Raadslid kritiseert optreden De Yreeze In Leiderdorp eerst een sporthal bouwen agenda Niet veel belangstelling „]k praat wanneer ik denk dat het nuttig is" WARMOND Het Warmondse raadslid Heemskerk (Progres sief Warmond) blijft bij zijn uitlatingen dat het optreden van voorzitter burgemeester De Vreeze van de commissie ruimte lijke ordening hem remt in zijn mogelijkheden plannen van B en W van commentaar te voorzien. Na felle uitlatingen in de begrotingsvergadering aan het adres van De Vreeze handhaaf de hij z'n standpunt gisteravond in de vergadering van de War mondse commissie ruimtelijke ordening. Een en ander gebeurde nadat het commissielid Tulp <CDA) er Juist op had gewezen dat een professional op het r.o.-gebied onmisbaar is: "En de voorzitter is zeker een pro fessional. Ik zie niet in waarom wij eerst zonder hem tot bepaalde be sluiten moeten komen, om die later met hem door te kunnen spreken, aldus Tulp. De heer Heemskerk had li de raad een dergelijk voorstel ge daan. Allerwege verbaasde men zich erover dat Heemskerk zijn uitlatingen juist in de raadsvergadering deed. en niet ia de vergadering van de commissie met zijn bezwaren te komen. Heemskerk zelf zei dat alles hem te officieel en te weinig informeel ging. Hij vond daarvoor ondermeer een bewijs in het - naar zijn idee "plech tige" - betoog van commissielid Tulp. Heemskerk stelde dat het optreden var. voorzitter De Vreeze teveel ge richt is op het aanhouden van de beschikbare tijd. waardoor bepaal de besluiten naar zijn mening te overhaast moeten worden genomen. Meer abri's in W armond WARMOND Er zullen op ver schillende plaatsen in Warmond abri's worden geplaatst. Als alles volgens wens verloopt zullen bij el ke bushalte in de gemeente dergelij ke wachthuisjes worden geplaatst. Om verkeers-technische redenen wordt de abri bij de ingang van Ma- riënhaven naar de rechterzijde Voorzitter De Vreeze, die zich in de betreffende raadsvergadering van commentaar had onthouden, verweet Heemskerk ondermeer een te gerin ge inbreng in de discussie: "Ik heb ook deze avond van Uw kant nage noeg niets mogen vernemen." al dus de burgemeester. Deze meende dat. wanneer Heems kerk zich niet in een sfeer van rede lijk overleg thuisvoelt, hij daaruit de consequenties moet trekken. "Ik praat alleen wanneer ik daar toe behoefte voel en wanneer ik denk dat het nuttig is," aldus Heemskerk, die verder nog zei dat wie veel praat, niet kan denken. Voorzitter De Vree ze vond daarmee het peil van de dis- ONGELUKKEN OP HET IJS LEIDEN Er zijn ook gisteren en kele ongelukken op het ijs gebeurd. Aan de Bernhardkade was het een 27-jarige Leidenaar die zo ongeluk- k.g op het ijs kwam te vallen dat hij zijn rechteronderbeen brak. Nabij de Apothekersdijk kwam een 19-Jarig Leids meisje tijdens het schaatsen te vallen. Ze kreeg een wond in het achterhoofd. Een 21-jarige Leidenaar sioeg met zijn hoofd tegen een brug. toen hij daar onder door wilde schaatsen. Ook hij moest doo' de EHD naar het Diaconessenhuis wor den overgebracht. cussde te ver gedaald, maar hield de mogelijkheid tot een gesprek met Heemskerk open. Meer coördinatie in ruimtelijk beleid Warmond WARMOND Warmond gaat werken aan een gecoördineerder aan pak van de verschillende bestem mingsplannen. zo bleek gisteravond tijdens de vergadering van de War mondse commissie voor ruimtelijke ordening. Nadat de serie van vier deelnota's over het beleid ten aan zien van de ruimtelijke ordening in verband met de kosten al na de twee de deelnota moest worden gestopt is nu, aan de hand van een voorlopig urgentieschema, begonnen aan een gecoördineerder aanpak van de be treffende problematiek. Zo zal na aandringen van onder meer de heren Van Kuyen en Tulp van de commissie, het college van B en W binnen afzienbare tijd met een globale doelstellmgensohets ko men, aan de hand waarvan een drie tal bestemmingsplannen wordt uit gewerkt. In volgorde van urgentie zijn dat plannen voor de kom, voor de Kagerplassen inclusief Kouden- hoorn en het overblijvend buitenge bied. De heer Vergeer tekende daar bij aan dat het agrarisoh aspect, dat eigenlijk pas bij het derde plan aan de orde zou komen, zeker niet ver geten mag worden. In het algemeen adhitte de commis sie het handhaven van een globaal tijdssohema bij de uitvoering van de plannen van belang, dit mede om meer overzicht op de voortgang te krijgen. Bij de opstelling van de doel stellingen zal pas worden uitgegaan van 't bestaande streekplan Plassenge bied Overigens blijkt Warmond deels onder het oostelijk en deels onder het westelijk deel van dat plan te vallen. Ingang verplaatst. Een bleek uit mededelingen vai meester W. F. de Vreeze v mond in de vergadering van missie openbare werken vai meen te. ander burge- n War- Botsing Haagweg VOOT Oranjevereniging LEIDEN De 16-jarige Jan van Meurs uit Leiden kreeg een been breuk en een hesenschudding, toen h i gisteravond op de Haagweg met zijn brommer onder een auto kwam. Dc bromfietser stak ter hoogte van de Churchilllaan de Haagweg over op het moment dat de auto al dicht was genaderd. Hij is door de EHD over gebracht naar een ziekenhuis. LEIDEN Een onbekende heeft gif terochtend een bedrag van f 1700,- weggenomen uit een woning aan de Lammenschansweg. De dader nam ook een gouden horloge alsmede en kele sieraden mee. Het is volgens de politie nog niet helemaal duidelijk hoe de dief is binnengekomen. VOORSCHOTEN De Voor- schotense Oranjevereniging "Ko ningin Wilhelmina" telt 1400 leden. Dit werd. gisteravond medegedeeld op de jaarlijkse ledenvergadering. Ere-voorzitter burgemeester J. v.d. Haar wees er op dat 1400 leden op 21000 Voorschotenaren eigenlijk wel een beetje aan de magere kant is. Volgens hem moet het mogelijk zijn om de 4000 te halen. De burge meester pleitte dan ook voor voort zetting van de ledenwerving zoals zij dit jaar is georganiseerd en daarnaast voor het zoeken naar andere mogelijkheden om het le dental te vergroten. Dit Jaar kregen alle nieuwe inwoners infor matie over de vereniging thuisge- Steenkool tij dperk Het rijksmuseum van geologie en mineralogie aan de Hoogland se Kerkgracht in Leiden organi seert volgende week een tweetal evenementen die als, onderwerp het steenkooltij dperk hebben. Op maandagavond is er voor vol wassenen een lezing met lichtbeel den over dit onderwerp. De bijeen komst begint om acht vonds en is gratis toegankelijk voor iedereen. Een speciaal jeugdprogramma compleet met film voor kinderen van 10 tot 16 jaar begint woensdagmiddag 11 februari om half drie 's mid dags. Toegang ook dan gratis. En dat allemaal in de tijd van het aardas en de stookolie. Duikersteam Ere wie ere toekomt. En daar om haasten we ons ook een fout je in de krant van gisteren te herstellen. Abusievelijk vermeld den we dat de reddingspogingen van de man die in de Haarlem mertrekvaart door het ijs was ge zakt waren verricht door een dui kersploeg van de Oegstgeester brandweer. Helemaal mis, want de brandweer beschikt daar niet over een duikersploeg. De eer komt toe aan het duikersteam van de Leidse brandweer. Die we vanaf deze plaats willen compli menteren voor het werk, omdat ze enkele uren eerder ook al in touw waren geweest aan de Lage Rijndijk. Onbetrouwbaar We kunnen er niet genoeg op blijven hameren: het ijs is en blijft op vele plaatsen onbetrouw baar. Dat geldt met name voor het Oegstgeester Kanaal, waar de afgelopen dagen al verschil lende mensen door het ijs ge zakt zijn. Het kanaal is aangeslo ten op het gemaal in Katwijk, zo dat een eventuele doorstroming de kwaliteit nog kan verslechte ren. Men is gewaarschuwd. Esoterisch Op dinsdag 10 februari wordt in het Praethuys aan de Vrou- wenkerkkoarstraat in Leiden een bijeenkomst gehouden voor men sen die zich bezighouden met de esoterische wijsbegeerte. Esoteri sche wijsbegeerte houdt zich be ng met buitenzintuiglijke zaken waar ook de antroposofie en de theosofie zioh mee bezighouden. Op deze bijeenkomst zullen deel nemers met elkaar van gedach ten wisselen over hun visies en gedachten op dit terrein. Zintuig® lijk aanvangsuur: 20.00 uur. Prijswinnaars Ben Versteegen, Zuidbuurtse- weg 50a en Maryke Krösschell, Zuidbuurtseweg 42 in Zoeterwou- de behoren tot de prijswinnaars van een Internationale jeugdprijs- vraag van de Coöp Bankorganisa- ties. De prijzen worden vandaag in Voorschoten uitgereikt. De prijsvraag had dit Jaar als thema "wintersport". Er moest een acht tal vragen worden beantwoord en bovendien moest een werkstuk of tekening worden ingezonden. De Jury bestond uit Ria Bremer Herman Kuiphof en Dik Bruvne- steyn. stuurd met het verzoek om lid te worden. De heer Kraajeveld stelde voor dit jaar alleen leden tot be paalde evenementen toe te laten en anderen bij de ingang terstond lid te laten worden. Hij vertrouwt hierbij op de eerlijkheid van de be zoekers. want lidmaatschapskaar ten kent de vereniging niet. De aftredende bestuursleden A. Eveleens, A. H. Kempen en S. Mie- zenbeek. voorzitter, werden allen herkozen. Aan het bestuur werd verder de heer W. R. van Kampen toegevoegd, die de plaats in gaat nemen van de vertrekkende R. H. van Nijen. De vereniging zal de tradities blijven handhaven, zodat Voor schoten dit jaar weer de klaverjas, zwem- behendigheid- en voetbal wedstrijden kan verwachten. Even als de kinderspelen, de fietstoer- tocht, het Oranjebal. en de sport- demonstraties. Het bestuur verheugt zich nu al op de absolute topper: de kinderop tocht. Men heeft zich verzekerd van de medewerking van zeven scholen en vijf muziekkorpsen. Nieuw zal de kindervoorstelling met Conny Vink zijn. Burgerlijke Stand M A. Koppert en A. M. van Egmond, Anita d v J. Jawalapersad en C. M rapln -- - Wiesenfeld. Kraaienveld (77) man. M. den Ou- (81) echtst v P. J. Galjaard. G. H. uw- Upwich (84) geh ge Hofland, A. Q. Doeewijk (70) D, Nieuwpoort (5) LEIDEN/LEIDERDORP, WAR MOND/VOORSCHOTEN OEGST GEEST Op tal van plaatsen werd gisteren de aanwezigheid van ijs benut voor het houden van wedstrijden of het organise ren van feesten. In Voorschoten werd op de ijsbaan een ringrijde- rij gehouden, (foto boven). Leer lingen van een school aan het Noordeinde vierden gistermiddag een ijsfeest op de baan van de Witte Singel. Voor alle leerlingen was er een beker chocolademelk (foto midden). In Warmond tra den op de baan van de Warmonds IJsclub de scholieren van 9 t/m 12 jaar tegen elkaar jn het strijd perk (foto onder). Kortebaanwed- strijden met 36 deelnemers waren er in Leiderdorp. Winnaar en clubkampioen werd Kees Borst. De uitslag was verder: 2. Nol Ha genaars. 3. Labots. 4. v Wierin- gen 5. Osnaburgge. Leerlingen van de Oegstgeester Terweeschool hielden gisteren kortebaanwed- strijden bij de IJsclub Oegstgeest De prijswinnaars waren: klas 1: Richard Noodermeer. Larissa Roe lofs, 2. Daan Boon, Eveline Krul, 3. Daniel Broere, Katja Scheffer. 4. Ard Broere, Sandra v. Gelderen 5. Mare Mellema, Mirjam de Groet6. Olaf Ruygrok, Sigrid Kruis. Discussie over badmintonhal LEIDERDriR^ Geboren: Daohne M. A.. dvH C.vd Zwan en W. J. M. Belt Menno, z v K. v. d. Molen en O. M. E. Eradus. Susanna M.. d. v ,J. w brink en E. C. Thomassen. Oscar 7. V. A. G P. M. v. Relsen en P. E Hekman. Mlcblelle C d v C. W. Otten- bof en A. J C. Huisman. Wouter 7. v J. A. Peters en E. M. Lenslne. Vln- LEIDERDORP Er moet eerst een gemeentelijke sporthal komen en dan, als volgende stap, een speci fieke hal. Dit is het uitgangspunt van B en W, zo vertelde wethouder mevrouw Tichler gisteravond aan de leden van de raadscommissie Sport en Onderwijs, die zich daarbij aan sloot. Op verzoek van de commissie leden zelf was het discussiestuk over de eventuele bouw van een badmin tonhal in Leiderdorp op de agenda gezet. Zij hadden een brief gekregen van de voorzitter van badmintonclub De Spotvogels, R. Veeren. Hij vindt dat de volgorde, die het college voor ogen staat, omgedraaid moet wor den: eerst de bouw van een speci fieke sporthal, daarna moet bekeken worden hoe de behoefte voor andere sporten er uit ziet. Veeren wijst erop dat bij de bouw van een badminton hal De Spotvogels zou verdwijnen uit de dubbele gymnastiekzaal Op Dreef en alle andert gymzalen, wel ke ruimte dan voor andere zaalspor ten vrij zou komen. "Het ongeloof lijke fei zal zich toch niet voordoen dat uw commissie de overweging of er ja dan nee zaalvoetbal in Leider dorp gespeeld.kan worden belangrij ker zal vinden dan de wens van zeèr veel Leiderdorpers, in .bijna alle leeftijdsklassen, om in beweging (bad minton) te komen in een eigen ac commodatie?" Op het ogenblik is de situatie zo dat de eerste clubkam pioenschappen van De Spotvogels, waarvoor 140 deelnemers hebben in geschreven, in vijf verschillende ac commodaties moeten worden gehou den, waarbij alleen 'enkel' gespeeld kan worden. Het commissielid Toelen was ver heugd te kunnen constateren dat nu ook de officiële weg door De Spotvogels is bewandeld om het doel te bereiken. Naar zijn oordeel was de discussie over de badmintonhal te veel in de pers gevoerd. Het KVP- raadslid Verdier wilde de claam voor een badmintonhal afwijzen en herin nerde aan een raadsbesluit, dat er een sporthal gebouwd zou worden. WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, den, 9 —3.30 i Steenstraat lb. Wereldwil Breehuys, Breestraat 19. voor 1012 Jarigen, 45 uur nam. Middelweg 4. Architecten-Informa tiecentrum "Rijnland". 7.30—9.30 uur nam., telef. 071—122943. overige da gen 132618. Ontmoetingscentrum, hoek laan. Bejaa: 2.30 t Begijntje", m. en 7.30—9.3 aweg 236. Leider dorp. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuls Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 810.30 u Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9 30 u Geverstraat 65. Oegstgeest. voor kamerbewoners Stadsgehoorzaal, optreden People's Ruimtelijke Or dening en Openbare Werken. 8 uur Academiegebouw, Rapenburg 73, af scheidscollege van prof. mr, W. H. Na gel. 4.15 uur nam. Apotheken Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam- Apotheek Voorschoten. LHriseweg 66. Voorschoten, tel. 017172525. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noorcjelncie 2a voormalig marinecomplex): ma Gespreksavonden OespreksavondeD Bah schap Wo 8 uur nam. 11. Oegstgeett. Henrtnkp'anrsr Onderwllswli 126325. Geopend dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- •■eeg 7 (zijkant Stadhuis) Openings ten ma. dl en woe 11.0012 00 n. 8.30—20.00 19.30—23 0 trekkingen Geopend i 16.0018 00 en Oude Rfln 88 Advocatenspreekuur Priterekerkgracht sli. Elke donderdag- Mooier hu lp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). Weduwe en weduwnaars Adviesbureau Drlusplantsoen 96 Lel- la 18 uur) 761112. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4'itei. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9 30 Dienstencentrum die ook voor badminton gebruikt zou kunnen worden. Jeanette Tas (PvdA) was het met hem eens. Ook PPR- man Jan Gordijn ("met deze vogels vq.lt niet te spotten") wilde een ge meentelijke hal, waarna aan de re- ele wensen van de badmintonclub tegemoet moet worden gekomen. P CG'er Cor Gordijn wees erop, dat het particulier initiatief, waar ieder in de raad zo open voor is. niet ge dood moet worden. "Men moet deze c'.ub gelegenheid geven zyn sport te beoefenen". Wethouder Tichler zei dat er een "nauwkeurig sportbehoefteonderzoek" zal plaatsvinden. "Ieder zal moeten inkrimpen". WARMOND Binnen een maand wordt het eerste deel van de War mondse verkeersnota verwacht. Dat is dan de zogenaamde "parkeerex- cessenverordening", die de commis sie openbare werken volgende maand ter becommentariëring zal worden aangeboden. Maatschappelijk Werk ma. en dl. van 7—8 uur n.m Telefoon 071-142144 Werk Oude Rijn Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voo* hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht l dag en nacht bereikbaar Tel. 132187. Overval: 2 jaar WASSENAAR (ANP) De recht bank in Den Haag heeft de 25-jari- ge B. S. uit Voorburg en de 22-jari- g? A V. uit Delft, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. Het tweetal overviel op 14 november van het vo rig jaar in Wassenaar Ger de Kroes van De Kroes' slagerijen in de ga rage van zijn woning. De overval mislukte, omdat De Kroes hardhan dig van zich afsloeg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: LeldscD Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag vaü 16 00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers r 0.50 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrUvtng geeD ad ministratie- eD Incassokosten

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2