Tactische wissel iivers knakt Eindhoven: 8-1 Sterk PEC bezorgt Roda grijze haren' Boskamp neemt Coster in de arm PSV in bekerfinale mpere Geen record voor Hans van Helden [DONDERDAG 11 MAART 1976 PAGINA 17 Henk Wullems opvolger van De Bouter bij Vitesse ARNHEM Vitesse heeft eer trainer. Gisteren bereikte het bestuur van de Arnhemse eer ste divisieclub volledige over eenstemmig met Henk Wullums. Wullems, die het laatst bij NAC op non-actief werd gesteld, te kende voor twee jaar. Hij volgt Jan de Bonter op. Het een en ander heeft tot gevolg dat Charley Bosveld, die aanvan kelijk zijn carriere zou beëindi gen, ook nog een jaar blijft. Bosveld: "Ik liep al naar een amateurclubje uit te kijken want eerlijk gezegd kan ik het alle maal moeilijk combineren met mijn zaak. Wullems heeft me echter als routinier nodig zegt hij. Maar het wordt nu echt mijn laatste seizoen. Ik denk als vrije verdediger."' Hongarije heeft gisteren in Boedapest de eerste wedstrijd uit de kwartfinales van het voetbaltoernooi om het Euro pees kampioenschap onder 23 jaar van Engeland gewonnen met 3-0. Bij de rust van dit door 22.000 toeschouwers bijge woonde duel hadden de Honga ren 'n voorsprong van 1-0. De doelpunten werden gemaakt door Nyilais (2) en Szabo. Het Nederlands militair elf tal speelde in een oefenwed strijd gelijk <1—1) tegen NEC in Nijmegen. Jan Peters gaf NEC voor rust een voor sprong. Kort voor tijd maakte de Ajacied Henk van Santen ge lijk. In 'n vriendschappelijke wed strijd hebben Antwerpen en FC Amsterdam in Antwerpen gelijk gespeeld (1-1). In de tiende mi nuut opende de Deen Pedersen voor Amsterdam de score. Zes m'nuten later maakte de Brit Andersson gelijk. Een team van dertien oud internationals zal zaterdag naar Leiden komen voor de voetbal wedstrijd tegen de afdelingsclub ZLC. De dertien, die zaterdag middag aan de Boshuizerkade aantreden, voor het duel dat om 16.00 uur begint, zijn: Lagar- de Ouderland (Daan) Schrijvers Kraay, De Vries, Kemper. V. d. Lugt, Van Staffelen, v. d. Kuil, (Henk) Schouten, Lenstra, Van Nee, Van Eeden en Ville- Volleybal Starlift Blokkeer heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales in de strijd om de Nederland se beker door in Rijswijk met 3—1 te winnen van Roswell. Basketbal In de halve finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen heeft Mobilgirgi gisteren in Varese met 9585 ge wonnen van Forst Cantu. BRUSSEL De kans, dat het bestuur van RWD Molenbeek Jan Boskamp zal laten gaan lijkt ui terst gering. Hoewel men aan vankelijk stelde, dat Boskamp kon gaan indien hij dat wilde deed de Belgische club de blonde ex- Feyenoorder gisteravond laat een voorstel, dat op contractverlen ging neerkwam. RWDM zou Bos kamp voor goed geld graag nog wat langer in Brussel willen hou den dan tot juli 1977, de datum waarop het contract van de Ne derlander afloopt. Voorts denkt het bestuur van Brussels twee de club er over om het contract met trainer Felix Week niet te verlengen. Jan Boskamp, toch al niet ie mand die van zijn har* een moord kuil maakt, had al eerder dit seizoen openlijk kritiek geuit op de trainingsmethodes van Felix Week. Op verzoek van het be stuur vond ook een stemming plaats over het al of niet aan blijven van Week. De uitslag loog er niet om: van de zeventien spelers stelde alleen Bjerre zich achter zijn trainer op. Desalniet temin schonk het bestuur Week opnieuw vertrouwen en met na me bij Boskamp schoot dit be sluit in het verkeerde keelgat. Sindsdien nam Boskamp zich voor geen enkele poging onbenut te laten om naar Nederland terug te keren, ddt ondanks he*, feit, dat hij nog een jaar aan de Brus selse club verbonden is. Het feit, dat zijn vrouw in België maar moeilijk kan acclimatiseren droeg tot dat besluit bij. Boskamp: "Ik kan weinig zeggen op dit mo ment. Het is duidelijk, dat er in Nederland belangstelling voor me bestaat en toen Coster van mij hoorde dat ik wel terug wilde, is hij voor mij aan de slag ge gaan. Hoewel ze het me knap moeilijk maken met dit nieuwe voorstel zou ik het liefst in Ne derland spelen. De sfeer is hier behoorlijk verpest". Vraag: Speelt Boskamp volgend seizoen voor Ajax? Hij: "Ik kan niets zeggen, dat heb ik Coster beloofd. Hij zou het een en an der voor me regelen en tot ik uitsluitsel krijg daarover, wacht ik maar af." EINDHOVEN Eindhoven is er niet in geslaa gd het kleine wonder, waarop de grote suppor- terschare zo gehoopt had, te doen geschieden. Met een even ruime als verdiende zege van 8—1 bereikte stadgenoot PSV gisteravond in een sfe ervol maar niet uitverkocht stadion de eindstrijd van het nationale bekertoernooi. Toch kwam die grote zege moeizamer tot stand dan de cijfers zouden doen denken. De tactische wissel van Kees Rijvers, halverwege de tweede helft, zorgde ervoor dat de rood-witten nog tot een monsterscore kwamen. Eindhoven was duidelijk vermoeid. Rijvers bracht Pleun Strik en Bertus Quaars in de ploeg ten koste van Lubse en Willy van de Kerkhof. Die twee verse spe lers brachten nieuwe kracht in het team. Binnen negen minuten vielen vijf treffers die de stand plotseling van 30 op 80 brachten. Willy van der Kuylen scoort zijn derde doelpu nt. Bloemers en Bruinen kunnen slechts toekijken. winding op de tribunes gezorgd. Het heid kreeg het veld klein te houden, spelbeeld zelf gaf daar maar heel startte z zelden aanleiding toe. Poortvliet Alleen in de beginfase heeft Eind- hun directe tegenstander bij herha- verrassing hoven zijn tegenstander onder druk Ung niet houden. Dat maakte dat voorzet evenwel de gedrongen Bleijenberg :n Rinus snelle Hans Posthuma gevaar voor het doel kunnen zetten. Het snel duidelijk dat de ploeg Goossens niet voor een vierde achter eenvolgende keer in eigen stad - zo wel PSV als Eindhoven speelden de wedstrijden voor de tweede en de Maar de inzet kon op de duur het gebrek aan klasse toch bij lange na niet compenseren. Al na elf mi- verdienstelijke. Jan nuten kondigde een gave combinatie Huub Stevens konden aan dat Eindhoven niet voor een •u kunnen zorgen. Een René van de Kerkhof bereikte het hoofd van Ralf Ed- constant ström. De Zweed, die een week ge- PSV bete- leden in Siplit tegen Hajduk elk kenden. Ze kregen daarbij alle steun kopduel verloor, i oppermach- i de opkomende vleugelverdediger tig in de lucht. Hij tikte de bal met Hendrik Schalks en de sterk op het het hoofd door eerst in de basisopstelling, kansloos '1-0). De hoop in de harten van de aan hang van Eindhoven was vervlogen. Steeds nadrukkelijker bleek dat de tegenstand te sterk was. Toch duur de het nog tot de 26ste minuut voor dat de ploeg van Rijvers de voor sprong uitbreidde. Een ingooi van René van de Kerkhof, die Dahlkvist vrij zag staan, vormde de inleiding tot het tweede doelpunt. De Zweed brak zijn sprint af en trok de bal in de vrije ruimte tussen Edström en Adjanski. Zijn landgenoot won (2-0). (2-0) Arbiter Leo van der Kroft, die lang niet altijd gelukkig was in zijn beslissingen, was mede schuldig aan de incidenten die daarna ontston den. Enkele keren bestrafte hij pas de tweede overtreding, waardoor de werkelijke dader vrijuit ging. He* ontging hem ten ene male dat vlak achter hem de juist op het veld gekomen Soers, Edström op de hielen te zijn gelopen, slaags raak te met de Zweed. Wanhopig zwaaide grensrechter Soeren. Ook dat ont ging Van der Kroft. Soeren rende toen het veld op waar de ruzie beëindigd was voordat hij op de plaats des onheils was aangeko men. De scheidsrechter zag zijn as sistent pas *oen deze terugkeerde naar de zijlijn. Van der Kroft noch Soeren kwamen in actie en dat hield in dat de overduidelijke vecht partij voor de daders geen conse quenties had. Balverlies van Schalks bradht Eind hoven een tiental minuten na de rust in een nog moeilijker positie. René van de Kerkhof strafte de fout direct af. Zijn draaiende voor zet bereilete Willy van de Kuylen die opnieuw toesloeg (3-0). De donkere Helmonder was trou wens bijzonder produktief. Na de wissel, halverwege de tweede helft, schoot hij nog drie keer raak, wat zijn produktie op vijf doelpunten bracht. Edström scoorde tweemaal en Dahlqvist een keer. De treffers ontstonden op een en kele uitzondering na uit knappe com binaties waartoe de weggespeelde defensie de PSV'ers overigens alle mogelijkheden gaf. De debuterende Adjanski, de vervanger van Beren donk (die in Rinus Goo se ns" ogen in de laatste competitie wedstrijd fouten had gemaakt) kan men die monsterscore amper aan rekenen. In de slotfase kreeg de zwoegen de Hans Bleijenberg met een tegen doelpunt eindelijk loon naar werke 8-1 Tekenend voor het wedstrijdbeeld waren die laatstê minuten. Een op permachtig PSV bouwde zijn aan vallen op zoals de ploeg dat wilde. De moegestreden Bleijenberg had zijn tol moeten betalen voor de ve le arbeid die hij verricht had. Krim- pand van de pijn moet hij zich we gens kramp laten behandelen. Eindelijk is er dan weer zo'n gezel lige bingo-avond voor de C.O.V.S.-leden En wel op zaterdag 13 maart a.s. in „De drie Eendjes" te Zoeterwoude (oprit naar de v.v. Meerburg bij de R.K.-kerk). Aanvang 20.15 uur. We hebben wederom leuke prijzen, helpt ons eraf. De contactcommissie Deze advertentie is aangeboden door: ERKEND ELECTRO TECHNISCH INSTA NIJMEGEN Eerder deze competitie bleek Roda JC geen smaakmaker in huis te hebben om een massaal tegenstribbe lende tegenstander te overmeesteren. Zo bevocht een nietige club als Excelsior wel een 01 marge in Kerkrade, waar bij voorbeeld een machtige club als Feyenoord wreed werd ont luisterd. Wie gisteravond in de Nijmeegse Goffert Roda JC en PEC Zwolle (uitslag 10 voor Roda) heeft zien slagleveren om een finaleplaats in de strijd om de KNVB-beker, moet onwille keurig hebben teruggedacht aan die Excelsior-triomf. Lang, heel lang heeft het er naar uit gezien dat de geschiedenis zich zou herhalen. Pas toen PEC Zwolle met tien man stond omdat trainer Hans Alleman via de mutaties Veen- stra-Hendriksen en Van 't Land- Veenstra zijn kruit had verschoten op het moment dat Klaas Drost ge blesseerd werd weggedragen, sloeg d? balans door naar het voordeel van Roda JC. Vermeulens vrije trap en kopstoot van Nanninga beaorg- gisteren afvragen aan welke kant de beste spelers meededen. De voor stopper die Feyenoords chief-scout Fred Blankemeyer in Bennie Schube (24) aantrof moe* hem tot het schrij ven van een enthoudlast rapport hebben gebracht. Schubert en de uitstekende organiserende libero Is raeli met later de goed ingespeelde doelman Gerards moeten Roda JC grijze haren hebben bezorgd. Dit zowel in de periode dat PEC Zwolle de Zuid-Limburg anderhalve minuut gehaast op de counter speelde als het einde de finaleplaats de strijd om de beker en Europa Cup Il-voetbal indien PSV het lands kampioenschap zou prolongeren. Veel ged is er de afgelopen Ja ren in Kerkrade tegenaan gegooid om tot een attractief voetbal spelende ploeg te komen. In Zwolle aanzien lijk minder. Niettemin kon je Je in het latere bedrijf, toen PEC werd opgejaagd en er nauwelijks meer durfde uit te komen. Opvallend was trouwens dat de Zwollenaren via Banhoffer en de knappe solist Ver- heyen tot de beste mogelijkheden kwamen. Omdat Bram Geilman lang niet in zijn allerbeste vorm stak en libero Ziegler eveneens steekjes liet vallen, was de eerste divisieclub lange tijd de gevaarlijkste ploeg. Een inzet op de paal van Verheyen noopte Jacobs in de rus*, zelfs tot 'n omzetting aangezien Pfeiffer nau welijks raad wist mot die Verheyen. In dat eerste bedrijf kreeg Klaas Drost geel van Keizer en werd Ban hoffer opgeschreven zonder dat het dj s*and zou beïnvloeden. Pas toen Roda JC de jacht in het tweede bedrijf onstuimig inzette wankelde PEC. Nanninga miste de kans van de dag nog nadat Rinus Israel te laat "stapte" voordat Vermeulen en dezelfde Nanninga genoemd doel punt ten doop hielden. Klaas Drost maakte da*, niet meer mee omdat hij al geblesseerd aas afgevoerd. Broeksz werd nog opgeschreven om dat hij het niet eens bleek met do leiding van Keizer. Zei Hans Alle man: "Die nederlaag is niet erg. maar we zitten mooi in de vernie ling. Drost, Hendriksen en Veen- stra in de kreukels en zondag Cam- buur. En we moeten zondag winnen in verband met het periodekampioen schap. De finale van de strijd om de KNVB-beker tussen Roda JC en PSV wordt op 7 april in het Feyen- oord-stadion gespeeld. INZELL Hans van Helden is de reeks recordpogingen op de tien jaar bestaande kunstijsbaan van In zeil weinig overtuigend begonnen. Zijn aanval op het wereldrecord van de 3000 meter (Ard Schenk 4.08.3) mislukte gisteren, bij kunstlicht, vol komen. Hoewel de weers- eri ijsom- standigheden tamelijk goed waren, legde Van Helden zijn race af in een magere 4.19.27, terwijl zijn di recte tegenstander, de Zwitser se kampioen Frans Krienbühl in 4.31.27 finishte. Voor de beste prestaties van het 22 dames en heren tellende deelne mersveld uit elf landen tekende de Jonge Noor Kai-Arne Engelstad (500 meter in 39.43 en 1000 meter in 1.20.06) Op de 500 meter werd Hans van Hel den tweede. Met 39,78 seconden be naderde de Nederlandse kampioen zijn persoonlijk record tot op vier tiende van een seconde. De belangrijkste uitslagen van gis teravond zijn: 500 meter: 1. Engel- stad (Noo) 39,43 sec., 2. Van Hel den (Ned) 39,78, 3. Lichtenstern <W- Dl) 40,10, 4. Koppen (Wdl) 40,42, 5. Heinikel (VS) 40,68. 1000 meter: 1. Engelstadt I minuut 20.06 sec., 2. To- niolli (Ita) 1.23,51, 3. Eichel (Wdl) 1.24,65, 4. Koppen 1.24,73. 500 meter dames: 1. Sylvia Burka (Can) 43.09 sec., 2. Paula Halonen (Fin) 43.73, 3. Kim Kostrom (VS), 44.21, 4. Lisbeth Korsmo <Noo) 45,-. 3000 meter dames: 1. Nancy Swi- der <VS) 4.53,73, 2. Sylvia Burka (Can) 4.55.37, 3. LiSbeth Korsmo (Noorw) 4.59.63. 3000 meter: 1. Hans van Helden (Ned) 4.19.27, 2. Colin Coates (Au- str.) 4.28.80, 3. Franz Krienbühl <Zwits) 4.31.27, 4. Florlano Marcello (It) 4 36.50, 5. Matti Liimatainen (Finl) 4.37.29. Riethoven/V onk in gesprek met wethouders LEIDEN Joop Riethoven en Bas Vonk zullen vanavond een gesprek hebben met de Leidse wethouders Van Aken en Tsselaar. Gepraat zal worden over de eventuele start van de Tour de France in 1978 in Leiden en de rol die de gemeente daarbij zal moeten spelen. Dick Nanninga scoort het enige doelpunt voor Roda JC. De uit schakeling van PEC/Zwolle is een feit.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17