„PRATEN OVER LINDEHOEVE" Woonwagens tegenover Alberts Corner agenda Commissie Jeugdzaken: Dodelijk ongeval VOORSCHOTEN De commissie Jeugdzaken liet zich gis teravond in de stal van "De Lindehoeve" voorlichten over de werkzaamheden van de stichting "De Lindehoeve". Tot behan deling van de financiële rappbrten kwam de commissie niet, deze zullen tijdens de vergadering van 11 maart aan de orde komen. Gemiddeld komen er per week in de Lindehoeve 2000 bezoekers, waarvan er 1000 lid zijn en 150 ac tief betrokken bij de een of andere groep. Aan de ene kant is er vreug de over de grote toeloop, die aan de Het klinkt ingewikkeld, dat ge ven we direct toe, maar er is een informatienummer (tel. 146448 en als je dat draait is er vast wel <>en vriendelijke meneer of me juffrouw die je meer kan vertel len. Vrije tijd 2 In datzelfde centrum gaan ze trouwens ook wat aan astrologie doen. Er komt een cursus van tien lessen en zelfs als je niks van as trologie weet, kun je toch mee doen. Hangijzer De Leidse studentenvereniging SSR zet vanavond haar lezingen cyclus over democratie voort met 'n avondje ondernemingsraad. In politieke kringen noemden ze dat onderwerp tot voor kort nog een heet hangijzer, maar trouwe le zers weten dat de problemen rond het profiel van dit inspraakorgaan inmiddels grotendeels zijn opge lost. Maar goed. best leuk om nog een avondje bij te praten, sa men met dr. Van Gorcum van het informatiecentrum onderne mingsraden, meneer Van der Meulen. secretaris van het CJT.V. en mr. Fase, deskundige op 't ge bied van sociaal recht. andere kant ce oorzaak van moeilijkheden o.a. bij de bar- ploeg. De commissieleden meenden dat het zwaartepunt te veel ligt op het recreatieve element en te weinig op het terrein van de zelfwerkzaam heid. De voorzitter van de Stichting de heer Visser, zette uiteen dat bij een jongerencentrum de eerste aanloop altijd is het zoeken naar gezelligheid, geborgenheid en pas daarna komen de bezoekers mis schien tot een vorm van activiteit De Lindehoeve worstelt nog een beetje met de verantwoordelijkheid. Er is een jongerenraad, bestaande uit gekozen jongeren, die activitei ten moeten ontwikkelen, daarnaast is er een commissie van bijstand die bestaat uit ouderen, waarin enige jongeren zitting hebben. Zo dra het allemaal goed loopt is er geen enkel probleem, maar bij be grijpelijke missers, welke ont staan kunnen door de geweldige drukte tijdens de weekeinden, was er tot voor kort o.a. bij de barploeg geen controle mogelijk. De barploeg neemt een belangrijke plaats in en bestaat uit 40 medewerkers, die op vrijwillige basis een bepaalde verantwoording op zich willen ne- De Stichting had voor de com missieleden een rapport samenge steld over de activiteiten. In het rapport staat wel de wens de be taalde sociaal-culturele werker M. Witteman versterking te willen ge ven, maar niet de taakomschrij ving, volgens de commissieleden Voorzitter Mennema had er ten slotte begrip voor dat de ene be taalde kracht slechts hier en daar richting kan geven en proberen met jongeren tot een gesprek te komen. VOORSCHOTEN Donderdag 4 maart zullen enige medewer kers van de Emilie-hoeve hun visie geven op ce problematiek van 't druggebruik. Ze doen dit in "De Lindehoeve'het Voor- schotense jongerencentrum. De Emilie-hoeve is een insti tuut dat met succes de groeien de problemen rond het gebruik van verdovende middelen aan pakt. Moeilijkheden met drugs, die ook in het jongerencentrum "De Lindehoeve" voor zouden kunnen komen, worden waar schijnlijk door deze vorm van preventieve informatie afge wend. Op de avond die om 20 u. begint zal speciale aandacht worden besteed naast t voorko men van het gebruik de opvang van de gebruikers. Daar het een onderwerp betreft dat velen aan gaat, verwacht "De Lindehoe ve" niet alleen de medewerkers en de leden, maar wordt vooral de aanwezigheid van ouders en andere volwassenen zeer op prijs gesteld. De toegang is gra tis. Wel deed de voorzitter van de com missie de suggestie aan "De Linde- hoeve" om de taak van het jonge rencentrum beter te etaleren, waar door het centrum ook door de bui tenstaanders gezien wordt als een gelegenheid, welke duidelijk meer is dan alleen een ontmoetingsplaats voor jongeren. De commissieleden lieten de afgevaardigden van "De Lindehoeve" steeds de gelegenheid om duidelijk te maken dat inmid dels tal van problemen uit de start- Der iode verholpen zijn, maar vroe gen daarnaast begrip van "De Lin dehoeve" voor het feit dat de com missie jeugdzaken erg diep wil gaan in de hele materie van de zwaar ge subsidieerde stichting. Het punt "verantwoordelijkheid" zowel ten opzichte van het organi satorische als het financiële beleid kwam niet geheel uit de verf. Troef Zijn de problemen in Troef nou werkelijk opgelost? Het be gint er op te lijken, er wordt ten minste weer driftig opgeknapt aan hun onderdak aan het Noordeinde en dat niet alleen; op maandagavond bijvoorbeeld zitten WSE-ers bij elkaar om samen te praten over hun positie in de Wet Sociale Werkvoorziening. Volgende week begint een groepje Recht/ Onrecht, een bezinning op mis standen in woon-werk- en on derwijssituaties, er staan muziek- yoga en filmavonden op stapel, er komen mogelijkheden tot studie, kortom er gebeurt weer wat. Voor informatie, loop even binnen op het Marinecomplex (dat gebouw waar de gemeente zo fijn al die instellingen kwijt kan. die het zo goed met de stad en haar bewo ners voor hebben) of bel even no. 130494. Praethuys Jan Boer's stichting gespreks- centrum Leiden, ondergebracht in het Praethuys Vrouwenkerk- koorsteeg 9), zet de lezingenserie op medisch gebied nog even voort. Morgenavond komt een lande lijk bekende manueell therapeut praten over manuele genees kunde. Dat schijnt een in het buitenland nogal veel gebruikte methode te zijn om mensen van hun vergroeide ruggen en scheve nekken af te helpen. Om acht uur staat de grenadine klaar. Vrouwencafé Gepraat wordt er ook in het vrouwencafé, maar dan vanavond al. Annemiek Gerritsen gaat het hebben over "de discriminatie van de vrouw in de wetgeving" en zij weet daar alles van, want ze is niet alleen Juriste, maar ze zit ook nog in de Emancipatiecom- missie, dus dat wordt een harde babbel vanavond. Mannen mogen overigens nog steeds niet bij de dames naar binnen. Over ddscrimi natie gesproken.... Vrije tijd Het Kreatief Sentrum is verle den tijd, maar niet getreurd, er is een alternatiefHet vrijetijds Centrum, weliswaar wordt cen trum en creatief daar nog met een c geschreven, maar deson danks zijn onze verwachtingen hoog gespannen. Binnen afzien bare tijd begint er een cursus im provisatietheater, die onder lei ding staat van de acteur/regisseur Warner van Wely. Het is de be doeling om "vanuit «en gediscipli neerde bewegingstraining te wer ken aan de ontwikkeling en be wustwording van de ademhaling, stem en groepsbewustzijn, om van hieruit de spelvrijheid terug te vinden die men als kind had" LEIDERDORP De Leiderdorpse raad heeft eendrachtig het principe-besluit inzake de in richting van een woonwagencentrum genomen. Bij de keuze van dit terrein van ca. 3500 m2 in de Bloemerd, was het grote discussiepunt de brief van de Leiderdorpse voetbalvereniging RCL die daarin wel wat bezwaren uitte tegen de vestiging van de acht woonwagens naast hun voet balterreinen. Herstel Houtkamp LEIDERDORP De heer Kui- venhoven gaat zo spoedig mogelijk met het herstel van de boerderij in de Houtkamp beginnen. Wanneer dat gebeurd is gaat hij de exploitatie ter hand nemen van een restaurant in deze boerderij. Teneinde de finan ciële lasten van de restauratie voor de gemeente zo klein mogelijk t* doen zijn is de heer Kuivenhoven voorgesteld de restauratie op zyn kos ten te doen plaatsvinden, waar dan tegenover staat dat de gemeen te zich ertoe verplicht om de gebou wen gedurende een aantal jaren voor een symbolisch bedrag ff 1 j in gebruik te geven. LEIDEN in het kantoorgebouw aan het Schuttersveld is ingebroken op de derde etage bij de tinna Sjjthoff. Toegang tot hetg ebouw werd verkre gen door forcering van een nooduit gang. Bureaus en kasten werden opengebroken waarbij een envelop met eenentwintig gulden ontvreemd werd. Schade aan het meubilair be draagt duizend gulden. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren A. J. Heuzen en A. A. van Straalen, Aafje Elisabeth d v J. H. Wiggers en oasper Chrlspljn Robert Alexander z v T. H. Putto B. J. M. Pauk, Nicole Elisabeth d v H. P. Mostert en M. G. H. H. Smul ders, Dennis Theodoras Wilhelmus z Mooi), C. J. Grijseels en I. Krens. Edwin z v C. O. Speel en H. G. A. van Ger- ven. Shirley Patricia Angelica d v J. W O. Stoeken (70) Voor het vijfde achter eenvolgende jaar zijn kinde ren uit de Leidse Vogelwijk hun crocusvakantie begon nen niet het schoonvegen van het bos aan de grens van de wijk. Om dit lustrum te vieren roerden ze getracteerd op tweehonderd pannekoe ken, die zij zich tijdens een korte onderbreking van hun werkuiteraard uitstekend lieten smaken. Speelstraten ZOETERWOUDE B. en W. van Zoeterwoude hebben een bedrag van f 55.000 gereserveerd voor de aanleg van enkele speelstraten. Een amb telijke stuurgroep is nog bezig met een onderzoek naar de verkeers technische consequenties van dit plan. Het bedrag is een gedeelte van het batig saldo van de rekening 1973. een jaar waarin totaal f 172.500 on- besteed bleef. TON WILLEMS IN RAAD LEIDERDORP LEIDERDORP Ton Willems (36) gaat op de eerstvolgende raadsver gadering de plaats innemen van A. v. Diggelen, die wegens tijdgebrek de raad moet verlaten. Ala P.v.ü.A.- raadslid zal hij ook zitting nemen in de commissie bestuurszaken; maat schappelijk welzijn en het college van bijstand. Hij werkt bij de ver eniging van Nederlandse gemeenten als adviseur/onderzoeker op het ge bied van bestuurlijke organisatie. Door zijn raadslidmaatschap zal hij het voorzitterschap van de PvdA afd. Leiderdorp en de functie van secretaris van het districtsbestuur moeten neerleggen. Louise Coligny hoge ogen in schaakcompetitie LEIDEN Het schaakvijftal van de scholengemeenschap Louise de Coligny heeft zich dankzij een fraaie zege van 4—1 op het Haagse Aloy- sius College verzekerd van een plaats bij de laatste vier in de landelijke competitie. Bonaventura zal in de slotronde voor de finale alles of niets moeten spelen, na een gelijkspel 21 i;2li) tegen het Bisschoppelijk College uit Roermond. De gedetail leerde uitslag van Louise en Bona waren als volgt: Louise: 1. Verra (z) —Koppens w 2. Konings— Harder 1—0; 3. Jansen-Pohlkamp 4. Brongers—Perionlus 1—0; 5. Van der Kamp—Hooft 1—0. Bo naventura: l. Boggia—Thomassen 01; Van der WielMesters 10; Borst—Van der Loo Sant woord—Faber 0—1; Van Nijnanten— Kessels 0—1. Zonder te willen discrimineren, aldus het bestuur in de brief, vindt RCL dat wel degelijk overlast kan ontstaan. R.CL. haalt daarbij het voorbeeld aan van de vernielingen aangericht aan d evoorzieningen van Lugdunum in Leiden. Het be stuur vraagt zich ook af waarom dit mooie en vastgestelde bestem mingsplan (voor recreatiedoelein den) geweld moet worden aange daan PCG-raadslid Hekkelman vond 500 m2 per woonwagen wel wat veel. Op zo'n manier, zou Je de kat op het spek binden en de mogelijkheid scheppen dat er meer dan 8 wa gens op het terrein kwamen te staan aldus Hekkelman. PPR-man Jan Gordijn vond het enige verschil dat deze mensen in woonwagens wonen. "R.C.L. moet sportief zijn en de ge dachten aan vernielingen etc. laten varen. Misschien willen de woonwa genbewoners wel lid worden van R.C.L." KVP-er Tieken zou van een "woonwagenparkje" willen spre ken. In overleg met Lelden, zou Tieken gaarne zien dat er garantie was dat er niet meer dan acht wa gens een standplaats zouden vinden. Hij waarschuwde tevens dat er geen "heksenjacht" moest ontstaan op de eventuele vernielingen die aange richt zou kunnen worden. In deze krant had hij een bericht gelezen, dat handelde over vernielingen aan verschillende auto's in Leiderdorp terwijl hier geen woonwagenbewo ners zijn. Daar ligt het dus niet aan. Grote pleiter voor de woonwagenbe woners bleek wethouder Koos Reuge- brink (PCG) te zijn. Hij betoogde: "De grootte van het terrein is vast gesteld door de gemeenschappelijke regeling. Er moeten op het terrein ook sanitaire voorzieningen getrof fen worden. De auto moet erbij kun nen staan en een ruimte om rond om de wagen te kunnen vertreden. 3500 m2 is echt niet te groot", al dus Reugebrink. "Niemand", ver volgde hij, "kan in de toekomst zien of er wel acht wagens komen te staan. Het is echter niet de bedoe ling dat er ruimte voor passanten komt. Leiden houdt ruimte voor pas santen open. Wij kunnen er rustig op vertrouwen dat deze mensen er zelf od zullen toezien dat passanten er geen plaats vinden". Over de brief van R.C.L. zei wethouder Reuge brink: "Mensen gaan zich gedra- I.KIDEN Bij een bedrijfsongeval vanochtend m de machinefabriek van Den Heeten aan de Langeeracht is een 45-Jarige inwoner van Voorscho ten om hei leven gekomen en een 28-jarige Katwijker gewond geraakt In dienst van een Voorschotens trans portbedrijf waren beiden bezig met 't vervoeren van een zware werkbank; tijdens het vervoer kantelde de werk bank. Het 45-jarige slachtoffer moet op slag dood geweest ziin toen hij on der de kantelende werkbank bekneld raakte. Een onderzoek wordt ingesteld door de arbeidsinspectie. MOORD NOG ONOPGELOST LEIDEN De moord op de Turk Memis Tank is nog niet opgelost. In verband met de schietpartij die za terdagavond een einde maakte aan het leven van de 36-jarige gastarbei der worden nog drie personen vast gehouden. De verhoren, die via een tolk verlopen, hebben nog geen uit sluitsel gebracht over de dader. De politie noemde het drietal „zwijg- gc-r. naar het gedragspatroon dat men ze opdringt. Daarom kan de gemeente niet garant staan yoor ver nielingen die eventueel aangericht zouden kunnen worden. Het lijkt nergens op, te verwijzen naar de er varingen van Lugdunum. Dat komt door de te grote concentratie van mensen op het woonwagenkamp in Leiden. De regio moet dat voorko- mer door subkampjes op te rich ten". Ook PCG-er Hekkelman vond dat door te grote concentratie van men sen de narigheden in Leiden zijn ont staan. Scheidend raadslid A. v. Dig gelen (hij wordt opgevolgd door Ton Willems) van de P.v.d.A. vond dat er snel ruchtbaarheid gegeven moet worden aan het feit dat er in Leiderdorp een klein woonwagen kampje komt zodat dit initiatief na volging zal krijgen bij de andere randgemeenten zoals Oegstgeest en Warmond etc. KVP-er Tieken: La ten we niet om de brei heendraaien. De taak voor het college in deze is: breng het goed en duidelijk. Ook hij was voorstander van het idee van wethouder Reugebrink zo gauw de ingebruikstelling van het terrein t/o Alberts Corner zou plaatshebben de bestuurders van R.C.L. en de nieu we "buren" de woonwagenbewoners voor een kennismakingsgesprek bij elkaar te brengen. LEIDERDORP Zwemvereniging De Does heeft gisteren in samenwerking met bureau Sportzaken van Leiderdorp haar doel bereikt en ca. 500 kinderen veel gezelligheid be zorgd met sport en spel in het zwèmbadDe schoolkinderen hebben hun crocusvakantiedag bijzonder plezierig in het schitterende overdekte zwembad kunnen doorbrengen met plankjes-estafette; hoepeldoelracebandentrekracedöbbel- steenrollen etc. waarbij het puntenaantal maar een onbe langrijke bijkomstigheid was. DINSDAG 2 MAART 197f Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 27 febr. tot 5 maart waar genomen door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13 (Meren- wijk), tel. 121060, Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.m. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. LMNSDALI Huiave 8.30 Meij 3 Nieuwe Rijn 20a. Vrouwencafé, 91 Breehuys, Breestraat Stationsplein 12, grote collegezaal slot zitting' cyolus contourennota. 8 uur Gemeentehuls. Oegstgeest, Commis sie financiën en onderwi; Morsweg 10, vergader! stedelijke ontwikkeling verkeer en vervoer, 8 uur nam. LAK-Theater. concert door het Leids v. Ben ja- Christen Vrouwenbond, 8 uur nam. WOENSDAG Geversetraat 65, Oegesstgeest, socië teit voor kamerbewoners en al leen- aan 11, Oegstgeest, imfor- Baha'i Gemeenschap, 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.3 Begijnhof 2 't Begijntje, praathuls -5 uur nam. en van 7.30-^9.30 uur iam.. telefoon 126831. Morsweg 10, vergadering werkgroep Gemeentehuis Voorschoten. Oommis sie QRM. 8 uur nam. Gemeentehuls Vorschoten. Oommis sie Welzijn en Onderwijs. 8 uur nam. DONDERDAG V. d. Valkboumanweg 236. Leiderdorp bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 u Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dlenst- welgeren, 810 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 91 uur nam. Noordelnde 2a. groepen op Troef: denlng en Commissie Socialë Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden - Gezondheidszorg en Cultuur. 8 uur Gemeentehuis Leiderdorp, Commissie Financiën, 8 uur nam. Le'dse Rechtswinkel Morsw*g do. 79 uur nam Gespreksavonden Gesprekaavonden Baha-i eeropen- scbap Wo 8 uur nam. Kennedvlaan 11. Oegstgee*t. vr 8.15 uur nam. Fred. Hendrikn'anrsoen 25 Leiderdorp OnderwiIswlnkel 8opiastraat 38. rel. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman Koornbrug- •*eeg 7 (zijkant Stadhuis) Opening?- en ma., dl en woe. 11.00—12 00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. daeelilks tijdens kantooruren- 143171. intermenselijke Oude Rijn 88 tel 144000 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk- Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederaorg). Terweepark 2. tel. 151068. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgrarht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 -12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN üitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Naoezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien tn gesprek 071134539 Hoofdredacteur Uan Muidei Kwartaalabonnement I 37.85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers r 0.50 Abonnementsgelden Of) vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten. I

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2