LFC DRUKT LDWS OP REALITEIT L* VS: tocli geen wonder mm Lugdunum uitzicht op even zege oom Simpele zege Teylingen Betwiste goal kost R'burg de winst VUC wint met 0-2 MAANDAG 19 JANUARI 1976 PAGINA 13 SPORT LEIDEN Het gaat de laatste tijd niet best .best met LDWS- Na een goede competitiestart zakte de ploeg geleidelijk aan weg en de indruk, dat de formatie van trainer Raboen het dit seizoen nog moeilijk gaat krijgen werd tegen stadgenoot LFC opnieuw bevestigd» Eerder deze competitie werd diezelfde tegenstander nog achteloos terzijde geschoven; ditmaal moch ten de Vlietbewoners uiteindelijk nog blij zijn met de 11. De scherpte is uit het spel, ver krampt beweegt men zich nu over het veld. LFC toonde de realiteit van nu aan: LDWS zal punt voor punt moeten proberen om uit de gevarenzone te geraken. Na zo veel jaren is dat even wennen. Nee, het liep bepaald anders dan in het eerste duel. En dan heus niet, omdat LFC nu zo grandioos is gaan spelen. De ploeg van trainer Van der Kuil gaat zeer zeker voor uit, speelt fris en enthousiast, maar kan nog geenszins tot de "grote" jongens gerekend worden. En toch Vrij spel hielden de Kanaries dit LDWS, waar zij de eerste wedstrijd hope loos achteraan renden, gemakkelijk in bedwang. Het ging bij LDWS al ïap fout. De hele achterhoede Weef staan in de veronderstelling dart Kruyff de bal toch niet meer zou halen, trapte vervolgens, toen het leder toch werd voorgezet, massaal in de schijnbeweging van Nag- tegeller, waarna Wim Gubler moei teloos de bal in de touwen depo neerde: 0—1 na twee minuten. Om dat Leo de Jong nog steeds sukkelt met een blessure en de defensie toch vooral steunt op de lange aus- putzer vielen er, in het vervolg van de wedstrijd, nog regelmatig grote gaten maar, en op dat punt schiet LFC nog tekort., er werd geen gebruik van gemaakt. Gubler was er tweemaal net te laat bij en Kruyff knalde, in kansrijke positie staande, net naast. Bij LDWS luk te weinig, ondanks het goede op bouwende werk van Ger de Roode en Piet Gubler Toch kwam de ge lijkmaker eerder *dan verwacht* Niet als resultaat van stormachMge aanvallen of knap voetbad, maar door de bereidwillige medewerking van invaller -doelman Groenendij k (Boom stond als gevodg waai een "geintje" op de training reser ve) die de bal bij een hoge voorzét van gelegenheidsspits Bram de Rco- de uit zijn handen liet wallen. Wet- selaar zette goed door en Piet Gu bler schoot vervolgens onhoudbaar in: 1—1. Net als in de eerste lielft behield LFC ook na de hervatting het ini tiatief en kon LDWS zijn draai maar niet vinden. AHeen de achter hoede herstelde zich en gaf, net als Hols wilder c.s. aan de andere zijde, neg nauwelijks kansen weg. Als ge volg daarvan verzandde het spel al snel Het eindsignaal van de uitste kende leidende arbiter Kok had dan ook best een half uur eerder mogen komen. AD VAN KA AM, Paul Wetsetaar i&OWS) gtipt. temgs Sam Holsivilder maar ook deze octie aai geetn vendtenrtemi: op- levereu. HOORN Roodenburg was koploper DWV gisteren in de eerste klasse West I ongetwij feld tot op vier punten genaderd als scheidsrechter v. d. Munnik in het duel Hollandia-Rooden- burg zijn Leidse assistent op een beslissend moment niet was af gevallen. Roodenburgs grens rechter Neuteboom vlagde tien minuten voor tijd driftig, nadat Lieshout, Waal en v. d. Beek in eendrachtige samenwerking 11 hadden afgeleverd. In buiten spelpositie, liet Neuteboom over duidelijk blijken. Spelleider v. d Munnik negeerde het vlagver toon echter, nam de protesten i de Roodenburgers voor ken nisgeving aan en vervolgde het in de middencirkel. Rooden burg, dat zo lang het duel had gecontroleerd was door een om streden goal toch nog de winst ontnomen. Trainer Pieter Ver- steegh"De scheidsrechter heeft de situatie niet zo goed kunnen overzien als onze grens rechter". Zelfs Hollandia's be geleider Piet Beets zette een groot vraagteken achter de gel digheid van de gelijkmaker: "Ik dacht eerlijk gezegd ook aan bui tempel". Veel meer stof tot dis cussie leverde het verder kleur loze duel niet op. Het decor in spireerde dan ook bepaald niet. De vrijwel lege tribunes wek ten de indruk alsof de KNVB Hollandia een wedstrijd zonder publiek liet spelen. Bovendien leende het vrij hobbelige veld ach nauwelijks voor voetbal. Roodenburg had op het "geac cidenteerde" terrein in ieder ge val een inwerkperiode van een kwartier nodig. In die beginfase had Hollandia de openingstref fer driemaal binnen bereik, on der meer toen W. Lancel de bal presenteerde aan Jan Hollman. Hollandia's rechtervleugelspe ler was echter zo verrast door het cadeautje dat hij grandioos miste. Roodenburg moest tij dens die ouverture ook wennen aan de ongebruikelijke opstel ling, waarin Hollandia tegemoet werd getreden. De ploeg had zich er op ingesteld weer met H. Tisseur te zullen acteren. Tis- seur, die juist had afgerekend met een liesblessure liep afge lopen donderdag tijdens de trai ning evenwel een scheurtje in het rechterachterbeen op. Af wezig was ook John van de We tering. Na wederzijds overleg is besloten om de opleiding van de 16-jarige voetballer, die in het eerste elftal nog niet uit de verf is gekomen, voorlopig te vervol gen in het regionale jeugdteam. Versteegh: "Van de Wetering is zonder meer een talent, we moeten geduld met hem heb ben". Door die mutaties kon André Ooyendijk in dit seizoen zijn competitie) debuut ma ken. Niet zoals hij in het verleden gewend was in de verdediging, maar op het middenveld, waar hij zich als stoorzender en "bou wer" uitstekend thuis voelde naast Sam den Os en Reinier Verkuylen. Dit trio was er in belangrijke mate verantwoorde lijk voor dat Hollandia na de voortvarende start terrein moest prijs geven. Moeilijk werd het voor de Noordhollan ders pas toen de rust in zicht kwam. Eerst kon Nannings met het hoofd nog net voorko men dat Peter Ciere bij een voorzet van de offensief ingestel de Wim Lancel gevaarlijk werd. In de 43ste minuut gaf echter ook Nannings "niet thuis" toen Peter Dubbeldeman de bal in het doel knikte na een corner van Verkuylen: 01. In de twee de helft gaf Roodenburg Hollan dia de indruk veel sterker te zijn. De formatie uit Hoorn had meestal het grootste gedeelte van het veld in bezit, maar wist de versterkte Leidse defensie niet uit te spelen. Met. een van de snelle tegenaanvallen leek Roo denburg de strijd zelfs te beslis sen toen Verkuylen door de voor Dubbeldeman (achllles-pees- blessure) ingevallen Pinas vrij voor doelman Blokdijk werd "ge zet". Verkuylen wist met het buitenkansje geen raad en liet de bal in het zijnet achter. Die misser brak Roodenburg in de 35ste minuut op. Toen de eens gezindheid van het arbitrale trio even te wensen overliet en v. d. Beek de Leidenaars aan het negende gelijkspel hielp11. JAN PREENEN GOUDA Slechts vijf minu ten heeft Lugdunum in de uit wedstrijd tegen ONA de winst in handen gehad. Nadat Koos Be- kooy negen minuten voor het laatste fluitsignaal van de uitste kend leidende scheidsrechter Van der Linden de score voor Lugdu num had geopend, bracht Wim Dekker zijn ploeg een handvol minuten later met een kopbal op gelijke hoogte: 1-1. De "Kikkers" hadden dat ene punt overigens voornamelijk te danken aan de klasse, waarmee keeper Wim Era dus zijn doel verdedigde Zijn vaak spectaculaire acties oogstten veel applaus bij het Goudse pu bliek. Lugdunum startte sterk. ONA leek aanvankelijk overspeel te worden en kon nauwelijks aan aanvallen denken. Keer op keer leed de Goudse ploeg balverlies en kon Lugdunum aan nieuwe aanvallen bouwen. De Lcide- naars speelden de Goudse verde diging ook enkele malen knap uit. maar door het nonchalante om springen met goede kansen kon den zij vooralsnog geen voorspong forceren. Doordat een treffer uit bleef verslapte de Leidse aanval. ONA kreeg meer greep op het spel waardoor de strijd weer volkomen open werd met sensationele mo menten voor beide doelen. Zo le verde een foutieve kopbal van André Pracht voor Dick Ernst een unieke mogelijkheid op. Hij verscheen oog in oog met doel man Eradus, die het harde schot stijlvol tot hoekschop verwerkte. Aan de andere kant deed zich een vrijwel identieke situatie voor. Leo Koot werkte de bal verkeerd weg, waarna Jaap Schilthuijzen het leer ineens op zijn slof nam. Via de vuisten van Jan van den Heu vel verdween de bal naast het doel In het tweede bedrijf waren de Leidenaars weliswaar meer in de aanval maar het grootste gevaar schuilde toch in de aanval van ONA. Juist in een fase waarin ONA de beste kansen creëerde verraste Koos Bekooy doelman Van den Heuvel met een diago naal schot. 1-0. De vreugde van de Leidenaars duurde echter niet lang. Vier minuten voor tijd kop te de vrijstaande Wim Dekker de bal achter de kansloze Eradus. 1 -1PETER DE WEKKER op*adèeti. Hij was de hoofdrolspeler in een drietal acties. Eerst werd hem by een doorbraak de bal nog van de voeten gegleden door Boek-el vervolgens schoot hij na goed voor bereidend werk van Wim van Luyk voorlangs en tenslotte werd Douwes onderuit gehaald op een moment dat de bal niet in zijn buurt was. Scheidsrechter Anneveldt. die het gebeurde niet had gezien floot af om informatie in te winnen bij Teylin- gen-grensrechter Smits. Die beweer de niets onreglementairs te hebben opgemerkt, in tegenstelling tot Randstad-grensrechter Drillen burg. Vanaf dat moment was er nauwelijks nog sprake van samen werking tussen Anneveldt en Smits, wat ondermeer bleek toen Zoetemelk een bal duidelijk binnen de lijnen hield. Smits vlagde maar Anneveldt liet terecht doorspelen, waarna de Teylingen-grensrechter afkeurende gebaren maakte. Hij kreeg een repri mande van de arbiter. De waar schuwing had geen invloed op het spel vaai "Peylingea dat na een half uur sterk kwam opzoeten en zich ook kansen schiep. Eerst knalde Theo Gody4a net naast en even la ter moest. Carry van Rheenen zijn J doel uit bLj een doorbraak van Hans J v. d. Berg. In de veertigste minuut1 3 W-as het echter wel raak. Jan Meyer. .4 goochelde zich door de Voorschoten- 1 defensie, waarna de 17-jarige Pe?- ter van Rijn met een diagonale inzet j voor 10 zorgde. Vlak na de pauze 1 bouwde Teylingen die marge uit Peter v. d. Vlugt mooht van grote afstand ongehinderd aanleggen en Randstad-doelman Van Rheenen was kansloos: 20. Het moreel van Randstad was toen zodanig onder mijnd dat de ploeg nog slechts spo radisch echt gevaarlijk kon worden. Wim van Luyk tikte de bal in de 78ste minuut uit een vrije schop naar Loek Helder. Na diens schot werd de bal met moeite gestopt door Teylingen-doelman V. d. Vlugt. Een vliegend schot van Sassenheimer Jan Meyer luidde in de slotfase een kortstondig Randstad-offensiefje in. Meer dan een slappe inzet van Ger- r*t Schipper leverde dat niet op HERBERT POLANE LEIDEN De wedstrijd die het keerpunt had moeten beteke nen, leverde slechts de bevestiging op van een al erg lang le vend vermoeden. Nu UVS ook met Wijnand Sloos niet in staat bleek de zo broodnodige punten aan het schamele totaal toe te voegen, ligt de degradatie uit de hoofdklasse A welhaast onaf wendbaar in het verschiet. Hoe onverdiend de 02 nederlaag tegen VUC gistermiddag ook mocht zijn; het was de enige con clusie die achteraf kon worden getrokken in de Kikkerpolder. Door Paul de Tombe Er zal een waar mirakel dienen te geschieden om de Leidenaars voor het hoogste amateurvoetbal te be houden. Een wonder dat zich bijna zeker niet zal voltrekken omdat U VS er de ploeg niet naar heeft dat af te dwingen. Immers, hoe frustre rend de situatie ook is, de Désar- ploeg blijft "voetballen". Niet góed genoeg kennelijk om van die on derste plek af te komen (daarbij spe len veel andere factoren een rol), wél goed genoeg om te weigeren naar betonspel te gaan grijpen - al wordt er dan wel meer vechtvoetbal dan voorheen afgeleverd. Het is dat eer ste gegeven dat vrijwel alle afdelings trainers. inclusief VUC's John van der Lubbe, doet opmerken dat UVS te goed speelt om op die onderste plaats te staan. Dat het ontzettend jammer zou zjjn als de ploeg zou de graderen "omdat je er zo lekker te gen kunt voetballen". Het is waar schijnlijk ook dat gegeven dat Ge rard Désar deed beseffen dat hij 'niet meer uit de ploeg kon halen dan dat er nu inzat". Wat er 'inzat' bleek nog veel voor een zo door tegenslag achtervolgde elf. Veel, maar niet voldoende. Ook niet nu de zo lang verbeide terug keer vandoe lm an Sloos een feit was en de defensie herwonnen zelfver trouwen uitstraalde. Ook niet nu UVS ^zich, zoals Cor Pennenburg uitdrukte, "te pletter werkte", zich aanvankelijk met erg redelijk voet bal en tenslotte ook veel risico kan sen schiep en VUC periodenlang met de rug tegen de muur zette. De sim pel, maar effectief spelende Haagse counter-ploeg blokkeerde op psycho logisch belangrijke momenten de groei van t offensieve zelfvertrouwen bij de opponent. Éénmaal uit 'n stil staande situatie, na een vrije trap waarna de wegens ruw spel gewaar schuwde middenvelder Joop Pronk do bal van twintig meter onfatsoen lijk hard net onder de lat joeg (0-1. 20ste minuut): de andere keer mid denin de met veel risico onderno men UVS-jacht op 1-1. Spits Mol en vleugelverdediger Floor Klein boorden toen elke Leidse illusie in die volgorde in de grond (0-2, 85ste mi nuut) Het frustrende bij de totstandko ming van die twee, overigens fraaie treffers, was dat de Leidse basiself er maar zo weinig aan kon doen. Van de eerste goal zal duidelijk zijn De schuld voor de 0-2 nam Désar zelf voor zijn rekening, (spits Mol had kunnen ontsnappen naar de vrije positie vanwaar hij de winnen de voorzet kon afleveren omdat Fred Filippo in de slotfase naar de voor- lijn was gestuurd) en kon gedeelte lijk worden doorgeschoven naar invaller John Verschoor, die als lin kerspits ingevallen voor Henskens tegenstander Klein niet was gevolgd. Waar UVS natuurlijk zelf wel wat aan had kunnen doen was de Gelijkspel Blauw Zwart VOORBURG Een zwaar gehan dicapt Blauw Zwart heeft in Voor burg tegen Wilhelmus een verdien stelijk gelijkspel (0-0) behaald. In de Wassenaarse formatie ontbraken nog steeds Wim Tolido, Pieter Do- na th en Hans Zandvliet, die wegens schorsingen aan de kant moeten blijven. Dit drietal werd vervangen door respectievelijk Arno van der Ham, Hans van Erp (in de tweede helft gewisseld voor Ton van Schie) en Jules van Brecht. Daar naast moest Blauw Zwart beginnen met drie niet geheel fitte spelers, on der wie Ren van der Ham en Pim Westgeest, maar trainer Van Bar- lingen had nauwelijks keus en kon zijn team niet verder verzwakken, zodat deze spelers toch maar aan moesten treden De vooruitzichten leken derhalve niet zo gunstig voor Blauw Zwart. De Wassenaarse ploeg startte met een versterkte defensie, maar toen bleek, dat Wilhelmus nauwelijks een vuist kon maken, verliet de ploeg de opgeworpen stel lingen en trok naar voren. Reële kansen kreeg Blauw Zwart welis waar nauwelijks, maar datzelfde gold voor Wilhelmus. Doelman Peet Pieterse behoefde slechts een enke le maal handelend op te treden, maar in die gevallen toonde hij zich een betrouwbaar sluitstuk van de Wassenaarse verdediging. In de tweede helft verzandde het spel op het middenveld en ging de wed strijd uit als de bekende kaars. De 0-0 was echter bepaald geen slecht resultaat voor Blauw Zwart. Randstad Sport in degradatiegevaar SASSENHEIM Na de wedstrijd Tjeylingen—Randstad Sport «2—0» is duidelijk dat Randstad Sport een se rieuze degradatiekandidaat is gewor den Terwijl Teylirigen aich nog wat steviger in de kopgroep van de twee de A heeft genesteld, hangt Rand stad troosteloos onderaan de rang lijst Goals van Pecer van Rijn en Peter v. d. Vlugt deden de Voorscho tenaren m het treffen in Sassenheim de das om. In de beginfase zag het daar overigens nog niet naar uit: Randstad kwam toen wat beter uit de voeten. Dankzij goed opbouwend spel konden bij herhaling Douwes en Jan Zoetemelk gelanceerd worden. Pas toen Teylingen eenmaal via Hans v. d. Berg (voorzet) en Hoo- gervorst (schot huizenhoog over) ge vaarlijk was geworden, kon vooral Randstad voetballer Douwes Devilee en Schipper blok keren een aanval van Tey lingen uitgevoerd door v, Vlvgt en nk cL Berg (ri*Ln.r.9% Na een slim overstapje van Frits van der Heiden tikt VUC-verdediger Gerritzen de bal in de rich ting van de doellijn. Doelman Nico v. d. Mark zal het voorwerp echter nog juist miraculeus weg- grabbelen, zoals Wil Henskens en Piet van Putten flinkszullen kunnen constateren. eigen produktte. Pech en een zo lang zamerhand begrijpelijk gebrek aan overtuiging hielden de Leidse ploeg op nul. Piet van Putten miste in de dertiende minuut toen hij niet missen kon, Nico v.d. Mark hield met veel doelmanskunst de doorge broken Kort van scoren af en even na de pauze tikte Kort weer net naast in uiterst fraaie positie. Ge voegd bij twee miraculeuze reddin gen van Van der Mark op inzetten van zijn in het nauw gebrachte laatste man Gerritzen. een moge lijkheden-aantal waaraan het voor al na rust weg-is-weg spelende VUC niet kon tippen. Maar de Haagse ploeg won wèl, het met de moed der wanhoop voetballende UVS met een nieuwe frustratie ("nu is Sloos terug, zijn we weer sterker en nu gaat het nog niet") opschepend. Troost was er zoals gewoonlijk slechts in de vorm van trainerswoor den. Van der Lubbe. die nog niet weet of hij zijn contract met VUC dezer dagen zal verlengen: 'Erg sneu voor die jongens. Het zou ook erg jammer zijn als ze degradeerden, daarvoor voetballen ze te goed. Ze hadden nu ook zeker een punt verdiend. Maar ja. wy hadden de punten ook hard nodig om de rest van het seizoen lekker te kunnen voetballen. Daar om hebben we voor het spelen uit de verdediging gekozen. Wat dat be treft had ik liever een paar maan- en later hier gespeeld

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13