mededelingen gemeentebestuur 1tlm leiden 5 maart '76 A A A A A A A A A A A A A A A A A A, A A A A A A A A A A A A A A A K A A WALENKAMP H. Walenkamp zn. U hebt een kans van 1 op 36 dat u een nva-assurantieadviseur treft. nva Lugdunum jj Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 1 maart a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, de heer M. Zonnevylle. Verschillende benoemingen in verband met vacatures ontstaan door het vertrek van de heer J. B. Wicherts. Uitbreiding van het aantal door de Raad uit zijn midden te benoemen leden in de artikel 1 van de Verordening op de Raadscommissies genoemde raadscommissies van 10 tot 11. Benoeming van een raadslid in de verschillende raadscommissies. Voortzetting van de behandeling van de agendapunten: - Benoeming Geneesheer-Directeur Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest - Instelling van een commissie artikel 61, lid 1, sub a, van de gemeentewet voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., en de instelling van een stuurgroep die over de samenstelling, taken en bevoegdheden enz. van deze commissie moet adviseren. Aanleg van busbanen op de Rijnsburgerweg. ïntrekkening van de Woon ruim teverordening van 1967 en vaststelling van een nieuwe Woonruimteverordening 1976. Brief van de Voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften van de ge meente Leiden ten geleide van de uitspraak van de commissie van 17 december j.l. over de beroepskwestie W. A. Bergers e.a. Brief van de Voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften van de ge meente Leiden ten geleide van een afschrift van de uitspraak der commissie van 20 november over de beroepskwestie Hocuram B.V. Vaststelling van een verordening voor het verstrekken van premies aan bewoners bij woningverbetering, krotontruiming en aan bejaarden bij verhuizing. Onderhoudskosten ambtswoning burgemeester. Brief van het Aktie Komitee Leiden over het beleid van de gemeente met betrek king tot de koppeling van de leenbijstand aan een legale staanplaats voor een woonwagen. Brief van B. en W. over het bericht van de heer Lodder, dat hij zijn benoeming tot gemeentesecretaris aanvaardt en zijn medewerking over de datum van indienst treding. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen voor kleuteronderwijs en voor gewoon lager onderwijs om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuter- onderwijswet en in artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920. Voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs over het jaar 1974. Brandveiligheidsvoorzieningen aan het pand Hooglandse Kerkgracht 4. Evaluatie en bijstelling investeringsruimte 1975. Intrekking besluiten tot aanwijzing van de Distributiedienst in de kring Leiden als tak van dienst. Verklaring dat een herziening van het geldende bestemmingsplan ("Uitbreidings plan 1933") wordt voorbereid voor het gedeelte van het gebied tussen de Lage Rijndijk, de Sumatrastraat, de Timorstraat en de Zijl. Aanschaffing van machines en/of andere hulpmiddelen ten behoeve van de Ge meentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Eer. interpellatie van het raadslid, de heer D. Hoeven, inzake de financiële situatie, waarin het club- en buurthuiswerk in Leiden zich bevindt. Gevoerd collegebeleid inzake de arbeidstijdverkorting van het Brandweerperso neel. Commissievergaderingen Uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen aan de Groenesteeg. Aanpassen van de koopsom van de bungalowkavels in de Merenwijk. Aankoop bedrijfscomplex Pakhuisstraat 8/Levendaal 199. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 uur. Afsluiting Turfmarktbrug op 1 maart a.s. Zoals vorige week al in deze advertentie werd aangekondigd wordt de Turfmarktbrug voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten. B. en W. besloten onlangs tot deze maat regel in verband met de slechte staat, waarin de brug momenteel verkeert. De afslui tingsdatum is nu bepaald op maandag 1 maart a.s. De dienst Gemeentewerken zal dan bij de twee opritten paaltjes plaatsen. Fietsers en voetgangers kunnen van de brug gebruik blijven maken. Er is een omleidingsroute vastgesteld (eveneens vorige week gepubliceerd) die voor lopig drie maanden zal gelden. Daarna zal worden bekeken of de route moet worden aangepast. B. en W. zullen daarvoor te zijner tijd overleg plegen met de verkeerscom- missie en de commissie voor economische aangelegenheden. Gemeentebegroting 1976 Vanaf maandag 1 maart a.s. ligt bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1976 voor iedereen ter inzage. De begrotingen van de diensten en bedrijven kunnen daar eveneens worden ingezien. Belangstellenden kunnen door betaling v begrotingen. de kostprijs in het bezit komen v deze Commissie voor Economische Aangelegenheden. Dinsdag 2 maart a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan De Camp. Conceptschrijven inzake vernieuwing gasleidingen in de Clarensteeg. Ontwerp-raadsvoorstel inzake de investeringen van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit voor het jaar 1976. Machtiging aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit tot het aangaan van verplichtingen in 1976 ten behoeve van de investeringen in 1977. Jaarverslag S.L.F. 1974. Commissie voor de Gemeentelijke Archiefdienst. Woensdag 3 maart a.s. om 16.00 uur in de tentoonstellingszaal van de Gemeente lijke Archiefdienst aan de Boisotkade 2a. Agenda: verbouwingsplannen studiezaal nég aarstentoonstelling 1976 personele situatie ontwerp-archiefverordening Voorjaarstentoonstelling 1976 ontwerpbegroting 1976 Eindrapportage Begeleidingscommissie Organisatie Onderzoeken over de ar chiefdienst. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheids zorg en Cultuur. Donderdag 4 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Garantie geldlening Stichting "De Adelaar" Aanvullend krediet verbouwing v.m. Carmelitessenklooster en restauratie en ver bouwing Leidse Schouwburg. Toekenning van een extra gemeentelijke subsidie aan het Toonkunstkoor Leiden. Beschikbaarstelling krediet voor de inrichting van het pand Hooigracht 12-16 bestemd voor migrantenhuisvesting. Advies van de commissie inzake samenstelling Stuurgroep Endegeest (eventueel). Commissie Ruimtelijke Ordening Donderdag 4 maart a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan voor het gebied tussen de Rijnsburgersingel, de Nieuwe Mare en de Lammermarkt. Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 december 1975. Verzoek van de Hervormde Gemeente Leiden om een gedeelte van de grond welke zjj van de gemeente heeft gekocht aan de Brahmslaan ten behoeve van een kerkge bouw te ruilen tegen eenzelfde oppervlakte in de Merenwijk. Uitgifte in erfpacht van gronden aan de Blauwe Vogelweg aan de heer D. J. Kuenen. Huren van ruimte in gemeentelijke schoolgebouwen Burgemeester en Wethouders wijzen belangstellenden op de mogelijkheid van huren van ruimte in gemeentelijke schoolgebouwen. Het gaat om lokaliteiten, die buiten de gebruikelijke schooltijden - dus vooral in de avonduren en de weekeinden gebruikt kunnen worden voor cursussen, kerkdiensten, vergaderingen, kulturele voorstellingen en andere bijeenkomsten. Zowel particulieren als organisaties kunnen bij het gemeentebestuur een verzoek indienen om een bepaalde ruimte éénmalig of voor langere tijd te mogen huren. Dit kan door middel van een brief gericht aan B. en W., p/a Stadhuis Leiden. Inlichtingen over kosten en voorwaarden kunnen worden ingewonnen bij de heer W. F. Florisson van de afdeling Onderwijs op het Stadhuis, tel. 145344, toestel 454. Huuraanpassingen per 1 april a.s. Per 1 april a.s. zullen de huren worden aangepast. De normale huurverhoging 1976 is vastgesteld op 8%. Zoals bekend wil het rijk de huurprijzen afstemmen op de kwaliteit van de woningen. Daarom zullen naast de huurverhoging van 8% verhogin gen kunnen plaatsvinden boven dit percentage en wel tot maximaal 12%, terwijl ook huurbevriezing of zelfs huurverlaging mogelijk is. In het kader van de nieuwe regeling worden de huurwoningen in verschillende groe pen ingedeeld. Het is voor elke huurder van belang te weten in welke groep zijn woning valt. Hierdoor wordt namelijk bepaald welke huurprijsaanpassing wordt toegepast, welke beroepsmogelijkheden er zijn etc. Huurders van gemeente- en corporatiewoningen zullen hierover in het algemeen tijdig worden geïnformeerd. Er is een vouwblad van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, waarin alles staat over de werking van het zgn. puntensysteem voor de waardering van woningen: in welke gevallen de huurverhoging van toepassing is; op welke wijze huurverhogingen moeten worden aangezegd; hoe bezwaren kunnen worden ingediend. Dit vouwblad en formulieren voor het indienen van bezwaren zijn verkrijgbaar op het stadhuis bij het Buro Voorlichting. Openingstijden, op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Dat fietsen gezond en ontspannend is dat wist U al, maar waarom een fiets kopen bij OMDAT WIJ U: een goede service een vakkundig advies een ruime kollektie bieden Keus uit de beste merken, welke wij u kunnen ton ;n in onze winkel en showroom. RALEIGH GAZELLE B.S.A. SPARTA BATA- VUS PUCH RIVEL PEUGEOT - RIH - J. JANSSEN BON ARSENAL ALLEEN VOOR LEIDEN: VISCOUNT aero-space, Engelse racefiets frame: chroom molybdeen legering uitval naven, spieloos crankstel, centerpull, remmen en Shimano crane derailleur. PRIJS: 675.- gespecialiseerd in het opbouwen van racefietsen voor trimmers en vakantiegangers zie foto. Haarlemmerstraat 1-3, Lelden. Telefoon 071-23784. Als Uw assurantieadviseur is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Assurantieadviseurs dan boft U. Want dan behoort hij tot de kleine groep assurantieadviseurs die aan de strengste normen voldoet. Hij moet bijvoorbeeld over de beste opleiding en zeer grote vakbekwaamheid beschikken. En hij mag niet gebonden zijn aan een verzekeringsmaatschappij. Een N VA-assurantieadviseur kan een volkomen objectief verzekeringsadvies geven. Omdat hij kan kiezen uit alle polissen van alle maatschappijen. Omdat hij een verzekering-naar-maat kan bieden. Omdat zijn ere-code een garantie biedt dat hij Uw vertrouwen waard is. Centraal Rijnlands AssurantiebedrijfRijnsburgersingel 22a, Leiden Inter-top verzekeringen, Doezastraat 9, Leiden Assurantiekantoor G. Kooyman bv, Hoge Rijndijk 264, Leiden Algemeen Assurantiekantoor lm. Noomen bv, Rapenburg 1, Leiden Assurantiekantoor Hassefras bv, Burg. Wamaarkade 2, Hazerswoude Makelaarskantoor W. de Leeuw, Rijnsburgerweg 100, Rijnsburg Firma H. van der Poel Zonen, Hoge Rijndijk 49, Zoeterwoude Eijgendaal Verzekeringen bv, Ln. van Eik Duinen 181, Den Haag Randstad Assurantie bv, Statenplein 21, Den Haag Assurantiekantoor L. B. M. Driessen, Zwarte/aan 43, Voorburg Assurantiekanttor W. van der Waard, Leidseweg 120, Voorschoten Assurantiekantoor Jos Harts, Lange Kerkdam 22b, Wassenaar Bureau Rewa. Drs.A. H. L. Ressing, Lange Kerkdam 3, Wassenaar Een beter cachet aan uw zaak door kwaliteitsdrukwerk HANDELSDRUKKERIJ Dissertaties Periodieken Doorschrijfformulieren Tabellen Staten Strooibiljetten LEiDSCH DAGBLAD BV Witte Singel 1 - Leiden Toestel 33* Telefoon 071-144941

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 22