onderwijs en bereid zijn om namens de gemeente Leiden in één van de besturen zitting te nemen, worden uitgenodigd zich hiervoor (bij voorkeur schriftelijk) aan te melden bij de chef van de afdeling onderwijs (op het stadhuis telefoon 145344, toestel 118). Daar kan men ook nadere informatie over de betréffende bestuurstaken verkrij gen. Subsidie jeugd- en jongerenactiviteiten Het ministerie van C.R.M. kent een "interim rijksbijdrageregeling vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk". Op grond van deze regeling kunnen organisaties of groepen, die gebruik maken van vrijwilligers onder bepaalde voorwaarden subsidie krijgen voor sociale en kulturele activiteiten, die door en/of voor jongeren worden georganiseerd. Deze subsidie bedraagt maximaal 2500.-. Het gaat hier om uiteenlopende activiteiten of bezigheden, die speeltuinverenigin gen, wijkcomité's, jeugd- en jongerengroepen of andere organisaties in de stad spe ciaal voor de jeugd willen organiseren. Belangstellenden kunnen voor inlichtingen en aanvraagformulieren terecht bij de Leidse Jeugd Actie, Noordeinde 2a (of Postbus 469). Telefoon 140020, toestel 17. Subsidieaanvragen moeten vóór 15 april a.s. worden ingediend bij de L.J.A. Gemeentelijke studietoelagen Voor studerende aan dag- en avondscholen voor voortgezetonderwijs bestaat de mogelijkheid voor het cursusjaar 1976/77 een studietoelage aan te vragen uit het studiefonds van de gemeente Leiden, te weten de Stichting Leids Studiefonds. Een toelage wordt verleend in de vorm van een beurs, die dus niet behoeft te worden* terugbetaald. Een beurs wordt verleend aan degenen, die op grond van financiële omstandigheden en studieprestaties daarvoor in aanmerking komen. In het algemeen worden studie toelagen toegekend in die gevallen waarin het rfjk niet of in onvoldoende mate hulp verleent. Er worden geen beurzen toegekend voor de volgende dagopleidingen: lager beroepsonderwijs en mavo, havo, atheneum en gymnasium, voor zover het thuiswo nende leerlingen betreft, dié geen reiskosten behoeven te maken (afstand tot 8 km.). Gegadigden dienen in de gemeente Leiden woonachtig te zijn. Onder "inwoners der gemeente Leiden" wordt verstaan zij, die anders dan in hoofdzaak om studieredenen in Leiden woonachtig zijn. Aanvragen moeten bij voorkeur vóór 1 mei a.s. worden ingediend, ook indien men nog in onzekerheid verkeert omtrent de studiekeuze, toelating en studieresultaten. Aanvragen die na 15 september van het desbetreffende cursusjaar worden ingediend, worden niet meer in behandeling genomen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling Onderwijs van het Stadhuis, kamer 15b. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer Th. G. Locher. Het bureau studietoelagen is geopend op maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 uur na telefonische afspraak, tel 071-145344, toestel 113. Commissie voor de Beroepschriften De Commissie voor de Beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie, te houden op 22 maart a.s. om 16.30 uur in de burgerzaal van het stadhuis, nader behandelen een beroepschrift van de heren H. F. en C. Zirkzee, te dezer 2ake domicilie kiezende Steenschuur 10 te Leiden tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders d.d. 13 januari 1976, inzake het treffen van voorzieningen aan de hen gezamenlijk in eigendom toebehorende woning Groenesteeg 16, te Leiden. Bestuursfuncties onderwijsinstellingen De gemeente Leiden neemt bestuurlijk deel in een aantal samenwerkingsprojecten op het terrein van het onderwijs, zoals: de Stichting Leidse Scholengemeenschap voor L.A.V.O. en L.E.A.O., de Stichting Korte Vlietschool, de Stichting Z.M.O.K.- school, de Stichting voor M.E.A.O., de Stichting Streekschool voor beroepsbegelei dend onderwijs, de Stichting Middelbaar Sociaal Pedagogisch Onderwijs, de Stich ting Leidse Avondscholengemeenschap. Werking verkeerslichten Willem de Zwijgerlaan Deze week is de definitieve "regelautomaat" bij de verkeerslichten aan de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Marnixstraat geplaatst. Fietsers en bromfietsers, die de Willem de Zwijgerlaan willen oversteken, moeten rekening houden met de volgende wijzigingen voor het gebruik van de verkeerslichten: De (brom)fietser moet gebruik maken van de drukknop, die zich bevindt op de opstelruimte vóór de oversteekplaats. De (brom)fietser moet letten op het verkeers licht, dat zich naast de opstelstrook - rechtsboven hem - bevindt. Het bord met de tekst "Let op! Dit is uw verkeerslicht" maakt dat duidelijk. Op het verkeerslicht, dat op de middenberm staat, moet de (brom)fietser dus nog niet letten. Nadat het eerste verkeerslicht op de opstelstrook rechtsboven hem "groen" geeft, kan de (brom)fietser veilig de eerste baan oversteken. Aangekomen op de middenberm van de weg behoeft de (brom)fietser geen knop meer in te drukken voor het oversteken van de tweede rijbaan. De regelautomaat zal namelijk zelf even later het verkeerslicht op de middenberm op "groen" zetten. De opstelruimte vóór de oversteekplaats aan de zuidzijde van de Willem de Zwijger laan is vrij beperkt. Daarom wordt momenteel een plan uitgewerkt om in deze situatie verbetering te brengen. De opstelruimte aan de noordzijde wordt voldoende geacht. Voorbereidingsbesluit De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op het stadhuis (kamer 316) v ieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 18 februari 1976, waarbij wordt verklaard, dat voor het gehele gebied van de gemeente Leiden een herziening van de bestemmingsplannen wordt voorbereid. Leiden, 19 maart 1976. Te beschermen stadsgezicht Leiden Op donderdag 25 maart a.s. zou Ir. A. C. Schut van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg een toelichting geven op de onlangs uitgebrachte nota "Te beschermen stadsgezicht Leiden". Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en begint om 20.00 uur in de burgerzaal van het stadhuis.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 20