Geen verhoging straatbelasting WESTEINDE II KAN DOORGAAN Wat is buurtwerk? agenda Bevoegde kracht voor de drie hoogste klassen Zoeterwoudse raad keurt begroting goed Warmond en Zoeterwoude bereid woonwagenkampje in te richten m w Plannen vleugelschool in de binnenstad ZOETERWOUDE Om precies elf uur gisteravond viel de hamer van de voorzitter en had de gemeenteraad de begroting voor 1976 met algemene stemmen aanvaard. Verhoging van de straatbelasting delijke instellingen werden ook voor zoals deze in het concept was opge- dit jaar weer opgevoerd in afwach- nomen en goed voor een meerop- ting van een geheel nieuwe subsidie- brengst van f33.460.—, gaat echter verordening waaraan momenteel door niet door. Onder druk van vooral de commissie voor de financiën wordt het CDA maar ook van de VVD gesleuteld. heeft het college van zijn oorspron- Het antwoord van B en W op de keUjk plan afgezien. algemene beschouwingen die in het Enkele kleinere subsidies aan lan- begin van de maand werden gehou den kreeg veel lof vap het CDA en VVD. Er waren dan ook nauwelijks vragen uit deze fracties. Minder vol daan was P.Z. Het uitvoerige relaas van Straver bevatte enkele harde kritische no ten. Daaronder waren de te zware belasting van de ambtenaar welke mede belast is met de samenstelling van het voorlichtingsorgaan „Dich terbij", de stellingname van het col lege inzake de afsluiting van de Oranjelaan voor het autoverkeer naar het industriegebied, de onvol doende inschakeling van de woning bouwvereniging Willibrord bij de be stemmingsplannen. het toewijzings beleid bü de woningen en het niet ondersteunen door het college van de suggestie om te komen tot de aanleg van een fietspad langs de Nieuweweg. Waar de andere opmer kingen van de raadsleden direct werden beantwoord kreeg Straver de toezegging dat zijn vragen meer overleg vragen en in een volgende vergadering zullen worden afge werkt. Bijna verdronken LEIDEN De 8-jarige Janke Seibold uit Den Haag is gistermid dag tijdens een kinderpartijtje in de Leidse Holiday Inn bijna ver dronken. Het meisje, dat niet kan zwemmen, nam met enige andere kinderen een duik in het zwembad, waarna het per ongeluk in het die pe kwam. De 18-jarige Leidse lood gieter Hendrik Mast bedacht zich geen moment en sprong geheel ge kleed in het water, toen hij het kind plotseling naar de bodem van het bad zag verdwijnen. Hij zag ge lukkig kans om het meisje al vrij spoedig op het droge te krijgen. Het kind leek niets te mankeren, maar is voor controle toch naar een zie kenhuis overgebracht. VRIJDAG 30 JANUARI 1976 Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt waargenomen iGroenoord. Kool en Merenwijk): vain Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122 Wijk III (Waard. Professoren wijk Leiderdorp Van "t Woud en Reu- ling. Hoofdstraat 40. tel. 130070 (za- terdag en zondag spreekuurtje van Óegst geest D. Held. Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten S. v.d. KoolJ, S. v.d. Cyelaan 13. tel. 6951 (zaterdag); P. Koopmans, Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag). Tevens zaterdag en zondag voor eigen patiënten: S. M. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6. tel. LEIDEN Koenen Endepols zegt over het woor „jargon": „Een voor niet ingewijden moei lijk verstaanbare (vak)taal". En dat klopt geheel, wanneer het welzijnswerkers betreft, die dis cussiëren over de functie van het buurtwerk. Er worden dan com binaties van woorden gebruikt, die een hardwerkend ziekenfonds lid meteen tot een bewuste mo dale werkgever met eigen inbreng maakt. In het Vijf Hoven Huis organi seerde het Breed Comité Wel zijnswerk gisteren zo'n avond. Al le politieke partijen waren uitge nodigd, maar omdat er ten stad- huize een vergadering werd ge houden van de commissie sociale zorg en samenlevingsopbouw was een aantal niet vertegenwoordigd. Er was hier door de welzijnswer kers dus een stuk vergissing ge maakt. Mevrouw Van der Zande dere. Althans munist, die zei: "We moeten de dat je net fuctie van het welzijnswerk niet iedereen t al te zeer opblazen". Maar tussen nu kan moeten en doen ligt een grote En: (PSP). Duivestein (PvdA) zenga(WD) waren wel aanwezig, evenals een hevig gebarende com- En: "We vergeten de basis, het stuk onvrede. We worden gecon fronteerd met mensen om wie we o'n avond nou? Zó: nooit hebben gevraagd. Ik zou een erg vage term. haast willen zeggen dat we wor- wel hetzelfde over? den ingekapseld", kunnen we elkaar Vervolgens wordt geprobeerd de discussie op een "heel direct ni veau te brengen. Maar de enkele buurtbewoners, die een buurtwer- ker nodig hebben, zeggen niets. Roken een shaggie en drinken koffie. Wat is toch buurtwerk? Duive stein zei het, dacht ik het in mijn behappingsveld nog het beste: 'Ik vind dit academisch gelul. Het moet niet zover gaan dat de buurtwerker op de eerste plaats het hondje van de buurt is. Een goeie opbouwwerker is, wanneer hij zijn taak goed doet, op een bepaald moment onnodig". En dat was een duidelijk 'stuk- Je konsensusvorming'. PAUL WOLFSWINKEL. Hoe begint z "Buurtwerk is Denken we er Zo nee. waar dan vinden? Onderbouw wat vanavond gaat zeggen, wordt niet emotioneel, beargumenteer het". Buurtwerk is volgens iemand: 'een stuk zelforganisatie'. 'Een stuk dit. een stuk dat'. Moeilijk te volgen. 'Buurtwerkers zijn een stuk aanvulling op wat buurtbe woners doen. Als ik kijk naar een stuk speeltuin hier, naar het stuk je bejaardenwerk dat we doen". Iets verderop: "Er ontstaat een stuk verwarring, er is nu een stuk vertrouwensbasis weg". En: "De buurt is anders dan de an- stukje ervan". Maar ook andere terminologie- worden bepaald niet geschuwd, k zou hier graag op ingaan, om- Extra veiligheid ingebouwd Apotheken Jan. 6 febr. en Blanken. Hoge .gup., Apotheek - ZOETERWOUDE Ged. Staten hebben hun goedkeuring ge- hecht aan het bestemmingsplan „Westeinde" maar daarbij wel bepaald dat per jaar niet meer dan 50 woningen mogen worden gebouwd. Voorschoten, kei. 01717—2525. W ij kverplegi n g Leiden Stichting Interkruis. derdorp. tel. 140131. Oegstgeest Stichting Interkruis Oegstgeest. Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscen trum. v.d. Waalslaan. tel. Raad unaniem tegen bouw van twee VRIJDAG De eerste twee jaar zal dit aantal welke in voorbereiding ls in gevaar hoger zijn i.v.m. het wegwerken zou komen wanneer ^it konsekwent van een achterstand. De gemeente- zou worden doorgevoerd. De lange raad heeft zich gistra vond lanedu- discussie liep uit op een schorsing op rig bezig gehouden met de exploita- verzoek van mr. Miohielsen van de tie-overeenkomst met Noorlander VVD. Daarin werd een amandement Bouw B.V. in Leiderdorp welke vrij- OP het voorstel van het college voor- wel alle grond in dit gebied in han- bereid. Dit luidde; "Overigens zal de den heeft. fasering van de te bouwen woningen F. d. Winter van PZ. vond het dien^n geschieden hetgeen daarom- beslist noodzakelijk een extra be- trent is voorgeschreven door G.S. bij raad heeft gisteravond hocllli* van .1 ladU "Ctrl l KlSW-XaVOnO tot het Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit - - -- woningen aan Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE. Warmond De gemeente Warmond gaat op 12 februari- praten met een vertegenwoordiger van het ministe rie van CRM om te bekijken of in het. dorp staanplaatsen kunnen wor- i gecreëerd, voor een aantal sohijnlij'k is er weinig plaats, maar ik voel er weinig voor om-bij voorbaat al te zeggen: het kan niet. Uitgangs punt voor mij is wel dat zo'n kamp binnen de bebouwde kom moet lig- niet ergens in de polder. wagenbewoners. Afgelopen maandag, dat de woonwagenbewoners gewoon zo deelde wethouder Van der Salm van alle faciliteiten in het dorp ge- mee. is het bestutu- van het regio- naai woonwagenkamp Leiden op zijn tournee langs alle omliggende gemeenten ook hier geweest. De vraag werd gesteld of Warmond kampje zou kunnen stichten. Waar- raad LEIDEN De Leidse politie heeft een 27-Jarige inwoner van de ze stad aangehouden, di£ er van wordt verdacht een reeks gelddief- staJlen te hebben gepleegd. De man, die vandaag voor de officier van Justitie in Den Haag is geleid, heeft ^f1Qe" in totaal achttien inbraken en in sluipingen bekend. Hij verschafte zich in de afgelopen twee maanden toegang tot particuliere woningen, studentenkamers, kinder dag ver blij - ven en winkels. In zijn zak ver dween op deze wijze een bedrag van ongeveer zesduizend gulden. Ook in de Zoeterwoudse klein werd gisteravond over 1 genprobleem gesproken. Op een vraag van Duindam deelde wethouder Maan mee dat donder dagmorgen een gesprek heeft plaats gehad van het ooilege met het be stuur van het regionaal woonwagen - centrum. B. en W. zijn onder dein druk gekomen van de geweldige pro blematiek welke er momenteel in hebben zich bereid ver klaard de mogelijkheden in Zoeter woude na te gaan voor het inrich ten van een kamp van beperkte om vang. Daarbij zouden wel voorwaarden worden gesteld o.m. aan do verhui zing van woonwagenbewoners uit andere regio's naar deze omgeving. paling op te nemen inzake deze fase- besluit van 10-12-'75". De gehele raad ring om te voorkomen dat te grote en «Hs wethouder Maan schaarde aantallen woningen worden gebouwd zich hier achter, in een sector waaraan in Zoeter- woude onvoldoende belangstelling zou bestaan terwijl de opzet is te bou wen voor de eigen behoefte. C.D.A.- woordvoerder Van Rijn wilde nog W een stapje verder gaan door na- drukkelijk te bepalen dat de verde ling in w.w., premie en vrije sector bouw ook in deze fasering zou mot- den opgenomen. 1 Burgemeester Detmers vond dat erg gevaarlijk omdat daardoor zelfs woningen Burgemeester Detmers: De gemeente- voorstel voorberei- dingsbesluit waardoor de bouw van 2 woningen aan de Hoge Rijndijk tussen de Haflo-manege en de voor malige rectorswoning mogelijk zou worden met grote meerderheid verworpen. Het verbaasde velen dat Rijkswaterstaat hiervoor een uitrit vergunning had verleend. Van Rijn vroeg zich af of de strook grond mis schien straks een funktie zou kun nen hebben bij het ontwerp-bestem mingsplan „Hoge Rijndijk West". Wiekmeijer sprak van een "gedron gen plan" en verwierp het voorstel op planologische gronden en Duin dam achtte de plaats zeer ongelukkig in verband met de bushalte ter plaatse. Bil de stemming bleken alleen de beide wethouders vóór. Wel algeme ne instemming was er met het voor stel subsidie te verlenen in de res tauratiekosten van de N.H.- kerk. Minikus informeerde naar de toe stand van de toren van dit gebouw welke eigendom is van de gemeente. Zo deze ook voorzieningen behoeft dan zouden deze tegelijkertijd moe een onderzoek ingesteld. staanden Steenstraat uur vin. 6 uu: Geverstraat 65. Oegstgeest voor kamerbewoners ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 uur Steenstraat Ib, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Hot House. Rapenburg 24. Bene fietconcert t.b.v. "In de Vroolijcke Arke". 81 uur nam. Pieterskerkchoorsteeg. "Is den Vroolijcke Arke". Rommelmarkt.' fan- Stadsgehoorzaal. "Feerle Afri- caine". Ballet National du Senegal, ZONDAG Anton lus Clubhuis, dansen, 8— Geverstraat 65, Oegstgeest. sociëteit len. 91 uur nam. Middelweg 19c. Leids Poppenthea- "cindervoorstelling, 2.30 uur nam, 25802. >enoordhal. Jaarlij: nologenclub "Rijnland", Maandag Steenstraat Ito, Wereldwinkel, „Opgedrongen plan" Leiden Er zijn plannen om in de Leidse binnenstad een vleugel- school te bouwen voor het lager on- GYMNASTIEKLESSEN derwijs waarin zowel het openbaar als het prot. chr. en het r.k. onder wijs zijn ondergebracht. Wethouder Tesselaar deelde gisteravond in een commissievergadering mee. dat er aan de Kaasmarkt in principe een mogelijkheid is om het gebouw neer te zetten. De plannen verkeren ech- zerlaan, LAK-Theater. Poëzie Hardop met "Wij zijn velen". 8.15 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad. 7.30 uur Noordeinde 2a. groepen op Troef: Recht/Onrecht. WSW-groep, Handen arbeid. Wandkleden maken en To- Wegens onderhoudswerkzaamheden maart gesloten. SOS-dienst _SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 0.1-125202. Voor allen die in moeilijk- heden verkeren. Dag en nacht te be ter nog WARMOND Na een tweetal schorsingen heeft de Warmondse ge meenteraad gisteravond het collegevoorstel aangenomen om alleen in de drie hoogste klassen van het basisonderwijs de lessen gymnas tiek te laten geven door een bevoegde leerkracht. Het besluit werd genomen nadat een alternatief van Progressief. Warmond, waarin werd gepleit voor handhaving van een volledige bevoegde kracht voor alle klassen, betaald uit de opbrengsten van een verhoging van de plaatselijke belastingen, door het CDA en de VVD was verworpen. Al enige tijd geleden ontston den problemen rond het geven van lessen lichamelijke opvoeding op de lagere scholen. Nadat de schoolbe sturen op grond van een wetswijzi ging, die bepaalde dat per dag maar 5'j uur onderwijs gegeven mag wer den, besloten het aantal uren licha melijke opvoeding van 27 3/4 uur per week terug te brengen tot 25%, nam de betrokken docent ontslag en aan vaardde een functie in Voorhout. Kort daarna bleek het tekort op de onderwijsbegroting te zijn opgelo pen tot f 140.000.Na een overleg tussen gemeenten en schoolbesturen, stelde het college voor in de plaats van Van Oort een part-time docent aan te trekken, die alleen in de bo venbouw van het lager onderwijs les zou moeten geven. De overige uren konden, aldus het voorstel, door on derwijzers, die daartoe een aanteke ning hebben, worden waargenomen. Door deze maatregel zou een bedrag van 122.000 worden bespaard. Zowel Progressief Warmond als een groot aantal ouders vreesden echter een onaanvaardbare vermin dering van de kwaliteit van het on derwijs. Een alternatief kon moei lijk worden gevonden. Tijdens de raadsvergadering stapte PW even wel van zijn standpunt om de be lastingen niet verder te verhogen af. CDA en VVD bleken daar niet in mee te kunnen gaan en steunden het college-voorstel, dat binnen af zienbare tijd zal worden uitgevoerd. De raad verwierp tijdens dezelfde vergadering een college-voorstel om een beroepsschrift inzake een wei gering van een bouwvergunning on gegrond te verklaren. Het ging om een verzoek van een bewoner van de Dr. Ammanstraat, die zijn wo ning wilde uitbreiden met een dak kapel. Hij had daarbij goed gekeken naar de dakkapel, die zijn buurman aan zijn huis had gebouwd (met toestemming van de gemeente) en had een identiek verzoek om een aangezien er nog steeds geen dui delijkheid over bestaat of de r.k. sector wel mee wil doen. De Stich ting Katholiek Onderwijs wilname- lijk liever een eigen nieuwbouwschool realiseren omdat zij vreest dat de bouw van een vleugelschool voor de drie richtingen te lang zal duren. De stichting meent dat een apart gebouw voor het katholiek onderwijs op kortere termijn gerealiseerd kan worden. Achterliggende gedachte van de vleugelschool is» overigens om de leeg loop die nu vooral op scholen in de binnenstad merkbaar Ls, enigszins op te vangen. Voor de gebouwen die dan vrijkomen, zoals dat van het prot. chr. school aan de Hooglandse Kerk gracht zou dan een andere (dan een onderwijs?-) bestemming moeten worden gezocht. De onderhandelingen met het katholiek en prot. chr. on derwijs over de vleugelschool lopen nu al enige Jtijd en zullen voorlopig nog wel worden voortgezet. reiken. pril Stadium. Leidse Rechtswinkel uu 'iij. i u uur a Morsw«»g do. 79 uur Gespreksavonde Gespreksavonden I schap Wo 8 uur Dai 11 Oegstseert. vr 8.15 Kennedylaan Onderwtlswlnkel Soplastraat 36. tel. 126325 Geopend maandag t/m vrij dag i 12- 6Nuur Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman zijkant Stadhuis). Openlngs- dl en dagelltks tijdens Centrum voor intermenselijke be trekkingen Geopend ma t/m vrh van 16 00—18.00 en van 19 30—23.00 uur. Oude Rijn 88 tel 144000 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11 Elke donderdag vergunning ingediend, dat tot zijn grote verbazing werd afgewezen. De man nam daar geen genoegen mee en diende een beroepschrift in. zoek overeenkomstig een door de dan maar veranderd moest worden, gemeenteraad aangegeven lijn was De raad besloot tevens de Stich- afgewezen. De gemeenteraad stelde ting Juridisch Advies Bureau „De zich echter unaniem op het stand- Leidse rechtwinkel" overeenkomstig Namens B en W deelde burge- punt dat het afwijzen in dit geval haar verzoek voor 1976 met een be- meester De Vreeze mee dat het ver- „onlogisch" zou zijn en dat de HJn drag van f 88 te subsidiëren. Ijsbanen open VOORSCHOTEN De Voor- schotense ijsbaan, aan de A. van Leeuwenhoekkade gaat van avond om zeven uur open. Tot tien uur kan er geschaatst wor den. Zaterdag is de baan ge opend van 's morgens elf tot 'a avonds r, zondag 's avonds De Lei- de Mau- middags vijf van zeven tot tien van een tot vijf uur van zeven tot tien derdopse ijsbaan at ritssingel gaat vanmiddag vier uur open. De Oegstgeester- ijsbaan, achter kasteel Oud Poel geest gaat vanmiddag om een uur open. Zaterdag en zondag zal de baan van tien uur 's morgens tot 10 uur 's avonds ge opend zijn. LFJOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071 144941 Naoezorging van 18.0020 00 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Muider Kwartaalabonnement t 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden bfj vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- eD Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2