Enorme toeloop voor toernooi van BC Leiden PANORAMA mijn Jlofyn ijshockey- winst door intimidatie Karpov Vier miljoen in het zicht Vierkamp op de Amstel start van roeiseizoen Dit weekeinde in Vijf Meihal Hp* Reserve-dames Gemini bijna zeker van titel citroenbrandewijn Jrisseofffltervoor haar en voor hem VRIJDAG 19 MAART 1976 LEIDEN Terwijl de echte toppers zich voorbereiden op het toernooi om het officieuze wereld kampioenschap (All England, volgende week) kunnen de badminton-spelers van lager niveau morgen en zondag hun hart ophalen in Leiden. In de Vijf Meihal wc»t een ware invasie ver wacht van b^Jminton-spelers uit het hele land,die komen deelnemen m het jaarlijkse toernooi van BC Leiden. Honderdvyfennegentig ^beginners, gevorderden en lage sub-toppers (on der wie de Zuidhollandse dls- Itriotkampioen 1975 Jan van Rossum van het Wateringse VELO) gaan het racket hanteren tijdens 't tweedaag se evenement dat voor de zesde maal wordt georganiseerd door BC Leiden. In totaal staan 285 partijen op het programma van het toer nooi dat zaterdag van 10 tot 23.00 uur en zondag van 9 tot 17.30 uur wordt afgewerkt. Een fiks aantal dat nog groter had kunnen zijn, als BC Leiden niet zelf een stop had af gekondigd voor de inschrijvin gen. Wedstrijdleider Enzo Spadon: "We hebben nog 45 mensen moeten afwijzen, die voor het enkelspel, het dubbelspel en de mixed hadden kun nen inschrijven. Als we ook die had den toegelaten, zouden we meer dan 300 partijen hebben moeten afwer ken. Dat zou onmogelijk zijn ge weest. We hebben nu toch al één van de grootste badminton-toernooien uit de omgeving. Zeker als ik van ande re verenigingen te horen krijg dat ze geen clubs kunnen krijgen. Wij or ganiseren dit om de badmintonsport in de belangstelling te brengen, al zullen we ondanks het feit dat de toegang gratis is toch wel niet veel bezoekers trekken. Als je het zelf niet speelt is badminton niet aan trekkelijk". Als je het wel zelf speelt is bad minton kennelijk attractief genoeg om de vijfenhalve gulden inschrijf- LEIDEN Het is LÜSV niet ge lukt Zevenklappers van het kam pioenschap af te houden. Wel won nen de volleyballende studenten de eerste set met 17-15, maar daarna had Zevenklappers het ritme gevon den. Het werd 8-15, 4-15, 6-15. De heren van Groen Stereo Centrum I stelden teleur door bij 's-Gravesan- de met 2-3 te verliezen. Het zag er aanvankelijk niet eens naar uit dat een punt zou worden binnengehaald, maar dat lukte toch na een 2—0 set achterstand. Wielrennen Herman Ponsteen en Martin Rietveld zijn gisteren in Kopenhagen officieus Europees kampioen één uur koppelrace geworden. Het duo Venix/Slot werd tweede. Volleybal Robot heeft zich gis teren in Schaesberg geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de nationale beker. Robot versloeg Petrus en Paulus met 3—1. Voetbal FC Den Haag-doelman Ton Thie is door de tuchtcommis- sie van de KNVB geschorst voor één wedstrijd. Thie kreeg daarnaast nog een boete van 200 gulden. Boksen Jean-Pierre Coopman, on langs nog door Mohammed Ali met verbluffend gemak verslagen, komt op 7 mei weer in de ring. In Ize- gem (Bel) bokst hij tegen de voorma lige Duitse kampioen Sasse. panorama -Als-U meteen abonnee wilt worden 1 (f16,25 per kwartaal, 13 nummers), bel dan 020-5411345,toestel 215 (van 9.00. tot 17.00 uur). geld neer te tellen en de prijs van de te gebruiken shuittles te betalen. Dat kan nog aardig oplopen, want Spadon (zelf sinds kort weer eerste teamspeler van eersteklasser BC Leiden) verwacht dat er tijdens het toernooi toch wel zo'n 500 shuttles "door zullen gaan". Daarom is BC Leiden ook zo verheugd dat Wout Bergers korting gaf bij het inkopen van de shuttles en de prijzen. Temeer omdat de toeloop van geldschieters bepaald geen gelijke tied houdt met die van de deelne mers. Spadon ("er gaat altijd geld bij") is realist genoeg om te besef fen waaraan dat ligt: "Aan een echte sponsor die geld geeft, hoeven we niet te denken. Wat hebben wij 7.0 iemand te bieden? Badminton is bepaald niet zo speotaculair". De dames van Groen Stereo Cen trum 2 en 3 verloren respectieve lijk van Jodan Boys en Gemini/ Kangeroes 2, zonder ook maar een punt te kunnen bemachtigen. Gemi ni /Kangeroes is door deze zege prak tisch zeker van het kampioenschap in de promotieklasse. Waar het bij de Groen Stereo Centrum teams vooral aan schortte was de conditie. Technisch deden zij voor hun tegen standsters bepaald niet veel onder. In de afdelings eerste klasse reikte Gr. Stereo Centrums tweede heren team naar de eerste plaats van de ranglijst. Zelf wonnen de Leiderdor pers zeer gemakkeiyk van midden moter SO 70, dat juist in de laat ste weken goede resultaten boekte 15-2, 15-1 en 15-6, terwijl Leski Was senaar tegen DAC niet verder kwam dan 2-2. Het slot van de com petitie wordt nu een zeer spannende aangelegenheid, die Groen Stereo Centrum 2 tegenover DVO brengt en Leski Wassenaar tegenover WVC. By de dames won LUSV zonder se'verlies van DAC 2, 3-0, en hield DAC 1 aan het duel tegen ORION een puntje over, 22. De studentes leidden dankzij deze resultaten in de eerste klasse met een puntje voorsprong op Orion en 3 punten op Groen Stereo Centrum 4. Bij de heren bleef LUSV 2 het derde team van Gemini/Kangeroes met 3-1 de baas en hield hekkesluiter SKC 1 eveneens de volle winst in handen tegen WVC 1. 3-1. Skopje - Wereldkampioen Karpow (Sowjet-Unie) heeft 't internatio nale schaaktoernooi van Skopje gewonnen, zoals hij voor het begin van de strijd zelf reeds had voorspeld. De Rus won in de laatste ron de vah de Oostduitser Uhlmann, die als tweede eindigde. Jan Tim man finishte op de derde plaats. De Nederlander kwam met de Joe goslaaf Velimirovic remise overeen en verzamelde 10,5 punten, twee minder dan Karpow en een huif punt minder dan Uhlmann. Kans op goede klassering Leidse ploegen AMSTERDAM Het aanstaande weekeinde wordt met de Heineken-Vierkamp, voor de vierde maal door de A.S.R. Nereus op de Amstel georganiseerd, een begin ge maakt met het nieuwe roeiseizoen. Voor de eerste maal ontmoeten de achten bij de heren en de vieren bij de da mes elkaar op zaterdag (op de 250 en 2500 meter), waar na zondag de voor het publiek zeer aantrekkelijke af standen van 750 en 5000 meter op het programma staan. Organisator Lex van Drooge toon de zich zeer tevreden met de inschrijving: "Het aantal inge schreven ploegen bedraagt al weer 30% meer dan vorig jaar. We gaan er vanuit dat alle ploe gen moeten kunnen deelnemen, maar als de progressie zich vol gend jaar zo voortzet, zullen we op een heel ander tijdschema over moeten stappen". Teleurgesteld toonde Van Droo ge zich over het feit, dat Nereus (dit weekeinde 90 Jaar) als enige acht in de ereklasse uitkomt. "We doen grote moeite Aegir als nog te interesseren, maar in ver band met het korte, maar belang- rijke seizoen heeft zij Dortmund hoger op hun lijstje staan. De rest van de toproeiers komt uit in de veel gevormde combinatie- ploegen". Nereus komt nu uit tegen ploegen van de sub-top en krijgt daar tegenstand van Aso- pos de Vliet en Njord/die Leythe met de slagen Punt en Robbers. De technische advies-commis sie van de dames heeft na een trial die het vorig weekeinde werd gehouden, een tweetal achten sa mengesteld, die niet alleen tijdens de Heineken-vierkamp, maar ook op de head zullen uitkomen. Njord- vertegenwoordigster Barbara de Jong maakt deel uit van de „tweede" acht en is daarmee de enige vrouwelijke Leidse deel neemster, want alle andere Leid se dames komen pas een week later voor het eerst in actie. Trainer Van Rooyen, die alle Asopos/De Vliet-ploegen en de Njord-dames onder Sijn hoede heeft, is over de conditie rede lijk tevreden: "In het voorsei zoen hebben we lekker kunnen werken, en in verhouding met andere jaren iets meer in de zaal. In de vorstperiode hebben we wat meer aan krachttraining ge daan. Met deze basis zullen we het dit seizoen moeten doen, want na ce Head gaan we over op de snelheidstraining. Een goe - de klassering voor de Leidse ploe gen behoort overigens zeker tot de mogelijkheden, al betwijfel ik of het tot een overwinning komt''. De eerstejaars, die tijdens de Heineken-Vierkamp voor het eerst kennis maken met het roeien als wedstrijdsport zullen daar, zo als gewoonlijk, de grootste pro blemen mee hebben, maar daar bij tevens de nodige ervaring op doen. Wat de Leidse ploegen aan gaat lijkt de uitgangspositie nog niet zo slecht, nu elders in den lan de pessimistische berichten om trent voorbereiding de ronde doen. Niet alleen de wedstrydsport staat dit weekeinde centraal, maar ook de toerroeiers komen volledig aan hun trekken, tijdens de Heineken Toer Rally, die jaar lijks zo'n 150 trimmers door de grachten doet trekken. AARAU Het Nederlandse ijs- hockeyteam heeft gisteren in het Zvntser.se Aarau de spot gedreven met alle pessimisme. Op de eerste dag van het toernooi om het wereld kampioenschap in de B-groep werd. met minimaal verschil weliswaar. Noorwegen verslagen (43). Ne- Amateurs Spanje zijn pure profs MADRID Het Spaans Olym pisch Comitee en de Spaanse voet balbond moeten onderzoeken, of de voetballers, die Spanje hebben ver tegenwoordigd in het kwalificatie toernooi voor de Olympische Spelen, wel voldoen aan de Olympische nor men. wat betreft het amateurisme. Het internationaal Olympisch Comi- tée wil in ieder geval op 28 maart een verklaring van de Spanjaarden hebben. Real Sociedaa heeft inmiddels be kend, dat de vijf spelers van deze club in de Olympische selectie prof zijn. Bovendien heeft $antillana van Real Madrid gezegd, dat zijn jaar inkomen bijna 130.000 gulden be draagt. en vroeg Solsona van Espa- nol, de mogelijke aanvoerder in Montreal, voor een driejarig con tract 400.000 gulden. Spanje plaatst zich voor Montreal, als het op 24 maart tegen Tur kije één punt haalt. Na de eerste ontmoeting tegen de Turken heeft de Turkse bond al geprotesteerd te gen het opstellen van profs door Spanje. Eerder schakelde de Span jaarden West-Duitsland uit. derland, zonder mannen als Dick Decloe, Henri Hunting en Dick Jel- lema. werd gezien als de belang rijkste gegadigde voor de onderste plaa's. Resultaten in oefenwedstrij den (behoudens twee overwinningen od Bulgarije), in het voor-Olympi sche toernooi en de afgang bij de vo- rive WK in Sapporo lagen daaraan ten grondslag. Nederland zou gede gradeerd zijn als de A-groep dit jaar niet was uitgebreid, waardoor geen enkele ploeg uit de B-groep werd gestoten. Bovendien is het team vanaf januari niet meer. bijeen ge weest voor het ontwikkelen van spelsystemen. Die weinig riante uitgangsstelling plaatste Nederland echter in de po sitie waarin de ploeg graag ver keert. Er moest mentaliteit getoond worden en die eigenschap beza ten de volgelingen van coach Bob Jastremski tegen Noorwegen in overvloed. De ploeg, die een nega tieve naam heeft op te houden, maakte het dit keer overigens af en toe ook weer al te bond. Het team verzamelde 22 strafminuten en Jerry Schaefer <HIJS> kreeg zelfs een matchpenalty. Daardoor is zyn mee spelen tegen Japan (zaterdag) onzeker geworden. Noorwegen liet zich ook niet onbetuigd en kreeg 19 strafminuten uit te zitten. De Nederlandse ploeg wist dat het tegen de Noren kwaliteit tekort zou komen. Die achterstand kon slechts goed gemaakt worden door inzet. Na een 1—3 achterstand slaagde Nederland erin de Noren zodanig te intimideren dat de toch wel opzien barende winst kon worden geboekt. Overige uitslagen: Zwitserland-Bul- garije 5—1. Roemenië-Japan 7—5, Joegoslavië-Italië 8—2. Hen feestelijke fruitige Die fles Floryn citroenbran- drunk voor de afwisseling! dewijn staat klaar bij uw Glaasje zonneschijn van slijter. Mét een bestelkaart Floryn'. voor dit vlotte T-shirt, winkelwaarde ca f 10,- nu voor een Florynfijn prijsje van f 5,- Kafijn een borrel van Lotto en Toto to as- LOTTO NO 11 Aantal deelnemers 916.399. Inleg: f 3.642.710. Prijzenbedrag: f 1.876.992.-. Eerste prijs: 10 winnaars, die elk bruto f75.230,- ontvangen; tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto f 17.302,- ontvangen; derde prijs: 606 winnaars, die elk f428,- ont vangen vierde prijs: 12210 winnaars die elk f28 ontvangen; vijfde prijs: 11.744 winnaars, die elk f28,- ont vangen. Ingevolge artikel 18, lid 4 van het deelnemersreglement worden de be dragen van de 4e en 5e prijsklassen tezamen geteld en gelijdehjk ver deeld over de winnaars in die prijs klassen. TOTO NO. 11 Aantal deelnemers 231.572. Inleg f 693.224. Prijzenbedrag f 329.281. Eerste prijs: 32 winnaars, die elk bruto f 4.116,- ontvangen; tweede prijs: 669 winnaars, die elk f123,- ontvangen; derde prijs: 5.849 win naars, die elk f19,- ontvangen. Na 23 puzzels is de s'and" voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten precies: f3.548.024,02. Toch wel een unie ke zaak voor een nationale puz zelactie. En met nog drie puzzel opbrengsten in het vooruitzicht wordt de geschatte vier miljoen zeker bereikt. Grandioos. De extra-prijzenpot groeit eveneens wekelijks. Er kwam de ze keer weer f3.837.42 bij. Stand: f 22.756,23. De spanning stygt ten top. Als notaris J. H. Birkhoff nu maar eens de datum vrij wil ge ven waarop die extra-duizendjes mogen worden uitbetaald: op dit moment zouden er 22 fortuinlij ke winnaars zijn. De hele situatie wordt spannend want over een paar puzzels komen in puzzel 26. de laatste in deze actie, de fantastische extra-eind- hoofdprijzen en eindhoofdprijzen ook nog bij de weekhoofdprijzen en weekprijzen. Wat dacht u van die extra-eindhoofdprijs van 100.000 gulden netto? "De volhouders verdienen hun prijzen": dat was de goede op- .ossing van puzzel 23. Vandaar iet advies om vooral tot het ein- ie door te zetten voor het goede Nationale Puzzelactie doel en een kans op een van de formidabele prijzen. WEEKHOOFDPRIJZEN Een VW Polo N extra: A. van Bastelaar, Van Goghlaan 176, Roosendaal (Nbr). Een Philips kleurentelevisie: R. H. Leerling, Ben Vliegersstraat 17. Nunspeet. Een Olga springboxkombina- tie: A. v d. Wekke, De Buyser- laan 199a, Rotterdam. Een Petri ttl fotocamera plus tas: mevr. A. Kreijtz, Kazerne plein 7, Grave (Nbr). 4 Conti ts staalradiaalbanden: mevr. A. M. van der Sluijs, Bin nendoor 7, Blaricum (Post La ren). Een Singer naaimachine: A. Th. W. Kamps, Kanaalstraat 15, Pannerden. Een waardebon van f 500.- van Witteveen: mej. W. M. Copal. Burg. Michelsstraat 9, Heeze (Nbr). Een waardebon van f 500,- van Witteveen: H. Suvee, Burgem. Schaapstraat 16, Krommenie. Een Carnielli super skiff roei- machine: J. M. van den Thillart Marsstraat 37, Asten (NBr) Een Nevada tapijt: H. van Os, Plantentuinen 21, Den Haag. In het verspreidingsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad vielen voorts de volgende week- pryzen: Shiseido Beautyset: M. C. Brederode, Waalsdorperlaan 14. Wassenaar; Birdy-tafelgarni- tuur: mevr. A. B. D. Groen-Sep- pelt. Leliestraat 55. Leiden. R. Idema-Greidanus. Boerhaveweg 11. Noordwljk aan Zee. De volledige trekkingslijst ligt vanaf maandag a.s. ter inzage op onze kantoren te Leiden (Witte Singel 1), Alphen aan den Rijn (Julianastraat 19) en Katwijk a. Zee (Badstraat 9). 4

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15