Verder spelen van Sanders in 'Ahoy' nog ter discussie Time is méér dan een Politiek steekspel Cor v. d. Hart oefenmeester bij Fortuna SC Rini Wagtmans terug in de wielersport. 'Barca' bekert door Ashe stelt kandidatuur voor toernooi-winst 20voor Lf Dé 120 mm filtersigaret iRlJDAG 27 FEBRUARI 1976 SPÖRT PAOTNA 18 I SITTARD De eerste divisie- club Fortuna SC heeft gister- avond oud-bondscoach Cor van der Hart 48 gecontracteerd als trainer. Van der Hart, de afge lopen twee Jaar werkzaam bij de rijf Belgische club Standard Luik, begint zijn werkzaamheden op 1 >33 april. Hij zal proberen Fortuna SC via de na-competitie in de eredivisie te brengen. Ongeacht het resultaat daarvan zal hij de Limburgse club ook in de vol lik gende competitie trainen. Na precies tien jaar keert Cor van der Hart terug bij de club, waarmee hij zijn grootste triom fen vierde: Fortuna. Van der Hart speelde vanaf de oprichting van het betaalde voetbal stop- I perspil in het roemruchte elftal, van weleer dat naast hem nog meer internationals als Noter- mans. Carlier, De Munok. Appel Wilkes telde. Op 38-Jari- ge leeftijd stopte Van der Hart, die 44 interlands speelde, waar van 28 als aanvoerder, als actief voetballer. Als trainer had hij aanvanke lijk veel succes. Hij bracht het Haagse Holland Sport in de ere divisie en handhaafde zich met die ploeg uitstekend in de hoog- I ste voetbalklasse. Na vijf jaar I stapte Van der Hart over naar AZ'67. Ook deze ploeg leidde hij ir de eredivisie. Toen dat een- j maal gebeurd was, leek Van der Hart lang in Alkmaar te blijven. De gebroeders Molenaar opper den hun vijfjaren-plan en Van der Hart was daarbij de sterke technische man. Cor van der Hart was goed op weg met AZ toen het bonasbe- stuur van de KNVB met proble men kwam te zitten over de technische begeleiding van het Oranje-team op weg naar de we reldkampioenschappen in ^West- Duitsland. Van der Hart* werd weggekocht bij AZ, maar kreeg door allerlei verwikkelingen in de bond geen kans als hoofdtrainer van Oranje. Tijdens het wereld kampioenschap in Duitsland, waar hij als scout van supervisor Rinus Michels uitstekende rap porten maakte over toekomstige tegenstanders, werd hij na geda ne werkzaamheden nog vóór de Cor v. d. Hart finale in Münohen naar huis ge stuurd. Van der Hart had echter nog steeds een goede naam als pres tatie-trainer. Hij moest Stan dard Luik uit het slop halen en opnieuw aan de Belgische top brengen. Dat was een moeilijke en zeer zware opgave. Standard Luik was vergrijsd en liep bovendien over van de buiten landers, met name Joegoslaven. Hij ging drastisch aan het ver jongen, had de pech dat zijn beste speler, Wilfried van Moer. voortdurend geblesseerd was en vertoefde met zijn ploeg in het bovenste gedeelte van de midden moot van de Belgische eredivisie. Van der Hart kreeg de tijd niet om zijn karwei af te maken. Hij werd op een zijspoor gerangeerd, omdat het clubbestuur de Frans man Leducq haalde om voor prestaties te zorgen. Toen Le ducq ook niet slaagde, weigerde Van der Hart de leiding weer op zich te nemen. Hij ging met ziekteverlof. Nu gaat hij per 1 april bij Fortuna SC werken. Zijn hoofdtaak is Fortuna SC in de eredivisie brengen. Het be stuur van de Limburgse club heeft daar veel voor over. Cor van der Hart weet waar hij aan begint, in elk geval boezemt zijn naam in Zuid-Limburg nog steeds veel ontzag in. ST WILLEBRORD Het is voor mij een must betrokken te blij ven bij het wielrennen", verklaar de Rini Wagtmans gisteren in café De Kroon in zijn woonplaats St Willebrord, waar de nieuwe amateurploeg Javo-Freetime werd voorgesteld. De oud-prof- coureur, die als ploegleider van deze formatie aan het nationale wielerfront terugkeert (de in bla kende gezondheid verkerende Wagtmans, die met koersen moest stoppen vanwege een hart afwijking, dient zijn geliefde sport daarnaast alweer geruime tijd als voorzitter van de wieler vereniging Willebrord Wil Voor uit zegt vooral te zijn teruggeko men om jonge renners van dienst te zijn. Wagtmans: "Ik wil trachten te voorkomen, dat die jonge renners fouten maken, die ik vroeger wel gemaakt heb. Ik denk daarbij aan te weinig gemotiveerd zijn Rini Wagtmans een gebrek aan zelfkritiek. Ik wil met die jongens iets opbouwen. Ik hoop, dat ze zich netjes gedragen, cor rect zijn. Overwinningen zijn natuurlijk meegenomen. maar moeten niet persé van mij". Wagtmans is eind vorig jaar met diverse gerenommeerde cou reurs in onderhandeling geweest over een toetreden tot zijn for matie, die naast bijna alle klas siekers ook Olympia's ronde door Nederland doet. Hij heeft er slechts één, Jimmy Kruunen- berg, die vorig jaar twee klassie kers won, kunnen strikken. Wagt mans: "Veel renners hadden wei nig vertrouwen in een nieuwe ploeg en er waren ook renners, die betaald wilden worden. Dat ge beurt beslist niet bij mij. Ik wil de amateursport dienen. Ik wil geen Jongens voor de leeuwen gooien. Ik vermoed, dat over het algemeen teveel gekeken wordt naar het succes en te weinig naar de mensen. De mensen zijn voor mij echter belangrijker dan het succes". De Javo-Freetimeploeg be staat uit de volgende renners: Jim Kruunenberg (Hoofddorp), Luk Rotman (Kontich-Bel.), Johnny Konings (Sprundel), Ni co Rinkel (Aalsmeer), Jan Jon kers (Oud-Gastel), André Ver- steylen (St Willebrord), Paul Jaspers (St. Willebrord), Jaap Meijer (Badihoevedorp), Jöhan van de Velde (Rljsbergen). Wim (Sprundel), Cees Machielsen Koene (Haarlem) Ad van Peer (Fijnaart), Joop Ketternis (Den Haag), Theo van de Boom (Roo sendaal», Rob Borst (Zwanen burg), Bram Geemse (St Philips- land) en de baancoureurs Gaby Minneboo (Heemvliet)Rob Zuid- weg (Rotterdam) en Peter Nieu- wenhuis (Amsterdam), die allen deel uitmaken van de selectie- groep van bondscoach Frans Malm. SAN ANDRES Valencia, de club van Johnny Rep, heeft zich gisteravond geplaatst voor de achtste finales van het Spaanse bekertoernooi. Valencia speelde, zonder Rep, want buitenlanders mogen niet in het bekertoernooi spelen, gelijk (00) tegen San Andres, maar door een 30 zege in de thuiswedstrijd gaat Valencia over naar de volgende ronde. Bar celona plaatste zich al eerder. Op eigen terrein won „Barca" de tweede wedstrijd tegen Salamanca met 31. Barcelona had de uit wedstrijd met 01 verloren. Ook Real Madrid plaatste zich. De ploeg versloeg de derde-divisieclub Ferrol met 41 na de eerste ont moeting al met 2—1 te hebben ge- FC Den Haag won gister avond voor tweeduizend toeschou wers een vriendschappelijke wed strijd met 10 van de Belgische club Lokeren. Lex Schoenmaker scoorde. Rond inschrijving W K schaatssprint BERLIJN Rond het wereld kampioenschap schaatsen (sprint) op 6 en 7 maart in West- Be rlijn is gisteren een politiek steekspel ontstaan. Om politieke redenen, opgehangen aan de vorm van inschrijving, hadden de Sowjet-Unie. Oost-Duitsland en Hongarije niet ingeschreven vóór de inschrijvingstermijn op 17 fe bruari sloot. Aangenomen werd dat de drie Oostbloklanden niet aan de we reldkampioenschappen sprint zouden deelnemen. Dagenlang hoorde het organisatie-comité in West-Berlijn taal noch teken. Gis teren echter begonnen de verwik kelingen. De consul-generaal van de Sowjet-Unie in Oost-Berlijn informeerde bij het organisatie comité in West-Berlijn of het te legram van de Russische schaats bond inderdaad was aangekomen. Het organisatie-comité was hoog lijk verbaasd, want het had im mers nooit iets ontvangen. De consul-generaal echter beueerde met grote stelligheid dat hij in het bezit ivas van een duplikaat van het bewuste telegram. Gisteravond werd het organi satie-comité bovendien opgebeld door de schaatsbond van de Sow jet-Unie. Een woordvoerder zei dat de bond een telegram had ge stuurd. Voorts deelde hij mee dat er zondag op het vliegveld een delegatie uit de Sowjet-Unie ver wacht mocht worden van vier deelnemers bij de heren, vier bij de dames en acht begeleiders. Of de Sowjet-Unie ook inderdaad mag deelnemen, bleef echter een open vraag. ROTTERDAM Het WCT-toernooi in Rotterdam voltrekt zich nog altijd bepaald niet onder een gelukkig gesternte. Was de uitschakeling van een aantal spelers er al eerder de oorzaak van dat het publiek zich bekocht voelde, gisteravond werd aan de reeks "ongelukjes" die het eve nement ontsieren nog een stilgehouden incident toegevoegd. Een zaak die betrekking had op Louk Sanders. Nadat de Oegstgeestenaar de finale van het troosttoernooi had bereikt door van de ongeïnteresseerde Rolf Thung een armetierig sparringpartner te maken (80 in een partijtje, waarin Thung slechts negen slagen won) barstte de discussie los. - Door Paul de Tombe Ahoy-wedstrijdleider Erik Savalle wilde dat Sanders de troosteindstrijd zondag zou spelen om het slotpro- gramma zo attractief mogelijk te maken; de KNLTB, wil de speler die dag zien verschijnen op de baan in Wormerveer, opdat hij daar mee kan spelen in de Koning Gustaafbe- kerstrijd tegen Noorwegen. Hoewel die partij voor Nederland volstrekt onbelangrijk is, was het verschil van opvatting toch aanleiding voor een verhitte discussie. De Tennis- bond en de wedstrijdleiding kwa men er vooralsnog niet uit: van daag moet worden beslist of San ders zaterdag, dan wel zondag moet Time is slanker en Time is bruin. Time trekt aangenaam licht Time heeft méér milde smaak. Time-verschil. aantreden in het Rotterdamse sport paleis. Hij had voor zichzelf al uitgemaakt "geen schorsing te zullen riskeren. Dan laat ik die finale maar schie ten", maar voorlopig blijft zijn uit zicht op een aantrekkelijk prijzengeld nog intact. Voor Sanders ligt nu al duizend dollar te wachten, een bedrag dat nog verdubbeld kan worden als hij de troostfinale wint. Tegenstander die uit de bus kunnen komen, moe ten na het uitvallen van Metreveli en Borowiak worden gezocht in het rijtje Wouter Fok klusjesman Crealy «0—6, 62, 3—6 tegen Lutz), McMil lan en Meiier. Sanders, op het moment dienst plichtig (Luchtmacht) militair in Ypenburg, maakte zich gisteravond echter nog bepaald niet druk over de keuze van een aanstaande tegen stander, diep onder de indruk als hij was van het duel dat hij juist had aanschouwd. „Van hem kun je nog wat leren. Niemand heeft zo'n eerste volley als nij. Smith werd volkomen overklast". Sanders sprak over Arthur Ashe, de man die al in zijn eerste Rotter damse optreden alle ketenen losgooi de. Zestig minuten had het Ameri kaanse service-kanon ervoor nodig zijn landgenoot volmaakt te desillu- sioneren, maar toen was het met 6-4, 6-2 goed gebeurd ook. Reden waar om Smith, in 1972 toch Wimbledon- winnaar en in 1973 verzamelaar van zes WCT-toernooi zege's na afloop voor niemand te spreken was. Be grijpelijk, na zo'n aframmeling die voor de 1.90 meter langer tennisser uit Pasedena gestalte kreeg na een game-voorsprong van 2-0, 3-2 en 4-3. Ashe, op het ogenblik klasse ment-leider van de WCT door winst in vier tournooien stelde daarna nadrukkelijk zijn kandidatuur voor de vijfde zege in een wedstrijdreeks. De Amerikaan die door het weg bleven van de Rus Metreveli voor het eerst in actie kwam in Ahoy stoomde naar 6—4 en knalde ver volgens in de tweede set naar 6'2. Met tennis van een kaliber dat de aan een come-back werkende Smith veel te machtig was- "Een finale Okker-Ashe zie ik wel zitten", dacht Sanders naderhand. „HoewelTegen Okker is Fibak niet kansloos". Die Pool, voornaam Wotjek, ontdeed zich op weg naar de confrontatie met de knorrige Ne derlander in de tweede ronde op wonderlijke wijze van de Westduitser Meiier. Aanvankelijk met weinig spectaculair, maar wel "clean" ten nis sloeg Fibak 6—2 in de eerste set bijeen. Daarna verspeelden beurte lings hij en zijn tegenstander door vreemde beslissingen van de lijn rechters riante marges (5—2 en 5—3) waardoor Fibak na 5—7 in de twee de reeks de derde en beslissende sla genwisseling nog met 7—5 kon win nen. Het resultaat van een ruim twee uur durende krachtmeting, die zich voornamelijk voltrok vanaf de baseline. "Kan zijn", zei Sanders, "maar ze bouwden het van daar toch goed op". Dat was meer dan eerder van Rolf Thung gezegd kon worden. In zijn Arthur Ashe: superieur. vierde ontmoeting binnen korte tijd met Sanders leek Thung totaal niet geïnteresseerd. Volgens zijn vader omdat hij naar Bazel wilde, aange zien hij in Rotterdam toch geen pun ten meer kon verzamelen voor de ATP-ranglijst. Hoe het ook zij. Thung deed niets om zijn "plicht" ten opzichte van de 600 kijkers van gistermiddag te vervullen. Sanders moest soleren om hen te vermaken. Het leverde hem de lof op van Herman Kuiphof: "Je was nog be ter dan PSV gisteravond". Terwijl Wouter Fok kansloos missloeg te gen de geroutineerde Jan Kodes (0 6, 2—6) en 's avonds voor 4000 kij kers in het dubbelspel (eerste ron de) met gelegenheidspartner Dick Crealy ook nog eens ten onder ging tegen Lutz en Smith (63, 64), kon Sanders van zijn instelling getui gen. De klaarliggende premie inte resseert hem minder. De afgestu deerde bedrijf-econoom, die met toe stemming van de luchtmacht veer tien dagen lang drie dertigduizendol- lar-toernooien in Spanje gaat spe len ("Drie achter elkaar is uniek voor mij, dat heb ik nog nooit ge daan") wil alles doen om te slagen voor zijn tennis-examen. "Met aan leg alleen kom je er niet meer. Sjouwen, werken en vreselijk veel spelen moet je. Zoals hier tegen jon gens van zoveel beter niveau. Dat geeft me een enorme kick Om hier mee te kunnen doen, had ik zelfs geld willen meebrengen Zeilen Het Britse jacht "Great Britain II" heeft het record van de Sydney-Londen-race, dat sinds 1870 op naam van de klipper "Patriarch" stond, met twee dagen verbeterd. Het record stond op 69 da gen. De Great Britain II liep woens dagavond om 23.33 uur de haven van Dover binnen. ZoFUf U /V uw AF-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15