mededelingen gemeentebestuur leiden 16 t!m 20 februari '76 Verkoopassistentes swingend leder" amanuensis Haarlemmerstraat 214. Leiden. 071-122614 van Dalen schoenen zoekt voor haar vestiging Haarlemmerstraat 128 te Leidèn, waar schoenen met stijl, schoonheid en karakter verkocht worden Die er voor voelen om onze klanten te bedienen en te adviseren zowel modisch als pasvorm technisch Die niet alleen een goed salaris belangrijk vinden, r in het werk boeiend kontakt, erkenning en ontploo'rng zoeken. Wij bieden u prettig afwisselend werk, 20 dagen vakantie en regelmatig een lang weekend vrij, een leuke spaar regeling en premievrij pensioen. Wiït u meer van ons weten? Maak dan een afspraak. Tel. 071 25585 Vraag dan naar dhr. Flach ook des avonds. li ach kom nou Pa. Die leren motorjas was leuk, in jouw tijd. Neem nou zo'n leren overall, bestaat uit één stuk, dus altijd een beschermde rug. Makkelijke ritssluiting, tot aan de hals gesloten. Extra kniestukken, niet alleen in zwart maar ook in lekkere kleurtjes met bijpassende laarzen, handschoenen en helm. Gewoon lekker swingend zo'n motorpak. Vanaf f 295,op maat gemaakt. ©MPlRDIilLliN HOOIGRACHT 51 LEIDEN, TEL. 122026 Bij de Rembrandt-Scholengemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en. m.a.v.o, kan wegens langdurige ziekte van een van de medewerkers tijdelijk worden Zijn taak zal bestaan uit: het assisteren van de docenten exacte vakken bij practica; het verrichten van kleine technische werkzaamheden binnen de school. Kandidaten dienen bij voorkeur in het bezit te zijn van het diploma LTS-electrotechniek. Het salaris zal, afhankelijk van leeftijd en ervaring, liggen tussen f 1330,en f 1809,bruto per maand. Aanstelling in vaste dienst behoort te zijner tijd tot de mogelijkheden. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van nummer 76009 binnen 10 dagen te sturen aan burgemeester en wethouders, Stadhuis, Leiden. Gemeenteraad 119.301 i het stadhuis. i Leiden uit De gemeenteraad vergadert op maandag 16 februari Agenda: Benoeming van ccn lid van het bestuur van de Stichting Dienstencent de leden van de-Gemeenteraad. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken. Benoeming van een hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Klaproos aan de Telderskade. Brief van de Voorzitter van de Nederlands Christelijke Bond van Overheidsperso neel, afd. Leiden, over onrust onder gemeentepersoneel. Brief van de Dienstcommissie namens het personeel van de Leidse Brandweer over de' invoering van arbeidstijdverkorting. Bouw van een wijk buurtcentrum ten behoeven van de Merenwijk. Aaankoop van de fabriek, het woonhuis en de kantoorruimte, staande en gelegen aan de Bruggestraat 2. Benoeming Geneesheer-Directeur Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest. Instelling van een commissie als bedoeld in artikel 61. lid 1. sub a. van de gemeente wet voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. en de instelling van een stuurgroep, die over de samenstelling, taken en bevoegdheden enz. van deze com missie moet adviseren. Vaststellen van een verordening, houdende regelen, als bedoeld in artikel 4, lid 1, van de Woonruimtewet 1947 en regelen betreffende de aangifte van woonruimte (Woonruimteverordening 1976). Wijziging van de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1975 (achterstallige inkomsten en uitgaven). Brief van de Voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften van de gemeente Leiden ten geleide van de uitspraak van de commissie dd. 17 december 1975, no. 305 (beroepskwestie W. A. Bergers e.a.). Brief van de Voorzitter van de Commissie Beroepschriften van de gemeente Leiden ten geleide van de uitspraak vah de commissie dd. 20 november 1975, no. 303, inzake de beroepskwestie Hocuraih b.v. Verzoeken van het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden om mede werking voor het aanbrengen van verduisteringsgordijnen en het vervangen van de schoolborden ten behoeve van zijn scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Lusthoflaan 2 en de Lorentzkade 15a. Beschikbaar stellen van gelden vtaor de aankoop van leer- en hulpmiddelen voor de openbare g.l.o.-scholen Jan Ligthartschool aan de Damlaan 1 en De Meerpaal aan het Broekplein 5 en voor de uitbreiding van de speelplaats van de openbare kleuter school De Rondedans aan de Bernhardkade 1. Beschikbaar stellen van gelden voor liet treffen van maatregelen tegen geluidshinder van het verkeer ten behoeve van de openbare Marnix van St. Aldegondeschool voor g.l.o. aan de Maresingel 54. Verhoging van de bedragen per leerling over de jaren 1971, 1973.1974en 1975, nadere vaststelling van de exploitatievergoeding over de jaren 1971 en 1973 en nadere vast stelling van het voorschot op de exploitatievergoeding over de jaren 1974 en 1975, ten behoeve van de school voor buitengewoon onderwijs aan slechthorende en spraak- gebrekkige kinderen. Vaststelling van de bedragen per leerling openbare scholen voor gewoon lager on derwijs en buitengewoon lager onderwijs en de bedragen van de vergoeding per leerling voor administratiekosten aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager en buitengewoon onderwijs, voor het jaar 1976. Vaststelling van de bedragen per leerling, bedoeld in artikel 189, lid 5, van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967, voor het jaar 1976. Intrekking van het tweede lid van artikel 64 van hot Reglement rechtstoestand onderwijzend personeel in verband met de vaststelling van eert afvloeiingsregeling voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs. f inanciering van dé voorgenomen zomertentoonstelling in het stedelijk musuem De Lakenhal" "Gheschildert tot Leijden anno 1626". Aanvullend krediet in verband.met de meerkosten verbonden aan het aanbrengen van een centrale verwarmingsinstallatie in molen "De Valk". Beschikbaar stollen van gelden voor een aantal voorzieningen ten behoeve van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Wijziging van de begroting van de gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening voor het dienstjaar 1975, ten behoeve van de uitbreiding van de personeelsinformatie bij genoemde dienst. Vaststelling van een Verordening, regelende het verlenen van tegemoetkomingen aan bewoners bij woningverbetering, krotontruiming en aan bejaarden bij verhui zing. Nota School bioloog Mededelingen: a. onderwijsvormen ih de Merenwijk b. Louise de Coligny-scholengemeenschap in Leiderdorp c. Open school Leiden Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Donderdag 19 februari a.s. om 20.00 uur raadzaal Stadhuis. Agenda: Bereikbaarheid van het centrumgebied van de Merenwijk Restauratie van het Heerenlogementen reconstructie van het Van der Heidecomplex Ontwikkeling van het Schuttersveld Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 december 1975 Aankoop van eigendommen van Klinkenberg B.V. aan de Havenkade en de Minne broersgracht Ontwerp-bestemmingsplan voor het gebied tussen de Rijnsburgersingel, de Nieuwe Mare en de Lammermarkt Verzoek van de Hervormde Gemeente Leiden om een gedeelte van de grond welke zij van de gemeente heeft gekocht aan de Brahmslaan ten behoeve van een kerkgebouw te ruilen tegen eenzelfde oppervlakte in de Merenwijk Voortgang rehabilitatie Haver- en Gortbuurt Uitgifte in erfpacht van gronden aan de Blauwe Vogelweg en aan de heer Kuenen. Nemen van een voorbereidingsbesluit voor het tectyleerbedrijf M.L. Service De Vink. Commissie voor de Beroepschriften De comissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de derde afdeling der commissie, te houden op 16 februari a.s. te 17.30 uur ten stadhuize, kamer 204, uitspraak doen op het beroep van het bestuur van de L.V. en A.V. Roodenburg, p(a Oppenheimstraat 41, te Leiden, tegen het besluit van de burgemeester d.d. 3 januari 1976, houdende weigering van een ontheffing van het sluitingsuur voor de kantine, gevestigd op het terrein van de vereniging aan de Pieter Bothstraat. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis^ dagelijks van 9-12 en van 2-5 uur. Structuurschets Leiden West Vanaf woensdag 18 februari a.s. is bij het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis de ontwerp-structuurschets voor Leiden West verkrijgbaar. Tegen betaling van 2.50 kunnen belangstellenden in bezit komen van dit rapport dat bestaat uit een drietal tekeningen en een toelichting. In de ontwerp-schets worden de hoofdlijnen aangegeven voor de structuur van het gebied tussen de Rijn, de gemeentegrens met Uegstgeest, de spoorbaan Haarlem-Den Haag, het Stationsplein en de Morssingel. De inrichting van dit gebied is destijds vastgelegd in het structuurplan voor de Leidse agglomeratie van 1961. Sinds die tijd hebben zich verschillende ontwikkelingen vol trokken, die een herziening noodzakelijk maken. Een belangrijke rol speelt daarbij de al eerder geopperde gedachte om in het Morsdis- trict (Boekhorst en Koppelstein) woningen te bouwen. Up basis Van allerlei studiemateriaal heeft een gemeentelijke werkgroep nu een schets ontworpen, die als leidraad kan dienen bij de discussie over de inrichting van het westelijke stadsgedeelte. Daarin komen zaken aan de orde als woongebieden, verkeer, groen, buurtvoorzieningen, universitaire bebouwing, winkels, etc. Er is ook een tweede schets gemaakt, waarin enkele alternatieve bestemmingen staan aangegeven. De gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken heeft hieraan al een eerste bespreking gewijd. Voorts zijn de betrokken wijkverenigingen van de inhoud van de schets op de hoogte gebracht. Binenkort zal de commissie voor ruimtelijke ordening het rapport in een tweede vergadering bespreken. Deze vergader ing is zoals gebruikelijk openbaar en zal in deze advertentie worden aangekondigd. Het is de bedoeling van Burgemeester en Wethouders om dit onderwerp op korte termijn in de gemeenteraad aan de orde te stellen. Huursubsidie Commissievergaderingen ►r Economische Aangelegenneden. Dinsdag 17 (ebmari a.s. om 20.08 uur in kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: Vervanging reinigings- en óntsmettingsinstallatie van het upenbaar Slachthuis Modernisering van het laboratorium van het upenbaar Slachthuis Vernieuwing huistelefoonipstallatie van het Upenbaar Slachthuis ïarantiesubsidie voor een op 6 november 1976 in de Groenoordhal te houden mu- ziekshow onder de naam Taptade Leiden Ontwerp bestemmingsplan gebied tussen Rijnsburgersingel, Nieuwe Mare en Lam mermarkt Eindrapport analytisch onderzoek Dienst R.H.W. Mededelingen: Sierbestrating Haarlemmerstraat Advertentie afd. E.A.B. Goudse Veemarkt Jaarverslag S.L.F. 1974 Informatief gesprek over wissel woningen Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Dinsdag 17 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. Agenda: Vei-zoek om mederwerking schoolbesturen Vervanging scholencomplex aan de Haarlemmerstraat Vergoeding ex art 127 der Kleuteronderwijswet over het jaar 1975 Vaststelling exploitatievergoeding bijz. kleuterscholen over het jaar 1974 Beleids- en doelstellingennota 1. G. en J.D. Nota School en Milieu De periode, waarvoor dit jaar de individuele huursubsidie wordt uitgekeerd is onlangs verlengd tot 1 juli a.s. Huurders, die momenteel huursubsidie ontvangen moeten dus voor die datum een nieuwe aanvraag indienen. Formulieren daarvoor zijn op dit moment echter nog niet verkrijgbaar. Verwacht wordt dat deze in de loop van de maand mei beschikbaar zullen zijn. Het Buro Voorlichting wijst belanghebbenden erop dat het geen zin heeft om nu al naar het Stadhuis te komen voor het afhalen van een aanvraagformulier. Te zijner tijd zal in deze advertentie bekend worden gemaakt wanneer de formulieren voor het tijdvak na 1 juli a.s. bij de gemeente gearriveerd zijn. Huurders, die onlangs verhuisd zijn of gaan verhuizen en in aanmerking willen komen voor huursubsidie, moeten binnen drie maanden na de verhuisdatum hun aanvraag indienen. Formulieren daarvoor kunnen bij het Buro Voorlichting worden afgehaald Spreekuur Wethouder Volkshuisvesting Up donderdag 19 februari a.s. houdt de wethouder van Volkshuisvesting A Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur, dat wordt gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur vindt ditmaal plaats in het hulp- en adviescentrum, Arendshorst 19. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners van de Merenwijk, die huisvestings zaken met de wethouder willen bespreken. De wijken, die hierna aan de beurt komen zijn achtereenvolgens de Binnenstad in maart: Meerburg (Rivierenbuurt) in april; Zuid-West in mei; Morskwartier in juni; Noorderkwartier en de Kooi in september; Tuins^adwijk in oktober en de Zeehelden huurt in november. Plaats, datum en tijdstip van deze spreekuren worden te zijner tijd in deze advertentie hekend gemaakt

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 16