Boskov zou met Feyenoord al contract hebben Bert de Graaf: 'trainersbank is mij te koud...! West Ham: flop is nu reus Borussia voelt zich door V. d. Kroft „bedrogen en beroofd" VRIJDAG 19 MAART 1976 Piet van der Kuil speelde vo rige week niet mee met de Rest van Nederland in de mini-voet- bailcompetitie van de NCRV. Reden was. dat hU de selectie van LFC moest trainen. Henk van der Leek, voorzitter van de Kanaries, •hierover: "Aan het begin van het seizoen hebben we met Van der Kuil *n afspraak gemaakt, dat hU twee of drie wedstrijden mocht zaalvoetballen. Gezien het belang rijke stadium waarin de competi tie nu verkeert hebben wij beslo ten, dat Piet v. d. Kuil zich aan zijn contract moet houden, d.w.z. dat hij de selectie tweemaal, per week moet trainen. Een normale zaak". Over contractverlenging van Van der Kuil" is nog niet gesproken. "Dat gebeurt pas vol gende maand. Voorlopig moeten we eerst van die benarde voor laatste plaats af zien te komen aldus Van der Leek. Na Melbi Ra boen (LDWS) en Jan Bekkering (ARC) schijnt nu ook ZLC-trainer Ruud de Groot besloten te hebben om van club te veranderen. Naar verluidt zou hij bij Lugdunum geïnformeerd hebben of hij in aanmerking komt om de ver trekkende trainer Huub Lenz op te volgen. Kikkers-voorzitter Breedeveld. breeduit lachend "Gaat Lenz weg? Daar weet ik nog helemaals niets van". Ruud de Groot, momenteel weer uitstekend in vorm bij kam pioenspretendent RCL, over zijn toekomst als trainer: "In derdaad heb ik geïnformeerd, maar meer ook niet. Ik hou ge woon een beetje voeling met wat er rond gaat in Leiden. Maar dat wil nog helemaal niet zeggen, dat ik ZLC aan het eind van het seizoen ga verlaten. Integendeel, het bevalt me best. Ik kan dit leuk combineren met het voet ballen bij RCL. Ga ik naar een andere, hoger geklasseerde club, dan is het spelen meteen ook af- gelopen. En eigenlijk heb ik best zin om volgend seizoen nog een jaartje in de eerste klasse KNVB te voetballen", aldus de B-trai ner in spé. Waarom dan toch in formeren bij andere clubs? "Kijk, bij een echt goed aanbod kan ik de zaken altijd nog op 'n rijtje zetten". Hans Hannaart, rechtshalf van Roodenburg, is momenteel gekluisterd aan huis en/of bed. Dit als gevolg van een blessure die hij afgelopen zondag in het duel tegen Zeeburgia opliep. Zijn grote teen is uit de kom. "ik wil de", zo legt hij uit, "een hoge bal ineens op de wreef nemen. Toen kwam die Amsterdammer onbe suisd hard in, met als gevolg, dat ik nu in de iZektewet loop. Het voetballen kan ik dit seizoen wel vergeten. Jammer, want ik had bijvoorbeeld zondag in die topper tegen DWV best graag van de Partij willen zijn. Maar voorlopig kan ik mijn voet nauwelijks be wegen". Over die gemiste straf schop van collega Tisseur zegt hij nog: "Kan itdereen gebeuren hè. We hebben twee vaste men sen voor de strafschoppen: Hans Tissema en Aat de Groot. Ik denk wel, dat Aat de volgende keer aan de beurt is om het te proberen". Wat er met Quick Boys ve- beurt is uiterst merkwaardig. De ene week winnen van de toen-e malige koploper Spijkenisse, de Veek daarop verliezen van het zeer zwakke Kozakken Boys. Heeft Perdijk eindelijk zijn pet teruggevonden; gaan de spelers er mee gooien. Te koud Bert de Graaf zal aan het einde Van dit seizoen zijn werk zaamheden als trainer van de vv Leiden staken. De Graaf (26) is zo'n beekje "de laatste der Mohi kanen" wat betreft het spelen en trainen voor een en dezelfde club. Hij"Die combinatie, toch al uit pood geboren omdat Leiden geen trainer kon vinden, is na tuurlijk verre van ideaal. Ik heb met het bestuur dan ook algespro ken dat we dit Jaar als een over bruggingsperiode beschouwen. Vol gend seizoen krijgt Leiden een 'normale' trainer. Zelf blijf ik voetballen, ten minste als ik dat in overeenstemming kan brengen met mijn dagelijkse werkzaamhe den". Bert de Graaf, leraar licha melijke opvoeding, voelt er, ook al gezien z'n leeftijd, weinig voor om nu al op de (trainers) bank plaats te nemen. "Mij te koud", merkt hij laconiek op. Steenhard Omdat de Groenocrdhal op dinsdag 30 maart niet besohik- baar is, is er voor die datum geen zaalvoetbalprogramma vastgesteld Maar omdat de kampioen van Leiden vóór 12 april bekend moet zijn heeft de Afdeling Leiden be sloten om toch twee hoofdklasse wedstrijden te laten verspelen. Plaats van handeling is de Vijf Meihal. Zwaanvogels speelt dan tegen LDWS en Swift treedt aan tegen Tegelhandel. Het eerste duel tussen 't Winkeltje en de Tegel- boys was 'steenhard'. Misschien wordt in de Vijf Meihal de vrede getekend. Maandag speelt het Leidse jeugdelftal (15-16 jarigen) in het kader van jeugdplan Nederland een oefenwedstrijd tegen de A- junioren van DOSR. De ontmoe ting wordt gespeeld op het LFC- terrein en begint om half acht. Spirituele start van het roei- seizoenHeineken-vierkamp op de Amstel. Een paar minuten voor de pauze van de wedstrijd AFC - UVS scoorde Bert Kort de win nende Leidse treffer. In de rust werd hij vervangen. Schertsende vraag aan trainer Désar na af loop: 'Voor straf?' Désar: "Nee, hij had hoofdpijn" Behalve voor Bert zelf had de treffer ook voor AFC-trainer Piet Ouderland pijnlijke gevol gen. Hij werd deze week ontsla gen. De ober in de bestuurskamer mag wel blijven. Finale De finale van de spelregelwed strijden, georganiseerd door het Leidsch.Alphens Dagblad in sa menwerking met de COVS Leiden zal vanavond worden gehouden. Plaats van handeling is de kan tine van de voetbalverenig. Won- brugge. De finalisten zijn: MVKV DO COS, Woubrugge, Rijpwe tering n ASC. Aanvang 19.15. uur. Omdat het originele exemplaar verleden jaar definitief in de prijzenkast van Quick Boys belandde heeft LFC, voor haar jaarlijkse toernooi, een nieuwe Zilveren Molen laten maken. De nieuwe bokaal doaarde vele duizenden guldens) staat mo menteel te pronken in de etalage van de firma De Water, de leverancier van dit kleinood. Het Zilveren Molentoernooi start volgende week woensdag met de wedstrijd tussen de organiserende vereniging LFC en de vijfvoudige winnaar Quick Boys. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Voorafgaande daaraan wordt een dameswedstrijd gespeeld tussen een Leids selectieteam en KFC. Het programma luidt verder: 30 maart: LDWSCSVD; 7 april: Randstad SportKatwijk; 13 april: LugdunumRCL. De data voor de halve finales en finale zijn nog niet bekend. BONN Udo Lattek, de trainer van Borussia Mönchengladbach, heeft ln een interview voor de Westduitse televisie ernstige kritiek geuit op Leo van der Kroft. de Nederlandse scheidsrechter, die woensdagavond de wedstrijd Real Madrid tegen Borussia heeft gefloten. Udo Lattek. die woensdag na de wedstrijd geen commentaar had gegeven, zei*nu: ..Wij zijn bedrogen. Ik heb met verschillende Westduitse en inter nationale journalisten gesproken en zü bevestigden allemaal, dat de beide doelpunten, die door de scheidsrechter werden afgekeurd, geldig waren. Bovenden gaf Van der Kroft gele kaarten aan mijn spelers, terwijl de Spanjaarden alles mochten". i 1—1, waardoor Vogts..We zijn beroofd. Achteraf ben ik van mening, dat we gewoon van het veld hadden moeten Iepen, toen de scheidsrechter voor de tweede maal een doelpunt afkeurde. Van der Kroft was vanaf de eerste minuten tegen Nog verder ging een "neutrale" Deense Journalist die onder de kop "Die man kan men het beste wurgen" in het in Kopenhagen verschijnende dag blad "BT" zijn woede weergaf. De Deense krant verlangt zelfs dat de uitslag van het duel in Madrid geannuleerd wordt en dat Van der Kroft door de UEFA bestraft wordt. "BT" zegt: "De televisiekijkers hebben hun tenen gekromd bij het aanschouwen van zoveel voor Borussia verkeerd uitgepakte beslissingen van -de Nederlandse scheidsrechter. Zo verging het mij ook. Het is toch te gek dat één man door zijn optreden zo'n wedstrijd kan maken of breken. Dat was niet alleen nadelig voor de ploeg maar voor de gehele voet balsport. Ik kan me niet voorstellen dat alles in Madrid eerlijk verlopen is. Er zou een instantie moeten zijn, waarbij men met tv-beelden een aanklacht kan indienen". LONDEN Met onder meer sprekende koppen als "Smashing Hammers" en "Hammers alive" signaleer den de Engelse sportjournalisten de wederopstanding van West Ham United in de dagbladen van gisteroch tend. Na het succes tegen FC Den Haag de eerste positieve daad van de Ocstlondense club in weken, is er in ineens sprake van een grenzeloos optimisme. „We gaan die cup winnenmeldt Harry Miller in de "Daily Mirror". „West Ham heeft afgerekend met de slechte vorm, die sinds nieuwjaarsdag in de ploeg sloop. Woensdagavond veranderde dit team van de grote flop in de eerste divisie tot de reus van het Europa cup-toernooi. De vele supporters zullen nog lang aan die zes minuten in de eerste helft terug den ken, waain drie treffers konden worden begroet. Het was genoeg. Den Haag kwam nog wel even terug, maar de spelers van West Ham raakten er niet door van de wijs en bleven naar voren stormen. Vooral Trevor Brooking speelde op het middenveld een we reldpartij, goed genoeg voor het nationale elftal". Ook Brian Scovell roemt „de verloren zoon" in de "Dally Mail". „Dit was de avond van Brooking", schrijft hij, „West Ham plaatste zich voor de halve finales dankzij zijn geniale acties. Brooking had een aandeel in alle doelpunten. Hij gaf zijn ploeg de kracht de dap pere Nederlanders te bedwingen. Er was genoeg sen satie te beleven voor wel een dozijn Europa -cup-wed strijden. Wat een schitterend doelpunt van Lampard. Wat een inspirerend spel van aanvoerder Billy Bonds. Elke speler zette zich voor honderd procent in". DEN HAAG Steeds openlijker wordt nu bij FC Den Haag verkondigd, dat trainer Vujadin Boskov aan het einde van het seizoen weggaat. Zo ja, dan zou hij dat doen met een verbintenis met Feyenoord op zak. Lex Schoenmaker, volle dig ervan overtuigd dat Boskov vertrekt. „Heeft hij nog niets bekend gemaakt?" Ton Thie, in een iets eerder stadium. ,Ik snap niet dat jullie niets in de gaten hebben. Het nieuws ligt vlak voor je neus". Henk van Leeuwen. „Ik kan het niet hard maken, maar ik vrees dat hij niet bij FC Den Haag blijft". Iemand bij FC Den Haag, die vaak met hem te maken heeft. „Hij let niet meer op de kleinste details". Door Wim Schild Onlangs meldde een Joegoslavisch dagblad, dat Feyenoord en Boskov al medio januari tot overeenstem ming zijn gekdmen. Dat feit zou, al dus de bron, pas wereldkundig Wor den gemaakt als FC Deh Haag voor het Europa Cup-toernooi zou ztfn uitgeschakeld. Tot gisteren ontkende Boskov dergelijke beweringen cate gorisch. „Mijn laatste contact met Feyenoord dateert van begin decem ber. Dat was echter slechts een zeer oriënterend gesprek. Ik heb, maar dat was al bekend, inmiddels wél een aanbod om, bondscoach van Uruguay te worden van de hand gewezen. En kort .geleden heb ik ook nee gezegd tegen Standard Luik". Men moet zich echter afvragen welke waarde men aan een ontken ning van Boskov mag toekennen. Een kleine twee jaar geleden liet het FC Den Haag-bestuur officieus weten dat het tot een akkoord was gekomen met de Joegoslaaf Boskov die de nieuwe trainer zou worden als op volger van Evert Teunissen. Een on zer verslaggevers reisde ijlings naar Novi Sad, maar Boskov wendde voor van niets te weten. Hij zou niet eens van het bestaan van een FC Den Haag op de hoogte zijn. Aan die ont kenning zou een communicatiestoor nis met het bestuur van FC Den Haag ten grondslag hebben gelegen. Daarom, toch, is het niet per se uit te sluiten dat Boskov alsnog voor eén of twee jaar bij FC Den Haag bijtekent. Volgens onbevestigde be richten zou Boskov momenteel 80.000 gulden per Jaar verdienen. Op grond van het nieuwe FC Den Haag-aan bod zou zijn jaarsalaris 110.000 gul den gaan bedragen. Toen Feyenoord hem een jaar geleden tussentijds van FC Den Haag trachtte los te weken zou hem in Rotterdam een salaris van 140.000 gulden in het vooruit zicht zijn gesteld, exclusief bijzondere premies. Niettemin pleit niet alles voor een overgang van Boskov naar Feyen oord. Boskov, zo heeft hij al eerder in kleine kring geventileerd, zou bij de Rotterdamse topclub verregaande volmachten willen. Hij zou geen en kele bemoeienis van het bestuur dul den. Maar Boskov zelf toonde zich daarover vrij sceptisch. En hij laat zich niet uitsluitend door zijn eer zucht leiden. Een niet onaanzienlijk verschil, dat zeker niet, maar Boskov zou echter niet onder alle omstandigheden het financiële gewin willen laten preva leren. Hij meent dat FC Den Haag op het prestatieve vlak nog niet aan het plafond behoeft te zitten. Wil hij echter tot continuering van zijn verbintenis met FC Den Haag over gaan, dan is zijn keiharde eis dat tenminste één, zo niet twee, vleugel spelers moeten worden aangekocht. HU pleitte daarvoor al eerder harts- tochtelük. Het is echter, gelet op het behoudende beleid dat het bestuur van FC Den Haag voert, twüfelach- tig of Boskovs verlangen nu wél zal worden ingewilligd. Boskov: naar Feyenoord? LONDEN/SCHIPHOL "Een som van 140.000 gulden is er des tijds met mijn transfer gemoeid ge weest", klaagde Henk van Leeuwen, "en nu durven zij ijskoud een mil joen meer voor me te vragen". Waarna de kopspecialist van FC Den Haag onthulde, dat zijn schoonvader zwart op wit van waarnemend club manager Fred van Hal kreeg, dat hij voor een andere club 1.140.000 gul den zal moeten kosten. Van Leeu wen: "Je kunt aan de hand van dat transfer-bedrag uitrekenen hoeveel FC Den Haag mij aan salaris biedt. Dat moet ongeveer op een tiende deel daarvan komen. Begrijp me goed, een vorstelijk aanbod, maar elders kan ik meer kragen. De vraag is al leen of dat transferbedrag voor even tuele gegadigden een haalbare kaart is. Vooral wanneer je bedenkt, dat aan buitenlandse clubs vermoedelijk nóg meer zal worden gevraagd". Desalniettemin gaat Van Leeuwen's Aad Mansveld „Ik reken op een afscheid" schoonvader Goof Muilhuijse zondag naar Brussel. Mullhuijse: "Ander- lecht heeft een optie op Henk. Acht ton of daaromtrent zou nog iets zijn om over te praten. Maar ik ga het toch proberen". Contractuele besprekingen: Fred van Hal kan zijn borst nat maken. Behal ve Schoenmaker, Thie en Korevaar moeten onderhandelingen gevoerd worden met alle selectiespelers, als mede met de veel gevraagde trainer Boskw. FC Den Haag heeft één van de meest teleurstellende woensdag avonden in zUn bestaan achter de cluis. Mansveld: "Persoonlijk acht ik rug. Geen halve finale, geen extra inkomsten, weg de hoop om uit die versterking te bekostigen. Inplaats daarvan moeilUke besprekin gen met het bijna voltallige spelers korps, Aad Mansveld incluis. Mans veld: „PersoonlUk acht ik de kans dat FC Den Haag me finan cieel tegemoet komt kleiner gewor den nu we die halve finale niet heb ben gehaald, zelf houd ik dus maar rekening met een afscheid". En Van Leeuwen: "Wanneer FC Den Haag blijft vasthouden aan dat absurd hoge bedrag zal ik net als Nico Jan sen een tijdje niet spelen". im W »t ■raw wc«. Pi der Kroft: onderioerp van harde kritiek.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13