Elektronische klok schakelt Swift uit Stormschade aan duinen levert geen gevaar op SPARTA NIET IN DE INTERTOTO Optreden Wim Jansen valt tegen Gesol met Marilyn Monroe vandaag in de jongste Viva nieuwe stijl. En: Koop en lees'm. Gewoon dóen. Omdat het fijn is om jezelf te zijn. Feyenoorder Wim Jansen, gastspeler bij Kikkertje, imponeerde niet. Ook hier is de doelman van Glasbergen hem te vlug af. DONDERDAG 29 JANUARI 1976 JNOORDWIJK Het optreden wan Wim Jansen tijdens het zaal- yoetbaltoemooi om de Northgo- b up, waarvoor gisteravond de Matste wedstrijden uit de voor- jonde loerden afgeioerkt, stond y.aderhand, in de wandelgangen nvan de eivolle Noordwijkse sport- jiaZ, geheel in de schaduw van de gebeurtenissen die plaats vonden nin de slotfase van het duel tussen Jpe Nachtegaal en Swift/'t Win- Jceltje. Door een defect aan de ^elektronische klok (die op een ge geven moment telkens weer aan Idezelfde minuut begon) werd er toén minuut te lang doorgespeeld. 'e| Volgens een groot aantal toeschou- k-ei-3 had scheidsrechter Piet v. d. Raadt, uiteraard geheel buiten zijn - schuld, veel langer laten doorspelen, 'doordat het defect te laat werd ont wekt. Het was waarschijnlijk alle maal niet zo belangrijk geweest, als pe Nachtegaal niet precies in die ru moerige laatste minuten de 41 ach terstand ongedaan had gemaakt. Ka- iel v. d. Veek reduceerde die achter stand via een penalty tot 42, en de llgebroeders Joop en Ruud Oostdam maakten er op de valreep 44 van. En alsof het allemaal nog niet genoeg kvas: na het nemen van de noodza geworden strafschoppen kwam pe Nachtegaal als overwinnaar uit jde bus. Een sensationele afloop, die hiernand na één helft spelen voor Imogelijk had gehouden, omdat een superieur tikkend Swift door goals wan Renzo Candido, Koos van Eg- pond, Hans v. d. Starp en Siem v. d. Linden (Karei v. d. Veek scoorde uit leen penalty tegen) een "veilige" 4—1 [voorsprong had opgebouwd. Het optreden van Wim Jansen in (iet team van Kikkertjes/Diane viel tegen. Mede door het ontbreken van Wim van Hanegem, die wel had toe gezegd te komen maar op het laatste moment wegens een blessure moest afzeggen, kon Wim Jansen („ik ppeelde voor het eerst zaalvoetba?') pjn draai niet vinden en liep wat poelloos heen en weer en passant een levensgrote kans voor leeg doel pm zeep helpend. Alleen bij een voor- fcet aan Jan de Ridder, die fraai raak (choot, toonde hij even zijn ware klasse. Die ene tx-effer van Kikkertje/ Diane was overigens niet genoeg om Glasbergen de Best, waarin John (llanuputty uitblonk, van een 31 Hughes spreekt voor CO VS afdeling Leiden LEIDEN Barry Hughes (foto) is op maandag 9 februaid de gast van de contactcommissie CO VS afdeling Leiden. De trai ner van het in de eerste divisie leidende Haarlem zal in de kan tine van de voetbalvereniging VTL een lezing houden. Onder meer zal hij praten over de re latie trainerscheidsrechter, de relatie trainerbestuur en de relatie trainerspelers. Begon nen wordt om acht uur. zege af te houden. John Manuputty scoorde alle doelpunten. Cleyn Duin plaatste zich via een simpele 4l zege op van Duin Sport voor de achtste finales. Huig Schaap verzox-gde de eerste treffer. Albert v. d. Berg trok de stand met een fraaie treffer recht, maar na rust liep Cleyn Duin door Wim Guyt, Amerik van Duivenvoorde en wederom Huig Schaap tot 41 uit. Rollygolf plaatste zich na ertraf- ROTTERDAM Sparta zal dit Jaar niet deelnemen aan de Inter- totocompetitie. Financiële overwe gingen en de datum waarop de In- tertoto van start gaat (27 juni) heb ben het Spai-ta bestuur doen beslui ten ex-van af te zien. Kregen de clubs vorig jaar nog 45.000 gulden bij deelname, dit jaar is dat be drag verlaagd tot 20.000 gulden. „En dat zou voor Sparta op een financieel debacle uitlopen", zegt trainer Leo Steegman. "Daarnaast is in de periode dat de Intertoto begint een aantal van de spelers, die aan de Academie voor de Lichame lijke Opvoeding studeren, met va kantie. En bovendien", vindt Steeg- Remise Browne en Kurajica WIJK AAN ZEE De uitgestelde partij uit de grootmeestex^groep in de tiende ronde, tussen Kurajica (Joe) en Browne (VS) is in remise geëindigd. Kurajica heeft nu zes punten en deelt de derde plaats met de Rus Tal. Browne verzamel de 4% punt en staat nu gelijk met Langeweg, Sosonko, Andersson en Ree op de zesde tot tiende plaats. (ADVERTENTIE) schoppen voor de volgende ronde. Jan v. d. Lippe gaf Rollygolf in het aantrekkelijke duel tegen B en T de leiding, waarna Piet Ouwehand de gelijkmaker produceerde. In die 11 stand kwam geen verandering meer. De achtste finales van het toernooi om de Northgocup worden op woens dag 4 en 11 februari verspeeld. De wedstrijden beginnen op beide avon den om half acht. In die achtste fi nales komen ook de teams van Oud man, "betekent bij deelname, dat we zo'n negen weken voorbereiding od het volgende seizoen moeten door maken. Nu beginnen we, al dan niet onder mijn leiding, pas op 7 juli". Waarmee Steegman niet wil bewex-en dat hij dit seizoen voor het laatst bij Sparta is. "Ik heb twee aanbie dingen, maar wat ik doe weet ik nog niet. In februari heb ik een on derhoud met 't bestuur, daarna weet ik meer". Overigens nemen dit jaar wel Roda JC en FC Amsterdam deel aan de Intertoto-competitie, terwijl Telstar en AZ'67 evenals Sparta geen interesse hebben. Tennis Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de achtste finales van het prof toernooi in Philadelphia. Ok ker won in drie sets van. de Tsjech Hrebec. Connors, Ashe en Borg won nen eveneens. Voetbal Tijdens het congres van de UEFA in Marbella hebben meer dan dertig landen aangedrongen op beperking van het aantal voetbal wedstrijden op de televisie in ver band met de teruglopende bezoekers aantallen. Tennis Betty Stöve is er niet in geslaagd de kwartfinale van het Vir- glnia Slims toernooi in Chigaco te bereiken. Zij verloor in drie sets van de als tweede geplaatste Navra- llova. SPORT Feyenoord en Jaap Eden Boys (Oud Ajax) in actie, met attracties als Eddie P.G., Beertje Kreyermaat, Sja- kie Swart en Gert Bals. Het program ma luidt: 4 febx-uari: Beach Club v. d. Plas; Oud Feyenoord Glas bergen de Best; Jaap Eden Boys Rollygolf; Augustinus Godyla. 11 februai'i: De Nachtegaal Van Gerven Sport; HH Sporthuis Zwaanvogels; LDWS FC Faase; Menken Landbouw Cleyn Duin. KOERSEN IN NOOTDORP Bergakkerprijs met autostart 2000 m 1. Mac Roodnoot (J. Offenberg) 2.54.6 1.27.3, 2. Lex Hanover K.. 3. Mjja Kandia. Winn 6.80 pi. 1.70 1.50 4.60 kopp 11.40 trio 178.70. Benedenkerkprys met autostart. 2000 m: 1. Nicky Nouvelles (W. van Buy- tene) 3.01.8 1.30.9, 2. Nelly Trickson, 3. New Yelly. Winn. 3.20 pi 1.20 1.70 1.20. kopp 21.60. Binnenhofprys met autostart, 2000 m: 1. Lars Buitenzorg (P. Smit) 2.52.3 1.26.2, 2. Korinotte, 3. Lang- loper. Winn. 4.60 pi. 1.80 2.40 1.60 kopp. 6.30 trio 87.90. Benteloprijs autostart, le afd., 2000 m: 1. Mireille (J. Wagenaar) 2.57.2 1.28.6, 2. Ninny Cliff, 3. Nerva.. Winn. 6.80, pi. 2.00 8.20 1.50, kopp. 5.00. De Birktprys le afd., 1680 m: 1. Ken Williams (H. Dassen) 2.23.9, 1.26.7, 2. Karper K„ 3. Kensington. Winn. 3.70 pi. 3.40 9.40 2.50, kopp. 7.00, trio 208.00. Bernsterburen-pry's 2380 m: 1. Lente Boy J. (P. Zeegers) 3.31.5 1.28.9, 2. La Chance, 3. Misto Buitenzorg. Winn. 1.70, pi. 1 30 2.70, kopp. 12.10. Biezelinge-prys 2000 m: (met auto start) 1. Lime Du Bois (C. de Leeuw) 2.49.4 1.24.7, 2. Kahinga, 3. Kei Bui- texizorg. Winn. 4.90, pi. 3.00 2.20 2.70, kopp. 6.80, brio 118.90. Bergstoep-prys met autostart 2380 m: 1. Kitty H. (P. Zandt) 3.27.7 1.27.3, 2. Ike Hollandia, 3. litis Hol- landia. Winn. 3.90, pi. 2.40 6.90, kopp. 14.30. De Birkt-prys (tweede afdeling) 1660 m: 1. Luitenant Dixy (W. van Da len) 2.23.1 1.26.2, 2. Kephalus P, 3. Lester Kandia. Winn. 3.10 pi. 1.50 1.60 1.40, kopp. 4.90, trio 112.20. Bentelo-prys (tweede afdeling) 2000 m: (met autostart) 1. Mylene D. (G. van Eykelenborg) 2.56.4 1.28.2, 2. Nanda W., 3. Maria la Plata. Winn. 2.20, pi. 1.10, 1.10 1.10, kopp. 4.30. Totalisator-omzet 215.554. Taf eltennis teams opnieuw kansloos BUDEL Ook de tweede vriend schappelijke wedstrijd tegen Enge land is voor de Nederlandse tafel- tenxiisteams in een nederlaag geëin digd. Met dezelfde cijfers als dins dag in Steenwijk (1-4 bij de dames, 3-6 bij de heren) gingen gisteren in Budel de nationale equipes ten onder. Studi(o) Nu de 'kopstoot' zich op de Ne derlandse voetbalvelden aan het 'inburgeren is grensrechter Gerrit Griek tikte er, bij wijze van spreken, de kop vanaf heeft Studio Sport zich ijlings verzekerd van een deskundige op boksgebied. De heer Henk Ruhling uit 'het Haarlemse' voor zag zondagavond de als met een mitrailleur op ons afgeschoten beelden van het kopduel-zonder - bal tussen de heren E. Achterberg en R. v. d. Kerkhof (in de volks mond ook wel eitje-tikken' ge noemd) iveliswaar van zulk over vloedig commentaar, dat we er nog niet veel wijzer van werden, duidelijk is het wel, dat aange name perspectieven zich openen voor bokscoaches of al wat maf geslagen pugilisten, om in de voetbalsport wat extra beleg op de karige boterham te verdienen. Naast de voetbaltrainer de boks- leraar, die de spelers de fijne trekjes van het betere kopwerk moet gaan bijbrengen. Want ze ker een man als René van de Kerkhof heeft nog heel wat te le ren. Toegegeven, de fractie van een seconde waarin hij, na de botsing met Achterbergs voor hoofd, in de lucht bleef hangen, kon ermee door en ook zijn im pressie van ter aarde stortend aangeschoten wild mocht best met een zeventje worden geho noreerd, maar wat daarna ge beurde leek nergens op. Toen arbiter Van der Kroft de rode en gele kaarten in zijn zak hield en de wedstrijd vrijwel on middellijk na Van de Kerkhofs onderuit-gaan voor gezien hield, verrees de PSV'er opvallend kwiek van zijn grasgroene 'ziekbed'. Als een arbeider die de fabrieksfluit hoort loeien en weigert ook maar een simpel minuutje over te wer ken. Totaal fout, mijne heren. Fröbelwerk. Want waar blijft met zo'n slecht ingestudeerde act de geloofwaardigheid? Waarom niet even gewacht op de brancard? Die jongens van de EHBO staan er tenslotte ook niet voor niks. Aan Van de Kerkhof dient nog krachtig te worden geschaafd Aiiton Bij het instuderen van hand-, houd- en andere (verboden) gre pen op het voetbalveld mag de vlijtige speler het regelmatig kij ken ook naar andere program ma's dan die van Studio Sport natuurlijk niet ontraden worden. Tros-Aktua prompte service vertoonde maandagavond al beel den van het (in Antwerpen ge houden) 'gevecht' om het wereld kampioenschap vrij worstelen en daarvan, sportvriedenkon wat worden opgestoken. Twee walge lijk dikke mannen ruikten en plukten aan elkaar alsof de be nen en armen eruit moesten, sme- Door Ruud Paauw en René Vos ten elkaar zonder pardon uit de ring en zouden elkaar als het allemaal echt was geweest zonder mankeren het ziekenhuis hebben ingeholpen. Het was, van a tot z, ingestudeerd, van de eer ste ruk aan het haar tot aan de 'diskwalificatie' van de Belg Bres- ton, een afschuwelijk lelijke, 172 kilogram wegende manmet een in de nek rimpelend kaal hoofd. Een soort Téleac-cursus van ver boden grepen. Waar de vrije wor stelaar overigens zelden een blauwe plek aan overhoudt. Een trieste vertoning die, onbe grijpelijk, nog altijd mensen trekt. Ditmaal dubbel triest, omdat een van die dikke 'worstelaars' luis terde naar de naam Anton Gee- sing, de eens hoog op de Olympus zeielende gouden judoka. Voor een handvol dubloenen af gedaald naar het ordinaire cir- cuswerk van de catch-as-catch- can. Een tot droevenis stemmende afgang van een man die eens een bejubeld atleet was. Verschoor UVS heeft moeilijkheden met John Verschoor, een speler die eens als veelbelovend werd bin nengehaald, maar nu in het twee de acteert. Verschoor heeft de leiding van de club van "vriend jespolitiek" beschuldigd, zoals eind vorige week in deze krant te lezen viel. UVS heeft die zaak terecht niet zo maar laten pas seren en Verschoor om bewijzen gevraagd. Kennelijk had hij die niet. Voorzitter Kruit en trainer Désar hebben hem daarna nog wat bedenktijd gegeven om zijn beschuldiging terug te nemen. Maar dat laatste vertikte Ver schoor ook in een tweede gesprek. Waarop de UVS-leiding liet weten dat zolang hij zijn beschuldiging staande hield er geen plaats voor hem zou zijn in welk elftal dan ook. Het is niet onredelijk wat UVS hier heeft gedaan, dat vooropge steld. De vraag is alleen of je er verstandig aan doet zo'n loodzwa re weg in te slaan. Het had best dykgraaf baron J. van Knobels- dorff is dat een "bittere nood zaak" gezien de aanwezigheid van zeer grote bevolkingscentra in de onmiddellyke omgeving. Ir. De Groot vulde aan, dat de afzetting ook nodig is om over een ruime voorraad helm te beschikken dat kan worden geplant, wanneer er gens verstuivingen dreigen en om stormschade aan de duinenry snel te kunnen herstellen. Vooral de helm, die op de duinen het dichtst by de zee groeit leent zich daar goed voor, omdat die beter be stand is tegen de verzilting door de zee. Hij wees er voorts op dat in Zandvoort een groot areaal aan helm verloren is gegaan, als ge volg van het beschikbaar stellen van een strandgedeelte voor het naaktlopen en naaktzonnen. Het naaktstrand heeft zoveel bezoe kers getrokken dat helmgebieden volledig platgetrapt zyn. Heel voorzichtig opperde ir. De Groot de mogelykheid dat gezien de ernst van de stormschade voor de kust van Zuid-Holland wel eens een verband zou kunnen be staan tussen het uitbouwen van de havenhoofden van Schevenin- gen en IJmuiden en het afkal ven. "Er zyn filosofieën dat deze havenhoofden een "schaduwwer king" hebben in gebieden in de naaste omgeving. Het zou byvoor- beeld de oorzaak kunnen zyn van het afkalven van de duinen by Bloemendaal, waar restaurant Parnassia nu direct aan het strand is komen te liggen. Hy benadrukte overigens dat nog veel onderzoek nodig zal zyn om pre cies vzrt te stellen dat er een aanwysbare relatie bestaat. Als die kan worden aangetoond is het volgens ir. Dc Groot zinvol om een brief aan het x-ijk te'sturen, waarin de situatie duidelyk ge maakt wordt. Hoe de stormschade zal worden verrekend is op dit ogenblik nog niet bekend by Rynland. Secre taris-rentmeester mr. Plomp sprak gisteren uit, dat daarvoor een aparte dekking gevonden zal moeten worden. Zeker is in elk geval dat het ryk zestig procent van de kosten voor zyn rekening neemt. Zou het resterende bedrag. PAGINA 11 wat lichtvoetiger gekund, ook ai staat UVS er op de ranglijst wai zwakjes bij. Als Feyenoord van Van Hanegem steeds excuus had geëist, had hij al niet meer gewe. ten hoe de Kuip er uit zag). De blauwwitten hadden na da\ gesprek met Verschoor een be richt kunnen lanceren van bij voorbeeld de volgende strekking: "Wij hebben de heer Verschool om de bewijzen gevraagd voor de vriendjespolitiek. De argumenten die daarna ter tafel kwamen, wa ren van een dusdanig gehalte dat UVS de zaak rustig naast zich neer kan leggen. Wij heb ben tot slot gepoogd de heer Ver schoor enig enthousiasme bij te brengen voor het tweede elftal". Op die manier wordt de speler even door een zekere substantie gehaald, maar met ironie bereik je vaak meer dan met botte woe de. Je polariseert op die maniei niet, integendeel je relativeert en zo laat je het aan Verschoor zei) om een hem passende uitweg te. vinden. Nu dwingt UVS de rebel lerende speler bijna de vereniging uit te stappen. Bovendien be staat de kans dat er nog lang over gepraat zal worden. En on rust is het laatste wat UVS dit seizoen kan gebruiken. Officials Het Nederlands Olympisch Co mité (NOC) heeft acht deelne mers naar de Winterspelen ge selecteerd en daarnaast acht of ficials. We lopen dus zogezegd één op één. Dat zal bij velen wel gelach of bitterheid opivekken, maar dat is echt overdreven. We weten het nou al jaren: om één soldaat aan het front te laten vechten, heb je tien bureaucraten in het achterland nodig. Zo zit dat. Ga maar even na: er is een trainer nodig voor de schaatsende dames, eentje voor de schaatsen de heren en eentje voor dat kunstrijdertje. Dat zijn er al drie. Dan moet er een arts mee, want zonder kun je niet. Nou, en dan heb je een chef de mission nodig, want iemand moet toch de vlag dragen bij het openingsdéfilé. Dat is al vijf. Wie hebben we nog meer juist, namens het NOC gaan voorzitter Kerdel (mag die man asjeblieft, hij komt maar één keer in de vier jaar in het nieuws en dan barst het altijd van de kri tiek op hem, want als selectieheer doe je het nooit goed) en secre taris-penningmeester Stap (want wie moet er anders de verteringen betalen). Dat zijn er zeven. En dan is er tot slot nog een chef d'equipe. Waar je die voor nodig hebt, zijn we in de zenuwen even vergeten, maar we moeten daar niet over zaniken. De Olympische spreuk: "Niet het winnen is be langrijk, maar het deelnemen slaat al jaren niet meer op de atleten, dat loeten we allemaal, maar officials, heus, die kunnen er, naar eer en geweten, nog eeuwen mee vooruit. over vyf jaar gespreid, doorbere kend worden aan de ingelanden van Rijnland dat zou dat globaal een verhoging van f 1,- per jaar per hectare betekenen. Rijnland investeerde 35 miljoen LEIDEN Het hoogheem raadschap Rijnland heeft het afgelopen jaar voor 35 miljoen gulden geïnvesteerd. Dat was 10 miljoen meer dan het jaar daarvoor en 23 miljoen meer dan in 1973. Dijkgraaf baron J. van Knobelsdorff noemde die cijfers gisteren in de verenigde vergadering tijdens een „ver late nieuwsj aarstoespraak" Hij memoreerde verder het ge reedkomen van gemalen en transportleidingen in War mond en de afvalwaterzuive ringsinstallatie in Nieuwveetn in het afgelopen jaar. Binnenkort zullen gereed ko men de gemalen en transport leidingen in Zoeterwoude, Nieuwkoop, Noorden en Zeven- hoven. Ook staan voor dit jaar op het lijstje de voltooiing van de nieuwe afvalwaterzuive ringsinstallaties in Katwijk en Gouda. Verder zal een begin ivorden gemaakt met de aan leg van een stormwaterkering op Delta-hoogte bij de uitwa teringssluizen in Katwijk aan Zee. Het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft daarvoor gelden beschikbaar gesteld, aldus de dijkgraaf. Tenslotte meldde hij dat er in het afgelopen jaar geen pro blemen zijn geweest met de waterinlaat bij Gouda. Het wa ter van de Rijn had een zoda nige chloridegehalte, dat het zoutgehalte van het water in de boezem van Rijnland op een aanvaardbaar peil kon worden gehouden. Ben jij m'n moeder vandaag; herenlogement wordt gezinswoning; 25 soepvariaties; relax weekend; en nog veel meer; alweer gezonde afwisseling, nieuws en gezelligheid op z'n anders in de jongste Viva. LEIDEN Ir. H. de Groot, ingenieur-directeur van Rynland heeft gisteren de geruchten ont zenuwd, als zouden de duinen on der de laatste stormen zo gele den hebben, dat er gevaar voor de bewoners van het achterland zou bestaan. "Daar is geen sprake van", aldus ir. De Groot. "Er is weliswaar een deel van de duin voet weggespoeld, maar de dui nenry is zo breed dat er werke- lyk geen gevaar valt te duchten". De stormschade aan de "zee- reep" kwam gistex-en ixitvoerig aan de orde tydens de verenigde ver gadering van het hoogheemraad schap. Als basis daarvoor gold de becyfering van de technische dienst dat herstel van de schade ruim twee miljoen gulden zal gaan kosten. Aanleiding voor hoofdin geland H. P. Zwetsloot, lid van de financiële commissie, om te in formeren of het nu wel zo nodig is om overal in de duinen afras teringen te plaatsen. Volgens Geweldpleging negen maanden LEIDEN De Haagse recht bank heeft een 21-jarige Jonge man wegens diefstal met geweld pleging veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf waar van drie maanden voorwaardelyk met een proeftyd van twee Jaar. De man had in een cafetaria aan de Vrouwensteeg in Leiden een caissière met een mesje bedreigd en had vervolgens een greep ge daan in de kassa. Hij nam f 710,30 weg. Tijdens een treinreis beroofde hy boven dien nog eens een buitenlandse arbeider van diens portefeuille waarin o.m. 11.000 Belgische francs zaten. Hy probeerde die in een Leids café te verkopen, evenals een wei-kvergunning en andere waar depapieren. De jongeman had al eerder by de sociale dienst moei lijkheden gehad nadat hem een uitkering was geweigerd. De of ficier van justitie had overigens een jaar gevangenisstraf geëist.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11