YTL in tweede helft langs Alphense boys KRAPPE WINST VOOR MATIG NOORDWIJK RCL één helft op dreef: 2-0 winst Kansloze nederlaag voor defensief zwak GeminiK Tegen 's Gravenzandse SV Leids I Goüdse competitie 19 MAANDAG 19 JANUARI 1976 PAGINA 11 LEIDEN - Noordwijk gaat zaterdagcompetitie derd voort met het vergaren van punten. WHC werd met 2-1 ge klopt. Quick Boys verloor het subtopduel van Huizen met 1-0 en verspeelde daarmee de laatste kans op de hoogste notering in de eerste klasse B. Noordwijk - WHC 2-1 (1-1) - Het matige duel onder leiding van de autoritair leidende scheidsrech ter V. d. Spoel werd gedragen door een aantal sensationele momenten, zoals de omstreden eerste goal van Noordwijk vlak voor rust, direct gevolgd door een afgekeurd doelpunt en het weg zenden van de WHC-speler Van Werven acht minuten voor tijd. Na een voortvarende start (Brö- ring miste de bal tenauwernood met het hoofd na een handige ac tie van Sjoerd Boot en doelman Goudbeek kon de bal nog net overtippen na een schot van Bo- gers) werd overgeschakeld op doelloos voetbal. J)oor een fout van invaller-doelman Ted de Boer, die zich verkeek op een door Jaap de Wolf ingeschoten stuiterbal, kwam WHC op 0-1. Die voorsprong bleef intact tot de 45e minuut. Toen leidde Bröring tijdens een scrimmage de gelijk maker in. In eerste instantie kon Goud beek nog redden, tegen de return van Jan Willem Bogers was hij niet bestand. Goud beek protesteerde heftig, omdat hij de bal niet van achter de doellijn zou hebben weggegrist. In de tweede helft werd zo mogelijk nog zwakker voetbal gepresenteerd. Pas in de 75e minuut leefde de Eelman-equipe even op toen Bo gers eindelijk weer wat oor spronkelijks liet zien op de lin kervleugel en Cor Vreugdenhil met de buitenkant van de voet doelpuntte. Dat bleek te veel voor Van Werven, die zijn ongenoegen vooral uitte aan het adres van de scheidsrechter. De WHC-speler werd van het veld gestuurd, daarmee de kans op een verras send resultaat tot beperkend. Huizen-Quick Boys 1-0(1-0)- Zo Quick Boys ook nog maar enige illusies had, dan kan de Kat- wijkse ploeg die nu wel helemaal vergeten. Dankzij een treffer die bliksemsnel tot stand kwam, won Huizen de soms attractieve maar overwegend toch rommelige subtopper met 1-0. Met Martin Heerikhuizen als laatste man en Joep den Hollander als voor stopper verdedigenden de Kat- wijkers in de openingsminuten volmaakt chaotisch, hetgeen zich onder meer uitte in het onnodig weggeven van een tweetal hoek schoppen. Nadat de eerste daarvan was at- geslagen kon Van Metelen mede door een fout van Joep den Hol lander scoren. Pas toen den Hol lander zijn vertrouwde positie als laatste man weer had ingenomen ging het beter met Quick Boys. Aan unieke mogelijkheden voor Gert Zwaan en Jaap Heerikhui zen hield Quick Boys echter niets over. "Wie zo'n moeite heeft met scoren, verdient niet te winnen", besefte Perdijk na afloop. In de slotfase kwam Huizen vaker dichterbij 2-0 dan Quick Boys bij 1-1. Omdat de onzeker gestarte Floor Schaap bewees een erg goede doelman te zijn bleef ver der onheil Quick Boys bespaard. Ter Leede behaalde bij Katwijk een verrassende 0-2 zege. LEIDERDORP - Slechts één helft goed voetbal had RCL nodig om 's Gravenzandse SV op de knieën te krijgen. In die 45 miriuten kwam de klasse van de kam pioenspretendent in de tweede klasse van het zater dagvoetbal tot uitdrukking via knap voetbal en twee treffers. Een teleurstelling voor de 800 toeschouwers vormde de tweede rondgang, waarin het spel op een veel lager niveau stond. De thuisclub kon daar nauwe lijks een verwijt voor worden gemaakt. Immers, de "SV" bleek zich namelijk meer te willen bezig houden met het neerhalen van de tegenstanders dan met voet ballen. Doordat scheidsrechter Osinga hiertegen niet afdoende optrad geloofde de Leiderdorpers het in het tweede bedrijf wel. Freewheelend voetbalden zij naar het einde, dat werd bereikt met een 2-0 overwinning. Zoals gewoonlijk startte de elf van trainer Huguenin onstuimig. Al direct bood Leo van der Berg de vrij voor het doel staande Wally van Haver een riante scorings- mogelijkheid. Haver liet het leer echter door de benen glippen. Het duurde tot in de 82ste minuut, voordat RCL aan een voorsprong kwam. Wally van Haver profi teerde van een misverstand in de Westlandse verdedi ging (1-0). Dat gaf de thuisclub een behoorRjke rugges- LEIDEN/GOUDA - In de A-afdeling van Leids-Goudse afdelingscompeti tie verloor Alphia enigszins verrassend een punt aan Stompwijkse Boys (1-1). VTL wees Alphense Boys door een 2-1-zege voorlopig terecht en ZLC won op "vreemde bodem" van Soccer Boys: 0-1. De derby tussen Oranje Groen en Leidse Boys eindigde in een 3-1-overwinning voor Oranje Groen. gM In de B-afdeling verloor koploper Kickers '69 van middenmoter Nieuwerkerk met 2-0. De overige hooggeplaatste clubs wonnen. WOA zette VNL een hak (5-2) en VN A kwam net iets tekort voor een gelijk spel tegen DOSR: 2-3. Unitas Leiden-Oudewater eindigde met de stand 3-1, terwijl Weteringse Boys-Meerburg op 0-1 werd afge sloten. A-AFDELING VTL-Alphense Boys 2-1 (0-0) - VTL boekte in dit duel een ver diende overwinning, die eigenlijk wat lang op zich liet wachten. Want hoewel de kansen (Vic Boutier en Dik Moen) er wel waren verzuim den de Vlietbewoners voor rust de score te openen. Siem van der Lin den miste zelfs een strafschop. Na rust viel VTL meer aan en schoot Dik Moen de stand 1-0 op het sco rebord. Vic Boutier maakte er 2-0 van in een fase van de wedstrijd, waarin de Boys verdedigend wat ri sico namen. Pas vlak voor tijd redde Niek Verwoerd de Alphense eer door de licht geblesseerde doelman Wim Kemping te passe ren: 2-1. Soccer Boys-ZLC (L-l (0-1) - Een beter voetballend ZLC kwam giste ren in Bleiswijk tot een magere 0-1-zege. In het begin confron teerde Soccer Boys zijn tegenstan der met onstuimig aanvalsspel. De équipe van trainer Ruud de Groot nam het initiatief echter al spoedig over. Er kwamen goede kansen (Siem Bousie, Rob Crama) maar pas tegen het rustsignaal van scheidsrechter Rosbergen schoot Rob Crama raak: 0-1. In de tweede helft kwam ZLC niet verder dan twee afgekeurde treffers. Oranje Groen-Leidse Boys 3-1 (0-1) - Nadat Oranje Groen in de openingsfase een aantal goede kan sen had gelaten voor wat ze waren nam Leidse Boys na een kwartier de Leiding. Uit een strafschop scoorde Frans Vermeulen 0-1. De thuisclub was hierna wat aangesla gen, maar Leidse boys wist daar niet van te profiteren. Direct na de hervatting kwam Oranje Groen door een treffer van Cees Koet op gelijke hoogte en laatste man Floor Bouwman maakte er zelfs 2-1 van na een solo. Een doelpunt van Karei Moerland van Leidse Boys werd daarna afgekeurd, hetgeen Jan Wij ling inspireerde tot de derde Oranje Groen treffer 3-1. Nicolaas Boys-Warmunda 2-0 (1-0)- Nicolaas Boys kreeg gisteren loon naar werken. De Nieuwveners waren hun Warmondse tegenstan ders steeds een stap voor en pluk ten volkomen verdiend de vruch ten van hun werk. Uit een hoek schop deponeerde Henk Smooren burg na een kwartier nummer éen achter doelman Dolf Kok. Dirk de Niet schoot de bal daarna welis waar aan de andere zijde tegen de paal, maar het was toch Nicolaas Boys dat weer zou doelpunten. Loek Tuinenburg scoorde 2-0. Een Warmonds offensief leverde niets meer op. B-AFDELING Weteringse Boys-Meerburg 0-1 (0-1) - In deze strijd "met twee ge zichten" was in de eerste helft het woord aan Meerburg, dat dan ook de leiding nam. Een fout in de ver dediging van Weteringse Boys was voor Chris van Mil aanleiding 0-1 te scoren. Na rust gaf Weteringse Boys de toon aan, maar Meerburg goalie Peter van der Heiden stak in een goede vorm, waardoor in de score geen verandering meer WOA-VNL 5-2 (2-0) - WOA leek regelrecht op een onbedreigde overwinning af te stevenen, toen het door doelpunten van Gé van der Star en Gé Opdam (2x) met 3-0 voor kwam. VNL haalde echter tot 3-2 op via treffers van Koos Wesselman kogel af op het doel van Leidse Boys en Bert Nulder. VNL toonde zich daarna in aanvallend opzicht wat al te gretig en kreeg dan ook prompt de rekening gepresenteerd. Gé Op dam en Paul van der Star maakten er 5-2 van. Unitas L-Oudewater 2-3 (1-1) - Na een vroege achterstand (doelpunt De Jong) kwam Unitas Leiden door doelpunten van Ger Vermont (2 x) aan een 2-1 voorsprong. Doelman John Brouwer tracteerde Oude wa ter daarna op een goedkope gelijk maker door de bal uit een voorzet in eigen doel te werken: 2-2. Vlak voor het eindsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Stoffelen hielp De Jong Oude water, dat eerst nog een strafschop miste, nog aan winst: 2-3. VNA-DOSR 2-3 (1-2) - In een van weerskanten met veel inzet ge speeld duel produceerde Hennie van Berkel voor DOSR het ope- Vrij spel teun wat ook direct te merken was. De Leiderdorpse ploeg liep als een goed geoliede machine: verdedi gende aanvallers, aanvallende verdedigers, en er werd vaak diagonaalsgewijs gelopen, waardoor enorm veel afspeelmogebjkheden werden bewerkstelligd. Vooral Dick van der Bijl viel in die zin positief op. De 20-jange Leiderdorper voorzag zijn medespelers kwistig van slimme passes en scoorde zelf het tweede doelpunt. Koppend rondde Van der Bijl goed voorbereidend werk van Ab Braat en Ruud de Groot af (2-0). 's- Gravenzandse SV werd door de Leiderdorpers ge kleineerd, al bracht dat in de stand geen verandering In die periode na de tweede treffer hadden de bezoe kers bepaald niet over geluk te klagen, want Leo Holl zag de bal na z'n inzet langs de verkeerde kant van de paal rollen en Wally van Haver schoot tot tweemaal toe in kansrijke positie tegen het lichaam van doelman Lex de Blok aan. De tweede helft was dus een formali teit, die alleen wat ordinair schopwerk te zien gaf. Het enige vermeldenswaardige was een gemiste penalty van Dick van der Bijl. ROB ONDERWATER ningedoelpunt (0-1). Aad de Graaf bracht VN A op gelyke hoogte, maar DOSR ging toch met een voorsprong de rust m. Pim van der Meer benutte een strafschop: 1-2. Hennie van Berkel maakte er zelfs 1-3 van, maar via een doelpunt van Nelis de Wit kwam VNA weer dich terbij: 2-3. Een Leids offensief mocht met meer baten, al was Aad de Graaf met een bal tegen de paal dicht bij de gelijkmaker. Randstad Sport mist kansen DEN HAAG - Randstad sport heeft tegen Holland Sport '32 geen succes kunnen boeken. Hoewel de mogelijkheden opeen overwinning ruimschoots aanwezig waren moesten de Voorschotenaren ge noegen nemen met een 1-0 neder- laag. Randstad ging goed van start. De Hagenaars werden in de verdedi ging gedrongen en moesten alle zei len bijzetten om treffers te voor komen. Randstad kreeg wel enkele goede kansen, maar Johan Kooy en Lam bert Lingerak zochten het doel op de verkeerde plaats. Kort voor rust kreeg Holland Sport via een straf schop een goede kans om een voor sprong te nemen. Goalgetter Teun Platje schoot echter te slap in, zodat Bob Hendriksen de bal kon stop pen. Na de hervatting toonde Hol land Sport meer zelfvertrouwen en zette enkele gevaarlijke aanvallen op. Uit één daarvan bracht Joop Voorthuizen de stand op 1-0. Hoe wel Randstad het laatste half uur massaal in de aanval ging slaagde de ploeg er niet in een gelijkspel uit het vuur te slepen. Verlies voor De Sleutels SCHOONHOVEN - Het een groot gedeelte van de wedstrijd met tien man strijdende De Sleutels (Ver hoeven was er wegens natrappen uitgestuurd) heeft in de slotfase tegen Schoonhoven een dikver diend gelijkspel uit handen moeten geven, 2-1. In de eerste helft ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Schoonhoven iets gevaar lijker was. Dit mondde in de 20ste minuut uit in een treffer van De Jong, (1-0). Sleutels had echter on middellijk het antwoord klaar, want in de 25ste minuut bracht Ferry van Haver uit een voorzet van Koos van Es de partijen weer op gelyke hoogte, (1-1). Kort daarna werd Jan Verhoeven wegens natrappen uit het veld ge stuurd. In de tweede helft nam De Sleutels het initiatief, maar slaagde er niet in te scoren. Bij een uitval van Schoonhoven in de 85ste mi nuut lukte het Verstraten wel doelman Lepelaar voor de tweede maal de passeren (2-1). In de reste rende minuten was het moegestre den Sleutels niet bij machte de ach terstand nog ongedaan te maken. T aekwon-do OSS - Bij gisteren te Oss gehouden selectiewedstrijden Teakwondo zijn drie leden van de Sportschool Leiden gekozen voor het team van de regio West Nederland. Het zijn: Leo Leunnk, Gerard van den Berg en Herman Hartevelt. Vanuit de re gio's wil men op den duur komen tot de samenstelling van het Neder lands Teakwondo-team. Bataven-succes LEIDEN - Bataven-atleet Koen Gijsbers heeft gisteren in een sterk bezette cross in Breda de race over 2900 meter bij de jongens B gewon nen. Bij de A-jongens finishte een andere Bataven-junior, Wybo Le lieveld na 5 kilometer als tweede achter Brabander Joost Borm. Van de Bataven werd voorts Heieen Halverkort derde bij de meisjes B en Corrie van der Meer zesde bij de dames. In Groningen namen dit'weekeinde van AV Holland José van Sonsbeek en Dré de Wit aan indoorwedstrij- den deel. José van Sonsbeek werd derde op de 50 meter meisjes-C in 7,01 seconde. De Wit noteerde bij de 1500 meter heren 4 min. 15 secon den. Slot en Venix winnen omnium ROTTERDAM - Gerrie Slot en Martin Venix hebben gisteren een koppelomnium in het Rotterdamse sportpaleis gewonnen. Deze wed strijd stond in het teken van de wie- lercyclus Ahoy op-zondag. De meeste koppels, die donderdag 22 januari in de amateurzesdaagse starten, waren van de partij. Uit slag: Koppelwedstrijd 25 km: 1. Slot- Venix 29.33,2 (baanrec.), 2. Rietveld-Pronk, 3. Ilegems- Sprangers (Bel). Ploegafval wedstrijd: 1. Grootzwagers-Huveneers, 2. De Vnes-Ten Tije, 3. Slot-Venix. Totaaluitslag. 1. Slot-Venix 7 pun ten, 2. Grootzwagers-Huveneers 10 pnt., 3. Uegems-Sprangers 15 pnt. LSRG naar kampioens poule rugby DELFT - De Leidse Studenten hebben het eerste deel van de rugby-competitie in de ere klasse afgesloten met een fraaie overwinning op de Delftse Stu denten. De Leidenaars hand haafden zich door deze zege op de vierde plaats op de ranglijst achter landskampioen Hilver sum, de Haagse RC en het Am sterdamse AAC dat met 7-0 won van de tweede Leidse ver tegenwoordiger in de ereklasse: DIOK. LSRG zal het tweede competitie-onderdeel afwerken in de kampioenspoule, waarin naast de Leidenaars en de zo juist genoemde drie topploegen ook de Koninklijke Comman do's en Ascrum zullen uitko men. DIOK moet genoegen nemen met een plaats in de degradatie-poule, samen met de Delftse Studenten, MRC, The Rams en Het Gooi. De Leide naars zijn sterk genoeg om dit competitie-onderdeel winnend af te sluiten. Een overtreding en slordige passes zorgden ervaar dat de Delftse Studenten in de eerste fase van de wedstrijd tegen hun Leidse confraters het beste van het spel hadden en de Delftena- ren namen door middel van een strafschop en een geconver teerde try een 9-8 voorsprong. Een door Henk van der Hulst benutte strafschop bracht LSRG nog voor rust op 9-3. In de tweede helft kwamen de Delftenaren door een penalty kick nog op 12-3, voordat de Leidenaars aan hun opmars be gonnen. LSRG was nu veel aler ter en agressiever in de aanval. Luuk Wiertsema zorgde voor matchwinner Henk van der Hulst betekende 12-9. Een try van Joop Rahder, wederom door Van der Hulst geconver teerd, zette LSRG op 12-15. Het uitvallen van De Vries, met een blessure, had geen negatieve invloed op het spelverloop. LSRG, dat vooral na de hervat ting veel beter was dan de Delf tenaren. finishte tenslotte bij 21-12 door een try en conversie van Henk van der Hulst. DIOK was in Amsterdam min der succesvol. De ereklasse debutant deed het vrij goed tegen het hoger geplaatste AAC maar wist niet te scoren. AAC deed dat wel: een strafschop en een try: 7-0. LEIDEN - Een kansloze nederlaag was de algemene opinie na het ver lies van Geminie/Kangeroes in Voorschoten tegen koploper Pe trus en Paulus. De setstanden 10- 15, 11-15, en 10-15 geven misschien de indruk dat er met wat meer inzet een beter resultaat zou zijn bereikt» Zeker is dat met meer inzet wel een set zou zijn gewonnen, maar even zeker is dat de balans toch duidelijk naar de zijde van de gasten zou zijn doorgeslagen. Het volleybal dat Pe trus en Paulus liet zien was niet im ponerend qua variatie, maar wel door de geringe foutenmarge en door het hoge percentage van winstpunten op de geboden kan sen. Daarbij kwam dat Petrus en Paulus over een bijzonder goede defensie beschikte die praktisch alle bereikbare ballen met een gave pass naar de frontlijn dirigeerde. Flitsend was de aanval door het midden. Daar bleef Gemini Kangeroes-defensie het antwoord herhaaldelijk op schul dig. De dames van Gemini-Kangeroes wonnen overtuigend van Goudse Verzekeringen: 15-6,11-15,15-10 en 15-6. Alleen in de tweede set kon Goudse Verzekeringen met prik- ballen punten maken. De defensie van Gemini/Kangeroes, in slaap gesust door de gemakkelijke winst van de eerste set, stond toen te dromen. In de volgende sets is het geen mo ment aan twijfel onderhevig ge weest, wie aan het langste eind zou trekken. De uitblinkster bij de Voorschotense formatie was Leon- tien Poots. Groen Stereo Centrum, dat in Amsterdam met 3-0 had ge wonnen van de reserves van Am sterdam Boemerang, moest nu buigen voor de routine van de club van oud-internationals. De eerste set leverder wél winst op voor GSC, 15-7, maar daarna sloeg Boemerang terug via 13-15, 15-9, 14-16. 14-16 Groen Stereo Centrum leidde in de vijfde set nog met 14-10 Twee foute smashes gaven de Amsterdamse ploeg de kans om terug te komen. Bij GSC gaven de spelverdeelsters Joke van KLaveren en Elly Kou- Bij Haak NOVO winst en verlies. De heren stuitten in Schoonhoven op onverwacht fel verzet van Jupi ter, in de derde divisie. De zege kwam met de score 8-15, 15-12, 16- 14, 14-16 en 11-15. De dames konden een revanche van koploopster Molenwiek voor de in eigen huis geleden nederlaag niet voorkomen. In Noordwyk bleef Molenwiek met 15-13, 15-8, 7-15 en 15-12 in de meerderheid. Ondanks de nederlaag speelde Haak NOVO een goede wedstrijd, die de vele kijkers stellig niet onte vreden huiswaarts zal hebben doen keren. In de vierde set ging de strijd volkomen gelijk op tot 12-12. Toen bleek dat Molenwiek de sterkste zenuwen had. De heren van Gemi ni/Kangeroes 2, vorige week nog met HVS koploper in de derde divi sie, verloren van SVC met 11-15, 15-10,15-7,15-7. Een 6-0 voorsprong in de vierde set kon niet worden vastgehouden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11