YTL loopt uit op concurrentie RCL nog bijna achterhaald LZ'86 KLOPT NEREUS IN PRESTIGEDUEL: 6-4 Voorsprong van Noordwijk weer geslonken Nederlaag Randstad Onverwacht verlies van ZLC MAANDAG 15 MAART 1976 LISSE - Hoewel Lisser Boys in de eerste helft goed van start ging heeft Randstad Sport in het verdere verloop van de strijd uitstekend partij geboden. Mede hierdoor viel de overwinning van Lisser Boys, die weliswaar verdiend was te noemen, klein uit (2-1). Zoals vermeld ging Lisser Boys verrassend van start. Reeds in de allereerste minuut was het al raak. Een vrije trap van Van Oyen werd door de Randstad-verdediging ge mist waardoor Piet Boot plotseling in een riante positie kwam te staan. Tegen zijn inzet had doelman Hendriksen geen verweer (1-0). Hoewel Lisser Boys sterker bleef herstelde Randstad zich uitstekend van de tegenslag in de allereerste minuut. Vooral Aat Keyzer vormde een groot gevaar voor de achter hoede van Lisser Boys. In de 21ste minuut was er echter geen houden aan en bracht de snelle aanvaller beide partijen weer op gelijke hoogte (1-1). Lisser Boys pakte de draad weer op en de verdediging van Randstad kwam onder druk te staan. Intussen was Piet Boot met een blessure uitgevallen maar zijn vervanger Van de Weerd maakte een goede entree. Nauwelijks stond deze binnen de lijnen of hij buitte een enorme kortsluiting in de Randstad-verdediging uitstekend uit en gaf de Boys wederom een voorsprong (2-1). In de tweede helft probeerde Randstad met veel inzet de score een beter aanzien te geven, maar de ploeg slaagde er echter niet in het stug verdedigende Lisser Boys ook maar één keer te verras- Winst voor Per Björang TYNSET - Per Björang heeft in Tynset een schaatswedstrijd voor Noorse sprinters gewonnen. Bjö rang zegevierde tweemaal op de 500 meter met tijden van 39,53 en 39,03 seconden. Bij de all-rounders ging de zege naar Stenshjemmet, die zegevierde op de 500 meter (39,94) en de 3000 meter (4.16,44), Andersen die de 1500 meter won in 2.01,22 werd tweede, Stensen die de 5 km het snelst aflegde in 7.20,96 eindigde als derde. LEIDEN - Noordwij ks' voor sprong is zaterdag tot (theoretisch) twee punten geslonken. In Kam pen kwam Noordwijk by Go Ahead niet verder dan 0-0. Spakenburg is nu de voornaamste belager. Quick Boys zorgde na de knappe zege op Spijkenisse voor een domper Ko zakken Boys klopte de Katwijkers op Nieuw Zuid met 0-1. Go Ahead K. - Noordwijk 0-0 Noordwijk lykt langzamerhand weer zichzelf te worden. Het herstel kondigde zich zaterdag bij tijd en wijle al aan. Bij Go Ahead Kampen, één van de weinige ploegen die Noordwijk ook in eigen huis wist te bedwingen (2-2 werd het destijds) voetbalden de Noordwijkers we liswaar niet best, maar af en toe be vatte het spel toch weer het zelfver trouwen en het vernuft, dat in het begin van het seizoen zo kenmer kend was. Aanvankelijk stelde Go Ahead zich nogal angstig en negatief op. Pas toen de ploeg risico's ging nemen werd het treffen aardig. De tweede helft was ook veel at tractiever dan de eerste rondgang, waarin de Kampenaren zelfs niet één echte kans hadden gekregen. Het hard werkende Noordwijk kreeg na rust vooral over rechts ge legenheid de aanvallen op te bou wen. Offensieve acties die bij vla gen beloften inhielden (Barten werd eenmaal uit vogelvrije positie dubieus wegens buitenspel terug gefloten) maar die over het alge meen te eenzijdig van opzet waren, hoewel doelman Faken bijna moest capituleren bij acties van Spaan derman en Ben Barten. Quick Boys - Kozakken Boys 0-1 (0-0) - Als Quick Boys blijft spelen zoals het zaterdag deed tegen Ko zakken Boys gaat het een zorgelijk competitieslot tegemoet. Niet al leen verloor Quick Boys met 0-1, bovendien bereikte het spel van de thuisclub door het ontbreken van inzet en werklust een nieuw diep tepunt. Omdat Kozakken Boys op dat punt beter voor de dag kwam gingen de punten verdiend mee naar Werkendam. In de 24ste mi nuut van de tweede helft haalde Kozakken Boys de winst op enigs zins gelukkige wijze binnen: Da- men schoof de bal uit een vrije trap op de rand van het strafschopge bied opzij naar Van Haarlem, die iets produceerde dat het midden hield tussen een voorzet en een schot. De bal belandde via enkele Quick Boys-benen bij Krijn Vonk, die dankzij de tussenkomst van het rechterbeen van Arie Haasnoot de winst kon verwelkomen. Door het reactievermogen van doelman Ot- tenvanger bleeg Kozakken Boys tegengoals bespaard. Hij stopte eerst in een reflex een omhaal van Wim v. d. Plas en maakt ook een tweede schot van v. d. Plas onscha delijk. De Valkenburgse scheids rechter Piet Ouwersloot nam na de wedstrijd afscheid van het zaterda- gamateurvoetbal. Door zijn drukke werkzaamheden kan de 37-jarige bloementeler geen tijd meer vrij maken voor zijn hobby. Katwijk kwam op eigen terrein tegen IJ- muiden niet verder dan 1-1. Strandloop Zijl/LGB NOORDWIJKERHOUT Zondag organiseerde de Leidse zwemvereniging De Zijl/LGB een prestatieloop op het strand van Noordwijker- hout. Ondanks de concurren tie van enkele andere strand- lopen in de omgeving was er veel belangstelling: niet min der dan 750 lopers, in leeftijd variërend van 3 tot 76 jaar, gingen aan de Langevelder Slag van start. Men kon kiezen uit drie verschillende afstan den, n.l. 4,8, of 12 km. Op de 4 km was de 14-jarige Ben Kerkvliet het snelst, op enige afstand gevolgd door zijn va der J. Kerkvliet (50); op de 8 km was Bert Smit met een tijd van 29 minuten de anderen te vlug af. Hank van Leeuwen won de twaalf kilometer in een tijd van 42 minuten. r deze zege kon VTL zich ook verheugen over het verlies t concurrenten ZLC en Alphia. Volleyballers van Gemini De twee laatste marathon- net hersteld LEIDEN - "Er zat zeker een puntje voor ons in", was de algemene ge dachte bij Gemini/Kangeroes' t ste herenteam na afloop van de vol leybalwedstrijd bij Bermi - VIG. Dat was stellig niet overdreven. Na een goede start (15-11 in de eerste set) kwamen de pupillen van Johan Kwestro in de tweede set op een 13-12 voorsprong. Tot op dat mo- i ment had Bermi - VIG zijn lengte- Q3.3LT1 1311 voordeel - er stonden dne spelers «J van om en nabij de twee meter bin nen de lijnen! - niet uitgebuit. Dat lag mede aan het élan dat Gemi- ni/Kangeroes aan de dag legde. Maar toen Nico Klein, met griep toch in het veld, en Kees de Ridder, LEIDEN/GOUDA - In de A-afdeling van de Leids-Goudse competitie verstevigde VTL zijn positie aan de kop van de ranglijst dankzij de verliespartijen van ZLC de heide door stadgenoot Alphe de beide Boyg de leg üet lezen; 31 v - gemakkelijk van KRV: 0-3. Tot die zelfde cijfers kwam ook Oranje Groen bij Nicolaas Boys. War- munda zette Stompwijkse Boys opzij (2-0) en Leidse Boys verloor van ESTO met 0-1. In de B-afdeling liet Kickers'69 het afweten, dit maal in de thuiswed- dan met tegenstandster AMVJ/GVC: 15-2, 15-11, 15-6. AMVJ/GVC speelde soms zo ont stellend zwak, dat het maken van punten herhaaldelijk niet meer a... A vroeg dan de baJ in het spel te hou- stnjd tegen Wetenngse Boys: 0^ den. De heren van Gemini Kange- Meerburg beet in Oudewater m het roes 2, koplopers in de derde divi- =^d te«en ,de ™nd'e sie, gaven HAAK-NOVO met 15-4, (9-1), evenals VNL dat thuis deed 15-10,15-9 geen schijn van kans. De te«en Bergambacht 1-3. Gouderak ZLC - Floreant 0-1 (0-1) - By een volkomen ongevaarlijke hoek schop van Floreant zorgde invaller-doelman Wim de Koning voor het emge doelpunt van de wedstrijd door de bal in eigen doel te slaan: 0-1. ZLC had daarvoor een openingsof fensief van de bezoekers doorstaan al moest de lat de ploeg eenmaal redden. De Boshuizerkadebewo- ners verplaatsten daarna het spel naar de frontlinies, maar vlak voor het rustsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Kluyvers viel toch dat Boskoopse doelpunt, dat ZLC dwong na rust alles op de aan val te gooien. Zonder succes over igens, al was Wim Ouwehand wel éénmaal dicht bij de gelijkmaker. schaatswedstrijden zijn gewonnen door Dries van Wijhe, die zaterda gavond zegevierde in Assen waar Atje Keulen Deelstra de snelste dame was en door Gerrit Wouden berg. Hij won gisteren in Alkmaar. Co Giling was al zeker van de eerste plaats in het eindklassement. i enkelblessure stoom moesten afblazen drukte I Noordwijkers werden bovendien verepeelde in de eerste set sterk benadeeld Nieuweriterk) door de arbitrage, die "met R zelfs twee door verlies tegen Unitas Leiden: grootgïas''"de technisct^lbuten re^ O*1 VN A behaalde opnieuw een Warmunda voor de eerste maal loon naar werken: 1-0. Met een uit gekiende "lob" vergrootte Dirk de Niet, aangespeeld door Bart Lardé het verschil: 2-0. De Boys poogden daar wel verandering m te brengen, maar Warmunda bleef attent en kreeg zelfs nog de beste kansen. Leidse Boys - ESTO 0-1 (0-0) - Hoe wel ESTO een paar maal zeer ge vaarlijke situaties voor het doel van Leidse Boys schiep, wist het niet tot doeltreffende aanvalsacties te komen in de eerste helft. De Boys kwamen, hoewel verzwakt door een aantal ziektegevallen, tot een paar kansen (Koos Schröer) en een kopbal tegen de lat van Henk Slag wijn, alvorens Van Dijk de wed strijd na een degelijke aanval in het voordeel van ESTO besliste: 0-1. Bermi Zt tenonder winst. Daarna kwam Gemini/Kan- geroes niet meer aan de bak. Beter geroes te vroeg rekende op verging het de dames, die i derdorp een zonder Wil van de Wijngaard spelend Groen Stereo Centrum tegenover zich kregen. pitulatie van de tegenstander. Bijna was het toen nog fout gegaan voor Gemini/Kangeroes, dat met de score 19-17 uiteindelijk nog opge- Marcel Pennings (negende Gemini/Kangeroes demonstreerde iucht kon ademhalen. Beste speel- in de laatste race) uit Nieuw Ven nep als zevende geklasseerd staat. Bij de dames was de eindzege voor de Amstelveense Irma de Jong, voor Lenie v.d. Hoorn uit Ter Aar en Atje Keulen-Deelstra. i vaste pass en een zeer beweeg lijke veldverdediging, die Groen Stereo Centrum niet wist te versto- ren. Pas na 7-15 en 12-15 kreeg de NOVÖ'hadden strijd kleur doordat Gemini/Kan- het bewaren va ster in dit treffen was Leontine Poot met vast spelverdelen en een sterke service. De dames van Haak moeite met concentratie gistreerde. De dames van Leski Wassenaar zullen waarschijnlijk nooit meer met zes speelsters naar een wedstrijd gaan. Tegen Tone- gido werd daardoor een wedstrijd cadeau gegeven. In de tweede set, stand 10-15, 3-5 smakte een van de Leski-speelsters zo hard tegen de grond dat verder spelen niet meer ging. Resultaat een reglementaire -5-0 zege voor Tonegido. Frank Bonte Tennis - De eindstrijd van het in ternationale tennistoernooi in Hampton zal gaan tussen de Amerikaan Connors en de Roe meen Nastase. De uitslagen van de halve finales zijn: Connors - Dibley (Austr.) 6-4, 7-6; Nastase - Martin (V.S.) 6-2, 6-1. punt (0-0 tegen WOA). KRV - VTL 0 - 3 (0-2) - Zonder al teveel problemen stevende VTL, dat vooral individueel beter voetbal speelde dan zijn tegenstander, gis teren op de winst af. De zege kwam in de eerste helft binnen vijf minu ten tot stand, toen eerst Jan Heshu- sius voor 0-1 tekende en vervolgens Simon van der Linden handig pro fiteerde van het feit dat KRV- doelman Herman Oudshoom te ver voor zijn doel stond: 0-2. KRV pro beerde er wel wat aan te doen, maar kwam niet verder dan enkele kleine kansjes voor Hennie Rijnsburger en Kees van Kesteren. Vic Boutier bepaalde de eindstand op 3-0 door een strafschop te benutten. Nicolaas Boys - Oranje Groen 0-3 (0-0) - Op een uiterst zwakke eerste helft liet Oranje Groen een zeer sterk tweede bedrijf volgen. Tegen stander Nicolaas Boys volhardde wél in zijn slechte spel en kreeg JH8HMM dit duel de beslissing, want toen B-afdeling Oudewater - Meerburg 1-0 (1-0) Reeds na een kwartier spelen viel ii ning gepresenteerd. Piet Ouwe hand opende de score met een fraai doelpunt, waarna Oranje Groen r Buyn tekenden voor die treffers. Hoewel er zich nog wel kansen voordeden bleef het bij die 0-3. Warmunda - Stompwijkse Boys 2-0 (0-0) - Na een eerste helft, waarin beide elftallen weinig risico namen trok Warmunda het initiatief naar zich toe. Profiterend van wat orga nisatiefoutjes bij Stompwijkse Boys gaf Matthieu van Winsen LEIDERDORP - RCL-Ter Leede was weer eens van de paniek die uitbrak in de de- JA-J 1X J -J Tl fensie van Ter Leede als de aanval- zo n wedstrijd waarin het venijn duidelijk in de len in hoog tempo werden uitge- staart zat. De Leiderdorpse lijstaanvoerder van voerd. voorai^cees de^zwart^had de tweede klasse A speelde de Sassenheimers voor de rust volledig weg en nam een 3-0 voor- die eerste fase erg moeilijk tegen de getructe Wally van Haver de goed opkomende Braat. Via voor gezien, waardoor Ter Leede in de slotfase nog twee doelpunten kon produceren. Een nog HSL'loortSreidtag spectaculairder ontknoping werd in de weg ge staan door de lat: 3-2. Zo energiek als RCL gestart was, zo energiek beëindigde Ter Leede het treffen op De Bloemerd. Na 25 mi nuten in de tweede helft sloeg de vlam in de pan bij de Sassenheimse ploeg. Jos Eikens zorgde toen met een droog schot voor 3-1 en na twee wissels (Pierre v. Gemerden voor Dik v. d. Bijl bij RCL en Jan van Harskamp voor Hans Bisschops bij Ter Leede) zorgde Jan Zandvliet voor 3-2. Zelfs leek het duel nog op een gelijkspel te zullen uitdraaien, maar de lat en doelman Bram Brandt verhinderden dat. De lat voorkwam een treffer van de opge komen Cees de Zwart, Brandt schroeide zijn vingers aan de bal na een knal van Jan van Harskamp. Alleen daardoor kon RCL de winst tenslotte omhelzen. Het team van Huguenin had het overigens aan zichzelf te wijten dat de slotfase nog zo'n benauwd aan zien kreeg. RCL zag blijkbaar geen reden om zich de volle anderhalf uur volledig in te zetten en kreeg daarvan de rekening gepresen teerd. Was de ongeslagen koploper bijven spelen zoals in de eerste helft, dan zou er geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Want RCL was energiek gestart, had zich ook kan sen gecreëerd en putte uit de vele mogelijkheden een drietal doel punten. Daarbij gebruik makend i Ederveen brak RCL het verzet opponent dan ook snel, Eder- ken- Nadat Sjoerd Teske Ter Leede-aanvoerder Nico v. d. Fange had omspeeld belandde de bal bij de vrijstaande V. d. Bijl, die makke lijk zelf had kunnen scoren. Hij be trok echter alsnog Ederveen in het spel omdat die speler er een tikje beter voorstond: 2-0. Toen na een gave voorzet van Ruud de Groot opnieuw Dik v. d. Bijl betrokken was bij de totstandkoming van 3-0 leek de strijd gestreden. Ter Leede dacht daar anders over. Met Jan Zandvliet als extra-aanvaller voor voorstopper Breedijk (middenvel der V.d. Plas moest wat defensiever gaan spelen), ging Ter Leede op weg naar de spectaculaire eindfase, waarin het gelijke spel op het nip pertje buiten bereik van de Sassen heimers bleef. Ruud de Groot heeft voorgezet zorgde Jan Scheerder enige doelpunt. Dat hij de bal bij die actie met de arm beroerde ont ging scheidsrechter Fernandez, die gisteren zijn dag niet had. De snelle voorsprong stelde Oudewater in staat Meerburg op de rand van het eigen strafschopgebied op te van gen en met uitvallen de score even tueel uit te breiden. Dat laatste lukte niet, maar dat hoefde ook niet, want het sterkere Meerburg kwam niet aan doelpunten toe: 1-0. DOSR - Unitas L 0-1 (0-0) - Voor rust werden de kansen (over en weer) onbesuisd verprutst, maar na de thee benutte Unitas Leiden, een van de geboden mogelijkheden. Uit een hoekschop van Jan Oudshoom nam Gilles van der Broek de bal op zijn schoen, hetgeen 0-1 betekende. De goed sluitende Leidse defensie gaf die voorsprong niet meer uit handen. VNA - WOA 0-0 - Ondanks het ont breken van doelpunten was VNS - WOA een leuk kijkspel met een "juiste" uitslag. Beide ploegen hadden kansen, die werden niet benut. Piet van der Neut assis teerde zijn geslagen doelman een maal op de doellijn en aan de over zijde was Jan Holsbeek met een schot tegen de paal het dichtst bij een VNA-treffer. VNL - Bergambacht 1-3 (1-1) - Mi chel den Os gaf VNL verdiend de leiding maar een tegendoelpunt (uit een omstreden vrne trap ge scoord) bracht Bergambacht even voor rust op gelijke hoogte: 1-1. Nonchalant behandelen van een te rugspeelbal door doelman Hennie van der Hoogen stelde de spits van Bergambacht in staat te scoren, 1-2. VNL had bepaald pech toen eerst Van Berkel en Den Os de paal raak ten en vervolgens Van Wee ren tegen de lat knalde. Bergambacht deed. vlak voor tyd, VNL definitief de das om: 1-3 LEIDEN - In de laatste competitie ronde heeft ZIAN/Vitesse door een 9-4 overwinning op Neptunus het Nederlands kampioenschap wa terpolo veroverd, daarmee de jaren lange hegemonie van HZC/De Robben doorbrekend. Dichter bij huis won LZ'86 in de eerste klasse het prestigeduel met Nereus (cij fers: 6-4). Voor de ranglijst had deze wedstrijd geen belang, want Ne reus was al kampioen en alle twee de ploegen waren al gepromoveerd. Hoofdklasser De Zijl/LGB verloor zoals verwacht de moeilijke uit wedstrijd tegen VZC/Ritmeester (7-5). In de hoofdklassecompetitie zijn bijna elk jaar de ploegen die pas uit dp eerste klasse zijn gepromoveerd ergens onderaan de ranglijst te vin den en het degradatiegevaar maakt de onderlinge duels tussen zulke juist gepromoveerde clubs erg be langrijk. De wedstrijd LZ'86-Ne- reus was te beschouwen als een voorproeve van zo'n duel. Nereus, dat vorig jaar uit de hoofdklasse degradeerde, bleek in de tweede helft van de juist voltooide compe titie toch duidelijk te sterk voor de eerste klasse en behaalde vorige week al het kampioenschap. LZ'86 bleef lange tijd op de achtergrond, o.a. door een 9-2 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Nereus, maar door een sterke eindsprint bereik ten de Leidenaren de tweede plaats. Nadat zaterdag in De Does in het eerste speldeel van de wedstrijd LZ'86-Nereus Hans Koeman by 'een numerieke meerderheid voor Nereus de score had geopend, ver dween het overleg uit het spel van de Zaandammers. Daardoor kon LZ'86 via een zuivere hattrick van Aad van Mil in het tweede part vlot de 0-1 achterstand ombuigen in een 3-1 voorsprong. De eerste goal kwam na een snelle uitval van de Leidenaren op een moment dat ze met een man minder speelden, 2-1 werd door Van Mil vanaf de twee meterhjn ingeschoten, en even la ter kon de jeugdige LZ'86-midvoor weer een „break" afronden. In het derde kwart drukte de thuisploeg snel door. Nereus faalde opnieuw in een man-meer-situatie en nu was het Gerard Soet die in de tegenaan val scoorde (4-1Door een boogbal van Joop Siers werd het zelfs 5-1, en na doelpunten van Hans Stam voor Nereus (strafworp), Jan Breedeveld voor LZ'86 en weer Hans Stam (man meer) begon de laatste periode met een 6-3 stand. Ton Stam was de maker van het doelpunt, dat de eindstand op 6-4 bepaalde. LZ'86 kon in deze wedstrijd niet beschikken over de geblesseerde doelman Erik de Vos en omdat ook reserve-keeper Hans van Haarlem ziek was, moest een beroep gedaan worden op de keeper ven het derde zevental. Jan Teske die het echter uitstekend deed. De Zijl&LGB heeft met de wed strijd tegen VZC/Ritmeester een weinig succesvol seizoen afgeslo ten. Voor een deel gedwongen door blessures hebben de rood-witten in de afgelopen competitie de jeugd veel kansen gegeven en dat heeft wel eens punten gekost. Het verloop van de zaterdag in Veenendaal gespeelde wedstrijd tegen VZC/Ritmeester, waarin de Leidse ploeg Rob Schouten moest missen, werd voor een groot deel bepaald door het zenuwachtige fluiten van arbiter Joop Veldman. Bang dat de wedstrijd uit de hand zou lopen gaf hij voor alles en nog wat een vrije bal, daarmee soms de echte overtredingen niet vol doende bestraffend. Het team van coach Henny Hensing nam door een goal van Paul Belt de leiding (o—1), maar door doelpunten van Knopper en Bras (beide bij nume rieke meerderheid) waren de bord jes al snel weer verhangen, en nog voor de rust bracht Bras met een doortikbal de stand op 3-1. Door een treffer van Peter Wolters, .lie een „break" afrondde, kwam De Zyl/LGB dichterbij (3-2), en ook daarna bleven de Leidenaren goed volgen. Het werd in het vierde kwart zelfs nog 5-5, maar toen viel de beslissing via een dubieuze strafworp die door Mart Bras werd benut. Scoreverloop laatste twe parten: Derde periode 4-2 Wim Keeman. 4-3 Paul Belt, 5-3 Mart Bras, 5-4 Paul Belt; vierde periode: 5-5 Peter Wolters, 6-5 Mart Bras (strafw 7-5 Wim Keeman In de dames-hoofdklasse leed het team van De Zijl/LGB opnieuw een nederlaag. De Leidse dames verlo ren zondag in Bussum met 6-2 van het sterke HZC/De Robben.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13