Beleidsplanning per computer is moe HEARING LEIDERDORP Herstel riool: 3,5 miljoen agenda Feiten verdraaid en goede naam aangetast Commissie onderwijs vergadert Grote uitgaven voor Wassenaar PAGINA 2. DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 VOORSCHOTEN De Voor schotense carnavalsvereniging "De Forse Caters" organiseert dit Jaar voor de derde maal een car- naveleske puzzelrit. Dat gebeurt op 28 februari aanstaande en de Automobiel Sportclub Den Haag en omstreken is medeverantwoor delijk voor de organisatie. Wed- strijdleiler is ralleyrijder Peter Bastiaans. Alhoewel het niet verplicht is is het toch wel de bedoeling dat de deelnemende auto's versierd wor den. Daarmee zijn prijzen te ver dienen. Het geheel staat in het teken van de Olympiade. De prijsuitreiking vindit plaats Carnaval in Voorschoten op een gekostumeerd carnavals bal, dat diezelfde avond in res taurant De Gouden Leeuw wordt gehouden. Op 21 februari orga niseert de Voorschotense carna valsvereniging een kindercarna val, voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Naast Prins Geert 1 en zijn gevolg zullen er verschillende ar tiesten optreden, waaronder een clown. DONDERDAG Van der Valkbournanweg b. Wereldwinkel, Dlenstwelgeren, 8-10 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Accountant versus Lindenhoeve 'LOTTO'IN LEIDER- DORPSE RAAD... Drie scholen op het Van Alphenplein. Een van de doel stellingen die de Leiderdorpse gemeenteraad zich gisteren stelde was om te voorkomen dat er leegstand van schoollokalen ont staat. Daartoe wil men in Leider dorp in voorkomende gevallen gebruik gaan maken van semi- permanente lokalen. LEIDERDORP In een speciale vergadering van de Leider- dorpse gemeenteraad werden gisteravond in het kader van de beleidsplanning voor de jaren 1976-1979 (het jaar dat Leider dorp volgroeid moet zijn) de prioriteitswaarden van de te realiseren bestemmingen en projecten besproken. Al eerder hadden de raadsleden 'huiswerk' gemaakt door de bepaalde projecten via een puntenstelsel te klasseren op de 'ranglijst'. Het Voorschotense accountants- "De Lindehoeve" de feitelijke on bewonen; Agressie. Jazzballet, 9-10 Apotheken zondagsdienst regio Leiden.» 3 - 13 fel Haven Apotheek, Haven 18, 1 waargenomen Haven Apothee... Tevens op zaterdag kantoor D. W. H. Plan je dreigt kort geding aan te spannen tegen het stichtingsbestuur van het jon gerencentrum "De Lindehoeve" we gens verdraaiing van de gegevens omtrent het financiële tekort, waarnaar door het Verificatiebu- reau een onderzoek bureau kwam tot een ongedekt tekort van ongeveer f35.000 over '74 en f30.000, over de periode 1 janu ari tot 15 september 1975. Het Stichtingsbestuur van "De Lindehoeve" schrijft dat deze te- juistheden recht te zetten, dan de accountant Plan je een kort ge ding aanspannen. Aan de leden van de gemeente raad schrijft accountant Planje onder meer dat het nimmer de be- ingesteld." Dit doeling geweest kan zijn dat een voorzitter van een gesubsidieerde stichting, tevens lid is Oegstgeeetse ApothJ 8 Oegstgeest. tel. 153274 en Apotheek Noord-Horland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel. 762877. SOS-dienst S9S.; ^p««wt.„Tw. Leidse Rechtswinkel ens na is van ae com- 2aJU/wH^oi^dVlesbVreau' Woordeinde welzijn (het controle- £1 orgaan op de stichting) en daar naast ook nog gemeenteraadslid. De voorzitter van de Stichting "De 11—1 „.„„—Ui u ui umu dienstencentrum Van Hogen dorpst raat Mierennest do. 6.30—88 ïtru: vrij. 7—9 korten konden ontstaan doordat het Lindehoeve", óe heer J. Visser, heeft bestuur eerst begin september 1975 zitting voor de PPV en is vanaf de In stemming gebracht werden de scores op de subdoelstellingen en projecten waarop de raad wijziging wenste. Dat kwam nogal vaak voor doordat tijdens de verschillende de batten en discussies men nog wel eens van mening veranderde. De hoogste score van 10 punten werd aanvankelijk, na het 'huiswerk', ge haald door het project 'sanering Hoofdstraat'. Tijdens de vergadering werd dit cijfer verlaagd naar 7. Wat nog wel een hoge, doch niet meel de hoogste prioriteit betekende. Daar - kwam men gisteravond overigens toch niet meer uit daar de ingewik kelde. experimentele puntentelling en waardering van het gemiddelde cij fermateriaal, nogal wat uitleg verg de van planningsambtenaar H. van Dijk, die voor deze gelegenheid aan de tafel van B en W zat. Circa half twaalf werd deze speciale vergade ring gesloten nadat men had beslo ten a.s. vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur voort te gaan met de vaststel ling van deze prioritietswaarden op subdoelstellingen en projecten. Een Ander uniek feit was de inbreng van de 'sprekende tribune'. Plaatsvervan gend gemeentesecretaris Hogedoorn mocht van Burgemeester v.d. Have een (vanaf de tribune) toelich ting geven toen het punt: bouwrijp maken van het Voordorpterrein de score 7 kreeg nadat het eerst op 3 had gestaan. De toelichting van Hogedoorn bestond hieruit dat voor bestemmingsplannen voor woning bouw men niet meer afhankelijk is van al dan niet ingediende bezwaren. Zoals bekend is "het braakliggende terrein achter de rug van de Lei derdorpse Stier al vele malen twist punt geweest van de omwonenden die 't terrein liefst braak laten liggen en tegen elk bestemmingsplan be zwaren hebben ingediend. Dit jaar nog, aldus wethouder Drenth, hoopt men met het bouwrijpmaken te be ginnen. Het is de bedoeling dat plannings ambtenaar Van Dijk, die overigens per 1 april bij de gemeente Eindho ven in dienst treedt, in de komende weken in samenwerking met de S.O.A.G. een gegevensbestand op bouwt, dat door de computer ver werkt kan worden. Vervolgens zal dan, op basis van de door de raad vastgestelde prioriteien, het meest be vredigende beleidsvoorstel worden be rekend. Door het college zal alles in het werk worden gesteld om de con tinuïteit van deze experimentele planningswerkzaamheden, ook na het verdwijnen van de huidige plannen, te verzekeren. Al met al een raads vergadering met het minst aantal publiek maar met vele grappen ach ter de raadstafel overzicht kreeg countantskantoor Planje. Accoun tant Planje is het daarmede niet eens. Hij verklaart dat bij de start in 1973 door zijn kantoor een slui tende controle werd ontworpen. De ze controle is slechts enkele weken toegepast en daarna werd het steeds oprichting van "De Lindehoev voorzitter. Zowel secretaris als pen- scha ningmeester zijn de loop van de U laatste jaren vervangen. Mprswg do. 79 i Gespreksavonden GesDreksavondeD Bah Wo 8 Kenned vl aan __r nam. Prert. 25 Leiderdorp 8.16 - loeilijker een greep op de finan- ««even ciën te krijgen. Regelmatig is door £eweld zijn kantoor bij het Stichtingbe- stuur aan de bel getrokken en wer den rapporten overhandigd. Het Stichtingsbestuur stelde zich op het standpunt dat de verantwoording bij de Jongerenraad lag. De heer Planje heeft op 17 september 1975 de opdracht tot controle op de fi nanciën terug gegeven. Kort daar na heeft ook de penningmeester van het Stichtingsbestuur, de heer Van de Akker, zijn functie neerge legd. De heer Planje constateert in zijn brief aan het Stichtingsbestuur dat het Verificatiefoureau tot nog grotere tekorten komt omdat dit bureau "minder verlies" bij het appen accepteert. Wanneer het Stichtingsbestuur niet bereid is vanavond bij de behandeling van Hen rlrlkni anun.„n,u,„l .o9"d.Pm,1sw,nkPl Sopt astraat oo. De accountant Planje schrijft dlfvan lï-Tünr nam"""* Vm "'%i~ letterlijk: "Naar mijn inzicht heeft de heer Visser meerdere malen blijk Burgerraadsman 'ten en gebeurtenissen te willen doen en an- Bur. Burgerraadsman. Koorn brug weg 7 (zUkant n woe. 11.00—12 00 u. 80—20.00 uur Telef. trekkingen Geopend i 16.00—18.00 19 30—23.00 Stoplicht gestopt... LEIDERDORP Het voet gangers-verkeerslicht op de Leiderdorpse Engelendaal is voorlopig voor onbepaalde tijd buiten werking. Dat komt om dat een auto tegen de licht mast is gereden. Deze is der mate beschadigd dat reparatie wel enige tijd in beslag zal nemen. ders te willen voorstellen dan deze in werkelijkheid zich hebben voor gedaan en daarbij niet schuwende om anderen in eer en goede naam aan te tasten". Hij verzoekt de ge meenteraad tevens een onderzoek in Oude Rfln 88 te stellen naar de persoon en werk- wijze va nd eheer Visser". Advocatenspreekuur 1Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Ledenvergadering Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- O U moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). KMTP Wassenaar Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we- WASSENAAR - Op maandag 23 d?n Ko'on^a^&TvIllia?6 Le'" februari aanstaande houdt de Wasse- naarse afdeling van de Kon. Mij. kinderopvang Tuinbouw en Plantkunde de stlchtln» werkaemeenschan Kinder- LEIDERDORP De beiooners van de Leiderdorpse wijkdie wordt begrensd door de Zijloordkade, de Van der Marckstraat, de Van Poelgeestlaan, de Laan van Ouderzorg, de Van der Valk Boumanweg en de Zijldijk krijgen de gelegenheid om met het gemeentebestuur te praten over hun ervaringen met de verkeersmaatregelen die op de Splinterlaan zijn genomen. Dat gebeurt op donderdag 19 februari om 20.00 uur in de kantine van de Touibfabrieken. Overigens kun nen op die avond ook andere onderwerpen en wijkproblemen aan de orde worden gesteld. jaarljkse ledenvergadering in het Jeroenhuis. Op de agenda staat, naast de gebruikelijke jaarverslagen, onder meer de bestuursverkiezing. 3 bestuursleden, tw. mevrouw F. Krij- the en de heren J.W. Hoogenboom en W. Mulder zijn afgetreden; al len zijn herkiesbaar. Het bestuur stelt mevrouw F.D. Sandberg - Mak van Waay voor als nieuw lid. Na het huishoudelijk gedeelte houdt de heer H.H. Mentink uit Wassenaar een inleiding met dia's over het on derwerp: "Wat deed U zoal fout bij do aanleg en het onderhoud van Uw tuin". Aanvang van de avond is 20.00 In Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vanavond ver gadert de Zoeterwoudse onderwijs commissie. Dat gebeurt om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda ver meldt vakonderwijs voor 1976 in een nieuwe studieverordening. 1 Lelden, Hooglandse Kerkgraeht, 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Dienstencentrum Maatschappelijk Werk 44c. Spreekuur dag. Dierenhulpdienst Paulownastr. 15, Lelden Voor lening verongelukte vogels e.d ln de g Lelden en Leiderdorp Dag bereikbaar: telef 134687 Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orisisgevallen van in nood verkerende moeders evt met kin deren Sint Jacobsgrarht 1 dag en nacht bereikbaar Tel 132187 Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- dijck 32 Oegstgeest. tel 071-153652. Sociale raadsvrouw ma. 10.30 -11.30 u v.m Kool: Drift straat 49a. d Mors kwartier: buurthuis Morswiik. Tulnstadwbk: Her Noord: v Hogendorpstraat 36, 0.30 -11.30 u v.m ------ 49a, dl 10.80—11 vartler: buurthuis paaslaan. tel 761196, 11.00 uur vra. Tulnstai straat 45 vrij 10.30—11.30 Gezinsverzorging itlng Gezinsverzorging Lelden, gen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel 149441 (ma t/m vr« 9-10 i Film Oij Willem Koord, u kent het wel: het in termenselijk ontmoetingcentrum aan de Oude Rijn 88, ook wel betiteld als "de ruimte met de huiskamersfeer" gaat vrijdaga vond zo tegen acht uur iets nieuws beleven. Er wordt een film gedraaid, namelijk. En dat deden ze vroeger niet. Louis de Funès zal de hoofdrol vertolken in "Wat niet weet, wat niet deert". Leuk is dat. De toegang is nog gratis ook. Welnu, wat verhoogt de sfeer nog meer? Koord-baas Willem wachit op uw komst. Pentekening Het onderwerp die avond is na tuurgeneeskunde, een methode, die zich bedient van natuurlijke kruiden. Dit en al het andere dat hiermee verband houdt zal door mevrouw Ten Bosch, natuurge neeskundige worden uiteen gezet. Om 8 uur 's 'avonds. Feest 1 Overigens moeten we u kond doen van 't feit dat Paul Stikkel- lorum van 16 februari tot 14 maart een expositie van zijn pentekeningen zal houden in het gebouw van Projekt Staalwijk in de Herenstraat 45. De toegang is gratis op maandag-, woensdag- O donderdagavond tussen 8 1 Voor het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond^ afdeling Leiden, treedt zaterdagavond 23 februari Sempre Avanti op in het Antonius Clubhuis. Dat betekent dan een vrolijk muziekprogram ma vol wijsjes die de wereld ver overden. Een boeket van favorie te, graag gehoorde songs. En dat allemaal onder leiding van Koos Kukler. Na de uitvoering is er het jaar lijkse carnavalsbal onder leiding van Evert Oastelein en met me dewerking van het showorkest The Mellowtanes dat onder lei ding staat van A. Roodnat. 111 Alternatief Maandag de 16 de vindt er in het Praethuys in de Vrouwen- kerkkoorstraat 9, de eerste ge- spreksavond in de serie over al ternatieve geneeskunde plaats. Artiestenpalet, o.l.v. Victor Ccm- selman komt weer naar Leiden. Naar het Huis op de Waard op 17 februari vanaf 8 uur. Optre denden zijn De Cavello's, de band parodist» Gerda van 't Hoff, de voordrachtkunstenaresse Bep Ta- demaker en het duo Rldo met liedjes van heel vroeger. t LEIDEN De sloop van het voormalige postkantoor aan de Breestraat vordert gestaag. De Boommarkt is voor het verkeer afgesloten, het geen op de Apothekersdijk nogal wat verkeers opstoppingen tot gevolg heeft. In elk geval is het een fraai schouwspel voor vele Leidenaars, die best bereid zijn even stil te staan om te kijken naar het neervallende puin. Op de plaats van het oude postkantoor komt Rijnland: de technische dienst gaat er werken. het Hoogheemraadschap OEGSTGEEST Drs. G.J. de Bmyn spreekt op 27 februari in ho- tA "Het Witte Huis" in Oegstgeest voor de plaatselijke werkgroep mi lieuzorg. Onderwerp van bespreking zijn flora en fauna in de Wasse- naarse duinen. Het onderwerp wordt behandeld aan de hand van dia's. De lezing wordt gevolgd doorde film "Hollands Duin" van Herman Klei- btink. Aanvang van de avond is 20.00 KATWIJK Op de hoek van de Hoorneslaan en Piersonstraat deed zich gistermorgen een ongeluk voor. De bestuurder van een personenau to, J. van D. uit Katwijk, verloor de macht over het stuur nadat hij (we gens zijn ziekte, suikerziekte) een black-out kreeg. Hij reed frontaal in op de auto van C. de K. Beide voer tuigen werden totaal vernield. J. v. D. moest met hoofdletsel in het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden wor den opgenomen. WASSENAAR In 1976 gaat de uitvoering van de eerste fase van de herstelwerkzaamheden aan het Wassenaarse riolerings stelsel bijna anderhalf miljoen gulden kosten. De eerste fase beslaat het zuidelijk deel Park de Kieviet- De overige fasen verlopen als volgt: Deyleroord en Persijnlaan in 1977, noordelijk deel park De Kieviet in 1978, de Laan van Koot en omstreken in 1979 en tenslotte in een later stadium de Schoutstraat en omstreken. Tot 1978 is voorlopig een totaal bedrag geraamd van ruim drie en een half miljoen gulden. Overigens praat de Wassenaarse mingsplan "Centrum" aan de orde. raad. die op 16 februari bij elkaar Volgens de ramingen is daar dit komt, deze keer over flink wat gro- jaar een bedrag van 410.000 gulden te bedragen. Zo komt ondermeer 't mee gemoeid. Dat bedrag is inclu- financieël aspect van het bestem- sief 80.000 gulden voor onvoorziene extra uitgaven. De voorbereidingskosten, die een nieuwe huisvesting van de gemeen telijke diensten vergen, gaan vijf ton kosten. Als architect is aange trokken het Rotterdamse bureau Quist; het plannings- en organisa tiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal de sa menstelling van het eisenpakket be geleiden. In totaal worden de kos ten van de nieuwe huisvesting ge schat óp 10 miljoen. De kosten van de restauratie van de theekoepel op de hoek Rijks straatweg/Raadhuislaan zijn aardig uit de pan geschoten. Het geraamde bedrag van bijna ander-halve ton bleek uiteindelijk uit te komen op bijna vier ton. Een en ander bete kent dat de gemeentelijke subsidie moet worden verhoogd tot 77.000 gulden. Als oorzaak voor de fikse kostenstijging noemen B. en W. van Wassenaar de lange bouwtijd. De Wassenaarse reddingsbrigade ten slotte is door inflatie en stijging van de huren nogal in de moeilijkheden gekomen. De begroting voor de ko mende twee jaar vertoont twee maal een tekort van 7500 gulden. B. en W. stellen derhalve voor de jaar lijkse gemeentelijke subsidie van 12.000 op 19.500 te brengen. LFIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscö Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2