ZLC laat zich door ESTO verrassen (1-0) QUICK BOYS IS DIEP WEGGEZAKT Blunder kost Katwijk zege Ter Leede loopt achterstand in Noren geen probleem voor Sanders en Fok Primitief voetballend Marken wint met 1-0 Promotie LZ'86, Zijl/LGB uit de zorgen Randstad Sport met moeite langs PTT MAANDAG 1 MAART 1976 SPORT LEIDEN - De grote verrassing in de Goudse/Leidse afde lingscompetitie was de 1-0 nederlaag, die ZLC bij ESTO moest incasseren. VTL profiteerde daarvan door middel van een 1-0 zege op Nicolaas Boys. Leidse Boys leed tradi tiegetrouw een nederlaag; deze keer was Alphia met 2-0 te sterk. Meerburg behaalde een 1-1 gelijkspel bij Ammerstol en Warmunda versloeg KRV in Katwijk met 2-0. WORMERVEER - Nederland heeft ook de thuiswedstrijd voor de Koning Gustaaf beker tegen Noorwegen in winst om gezet. De basis voor de over winning van 3-0 werd gelegd door een zeer goed spelende Wouter Fok. die zijn tegenstan der Erik Meiander vooral in de eerste set bijzonder weinig kan sen gaf (6-3, 7-6).met een ijzer- sterke service en fo lidabele passeerslagen wist h reeds bij 2-1 de service van blander te doorbreken nadat deze een 40-15 voorsprong had opge bouwd. Op zijn eigen service leek Fok bij een voorsprong van 5-3 nog even in moeilijkheden te komen, maar hij herstelde zich bekwaam (6-3). De tweede set begon er voor Meiander somber uit te zien toen hij zijn eerste servicegame meteen ver loor. Hij bleef echter goed door vechten en bij 4-2 voor Fok kreeg hij zijn kans. Fok raakte uit zijn concentratie en verloor zijn service. Meiander slaagde er echter niet in door te drukken ook niet toen hij in de beslis sende tie-break een 6-3 voor sprong bereikte. Fok hield het hoofd koel en maakte het kar wei bekwaam af(7-6). Louk Sanders had in een wedstrijd van duidelijk minder allure be trekkelijk weinig moeite met Per Hegna (6-3, 7-5). De service van Hegna was veelal te onzui ver. Hij werd vele maken gepas seerd. Sanders kwam eigenlijk alleen in moeilijkheden op zijn eigen services bij een 5-4 voor sprong in de tweede set. Hij cor rigeerde echter bekwaam en gaf Hegna geen kans meer (7-5). In een attraktief herendubbel ble ken Louk Sanders en Wouter Fok aanvankelijk op een snelle overwinning af te stevenen. Na het verlies van 6-1 in de eerste set herstelden de Noren zich echter uitstekend. De tweede set grepen zij na een voorsprong van 4-1 met 6-2. De derde set ging gelijk op tot 4-4. Het service-verlies van Hegna by een voorsprong 5-4 van Neder land betekende meteen de be slissing (6-1, 2-6, 6-4). De Amerikaan Jimmy Con nors is zaterdag in Las Vegas 250.000 dollar (ruim 625.000 gulden) rijker geworden door de Spanjaard Manuel Orantes te verslaan met 6-2, 6-1 en 6-0. Het was een duidelijke revanche voor de nederlaag, die Connors vorig jaar tegen de Spanjaar leed in de finale van Forest Hills. De Roemeen Ilie Nastase heeft gisteren in een partij om tienduizend dollar in Keauhou-Kona op Hawaii met 6-0, 6-2, 6-2 gewonnen van de Australiër Ken Rosewall. Met 76 minuten was de partij de kortste uit de serie tot dusverre. Nastase, die bij aanvang 991.000 dollar als verdiensten achter zijn naam had staan, over schreed als vierde speler de grens van de 1 miljoen dollar. ESTO-ZLC 1-0 (0-0) - De voorhoede van ZLC heeft het tegen ESTO le lijk laten liggen. Hoewel de thuis club het grootste gedeelte van de wedstrijd op de eigen speelhelft doorbracht, schiep ZLC zich een groot aanta, kansen, waarvan er geen enkele werd benut. Voor rust verschenen Rinus Schoonderwoert de Bezemer en Ger Thijssen alleen voor de thuisclubdoelman, die steeds knap ingreep. Na rust was het overwicht van ZLC zo mogelijk nog groter, maar in de 10e minuut werd ZLC-doelman Wil de Vos on verwacht van dichtbij geklopt. Slechts ten koste van veel vrije trappen kon ESTO zich in de slot fase overeind houden. Alphia- Leidse Boys 2-0 (1-0) - De kloof die er op de ranglijst gaapt tussen beide ploegen kwam er niet helemaal uit. Leidse Boys speelde met een ver beten inzet kwam aan het scheppen van doelrijpe kansen nauwelijks toe. Wim Heins bracht Alphia na 20 minuten aan de leiding, in de tweede helft bouwde Bert Koster de voorsprong tot 2-0 uit. Vlak voor rust miste Koos Schreuder van dichtbij de kans Leidse Boys aan VTL-Nicolaas Boys 1 -VTL behaalde een benauwde, maar ver diende zege op het hard spelende Nicolaas Boys. Drie spelers van Ni colaas Boys werden door scheids rechter Frankhuizen genoteerd. Vic Boutier werd voor rust vrijwel uitgeschakeld, maar na de hervat ting maakte Boutier het winnende doelpunt.Daar moest dan wel een penalty aan te pas komen, nadat Piet van der Zeeuw in het straf schopgebied onderuit was gehaald. KRV-Warmunda 0-2 (0-1) - Henk Krouwel verzuimde na een kwar tier KRV aan een doelpunt te hel pen, door de bal uit een strafschop huizenhoog over het doel van Warmunda te werken. KRV was na die tegenvaller zo aangeslagen, dat Warmunda het initiatief kon ne men. Vlak voor rust hiep Toon v. d. Voorn Warmunda aan het eerste doelpunt. Ook na rust bleef War munda de beste ploeg en Sjaak Zwetsloot maakte er nog 0-2 van. Ammerstol-Meerburg 1-1 (0-0)- Na een kwartier in de tweede helft zag Peter van Engelen kans de na een kogel van Dik van Werken terug springende bal achter Meerburg- doelman Peter v. d. Heiden te wer ken. Peter Romijn bracht de eind stand van het matige duel op 1-1. Nieuwerkerk-VNA 0-0 - Een uit stekend resultaat van VNA, dat Nieuwerkerk in dit duel vrijwel geen doelrijpe kansen toestond. Doordat de zwakke VN A-aanval de Nieuwerkerkse verdediging niet voor al te grote problemen kon stel len had de wedstrijd als kijkspel weinig waarde. In de tweede helft kroop VNA wat meer uit de verde digende stellingen, zonder tot im ponerende daden te kunnen ko- SKI - De Oostenrijkse skifederatie heeft Monika Kaserer een ernstige reprimande gegeven voor haar woedeuitbarsting voor de Oosten rijkse televisie aan het adres van spottende toeschouwers. "Ik had gewaarschuwd r KRV'er Henk Krouwel slalomt door de verdediging i Henk Krouwel een penalty miste. i WarmundaWar ZAANDAM - Ik had ze nog zo gewaarschuwd voorzichtig te blyven spelen. Vooral omdat ZCFC een ploeg is die de gehele wedstrijd van geen wijken wil weten, ook niet bij een achterstand. Een dan krijg je zoiets." Katwijk-trainer Verkuvlen doelde op een enorme blunder van Dick Harri son in de tweede helft waardoor ZCFC-topscorer Roel Evenbly een uit muntende scoringskans kreeg. Evenblij maakte van deze mogelijkheid dankbaar gebruik en nivelleerde daarmee de 0-1 achterstand van zyn ploeg. Een achterstand (Katwijk was tien minuten tevoren via Arnold Boers aan een voorsprong gekomen), die normaliter voor de thuisclub onoverbrugbaar was geweest, omdat Katwijk de wedstrijd volledig be heerste. Het cadeautje leverde een punt op voor de thuisclub, want Katwijk kwam niet meer aan een doelpunt toe. Trainer Verkuylen was met het gelijke spel duidelijk niet tevreden. Katwijk was, na het nerveuze begin, technisch de betere ploeg en pro beerde met gegroepeerd voetbal de tegenstander tot capitulatie te dwin gen. Dat lukte pas na vijf minuten in de tweede helft. Een knap doelpunt van de Katwijk-goalgetter Arnold Boers was de bekroning van een uit muntende aanval, opgezet door Amerik van Duivenvoorde en Wim Guyt. De domper op de vreugde kwam echter al heel snel bij de blunder van Harrison. Toch kregen de Katwijkers nog enkele kansen op de overwin ning. Maar de vrije trappen van Freek Rienks en het schot van Schaap misten de juiste richting. Het einde van de strijd kenmerkte zich door wat onvriendelijkheden en irritant spel. Scheidsrechter Van der Roest hield de met 2-0, mede doordat zaak echter uitstekend in de hand. ROB ONDERWATER MARKEN - De charme van het pittoreske eilandje Marken stond in schrille tegenstelling tot de manier waarop het Marker voetbalteam Quick Boys een 1-0 overwinning bezorgde. De enige die nog enige waar dering kon opbrengen voor het spel van de meest pri mitief voetballende ploeg uit de eerste klasse B was Marken-trainer Gerrit Blötevogel zelf. Hij gaf na afloop in elk geval te kennen zeer genoten te hebben van de pot die zijn ploeg op de door sloten omzoomde (waar vind je dat tegn woordig nog?) mat legde. Dat de trainer blij was met de zege op het nu tot het niveau van degra datiekandidaat afgezakte Quick Boys is uiteraard be grijpelijk, maar zijn enthousiasme over het vertoonde deed toch wat opmerkelijk aan. Met het meest elemen taire weg-is-weg concept verdedigde Marken in de tweede helft met hand en tand de voor de rust opge bouwde 1-0 voorsprong. Quick Boys had het er maar moeilijk mee. De Perdijk- formatie raakte steeds gefrustreerder toen elke zorg vuldig opgebouwde aanval door de Marker verdedi ging met een verre trap in de richting van één van de vier slootjes werd afgebroken. Desondanks kreeg Quick Boys toch drie keer de gelegenheid de achter stand ongedaan te maken. De meest ideale kans kreeg Ger Zwaan, die gelanceerd door Haasnoot van dichtbij te laag richtte en daardoor de sterk spelende doelman Piet Zeeman gelegenheid gaf in te grijpen. Ben de Waal werd even daarna de bal van de schoenen gegrist door de energieke Marker sluitpost en enkele minuten voor het eindsignaal ver dween een wanhopig afstandsschot van Jaap Hoek een meter langs de voor Quick Boys verkeerde kant van de paal. Meer bewijzen voor het 45 minuten durend vel- doverwicht kon Quick Boys echter niet opbrengen. Voor rust acteerde de ploeg zo mogelijk nog inefïicién- ter en de 1-0 die Marken na 38 minuten liet noteren was niet eens onverdiend, omdat de thuisclub met meer inzet streed en in de eerste helft enkele keren zelfs de combinatie verkoos, boven het geijkte lange ballen- patroon. Middenvelder Cees de Groot lobde de bal naar de sprintende Cor Zonneveld, die alleen op Floor Schaap kon afgaan en beheerst 1-0 inschoof. Die voor sprong was vooral ook verdiend, omdat de thuisclub daarvoor twee keer zeer dicht bij de eerste treffer was geweest. In de 32e minuut knalde Jan Schipper op het houtwerk boven Floor Schaap en een ogenblik later werkte Klaas Schipper de bal naast, vanuit een positie waarin missen moeilijker was dan scoren. Quick Boys stelde daar weinig tegenover. De ploeg was in aanval lend opzicht gehandicapt door het niet spelen van Cor Verdoes en Jaap Heerikhuizen. Heerikhuizen kwam in de tweede helft overigens in het veld voor Hans van Duyn, maar was door zijn liesblessure niet in staat zich een gehele wedstrijd te geven. Het optreden van Heer ikhuizen in de tweede helft bracht meer vaart in de aanval maar een afmaker bleef de grote afwezige in de Katwijkse voorhoede. Een kwartier voor tijd werd ook Joep den Hollander vervangen (door Jaap Hoek) om dat hij na slordige momenten de gevaarlijke Zonne veld enkele keren gelegenheid had gegeven de Marken-voorsprong te vergroten. Goed werk van Schaap verhinderde die ontwikkeling echter. Perdijk: "Joep is de laatste tijd door privé-omstandigheden wat uit vorm. Dat vreet toch wel door in de hele ploeg. Een andere ongunstige omstandigheid vind ik de gebrek kige accommodatie hier. Voor de wedstrijd zaten we met 15 man in een hokkie van 3 vierkante meter. Je begrijpt dan dat de concentratie niet optimaal kan zijn. Maar goed. Volgende week, tegen Spijkenisse. gaan we er eens flink tegen aan. Deze wedstrijd vergeten we zo snel mogelijk." RON POLANE. Rijnsburgse Boys kan aanval SV'35 niet weerstaan WASSENAAR - Rijnsburgse Boys is er zaterdag in Wassenaar niet in geslaagd de aanval van SV'35 op de koppositie van de Boys, te weer staan. Door een moeizaam bevoch ten 2-1 overwinning is deze ploeg nu naast de Rijnsburgse Boys op de ranglijst gekomen. Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat dit zou gebeuren. De Rijnsburgse ploeg kreeg voor rust een paar beste kansen, maar be nutte die niet. Ook SV'35 was voor de pauze niet succesvol. De ploeg die het vooral zocht in hoge ballen om de lange aanvallers te bereiken, was dat na rust wel. Vlak na de pauze maakte een Rijnsburgse ver dediger net buiten het strafschop gebied hands. SV-speler Kuiper schoot de toegekende vrije schop ineens in. Tegen deze treffer werd van Rijnsburgse zijde fel geprotes teerd. Trainer Van der Zeeuw: "De scheidsrechter was nog bezig de muur op de vereiste negen meter te zetten, toen die Kuiper inschoot." De Boys joegen na die tegenslag nog feller op een doelpunt. Han Ouwersloot had echter pech met een kopstoot, waarna de bal op mi raculeuze wijze via de paal en de keeper uit het doel caramboleerde. Tien minuten voor het einde kwam de genadeslag voor de Rijnsbur gers. Bij een hoge bal voor het Rijnsburgse doel sprongen Wim Kuivenhoven en SV'35-aanvaller Jasper Harteveld samen naar de bal en kwamen in botsing. De arbiter zag er een penalty in en het was weer Kuiper die het vonnis voltrok. Dat Leo Pluimgraaff een minuut voor tijd nog een strafschop benut te, nadat hij binnen het zestienme tergebied was gehaakt, was niet meer dan een formaliteit. Oefen- meester Van der Zeeuw was on danks de nederlaag niet ontevre den over zijn pupillen: "Er is hard gewerkt en er is ook goed gespeeld. Dat het dan niet lukt is jammer, maar volgende week hoop ik op wat meer geluk." Het team van LZ'86. Zittend v.l.n.r. Fried Elzinga Joop Siera, Erik de Vos, Gerard Suet.Staand v.l.n.r.: Aad van Mil, Jan van Duuren, Jan Breedeveld, Dick Huuthoff Jan de Graaf, Jaap Bakker, Lucas de Vries en trainer- coach Wim van Zijl. LEIDEN - Doordat waterpolo- eersteklasser LZ'86 zaterdaga vond zelf in Leiderdorp met 11-1 van DJK won en koploper Nereus in Ede met Polar Bears afrekende, is de Leidse ploeg niet meer van de tweede plaats te verdringen. Daarmee werd de promotie naar de hoofd klasseeen feit. Hoofdklasser De Zijl/LGB bande ieder degradatie-gevaar door gisteren in Amsterdam Het Y met 2-7 te kloppen. Omdat Het Y de degradatie nauwelijks meer kan ontlopen en Amsterdam dus een hoofd- klasseploeg kwijtraakt, zal Lei den volgend jaar waarschijnlijk de enige stad in Nederland zijn met twee waterpolohoofdklas- LZ'86, dat dit jaar het 90-jarig bestaan viert, kende in de thuiswedstrijd tegen het al ge degradeerde DJK niet veel moeilijkheden. In het eerste speldeel konden de Leidse schutters de juiste richting niet vinden en kwamen ze niet ver der dan 1-0, maar in het tweede part was het ineens 7-0. LZ'86-coach Wim van Zyl haalde toen Fried Elzenga en Jan de Graaf naar de kant, zodat ook de reserves aan hun trek ken kwamen. Desondanks werd het nog 11-0, voordat Hans Noltink voor DJK tegenscoor- de. Voor LZ'86 doelpuntten: Jan de Graaf <3x). Joop Siera (2x), Dick Houthoff (2x), Fried Elzenga, Aad van Mil, Gerard Soet en Lucas de Vries. In de uitwedstrijd tegen Het Y heeft De Zijl/LGB er weinig twijfel over laten bestaan welke ploeg het sterkst is. Net als in de thuiswedstrijd (door De Zijl/LGB gewonnen met 5-3) waren de Leidenaars gisteren duidelijk beter, en ditmaal was het verschil nog wat groter 2-7. De Amsterdammers konden in de eerste helft van de wedstrijd nog wel bijblijven, maar klap ten daarna in elkaar. Na twee periodes was het nog maar 0-2, (doelpunten van Albert Spijker en Leo Onderwater). Uit een numerieke meerder heid voor De Zijl/LGB bracht Leo Onderwater de stand in het derde speldeel op 0-3, waarna Swagerman uit een strafworp tegenscoorde (1-3). De beslis sing viel toen Paul Belt scoorde terwijl de Leidenaars met een man minder speelden: 1-4. In de laaste periode maakte Eelco van Schaik er uit een strafworp eerst nog 2-4 van, waarna Pim v.d. Bosch. Ton v.d. Bosch (strafworp) en Frits Wel ling de eindstand op 2-7 bepaal den SCHIEDAM - Binnen twee minu ten maakte Ter Leede tenslotte al les goed, wat tot tien minuten voor het einde in de strijd tegen het Schiedamse PPSC fout was ge gaan. Jos Eijkkens, na een voorzet van Jan van Harskamp, in de 35ste minuut en Nanne Sluymer, na aan geven van Jos Eijkens, een minuut later, maakten de 2-0 achterstand ongedaan en zorgden ervoor dat ook het derde competitieoptreden onder leiding van Tonnie Kante been een winstpunt opleverde, het vierde in deze serie. Ter Leede was in Schiedam tot die opmerkelijke slotfase niet de min dere geweest van het zeker ook niet groots spelende PPSC. Maar wat de Schiedammers wel lukte, het ma- ken van doelpunten, lukte bij Ter Leede niet. Een fraaie actie van Jan van Slooten bijvoorbeeld, afgerond met een schot in de uiterste hoek, was door doelman John Rost knap gestopt en voor het overige smoor den de aanvalsacties van de Sas- senheimse formatie voortijdig. Pas toen trainer Kantebeen bij een 2-0 achterstand de zwak spelende Wim Breedijk verving door Piet van der Heijden en Jan van Hars kamp inzette voor de ook niet im ponerende Hans Bisschops, ging het in de roodgele formatie wat be ter lopen. Er kwam meer inzet, de felheid, die tot dat moment had ontbroken was er weer, de PPSC- defensie kwam onder druk en de treffers bleven met langer uit. PPSC was hiervoor door fouten van de Ter Leede-ploeg met 2-0 aan de leiding gekomen. Eerst greep Wim Breedijk onvoldoende in Ricn van Oort kopte na 27 minuten 1-0 langs doelman Wim van Hars kamp) en daarna stuitte Van Hars kamp de doorgebroken Piet van Veen onreglementair. Coen Win kelman benutte de strafschop. Vanaf dat ogenblik (zesde minuut tweede helft) én de Kantebeen- wissels was het initiatief voor Ter Leede. Het werd in de slotfase door E ij kens en Sluymer 2-2, terwijl doelman Rost ook daarna nog met zijn defensie wankelde VOORSCHOTEN - Tegen vooral in de eerste helft sterk spe lend SV PTT heeft Randstad Sport niettemin de overwinning opgeëist. (2-1) In de eerste helft speelden de Hagenaars een uitstekende partij voetbal maar verzuimden het overwicht in treffers uit te drukken. In de counter was Randstad echter bijzonder gevaarlijk en knalde Joop Weyenburg eenmaal op de paal. SV PTT had een strafschop nodig - hands van Hans om aan een treffer te komen. Wout Haring verzilverde deze kans uit stekend. (0-1). Vijf minuten na rust soleerde Aat Keyzer door de Haagse verdediging en bracht beide ploegen op gelijke hoogte (1- 1Hoewel SV PTT het beste van het spel had greep Randstad toch de overwinning toen een in het nauw gebrachte Haagse verdediger de bal in eigen doel schoot. (2-1).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13