Zeer groot verlies aan arbeidsplaatsen LEZERS SCHRIJVEN Buitenom Binnendoor Helft van bevolking accepteert abortus Opvallende weelde verraadde drankdieven Griepgolf tiiet naar Nederland Bij fusie van KLM, Sabena en Luxair: ZATERDAG 28 FEBRUARI 1976 PAGINA 7 DEN HAAG (ANP) Zeker 45 procent van de Nederlandse bevolking acht abortus op ver zoek aanvaardbaar. Abortus wan neer de vrouw al een groot gezin heeft en geen kinderen meer wenst, vindt 48 procent van de be volking aanvaardbaar. Enkele ja ren geleden was nog slechts 28 procent voor abortus. Deze cijfers zijn naar voren gekomen bij een onderzoek van Stimezo Nederland (vereniging voor medisch verantwoorde zwan gerschapsonderbreking in Neder land) onder Nederlanders van 18 jaar en ouder. Stimezo heeft de leden van de Tweede Kamer dit rapport aangeboden voor het be gin van de behandeling van de drie wetsontwerpen voor de her ziening van de strafbaarstelling van abortus provocatus. De vra gen van de enquete hadden voorts betrekking op euthanasie, dood straf en seksualiteit. De toenemende acceptatie van abortus lijkt voort te komen uit veranderingen in opvattingen en gedrag betreffende seksualiteit en gezinsvorming. De aanvaarding is minder toe te schrijven aan een vermindering van de eerbied voor het leven, zo heeft Stimezo op gemerkt. Van de bevolking is 80 tot 90 procent voor abortus, indien er een risico is voor een gehandi capt kind, in geval van verkrach ting en wanneer er gevaar voor het leven of de gezondheid van de moeder bestaat. Enkele jaren geleden werd abor tus voornamelijk aanvaardbaar geacht door jonge, hooggeschoolde, niet-kerkelijke, politiek-progres- sieve personen met een goed in komen en wonend in steden, al dus het rapport. Thans valt er een toenemende acceptatie te con stateren in de andere bevolkings groepen. Een aanzienlijke min derheid van de bevolking meent dat abortus ook bij oudere zwan gerschap mogelijk moet fcijn, zo bleek uit het Stimezo-onderzoek. De voorkeuren voor abortuswet geving spitsen zich toe op twee uitersten: een harde of een vrije vorm. Een wetgeving, die abortus uitsluitend in bijzondere geval len toestaat, wordt gesteund door 44 procent van de bevolking: 42 procent wil een wet die de arts vry laat een vrouw wel of niet te helpen. Een tussenvorm zoals de VVD voorstelt, heeft weinig steun, ook niet van de VVD'ers. Dit kwam uit het Stimezo-onder zoek naar voren. Voorts bleek, bij de tegenstanders van abor tus minder eerbied voor het le ven (doodstraf, oorlogvoering) te bestaan, dat bij voorstanders. Er bleek verband te zijn tussen de ac ceptatie van abortus en van vrij willige euthanasie. Van de bevol king is 69 procent van mening, dat euthanasie is geoorloofd, wan neer een zieke die ongeneeslijk ziek is er zelf om vraagt. Zo staat in het rapport. DEN HAAG (ANP) Verduiste ring en diefstal van een hoeveelheid drank, waarvan de waarde in de tonnen loopt, werd gisteren voor de rechtbank in Den Haag tenlaste ge legd aan een viertal voormalige Haag se werknemers van de bv Algemeen Agentschap van Wijnbouwers te Scheveningen. De officier van Jus titie eiste tegen hen gevangenisstraf fen van vier tot tien maanden. In een uitgetest systeem handel den chauffeurs en magazijnbedien den van dit bedrijf de laatste tien jaar geheel voor eigen baten bui ten de importeur, buiten de fiscus en vooral buiten de eigen baas om. Wekelijks droegen de magazijnbe dienden zo'n honderd extra kisten met whiskey en bessenjenever naar de auto's van de in het complot betrokken chauffeurs, waarna afzet door het gehele land volgde. Met deze handel verzekerden de perso neelsleden zich van een maandelijks extra inkomen. De zaak kwam aan het rollen, toen de wijnbouwers in 1973 een nieuwe directeur kregen. De man verbaasde zich over de be trekkelijke weelde, waarin zijn per soneel leefde. De oudste werknemer beschikte over een luxueuze boot en UTRECHT (ANP) In de vierde bek van februari zijn er in Neder - Ind volgens voorlopige cijfers van pt ministerie van Volksgezondheid 10.000 Nederlanders 34 grieppa- inten geregistreerd. De week ervoor het er 21 en in de eerste en eede week van februari respectie- lijk 10 en 17 per 10.000. jaar geleden daalden de griepcij- eind februari juist tot net boven 0, nadat er i-n de laatste week januari en de eerste week van uari nog 90 en 83 patiënten per D waren geteld. ,lf februari achtte prof. dr. N. Ma- rel, directeur van het Nationaal in- enzacentrum in Rotterdam, 't niet tgesloten dat Nederland toch nog n wat verlate griepgolf te wachten Ind. Maar nu lijkt die kans wel heel pin. De griepoijfers hadden de af- jopen week veel sterker moeten stij- h als er echt een epidemie zou ko- fcn, zei hij gisteren. Prof. Masurel nvacht, dat het aantal grieppa- nten ook volgende week nog zal Ijgen, maar dat het daarna alweer gaan 'dalen. Gistermorgen arriveerden op Schiphol Mary Hammond, tivee van haar zoons, haar schoon dochter Jennifer en Bill Riley uit de tv-serie 'The Hammond brot hers'. Zij zijn in ons land om morgen in Veghel tijdens het carnaval Kuussegatscheten een carnavalsoptocht bij te iconen. 'Alaaf.' De heren met de fraaie hoofddeksels zijn de bestuurs leden van de Veghelse carnavals vereniging, de heren Van de Vel de (links) en Vroomen. pTELVEEN (AP) De ver- prsbonden zijn ongerust over het )gelijk wegvallen van 2000 tot 00 arbeidsplaatsen (op een totaal n 27.000) bij een eventuele fusie n de drie Benelux-luchtvaart- iatschappijen, KLM, Sabena en bver zo'n volledig samengaan met 1 resultaat één nieuwe luchtlijn I eens aangeduid als Royal Bene- t Airways) zal zo mogelijk voor ld dit jaar worden beslist. Set is niet bekend hoe de sprei- )g van de wegvallende arbeids- patsen over de drie maatschappij - en is. Bij dit verlies van arbeids plaatsen is niet uitgegaan van ge dwongen ontslagen. Bij de presentatie van de studie van het internationale organisatie bureau McKinsey naar de mogelijk heden van samenwerking en sa mengaan van KLM, Sabena en Lu xair, gistermiddag, is gebleken dat alleen bij een complete fusie een re delijk (maar geen buitengewoon) eco nomisch resultaat in 1980 te ver wachten is. In de zomer van het afgelopen jaar werd door de drie regeringen en de directies van de luchtvaart maatschappijen opdracht gegeven tot deze studie, waarin overigens géén aanbevelingen worden gedaan. "De studie ligt op tafel, het overleg kan beginnen" aldus KLM's president-di recteur drs. S. Orlandini. Bij het onderzoek is komen vast te staan dat ook wanneer er niets gebeurt de resultaten van de drie maatschappijen in de komende vijf jaren zullen verbeteren. Alleen de KLM zou echter een (be scheiden) winstpositie kunnen be reiken. Het totale resultaat van de drie maatschappijen zou evenwel in 1980 uitkomen op een verlies van f 8 miljoen (186 miljoen in 1974). Be perkte samenwerkingsvormen zcals het samen exploiteren van bepaal de routes (Verre Oosten, Afrika, Zuid-Amerika) en gezamenlijk vliegtuigonderhoud zouden leiden tot verbeteringen, variërend van 30 tot 70 miljoen gulden. De Sabena zou echter verlies blij ven maken, terwijl Luxair ongeveer quitte zou spelen. In het rapport wordt verder gezegd dat op langere termijn de Benelux- landen luchtvaartpolitiek sterker ko men te staan. Verlies van goodwill onder de passagiers lijkt geen groot Kleurentelevisie was in bijna ieder gezin aanwezig en men reed in het durrdere type auto. Het ingeschakelde particuliere de tective-bureau ontdekte de op grote schaal gepleegde diefstal en verduis tering. Door een slecht geivoerde boekhouding en een zwakke contro le bleek het op andere wijze onmo gelijk de feiten aan het licht te bren gen. Het viertal aat de feiten beken de werd op staande voet ontslagen. De officier van justitie, jkh. mr. W. van de Poll, was van oordeel, dat voor deze mensen, die vooral op een 'vertrouwensbasis' werkten, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats was. 'De pak-kans in dit soort bedrijven is bijzonder klein', aldus mr. Van de Poll. Tegen de 21-Jarige chauffeur P.K., die voor een ton aan deze handel zou hebben verdiend eiste hij tden maanden gevangenisstraf. Tegen de 25-jarige magazijnbediende A.K., die zo'n 20.000 rijker zou zijn gewor den, eiste de officier vijf maanden gevangenisstraf, tegen de 19-jarige magazijnbediende J- v.d. Z., die de wijnbouwers voor zo'n f 6 000 zou heb ben opgelicht, vier maanden gevan genisstraf. De 53-jarige garagehouder Albert M. uit Den Haag, die terecht stond wegens heling van de drank, hoor de een geldboete van 3 000 en drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen zich eisen. De raadslieden van verdachten bepleit ten in alle gevallen voorwaardelijke gevangenisstraffen in verband met toekomstmogelijkheden Uitspraak 12 maart. Half miljoen voor medische hulp in Angola DEN HAAG (ANP) De minister voor Ontwikkelingssamenwerking drs. J. P. Pronk heeft uit ontwikkelings fondsen een bedrag van een half mil joen gulden ter beschikking gesteld voor humanitaire hulp voor de Ango lese bevolking. Htet bedrag van een half miljoen is bestemd voor de aan schaf van medicijnen, voor de bevol king van en rond Cabinda in het noorden van Angola. Het ministerie heeft dit gisteren meegedeeld. In heel Angola, maar vooral in dit deel is er een enorm gebrek aan ge neesmiddelen. Het bedrag wordt via het Nederlandse medisch comité An gola, dat in Cabinda 'n medisch team heeft opereren, ter beschikking ge steld van de medische dienst van de regering van de Volksrepubliek Ango la Zoals bekend werd recentelijk een bedrag van 11/4 miljoen gulden aan humanitaire hulp via het internatio nale Rode Kruis, Mondlane stichting en Caritas Neerlandica voor Angola uitgetrokken. TANDARTSEN: FLUOR MOET UTRECHT De Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft op alle Tweede Kamerleden een dringend beroep ge daan, akkoord te gaan met de voorge stelde wijziging van de Waterleiding wet in verband met fluoridering van het drinkwater. De Kamer zal het wetsontwerp dindag 2 maart behan delen. De tandartsenorganisatie zegt in haar brief dat alleen van drink- waterfluoridering in de toekomst een verliohting mag worden verwacht in de rampzalige situatie op het gebied van de gebitsgezondheid. De Australische Steve Holland heeft gis teren in Sydney twee wereldrecords verbeterd. Op de 800 meter vrije slag kwam hij tot 8 minuten en 6.27 se conden en op de 1500 meter liet hjj een tijd noteren van 15.10,89. Wielrennen De Belg Rinald Witte heeft gisteren de tweede etappe van de oRnde van Sardinië gewonnen. Witte versloeg in de eindsprint £e Italiaan Caverzasi en de Nederlan ders Bal en Paling. Voetbal Ajax wil wel voldoen aan het verzoek van PSV om de com petitiewedstrijd Ajax—PSV van zon dag 28 maart naar zaterdag 27 maart (20.15, Olympisch Stadion) te ver plaatsen. Voorwaarde is dat PSV zich plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Opnemen van brieven ln De redactie behoudt zich deze rubriek behoeft niet te daarenboven het recht voor betekenen dat de redactie om bijdragen te weigeren dan het met de Inhoud eens ls wel in te korten. Jachtwezen tls Je die vette kop 'Jachtwezen de korrel' boven een krantenarti- ziet staan en nog wel op de ïrpagina, aan ga Je er eens echt »r zitten, want je leert graag wat "jachtwezen" denk je, wat zou i zijn. Je weet dat jagen geen )rt wordt genoemd, zoals sport- Sen. maar dat het "jachtbedrijf" [t. de 2e alinea word je al direct iterdochtig als je leest weer te ma- 1 te hebben met een of andere.... B, i.e. een socioloog, maar een sondere socioloog. Deze Hugh Cal mer nam er nog in zijn vrije tijd, hij natuurlijk veel heeft, een an- 'e "logie" bij, de vogelkunde of 1 ornithologie. Dit is een weten- tap die mooi, is, maar die van de [el nog lang niet alles weet en i steeds studie vereist. >e vereniging tot bescherming van vogels en de ver. tot behoud van natuurmonumenten, die al veel goeds deden toen Callaoher nog in de groe ne kool zat, hebben er niets van terecht gebracht, maar als je nu dacht dat hij het over de vogeltjes zou hebben dan ben je mis, want het zijn de konijnen, maar ja die behoren ook tot de fauna in feite. Dat hij geen flauw benul heeft van echt faunabeheer, niets weet van het bestaan en de samenstelling van een jachtraad. noch het werk van de Kon. Ned. Jagersver. en de Inter nationale jachtraad. dat mag de pret niet drukken. Heren konijnen jagers, directie van faunabeheer, di recties van waterleidingbedrijven in ons westen jullie moeten nu eerst maar eens een volkstelling houden over de "knientjes" in het duin en vergeet niet de duinstropers in de telling mee in te schakelen. O ja heren, denkt er wel om dat u de ko nijntjes eerst een duidelijk zichba- re naam of nr. thuisbezorgt, want anders loop je de kans dat Je zo'n beestje 4 of 5 keer telt en dan klopt je statistiek natuurlijk niet. Dat de K.N.J.V. een vrij betrouwbare sta tistiek al een lange reeks van ja ren bij houdt dat kun Je ook niet weten. Ik wil alle heren die het vol gens onze zoveelste "nieuwlichter" weer fout hebben gedaan aanraden het zich niet teveel aan te trekken. Wel viel me op dat onze nieuwlich ter Hugh eerst de jacht aanpakt, maar ja, je kunt per slot beter 35000 jagers tegen je krijgen dan 3.000.000 sportvissers, het gemak dient de mens moet je maar denken. J. Ebbink, oua-voorz. afd. Leiden K.N.J.V. Da Costrastr. 43, Leiden Hoge premies De heer Wickhart heeft zo blijkt uit een door hem ingezonden stuk, erastige bezwaren tegen de hoge premie van de vrijwillige verzekering van de ziekenfondsen. Zijn bezwaar is juist maar zijn vergelijking met de verplichte verzekering is onjuist. De premie van de verplichte verze kering is niet 4.8 procent van het bruto salaris maar 9.8 De werk gever betaalt de helft, maar ook dit is salaris. Het is een bekend feit dat alle premies van de sociale ver zekeringen door de werkgever be taald gewoon salaris is. In de vrij willige verzekering betaalt men voor man en vrouw en tevens alle kinde ren beneden de 16 Jaar een jaarpre mie van f 2520-. Uitgaande van een voorbeeld van een bruto salaris van f 22.500,- per jaar betaalt een ver plicht verzekerde 9.8% x 22.500 is f 2205,-. Voor de verplicht verzekerde is dat een gezinspremie en is dus bestemd voor man-vrouw en alle kinderen tot 16 jaar. Het systeem is, dat dus de verplicht verzekerde 9.8 betaald van zijn bruto inko men en de vrijwillig verzekerde een Het gevolg is, dat naarmate het in komen van de vrijwillig verzekerde lager is, hij een hoger percentage be taalt voor de premie vrijwillige ver zekering. De Volksverzekering waar van binnenkort een wetsontwerp in de Tweede Kamer wordt verwacht kan hier een oplossing brengen. In dien het niet lukt zal de premie over 4 a 5 jaar voor de vrijwillige ver zekering f 200- per maand bedra gen per betalende verzekerde. De voortekenen van de wet Volksverze kering zijn niet gunstig. Ik voorzie dat het nog vele jaren zal duren. Re kening houdende met het feit dat er wel gepraat wordt over bezuinigingen maar niets gebeurd, zie ik de pre mieontwikkeling rn de gehele ge zondheidszorg somber in. C. Baart, Sumatrastraat 22 A, Leiden. Kolenkit (I) De kolenkit is een uitstervend verschijnsel. Men heeft er name lijk weinig aan, wanneer de cen trale verwarming stagneert. Maar wanneer het praktiscn nut daalt, stijgt tegelijkertijd de an- tiquariscne waarde. Zo is het ook met de olielamp, de toverlan taarn in de blaasbalg gegaan. Sinds donderdag staat er bij mij tnuis zo'n antieke kit. Dins dagavond zat ik er al aan vast, toen ik in een overmoedige bui de hand op stak op een moment dat de veilingmeester duidelijk nog niet tot op de diepste bodem was afgedaald. Het handje werd dus te vroeg geheven en de geschie denis van deze eeuw leert dat je daar nooit te laat mee kunt zijn. Een impulsaankoop dus. De echte veilingganger legt een bijna onaardse zelfbeheersing aan de dag. Hij sluipt metde catalo gus op één van de kijkdagen langs het gebodene en noteert dan zorgvuldig vier of vijf nummers van de lijst. Niet meer. Nou ja, handelaars schrijven daar natuur lijk een veelvoud van op, maar die zitten dan ook niet met het probleem, waar ze straks het eventueel verworven spul zullen zetten. Die leven trouwens met de zekerheid dat de gek die er wat voor gaat geven, reeds geboren is en dat het moment dat die gek de winkeldeur zal beroeren, niet ver af meer is. De kleine verzamelaar, daar gaat het om. Ten prooi aan zijn eigen hebzucht en aan het verlei- delilke koeren van de veiling meester. Kolenkit (2) Kijkdagen hebben ook iets onbe schaamd bemoeizuchtigs. Vooral als er een nalatenschap wordt ge veild in het huis van de overlede ne. Alle voorwerpen die een mens een leven lang heeft ver zameld, waar hij vreugde of ver driet aan ontleende, staan naakt en onbeschut te kijk. Grote man nenhanden draaien het speelwerk van een vogelkooitje op tot de sleutel stokt, terwijl de ontslapen verzamelaar wellicht nooit meer dan twee rukjes zou geven. Fra giele Chinese porceleinen bord jes worden tegen het licht gehou den, alsof het honderdgulden-bil- jetten betreft, waarvan men aan de echtheid twijfelt. Kloeke Hollandse zitvlakken nestelen zich op het verfijnde appelgroene trijp van een chaise longue. Kolenkit (3) Er zijn wat stoelen in de ach terkamer. maar de meerderheid van de kooplustigen moet met een staanplaats genoegen nemen in de serre, waar morsige plastic doe ken en inderhaast opgehangen str aalkachels enige beschutting moeten bieden. De veilingmeester is er één van het olijke en niet bijster fijnbe snaarde type. Ter illustratie: als hij een antieke glazen vaas toont die in de verte enige verwant schap heeft met de fles van zie kenhuispatiënten. zegt hij: "dat is makkelijk heren, hoef je 's nachts je bed niet meer uit". Zo'n soort man dus. En wat hadden we zoal geno teerd op die kijkdag? Twee van die vogelkooitjes, een kinder- schommelstoel, een ovalen salon tafel, twee chaises longues, een uit de kluiten gewassen kaptafel. En waar kwamen we mee thuis? Met twee bespottelijk goed kope trofeeën: een fin de siècle- damestasje met fraai zilveren sluitwerk, een uitstekend Per zisch kussen èn met de kolenkit. Een "Biedermeier" kolenkit had de veilingmeester gezegd, maar hij haakte deze kwalificatie der mate veelvuldig aan de objecten die hij toonde, dat het meer leek of hij daarmee bedoelde dat ze goedgekeurd waren door de Ne derlandse vereniging van huis vrouwen. Er staat een fraai geschilderde ruiter op en er hoort een deksel op. Maar wel honderd gulden dokken en daar dan nog eens een kwart voor de veiling boven op. En de tergende onzekerheid of dat haastige gedrag er nog eens een extra begrotelijke kolen kit van heeft gemaakt. Maar och voor een beetje blik uit Droste's blauwe periode betaal Je van daag aan de dag ook een meier. Ondernemer Een hart onder de riem van de veel geplaagde ondernemer van onze dagen: "een gebod tot sluiting betekent een niet meer in deze tijd passende betutteling van de ondernemer, die toch in staat moet worden geacht zijn eigen verantwoordelijkheid te dragen". Dit gaf het college van B. en W. van Alkemade als toelichting bij een raadsvoorstel om de slui tingstijden van de café's voort aan over te laten aan de beleefd heid of onbeleefdheid van de he ren kasteleins zelf. Intussen heeft de gemeenteraad van Alkemade inderdaad dat voorstel overgeno men, ofschoon niet zonder schoorvoeten en niet zonder een belangrijke minderheid die te gen bleef. Deze krant gaf een aantal eer ste reacties van kroegbazen en die waren voor het merendeel vrij positief. Toch vraag ik me af. of dat zo blijft. In Engeland waar sinds de oorlog van '14/18 het vreemdste en strengste sluitings regiem heerst van dit werelddeel (bijna had ik "continent" ge zegd), is men al jaren doende om de situatie een beetje aan te pas sen aan de moderne tijden. Ook in Engeland blijft men tot een ge vorderd uur aan het scherm ge kluisterd en zijn de pubs leeg als "Dad's Army" over de buis mar cheert of wanneer de BBC weer een stuk geschiedenis in kleuri ge plaatjes vertaalt. Bovendien doet je de aanblik van een aantal ontheemde toeris ten op Piccadilly Circus die om elf uur uit de Cockney Tavern zijn gebonjourd ook niet onmiddellijk aan swinging London denken. Toch zjjn daar juist de "publi cans". de kasteleins dus de be langrijkste categorie mensen die de zaak maar willen laten zoals ze is. Dus tanken tussen elf en twee 's middags en zes en elf 's avonds "last orders, please" en iedereen tegen uiterlijk kwart over elf ordentelijk op de keien De boel is dan niet uitgesmeerd in de richting van de kleine uurtjes, je hebt geen extra personeel nodie, maar vinden de kasteleins de geachte cliëntèle krijgt de vracht toch wel naar binnen. Straks gooit een kroegbaas in Alkemace als hi1 eens geen zin heeft, de innemers al tegen tie nen naar buiten. Met gepaste eigen verantwoordelijkheid. Mpn zij dus gewaarschuwd. Want nog erger dan een betuttelde onder nemer is een betuttelende on dernemer. Als je erge dorst hebt. Veronica Nauwelijks is Veronica legaal of wat gebeurt er? Men haalt de politie erbil om een op staan de voet ontslaeen medewerker met de sterke arm uit de studio te smijten. Waar zijn de dagen gebleven dat men. vervuld van het grote vrijheidsideaal die an dere bark. de Mi Amigo, enterde en have en goed aldaar molesteer de? Toen zat er iets vrij on- vereerds in Bulls eenzame strijd tegen de Hilversiunse establish ment en aan Robs kruistochten om meubelpaleizen, reisbureau's frisdranken of leder- en nappa- magazijnen hun gerechtvaardig de Dlaat-sje onder de zon te geven. Zou Veronica ondanks cat ge zagsgetrouwe en die agenten over de vloer nou toch die fijne om roep voor jonge mensen blijven? Dat zou best eens kunnen. Ten slotte was die Terlingen toch al 34. Tricky Tricky Dick was in China en kreeg er een onthaal dat zelfs de Nederlandse parlementaire dele- reid werd. U weet dat men de achting die de Chintzen hun gas ten toedragen kan toetsen aan twee dingen: a. wordt men voor een gesprek bij voorzitter Mao uit genodigd, b. zo ja, hoe lang duurt het gesprek. Nadrukkelijk meld den de berichten dat Nixon maar twintig minuten korter bin nen was dan Ford destijds, alles biielkaar zo'n anderhalf uur. Nu heb ik niet de indruk dat Nixon al die tijd nodig heeft gehad om Man een tweede-hands auto met een verborgen gebrek aan te sme ren. Dat kan hij wel in korter ti.id en dus moet het iedereen wel bezorgd maken, wat hij al die tijd in dat zweetkamertje dan wél gedaan heeft. Mag ik een gok wagen? Hij zal voorzitter Mao wel om standig uitgelegd hebben dat het de communisten waren die hem beentje hebben gelicht- Lockheed Soms denk je wel eens als kran telezer, als Nederlander, als po liticus. als chimpansee in het tropische regenwoud, als Wibo van de Linde, als commissie-Don- ner. hadden die broertjes Wright toen, in 1903, maar nooit het yliegtuig uitgevonden. Maar dan zijn er altijd wel weer Zwitserse bankiers en Juristen, makers van Lockheed-vliegtui- gen brevethouders, tijdschriften- importeurs en schrijvers van ca baretteksten die je van het te gendeel overtuigen Vooruit, laat de vliegtuigen dan maar blijven. Maar ik ben pa triot eenoeg om eerst op de neus te kijken naar het merk, alvo rens ik instap. HAN MULDER

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 7