Bij Leger des Heils: 'inpakken en weg wezen' «UjUUIIIWWB KERKDIENSTEN Verzameldrift leverde zending al f 10.000 op ROEIEN Rus schrijft paus over vervolgden PAGINA 4 ZATERDAG 14 FEBRUARI 1876 LEIDEN Een Leger-des-Heils-officier heeft het voor recht, zich soms met Abraham, de vader van alle gelovi gen, te mogen meten. Die kreeg ook de opdracht zijn woon plaats ras te verlaten en te gaan naar een land dat hem nog gewezen zou worden. Verrassing Omstreeks 20 januari bezorg de de post de 28-jarige kapitein H. J. Ruysink, bevelvoerend officier van de bloeiende en boeiende af deling Amsterdam-Slotermeer, de koel-zakelij'ke mededeling van het hoofdkwartier, dat hij zich met vrouw en kinderen (respec tievelijk 30, 3Vi en lVfc jaar) ge reed moest maken voor vertrek. De verhuizing was ook al gere geld: op 5 februari zou het moe ten gebeuren. De nieuwe stand plaats bleef nog een verrassing. Pas een week later hoorde ka pitein Ruysink, dat het Leiden werd, een stad waarvan alleen de geografische ligging en de aan wezigheid van een universiteit hem beeknd waren. Kapitein Leyssenaar die drie jaar het Leidse korps had mogen voorgaan op de weg des heils, verging het evenzo, maar hij ging richting Amsterdam-Slotermeer. Het was gewoon een "ruiltje". Hun wegen kruisten elkaar bij de verhuiswagen, waar de nieuwe Kapitein Ruisink en zijn vrouw, nu met standplaats "Lei den". Een verrassend snel verlopen overplaatsing. man van Leiden met inladen kon beginnen toen de spullen van Leyssenaar op straat stonden. Zo gaat dat bij het Leger des Heils. Het kent nog het gewillig volgen van de roepstem, de blij moedige gehoorzaamheid aan het bevel. Alleen als ze een heel an dere positie voor Je op het oog heb ben, bijvoorbeeld maatschappe lijk werk of een kantoorbaan, wordt er van tevoren met Je ge praat. Maar blijft je functie on veranderd, dan is het parool: in pakken en wegwezen. Vacatures Een Leger-offlcier kan over zo'n handelwijze nooit verbolgen zijn. Hij weet, dat hem dat in zijn loopbaan menigmaal kan overko men, al moet de nieuwbakken, baarddragende bevelvoerder van het Leidse korps wel zeggen dat het in dit geval uitzonderlijk snel is gegaan. "Naar het werk toe gezien heeft dit het voordeel dat er geen enkele afdeling zonder voorganger zit. Een kerkelijke gemeente kan het Jaren achtereen zonder pre dikant moeten doen. Ze kunnen wel tien beroepen uitbrengen, maar als niemand er zin in heeft of zich ertoe geroepen voelt, blijft zo'n plaats leeg, met alle gevol gen van dien. Waar in het Leger een voorganger nodig is, wordt gewoon iemand ingezet. De laatste tijd doen zich ook bij ons wel vacatures voor, maar dat komt dan door een tekort aan of ficieren. Dan kan alleen de oplei ding in Amstelveen daar nog in voorzien. In persoonlijk opzicht hebben die overplaatsingen het voordeel dat Je Je werk ook als 'n stukje leiding blijft zien. Je hebt het in Je loopbaan niet alléén voor het zeggen. Er is altijd iets "van hogerhand" bij. Op zulke ogenblikken word Je Je dat weer bewust". Ondoenlijk Vijf jaar lang is kapitein Ruy sink met zijn vrouw bevelvoerend officier in Slotermeer geweest. Voor het Leger is dat een lange periode. „Vroeger veranderde je gemid deld om de twee jaar van stand plaats. Nu,gaat het toe naar ge middeld vier jaar. Ze hebben wel gemekt, dat te snelle over plaatsingen onrust in de afdelin gen brengen. Je hebt toch ze ker een jaar nodig om je in te werken, vooral als de plaats je onbekend is. Voor officieren met een gezin is het helemaal ondoenlijk, om de paar jaar te moeten verhuizen. De kinderen moeten steeds maar weer naar andere scholene en raken ook steeds hun vriendschappen kwijt". Maar de jonge kapitein zou ook niet te lang aan een korps wil len blijven hangen. 'Door je manier van werken sta je erg dicht bij de mensen. Dat geeft een sterke betrokken heid. Als je dan niet wordt los gemaakt, kan dat een belasting worden. Wij moeten bijvoorbeeld elke zondag twee dienste leiden. Het is zeker niet ondenkbaar dat je na een aantal jaren min of meer uitgepraat raakt en op een plaatselijke situatie uitgekeken. Je hebt die verandering dan hard nodig, wil je fris blijven. Van de officier wordt niet alleen ver wacht dat hij de afdeling orga niseert maar ook stimuleert". Tocht viel het kapitein Ruysink die uit een Zutphens Leger-des- Heils-gezin is voortgekomen en die zijn Hilversumse vrouw op de Leger-kweekschool in Amstel veen leerde kennen, moeilijk Slo termeer vaarwel te moeten zeg gen. „Levend" "Een mooie, levende afdeling. Met een nieuw centrum, een groot muziekkorps, zangkoor en jeugd koor en een sterke gerichtheid op het bezoeken van alleenstaan den, bejaarden en chronischzie- ken. Toen ik er twee jaar zat, konden we een compleet kerkcom- plex aankopen, dat nog maar tien jaar oud was. Mede door de ver huizing daarheen heb ik er zo lang gezeten. Het liep goed. Maar ook dan moet je eens weg". Het bevel om zijn tent nu in Leiden op te slaan is voor het echtpaar Ruysink geen teleurstel ling geweest. "Wij zien een overplaatsing van groot naar kleiner niet als een terugzetting. Leiden is aanmerke lijk kleiner dan de afdeling Slo termeer, maar het korps hoeft niet groot te zijn en het huis en de zaal niet fraai, als de sfeer maar fijn is en je het gevoel hebt, mensen te hebben gevonden met wie je goed kunt samenwerken. De start in Leiden is hoopgevend geweest. We hebben gemerkt dat het vrouwen- en bejaardenwerk hier degelijk in elkaar zit en veel belangstellenden trekt. Zonder de indruk te willen ge ven dat wij hier met een pro gramma gekomen zijn, geloof ik wel dat er een paar punten ziin die de komende jaren speciale aandacht zullen vragen, zoals be paalde vormen van Jeugdwerk en het gebouw aan de Hooigracht Als het aangekochte pand naast ons gebouw aan de bestemming "woonruimte" mag worden ont trokken, komt er een verbouwings- plan, waarvan ook de grote zaal deel uitmaakt". Kluwen Kapitein Ruysink weet na lut tele dagen Leiden al vier dingen van deze stad. Dat is sinds zijn benoeming een vermeerdering van kennis van honderd procent. Toén kende hij alleen de ligging van Leiden aan de Rijn en zijn naam als academiestad. Nu weet hij óók, dat je in deze stad, als je haar een beetje wilt leren ken nen, met een auto niets uitricht. Voor een vreemdeling is zij een onontwarbaar kluwen. Maar be langrijker voor hem is de we tenschap dat hij hier een Leger afdeling heeft aangetroffen waar mee hij de toekomst aandurft. Het korps Leiden en zijn nieuwe kapiteins, ze zullen elkaar "wegwijs" maken. S J. DE GROOT ds. Hoff. Geref. Vrijg. BV 10 ds. Rou- kema, 7 ds. Cornelissen, Geref. Gem. 10 en 5. 18 febr. 7.30 ds. Bac. Volle Evang. Gem. 9.45, Soefle 4 nam. Koudekerk Herv. 10 ds. Hoogen- dljk, 7 ds. Honnef te L.dorp. Geref. 10 stud. Marekerk 10 ds. De Jong, 5 ds. Ktusener Zeist. Mar. kerk 10 ds. Kool stra. Koningskerk 10 ds. v.d. Schoot, V.schoten. Bethl. kerk 10 ds. v. Mals- sen L.dorp. Bevr. kerk 9 ds. Wagen voorde, Vredeskerk 10 ds. Steenstra. Waalse k. 10.30 ds. Clavaue, acad. zle- kenh. 10 ds. Brederveld. dlac. huls 10.30 ds. Pannekoek. Jeugdkapel Vre- desk. 10 hr. Segaar. jeugdkapel G Herder zie Hoogl. kerk, Meren wijk 10 en 11.30 pastoor Van Well. Geref. kerk Zulderk. 10 dr. Wind, 5 ds. N.wijk. 5 ds. Koolstra. Mar. kerk 10 ds. Koolstra. 5. dr. Wind. Bevr. kerk 10.30 ds. Karstens Den Haag. 5 ds. Slltsma, Groenh. 10 ds. Hortenslus. De Mirt 10 hr. Wiel Inga, Mierennest 10 hr. Spijker. Oeref. K. Vrijg. 10 d.. Chr. Geref. Kerk 1 Gravendeel. RK Agatha zat. 7. zo. 8.30 10 en 11.30, Poelhuls zat. 7, zo. 9 en 11.30, Maria zat. 7. zo. 8.30. 10. 11.30 en 5.30, Engelbew. zat. 7. zo. 7.30, 9.30 en 5.45 Nieuwkoop Herv. 9.30 ds. Oost, L.dorp, 6.30 ds. Bronsgeest. Geref. 9.30 en 6.30 ds. Hiensch., RK zat. 7. zo. vrijg. BV 10.30 ds. is. Sla- Geref. Berg, Bapt. avondm., Bapt. Gem. 9.30 ds. Molle Den Bosch. Mol. Evang. Benthuizen Herv. 9.30 en 6 ds. Den Dikken. Geref. Gem. 9.30 dienst, 2.30 ds. Honkoop, woe. 7.30 stud. v.d. Net Moerkapelle. Bodegraven Herv. Dorpsk. 10 ds. Cirkel Woudenberg, 7 ds. Van 't Veld Ammerzoden. ■■mbé den. 7 ds. De ds. De Vreugd. 7. zo. 9. 10.30 gaai Waddlnxveen, RK zat. 7. zo. 8.45 en Nieuw Vennep Herv. 9.30 kand. den, 7 gemeensch. jeugdd., Pauluskerk 10 ds. Oostinga, Geref. 10 ds. De Wit, Chr. Geref. 10 en 4.30^ prof. v. Gende- febr. Schuurman, Oud-Geref. febr. 7.30, Aktle Kruist. Bureau in Oegstgeest doel van kaartenactie Een fraaie prentbriefkaart uit 1901: kaaswagentjes voor het Waaggebouw in Leiden. De op brengst is voor de zending. OEGSTGEEST/DEN HAAG Verzamelaars van prentbriefkaarten een in getal en hobbydrift duidelijk expansieve bevolkingsgroep hebben in 1975 bij mevrouw M. Jansen-Boas in Den Haag, Wormerveerstraat 52, voor i'n totaal tienduizend gulden aan kaarten gekocht, ter verrijking van hun eigen collecties en, in het voorbijgaan, ook ter versterking van de Oegstgeester zendingskas. In 1974 bracht deze actie, mevrouw Jansen, met volledige in stemming van het zendingsbureau in Oegstgeest, de spil is, nog vier duizend gulden op. Het aantal ver zamelaarsadressen ("mijn klanten") is dan ook, mede na een verhaal over de actie op deze pagina, in een jaar met ongeveer 80 toegenomen en bedraagt nu rond 240. De op brengst in het lopende jaar nadert nu al de drieduizend gulden. Op grond daarvan verwacht mevrouw Jansen dat 1976 over de tienduizend gulden zal heenkomen. Kapitaaltje De organisatie Is nogal eenvoudig. Het zendingsbureau plaatst oproepen in kerkbladen om gebruikte prent briefkaarten voor de zending af te staan. Er blijken steeds weer men sen te zijn die, zonder het te be seffen, in dozen of albums een ka- kapitaaltje aan oude kaarten hebben liggen. Ze doen. er niets mee, weten er ook geen bestemming voor, maar gooien ze toch niet weg. Als ze dan horen dat verzamelaars er best wat voor over hebben en de kaarten voor een goed doel nog een behoorlijk be drag kunnen opbrengen, willen ze er graag afstand van doen. Zo krijgt mevrouw Jansen weke lijks pakjes kaarten binnen, hetzij rechtstreeks, hetzij via het zen dingsbureau en de contactadressen die zij in de loop van twee jaar heeft opgebouwd. In onze omgeving zijn die adressen: mevr. Wesselius, Pesthuislaan 3a Leiden, mevrouw Honders, Dr. De Visserlaan 8 Sas- senheim, mevrouw Kessen, Piet Hein- straat 4 Katwijk, en mevrouw Dom burg, Meije 82 Bodegraven. zoals verzamelaars van oud- en nieuw-Drenthe, andere provincies, klederdrachten, molens, kerken. Er komen nog steeds verzamelaars bij. De laatsten wilden alles heb ben over de ruïhe van Brederode, houtsnijwerk en bijzondere bomen, gevelstenen en Goudse pijpen. Soms vallen er ook af. Er zijn klanten die zelf bedanken omdat ze genoeg heb ben. 't Komt ook wel voor, dat ik ze afschrijf, bijvoorbeeld als ze te traag van bealen zijn of te veel kaarten terugsturen die ze niet kunnen ge bruiken. Vooral dat laatste geeft mij veel administratieve rompslomp; ik moet dan steeds bijhouden wat ze hebben teruggestuurd, om te voor komen dat ik ze de volgende keer dezelfde kaarten zend. Komen ze naar m'n huis om de kaarten zelf uit te zoeken, dan vind fik het niet erg, als 2» er maai* een Spoel; 'ng Nieuwe molen-, kerken- en któder- drachitenliefhebbers neemt mevrouw Jansen nu niet meer aan. Andere zou de spoeling te dun worden. In haar kaartenbak zitten er al 30 voor molens, 23 voor kerken en 10 voor klederdrachten. Voor kaarten van vóór 1940 heeft zij ook genoeg gega digden. Wel zou zij graag in contact komen met mensen die belangstel ling hebben voor knipkunst, Unicef, tentoonstellingen (binnen- en buiten land), kerken in het buitenland en Nederland-in-het-algemee na 1950. In die categorieën heeft zij nog leuk materiaal beschikbaar. Mevrouw Jansen (telefoon nr. 070665341) heeft de Zending in Oegstgeest gevraagd, voor de op brengst van de kaartenactie een be stemming aan te wijzen, liefst een project waarbij hervormden en ge reformeerden samenwerken. Op zolder "Als je een concreet doel noemt, zullen vast en zeker nog meer kaar- tenbeziltters zich melden. Het zou toch Jammer zijn als zulk materiaal renteloos op een zolder bleef liggen. Verzamelaars zijn er blij mee en de Zending kan het geld best gebrui ken". DG Goudse pijpen "Er zijn verzamelaars", vertelde mevrouw Jansen ons, "die maar een paar keer per jaar wat van mij krij gen omdat ze een onderwerp heb ben waarvan niet zoveel materiaal binnenkomt, bijvoorbeeld oud-Hat- tem of paardetrams. Maar anderen stuur ik elke maand een zending, Ds. Chr. van der Leeden te Put- tershoek gaat met emeritaat. Hij was van 1948 tot 1962 hervormd pre dikant in Hazerswoude. Nu wordt hij bijstand in het pastoraat in Vriezen- veen. wie wil deelnemen aan de kerkmuziekdag pp zaterdag 20 maart in Zoeterwoude, moet f10 per per soon storten op giro 1443318 ten na me van W.J. Coenders, Ambachts herenweg 33 aldaar. Vanavond wordt het gerestaureerde orgel (1878) in de Oude Kerk te Voorburg in gebruik genomen. Organist is Wim van der Panne. De Oekraïense priester Vasyl Romanyoek heeft de paus en de Wereldraad per brief ge vraagd. stappen te doen om het lot van allen "die in de Sowjet-Unie onschuldig worden vervolgd" te ver beteren. Hij is zelf tot tien Jaar ge vangenis en vijf Jaar dwangarbeid veroordeeld, omdat hij heeft gepleit voor vrijlating van de Oeikraiense historicus Valentin Moroz. De Amerikaanse nationale Raad van Kerken heeft zich uitgesproken voor opschorting van verdere ontwikke ling van kernernergie, om eerst de bijkomende problemen te kunnen be studeren. Den Harder, 7 ds. Goverts. Herv. 9.30 ds. Goverts, Geref. 9.30 ds. Wijngaarden. 7 ds. Czlria O. Wetering, Chr. Geref. 9.30 en 3 ds. v. Beek Baarn B.-i Bosman, RK Jeroen 8, 10 11.30. Noordwljkerhout Herv. 10 ds. Oegstgeest Herv. Groene K. 10.30 ds. Wagenvoorde en paster v. Vliet, Keuning. Geref. oec. dienst van Schrift en Tafel, Pau luskerk 10 ds. Sasse, Gem. centr. 10.30 ds. Bons. 7 ds. De Haan, gem. centr. jeugdkerk 10.30 ds. t. Linden. Geref. 10 ds. Heemskerk. Geref. K. Vrijg. 9 3 ds. Geelhoed. G. Kerk Vrljp. Berg. Boersema Heerde, RK Laurentius zat. 8.30, 10.30 en 12. aula NH 11.30. boom, Bethelk. 9.30 ds. Verboom, 5 ds. Itterzon, Gouda. Immanuel l 10.30. Zee Herv. Hoofd - Haan O.geest, kapel e. RK Wlllibrordk. zat. Bonaventurakapel zat. I Ade RK zat. 7, 2 denhll R.dam, Ontm. k. 10 ds. Vreug- denhil, 5 ds. Koekkoek, Chr. Afgesch. Den Haag. RK zat. 7 ln kerk. 5.30 I EvanKCiiecentr. Zijl?. 2. •8 Hoef Harderwijk, 0.30 ds. Lefeber s'" phen, Geref. 10 8. Christian Science 10.30, Steen- schuur 6. Kerk van J. C. v.d. Heil. d. L. Dagen 10.15. Steensch. 6, Oud-Kath 10 h mis.. Vrij Kath. 10.30 h. mis. RK Kerken Haagweg r-'-" Versluys. RK Michael 10.30, Ridderhof 8 30. 9.30 t Aarlanderveen Herv. 10 ds. Wolt- haus. 7 ds. Pannekoek Lelden. Geref. r 10.30 ds. Verploeg. 5 dr. v. Santen, Oudsh. weg 10 ds Oort. Slonsk. 9 ds. Verploeg. 6.30 ds. Snoei A.foort. Ge ref Mar. kerk 10 hr. Tenyenhuls, 6.30 ds Hassefras Putten, Salv. kerk 0 en 5 ds. v.d. Kamp, :at. 7, zo. 8.30, 10, 11.30 en 12.45, Jozef ;at. 7. zo. 8.30. 10 en 11.30. Hoogmaile Herv. 10 dr. v. Vliet, De Kaag Herv. 10 ds. Carstens. Rijnsburg. Ontm. Hemstede. Ge ef. 9 ds. v. Halsema. 5 De Vries. RK iat. 7. zo. 9.30 en 11.15. Katwijk aan Zee Herv. N. Kerk Vroegindewey. 6 ds. r Waddinxveen. 6 d. Ree, 6.30 ds. Modde- Catsburg. Pniëlk. 9.30 ds. I Apeldoorn, Gr. luin mnm 5 ds. Warnink. Trlumf. kerk 10 ds. De Vries, 5 ds. Pijlman. Chr. Geref. 10 en 5 ds. v.d. Ent, Geref. Vrijg. 8.30 en 3 Preken hebben soms een lang leven. Af en toe ontmoet ik preek- fragmenten, die gaaf en helder meer dan een halve eeuw heb ben overleefd. Zo b.v. in de herin nering van de man met wie ik dezer dagen sprak. Twee wereld oorlogen, trouwen, kinderen-krij gen, lange werkzame Jaren, ver driet, een onbegrijpelijk verlies waren over hem heengegaan, zon der dat de herinnering werd uit gewist aan een preek. Het ging over een roeiboot en het was ds. Punselie geweest, in een kerk in Leiden, omstreeks 1910. Hij had gezegd: "Het is met het leven als met een roeiboot. Er zijn twee riemen. Op de één staat geschre ven 'bid!' en op de andere 'werk!' Je moet ze beide gebruiken, an dere draai je als een dolle in het rond". Ik merkte dat het me aan sprak, deze beeldspraak. Je hebt heel wat mensen zien doldraaien met één riem. Soms stond op die riem alleen maar "werk!" Man nen met overwerk-mee-naar-huis, bestuursfuncties en nog meer hooi op de vork. Vrouwen, die niet meer kunnen ophouden met schoonmaken in hun huis. Maar ook de andere kant heb Je gezien. Mensen die alleen maar roeiden met de riem van het "bid!" "Zelf kun je niets". Hun taak in maat schappij en gezin vaak vreugde loos gedaan of zelfs verwaar loosd. Twee riemen tegelijk, dat is roeien. En klinkt dat "bid en werk" ouderwets, dan kunnen er ook andere dingen op die riemen staan. Er is ook de riem van "meditatie" en de riem van "maatschappelijke actie". Sommi gen zoeken het in Actie, anderen nemen Meditatie ter hand. Maar valt het soms niet erg tegen wat je bereikt, en kan dat niet komen omdat Je met één riem bent gaan roeien? Iemand schreef deze week: "ik heb steeds het gevoel, dat ik met de verkeerde dingen bezig ben. Ik werk oc hitend, middag en avond, maar ik heb het gevoel dat ik eigenlijk heel anders zou moeten leven. Meer zoals Jezus zegt: zoals de vogelen des hemels en de leliën des velds. Zo onbe kommerd zou ik willen leven. Er alleen maar zijn!". Als ik dit lees is mijn eerste reactie: je roeit met de éne riem en je denkt erover hem los te laten en de andere riem te nemen. Maar hoe wordt Je koers dan? Zigzag en nauwelijks vooruit en gewoon an dersom gaan ronddraaien! Roeien is allebei, tegelijkertijd. Dan kom je vooruit. Bezinning ïn activiteit tesamen, meditatie en maatschappij-opbouw ineen, re laxen en ploeteren hand in hand. De ondertoon van stilte en ont spanning bewaren in alle activi teiten. En andersom ook: alleen godsdienst die in de wereld staat en er niet een vlucht vandaan is. Er moet geroeid worden met twee handen, wil Je ergens komen. Misschien raakt ons dat? J. Happee Cobetstraat 51, Leiden. TeL 131966 Lalleman, Geref. 9.30 hr. v.d. Land, Rijnsaterwoude Herv. 9.30 kand. De Lange, 7 ds. Lindenburg. Chr. Ge ref. 9.30, 2.15 ds. Roos Harderwijk. Rijnsburg Herv. gr. k. 9.30 ds. v. Niel, 5 ds. Stauttener Huizum Jeugdd., v.d. Heijden. RK Ontm. k. 8.30, 11.45 en 6.30, Victork. Var mond Herv. 10 d.. RK zat. 7, 8.30. 10 en 11.30. Herv. Dorpskerk 10 dr. Wiersma, Dorpscentr. 9.30 ds. Cats- burg Katwijk. Geref. 10 en 5 ds. v.d. Meulen HA. Zuid 10 prof. dr. Lam- Bethelk. 9.3 n. 5 Juckema Schevenln- Niel, Geref. Petrak. Damsma, 5 ds. Huisman, Imma- t 10.30. Sassenbelm Herv. 9, 10.30 en 6.30 is. Westra ('s av. zang), Geref. 10 ds. 6.30 ds. Quak Vlanen. Geref. 10 ds. Be- zemer, 6.30 ds. v.d. Helden. RK Lan- geraar zat. 7. zo. 8. 9.30 11 en 12.15. Valkenburg Herv. 10 ds. Rooze, 6.30 ds. Overgaauw, Geref. 9.30 ds. Overgaauw, 6.30 ds. Rooze. G. Kerk Vrijg. 9.30. 5 ds. Hoff. Voorhout Herv. 10 ds. Brokerhof. RK zat. 7. zo. 9. 10.30, 11.45 en 5.30. Voorschoten Herv. dorp 10 dr. Jansen Schoonhoven O.gee Woubrugge Herv. 9.30 Geref. 's morgens ds. Huizebosch, 6.3Ó ds. Bezemer, NPB 7 ds. Oort. Zevenhoven Herv. 9.30 ds. Nico- lal. Geref. 9 30 ds. v. Wijk te Nieuw- RK Janskerk s 11.30. Chr. 10. 11.30 en 6. Rijndijk Meerburg zat. 7. zo. 10. 12 en 6. Zwammerdam Herv. 10 en 6.30 ds. Mostert. Geref. 10 ds. v.d. Heiden, 6.30 ds. Huizebosch Woubrugge. NOORDWIJKERHOUT De af deling Noordwljkerhout van de Nederlandse Christen Vrouwenbond komt bijeen op donderdag 19 fe bruari in gebouw Open Huis aan de Herenweg 2. Aanvang kwart voor acht. Als gaste komt mevrouw M. Marijs-Visser, die een bespreking zal houden over het boek "Vergeef mij Natas ja".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4