Israël-paviljoen van regio Alpiien Muziekdiensten in dorpskerk Wassenaar SCHAATSKALENDER De actre van het Midden-Holland-comité om geld in te zamelen voor een huis in de neder zetting Nes Ammim, Israël krijgt steeds meer vaste vorm. Het rayon Midden-Holland omvat 41 plaatsen in het gebied Alphen Woerden Schoonhoven Rotterdam Pijnacker Hazerswoude en 1 3 op Goere- Overflakkee. DINSDAG 3 FEBRUARI 1876 Mevrouw Van der Steen, Stad houderslaan 5, is de plaatselijke vertegenwoordiger in Bodegraven, de heer De Vries, P. C. Hooftlaan 34. in Waddinxveen. mevr. Van Ge- meren, Mendelssohnweg 30, in Bos koop. de heer De Man, Voorweg 46. in Hazerswoude. mevr. De Lange, Westkanaalweg 20 in Alphen aan den Rijn en mevr. Bakker, Pr. Hendriklaan 9, in Benthuizen. Handdoeken Begin oktober vorig jaar begon 't comité zijn actie en sindsdien hebben een groot aantal particulie ren. bedrijven en kerken giften ge schonken. Twintig kerkelijke ge meenten zorgden al voor een be drag van f 9000 en nog vele heb ben toegezegd een collecte te zullen houden of een gift te sturen. Ook de verkoop van handdoeken, uitge voerd in vier kleuren en met het embleem van de nederzetting, loopt goed Er werden er al 2800 ver kocht. In totaal is nu f30.000 bij een. Do kosten van het Midden- Holland-huis een paviljoen met vier woongelegenheden bedragen echter het dubbele. Maar de actie llopt tot mei van dit jaar. Met de oprichting van Nes Am mim (de naam betekent: Banier der volken) werd in 1963 begonnen. Meu legde er een rozenkwekerij aan, genaamd "Floriculture", de grootste in het Midden-Oosten, waarvan de produkten in hoofd zaak naar ons land worden geëx porteerd. Hier worden ze op de Aalsmeerse veiling verhandeld. Ook werd er een advocado-plantage van 10 ha. aangelegd. Door de export van rozen en advocado's krijgt Is- Beroepingswerk Hervormde Kerk: beroepen te Zevenbergen G. J. van Embden Bodegraven, bedankt voor Nijkerk P. M. Breugem Barneveld, voor Westbroek C. van Bart Putten, ge- ref. Kerken: aangenomen naar Dwingeloo kand. J. J. de Lange al daar, naar Voorthuizen E. J. van 't Riet West-Terschelling, naar On- óerdendam J. de Vries Lollum, die bedankte voor Drachten en voor Stadskanaal, bedankt voor Ulrum W. Vennegeerts Campen (West-D), beroepen te Winsum (Fr.) en te Tij n je P. L. Schuddebeurs Leeuwarden (leraar). Geref. Ker ken Vrijg. bedankt voor Urk S S. Cnossen Spakenburg. Chr. Geref. Kerken: beroepen te Zeist A. van de Weerd Damwoude, te Alphen a.d. Rijn P. van Zonneveld Leerdam, te Aalsmeer J. de Jonge Kampen, be dankt voor Emmeloord J. Kruis Den Bosch, aangenomen naar Bunschoten M. Vlietsfera Werken dam, Geref. Gemeenten: beroepen te Meliskerke A. Bac Boskoop, te Goudswaard J. van Vliet Aagteker- ke, te Oudemirdum G. A. Zijder- veld Middelburg. Baptistengemeen ten: beroepen te Musselkanaal J. Bouritius Arnhem. raël deviezen. Zo proberen Neder landers een bijdrage te leveren aan de beteugeling van de ongunstige Israëlische economie. Nes Ammim heeft echter ook nog een andere bedoeling. Europeanen en Joden werken er samen om veel wantrouwen weg te nemen. Dat is wel nodig na een oorlog, waarin zes miljoen Joden om het leven kwa men. Ook in de verzoening tussen Joden en Arabieren probeert de christelijke nederzetting iets te doen. "Nes Ammim is een stuk christelijk diaconaat in Israël", zegt het comité Midden-Holland in een publikatie over de resultaten van zijn actie. De manier van leven kenmerkt zich door soberheid: ieder een die er werkt krijgt f 2,50 per dag, of hij nu rozenkweker, domi nee, bouwvakker of architect is. Het vraagstuk waarvoor de neder zetting nu staat, is de bouw van wo ningen ter vervanging van de huizen uit de beginperiode. Ook uitbreiding is dringend nodig. Er zijn genoeg mensen die hier graag een tijd wil len werken, maar er is voor hen geen huisvesting. Sommigen verblijven in schuilplaatsen, een oude autobus of brandgevaarlijke houten optrekjes. De nieuwe woningen worden sobere maar wel doelmatige huizen voor ge zinnen en paviljoens voor jongere vrijwilligers. Er werden al nieuwe woningen opgetrokken, maar de middelen om dit aantal op te voe ren ontbreken. Giften Het comité Midden-Holland heeft zich ten doel gesteld het geld bij een te brengen voor een volledig pa viljoen met vier woningen. "Uit wat tot dusver is binnengekomen blijkt wel hoeveel mensen met Israël bewo gen zijn en zich daadwerkelijk voor dit land willen inzetten", zegt de heer H. Meindert te Gouda, bij wie het correspondentieadres van het comité berust. Giften voor dit doe) kunnen worden gestort op giro 2708 ten name van Amro-bank Gou da, met vermelding Huizenbouwplan Nes Ammim, rekeningnummer 461346400. Haar uitgangspunt was om op de vierde zondagavond van elke maand om 7 uur aan de kerkelijke gemeen te in de ruimste zin en aan de mu ziekliefhebbers een gevarieerd pro gramma aan te bieden uit de grote muziekschat die de kerk ter be schikking staat. Zangdiensten, canta tediensten en orgelconcerten zullen elkaar afwisselen. Koren, organis ten en andere solisten staan borg voor een zowel uit kerkelijk als uit cultureel oogpunt verantwoord muzi kaal niveau. Ondanks de hoge kos ten die het gehele programma met zich berngt, meent de Muziekdiensten dat de moet blijven. Wel zal steeds een collecte worden gehouden. De uitvoerenden op 22 februari zijn de organist Nico van den Hooven en het kamerkoor Quod Libet. Op 28 maart wordt een cantatedienst ge houden met medewerking van het Vocaal Ensemble Wassenaar en het Waasenaars Kamerkoor Bernard Winsemius geeft op 25 april een or gelconcert met medewerking van een blokfluit-solist. Op 23 mei staat weer een cantatedienst op het pro gramma, nu met Wassenaars Voca- WASSENAAR De ervaringen met de cantatediensten en orgelconcerten op zondag in de Dorpskerk te Wassenaar zijn zo positief, dat de centrale kerkeraad van de hervormde ge meente zich heeft uitgesproken voor een verdere uitbouw van dit initiatief. Er is hiervoor een commissie Muziekdiensten in gesteld, die nu een programma voor het hele jaar heeft ont worpen. Toegang vrij liter, het jeugdorkest van de streek- muziekschool Leiden en solisten. Orgelconcert In juli en augustus verzorgen Stof fel van Viegen, Jan van Biezen en Wim Landsman een orgelconcert. De cantorij van de Dorpskerk ver leent op 26 september medewerking aan een zangdienst. Johan Lemckert neemt in oktober het or gelconcert voor zijn rekening en de serie besluit od 28 november met een cantatedienst met medewerking van het Wassenaars Kamerkoor. De hervormde en gereformeerde 6ynodes zullen in september van dit jaar voor de tweede keer in de ge schiedenis gezamelijk bijeenko- men. Om de leden van de beide ker ken bij dit gebeuren te betrek ken. is er een gespreks-werkboekje verschenen onder de titel "Te gek om "los" te lopen", uitgegeven door het gereformeerde Toerustingscentrum in Leusden en de Centrale voor Vormingswerk - Hervormde Vrou wendienst te Driebergen. Beroepen <Herv. Kerk): te Ze venbergen (Noord-Br.) G. J. van Embden Bodegraven. Vrijdagavond (6 februari) om 8 uur spreekt de heer E. Ouweneel uit Beek, schrijver van het in bepaalde kringen bekende boekje "Recht op vrijheid en geluk", in de Lokhorst- kerk aan de Pieterskerkstraat in Leiden over "Wat is geloven?". Ook deze lezing is opgenomen in de serie "Komt Christus Jezus terug?" O Het curatorium van het Hen drik Kramer Instituut (Zendings huis) te Oegstgeest, dat zich de op leiding tot werker in dienst van zending en werelddiakonaat ten doel stelt, heeft mevrouw drs. N. H. Voltelen tot staflid benoemd. Zij zal zich naast de stafleden voor missio- logie en culturele antropologie voor al bezighouden met de begeleiding van de cursisten. Mevrouw Voltelen was van 1959 af verbonden aan het oecumenisch vormingscentrum Oud- Poeleeest in Oegstgeest en werd daarvan in 1968 algemeen directeur. Er hebben zich al meer dan 100 leerlingen aangemeld voor de pas op gerichte protestants-christelijke so- oiale academie in Kampen. De in schrijving staat tot 15 februari open. De academie zal voorlopig in een voormalige kazerne worden onder gebracht. 6 Dr. A. H. van den Heuvel, secre taris-generaal van de Hervormde Kerk. en 'ds. L. de Liefde, lid van het dagelijks bestuur van de syno de. zullen, op uitnodiging van de her vormde kerk in Hongarije, van 9 tot 14 februari de herdenking bijwonen van het feit dat 300 jaar geleden ga leislaven door Michiel de Ruyter in vrijheid werden gesteld. Hij bevrijd de in 1676 veertig hervormde predi kanten die in 1674 als galeislaven aan Italianen waren verkocht. Er zal in die week een symposium wor den gehouden over kerkgeschiedenis, theologie en oecumene. Dat ge beurt in Debrecen, sinds de zeven tiende eeuw een centrum van protes tantisme, waar ook een standbeeld van Michiel de Ruyter staat. Dat risjes kerken worden ge sloopt, is. blijkens de cijfers, ge zichtsbedrog. Van de 1850 rk kerken die Nederland rijk is. zijn er vorig Jaar niet meer dan 8 buiten gebruik gesteld. Voor 5 ervan werd vervan gende kerkgelegenheid ingericht. Er zijn 7 nieuwe kerken in gebruik ge nomen. Ook werd vorig jaar een viertal kerkzalen in wijkcentra voor de rk eredienst geopend. Ten slotte begon men nog met de bouw van drie nieuwe kerken. Deze cijfers zijn ont leend aan gegevens die de algemene econoom van het aartsbisdom Utrecht, drs. B. J. Weterman. ver strekte naar aanleiding van de ac tie Kerkbalans 76. De oudste kerkorganist van Ne derland, de heer Dirk Saai te Wog- num. viert zondag 8 februari in het kerkje van Wadway zijn diaman ten (60 jaar) organistenjubileum. Hü is 81 jaar en heeft altijd de diensten in de hervormde kerk van 'Wognum muzikaal begeleid. Ook di rigeerde hij veertig jaar lang het be faamde Wognums Zangkoor, dat door zijn fraaie vertolking van een excellent repertoire op concoursen al tijd de eerste lauweren oogstte. Vanmiddag is kardinaal Wille- brands op Schiphol in ons land aan gekomen. Kardinaal Alfrink heeftin een KRO-uitzending gezegd, dat de paus zelf kardinaal Willebrands heeft uitgekozen "vanuit zijn be- zorgheid over Nederland". "Kardi naal Willebrands is een verstandig en evenwichtig mens, een man van grote kwaliteiten", aldus Alfrink. "Ik hoop dat de gehele geloofsgemeen schap bereid is hem met groot ver trouwen tegemoet te treden". Op 9 februari is het 40 jaar ge leden dat de in reformatorische krin gen bekende dr. W. Aalders. lector aan de rk universiteit in Nijmegen, predikant werd. Hij diende de her vormde gemeenten van Oosterzee, Koudum, Groningen en Den Haag. In '67 werd hij lector. Als schrijver en preker geniet dr. Aalders grote popu lariteit. Op 22 februari zal kan didaat J. Simpelaar als predikant in trede doen in de"geref. kerk vrijge maakt van Lisse en Oegstgeest. De bevestiging is om half 9 's mor gens door ds. J. Meilof in de Groene Kerk te Oegstgeest, de intrede om 7 uur '3 avonds in Lisse. Ds. Simpe laar (gehuwd en 2 kinderen» gaat wonen Aart van Neslaan 228, Oegst geest. Forerunners in Leiderdorp LEIDERDORP Op initiatief van de plaatselijke Baptistenge meente komt de internationaal bekende groep "The Forerunners" op zaterdag 14 februari naar Lei derdorp om er in het wijkgebouw Irene aan de Hoofdstraat, om 8 uur 's avonds, een optreden te verzorgen. Deze groep Amerikaan se jongeren heeft de afgelopen tijd nogal bekendheid gekregen in Europa. Dat wordt met name toe geschreven aan haar country- rock-stijl en de manier waarop de jongelui hun muziek presen teren. In Finland. Spanje en Ne derland trokken zij al volle zalen. Het gaat Bob, Colleen, Barbara, Wade. Soapy, Suzanne en Nigel niet alleen om de muziek. Zij streven naar een goed muzikaal niveau, maar proberen door hun liedjes ook te vertellen wie Jezus Christus is en wat Hij voor hun persoonlijke leven betekent. De groep trekt van 10 tot 22 fe bruari door West-Nederland, Zij wordt begeleid door de evange lisatiebeweging Campus Crusade for Christ. Kaarten voor de avond met "The Forerunners" zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij mej. N. de Vries. Van der Valk Boumanweg 236, Leiderdorp. NOORDWIJK (Jhr. Gevers ijsbaan aan de Gooweg), woensdag, 9 uur: diatrictskoppelwedstrijdenzaterdag 9.00: open Noordwijkse kampioen schappen. KATWIJK (IJsbaan Sportlaan); gehele week 10-12.00 uur: school- wedstrijden. Woensdag 4 februari: De Kwakel - Jeugdschaatstoertocht over 20 km voor scholieren, start te 10.00 uur bij 't Fort De Kwakel. Bergambacht Gewestelijk kampioenschap korte baan van Zuid- Holland. Heren: anvang 14.00 uur: tel. 01825-2395 of 1296. Hazerswoude Afvalwed- strijd heren,, aanvang: 14.00 uur. Te lefoon: 01728-9300. Molentocht - Merendistrict Zuid- Holland, 30 kilometer, aanvang tus sen 09.00 en 16.00 uur. Startplaats bij 't Vennemeer, Leidseweg 13, Oudaar- de en café Van der Ploeg, Hoogmade en café De Vergulde Vos, Rijpwe- tering. Zevenhuizen Bleiswijk (Z-H). Toer tocht (iedere dag tot wederopzeggens) 10 tot 100 kilometer op de Rotteme- ren. Start tussen 10.00 en 17.00 uur. telefoon 01802-1505. Woensdag: Leiderdorp vanaf 14.00 uur schoolschaa'tswedstrijden op de ijsbaan achter de Mauritssingel. Winnaars mogen deelnemen aan de districtskampioenschappen, die za terdag op dezelfde ijsbaan worden gehouden. Woensdag: Alblasserdam - Molen tocht 20, 45 en 55 km. Aanvang 09.00 uur. Telefoon 01842-431. Woensdag: Warmond - Kortebaan- wedstrijden om de burgemeester Langemeijer-beker voor leden van de Warmondse ijsclub. Aanvang 19.00 uur. Donderdag: wedstrijden voor jongens en meisjes van 13 t/m 16 jaar. Aanvang 19.00 uur. Woensdag: Zoeterwoude - School- wedstrijden voor kinderen tot twaalf jaar. Aanvang 13.30 uur. De IJsclub van Leimuiden organi seert vanavond een wedstrijd voor de dames over 400 meter. Aanvang 19.00 uur. Woensdagavond (zelfde tijd en afstand) mogen de heren hun kunnen tonen. LEIDEN Haagse Schouw. Van avond (20.00 uur) wedstrijden voor heren boven 16 jaar en veteranen. Woensdag: Vanaf 14.00 uur wedstrij den voor kinderen. Vollebregt-duo blijft aan kop CANNES De Warmondse ge broeders Sjoerd en Erik Vollebregt hebben na de vijfde en voorlaatste race in de FD-klasse de leiding bij internationale zeilwedstrijden op de Middellandse Zee nabij Cannes. De Nederlandera hebben, zonder aftrek van het slechtste resultaat, 39 pun ten. In de Soling kan de Deen Jen sen de overwinning nauwelijks meer ontgaan. Hij verzamelde 16.8 punten. Hij wordt gevolgd door de Rus Pet- nikoff, die 66,1 punten heeft. De Ne derlander Geert Bakker is derde. In de 470-klasse is Werkhoven de beste Nederlander met een 18de plaats. Gisteren werden er in alle vier de klassen twee wedstrijden gevaren omdat zondag één wedstrijd was af gelast. In de ochtend was het weer normaal, maar tijdens de middag wedstrijden waren er bij een wind- Vraag vrijblijvend prijsopgaaf voor al uw SCHILDERWERK voor buiten en binnen. Ook zetten wij uw huis in de buitenbeits. TELEFOON 071—146271. Meubilair en antiek xl90. 1 secretaire met opzet, 1 nachtkastje. 2 deurs lin nenkast. let op de totaalprijs slechts f 389. TMT Tapijt Meubeltrefpunt. Herengracht meubel. 16 mnd. t.e.a.b.. La ge Rijndijk 32. Lelden. a H Te koop antieke koekoeks klok zeer fraai gestoken 150 SLEUTELfJES tot 20 «oorden 2130 woorden 3140 woorden 4150 woorden f 9.50 f 13,25 f 18,25 Administratie brieven onder nummer t 2.— Teksten kunnen wy aanne men tot 14.00 uur dag voor plaatsing. tPlHi voorheen lemco kundig en betrouwbaar Nieuwe Rijn 32 - Leiden -Telefoon 071-132900 Electro Combinatie Nederland^ met 43 eigen vestigingen Nederlands grootste speciaalbedrijf

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12