Geen extra verhoging Leidse subsidie voor Gewestelijk Orkest Werf Boot in Leiden heeft het moeilijk VRIJDAG 5 MAART 1976 Hengelsport LEIDEN De subsidie van de gemeente Leiden aan het Geweste lijk Orkest wordt dit jaar niet ex tra verhoogd. Wel zal wethouder Oosterman er bij Gedeputeerde Sta ten op aandringen opnieuw een overlegsituatie te creëren met alle gemeenten uit de provincie, die bij het voortbestaan van dit orkest zijn gebaat. Dit besluit heeft de com missie SMAGC (sociale zaken, maat schappelijke aangelegenheden, ge zondheidszorg en cultuur) gister avond, overeenkomstig een advies van de Culturele Raad. genomen. Het Gewestelijk Orkest verkeert in ernstige financiële moeilijkheden en ziet zich in haar bestaan be dreigd. Al vanaf de oprichting acht Jaar geleden is de subsidiering een probleem. Jaarlijks wordt 'n aan tal grote gemeenten aangeschreven om financiële steun te verlenen, nu echter blijkt er niet genoeg geld binnen te komen. Dit jaar is een bedrag van vijf ton nodig om alles draaiende te houden. In het advies werd aangedrongen op een gemeen schappelijke regeling tussen alle be langhebbende gemeenten. Overigens bestaat nog steeds de kans dat ook het rijk gaat bijspringen. De Raad voor de Kunst heeft minister Van Doorn (CRM) onlangs positief ge adviseerd. besloot overigens 'n positief advies aan B. en W. uit te brengen over een extra subsidie aan het Leids Toonkunstikoor. Het koor, dat 26 jaar bestaat, krijgt be halve de normale jaarlijkse steun van f2750, dit jaar nog eens f2000 meer. voor de jubileumuïbvoering de Hohe Messe van Bach. LEIDEN De hengelsporbveren i- ging Zuid-West viste in de Vliet en ving 525 vissen met een totaal ge wicht van 40 kilo en 340 gr. De uit slag: 1. Hans Schouten 70 st. 5180 gr 2. W. Moenen 46. 3560 3. A. Prins 38. 2940; 4. Noordermeer 35 2930 5. E. Schreuder 35. 2720; 6. T. Verhulst 31. 2700 7. De Bezemer 33. 2490; 8. J. Mooibroek jr. 24, 2010; 9. Mooi- broek sr. 25, 1830 en 10. J. v. d. Lucht 19, 1380. De Bliek viste zijn laatste wedstrijd in de Leidsevaart. De vangst was matig. Uitslag: 1. C. Maat, 2. C. Zandvliet. 3. H. Schouten, 4. C. Schouten, 5. Chz. Schouten, 6. C. Zandvliet' sr. (kampioen), 7. W. Maat. 8. A. Bavelaar, 9. K. Wijn gaard, 10. S. Pijnacker. Pleidooi voor tweede Leidse burgerraadsman LEIDEN In de fractievergadering van de PvdA heeft het binnenkort vertrekkende raadslid Thijs Ouwer- kerk een krachtig pleidooi gehouden voor de aanstelling van een tweede burgerraadsman in Leiden. "Er zijn op het ogenblik nare tendenzen". al dus Thijs Ouwerkerk. .De toeloop is te groot. De zaak dreigt in de scep te lopen." Hij wees erop dat het insti tuut "burgerraadsman" destijds in Leiden van de grond is gekomen op initiatief van de PvdA en dat de zaak spaak dreigt te lopen wan neer er niet snel iets gebeurt. Vol gens hem zou het mogelijk moeten zijn in de begroting een bedrag van 6000 gulden te vinden, die de ge meente een tweede man zou kosten. Met name van de kant van de wet houders kwamen er nogal wat be denkingen tegen de gevraagde uit breiding. Zo vroeg wethouder Tesse- laar zich af of de burgerraads man zich niet teveel met individue le hulpverlening bezighoudt en daar door minder aan de belangrijke an dere taak: het signaleren van alge mene problemen, toekomt. Probleem is dat hij wel iets aan directe hulp verlening moet doen, omdat hij an ders het zoveelste doorgeefluik in de hulpverlening zou worden. Daarnaast speelt volgens wethouder Tesselaar het feit. dat wanneer de burgerraadsman de ene zaak op. LEIDEN De crisis, die op woordvoerder het ogenblik heerst in de Nederland- nit* overgeplaatst worden het bedrijf scheepsbouw, gaat ook scheepswerf Boot in Leiden niet on gemerkt voorbij. De aan de Suma- trastraat gevestigde scheepswerf heeft op het ogenblik geen enkele nieuw- bouwopdracht, zodat de hele scheepsbouw-afdeling min of meer stilligt. Voor ongeveer tien mensen is dan ook een ontslagvergunning aange vraagd. Deze mensen konden volgens afdeling straalbuizen er plaatsvindt. Deze afdeling' ruim van werk voorzien. Er wordt zelfs overgewerkt. Volgens een vak bondsvertegenwoordiger is dat ech ter het gevolg van het feit, dat een partij door Boot gefabriceerde straal buizen door de afnemer nie* werden geaccepteerd. De buizen moeten nu rcrden overgemaakt, en dat bete de kent een financiële strop voor het zg. bedrijf, dat zoals bekend eigendom is van de in grote moeilijkheden ver kerende Sleepheiling Maatschappij op het ogenblik Scheveningen, waar binnenkort bij - ina de helft van de 130 werknemers op straat komt te staan. Naar het zich laat aanzien, blijft Boot-Leiden, waar ongeveer 70 i nïsatie. die op stapel staat voor de vie" bedrijven, die tot de Scheve- ningse Maatschappij behoren. Dat zou naar verluidt tot gevolg hebben, dat de scheepsbouwafdeling van de Leidse werf gesloten wordt, zodat Boot zich in het vervolg zal toe leggen op constructiewerk en de fa bricage van straalbuizen. Of de werk- Dit is Kapitein Hood, de nieuwste aanwinst van het Die renpark Wassenaar. Deze bonte schorsmuis is vijftig centimeter lang en is daarmee de grootste muis ter wereld. Dezer dagen is hij vanuit zijn vaderland, de Phi- lippijnen tiaar Wassenaar overge bracht. Hij heeft een plaats ge kregen in het Junglehuis, naast de reuzen-eenhoorn. Er wordt nog r vroeg ach dl» gezocht naar een echtgenote voor Mrd". eeprobeerd zoa haalt, daardoor andere zaken de kapitein. werken, voorlopig buiten schot, gelegenheid daardoor nog verder zal >pen, is op het ogenblik niet Energie besparen De graaf- schapsraad van North-Numberland zal de 52.000 schoolkinderen in dat gebied de komende Kerstmis een week langer vakantie geven omdat dit verwarming in de scholen uit spaart. Maar die extra-week wordt dan van de komende zomervakantie afgetrokken, die gaat dan gemiddeld vijf weken duren. moeten worden vaak voorkomende problemen ter plaatse op te lossen. Overigens waren verschilende wet houders het er wel over eens dat een "eenmanszaak" geen aanbevelens waardige zaak is. Volgens de meerjarenplanning vah de gemeente staat d euitbreiding met een tweede burgerraadsman voor 1977 op de begroting."Maar" consta teerde Thijs Ouwerkerk. "het is de vraag - als het zo doorgaat - of de eerste burgerraadsman dat jaar haalt". bedrilf ARIS. telefoon 071 766559. Voorschoterweg Valkenburg.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21