„Cruijff houden, stuur Weisweiier de bergen in Hoeveel"teer"en nicotineziterin livv merk? Ons Eiland kan niet profiteren PELE KAN NA OPSTAND NIGERIA NIET UIT barcelona-aanhangers demonstreren 99 het middel bij verkoudheid! VOORTGEZET ONDERWIJS TRANSOL OP DIEPTEPUNT Ajax KOERSEN IN NOOTDORP Brits rapport pleit voor ruimte in geloof buna twee Waarheid hangt niet miljard voor af van Adam en Eva Kelly. De zachtste van allemaal. DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 SPORT PAGINA BARCELONA Duizenden aanhangers van FC Barcelona hebben gisteravond gede monstreerd ten gunste van Johan Cruijff. De „socios" van de Catalaanse formatie zijn ontstemd over het feilt, dat de Nederlandse spitsspeler vertrekt, omdat hij niet meer met Weis wei Ier wil werken. Door middel van spreekkoren en spandoeken maakten zij voor het clubhuis van „Barca" duidelijk hoe zij over de ruzie tussen de Nederlander en de Duitser denken. Voor het clubhuis van Barcelona demonstreren de SCHIEDAM Microkorfbal- tweedeklasser Ons Eiland, de eni ge Leidse ploeg met reële kam pioenskansen heeft gisteravond in de Margriethal in Schiedam verzuimd te profiteren van de fout, die concurrent ODO afgelo pen zondag maakte in Delft te gen DKC. ODO verloor en raak te daardoor 2 punt achter op Ons Eiland. Maar de Leidenaars ver keken zich op hun beurt weer op de kracht van Vlaardingen (8-7). Die kracht van de thuisclub lag dan met name in 't schieten van afstand, dat beter verzorgd was dan bij Ons Eiland, dat wel meer kansen creëerde, maar niet het juiste rendement eruit haalde. Bovendien kende Vlaardingen een voortvarend begin (4-0 voor sprong dat Ons Eiland wel dege lijk uit zijn spel haalde. Het her stel van de ploeg van trainer Bie- rens kwam wel tot uiting in de ruststand (4-4), maar cp 't juiste moment kon de Leidse ploeg niet de kansen benutten om vol doende afstand te nemen van Vlaardingen. Telkens nam Vlaardingen weer een lichte voor sprong en uiteindelijk werd Ons Eiland op de streep geklopt: 8-7. Voor Ons Eiland- dat zaterdag het beslissende duel tegen ODO zal spelen - scoorden Nan Dee genaars (3), Wim Nijenhuis, Rob Hasselbach (2) en Piet Beekman. Het komend weekeinde wordt voor het Leidse korfbal van groot belang aangezien er een aantal wedstrijden in de hoogste klassen worden gespeeld die over 't lot van De Danaïden, De Algemene, Fides Pacta en TOP beslissen. Al deze clubs weten op dit moment nog niet op welk niveau er volgend seizoen door hen gekorfbald gaat worden. Voor de beide overgangs- klassers is de situatie niet zo som- öer. Fides Pacta en De Algeme ne (de één weliswaar met wat meer succes dan de ander) heb ben de laatste weken bewezen het overgangsklassepeil aan te kunnen en beide teams hebben slechts 1 punt nodig om uit de ge varenzone te blijven. Tegen resp. DTV en Soesterkwartier (zondag in de 5 Meilial) moet winst mo gelijk zijn. Anders ligt de situa tie voor hoofdklasser De Danaï den dat in Zaandam tegen con current ZKV zal moeten 'vechten' voor behoud van de plaats in de korfbaltop. Bij verlies zal men er ernstig rekning mee dienen te houden dat De Danaï den een teruggang naar de over gangsklasse bijna niet meer kan ontlopen. Eersteklasser TOP speelt zijn laatste wedstrijd in Lisse tegen het reeds gedegra deerde VEO en alleen winst kan de ploeg uit Sassenheim nog be hoeden voor degradatie. Fluks Noordwijk (3de klasse) kan door winst op GKV (den Haag) een beslissingswedstrijd om de titel "Cruijff ja, Weisweiler nee" en "stuur Weisweiler maar de bergen ln" waren de meest gehoorde kre ten. Ook voorzitter Agustin Montal is in de ogen van de supporters een zondebok. "Weg met Montal" scandeerde de massa. De sterke man van FC Barcelona ontving gisteravond een supporters delegatie, die een petitie aanbood, waarin werd gevraagd al het mo gelijke te doen om Johan Cruijff voor de club te behouden. Montal ver telde echter, dat hij niet kon belo ven, dat Cruijff inderdaad bij Bar celona blijft. Tijdens een speciale bestuursverga dering werd overigens besloten, dat het contract met Cruijff (dat tot en met 30 Juni loopt) niet wordt ADVERTENTIE Dampo, een produktvan Mijnhardt, dus uitsluitend bij apotheker en drogist DEN HAAG (SP) De komende vier jaar wordt een bedrag van 1.8 miljard gulden uitgetrokken voor scholenbouw in het voortgezet on derwijs. Op het derde scholenbouw plan, dat staatssecretaris drs. K. de Jong van Onderwijs en Wetenschap pen gisteren openbaar maakte,prij ken niet minder dan 540 projecten, waaronder 150 nieuwe (ook aan aan passing van bestaande scholen wordt grote aandacht besteed) Alle onderwijskundige aspecten van de scholenbouw gaat de staats secretaris in studie nemen. Hij wil hiermee bereiken dat de bouw ge lijke tred houdt met de ontwikkeling en vernieuwing van het onderwijs "Op deze manier zijn scholen die we nu bouwen ook in het jaar 2000 nog bruikbaar", aldus de bewinds man, die voorts meedeelde dat vorig jaar voor in totaal 2800 permanen ts lokalen voor voortgezet onderwijs goedkeuring tot gunning werd ver leend. verlengd. Na afloop van de bijeen komst verklaarde Cruijff' opnieuw, dat hij vertrekt. De duizenden 'socios', die de demon stratie bijwoonden, waren met bus sen uit de wijde omgeving naar de havenstad gekomen. Verscheidene ruiten van het clubgebouw "Masia" moesten het ontgelden. Zondag wor den voor, tijdens en na het topduel tegen Atletico Madrid opnieuw pro- ROTTERDAM De laatste thuis wedstrijd in het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen is voor Transol RZ gisteravond in dub bel opzicht een trieste aangelegen heid geworden. Niet alleen verloor de Rotterdamse ploeg met 8285 van SP Federale Lugano (Zwitser land), de zwakste van de vijf oppo nenten in de kwartfinalegroep maar ook hadden slechts 200 aanhangers de gang naar "De Enk" gemaakt. LAGOS De Braziliaanse voetbal ler Pele kan na de opstand in Ni geria het land niet verlaten. Pele was in Nigeria op uitnodiging van de regering, toen hij werd verrast door de staatsgreep van luitenant kolonel Dimka. Hij moet nu tenmin ste een week in het Plaza hotel blij ven, omdat het vliegveld van Lagos is gesloten. In een telefoongesprek met z'n vrouw testdemonstraties verwacht ten gun ste van Johan Cruijff. FC Barcelona moet het treffen met de Madrileense (opponent winnen, want bij verlies kan het kampioen schap wel worden afgeschreven. zei Pele te hopen dat hij op tijd ln Brazilië terug zou zijn om de tiende verjaardag van zijn trouw dag te vieren. Hij ontzenuwde daar mee geruchten als zou hij binnen kort van zijn vrouw Rosemarie gaan scheiden. De competitiewedstrijd FC Den Haag - De Graafschap, die voor zondag 14 maart op het programma stond, is verschoven naar zaterdag avond 13 maart. Dit in verband met de uitwedstrijd van de Hagenaars tegen West Ham United. De scheidsrechterscommissie van de UEFA heeft voor de Europacup- (weasjtrijden van de Nederlandse clubs de volgende scheidsrechters aangewezen: Landskampioenen: 3 maart, Hajduk Split - PSV, Sanchezibanez (Spa) 17 maart, PSV - Hajduk Split, Line- mayr (Oos)., Bekerwinnaars: 3 maart, FC Den Haag - West Ham United, Glöckner <Od.) 17 maart, West Ham United - FC Den Haag, Palotai (Hon)., Europees toernooi voor landenteams onder de 23 jaar: 24 maart, Jong Schotland - Jong Oranje, Ohmsen (Wdl). De commissie van de Verenigde Naties voor de rechten van de mens heeft van een afgevaardigde van de Wereldraad van Kerken de raad ge kregen, sancties aan te bevelen te gen het militaire regime in Chili. Dwain Epps, van de afdeling inter nationale zaken van de Wereldraad verklaarde als getuige voor de com missie dat berichten uit Chili over arrestaties zonder aanklacht, folte ringen en vermiste personen nog maar het topje van de ijsberg zijn. De Amerikaanse geheime dienst heeft in een officiële mededeling laten weten dat hij in het vervolg geen journalisten en kerkelijke me dewerkers meer als informanten zal aanwerven. Volgens de Belgische bisschoppen is de recente Vatikaanse verklaring over de seksualiteit "op portuun" (van pas), zeker nu vele opinies de ronde dloen die in strijd zijn met de christelijke moraal. "De 3 Op maandag 1 maart wordt in de kantine van Weteringse Girls een vergadering (aanvang 20.00 uur) ge houden over regionaal competitie voetbal voor dames. Uitgenodigd zijn de clubs uit alle afdelingen van West II. Voor de damesvoetbalcompetitie van zondag is ingelast de wedstrijd SJC - Weteringse Girls (aanvang 12.00 uur). verklaring helpt om te komen tot een juiste opvatting en tot aanvaar ding van eigen verantwoordelijkheid" BeroepingswerkHerv. Kerk beroepen te Schoonderwoerd en Waar der kand. G. Hendriks Woudenberg, te Dokkum W. de Greef Pijnacker, te Haaf ten kand. J.W. Goossen Rijs- sen; bedankt voor Zevenbergen G.J. v. Embden Bodegraven. Geref. Ker ken Vrijg.: Beroepen te Den Bosch H.J. Boiten Zuidwolde (Dr.), te Spa kenburg J.C. Post Den Helder, te Leerdam en te Gramsbergen kand. H.K. Bouwkamp Groningen; aange nomen naar Velp C. van Kalkeren Onnen; bedankt voor Pretoria (Zd.- Afr.) G. Zomer Zwolle, voor Ooste lijk Flevoland en voor Meppel M. Nap Eindhoven. Voetbal in de Belgische competi tie won Lokeren gisteren met 1-2 van FC Luik. Berchem en Antwerp FC speelden met 1-1 gelijk. Olympische Spelen Oostenrijk overweegt om zich kandidaat te stol len voor de Olympische Zomerspe len ,van 1988. Een aantal deskundi gen gaan in de komende weken uit zoeken of Oostenrijk voldoende kapitaalkrachtig is. Door Ruud Paauw Hoe langer Michels bij Ajax zit des te minder gaat het. Dat is een wat grove opmerking, maar helemaal onjuist is-ie niet. Na die 6-0 tegen Feyenoord is het alleen maar minder geworden terwijl je toen eigenlijk ver wachtte dat de generaal het roodwitte voetvolk regelrecht naar de titel zou leiden. Gelukkig heeft Michels zich goed. ingegraven bij de start van het avontuur met Ajax. Het voorhan den zijnde spelersmateriaal beviel hem toen bepaald niet en op dat argument zou hij natuurlijk nog altijd kunnen terugvallenDe vraag is alleen of dat dan nog gepikt wordt. Nog een paar van die nederlagen als van zondag (Graafschap) en gisteren Twenteen het gaat ongetwijfeld weer rommelen bij de Amsterdammers. In een hels visioen zie ik Jaap van Praag al weer op de buis ver schijnen met een verklaring in de trant van: "Het Ajax-bestuur vindt dat de opvolging van de heer Kraay nu definitief geregeld moet worden. Zoals bekend, was de heer Michels slechts een tijde lijke kracht. Wij hebben de heer Kovacs bereid gevonden enz. enz. In de profvoetballerij tenslotte is alles mogelijk Meesterzet Niemand, heeft zich ooit gereali- seerd dat het best een meesterzet van Weissweiler kan zijn geweest om Cruijff er een dag of veertien geleden zo maar uit te halen. Het ging tenslotte slecht bij Barce lona, zoals het ook slecht met de ploeg ging in het laatste jaar dat. Michels er leiding gaf. Barcelona verloor uitwedstrijd op uitwed strijd. het publiek was lauw. Eén keer Cruijff er uit en heel het elftal en de stad staan op hun kop. Gevolg: voor de eerstvolgen de uitwedstrijd treedt Barcelona uiterst geconcentreerd aan, speelt in grootse stijlen wint royaal. Cruijff is weer als vanouds. Weissweiler wordt weliswaar uit gescholden. maar een trainer moet een brede rug hebben en die Duitser bezit die natuurlijk, want anders was hij nooit zover geko men. Een meesterzet dus. Verschil De trainer van de ambitieuze tweedeklasser LDWS uitte in de krant van maandag, na een nogal tegenvallend gelijkspel, een lang durige klaagzang over de trai ning smog elijkheden van zijn ploeg. Hij had vanwege het weer zijn toevlucht moeten nemen tot het parkeerterrein. Nu klagen trainers gauw en zeker als niet beide winstpunten wor den veroverd, maar men kan niet ontkennen dat het aan de Voor- schoterweg dunnetjes gesteld is met de accommodatie. Vier clubs zitten daar die ieder een veld hebben en gezamenlijk beschikken over zegge en schrijve één verhard oefenveld. Wat dat betreft staat DOCOS er met zijn nieuwe complex in de Hoge Mors aanzienlijk beter voor: drie eigen velden en een oefen veld. Het zij de roodwitten van harte gegund, ze hebben zelf ook jaren krap gezeten, maar het ver schil is en blijft schrijnend. En nu hebben we nog niet eens over de Boshuizerkade gesproken. Contrast Franz Klammer, Olympisch ski- kampioen afdaling 1976. Geschat inkomen (via zijn sport) 400.000 gulden. Gastavo Thoeni, Olympisch zilver op de slalom, houder van de We reld Cup. Geschat inkomen: 350.000 gulden. Piero Gros, Olympisch skikam pioen slalom. Geschat inkomen 250.000 gulden. Piet Kleine, Olympisch schaats kampioen 10.000 m. 1976: "Zou ik postbode mogen worden?" Idzegaprijs 2000 m met autostart 1. Maria Buitenzorg (W. Geersen) 2.58.6 1.29.3 2. Mary Noordlandia. 3. Nestor Roodnoot. (Niet gestart: Mintze W., Ninny Cliff en Mano- lito Montoya. Winn 15,70 pl 4,70 1.70 kopp 12,80 trio 96,50. Kallenkoteprijs 2000 m met au tostart: 1. Lete Bov (E. Zwarti 2.54.9 1.27.5, 2. Lucky Star, 3. Lettno Quick. (Niet gestart, Kalida W.) Winn 3,90 pl 1,60 1,60 1,50 kopp 8,50 trio 29,50. Hornsterburenprijs 2000 meter met autostart: 1. Nol H. (C. Groenewe- genï 3.04.1 1.32.1, 2. Nappie, 3. Okeja (Niet gestart: Nidra Careless). Winn 4.80 pl 1,70 2,00 2,30 kopp 9,60. Jutrjjprijs 1660 meter 1. Landina (A.v.c. Blonk) 2.24.1 1.26.8, 2. Lady Wilkes, 3. Koentje Dartel. Winnaar 6,80 pl 2,60 1,90 5,50 kopp 4,70 trio 728,80. Kampersche Hoekprijs (le afd.) 2000 m met autostart: 1. Loyaal v. Liante (G. van Eykelenborg) 2.53.2 1.26.7, 2. Louis d'Auvergne, 3. Mission (Niet gestart: Mariesol H.) Winn 4,40 pl 2,20 1,60 kopp 4,60. Jonkerlandprijs 2000 meter: Ken Williams (M. Vergay) 2.52.9 1.26.5, 2. Loena, 3. Harro Bond. Winn 5,10 pl 1,50 1,50 kopp 5,40 trio 810,40. Jelsumprijs 1660 m: 1. Janny (J. Wagenaar) 2.19.9 1.24.3, 2. Goya, 3. Kwik Hannover. Winn 1,90 pl 1,50 4,30 2.80 kopp 12,30. Totalisatoromzet 1210.173.- LONDEN De leerstellige com missie van de Kerk van Enge land heeft deze week een rapport uitgegeven, waaruit blijkt, dat er binnen deze kerk een grote vrij heid is in het interpreteren van de bijbel en de geloofsbelijdenis. Het rapport gaat ongetwijfeld een belangrijke rol spelen in de oecumenische gesprekken. Volgens het rapport moet de chris ten boven alles openstaan voor de waarheid, de waarheid over God, de schepping en de band tussen beide. "Een geloof dat voorbijgaat aan de feiten van het leven, of de ze verdraait is onvoldoende". Het Anglikaanse rapport behandelt uitgebreid de verstaanbaarheid van het geloof. Vele mensen denken, dat het christendom niet langer op waar heid berust, omdat gebleken is, dat het verhaal van Adam en Eva niet historisch is., Of mensen denken, dat het geloof van je vraagt zaken aan te nemen, die een normaal mens niet kan geloven. Bij de presentatie van het rapport werd ook de hoop uitgesproken, dat we 'eindelijk van het idee afkomen, dat de kerk van ons eist elk woord van de bijbel en geloofsbelijdenissen letterlijk en onveranderlijk aan te nemen'. De leerstellige commissie zegt, dat er verschillende houdingen zunnen zijn binnen het geloof. Ze noemt er zelf vier. Als eerste het idee, dat de kerk niet alleen banden heeft met het verleden, maar dat dit verleden ook een waarheid is voor deze tijd. Als tweede de houding die openstaat voor de tradities, maar die met sommige formuleringen, bij voorbeeld de maagdelijke geboorte, moeilijkheden heeft. Als derde de houding die vindt, dat geloofsbelij denissen steeds in hun eigen tijd en verband moeten worden gezien, waarbij niet de behoefte bestaat de geloofsbelijdenissen te bevesti gen, noch ze te ontkennen. Ten slot te wordt de houding genoemd waar bij het 'wezenlijke van het geloof wordt gezocht in een leven van leer ling-zijn, en niet in vaste formulerin gen'. ADVERTENTIE In de voorgaande jaren bedroegen deze aantallen 2400 ('74), 1080 ('73) en 2050 ('72). Daarnaast werden in '75 800 noodlokalen gebouwd. De Jong zei te verwachten dat het aantal te gunnen permanente lokalen dit jaar zeker boven de 1500 zai liggen, een aantal dat overigens in de nota Scholenbouwbeleid als minimum wordt genoemd. Ondanks de forse stijging van de laatste jaren zijn er nog altijd 600 aanvragen niet gehonoreerd, zodat er de komende jaren nog veel werk aan de winkel is. Het (derde) scholenbouwplan moet meer duidelijkheid en vooral open heid scheppen voor de schoolbestu ren. Er is een planning van vier jaar uitgezet, te beginnen met 1976. Per (begrotings) Jaar zijn de aankoop van terreinen, de bouwvoorbereiding en de bouw financieel ingpast. Aan het eind van dit jaar wordt 1976 afgehaakt, 1980 wordt dan aan de planning vastgekoppeld zodat er kan worden gewerkt met een voort schrijdende vierjarenplanning. Sigaretten. Roken. "Teer" en nicotine. Dat zijn op het ogenblik weer hoogst aktuele zaken. Welnu, Kelly heeft een zeer laag "teer"- en nicotinegehalte ("teer" n mg, nicotine o,6 mg). Vergelijk dat eens met uw eigen merk. Misschien dat u dan toch eens 'n pakje Kelly gaat proberen. Maakt u meteen kennis met de zachtste sigaret van Nederland. Ook in menthol.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13