Vijf jaar op eigen kosten gedraaid Commissies vergaderen agenda Milieugroep Voorschoten vraagt subsidie 'Hoge Rijndijk Oost': 64 woningwetwoningen In Voorschoten Politie waarschuwt voor Nieuwe Vaart VOORSCHOTEN „Er wordt hier uit de sloot een hele hoop riet weggehaald. Kunt U daar niets aan doen, want het is zo zonde". Aldus een van de overigens pog te weinige alarm- telefoontjes aan de Voorschotense werkgroep milieuzorg. Het loopt nog geen storm wat die telefoontjes betreft, "maar", zo zegt secretaresse mevrouw E. Esselink, "Je kunt merken dat men in zijn al gemeenheid milieubewuster wordt". Mevrouw Esselink schrijft die ver dienste zeker niet in de eerste plaats toe aan de activiteiten van de nu vijf jaar draaiende werkgroep mi lieuzorg: "Allerwegen wordt er ge werkt aan een meer bewuster worden ten aanzien van het milieu om ons heen. Ongetwijfeld zullen wij daar in ons steentje bijdragen". Opgeteld blijken het echter al heel wat steentjes te zijn, want de werk groep bewerkstelligde in Voorscho ten nogal het t ander. Zo kwa- groep. men er olie-retour-adressen en werd ervoor gezorgd dat apothekers oude medicijnen weer terugnamen. Verder werd er in Voorschoten, me de op advies van de werkgroep, een schoolbioloog aangesteld en kwamen er speciale glas-containers: "Daar over zijn de meningen echter ver deeld. want het lijkt voorlopig nog een open vraag wat minder energie vergt: recycling of het maken van nieuw glas. Wat eigenlijk moet ge beuren is herinvoering van het sta tiegeld, zodat het glas steeds op nieuw gebruikt wordt", meent me vrouw M. Potma, een van de leden vijftien man sterke werk- Meer vrouwen Overigens zijn meer vrouwen dan mannen lid van de werkgroep. Ge vraagd naar het waarom van dit feit antwoord mevrouw M. Jalink: "Als je naar de gemeente wil om een bepaald plan in te zien, dan moet je dat overdag doen. Dan heb ben de mannen geen tijd, want die werken dan. Derhalve is juist dat een voornamelijk vrouwelijke aan gelegenheid". Men is het met die manier van werken echter zelf niet helemaal eens. Liever zag de werk groep dat plannen ook in de avond uren ter visie werden gelegd. Pontje Het bezien van gemeentelijke, pro vinciale en rijksplannen is juist daar om zo belangrijk, omdat de groep ook intensief meedenkt in bijvoor beeld wegenplanning. Zo heeft men een paar bezwaren tegen het provin ciale fietspadenplan, waarin onder meer wordt gesproken over een fietspad langs het tracé van de om streden Leidse Baan: "We hebben nu Juist zoveel moeite gedaan om van die Leidse baan af te komen en nu zou er door dat natuurgebied wel een fietspad moeten komen", rea geert mevrouw Esselink heftig. Een ander punt van discussie is het tra cé van rijkweg 11, dat, als alles door at. de woonwijk Noord-Hofland van Voorschoten afsnijdt: "Wij vinden dat daarvoor een andere oplossing moet komen. We vragen ons zelfs af of het wel zo noodzakelijk is dat die weg er komt. Per slot van reke ning zijn er al meer dan genoeg we gen in dit gebied", aldus mevrouw Esselink. Een laatste punt dat de aandacht van de werkgroep heeft is het maken van een verbinding over De Vliet: i de glascontainers. V.l.n.r. de da- "Wat wij eigenlijk willen is dat er, net als vroeger, een pontje komt. Als er een brug gebouwd wordt be staat er namelijk een goede kans dat er ook een weg komt te liggen, in plaats van alleen een fietspad. En dat is niet de bedoeling?" aldus me vrouw Jalink. Het provinciaal fiets padenplan geeft wat dat betreft nog geen uitsluitsel. Inmiddels heeft de werkgroep sub sidie aangevraagd: "Tot nu toe heb ben we alles zelf bekostigd. Als we gingen vergaderen dan deden we al lemaal wat in het potje", aldus me vrouw Potma: "Dat wordt vow ons echter een erg dure zaak. Daarom hebben we nu subsidie aangevraagd die geenszins bedoeld is ter totale bekostiging van ons werk. Wij zien het meer als een bijdrage van de gemeente Voorschoten in het totale werit". Bibliotheek in Voorschoten explosieve toename van aantal lezers VOORSCHOTEN - De Voor schotense openb. bibliotheek be leeft een explosieve toename van het aantal lezers. Op 4 Juli vorig jaar werd het nieuwe ge bouw aan de Wijngaardenlaan in gebruik genomen. Dat bleek het startschot voor een ware in vasie van nieuwe leden te zijn. Eind december, dus 6 maanden later, was het ledenaantal maar liefst met 2.389 toegenomen, een stijging van 54%. Dat die ruim 5.000 leden zich niet onbetuigd hebben gelaten, blijkt zeer duidelijk uit het aan tal uitgeleende boekwerken. Voor het eerst in de geschiedenis van de Voorschotense biblio theek passeerde het aantal uit leningen de tweehonderddui zend. Nog wel op zeer royale manier. Het cijfer van de uitle ningen kwam van 188.000 in 1974 op 228.000 in 1975. Over gebrek aan belangstelling heeft de bibliotheek dan ook niet te klagen. Op topdagen is de personeelsbezetting in feite te klein om de toevloed van t pu bliek op te vangen. Een lange rij wachtenden voor de balie is dan ook geen uitzondering. In ver band daarmee wordt de groei dan ook met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Wanneer de financien het toe laten hoopt men in de niet al te verre toekomst door mechanise ring van de uitleenadministratie de service aan de lezers te kun nen opvoeren. DINSDAG 3 FEBRUARI 19' DINSDAG Hooigracht 38, spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 —8.30 uur nam. Me ij v. Streef kerkstraat 48. informa tie-avond Bahal Gemeenschap, 8 uur Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé. 9—1 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Nederlands, Engels, Seksualiteit Yoga. 8—10 Breeh/uys soos, 24.31 Stadhuis. Commissie Economische Aangelegenheden, 8 uur nam. Morsweg 10. Werkgroep Stedelijke Ontwikkeling en Werkgroep Verkeer en Vervoer. 8 uur nam. WOENSDAG Oegstgeest, sociëteit ers en alleenstaan- 1. Oegstgeest. Infor matieavond Bahai Gemeenschap, 8 Middelweg 47 Architecten-Informa tiecentrum "Rijnland", 7.309.30 uur nam., telef. 071—122943. overige da gen 132618. Ontmoetingscentrum, hoek Boshulzer- laan, Bejaardensoos Zuid Wést, 2.30 Dressuur Pegasus WARMOND Gisteren heeft de ijsclub Warmond, in samen werking met de rijkspolitie, hard gewerkt aan het afzetten van wakken in het ijs op de Kagerplassen (foto)Het blijkt dat een aantal gaten in het ijs die door de wind werden opengehouden zijn dichtge vroren nu de wind is gaan lig gen. Gezien het feit dat het ijs op die plaatsen bijzonder dun is vormt dit een extra, gevaar. Naast de Kagerplassen blijken ook de vaarten in Warmond op verschillende plaatsen erg gevaarlijk te zijn. Die waarschuwing geldt ook voor Leiderdorpwaar de Oude Rijn bijzonder gevaarlijk is ge worden sinds daar gisteravond een schip doorheen is gevaren. In verband met de brandpre ventie worden in Leiderdorp op verschillende plaatsen wak ken opengehouden. Deze zijn met takken gemarkeeerd. die daar i Ook in Oegstgeest heeft veel problemen met dichtge- dier is overgebracht vroren windgaten. Vooral het Wassenaarse dierenpark, ijs op het midden en aan het De plantsoenendienst einde van de Haarlemmer gemeente trekvaart is erg gevaarlijk. Leiderdorp waar schuwt ervoor de watervogels niet teveel voedsel tegelijk te In Wassenaar tenslotte heeft geven. Brood, groenvoer en bij- het in deze tijd bijzonder tijd mee te voederen. Men moeilijk en lopen zelfs gevaa Zo haalde de politie schoten een zwaan v< zoekt in Leiderdorp echter Voor- geen plastic zakken met voed- het ijs, sel in het water te gooien. Vier inbrekers aangehouden LEIDEN De Leidse politie, heeft vier inwoners van deze stad aangehouden, diie zich in Se afgelopen maanden schuldig hebben gemaakt aan tenminste twintig inbraken. Twee van deze inbraken werden gepleegd bij V en D. Het viertal, in de leef tijd van 19 tot 40 jaar, heeft ook enkele autodiefstallen bekend. Twee verdachten zijn inmiddels voor de of ficier van Justitie in Den Haag ge leid. WARMOND Jhr. H. van Baerdt van Sminia jureerde zaterdag avond dressuurwedstrijden in mane ge Pegasus in Warmond. De uitsla genwaren: Privépaarden1. Melanie Longdon met Komeet (121 pnt.,), 2. Ton Jans sen met Markies (114), 3. Frits van der Zalm met Popcorn (112), 4. Els Mulder met Cartouche (112), 5. Re- née van Leyen met Cheetah (108). Manegepaarden1. Ingrid van der Meij met Anouschka (119 pnt.), 2. Eric Kamphuis met Anouschka (118) 3. Renée van Leyen met Anouschka <117), 4. en 5. ingrid van der Rey- den met Lady en Ton Janssen met Robert (113). Begijnhof 2. -t Begijntje", praat- huis voor relaties en sexual ltelt, do van 1—5 uur nam. en 7.30—9.30 uur nam., telefoon 126831. Morsweg 10, Werkgroep Monumen ten en Werkgroep Leefbaarheid en Stedelijk Wonen, 8 uur nam. DONDERDAG Werkgroep Homofilie/COC, 8—10.3 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.3 -5. Oeg kamerbewoners Noord einde 2a, Troef, verschillende groepen van 5.30—10 uur nam. Stadsgehoorzaal, optreden van de Amerikaanse Soul-formatie People s Choice. 8 uur nam. Stadhuis. Commissie Ruimtelijke Or dening en Openbare Werken. 8 uur Academiegebt scheidscol lege gel. 4.15 uur nam. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst ?5_,?p?tttelI6n ln de regi° Leiden, worat waargenomen van vrijdag 30 jan. 6 febr. door: Apotheek Herdingh f"Blanken. Hoge Woerd 171. tel 120502. Apotheek Be ker. Lilt weg 4' Oegstgeest. tel. 155482. J Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Apotheek Vooréêhoten. Leidsewee 66 Voorschoten, tel. 01717—2525. SOS-dienst 07?^9=i^Teu^!?ls?,he hulpdienst. Tel. O71-l2o202. Voor allen die in moeililk- reiken verkeren Da* en nacht te be- Leidse Rechtswinkel 2aJU^™.i^dVle8bYreau< Woordeinde <voorm«Hg marinecomplex): m» '1-1 uur. ril 1a 9n 11 uu*« ao. O.JII8.30 uur nam 36enJ«jnC7^Tturannam>Ren^"rPStrH^ Morsweg do. 7—^"uur'nam. Gespreksavonden Oespreksavonden Baha-1 schap Wo 8 uur nam. Kei 11. Oegstgeet t. vr 8.15 uur ni Hendrllcnlant^nen 25 Leiderdorp ,,5?Aer,Ös,'"nkel Soplastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij- Mlerennest J»-! gemeen* Kenned viaan Fred. ZOETERWOUDE Het gemeente bestuur van Zoeterwoude gaat van de B V. Handelmaatschappij "De Vijver" gronden aankopen in het bestem- lingsplan "Hoge Rijndijk f 13.000,— per kavel. De totale koop som bedraagt derhalve f 832.000,--. Inclusief de belasting toegevoegde waarde en de notariskosten is er een krediet gevoteerd van f 966.000,—. dag I 12- 6 Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- eeg 7 (zijkant 8tadhuls) Openings- len ma., dl en woe: 11.00—12.00 u. Hierop zullen 64 woningwetwoningen 0 d yan de exploitaHe^ver. worden gebouwd waarvan de woning- eenkomst auUen van het bouwverenigir® "Williteord" de eer- 182 wonlng;en 64 w w 63 premie- ep [r-rtoiRen Geopend"óra"t/m"wriJ ste 31 in voorbereiding heeft. Hieron- 55 vr()c sectorwoningen worden ge- L6™—1»0» en van 19.80-28.00 der zijn ook enkele aangepaste wonin bouwd. Hoewel de definitieve goed- gen. De bouwpercelen met een breed- keuring van het plan nog niet te van 5 meter per woning kosten binnen is heeft het Bouwbedrijf Antwoord Heeft u al antwoord gehad? Tegen de tijd van het antwoord bent u waarschijnlijk alweer \iergeten wat u aan de gemeente Leiden vroeg, hoeft het al niet meer. Zo lost de gemeente een hoop problemen op: de tijd werkt in haar voordeel. De PPR adviseert briefschrij vers die nog geen antwoord hebben om een herinnerings brief te sturen, met een afschrift aan de "leden van de gemeente raad, p a. stadhuis Leiden". Ver der kunt u opbellen naar de af deling waar uw brief ligt; zono dig elke week bellen. Als u een copie van uw brief naar de PPR stuurt (Mey van Streefkerk- straat 19. Leiden) zullen die u zo veel mogelijk helpen om aan antwoord te komen. Ratel De Ratel draait komende zon dag een film. Om half elf 's morgens wordt "Sail Amsterdam 700" vertoond. De toegang, in clusief een kopje koffie, kost u één gulden. Kom op. vroeg uit de veren en naar de film! Problematiek democratie en het gemeentelijk bestuur buigen. Let wel, woensdag de elfde, dus volgende week; aanvang acht uur, ln ca fé De Roode Leeuw. Inleiders zullen zijn: P. Nieuwenhuijsen en B. W. Schaper. Vrouw Attentie: de eerste avond van het Studium Generale over Vrouwen en Wetenschap vindt plaats in de foyer van de Stads gehoorzaal en niet in het acade miegebouw. Aanvang half ne gen. Spelers van de bloemgroep van de Nieuwe Komedie spelen: "mr. drdat is vast een man"! Dit alles dus 4 februari in de Breestraat. VVV De WV in Lelden doet erg haar best om Leiden te "promo ten". Was Leiden enkele weken geleden te zien op de televisie in het programma 'Toeristische Tips", met de tegels met pijlen die de weg langs alle beziens waardigheden wijzen, donder dag de vijfde komt Leiden weer op de buis, en wel met fraaie dia's over de tentoonstelling "Volkskunst uit Latijns Ameri ka" die gehouden wordt in het museum voor Volkenkunde. Een tentoonstelling die een bezoek waard is. LEIDERDORP Woensdag avond praat de commissie beroep- en bezwaarschriften van de gemeente Leiderdorp om 20.00 uur in het raad huis. Voornaamste punt op de agen da is een beroepschrift van zeven in woners van Leiderdorp tegen het be stemmingsplan „Ockenrode 797555" Aan de orde is verder de verkiezing van een waarnemend voorzitter ABRI AAN HERENWEG WARMOND Plaatsing van een abri aan de Herenweg nabij de ingang van Mariënhoeve en me dedelingen inzake kabeltelevisie zijn de voornaamste punten op de agen da van de Warmondse commissie voor openbare werken, die vanavond om 19.00 uur in het gemeentehuis bijeen komt. De agenda vermeldt verder alleen de behandeling van ingekomen stukken en de rond vraag. Bosman B.V. op een verklaring "geen bezwaar" vooruitlopend hierop een aanvang gemaakt met de bouw van een aantal vrije sector woningen. Op het aangrenzende industrieter rein komt in één van de hallen van "De Vijver" een vestiging van Ver- horst-Christ B.V. Deze dochteron derneming van de Verhorst Groep B.V. verkoopt waterzuiveringsappa- ra tuur voor industrieel gebruik. De hal zal worden gebruikt voor opslag en lichte assemblage. Er zul len een tiental mensen werkzaam zijn. VOORSCHOTEN Bespreking van het recreatiebasisplan 's Gra- venwoude, het regionaal woning bouwbeleid, beleidsplan en plan Bijdorp 1 zijn de belangrijkste punten op de agenda van de ver gadering van de commissie open- LEIDEN De Leidse politie heeft vandaag tientallen schaatsenthou- siasten gewaarschuwd om niet het ijs van de Nieuwe Vaart en het Korte Vlietkanaal op te gaan. Een zandschip, afkomstig van Wer- nink aan het Galgewater heeft gisteravond deze kanalen opengeva ren. Omdat het de afgelopen nacht maar zeer licht heeft gevroren is het ijs ter plaatse zeer onbetrouwbaar geworden. Overigens werd het openbreken van het ijs door de schaatsers maar matig op prijs gesteld. Op diverse plaatsen werd de schipper met stenen bekogeld. Op de Witte Singel kwam gistermiddag een 57-jarige inwoonster van Leiden tijdens het schaatsen zo ongelukkig te vallen, dat zij een her senschudding kreeg. De EHD bracht haar over naar het Academisch Ziekenhuis. bare werken en personeelszaken van de gemeente Voorschoten. De agenda vermeldt verder een voor stel tot verlening van subsidie aan de werkgroep milieuzorg in Voor schoten, een voorstel tot het be schikbaarstellen van een krediet voor het opknappen van de voor malige kleuterschool aan de Ant. van Leeuwenhoelkkade, die in ge bruik zal worden genomen door de harmonie "Laurentius". Dan komt in bespreking een brief van de heer K. Mulder betreffende het verkeer in Boschgeest en een overzicht van de verkeersongevallen in 1975. De commissie vergadert op 5 februari in het gemeentehuis. Op 4 februari vergadert de oom missie welzijn en onderwijs van de gemeente Voorschoten om 20.00 uur in het gemeentehuis. Daar komen aan de orde het beleidsplan en de soholennota. Op 6 februari om 16.00 uur ver gadert de Voorschotense commissie welzijn en onderwijs opnieuw over het beleidsplan en de scholennota, dit in verband met het feit dat ver wacht wordt dat met name de be handeling van het beleidsplan wel enige tijd in beslag zal nemen. BESTUUR VVD LEIDERDORP Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. V» •e-.'-rhutp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mej. J. Schrama <maatsch. werkster). Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. ürlusplantsoen 96 Lel den telefoon (na 18 uur) 761112. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkeracht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr 9.30 —12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum Noordelndspieln 2b, tel. 140483. Al gemene informatie dag. van 9—10 uur voarm. LEIDERDORP Het bestuur van de VVD-afdeling Leiderdorp heeft 'n nieuwe samenstelling. EÏe ziet er nu als volgt uit: Voorzitter is ir. R. R. de Josselin de Jong, secretaris J. P. van -der Meulen en penningmeester W. Scheffer. Mevrouw A. M. L. Prillwitz-Duyverman verzorgt de coördinatie tussen de verschillende werkgroepen, mevrouw mr. L. F. Y. Kok-de Graaf heeft de verzorging van de propaganda op zich genomen, terwijl mr. Chr. Kok de regio onder zijn hoede zal krijgen. Er is in het bestuur nog een vakature. Daarvoor is kandidaat de heer C. L. Mod derman, die zich speciaal zal gaan richten op het contact tussen de frac tie en het bestuur. Op 12 en 13 maart wordt de algemene ledenvergadering gehouden. VOORSCHOTEN Er komt een parkeerverbod voor de zwaaikom in "De Hooghkamer" in Voorschoten. B. en W. van die gemeente hebben dat besloten. Maatschappelijk Werk ma. en dl. van 78 uur n.m Telefoon 071-142144 Bureau Maatsch. Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m., Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voos hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Leiderdorp. Dag en nacht LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—1800 uur Telefoon 071—130500 tndlen Id gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden bfl vooruit betaling te voldoen BH automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en Incassokosten. f

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2