GROÏVUIL Lindehoevezaak: een grote lastercampagne Leidse commissaris laakt gedrag van automobilist PERSONEEL VAN ENDEGEEST WIL IN DE STUURGROEP agenda In afscheidstoespraak Bouw vier ton duurder PAGINA 2. ZATERDAG 28 FEBRUARI 1976 Maandag Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat. Willemstraat, Pr. Hendrikstraat plein, Mauritsstraat, L. de Collgny- ctraat. Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan). Amaliastraat, J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart). Pasteur- straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein. Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk. Piet Hein- straat, Vendelstraat. Poelgeester straat, Schutterstraat. Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan. Rijnsbur- gersingel, Marislaan Woensdag Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn, Vlietweg, Vrouwenweg, Cranestein (woonschepen). Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zweilandlaan, v. Swietenstr., P-aljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat. Fagelstraat Ledenberchstraat. Hogerbeetsstraat Warmonderweg, Nachtegaallaan Mezenstraat, Vinkenstraat Lijster straat, Roodborststraat. Merelstraat WassenaarsewegJjeeuwerikstraat. Stationsweg. Paviljoenshof. Sta tionsplein, Morssingel Pesthuislaan. iet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Krügerstraat. Pres Steynstraat Transvaalkade en hof Joubert- Straat, Womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat. de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein, Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat. WlardJ Beck- manstraat, van der Helmlaan, Aren» Brunsstraat, Lieven de Keystraat Zocherstraat. van Banchemhof. de Bazelstraat, Jac. Romanstraat. JaD Keldermansstraat. Vingboenshof Jacob van Campenlaan. Voorscho- terweg, Stalpaerthof van 's-Gra- vensandestraat. Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me- loenstraat. Appelstraat. Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat, Vrijdag Herenstraat, Pr. vVilhelminastraat. Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ninginnelaan. Acacialaan. P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat. Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade Andriet Schotkade Leuvenstraat Gerrit van der Laan straat Leeuwkenstraat Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalen? Moonsstraat. 3 Octoberstraat. Dui- tenruststraat. Kastanjekade. Mei doornstraat, Hyacinthenstraat, Se ringenstraat, Daliastraat. Anjelier- straat. LEIDEN Het wantrouwen van het personeel in een brief aan wel te benoemen, maar onder ging van het personeel in de het personeel van Endegeest is het college en de gemeenteraad, de voorwaarde dat hij zich nog in te stellen stuurgroep voor aanzienlijk versterkt nu is ge- event, in een later stadium zou Endegeest. In deze groep zou- bleken dat B en W overwegen Een en ander naar aanleiding schikken in een meerhoofdige den alle leden opgelykwaarcüge dr. Mojet „geclauseerd" te be- v. d. gemeenteraadsvergadering directeurschap. Als reactie hier- basis moeten deelnemen. Het noemen tot directeur van het van afgelopen maandag, waarin op heeft he.t personeel zioh woen personeel eist dit om verzekerd psychiatrisch ziekenhuis. Dit het PvdA-raadslid A. Hoppenen dag in een vergadering uitge- te zijn van bevredigende in schrijft een afvaardiging van een motie indiende om Mojet sproen voor een vertegenwoordi- spraakmogelijkheid. Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10.00 uur v.m. tot zondag 24.00 uur waar genomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): H. C. Jasperse Jr., Witte Singel 72, tel. 124961; Wijk II (Kooi en Merenwyk): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113: Wijk III (Waard, Professo- renwijk en Tuinstadwijk)J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijl; IV Zuid-West en Haagwegkw. C. J. M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp Van Wijk, praktijk adres Merelstraat 184a, tel. 890529 (za. en zo. spreekuur van 12.30—13.00 uur). Oegstgeest D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten F. Swen, Veurse- weg 20, tel. 2356 (zaterdag); J. Vfcy- enhoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 6421. Voor patiënten van dr. S. M. Plat- teel-De Jongh wordt de dienst zat. en zond. waargenomen door: J. A. M. Verdoes Klijn-Feber, Nic. Maeskade 27. tel. 6321. Warmond F. Walenkamp Dorp-» straat 45. tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 27 febr. tot 5 maart waar genomen door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13 (Meren wyk), tel. 121060, Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.m.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8. Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentr., v. d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulp verlening, tel. 2141 tst. 35. Warmond Zr. H. Tiel Groene- stege, Friezenhorst 27, Sassenheim, tel. 02522-11643. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur v.m. tot 5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, des morgens geopend. Rijnlands Lyceum, „Café Het Zee paard'"", met Kitty Jansen en An- dré v. d. Heuvel, 8.15 uur nam. Groenoordhal, de „Op losse groe ven show" 8 uur nam. Café Eihdeboom, Voorschoten, car navals-rally, 2 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 8—11 Geversstraat 65. Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9l uur nam. Middelweg 19c, Leids Poppenthea ter, kindervoorstelling, 2.30 uur nam., tel. 125802 Jazz-aociëteit „Meerrust", War mond, trio Ruud Bogaards, 2.30 uur MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur v,m. tot 6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur nam. Noordeinde 2a, groepen op Troef: recht/onrecht, WSW-groep, handen arbeid, wandkleden maken en toneel, 8—10 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, Commis sie openbare werken, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, gemeen teraad. 8 uur nam. Stadhuis, raadsvergadering, 7.30 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordelnde Gespreksavonden GespreKsavondeD Baha-l gemeen schap Wo. 8 uur nam.. Kennedylaan Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman Koornbrug- *+-eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- ien ma., dl en woe, 11.00—12.00 u. en do.avond 18.8020.00 uur Telef. tijdens kantooruren- 143171. SOS-dienst UEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singe) 1 - Leldea Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien In gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Muidei Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse oummers t 0.60 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten De heer H. Zandbergen heeft gistermiddag na veertig jaar als timmerman bij het aannemersbedrijf Pieters B.V. te hebben gewerkt afscheid genomen. De directeur van het Zoeterwoudse bedrijf spelde hem wegens zijn grotr verdienste de gouden speld met briljant van de Ned. Ver. van Ondernemers in de Bouwnijverheid op. Na deze bijeenkomst trok het gezelschap naar 't industrie gebied Grote Polder, waar de heer Zandbergen, samen met de grondlegger van het bedrijf, de heer A. Pieters sr.. de eerste paal sloeg voor een nieuwe bedrijfsruimte. In hei S.SJl.-gebouw aan de Hogewoerd roas het gisteravond een drukte van J belang. De christelijke to neelgroep 'De Timdelerclub' vierde er haar vijftigste ver jaardag met een receptie, tij- dens welke tal van gelukwen- sen en geschenken werden aangeboden. Wethouder Bert Oosterman feliciteerde namens het ge meentebestuur en Maria Vos namens de Culturele Raad. Ook leden van andere ama teurtoneelverenigingen gaven van hun belangstelling blijk. Engène de Geus verraste het bestuur van De Timdeler club', bestaande uit Gérard van Kamp. M. van Leeuwen en Gina Hebly-Zuidema, met een geschenk onder couvert, een attentie van de oud leden. Op de foto bieden Marian Drexhage en Gijsbert Jansen namen de christelijke toneel groep 'Imperium' het bestuur van de jubilerende vereniging hun gelukwensen aan. LEIDEN De Leidse politiecommissaris mr. C. Barends heeft gistermiddag in zijn afscheids toespraak in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis felle kritiek geleverd op het gedrag van de automobilist. Hij signaleerde een sterke stijging van het aantal 'door-rood-licht-rijders en merkte op dat men vaak geen enkele rekening met de voetganger wenst te houden. De scheidende politiecommissaris Barends iverd op de voor hem georganiseerde receptie in de Burgerzaal onder meer bezocht door oud-wethou der Menken rechts op de fotoi De Wassenaarse carnavals vereniging zette gisteravond de bloemetjes buiten en vergat daar bij de bejaarden niet. Op hun f eestpartijtje hadden zij onder meer hun oude burgemeester Geertsema en Albert Mol (zie fotouitgenodigd. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad tilde gisteravond zeer zwaar aan de brief geschreven voor de accoun tant D. Planje inzake onjuiste informatie door de voorzitter van de commissie van bijstand van 'De Lindehoeve' betreffende liquiditeitsmoeilijkheden. Te meer daar in die brief gevraagd werd een onderzoek te willen instellen naar de integriteit van het raadslid J. Visser (PPV) in verband met zijn funktie als voorzitter van 'De Lindehoeve.' Drs. van Wijk (PPV» noemde de hele zaak een grote lastercampag ne en deed het voorstel de brief gewoon voor kennisgeving aan te nemen. Op verzoek van B en W ging de raad verder in geheim beraad en bij de heropening deelde Mr. Es- selaar (CDA) namens de gehele raad mede dat de brief inderdaad voor raad en adviesin handen ge steld wordt van B en W met de me dedeling dat de raad geen behoefte heeft naar een onderzoek inzake de integriteit van het medelid Visser, omdat daar volgens de bekende "schrifturen" geen aanleiding toe bestaat. Mr. J. Goossens (PPV) hield zeer boos een toespraaJk, waarin hij deze in verschillende opzichten delicate kwestie maar airekt aan de rechter in handen wilde gegeven zien. Hij verfoeide de publiciteit rondom de hele zaak. Mr. Begeer (VVD) constateerde dat overheidsdienaars het tegenwoor dig heel erg bont kunnen maken en toch op him zetel bldjven zitten. Zo somber zag hij het niet ten op zichte van het raadslid Visser en meende dat zijn integriteit beslist nietin het geding is. In zoverre het stichtingsbestuur van 'De Lindehoe ve" gefaald heeft, waardoor f65.000 niet verantwoord kon worden, is het gehele stichtingsbestuur verantwoor delijk en niet allleen de voorzitter. Dat financiële onderzoek liet hij graag verder over aan de commissie voor Jeugdzaken. Wel staat vast dat het stichtingsbestuur nimmer de fouten mag schuiven op de jongeren, want de overheid geeft subsidie aan de volwassenen (stichitngsbestuur). Het kan soms gewenst zijn dat een raads lid geen funktie bekleedt in een zwaar gesubsidieerde instelling. Mr. Esselaar (CDA) toonde zich verontrust en vertwijfeld over de stroom van nieuws rondom "De Lin dehoeve". Hij wilde de hele zaak in alle rust en grondig uitgezocht heb ben. De heer Iestra (PCC) vroeg zich af waarom de PVV-fractie zich in het strijdgewoel gestort had en direkt de rechter heeft willen inschakelen. Juist Drs. Van Wijk «PPV» heeft het de heer Iestra moeilijk gemaakt LEIDEN De bouw van het pand aan het Utrechtse Jaagpad van de Stichting Huisvesting Werkende Jon geren zal vier ton duurder uitvallen dan verwacht, door de vertraging die men heeft opgelopen. Het plan week af van de gestelde normen, en hoewel de staatssecretaris van Volkshuisvesting gezegd heeft, dat dergelijke afwijkingen acceptabel kunnen zijn, besliste de provincie anders. De provincie wilde dat de Stichting 60 flatjes zou creëren op die plaats: vijftien meer dan de Stichting gedacht had. Men vond dat dan echter de maten van de flatjes "onacceptabel" zouden wor den. Het plan is nu aangepast, en men is gereed' voor de bouw; maar de vertraging heeft deze bouw wel vier tond duurder gemaakt. De hu ren, exclusief service, van twee-ka merflats zullen rond de honderdne gentig gulden liggen. Voor deze nieuw bouw is individuele huursubsidie mogelijk. In de commissie voor ruimtelijke ordening werd het bestuur van de Stichting gisteravond er opmerk zaam op gemaakt, dat de oude pe dagogische academie aan de Paulus Buysstraat aangekocht zou kunnen worden. De liefde voor de auto is zo sterk dat men denkt met daklozen te ma ken te hebben", aldus de commissa ris. Hij constateerde verder dat de Engelse politie meer dan de Neder landse "de service aan het publiek" benadrukt. "Gelukkig verandert dat c.e laatste Jaren door het opnieuw verschijnen van de "wijkagent". Te leurgesteld stelde hij vast dat door de onderbezetting van het Leidse politiekorps nog steeds geen mensen voor 100% in het wijkwerk ingezet kunnen worden. "Door de onderbe zetting worden ook de nachtdiensten nauwelijks verantwoord bezet", al dus commissaris Barends, die op merkte dat de bijstandsverleningen aan andere korpsen een steeds zwaardere wissel op het Leidse korp?. "De criminaliteit in Leiden ligt", al dus mr. Barends ongeveer op 't land- delijk gemiddelde. Ook hier is een toename te signaleren in de geweldsmisdrijven en het wapenbe zit". Volgens de Leidse commissaris daalt de leeftijd van de criminelen, en komen steeds meer jeugdigen in aanraking met politie en justitie. De opvangmogelijkheden voor jeugdigen die uit het ouderlijk huis geplaatst worden, noemde hij onvoldoende. In dit verband betreurde hij de ophef fing van de "jeugdbrigade" in Lei den enkele jaren geleden. Voor de afscheidsbijeenkomst van mr. Barends, die met functioneel leeftijdsontslag gaat. waren enkele honderden personen naar de Bur gerzaal gekomen. Onder de aanwe zigen waren onder meer mr. Cleve- ringa. hoofd van de directie open bare orde en veiligheid van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken, mr. Rosingh, hoofdofficier van Justitie van de arrodissement Den Haag, jhr. mr. Smits van Oyen namens de commissaris van de Koningin en mr. Zaaijer, oud-procureur-generaal. Burgemeester Vis omschreef mr. Ba rends als "een man die wars is van formaliteiten, maar toch en echte politieman". Terugkijkend op vijf jaar samenwerking constateerde hij dat het wekelijkse gesprek steeds in goede sfeer verliep. "Twee van zijn wensen wei-den nooit vervuld", aldus burgemeester Vis, "voldoende mensen en een goede huisvesting". Namens de gemeente overhandigde hij de scheidende commissaris een boek (en tevens reis) naar Schot land en een fles whisky. De voor zitter van het Leidse Politie Muziek Gezelschap, hoofdinspecteur Larivië- re speldde mr. Barends de versierse len op, behorend: bij het erelidmaat- tiecommissaris gelukwensen en ge- schap van het LPMG. Ook namens de Leidse Politie Sportvereniging en de hoofden van dienst van de ge meente Leiden kreeg de Leidse poli- schenken.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2