mededelingen gemeentebestuur leiden 8tm 12 maart '76 centrale verwarming óók als bouwpakket! I. V. PHILATELICA POSTZEGELRUILBEURS Lugdunum MEDEDELING GEMEENTEBESTUUR In het Leidsch Dagblad van zaterdag 28 februari jl. is een uitvoerige mededeling verschenen over de bevordering eigen woningbezit. Het gemeentebestuur wil de belangstelling peilen voor de koop van een eigen woning in de goedkope klasse t.b.v. mensen met een bescheiden inkomen. Voor deze groep zijn momenteel de volgende subsidieregelingen van belang A. Eigen woningbezit in de "beschutte sfeer" B Premieregeling eigen woningbezit Een zetfout in de antwoordcoupon van de mededeling kan het invullen daarvan bemoeilijken Daarom is de antwoordcoupon hieronder nogmaals opgenomen Belangstellenden dienen de volledig ingevulde coupon vóór 8 maart 1976 op te sturen naar: Stahuis, kamer 319. Op de linkerbovenhoek van de envelop vermelden: Eigen woning. ANTWOORDCOUPON (vóór 8 maart a s. te zenden aan of te bezorgen bij kamer 319 van het stadhuis) Naam: Adres Tel. nr. Leeftijd: Gezinssamenstelling: Heeft nu: Belastbaar inkomen in 1974. Heeft belangstelling voor: Wenst bij voorkeur een: Doorhalen wat niet bedoeld wordt. geen woning een huurwoning met een maandhi een eigen woning minder dan 14.500- minder minder minder meer dan A koopwoning in beschutte sfeer B koopwoning met premie eengezinshuis flatwoning dan 17.000- dan 22 000 - dan 30.000- 30 000 - (hierlangs afknippen) DIT IS EEN MEDEDELING VAN HET GEMEENTEBESTUUR AFDELING LEIDEN organiseert op zaterdag 6 maart a s. van 10.00 tot 17.00 uur een grote in de kantine van P. Clos Leembruggen, ingang 3e Binnenvestgracht te Leiden. De directie van het GULDEN HUIS, Steenhouwersgaarde 1. Den Haag. een verpleeghuis voor 280 somatisch zieken, vraagt wegens noodzakelijke uitbreiding van de therapeutische be handelingsmogelijkheden een full-time LOGOPEDIST(E) Voor het vervullen van deze functie komt vooral in aanmerking logopedist(e) met ervaring in en belangstelling voor de be handeling van afatische en dysarthrische stoornissen. Geïnteresseerden worden uitgenodigd hun schriftelijke sollici taties te richten aan het Hoofd Personeelszaken, p/a Wapser- veenstraat 3 te Den Haag. Informaties omtrent de functie worden eventueel verstrekt door de algemeen directeur-geneesheer, dr. J. B. v. Weiten, tel. 07Ö- 29.80.46. stichting katholieke verzorgings- en verpleegtehuizen in de regio 's-Gravenhage Wapserveenstraat 3, Den Haag Handelsdrukwerk familledrukwerk Dissertaties Periodieken Doors -hrijff ormulier en Tabellen Staten Strooibiljetten Een beter cachet aan uw zaak door kwaliteitsdrukwerk HANDELSDRUKKERIJ LEtDSCH DAGBLAD B V Commissievergaderingen Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 8 maart a.s. om 20.00 uur in de kamer van B. en W. op het stadhuis. Agenda: Bespreking begroting 1976, waarbij de volgende onderwerpen aan de orde komen: gemeentelijke archiefdienst, afdeling bevolking, brandweer, politie, civiele verde diging, bestuurlijke reorganisatie en internationale betrekkingen. Richtlijnen inzake compensatie of financiële bijdrage bij woningonttrekking. Wijziging statuten en concessie N.V Leidsche Duinwatermaatschappij en concen tratie van waterleidingbedrijven. Toetreding gemeenschappelijke regeling "centrum voor automatisering midden west Nederland". Brief van de heer Th. H. Wessels over het niet tijdig beantwoorden van door hem en de heer Beijen gestelde schriftelijke vragen aan B. en W Ontwerp-archiefverordening. Personeelsproblematiek brandweer. Aantal leden raadscommissies. Commissie voor interne organisatie en beheer. Dinsdag 9 maart a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien alsmede: vaststelling taneven onroerend guedbelastingen garantie geldlening stichting "Zomerland" begroting 1976. Op donderdag 11 maart a.s. vergaderen de commissie voor ruimtelijke ordening, de commissie voor volkshuisvesting en de verkeerscommissie gezamenlijk over de gemeentebegroting voor 1976. Deze bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis en begint om 18.00 uur. Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Donderdag 11 maart a.s. om 19.30 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake herschikking middelen buurt- en clubhuiswerk. Herstel buizennet zwembad "De Vliet". Te stellen criteria in verband met de afsluiting van een meerjarig contract voor het vervoer van leerlingen van scholen voor buitengewoon onderwijs. Mutaties onderwijzend personeel. Vaststelling van de extra vergoeding, art 101, lid 4, L.O.-wet 1920 voor zesjarige periode 1963 t m 1968 t.b v. bijz. scholen V.gJLo. u l o. Vaststelling extra vergoeding, bedoeld in art. 101, lid 4, L.O.-wet 1920, over vijfjarig tydvak 1963 Cm 1967, t.b.v. bijz. scholen voorg.l.o. Extra vergoeding art. 189. lid 4. Besluit buitengewoon onderwijs 1967 over het vijfjarig tijdvak 1963 t/m 1967, t.b.v. de besturen van de bijz. scholen voor b.o. Voorschot exploitatievergoeding over 1976 aan de besturen van de bijz. scholen voor buitengewoon onderwijs. Voorschotten extra vergoeding, als bedoeld in art. 189, lid 4 van gewoon onderwijs 1967, over het vijfjarig tijdvak 1968 t/m 1972 a de bijz. scholen voor buitengewoon onderwijs. - Bouw tweede serie van 9 lokalen nabij de Zwartemeerlaan. Verzoeken om medewerking van schoolbesturen. Vervanging gebouw r.k.-g.l.o.-school Haarlemmerstraat 32-34. Beveiliging schoolgebouwen; ter kennisneming Drie jarenplaan cursus "Ouders op herhalipg" Eindrapport B.O.O. Nota school en milieu. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 uur. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Binnenkort zal in Leiden weer een herkeuring van maten, gewichten en meetwerk tuigen plaatsvinden. Op 12,15,16,17,18,19,22 en 23 maart a.s. houdt de Dienst van het IJkwezen zitting in een ruimte onder de toren van het stadhuis, die bereikbaar is vanaf het Stadhuisplein. De openingstijden zijn 's-ochtends van 9.30 tot 12.00 uur en s-middags van 13.00 uur tot 16.00 UUR. Degenen, die tot herijking verplicht zijn zullen zo veel mogelijk vooraf een oproep ontvangen. Daarop staat het tijdstip vermeld, waarop men de maten en gewichten en meetwerktuigen kan laten herkeuren. Betrokkenen wordt erop gewezen, dat men verplicht is tot herkeuring, ook al wordt er geen oproep ontvangen en voorts dat de maten, gewichten en meetwerktuigen vóór 1 januari a.s. gestempeld moeten zijn met het jaarmerk 76. Wanneer men om welke reden dan ook geen gebruik kan maken van de zitting in Leiden bestaat er nog een gelegenheid tot herkeuring in het IJkkantoor Rotterdam, 's-Gravendykwal 66, elke maandag (uitgezonderd feestdagen) van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Voor het herkeuren en herijken is een vergoeding verschuldigd, die bij het weer in ontvangst nemen van de voorwerpen moet worden voldaan. Spreekuur wethouder volkshuisvesting Op donderdag 18 maart a.s. houdt de wethouder van Volkshuisvesting de heer A. Verboom, zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 en vindt ditmaal plaats in het clubhuis "In de Vroolijcke Arke", Lange Pieters- kerkchoorsteeg 15. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners van de Bin nenstad, die huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. Gemeentebegroting 1976 Op het stadhuis ligt momenteel de gemeentebegroting voor 1976 voor iedereen ter inzage. Dat geldt ook voor de begroting van de gemeentelijke diensten en bedrijven. Belangstellenden kunnen tegen betaling van de kostprijs in het bezit komen van deze begrotingen. Men kan daarvoor terecht bij het buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Daar is ook de nota van aanbieding, die bij de begroting behoort, apart verkrijgbaar voor een bedrag van 2,50. De nota van aanbieding bevat een overzicht van het te voeren financiële beleid en een korte beschouwing over enkele onderdelen daarvan. Tevens is er in opgenomen de zgn. informatieve nota, waarin de verschil lende onderdelen van de beleidssectoren bestuur, wonen en welzijn nader worden toegelicht. Monumentenlijst De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft op 10 februari jl. een aanvullende monumentenlijst voor Leiden vastgesteld, die betrekking heeft op de kapel van de R.K. begraafplaats aan de Haven bij de Zijlpoort. Deze lijst ligt voor belangstellenden ter inzage op het stadhuis (kamer 331). Verslag informatieavond Witte Singelplan Op woensdag 25 februari jl. werd in het Academiegebouw aan het Rapenburg een informatieavond gehouden over de universitaire bouwplannen voor het Witte Singel- en Doelenterrein. Van deze avond, die door ongeveer honderd belangstellenden werd bezocht, is een verslag gemaakt, dat gratis bij het Buro Voorlichting verkrijgbaar is. De bedoeling is. dat dit onderwerp op 18 maart a.s. in de vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening aan de orde wordt gesteld. Wensen en vragen uit de wijken 'O Op maandag 8 maart a.s. is er een openbare bijeenkomst over het rapport "Wensen en Vragen, deel II", dat door het Overleg Wijkorganen in oktober 1975 werd uitgebracht. Het rapport bevat de wensen en vragen van comité's en verenigingen uit de verschil lende buurten en wijken met betrekking tot een groot aantal onderwerpen. De Leidse wethouders zullen per wijk de vragen beantwoorden, die op hun portefeuille betrek king hebben. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en vindt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Witte Singel 1 - Leiden - Teleloon 071-144941 Toestel 33* Naast de bekende merken VERLOVINGSRINGEN veertien karaat gouden hebben wij ook ons eigen merk F.W.P. VERLOVINGSRINGEN een BEGRIP voor KWALITEIT en PRIJS 10 tot 40% voordeliger. Nu ook met briljant reeds vanaf 55 - Met levenslange garantie Gratis graveren Juwelier F. W. PLESSEN Leiden Z.W. Bevrijdingsplein 12. Telefoon 071 -766670. Oegstgeest: Geversstraat 47. Telefoon 071-152151 Ruime parkeergelegenheid In Leiden donderdag avond geopend LEIDEN 'BV. Landelijk erkend gas- en c.v.-installatiebedrijf Gerrit van der Veenstraat 59-65 Leiden-Z (acter het Vijf Meiplein) Tel. (071) 765500 b.g.g 15C633 DONDERDAGS IS ONZE SHOWROOM OPEN TOT 9 UUR

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 18