„Niets verdiend aan publiciteit Nieuwveen mag oude school (nog) niet kopen van GS GASTARBEIDERS IN HUIS NIEUWSTRAAT BODEGRAVENSE VIERLING WORDT ZEVEN JAAR Subliem concert v.d. Meer Smokwerk enorme v rage ZOMERMODE VOOR 1976 Raadhuis Woubrugge een stuk duurder BODEGRAVEN ,,Nou, ik schrok wel, to en ik van de dokter hoorde da't ik er op moest rekenen dat ik een drieling zou krijgen. „Ja, ik had er al drie en het is maar een oud huis "waarin wew onen". Aan het woord mevrouw M. Verheul-Van Os (39) uit Bodegraven, moeder van de „Bodegraafse vierling", die in maart zeven jaar wordt. Dat het er vier zouden worden, wist ze tot op het moment van hun geboorte niet. Want nummer drie en vier werden geboren toen mevrouw Verheul onder narcose was. „Soms kon ik het niet geloven en dan vroeg ik aan de verpleegsters of er niet een van een ander bij lag M Ta-rr-rrtrrirtt Hoewel mevrouw Verheul er in 1969 tegen op zag, vindt ze het nu geweldig een vierling te hebben. Plakboeken vol foto's en knipsels «in vijfvoud, voor elk kind en voor moeder een..,.) herinneren aan die eerste spannende maar wel erg drukke tijd. „Gelukkig maar dat we op een boerderij woonden, er was melk genoeg. En dat hebben ze heel ■veel nodig", aldus deze vierlingmoe der. Verbouwen „We hebben een deel van het huis moeten verbouwen. Op advies van de dokter hebben we in de wand tussen gang en kinderkamer twee ramen laten maken, dan hoefden de belangstellenden niet naar binnen en konden ook wij gemakkelijk controleren hoe het er met ons viertal voorstond". „Tja, ik had meer één wiegje, want je kunt toch niet voor een vierling sparen? Maar we hebben erg veel hulp gekregen vooral in die eerste tijd. Die wiegjes kwamen er al heel gauw bij. En we kregen dankzy de burgemeester, ook gezinshulp die we overigens vier jaar hebben gehouden en, dat was erg belangrijk voor de kinderen, vrijwel steeds dezelfde". Ook kwamen er van arie kanten luiers: er kwam een droog trommel toen zij tegenover een verslaggeef ster het schrikbeeld van een uitgebreide luierwas in de winter had uiteengezet. Publiciteit „Nee, we hebben niets verdiend aan publiciteit". Een weekblad wilde ons wel betalen voor een verhaal en een ander blad probeerde het exclusief te krijgen, maar daar zijn we niet op ingegaan". Toch heeft de enorme belangstelling een zware druk gelegd op het gezin. „Want als het viertal in vier kinderwagens in de tuin stond, kwamen er voortdurend mensen bellen met het verzoek te mogen kijken. Er kwam ook geld en daarvan hebben we een keukenma chine gekocht". Toch vindt mevrouw Verheul nu dat, toen haar vierling nog baby was, het werk echt wel meeviel. Zeker als de gezinshulp meehielp. Maar ook als ze het alleen moest doen. „Ik hielp er gewoon twee tegelijk, en gaf ze dan allebei de contact met ze. maar ze liepen niet Mevrouw Verheul stelt, met haar fles. En 's nachts zijn ze gelukkig om me heen. Maar in deze periode ervaring als uitgangspunt, bezorgd nooit wakker geworden. In het waren ze wel erg bewerkelijk", vast, dat de moeder van de vijfling ziekenhuis in Woerden hadden we ze verzucht ze. Het viertal dat nu al 't niet zal kunnen stellen zonder een meteen gewend om het zonder zelfstandig naar school gaat. doet gezinshulp, vooral omdat het haar nachtvoeding te doen en dat scheelt natuurlijk ook veel zelf. Er is eerste kinderen zijn. Peter, Marcel, veel". onderling een gezonde rivaliteit, wat Rinke en Yvonne Verheul zien er Later toen ze begonnen te kruipen, de een doet. wil de ander ook. Ze welvarend uit. De zorgen van hun heeft de heer Verheul lage deurtjes hebben alle vier ook al in de sloot moeder hebben bij hen geen sporen gemaakt tussen de grote speelkamer gelegen, hoewel dat uiteraard geen achtergelaten, en de keuken. „Dan had ik toch opzet was. Nieuwkoop over op plastic zak NIEUWKOOP Nieuwkoops worden gebruikt, zullen dan huisvuil gaat, als de gemeen- uit het straatbeeld van het teraad hieraan (morgen- plassendorp verdwijnen, avond) zijn goedkeuring Burgemeester en wethouders geeft, per 1 april in plastic willen de kosten doorbereke- zakken. De ijzeren en plastic nen in een vast bedrag aan emmers, die al vanaf 1952 reinigingsrechten. De gebrui kers moeten dan zelf de plas- zullen vrij stelling sbepaling en tic zakken kopen. Gedacht gaan gelden icordt aan een vastrecht van zestig gulden per jaar; de zakken kosten vijftien gulden per honderd stuks. Voor al leenstaanden en bejaarden Op de agenda voor de raad bejaardenwoningen, kaart- staan verder: herziening van materiaal voor plan ,JJorp en het bestemmingsplan .jZuid- Nieuwveenseweg" en het einde". doelstellingen en vaststellen van enkele reke- prioriteiten dorpskernplan, ningen. Brand op zolder ALPHEN AAN DEN RIJN Een brandje in een ruimte voor de centrale verwarmingsketel/hobby kamer op de zolderverdieping van een woning aan de Jupiterstraat in Alphen, heeft gisteravond rond half zeven een schade van acht tot tien- duizned gulden aangericht. De brand is waarschijnlijk ont staan door een storing in de gastoe- voerregeling van de c.v. Buitengewoon lid De Franse Pen club heeft de Russische Joodse schrijver Eduard Koeznetsow giste ren meegedeeld dat hij als buiten gewoon lid is toegelaten tot de Pen- club. De Penclub deed dit in een te legram dat was geadresseerd aan het kamp waarin Koeznetsow ge vangen zit, in de Sowjet-republiek Mordovië. De schrijver is in 1970 in Leningrad ter dood veroordeeld voor een poging een vliegtuig te kapen. Zijn straf is later verzacht tot 15 Jaar gevangenis. WOENSDAG 28 JANUARI 1976 ROELOFARENDSVEEN In I Rijnsburg is Spinoza geboren, in Voorhout Boerhaave, in Roelof- arendsveen Jan v.d. Meer. In "de Veen" heet iedereen Van der Meer. maar Jan is degeen, die er allang de rang van ereburger heeft. Het is daar trouwens ook de bakermat van zijn "Stem der Verblijdenis", tot Vox Laeta verlatijnst. En die drie of twee woorden passen nu volmaakt op de drie werken voor de pauze, die Jan er als begelei dend pianist in de volgelopen Alke burcht is komen spelen. Te weten de trio's 2 en 1 van de in Beetho ven's tijd levende Franse hoornist Frédéric Duvernoy en de Sonatine in g van Schubert voor viool en I piano. Jan is namelijk bij allerlei grote mannen van het Residentie Orkest de uitverkoren pianist voor kamermuziek. In zijn hier concerterend trio zit ten of beter staan de solo hoornist R. O. Vicente Zarzo en de violist, concertmeester R. O. Jaring Walta. Die stukken van Duvernoy kunnen ook dienen voor fluit of klarinet in plaats van viool. Zij hebben do naïef charmante eenvoud en klaar heid, die de muziek van Mozart's jaren vaak eigen is. Even luchtig, met soms een vleugje weemoed, is de kleine vioolsonate van de 18-ja- rige Schubert, maar de melodische vormkracht is daar toch rijper, blijvender mooi in, ondanks de bin ding aan Mozart. De pianist krijgt zowel van Duvernoy als van Schu bert een vorstelijk rijk aandeeL Van kritisch luisteren werden we totaal bevrijd bij deze drie su perieuren in hun vak. Fijn zo'n ontspanning voor iedereen. Trouwens, in wezen was dit alles idyllisch gestileerde, hoofse dans kunst op een kunstig improviseren de pianistische basis. Na de pauze werd het anders in Trio opus 40 in Es van Joh. Brahms. Daarin zijn viool noch hoorn door enig ander instrument vervangbaar en in deze hogeschool der kamermuziek horen we eerst een echte driespraak in intensief ste drieklank met echte düe stem mer liedkraoht. Het adagio mesto verbergt een diep wondende elegi sche klacht. In het ontstaansjaar 1965 stierf Brahms moeder, een ware smartelijke slag voor de gehuwd gebleven Meester Johannes. Dit trio is overwegend uit onpeil bare diepten gegroeid en openbaart een inderdaad meesterlijke uitwer king van de grondgegevens. Su bliem verklankt! KEES VERHOEF. NIEUWVEEN De gemeente Nieuwveen kan nog niet be schikken over het gebouw van de voormalige christelijke school. Gedeputeerde Staten hebben de goedkeuring tot aan koop van het pand verdaagd. In een vorige vergadering besloot de gemeenteraad het com plex aan te kopen. Toen werd de mededeling gedaan dat toe stemming van het provinciaal bestuur tot aankoop slechts een „formaliteit" zou zijn. Nu Gedeputeerde Staten de zaak Een beslissing over invoering van eerst nader gaan bekijken was de onroerendgoed belasting werd uitge- raad wel verbaasd. Amenlunxen deed steld. De raad vond de materie zo burgemeester en wethouders de sug- ingewikkeld, dat hij een langere bed- gestie maatregelen te nemen om te tijd noodzakelijk achtte, voorkomen, dat alle ruiten ingegooid Het bestemmingsplan van huize zouden worden. Ursula werd goedgekeurd. Spekman wilde echter wel zekerheid hebben over de .werkelijke woningbouwplan nen zoals die in het plan zijn neer gelegd. "Als Ursula in de toekomst hierin wijziging wil aanbrengen zul len die eerst in de raad besproken moeten worden", aldus het raadslid. De zwemlessen voor leerlingen van d2 eerste en tweede klassen van de katholieke school zullen niet door de gemeente worden vergoed. Het schoolbestuur had hiertoe een ver zoek gedaan aan burgemeester en wethouders. Zij adviseerden negatief. De raad was het met hen eens. Er komt een duikerbrug over de Ringsloot. Het was gisteravond de vierde keer dat de gemeenteraad over dit onderwerp sprak. De ande re keren moesten B en W hun voor stel weer intrekken, omdat de raad zich met bepaalde onderdelen niet kon verenigen. Een voorstel van de technische dienst, gedaan buiten de technische commissie, om lag nu weer op tafel. Pijlman had ernstige bedenkingen tegen deze wijze van werken. Het voorstel wérd tenslotte toch aange nomen, dankzij het aandringen van Pulleman. Tot slot: het Nieuwveense majo rettepeloton krijgt een flinke subsi die van de gemeente. De raad liet zich positief uit ten korps. Door Jos Hagers PARIJS Sylvia Kristel heeft er voortaan niet meer over na te denken wat ze aan moet trekken, want de hoofdrolspeelster van „Emanuelle" heeft met het Pa rijs e modehuis Chanel 'n contract gesloten dat ze voortaan ieder sei zoen een gratis garderobe mag uitzoeken als ze van tijd tot tijd, bij officiële gelegenheden, in een Chanel-creatie verschijnt. Maar Sylvia, twee jaar geleden nog een vrij onopvallend Amsterdams fo tomodel, is op het ogenblik dan ook de populairste filmster van Parijs. Sylvia gaf gisteren tijdens de show een hartelijk applaus voor Chanels fameuze stolpplooi-man telpakjes. Ontwerper Jean Cazau- bon, die nog steeds werkt met de originele patronen van Cooo had de pakjes volledig gemoderniseerd door bij de marineblauwe, witte en kastanjebruine creaties de pas sementen achterwege te laten en af en toe gebruik te maken van metalen Brandenbourgs. Favoriet by Silvia Kristel waren een gehaakte witte wollen om slag Jas, af gezoomd met uitgera felde franje en een lange sneeuw witte gedrapeerde harem Jurk, speciaal ontworpen voor de echt genote van een van de Arabische olieministers die op het ogenblik Een van de modellen uit de in Parijs vergaderen. nieuwe zomercollectie van de Sylvia Kristel had misschien ook Franse modekoning Jean Patou: wel iets naar haar smaak bij Un- een „poncho" van witte crêpe de garo kunnen vinden, want daar chbie'. zijn de kleren het komende voorjaar romantischer dan ooit. Ungaro gooide het helemaal op het smokwerk dat de grote rage voor de lente wordt. Net als bij Chanel kwamen de rokken bij hem net iets over de knie, maar de pastelkleur!ge gebloemde Jur ken met aangerimpelde rokken, brede gesmokte taillebanden en korte bolerojasjes waren veel Jeugdiger. Ungaro. die helemaal overscha kelde op de lieve Jonge meisjes kleren gebruikte zelfs smokwerk voor de bovenlijfjes van zijn cock tail Jumpsuits. Feraud, de favoriete ontwerper van Nana Mouskouri, gelooft voor het voorjaar in de terugkeer van de opvallende zwartwitte op-art Jurken. Modellen, die net als zijn in het oog springen hostess-man tel pakjes en Hongaarse boerln- nenblouses door hem zelf op gro te schaal Worden geconfectioneerd voor de talloze boetiekjes die over de gehele wereld zijn modellen verkopen. Lanvin daarentegen verwacht veel succes van de zogenaamde overdress, een hele ouderwetse Jurk met een afgezakte taille waar het lange, nogal wijde bo venlijfje, overheenbloust. Model len die op zijn show worden afge wisseld met marineblauwe broek- pakken en overrolt ln beige pya- mastreepjes. Bij Patou waar nog een Neder landse mannequin door de salon paradeerde, staan de rechte witte pantalons gecombineerd met ma rineblauwe J oppers, voor het voor jaar ook al hoog genoteerd. Net als de Griekse loshangende avondjurken, die een schouder bloot laten en op het ogenblik m Parijs erg populair zijn. Details van de nieuwe mode: Roklengte: iets over de knie maar net boven de knie by Cour- reges. Kleuren: marineblauw, beige, oudrose. oranjerood, pastelblauw en zacht zeegroen. Broekpakken: pantalons met wat nauwere recht pijpen, gecombi neerd met blazers of Joppers. Jurken: romantische gebloemde modellen met volant- of pelleri- nekragen en vaak met iets ver laagde taille. Jassen: nauw aangesloten met een strikceintuur. WOUBRUGGE Het nieuwe raad- vraagd een extra krediet beschik- huis van Woubrugge wordt aanzien- baar te stellen van bijna vijfendertig- lijk duurder. De gemeenteraad, die duizend gulden. De totale bouwkos- morgenavond vergadert, wordt ge- ten worden nu geraamd op 1.530.364 Vorig jaar oktober was dit f 1.495.951 B. en W. stellen de raad voor Het gemeentebestuur heeft, na lang zoeken, een ander terrein gevonden waar de volkstuinders hun activitei ten straks kunnen voortzetten. De huidige volkstuintjes moeten verdwijnen, omdat op het zogenaam de oude voetbalveld binnenkort een begin wordt gemaakt met de bouw van huizen. De volkstuinders verhui zen naar een terrein ten zuiden van de Kerkweg. Er zijn achtenzestig kavels waarvoor zich reeds achten vijftig gegadigden hebben aange meld. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van vierduizend gulden. De jaarlijkse huur is vastgesteld op vijf entwintig gulden. Als de gemeenteraad zijn goed keuring verleent, krijgt het fanfare korps Harmonie vijfentwintighonderd gulden subsidie. Het zevenjarige korps wil door al lerlei acties geld inzamelen om nieuwe uniformen te kunnen aan schaffen. Zelf ziet de Harmonie kans vijfennegentighonderd gulden op ta fel te krijgen, het Anjerfonds heeft een bedrag van vierduizend gulden toegezegd. Blijft een restant over van 2500,-. Dit bedrag wil men als eenmalige subsidie van de gemeente. de Nieuwstraat 4. Plan in Boskoop: BOSKOOP Burgemeester en wethouders van Boskoop willen het pand aan de Nieuwstraat 4 "om niet" in gebruik geven aan de Stichting Bijzondere Huisvesting. De Stichting wil het complex on derverhuren aan een aantal bui tenlandse werknemers, die drin gend om woonruimte verlegen zit ten. Vóór de gemeente Bos koop het pand kocht was hierin de firma Kok gehuisvest. Hoewel het complex in de toe komst zal worden afgebroken, ont moet het bij het gemeentebestuur geen bezwaren om dit voorlopig aan de Stichting voor het eerderge noemde doel in gebruik te geven. "De Stichting moet", zo schrijven B. en W. in hun voorstel aan de gemeenteraad, die donderdag ver gadert, "zich echter wel realiseren dat dit gebruik slechts van een be perkte duur zal zijn". beschikbaar te stellen waarvan dan de noodzakelijke verbeteringen kunnen worden aangebracht, schuift het college min of meer ter zijde. "Het ligt niet zo zeer op de weg van het gemeentebestuur om een dergelijke lening te verstrek ken", aldus luidt het voorstel. B. en W. doen de suggestie, dat het stichtingsbestuur maar een le ning moet sluiten bij een bank instelling en dat de raad besluit de betaling van rente en aflossing te garanderen. Rijdende ivinkel reed niet ver ZWAMMERDAM In Zwammerdam werd in de nacht van maandag op dins dag het oliefilter van een rijdende winkel losgedraaid, als gevolg waarvan de win kelier overdag kwam te staan met zijn ivinkel. De motor van het voertuig draaide na melijk vast. De vernieling zal de winkelier waarschijnlijk komen te staan op een nieu we motor. In dezelfde nacht werd in Zwammerdam ook gepoogd een auto te stelen. Ver kwam men niet, ivant al na dertig meter rijden liet men het voertuig weer staan.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4