Merison opent bedrijf in Grote Polder Twijfels over bouw op Doelenterrein Geen uitspraak van commissie MEER GROEN IN DE WIJKEN Poging tot redding van dierenasiel VRIJDAG 23 JANUARI 191 J VRIJDAG ZOETERWOUDE Burgemees ter Detmers van Zoeterwoude be leefde vandaag een drukke middag. Hij had namelijk tot taak de offi ciële opening te verrichten van twee bedrijven, die zich onlangs op het industrieterrein "De Grote Pol der" aan de Hoge Rijndijk hebben gevestigd. Een van die bedrjjvtn is de uit Leiden afkomstige drukkerij Delta- ba ch (zie de krant van gisteren). Het andere is Merison BV., groot handel in huishoudelijke artikelen en voorheen gevestigd in Rotter dam. De Zoeterwoudse vestiging van Merison is er één van de vier, die de onderneming in het land heeft. Het hoofdkantoor is gevestigd in Goes, terwijl er ook in Zwolle en in Veghel Merison-vestigingen zijn. in totaal heeft de groothandel onge veer 175 mensen in dienst Daar van werken er zo'n 35 in Zoeter woude. Bedrijfsleider M. P. de Dreu zegt dat er zeer bewust is gekozen voor Zoeterwoude als vestigingsplaats. "We hadden nog een paar andere mogelijkheden, maar Leiden, of ei genlijk Zoeterwoude. was vooral door de optimale ligging in het voordeel. We zitten hier als een spin in ons web: de snelweg Am sterdamRotterdam hebben we zo'n beetje voor de deur, en zowel Den Haag en Rotterdam als Am sterdam en Utrecht zijn van hier uit snel te 'bereiken". De gunstige ligging van "de Gro te Polder" is voor Merison een be langrijk argument geweest, want vanuit Zoeterwoude wordt heel. Noord- en Zuid-Holland en nog 'n stukje van Utrecht bediend. Is de heer De Dreu zeer geluk kig met de ligging van het indus trieterrein. over de huisvestingsmo gelijkheden voor zijn personeel is hij heel wat minder te spreken. "Het lukt erg slecht om voor onze mensen, van wie het merendeel uit Rotterdam meegekomen is, woon ruimte te vinden. Dat hangt sa men met het feit, dat mijn economisch gebonden zijn aan Zoeter woude, want daar is het bedrijf of ficieel gevestigd. In Leiden of Lei derdorp hoeven ze niet aan te klop pen, want aan die plaatsen zijn ze niet economisch gebonden" Vreemd De Merison-bedrijfsleider vindt dat maar een vreemde zaak. "De gemeente Leiden en de gemeente Zoeterwoude hebben samen het in dustrieschap "De Grote Polder" op gericht. Het industrieterrein is wel iswaar cp Zoeterwouds grondge bied terecht gekomen, maar dan kun je toch niet zeggen dat de mensen die daar werken alleen aan Zoeterwoude economisch gebonden zijn"? Overigens zijn van de 35 mede werkers er ongeveer 15 uit deze re gio afkomstig. Een aantal werkne mers uit Rotterdam voelde er niet veel voor om naar Zoeterwoude te verhuizen, en verliet het bedrijf. Regionalisering van bibliotheekwezen Leiderdorpse kleuters in bakkerij VOORSCHOTEN Het interim rapport 'Nieuwe structuren voor het openbaar bibliotheekwezen in Zuid- Hclland' werd door de commissie cultuur, vorming en ontwikkeling met gemengde gevoelens ontvange. Het rapport staat een regionalisatie van het bibliotheekwezen voor, die een nauwere samenwerking tot doel heeft, met als gevolg een grotere ser vice voor de cliënt. Omdat deze re gionalisatie een vermindering van de zelfstandigheid van de Voorscho- tense bibliotheek tot gevolg zou kun nen heben wil de commissie eerst een afvaardiging sturen naar de hierover te houden hoorzitting op 28 januari in Den Haag om pas daarna tot een besluit te komen. Ove rigens is deze kwestie ook al aan de orde geweest in een vergadering van de commissie voor welzijn en on derwijs. Ook toen wilde men eerst nog even de kat uit de boom kijken. Paard B en W van Voorschoten hebben de functionele commissie voor cul tuur. vorming en ontwikkeling ver- zcch om de aanschaf van een beeld houwwerk in de vorm van een paard voor te bereiden. Wens verenigingen: Multi-functioneel gebouw voor Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE Vertegen woordigers van verenigingen aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk bespra ken gisteravond in de Bernardus- school de mogelijkheden om te ko men tot een multi-functioneel ge bouw aan de Hoge Rijndijk. Het doel van de avond was alle mo gelijk geïnteresseerden in een zo vroeg mogelijk stadium de gelegen heid te geven mee te praten over opzet en indeling van het te stich ten gebouw. Het is de bedoeling dat de door architect Louis Bosman ont worpen multi-functionele ruimte zal bestaan uit een ruime sportzaal met bijbehorende douches en toiletten, een naar behoefte d.m.v. schuifwan den groter of kleiner te maken zaal, ruimten voor de peuterspeelzaal, de bibliotheek en het jeugdwerk, en accommodatie voor kruisverenigin gen. EHBO etc. Voorlopig worden de stichtingskosten geschat op 1 1,2 miljoen gulden. Van dit bedrag zal het plaatselijke verenigingsleven on geveer 10% zelf bijeen moeten bren ger. Voorlopig voorzitter van de "ac tiegroep" Van der Heijden deed daarvoor alvast een beroep op de be sturen van de verenigingen. E. Hageman, werkzaam bij het ministerie van C.R.M. legde vervol gens uit hoe de kansen op subsidië ring van een dergelijk gebouw aan de Rijndijk ervoor staan. Daarna kwamen de vertegenwoordigers van de verenigingen aan het woord. De huidige voorzieningen op dit gebied te Zoeterwoude/Rijndijk wor den door alle betrokkenen volstrekt ontoereikend geacht. Fietsroute-plan LEIDEN In het kader van de ml- lieucyclus zal aanstaande dinsdag avond om 8 uur in het Fraethuys, Vrouwemkerkkoorstraat 9 in Lei den. het fietsrouteplan van de Werk groep Fiets worden toegelicht. Het plan is gemaakt om verbetering te brengen in de veiligheid en het ple zier van het fietsen in Leiden, de stad. die na Amsterdam, de grootste binnenstad van Nederland heeft. Het ligt in de bedoeling dat het paard er nog dit jaar komt. Voorlo pig zit er echter nog weinig schot in de zaak. Een voorstel ul-t de com missie om de Voorsohoteoise burge rij inspraak over deze zaaJk te ver lenen zal. in verband met de tijdro vende inspraakprocedures, dan ook alleen kunnen worden aangenomen als B en W bereid zijn om de com missie nog wat extra tijd te geven. De commissie denkt hierbij aan een tentoonstelling in het kader van het paard, waarop de afbeeldingen van de beeldhouwwerken geëxposeerd wor den. De burgerij moet dan worden uitgenodigd om een keuze te ma ken. De commissie zal over deze zaak eerst contact met de wethou der gaan opnemen. Cultuur Bij de behandeling van de cultuur nota kwam het probleem van de af bakening van het werkterrein van de commissie naar voren. Zij ont komt er niet aan om zich in de toe komst ook met onderwijs en jeugd zaken te moeten gaan bezighouden. Voor de precieze afbakening is het van belang om na te gaan wat er nu onder 'cultuur' verstaan wordt. De commissie heeft in Voorschoten een behoefte aan goedkope accommo daties voor allerlei clubs en organi saties geconstateerd. J. Goosens is van mening dat het de voorkeur ver dient met die lidhamen te gaan pra ten om zo doende een oplossing te vinden. Inbraak in UVS-kantine LEIDEN In de UVS-kantine in de Kikkerpolder is in de nacht van woensdag op donderdag een inbraak gepleegd. Men is binnegekomen door forcering van een bovenlicht. Be halve veertig gasaanstekers werden er twee microfoons en geluidsboxen alsmede enkele muziekcassettes ont vreemd. De daders namen* ook een aantal parapluies, een seire hand doeken en twee plaids mee. Ze ver nielden bovendien diverse prijsbre kers. 7.45—11, Hooglandse Keikgracht 28. Open- Ten Katestraat speeltuingebouw J ïejaardensociëteit Humanttas, 24.30 Fied. Hendrikplantsoen 25. Leider, dorp, informatieavond Baha'i Gemeen' schap. 8.15 uur n m. Nieuwe Rijn 19. club voor alleent aanden. weduwen en weduwnaars. Steenstraat lb. Wereldwinkel Oegstgeest. sociëteit rers en alleenstaand Troef. Sooeavond. 8—1 ieter kerkstraat 1. le-f toneelstuk "'Eenl Lokh&rstkerk stoeprand Stadsgehoorzaal, concert aoor net Noordhollands Philh. Orkest, 8.15 uur Herengracht 51. lezing Unified Fa mily (by Patricia). 8 uur nam. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur— Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's- morgens geopend. LAK-Theater, Toneelgroep Baal met Artsen i Voor spoedgevi de weekenddienst Burgerlijke Stand Wijk I Mqrs- M. G. Taytelbaum, Hogewoerd 1 126371: Wijk III (Waard. Ester Maria d'r. F. M. Dijkman; v.'H. Burg- Haagwegkwartier) r Laan; Fran. C. J. Jansen Wijk IV (Zuid-West Williams: Jhr. Bouwens en J. C. M. Hoogendoorn. i wyk, J Merelstraat 184a. tel. en zo. spreekuur van 12.30 —13.00 u.,1 tel. 891000). Oegstgeest J. B. Hugenholtz. Wil- I helminapark 2. tel. 151390. Voorschoten J. H. Vrijenhoek. v. d. Oyelaan 38. tel. 6421 (zaterdag): F. Swen. Veurseweg 20, tel. 2356 (zond.l. Tevens voor eigen patiënten zaterdag zondag: S. M. Platteel-De Jongh, t 45. tel. 10030. De leerlingetjes van de Elckerlijc Montessorikleuterschool in Leiderdorp zijn dinsdag en gisteren op bezoek geweest bij bakker De Witt in De Koopermolen. Ze mochten niet alleen kijken maar ook zelf de handen uit de mouwen steken. Dat er met overgave koek werd gebak ken kunt u zien op deze foto. J. Landwer Johan 81 Apotheken 1 J.. geh. geweest i Enquete over buurt- en wijkverenigingen WARMOND Kommunikatie Warmond houdt woensdag 28 Janua ri (20.15 uur) de algemene ledenver gadering in hotel "De Zon". Belang rijkste punten zijn het bepalen van de doelstelling voor het komend jaar en de bestuursverkiezingen. WASSENAAR De Wassenaarse buurt- en wijkverenigingen willen dat er meer maatregelen worden genomen tegen ver keersoverlast. Verder wil men meer groen in de wijken, een beter onderhoud van de groenvoorzieningen en betere open bare verlichting. van Wassenaar is gehouden. De re sultaten van dit onderzoek zijn ter kennis gébracht van het college van B en W en de leden van de raads commissie Technische Diensten. Algemeen blijkt behoefte te be- Aange- drongen wordt op een scherpere con trole op de verkeerssnelheid, het door bromfietsen en auto's véroor- zaakte lawaai en op het nakomen van het fiets- en bromfiets verbod in parken. De bewoners van de Van Olden- barneveldtweg en omgeving zouden graag zien, dat men dichtere en ho gere begroeiingen tussen de verkeers- en ventwegen aanbrengt, waardoor het verkeerslawaai enigszins zal wor den tegengegaan. In Oosbdorp en omgeving leeft de wens naar meer bomen op het Schulpplein, de noordzijde van de Zonneveldweg en op een gedeelte van de Oostdorperweg, terwijl men in Groot Deyleroord meer groenvoor zieningen wil in straten, waar geen voortuinen aanwezig zijn. Over de Schouwweg wordt in het verslag van het onderzoek opge merkt, dat daar grote ongerustheid bestaat over het feit. dat meer dan 100 bomen in het asfalt staan en door verstikking worden bedreigd. Datzelfde zou ook het geval zijn met de 20 bomen op de Groot Haese- broekseweg. Verder zou in Wassenaar-Zuid een achterstand zijn in het verwijderen van dode gedeelten van bomen. Ten slotte wordt gevraagd bij de bevoeg de instanties aan te dringen op meer zorg voor de bomen aan cfe Rijks straatweg. door: Doeza Apotheek. Doezastraat tel 121212; Apotheek v. Breest Smal- lenburg. Loevestein 6. Leiderdorp, tel. Wijkverpleging !en Interkruis, Middelweg War mond Zr. H. TLel-Groenestege. Friezenhorst 27 Sassenhelm, tel. 0(2522- Leidse Rechtswinkel 11-1 uur. dl. 6.30—8 3 11—1 uur. do. 6 30—8.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat Vreewijk Leiden heeft e i wijkcomité bij: LEIDEN Met veel scepsis heeft worden. Deze minderheid bestond Aan PvdA-zijde als groep gediisorimdneerd. Die woord voerder, die meneer De Jager, moet maar in de Tweede Kamer gaan zit ten. Hij kan er wat van. En hij Gespreksavonden ipreksavonden Bah Wo 8 uur nam. egstgeejt. vr 8.16 uu Hpnrlrlkn'nnt.so#>n 25 Leiderdorp Onderwilswlnkal Sopl astraat 36. tel. 120325 Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. HOf- dMck 32. Oegstgeest tel oil 153652. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, mei J Schram a (maatsch. de commissie voor ruimtelijke orde- uitsluitend uit vertegenwoordigers ning zich gisteravond gebogen de plannen van de universiteit het terrein langs de Witte Singel het Doelenkazerneterrein te benutten gesteld voor nieuwbouw, voornamtlijk ten behoeve van de bibliotheek en de letterenfaculteit. Uitermate kritisch stelde zich de Adviesraad Binnenstad op: eerst moet structuurnota voor de binnenstad heid is komen voordat men beslist over zo'n (CDA) massale bebouwing, het ministerie van financiën. Het college van'B. en W. heeft zich ach ter de plannen van de meerderheid heel gelukkig met de enorme bebou wing; men vroeg zich af of i elders in de stad plaats was. Ham opperde in dit verband 't Schutters- niet ge- 1ft vijftiemde of zestiende. Er leeft mag nevenfuncties hebben". Zo- _+Q1j Irmrhn^n wo wel Burgerraadsman de greep het minderheidsstandpunt s te betogen dat er geen duidelijk- de behoefte. Ook Ham er op dat weliswaar in MUI-o - het plan met de groei van de univer- De universitaire nieuwbouwplan* siteit rekening is gehouden, maar dat langs de Witte Singel hebben 'n wellicht deze groei afgeremd moet dus wat in deze stad, kunnen stellen. Bewoners tussen het Galge water, Witte Singel, Vliet en de Spcorlbaan Leiden-Utrecht kurmen het Doelenterrein dus vej^jTv^ Wü men meer weten daarover, dan kan men contact opnemen met P. Kre- mers, Witte Rozenstraat 28, F. de Haas, Rijn- en Schiekade 94 of P. Strijdbaar De Adviesraad voor de Binnenstad WD betoonde stilzwijgend haar in stemming met de voorgestelde plan- "Op het stadhuis worden nieuwe structuren ontworpen. Het rommelt in de welzijnssector in Leiden. Wel ke rol kan het overleg wijkorganen Van der Horst .PvdA, betwUfelde lange voorgeschiedenis, waarbij ooit worden. Verder het plan was een 125 meter hoge toren te bouwen. De universiteit daarvan teruggekomen en heeft plannen ontwikkeld het braakliggen- worden. wachten wat er in de nota over de binnenstad komt te staan; misschien moet het Doelenterrein wel groen of die nieuwbouw wel op tijd, in 1982, klaar zou zijn. Als het te lang mocht duren, zou het gebouw misschien al weer te klein zijn als het gereed was. Daarop antwoordde mr. Koppelaars, ri 1 lid van het college van bestuur, dat Solluclir hij over goede aanwijzingen beschikte dat het geheel vóór 1982 klaar kon blijft het comité buurtwerk Rijn- Schiekadie, dat al bestond, rustig doorbestaan. Het geeft zelfs alle me dewerking aan Vreewijk. de wijkcomités in 4ie toekomst? Een van de agendapunten van die ver gadering van het overleg gister avond. kante meter oppervlakte beschikbaar werd betoogd dat het minderheids- komt. terwijl dan op het Doelen- standpunt alleen maar ingegeven is J^ogte' terrein, waar nu nog de koksschool door een bezuigingsdrang die in zyn. Wethouder Waal stelde tenslotte voor dat de commissie voor ruimte lijke ordening regelmatig op de worden gehouden over de i het leger, 9000 vierkante ter oppervlakte gecreëerd wordt. Een derde deel van dit laatste terrein zou dan ter beschikking van de gemeente- komen. De ministerraad heeft zich 'n strijd is met de werkelijkheid. Verder i het niet zo zijn dat de universi- t in het wilde weg zou doorgroeien de stad plat zou drukken: de groei i de universiteit staat al onder Besloten werd, de eerstvolgende vergadering van de Welzijnsraad te bezoeken en als het moglijk is, mee Het bestuur van de wijkvereniging te praten. De wijkcomités zijn, vol- Groenoord heeft gisteren bij monde gens Sander de Graaf (consulent 071-125202. Voor van een van zijn bestuursleden me- van de Welzijnsraad) inspraakorga- degedeeld solidair te zijn met de be- nen en ze moeten dus ook kunnen zetters van het Stadhuisplein. "We meepraten. Het Overleg is bezig om hebben adhesie betuigd. Het zijn toch een taktiek uit te stippelen. Strijd- juit Leiden? Ze worden baar dus. En zo hoort- het cok. Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- 'eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- len ma., dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren- 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen Geopend ma t/m vrij van 16.00—18.00 en van 19 30—23.00 uur. Oude Rijn 88 tel 144000 Weduwe en weduwnaars Adviesbureau den telefoon (na 18 uur) 761112; Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Urlusplantsoen 96 Lei- SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. Dienstencentrum groep die deze plannen uitwerkte, tuurnota voor de binnenstad op dat doelmatigheidsredenen met financiële de kwestie by het wachten op die hetzelfde blijft: ook dan zul je Van PvdA-fractieleider Meijer i dergelijk bedrag te vin- Burgemeester Vis had eerder cgenblik niets kun je daar op LEIDEN De gemeente Leiden raamt dat men in 1976, een bedrag van 12 miljoen gulden zal ontvangen uit de onroerend goedbelasting. Bij deze raming gaat men ervan uit dat de raad in meerderheid akkoord gaat niet 'n verhoging van de belasting met 15 procent. Van de 12 miljoen zal ruim 9.2 miljoen opgebracht moe ten worden door de eigenaren van woningen en andersoortige panden en ruim 2.7 miljoen door de bewoners ol gebruikers daarvan. Gemiddeld luimt dat per Leidenaar neer op een Twaalf miljoen uit onroerend goed belasting die zal het mogelijk zyn renasiel. dat als gevolg tem conflict gesloten is. v boven het gemiddelde van twintig sche leegwaarde". grotere en grote steden. Zo zitten ge- groting meenten als Apeldoorn, Arnhem en den is i Delft met respectievelijk f 136.17, Met e« f 133,81 en f140,32 nog hoger dan Leiden. Lager liggen onder meer Breda (f95.15). Schiedam (f74.81) en Tilburg (f92.16). De onroerend goed-belasting is een nieuwe belas- Tot ting die bestaande heffingen als ting rekening gehouden met straat- en rioolbelasting en persone- dubbeling van de subsidie tot le belasting vervangt. De hoogte de belasting wordt bepaald door t de panden op "de wethouders bekijken of er in de be- in de gemeentelijke commisiever- hebben dergelijke gemeentesubsi- lijk bedrag. Hij Hes geprobeerd". Op het CDA-raadslid Dries wat er op dit cgenblik met de zwerfkatten en honden gebeurt amt- het die- mening dat de sluiting van het Leid- woordde burgemeester Vis, dat een in- se dierenasiel "een afschuwelijke zocht wordt naar opvangmogelijkhe- te ope- zaak" is en dat zo spoedig mogelijk den buiten Leiden. "Die mogelijkheid oplossing gevonden moet wor- is incidenteel wel aanwezig, gulden. Maar zal onvoldoende zijn men bij het dierenasiel op te lossen, Meijer: "Het moet toch mogelijk de concept-begro- den. WD-er Wessels constateerde dat niet permanent. We weten gewoon niet waar we met de zwerfdieren naar toe moeten". Hij achtte het niet uitgesloten, dat de opvang van dergelijke dieren geslaakt moet wor den, zolang er geen mogelijkheid de problemen zijn ontstaan door 4000 controverse tussen de dierenbescher- dergelijk bedrag ming en het dierenasiel. Burge de proble- meester Vis bevestigde dat later. Hij sprak over "een probleem tegen mensen". Als ge- de dieren ergens onder te brengen is. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.0020.00 u Zaterdag van 1609-18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Muider. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen B(J automa tische overschrijving geen ad ministratie- eD Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2