goed voor 1-0 winst Raboen: Zo is er geen lol meer aan Boom uitblinker bij LFC Randstad Sport in zorgen NOORD WIJK HAALT UIT: 6-2 De Spartaan onderschat Leidenaars ('-elftal MAANDAG 16 FEBRUARI 1976 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Zwaar bevochten 1-1 bij DHC DELFT Het tweede klasse duel DHC—LFC leek vyf minuten voor het einde een spectaculaire ontknoping te zullen krijgen. Na dat de Leidenaars tevoren met de grootste moeite een 1—1 stand in tact hadden weten te houden kre gen zij in de 85ste minuut plotse ling een riant uitzicht op de over winning. Aad Neuteboom besloot een solo. waarbij hij vier vijf te genstanders te glad af was, met een schot, dat doelman Jan Schriere van DHC bijna verraste. De Delftenaar wist nog Juist te redden, maar kon niet voorkomen dat de bal voor de voeten van de volledig vrijstaande Wim Gubler sprong. Met een uit positie zijnde doelman voor zich deponeerde Gubler de bal echter op de zij kant van de paal. Een overwin ning zou voor LFC overigens wel wat te veel van het goede zijn geweest. Vooral in de eerste helft had de ploeg het aan haar keeper Peter Boom te danken dat DHC zich niet in een vroeg stadium verzekerde van de winst. Boom stopte de alleen voor hem versche nen Frans Verstraaten af en rea geerde eveneens uitstekend toen Jack Vaes en Harrie Damen in riante posities probeerden te sco ren. Tegen de verhouding in nam LFC na twintig minuten zelfs de leiding. Uit een voorzet van Ger Nagtegeller kopte Hans Kruyff de bal langs doelman Schrierd: 0—1. Het antwoord van DHC volgde drie minuten voor rust. Sjef de Poorter kopte raak na voorberei dend werk van Harrie Damen. Protesten van LFC, dat van me ning was dat de bal by het doel punt met de hand was gespeeld, werden door scheidsrechter Knip- meyer weggewuifd. Ook in de tweede helft stelde DHC zich erg offensief op. Doelman Boom, goed geassisteerd door zijn verdedigers René en Sam Holswilder, Wim van Dijk en Frits Rijsbergen, hield echter stand. De beste kans kreeg LFC nog. Wim Gubler verhinderde echter dat het duel alsnog van een geflatteerde uitslag werd voor zien. De DHC'er v. d. Velden werd wegens aanmerkingen op de leiding officieel gewaarschuwd. DEN HAAG De noodgedwon gen winterstop heeft nooh Texas D.H.B. noch Randstad Sport goed gedaan. Beide ploegen leken geen stap meer te willen zetten dan strikt noodzakelijk. Het duel draaide dan ook al snel uit op een slaapverwekkende vertoning, zonder hoogtepunten. Pas toen Jan Zwarts na rust plaats maak te voor Fred Prosman, kreeg de strijd een positieve wending. Nog geen minuut nadat hij in het veld was gekomen scoorde Prosman de winnende treffer voor zijn ploeg 1—0. De afwezigheid van Mugge (va kantie), Van der Zwan (ge schorst» en Albers (dienst bij de politie) zullen wellicht debet zijn geweest aan het zwakke, fantasie loze spel van de Voorschotenaren, maar toch zouden de spelers, die gistermiddag door trainer Kan tebeen de wei in werden gestuurd, tot een aanzienlijk betere presta tie zijn gekomen, indien zij een grotere inzet hadden getoond. Slechts sporadisch trok Randstad ten aanval en alleen door de tech nische onkunde van de tegenstan der bleef de bril/stand voorlopig gehandhaafd. De strijd speelde zich voornamelijk af op het mid denveld en werd gekenmerkt door veelvuldig en onnodig balverlies aan beide zijden. Slechts éénmaal ontstond er uit een aanval van Randstad werkelijk gevaar. Vlak voor rust speelde Loek Helder zich knap vrij en ging alleen op doel man Van der Eist af. Hij speelde de bal echter iets te ver voor zich uit en het leder werd alsnog een gemakkelijke prooi voor Van der Eist. De tweede helft gaf een vrij wel identiek beeld te zien. Op het moment dat Kan-tebeen Ipenburg uit het veld haalde voor Zaanen, werd bij Texas, Zwarts voor rou tinier Prosman gewisseld. Pros man openbaarde zich als rust- brenger in dte Haagse ploeg. Na zeer goed voorbereidend werk van Gordeau, liet Prosman doelman Carry van Reenen kansloos. 10. Enkele minuten na dit onver wachte, maar toch wel verdiende doelpunt, liet Van der Berg van Reenen voor de tweede maal kansloos, maar scheidsrechter Gudde keurde dit doelpunt af we gens buitenspel. PETER DE WEKKER wmmV LEIDEN Ondanks het op papier pP toch niet zo slechte 0—0 gelijke spel «reL* K V- JU tegen koploper Olympia was LDWS- i trainer Melbi Raboen na afloop van i JF het duel zeer droef gestemd. „Waar- Jp |||l deloos", compleet waardeloos", was r- Vliet. „Voor mij hoeft het zo niet .JT van profiteren. Begrijpelijk, want als x Je ziet onder wat voor condities wij ll^lllimlM 11» moeten trainen, valt dat gelijke spel achteraf gezien nog honderd procent v>: ÉpK - '••rp'Al' 11 mee. We hebben vier weken stil ge- I - -A".Vs- Wilpllllil waMgë lililË fflPr staan en welgeteld twee keer iets *4*1 *^1^8 kunnen doen en dan nog wel onder zeer slechte omstandigheden. Ja, en I-'«4.Jwaar blijf je dan met Je mooie trai- ningsschema's, Je ideeën over ge- groepeerd voetbal, Je hele planning. I De Jongens kunnen er niets aan ldoen. de gemeente is de schuld. Trai- v hmmwiiwhi -*m>.:-n€n 0p een parkeerplaats en dan op Bram de Roode wordt, net buiten het strafschopgebied, door Olympia-voorstopper Govers, onregel- zondag goed spel verwachten. Dat mentair afgestopt. Ger de Roode kijkt toe. kan toch miet, dat is toch belache- lyk", zo spuwde een verontwaardigde Raboen zijn gal. Inderdaad was het niet best wat LDWS voor een handjevol toeschou wers presteerde. Slechts de passes, ongetwijfeld een gevolg van het fre quente spelen van zaalvoetbal, waren over het algemeen goed verzorgd. Conditioneel kon LDWS slechts met de grootst mogelijke moeite overeind blijven. De benodigde extra „lucht" om aansluiting tussen de linies te bewerkstelligen of om een doeltref fende combinatie op te zetten, ont brak. Tot een gevaarlijke aanval kon de geïsoleerde LDWS-voorhoede al thans niet komen. Twee afstand schoten van Cees de Roode waren, in offensief opzicht, de enige wapenfei ten van betekenis. Gelukkig voor de Leidenaars ver keerde het veel beter op deze wed strijd geprepareerde Olympia in een bar slechte vorm. De Gouwenaren konden hun hoge positie op de rang lijst in ieder geval geenszins waar maken. Net ais bij LDWS was de LEIDEN Hoewel het gehele voet balprogramma zaterdag werd afgelast zijn toch nog heel wat clubs in actie gekomen. RCL oefende tegen de eer steklasser Zwart Wit '28 in Leider dorp en wist de Rotterdammers vry gemakkelijk op 0—0 te houden. Noordwijk haalde „thuis" uit tegen de betaalde jeugd van FC Amsterdam (6—2), Quick Boys versloeg met 51 de derdeklasser Bolnes, Randstad Sport en Rijnsburgse Boys hielden elkaar met 3—3 in evenwicht en Kat wijk klopte Groote Lindt met 21. Noordwijk FC Amsterdam C 6—2. Een vlot scorend Noordwijk heeft weinig moeite gehad met het in de hoogste afdeling van de betaalde jeugdcompetitie op de vijfde plaats staande FC Amsterdam-C. De Am sterdammers namen weliswaar via Bommel al ha vijf minuten de lei ding, maar waren daarna niet opge wassen tegen een soepel combinerend Noordwijk. De ploeg van trainer Eel- man, die eindelijk weer de beschik king had over Cees Spaanderman, liep door goals van Ruud Bröring, Kees Karstens (2x) en Cees Spaan derman uit naar 4—1, alvorens Am sterdam kort voor rust voor de twee de maal scoorde. In de tweede helft tekende Albert Spaanderman al snel voor 5—2, waarna Ruud Bröring uit een indirecte vrije trap de eindstand op 62 bepaalde. Quick Boys Bolnes 5—1. Quick Boys heeft derdeklasser Bolnes lange tijd naast zich moeten dulden. Tot twintig minuten voor tijd was de stand gelijk. Pas toen wisten de Kat- wijkers de doelpuntenmachine op gang te brengen. In de gelijkopgaande eerste helft nam Quick Boys na 20 minuten via Jaap Hoek de leiding. Tien minuten later leidde een mis verstand in de Quick Boys-defensie tot de gelijkmaker van Troost. Quick Boys, dat de op vakantie zijnde Wim v. d. Plas miste (zijn vervanger was Ben de Waal), werd na rust sterker, maar wist het overwicht pas in de 25ste minuut in de score tot uitdruk king te brengen. Met een kopbal zorgde Jaap Heerikhuisen voor 2—1, waarna Nico Kuyt, Arie Verdoes en nogmaals Heerikhuisen (penalty) de voorsprong uitbouwden. RCL Zwart Wit '28 0—0. RCL heeft het een klasse hoger spelende Zwart Wit '28 gemakkelijk op afstand weten te houden. De Leiderdorpers kregen in dit gelykopgaande duel zelfs nog de beste kansen. Bas Ederveen ver speelde de bal echter, nadat hij door een solerende Leo Holl in kansrijke positie was gemanoeuvreerd en Wally van Haver miste vlak by het Rotter damse doel ternauwernood een voor zet van Leo v. d. Berg. Katwük—Groote Lindt 2—1. Katwyk heeft met derdeklasser Groote Lindt nogal wat problemen gekend. Voor rust toen van krachtsverschil nauwe- lüks sprake was, nam Katwyk via Arnold Boers (kopbal na voorzet van Jan v. d. Plas) weliswaar de leiding, maar Groote Lindt kreeg mogeiyk- heden genoeg om langszü te komen. Zover kwam het niiet. Katwyk, dat na rust wat geïspireerder speelde, liep tien minuten voor tyd uit tot 2—0 door een doelpunt van Huyg Schaap en pas kort voor het einde kwam Randstad Sport Rijnsburgse Boys 33. Rynsburgse Boys is niet verder gekomen dan een 3—3 gelykspel tegen het één klasse lager spelende Rand stad Sport. De Ryns burgers begonnen overigens voortvarend en namen dankzy Leo Pluimgraaff en Jac. den Heyer een 2-^-0 voorsprong. Tien mi nuten voor rust scoorde Aat Keyzer tegen. In de tweede helft nam Rand stad Sport al snel de leiding door goals van Arie Mol en Johan Kooy. In de slotfase herstelde Rynsburgse Boys zich echter. Bas v. d. Berg te kende voor 3—3. Invaller-doelman Koen de Jager van Randstad stopte tenslotte een penalty van Anne Ouwersloot. verdediging redelyk goed georgani seerd, maar dat was dan ook alles. Eenmaal over de middeniyn geko men liet het telkens fout. „Ze waren doodsbang voor ons", verklaarde Melbi Raboen. ,Dait is wel ons ge luk geweest. In de uit weds tr yd had den we ze volledig in onze greep. Daar zyn ze zo te zien aardig van geschrokken. Als ze geweten hadden, dat wy zo slecht voorbereid aan de start waren gekomen zouden ze het zeker anders gespeeld hebben. Met alle gevolgen vandien, want ongetwij feld zouden wy dan het loodje heb ben moeten leggen. Je kon zien hoe weinig zelfvertrouwen die spits (Boogaarts red.) had toen hy vlak voor tijd alleen op Wim Visser af ging. Hy schoot op de paal. maar het had zeker een doelpunt moe ten zyn. Nee. het is niet leuk meer SCHERMEN Hans Sauerbier van zaal Visser uit Amsterdam heeft gisteren in het schermcentrum te Den Haag verrassend het voor de dertigste keer gehouden sabeltoer- nooi om de bevrijdingsbeker gewon nen. Tweede werd nationaal kam pioen Eddie Ham. BILJARTEN Het treffen tus sen Stella Artois uit Goor en Feller (Egmond aan zee), de twee koplo pers in de topteam biljartempetitie, heeft in Goor een overwinning van 60 voor Stella opgeleverd. De ploeg udt Goor heeft na zeven wedstrij den nu tien punten voorsprong op Feller. VOETBAL Doordat het gene zingsproces meer tijd vergt dan de artsen hadden voorspeld, zal direc teur Wim Beltman zijn werkzaam heden bij FC Groningen voorlopig niet kunnen hervatten. Wim Belt man is al een paar maanden onder doktersbehandeling. Daar zullen nu waarschynlijk nog wel een paar i bij komen. Teleurstellend gelijkspel van Blauw Zwart ROTTERDAM Onder het toe ziend oog van de bondscoach van de amateurs, Arie de Vroet heeft Blauw Zwart een enigszins teleur stellend gelykspel behaald by het Rotterdamse Neptunus: 1—1. De bondscoach, die enkele voor Neptunus uitkomende discipelen gade sloeg, verklaarde na afloop van het alles zins acceptabele duel dat de Wasse- naarse ploeg in de eerste speelhelft zeker een 40 voorsprong had kun nen nemen. Daarmee sloeg De Vroet de spyker op de kop, want ook Blauw Zwart, dat by aanvang van de wedstrijd nog biy geweest zou zyn met een gelykspel, moest erkennen dat het veel te slordig met de doel- rype kansen was omgesprongen. De eerste kans kwam al meteen in de eerste minuut, toen Ren van der Ham voor open doel tegen de paal schoot. Blauw Zwart, dat Pim West geest wegens griep moest missen en in Jules van der Brecht een goede invaller had, domineerde in de eerste helft. De aanvallen rolden soepeitjes naar het Neptanus-doel en de Rot terdamse goalie had, in tegenstelling tot collega Peterse, een zware mid dag. Toch wist hy zyn doel dertig minuten lang schoon te houden, maar toen was het gedaan. Een voor zet van Frank Karremans belandde via het hoofd van een Neptunus- speler voor de voeten van Siem van der Ham die onhoudbaar inschoot: 0—1. Na de thee ging het een stuk min der met Blauw Zwart, dat langzaam terrein moest prysgeven aan Nep tunus, dat in de twintigste minuut een aanval met succes bekroonde. De uit zyn doel gelopen doelman Pie- terse had geen kyk op de door Pim Giezen ingeschoten bal, die onder hem doorschoof in het net. Na de geiykmaker ging Neptunus behou dender spelen waardoor er voor Blauw Zwart geen doorkomen meer aan was. De 1—1 eindstand was achteraf een tegenvaller voor Blauw Zwart. LEIDEN Spartaam-traQ'ner Joop van Stoffelen neemt tussen de oefenmeesters van clubs in de amaiteurhoofdklasse A een aparte plaats in als het op de beoordeling van UVS aankomt. Waar vrijwel elke tot nu toe ontmoete trainer bijna gegeneerd zijn spijt be tuigde als diens team UVS weer een stapje dichter naar de mogelijke degradatie had ge leid. „Het zou toch jammer zijn als zo'n ploeg eruit zou moeten"), d'aar stelde Van Stof felen keihard vast dat UVS op hem was overgekomen als een van de zwakste ploegen van de hoogste amateursafdeling. „Niet vooruitgegaan ook in vergelijking met onze eerste wedstrijd die wij met 40 wonnen: nog altijd een van de zwakste", oord'eeldè dfe oud- international. Dat zijn zoveel hoger geklasseerde elftal inmiddels met I0 was versla gen in de Kikkerpolder, een uitslag waarmee De Spartaan er nog hoogst genadig was af gekomen, kon zijn mening niet positief beïnvloeden. Spartaan-doelman Geel heeft ver buiten zijn goal foutief ingegrepen en is nog niet terug om te voorkomen dat Piet van Putten (r.) voor UVS scoort. Centrumverdediger Dombroek kan de 10 ook niet meer verhinderen. Poor Paul de Tombe Helemaal onbegrypelyk was dat niet. Teruggebracht tot de essentie viel het voetbal van UVS gistermid dag te kwalificeren als „slecht", maar het leverde wel twee punten op. Een typering, die ook door de Leidse trainer Gerard Désar als kernachtig werd ervaren. In het stadium waarin alleen het verzame len van punten telt, kon hy pro bleemloos meegaan met die stelling. Zei hy: „Wat my betreft blyven we achteruitgaan, als we maar punten blyven halen". Een begrypelyk uitgangspunt nu de kans op lyfsbehoud al zo gering is. Een overwinning als op De Spar taan, toch behorend tot de top-drie, is in deze fase byzonder kostbaar en stimulerend. Zeker als zo'n zege is behaald dank zy een niet aflatende werklust. Want dat moest UVS wor den nagegeven. Het spel mocht dan achteruit zyn gehold in vergelyking met vele (verloren) partijen van voor de ystyd, ondanks al die tegenslag bleek de werkmentaliteit niet aan getast. In het voetballoze tydperk hebben de Leidenaars voornamelyk op vaardigheid en kracht geoefend; ijver, inzet en conditie bleken de wa pens waarmee de tweede seizoen winst kon worden geboekt. Mede om dat De Spartaan van een misplaatste hoogmoed blyk gaf, tot grote erger nis van Van Stoffelen. „Ze hebben het veel te gemakkelyk opgevat, dachten dat het allemaal wel van zelf zou gaan. Dat is toch geen voet ballen meer wat ze hebben gedaan. Wat een stel slampampers. Het enige excuua is dat ze op zo'n hard veld niet uit de voeten kunnen, maar voor de restEigenwys dat ze zyn. Honderd keer zeg je dat ze dat niet moeten doen, maar toch blyven ze proberen een mannetje te passeren. Ook al springt die bal daarna steeds weer weg". Wat er ook kon worden aange merkt op het spel van UVS, het was in ieder geval beter aangepast aan de terreingesteldheid dan dat van de partners in het povere treffen. Wel iswaar kwam in het „langeballen"- voetbal een combinatiespeler als Mattie Kantebeen (verkozen boven de later nog voor v. d. Heiden in gevallen Henskens, „omdat hy altyd rustig kan blyven") nauwelijks tot zyn recht, rennende spitsen als Ver ver en Van Putten konden eindeiyk weer eens de vruchten plukken van hun grote actieradius. Vooral Van Putten, die iedereen Inclusief zich zelf waarschynlyk verraste met een paar uiterst „oorspronkelyke" acties, die nog byna treffers op leverden ook. Désar: „Wij weten soms ook niet wat hy gaat doen". Halverwege de eerste helft wist Van Putten dat zelf nog wel, nadat Spartaan-doelman Geel gehoor had gegeven aan zyn eigen oproep „laat gaan" Fred Fi- lippo de bal voor zyn graaiende han den had weggekopt en Van Putten simpel hard op 10 kon mikken. Even na de pauze zal Piet ook zelf niet hebben gedacht zoveel gevaar te kunnen stichten met een verre vuurpyi, die via de onderkant van de lat en de handen van de verbou wereerde Geel het doel uitsiste. Geel had trouwens vaker assistentie no dig. Vleugelverdediger Biezenbeek had zyn doelman al voor de pauze op de doellijn moeten bijstaan <na een inzet van Lagendyk) en mid denvelder Huisman moest in de tweede helft ook al reddend werk opknappen toen Van Putten de bal ineens naar de hoek joeg. De Spar taan kon UVS slechts eenmaal in zulke hoge nood brengen. „Gaten- dichter" Bert Kort bracht de cor rectie aan toen doelman Sloos ai gepasseerd was door Keizer. Voor het overige slaagde De Spartaan er niet in de hoge positie waar te ma ken, wist geen enkele speler zich aan de straffe dekking te onttrekken, ook niet nadat Biezenbeek en De Groot waren uitgewisseld voor Hol ster en Kool. Vervangingen die noodzakelyk waren wegens blessures, „maar", zei Van Stoffelen, „ik had er toch wel twee gewisseld. En^an alleen omdat dat het maximum aan tal is. Ik had er wel vijf kunnen uit zetten". Désar had zulke problemen niet gekend, zag de winst als een licht puntje, een opsteker „omdat ik De Spartaan een kanjer van een ploeg vind. Misschien is dit het begin van een gedeeltelyk herstel".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12