LEIDSCH DAGBLAD Binnenschippers dreigen met nieuwe blokkade Leids centrum voor werklozen Toch nog Olympisch goud! Kind door hond dood gebeten DRIE VROUWEN IN WEST-RELFAST DOODGESCHOTEN MAANDAG 16 FEBRUARI 1976 OPGERICHT I MAART I860 34860 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN In België BRUSSEL (ANP) Een vijfjarig Belgisch jongetje is in Roohefort in België door een hond ver scheurd. Het kind liep het hok binnen waar twee Duitse en een Mechelse herder waren onderge bracht. Een van de honden viel het kind aan en beet het dood. Het jongetje, de vijfjarige Dany An- cdaux, behoorde tot een gezin met zeven kinderen. Niemand is getui ge geweest van Hét ongeval. Op het moment, dat het kind het hon- dehok binnenging, keken de ande re gezinsleden naar de televisie. Op een bepaald moment miste de moeder het kind en ging het zoe ken. De vrouw vond het kind dood in het hondehok. De vader van het kind heeft na het ongeluk een van de honden afgemaakt met een geweer. De andere honden zijn door een dierenarts onder zocht. De honden waren ingeënt tegen hondsdolheid en ze werden goed verzorgd. -"rjirM'ffTi *wd>« Meest lichte vorst oost tot zuidoost. Ml i graad tot min ze: rond het vriespunt. (Opgemaakt om 1 17 FEBRUARI graden. LEIDEN Per 1 april a.s. zal een adviescentrum voor werklozen worden gevestigd in de renovatie winkel aan de Prinsenstraat. De Commissie Arbeidsmarkt Overleg Leiden heeft in haar vorige week 15 uur) gehouden vergadering besloten me dewerking te verlenen aan het op zetten van een dergelijk centrum. 17.56 uur. Doelstelling van het adviescentrum 8.11 uur. is het terzijde staan van werklozen >.35 uur'. bij de problemen, die het werkloos- LEIDSCH iSS DAGBLAD Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 1 maart 1976 de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen, in open envelop (zonder postzegels) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Leiden, Herhaalde malen zijn bergers naar de door kruiend ijs belaagde Jannieop het IJsselmeer geva ren om te trachten het schip te redden. Met de lichte dooi leek het erop, dat de berging succes zou kunnen hebben, maar door de harde wind uit het noordoosten stapelden zich grote hoeveelheden ijs op het wrak. Men wil nu als het kruien afgelopen is proberen het schip weer drijvende te krij gen. Daarvoor moet een deel van de lading worden gelost en het schip worden leeggepompt. zijn met zich meebrengen. Deze pro blemen zullen worden besproken in individuele en groepsgesprekken met werklozen. Mocht in bepaalde geval len blijken, dat er zich ten gevolge van de werkloosheid bijzondere moei lijkheden of problemen voordoen, dan zal met betrokkene worden be keken welke mogelijkheden tot hulp verlening buiten het centrum in aan - iherking komen. Daarnaast krijgt het adviescentrum tot taak om in overleg met de werk lozen na te gaan of en zo Ja, welke behoeften er bestaan aan sociaal- culturele activiteiten, zoals cursussen. In dit verband zal onderzocht wor den in hoeverre andere instanties, waaronder de club- en buurthuizen, bij deze activiteiten een rol kunnen spelen. Het adviescentrum zal worden be mand door een vaste medewerker, Nico van Rijn, die op het ogenblik als tijdelijk medewerker, aan de vak groep klinische psychologie van de Rijksuniversiteit Leiden is verbon den. Hij zal onderzoeken of er werk lozen zijn, die als vrijwilliger willen helpen bij de organisatie van het ad viescentrum. Het adviescentrum wordt, voorlo pig opgezet als een experiment. Aan het eind van het jaar zal worden bekeken of het werk van het cen trum een succes is en moet worden voortgezet in defenitieve vorm. Het opzetten van dit adviescen trum behoort tot een van de eerste activiteiten van de in januari geïn stalleerde Commissie Arbeidsmarkt Overleg Leiden, die als doelstelling heeft "het mee tot stand helpen brengen van een samenhangend be leid gericht op vermindering van werkloosheid en nadelige aspecten ervan, met name onder diegenen, voor wie arbeidsinspanning bijzon dere problemen met zich meebrengt". Ondanks winterse taferelen als hierboven is de lente toch onstuit baar in aantocht. Daarvan getuigt het plaatje, dat in de Beemster werd geschoten: een lammetje in de wei. De eerste tekenen van een naderende weersverbetering Maar voorlopig vriest het nog. ROTTERDAM (SP) De kans dat de binnenvaartschip pers op korte termijn opnieuw tot acties eventueel blok- kades overgaan, is niet uitgesloten. De nog altijd niet tot stand gekomen wettelijke basis voor bodemtarieven in het noord-zuid verkeer en het feit dat de binnenlandse tarieven in België vorige week met tien procent zijn verlaagd (waardoor Antwerpen meer verkeer kan gaan aantrekken) hebben de spanning flink opgejaagd. Leo van Laak leider van de blokkades in augustus en adviseur van de Onafhankelijke Nederlandse Schippersvakbond noemt de si tuatie "uiterst gespannen". "Grootste probleem is", zegt hij, "het uitblijven van een bodemfcarief. De schippers die niet aan het vrij willige systeem in het noord-zuid verkeer meedoen, varen voor lagere tarieven en benadelen daarmee hun collega's. Ook de Belgische schip pers zitten ons daarmee behoorlijk dwars". Van Laak vindt dat de Commissie Viersen z'n best doet om een oplos sing voor de moeilijkheden te zoe ken. Maar hij vindt ook dat de ge sprekken daarover te lang duren. "Er Is nog geen enkel concreet re sultaat uitgekomen", aldus Van Laak (die niet uitsluit dat hij te zij ner tijd bij acties weer een rol zal spelen). Op de Rotterdamse schippersbeurs is zaterdag onder de bevrachters grote onrust ontstaan over het Bel gische besluit. Er gingen geruchten dat men in geval van nieuwe blok kades in de eerste plaats het Nauw van Bath (toegang naar de haven van Antwerpen) wil dichtgooien. De Commissie Viersen heeft van daag in het ministerie van Verkeer en Waterstaat vergaderd over het eventueel instellen van een beurs- reglement voor het noardawid ver keer. Telefoonkosten niet omhoog HILVERSUM (SP) De maande lijkse kosten voor een telefoonaan sluiting zullen niet, zoals eerder was aangekondigd per 1 april van 22 naar 24 gulden stijgen. Staatssecretaris Van Huiten (ver keer en waterstaat) heeft dit mee gedeeld. Het uitstel van deze tariefs stijging was volgens hem mogelijk geworden door de gerings stijging van de kosten voor levensonderhoud. BELFAST (Reuter AFP UPI) Drie vrouwen zijn gisteravond laat doodgeschoten toen onbekenden een huis in West-Belfast binnendrongen en met hun automatische wapens begonnen te schièten. Het was het ergste incident in vier dagen van bomaanslagen en straatgevechten na het overlijden in een Britse gevangenis van de Ierse republikeinse guerrillastrijder Frank Stagg. De namen van de drie doden zijn: mevrouw Mary Sloan (50), haar dochter Mary (19) en de vrien din van Mary, Doris McGrath (23). Toen de overval geschiedde waren nog twee leden van de familie, een dochter van mevrouw Sloan en een tante, in bed, zij liepen een ernstige shock op en zijn ook naar een zie kenhuis gebracht. Het pand waar de misdaad ge schiedde is een boerderij die dicht staat bij een wijk waar voorname lijk protestanten wonen. In de Noordierse stad Belfast heb ben Britse militairen gistermorgen een man gedood en twee gewond, aldus legerwoordvoerders. De Britten hadden het vuur geopend op het voertuig van de slachtoffers, die in een protestantse wijk op voorbij gangers schoten. Volgens de woord voerders was de auto in een ander, katholiek deel van de stad, gestolen. Voorts is in Belfast een leger kamp met mortiergranaten beschoten, er vielen geen slachtoffers. Het was de tweede maal dat het kamp het doelwit was van een aanslag. Anderzijds is in de Britse hoofd stad Londen zaterdagnacht opnieuw een bom ontdekt, de derde sinds de dood van IRA-hongerstaker Frank Stagg. Even eerder was een bom ont ploft in een vlak in de buurt van de onontplofte bom gelegen gebouw. Bij deze explosie, de eerste in Lon den in bijna vier maanden, werd nie mand gewond. Vrijdagavond was een bom gevon den in het metrostation Oxford Cir cus Volgens de politie waren er hon derden slachtoffers gevallen als de bom DINSDAG EN WOENSDAG BU ALBERT HEIJN 13* UL/Lbliili LÜLW/AIUJU 20 PAGINA'S De familie van Piet Kleine terug in Hollandsche veld. In feeststemming z bruck teruggekeerd. Met de medailles van Piet. Vol trots getoond door van Piets verloofde (tweede van links) en zijn zus Ria (r.). Toch nog Olympisch goud voor Nederland. Na de mislukte pogin gen van Dianne de Leeuw en Hans van Helden had eigenlijk niemand meer op een gouden plak gerekend. Behalve dan Piet Klei ne, de boomlange Drent, die. na alle perikelen rond de 1500 meter, uiterst gemotiveerd aan de start verscheen voor de 10 km. Reeds verzekerd van een zilveren medaille op de 5000 meter en met de wetenschap, dat de vorm er was begon Kleine aan zijn poging de bijzonder scherpe tijd (14.53.30) van wereldrecordhouder en grote favoriet Sten Stensen te verbete ren. Het leek een onmogelijke op gave voor de man die een beste persoonlijke prestatie van 15.19 achter zijn naam had staan, nota- bene gevestigd op de superbaan van Davos. Maar Piet Kleine nam wraak. Wraak op de Noren die eerder zoveel geluk hadden ge kend in dit toernooi. Wraak op de ijsmakers, die hij bewees hoe be langrijk het is dat de omstandig heden voor iedereen gelijk zijn en wraak tenslotte op degenen, die het vertrouwen in zijn coach, Leen Pfrommer, hadden opgezegd. In een prachtige cadans reed Piet Kleine een fabuleuze tien kilome ter. Zijn tijd, hoe vreemd het ook moge klinken, moet hij achteraf als een teleurstelling hebben er varen. Piet Kleine kwam achten twintighonderdste van een secon de tekort om zich wereldrecord houder te mogen noemen. In elk geval hebben de verrichtin gen van de Nederlandse schaat sers ervoor gezorgd, dat er een ware stormloop losbrak op de 15.000 resterende staanplaatsen voor het wereldkampioenschap, dat eind deze maand, 28 en 29 fe bruari, in Heerenveen wordt ge houden. Vrijdag was de kaart verkoop begonnen: zaterdag was het hele stadion uitverkocht. De internationale schaatsunie gaat alsnog met de NOS onderhande len over een TV-uitzending. In de eredivisie van het betaalde voetbal zorgde De Graafschap voor een stunt door titelkandidaat Ajax de voet dwars te zetten. In Doetinchem verloren de Amster dammers met 21. Op regionaal voetbalniveau viel de tweede seizoenwinst van UVS te noteren. De Leidse amateurhoofd klasser won met 10 van De Spartaan. PAGINA'S 9-15 j*itm Piet Kleine in een flinke sneeuwbui door Leen Pfrommer geleid in zijn jacht op goud. I

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1