Commissies in Zoeterwoude niet openbaar agenda Lom-school gaat verhuizen Carnavalspret in Zoeterwoude College Oegstgeest wil meer doen met fonds kunstopdrachten Voorstellen Doeskwartier in april in gemeenteraad LEIDERDORP Naar aan leiding van een gesprek dat h« had met bewoners van het Does kwartier over de leefbaarheids- oroblemen in de wijk heeft de Leiderdorpse wethouder Engbert Drenth (foto) van Verkeer en Vervoer meegedeeld dat er ln april opnieuw een gesprek komt, nadat de door de bewoners ge dane voorstellen in de raad zijn behandeld. Die voorstellen ko men voornamelijk neer op een aantal op korte termijn te ne men verkeersmaatregelen. Zo is ondermeer voorgesteld om het toegestane tonnage op de Does- brug van zes op vier ton te bren gen, plus een effectieve controle van de daar passerende vracht wagens. Verder wil men een ma ximum snelheid van dertig ki lometer per uur. Drenth zei geen toezeggingen te hebben gedaan, om zodoende de mogelijkheid te hebben eerst met B en W. en de raad te praten. Hij zag als maat regelen op lange termijn wel een reconstructie van de wijk, waar in dan woonerven gecreëerd moeten worden en obstakels als bloembakken, bochten en weg versmallingen het verkeer uit de wijk moeten weren. Dergelijke maatregelen zijn ook in het nleuwbouwplan Voorhof geno- Voorlichting LEIDERDORP Wethouder mevrouw D. Tichler heeft tijdens het maandelijkse persgesprek in Leiderdorp gisteren een voor lichtingsboekje over het kleuter en lager onderwijs in Leiderdorp gepresenteerd. Het boekje, dat de titel „Naar school" meekreeg, is overigens niet nieuw. Vorig jaar werd voor het eerst een dergelijk boekje uitgebracht. Wat echter wel nieuw is, is de uit voering, modern van opzet en voorzien van een groot aantal kindertekeningen. Het boekje, met alle mogelijke informatie over het onderwijs in Leiderdorp is gestuurd naar 750 ouders van wie de kinderen voor het eerst naar de kleuter- of lagere school gaan. Wethouder D Tichler sprak de hoop uit dat hiermee een bijdrage wordt geleverd aan verantwoorde schoolkeuze ZOETERWOUDE De vergaderingen van de belangrijkste Zoeterwoudse raadscommissies blijven geheim. Onderwijs en Sport en Recreatie komen al enige tijd in het openbaar bijeen en vorig jaar mei kwam P.Z. met een motie om ook bij de overige commissies publiek toe te staan- Het college had zich hierop beraden maar kwam nu na een zeer uitvoerig pre-advies tot de conclusie dat dit niet wenselijk is. Pr. de Winter van P.Z. was daar over erg teleurgesteld en noemde de argumenten van het college weinig concreet en geenszins overtuigend. Hij bestreed de mening dat beleids vorming zich waarschijnlijk minder zou lenen voor openbaarheid". Beleid is immers het nemen van beslissin gen waarmee de belangen van ons allen, inwoners van Zoeterwoude, ge moeid zijn. Dan is er toch reden om allen zoveel mogelijk in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van alle overwegingen die tot een besluit leiden? In uitzonderingsgevallen b.v. bij grondtransacties, bescherming van privacy of ter voorkoming van on gewenste persoonlijke bevoordeling kan er behoefte bestaan aan geheim houding. Kritiek is er veel, vaak is die ongegrond. Wij, raadsleden, weten dat omdat wij meer gelegen heid hebben om achter de schermen te kijken", meende De Winter. Duindam van het CDA had veel waardering voor het stuk van B en W. Als het voorstel van P.Z. vol doende meerderheid zou 'krijgen en vergaderingen openbaar zouden wor den zou het publiek nog niets kun nen zeggen. Het horen van de be trokkenen vóór de commissieverga dering leek hem veel zinvoller. Hij wilde hieraan nog iets toevoegen, n.l. om het advies van de commis sie aan het college openbaar te ma ken en ter inzage te geven. WD- fractieleider Wiekmeijer vond dat aan volledige openbaarheid veel ne gatieve punten kleven en noemde het een vorm van schijn-democratie. Met alleen de stemmen van P.Z. te gen werd het voorstel van het col lege inclusief het amendement Duin dam aanvaard. Daarbij haastte me vrouw Plantinga-Van Heerde van het CDA zich te verklaren dat dit De Winter: Niet overtuigend een stap zou zijn op weg naar vol ledige openbaarheid. Bij de vaststel ling van de nieuwe Studieverorde ning trachtte CDA-voorman Engel- kes het plaatselijk muziekonderwijs meer veilig te stellen. Wethouder Maan vond dit overbodig en toen bleek dat slechts zyn drie fractiege noten hem steunden (Van Rijn en Minikus ontbraken door ziekte) staakte hij zijn pogingen. Het dem pen van een sloot aan de Hoge Rijn dijk met veel wateroverlast als ge volg, de onvoldoende verwarming van de jongerensoos Rainbow, de planning van het onderhoud van sportvelden, gaten in de Weipoortse- weg als gevolg van graafwerk en de hinder die een raadslid ondervindt van het roken van zijn collega wa ren zaken die met de rondvraag wer den aangesneden. OEGSTGEEST B Oegstgeest tellen de commissie voor onderwijs en financien yoor voorlopig akkoord te gaan met een vrijheid van handelen ten aanzien van het gemeentelijke fonds kunstop drachten. Tot op heden moet het col lege namelijk voor elke uitgave ten laste van dat fonds toestemming vragen aan de raad. Die verplichting stamt uit de tijd. dat het fonds werd ingesteld, min of Jachthavens hij Kagerplassen beperken WARMOND De de Kaag moet, gezien het gebrek aan ruimte, in goede banen geleid wor den en de uitbreiding van het aantal Jachthavens aan, en in de buurt van. de Kagerplassen zal moeten worden beperkt. Dat althans is de mening van de VVD-afdeling Warmond. Men vindt verder dat de recreatie niet ten koste van de natuur mag gaan. Een en ander vormde de neer slag van een discussie, die de War- mondse VVD onlangs hield. Men waarschuwde de gemeente verder niet te grote bouwplannen aan te pakken en verder meende men dat de verkeersintensiteit moet worden beperkt Alaai en zo Allerlei vrolijke Fransen bewe ren dat het carnavalsfeest gaan de is beneden en boven de Moer dijk. Daarom hebben de leden van de Nederlandse Katholieke Vrouwen Beweging afdeling Lei den er gisteren in de Kleine C/OStGT Burcht een bonte avond van ge maakt. Volgens waarnemers dans ten en hotsten de dames dat het een lieve lust was. Er gaan zelfs geruchten dat het al heel laat was, voordat ze naar huis gin- de vemcntigen van Iris met Warner van Es zullen zijn. Lief hebbers kunnen ook de avond van 26 maart vrijhouden. Dan is er in Troef een optreden van de muziekgroep de Onderste Steen gen. In ieder geval is zeker dat de Oeteldonkers uit Den Bosch der tig kinderen van huize Sint Maarten hebben uitgenodigd om het carnavalsfeest van de Bos schenaren in Oeteldonk mee te maken. Morgenochtend vertrek ken zy per autobus; dinsdag ko men ze weer terug. Het is over bodig om op te merken dat dit een uitstekend initiatief is en daarom doen we dat ook niet. Lampievctl Bericht op de valreep uit Troef. Vanavond is er in dit vormings centrum aan het Leidse Noordein de het z.g. Lampieval. Vraagt u ons niet wat dat is. maar in ie der geval treden Josefien en de basberries op. Trouwens ook de Straatsburgers. Willem en Bert, Thea en tot slot zijn er rock sessies. Onze zegsman heeft ver klaard dat de "Top of the Bill" Het voltallig personeel van het kledingbedrijf Coster en zoon maakt een keer in de twee Jaar een reis naar een ver land. Zo ging hetal naar Rhodos, Israël en de Verenigde Staten. Ditmaal vertrekt het reislustige gezelschap naar Thailand. Maar omdat de handel ook door moet gaan, wordt de reis in vier partjes verdeeld. Op 2, 9. 16 en 23 maart gaan de werknemers in Leiden op weg voor een tiendaagse trip. Iedere tocht zal worden meegemaakt door een directielid, die als praat paal en vraagbaak zal fungeren. Dat is heel goed, daar zijn die mensen voor. Ze worden er ook goed voor betaald. Sterren Volgende week vrijdagavond gaat prof. dr. E.P.J. van de Heu vel in de collegezaal van het ou de Sterrewachtgebouw aan de Sterrewachtlaan iets vertellen over compacte sterren. Een goe de bekende, die professor, want hij heeft daar ook al eens een voordracht gehouden over ijstij den. Aanvang acht uur. meer om daaruit bijvoorbeeld de aankoop van beeldhouwwerken te fi nancieren. Nu al enige tijd geleden is besloten meer zaken uit dat fonds te bekostigen, en het over het al gemeen om vrij kleine bedragen gaat, vraagt het college vrijheid van handelen voor bedragen van min der dan 5000 gulden. Voorlopig wordt een viertal activi teiten voorgesteld die uit het be treffende fonds bekostigd kunnen worden, waaronder een klankproject en een muzikale middag rond kas teel Oud-Poelgeest. De kosten van dat laatste project bedragen overi gens zo n kleine drieduizend gulden. De agenda voor de commissie on derwijs en financiën, die op 2 maart in de trouwzaal van het Oegstgees- ter gemeentehuis vergadert, ver meldt verder een aantal onderwijs- voorstellen, het beschikbaar stellen van een krediet voor de invoering van onroerend goed belasting en de garantie van een lening van het Rijn lands Lyceum. Op 1 maart vergadert de Oegstgees. ter commissie voor OW en RO, ook al in de trouwzaal. Op de agenda daarvan ondermeer het ontwerp-be stemmingsplan Buitengebied. De commissie voor CRM tenslotte ver gadert op 3 mei in de trouwzaal. Daar wordt ondermeer gepraat over de begroting van de openbare biblio theek en de financiering van diverse culturele activiteiten. Straatrovers aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft twee Jongens uit deze stad en één inwoner van Oegstgeest, allen in de leeftijd van zestien en zeventien Jaar, aangehouden. De jongens wor den er van verdacht bijna twee we ken geleden een 69-jarige Leidse vrouw in de Gerrit Kasteinstraat van haar handtas te hebben beroofd. De tas bleek kort na de beroving te zijn weggegooid, nadat een portemonnaie met een gering bedrag aan geld LEIDERDORP Tijdens een uiterst sobere -plechtigheid werd gistermiddag in het uitbreidingsplan Voorhof-Noord van Leiderdorp de allereerste paal geslagen voor de nieuwe Montessorischool. Aan het eind van dit jaar zal ook de wo ningbouw in Voorhof-Noord starten. Men had wethouder Reugerink van maatschappelijk wel zijn gevraagd deze eerste paal te willen slaan, omdat hij dit "werk" nog niet op zijn conduitestaat heeft staan. Deze vond het echter niet in zijn portefeuille passen en toen mocht chef sport en onderwijs H. v. d. Ploeg (foto) van Leiderdorp het doen. Het architectenbureau Stuurman van het Team Midden Holland Scholenbouw heeft het ontwerp gemaakt voor een zesklassige lagere en tweeklassige kleuterschool, die 15 sep tember opgeleverd worden. De aannemer is Noorlander uit Leiderdorp: de stichtingskosten van de school bedragen 1.8 min. Het uiterlijk van de school ivijkt af van dat van de scho len in Binnenhof. Het complex krijgt geen plat dak. maar een dak dat bestaat uit schuine segmenten. Ook zal de school een extra warmte-isolatie krijgen. Warmond wil praten over woonwagen kamp VRIJDAG 27 FEBRUARI 1975 WARMOND De gemeente War mond gaat proberen om in samen werking met Sassenheim en Voor hout 'n woonwagenkampje voor cir ca acht wagens te creëren. De War- mondse gemeenteraad besloot dit gis teravond nadat pogingen om in Warmond zelf een terreintje voor twee wagens te vinden op niets wa ren uitgelopen. Nadat aanvankelijk alleen het col lege zich nogal pessimistisch had uitgelaten over de kans om, in of vlakbij de bebouwde kom van War mond, een plaats voor een klein kampje te vinden bleek onlangs ook een inspecteur van CRM geen ge schikt terrein te kunnen vinden. Een en ander was voor burgemeester De Vreeze van Warmond aanleiding om voor te stellen binnen het regionale samenwerkingsverband op woonwa- gengebied een nieuwe samenwerking aan te gaan, met Voorhout en Sas senheim. Overigens vroeg burgemeester De Vreeze zich af waar de landelijke visie over het woonwagenbeleid blijft: "We hebben al enkele Jaren gele den gemerkt, toen er gesproken werd over grote, regionale woonwa gencentra. dat er weinig sprake is van werkelijke visie. Nu moeten we plotseling weer naar kleinere kamp jes". Overiens meende 'hij dat Juist die kleinere kampen de integratie van de woonwagenbwoners in de Ne derlandse samenleving bevorderen. Hij wees in dat verband ook op de. door de raad voor de volkshuisves ting geopperde, mogelijkheid om woonwagenbewoners op den duur te gaan huisvesten in semi-permanen- te huisjes, die in kleine groepjes bij elkaar gebouwd zouden moeten wor den. CDA-fractieleider Tulp vroeg zich af of de woonwagenbewoners zelf nu wel zo graag in kleinere kampjes willen en niet de overbe volking van het grote kamp het enige argument voor kleine kampjes is. In die mening vond hij steun bij VVD-er Pauli, die "van deskun dige mensen op de radio" had ge hoord dat de woonwagenbwoners he lemaal niet zo graag in kleinere kampjes willen. "Dan heeft u toch naar de verkeerde omroep geluisterd" meende P.W.-fractieleider Timmer man. "Maar het was de Vara", ant woordde Pauli. "Dat krijg Je dan", re pliceerde Timmerman. CONTRIBUTIE WIK OMHOOG WASSENAAR Op 5 maart aan staande vergadert de Wassenaars? sportvereniging WIK. Op de agenda van deze jaarvergadering staat on der meer een voorstel tot verhoging van de contributie. Voor wat betreft de bestuursverkiezing is voorzitter H. Langcrak aftredend en herkies baar Voor de bestaande vacature van eerste penningmeester draagt het bestuur de heer A. Bergman voor. Aftredend en herkiesbaar zijn verder de dames J. M. van Kleef en A. Berg man Niet herkiesbaar zyn mevrouw W J. Sasburg en de heren F. P. de. Bode en J. C. R. Kooijmans Als nieuwe leden stelt het bestuur voor de dames A. E. Bakker, Chr. W. van Leeuwen en L. Murk Jansen. Na het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst volgt traditiegetrouw het jaarfeest van WIK. Auto in brancl LEIDEN Een 36-jarige Leidse automobiliste is in de afgelo pen nacht tijdens een kort moment van afwezigheid met haar wagen te gen een op de Hcge Rijndijk gepar keerde auto gereden. Als gevolg van deze botsing vloog de aange reden wagen in brand. De automobi liste kreeg snijwonden in het ge zicht en inwendig letsel. Ze moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10.00 uur v.m. tot zondag 24.00 uur waar genomen door de volgende artsen: Wyk I «.Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord)H. C. Jasperse Jr., Witte Singel 72, tel. 124961; Wijk II (Kooi en Merenwijki: H. A. M. M. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professo- renwijk en Tuinstadwijk)J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wyk IV i Zuid-West en Haagwegkw.) C. J. M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp Van Wijk, praktijk adres Merelstraat 184a, tel. 890529 (za. en zo. spreekuur van 12.30—13.00 uur). Oegstgeest D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten F. Swen, Veurse- weg 20, tel. 2356 (zaterdag); J. Vr(j- enhoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 6421. Voor patiënten van dr. S. M. Plat- teel-De Jongh wordt de dienst zat. en zond. waargenomen door: J. A. M. Verdoes Klijn-Feber, Nic. Maeskade 27, tel. 6321. Warmond F. Walenkamp Dorp straat 45, tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 27 febr. tot 5 maart waar genomen door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13 Meren - wijk), tel. 121060. Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.m.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. W ijk verpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentr., v. d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulp verlening, tel. 2141 tst. 35. Warmond Zr. H. Tiel Groene- stege. Friezenhorst 27, Sassenheim, tel. 02522-11643. VRIJDAG Hooglandse Kerkgracht 28, open- soos-avond. Ten Katestraat speel tuingebouwr. Bejaardensociëteit ..Humanitas", 2— 4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp, informatieavond Baha'i Ge meenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars, 8 uur nam. Steenstraat lb Wereldwinkel, 9.30 uur v.m. tot 6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 91 uur nam. Witte Huis, Oegstgeest, lezing drs. G. J. de Bruin voor de werkgroep Milieuzorg, 8 uur nam. Gemeentehuis. Voorschoten, raads vergadering, 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. „oude-styl-avond" m.m.v. de „Lazy Mama and her Crazv Papa's", 10 uur nam. Hogewoerd 108, SSR-gebouw, re ceptie t.g.v. het 50-jarig jubileum van de Chr. Toneelgroep „De Timde- lerclub" 8—9.30 uur nam. LAK-Theater, Vrouwencabaret Na- tascha Emanuels met „Een vrouw is 5.15 ZOETERWOUDE. De carnavalspret rekening. Op dezelfde avondtrekken uit het zuiden dringt ook steeds r door boven de grote rivieren. Hoewel Zoeterwoude geen officiële carna valsvereniging heeft, grijpt ae leut in dit dorp steeds meer om zich heen. Onbetwiste topper is het grote feest voor "echtparen en stellen" a.s. za terdagavond en -nacht in het Don Boscohuis. Hier is costumering ver plicht. De "Boerenkriekslingers" ne men het muzikale gedeelte voor hun de K.P.J.-ers, indachtig de slogan: "Glaasje op. laat Je rijden" per bus voor het districtscarnaval naar Woer den. "Octopus" verzorgt hier de mu ziek. Zondagavond houden de K.P.J. -ers carnaval in het eigen Don Bos cohuis met Studio 17 van Fer Giezen. Costumering is niet verplicht maar wordt wel bijzonder op prijs gesteld en beloond met gratis toegang. De voetballers van Meerburg zetten za terdagavond de feestneus op in de "Drie Eendjes". Kaarten zijn ver krijgbaar bij C. Hogervorst, P. v.ö. Hulst, B. de Lange en G. Vermeu len. De bingoavond die het r.k. Vrou wengilde dinsdag vierde stond ook al in het teken van het carnaval. De dames waren verplicht met een fees telijke hoed binnen te komen die door een heuse Jury. beoordeeld werd. De prijzen waren voor de dames De Jong-van Zon, Berg-Hilgersom en V. d. Salm van Velsen. De L.T.B.-ers vermaakten zich gisteravond uitste kend op muziek van de gebr. Slin gerland en morgenavond is het de beurt voor de leden van de reisvere- niging "Het Allegaartje" die ook al in het Don Boscohuis hun feestzaal hebben. De junioren van S.J.Z. slui ten dinsdag de rij in het eigen club huis op Haasbroek. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur v.m. tot 5 uur nam. Steenstra at lb. Wereldwinkel, des morgens geopend. Rijnlands Lyceum, „Café Het Zee paard" met Kitty Jansen en An- dré v. d. Heuvel, 8.15 uur nam. Groenoordhal, de „Op losse groe ven show" 8 uur nam. Café Eindeboom, Voorschoten, car navals-rally, 2 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 811 Geversstraat 65. Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 91 uur nam. Middelweg 19c, Leids Poppenthea ter, kindervoorstelling, 2.30 uur nam., tel. 125802. Jazz-sociëteit „Meerrust", War mond, trio Ruud Bogaards, 2.30 uur VOORSCHOTEN Er komt een extra raadsvergadering in Voorscho ten, op 5 maart aanstaande. Die vergadering zal in zijn geheel gewijd zijn aan het Voorschotense beleids plan. Aanvang van de vergadering is 20.00 uur. LEIDEN De prot.chr. Lom school, die nu nog gevestigd is aan de Driftstraat, zal per 1 augustus 1977 verhuizen naar het can leeg komende schoolgebouw van de r.k. glo-school aan de Ter Haarkade. B en W zullen de gemeenteraad voor stellen dit gebouw gratis ter beschik king te stellen aan de lom-school als definitieve huisvesting. De lom-school aan de Driftstraat wacht al geruime tijd op andere huis- vesting. Het schoolgebouw in de Kooi was vaak het doelwit van vandalis me; er werden dan ook forse ver nielingen aangericht. Vorig jaar leek de benarde huisvestingssituatie van de school te worden opgelost toen het oude schoolgebouw van de voor malige chr. kweekschool aan de Pau- lus Buysstraat als mogelijkheid werd voorgedragen. In een zeer langdu rig proces dat daarop volgde werd het gebouw uiteindelijk door de inspec tie afgekeurd voor een onderwijsbe- stemming. Ook in dat gebouw wa ren toen inmiddels tal van vernie lingen aangericht. Van het gebouw aan de Ter Haar kade wordt op het ogenblik nog ge bruik gemaakt door de Interkerke lijke Opleidingsschool voor gezinsver zorging. Deze school zal met ingang van de paasvakantie 1977 het ge meentelijke schoolgebouw aan de Da Costastraat (104) worden aan geboden. In dat gebouw zit nu nog de Korte Vlietschool (voor imbecie len), die zoals bekend een nieuw on derkomen krijgt in Zuid-West. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Ditgave. Leldsch Dagblaa B.V Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon 071—144941 Naoezorging van 18 uu20 00 u Zaterdag var 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 LndleD in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Muidei Kwartaalabonnement I 37,85 Per past f 48.25 Jaarabonnement t 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Abonnenit betaling te volduen By t tlsche overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2