Staking in metro Madrid ten einde Laatste poging voor wapenstilstand in Angola Voorstel van Den Uyl: anti-terreurconferentie in vogelvlucht in vogelvlucht ZATERDAG 10 JANUARI 1976 m NAIROBI Kenia, Zambia en Botswana hebben gisteren in Nairo bi, de hoofdstad van Kenia, een gemeenschappelijke verklaring uitge geven waarin zij aandringen op be ëindiging van de buitenlandse in menging in Angola, onverschillig of dit Afrikaanse of andere landen be treft. De oproep werd gedaan aan de vooravond van de topconferentie van de Organisatie van Afrikaanse Een heid in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. De ontmoeting van de Afrikaanse presidenten zou een laatste poging kunnen zijn om een eind te maken aan de burgeroorlog in Angola. Diplomaten zijn van mening, dat de besprekingen achter gesloten deu ren of ze nu wel of niet tot een wapenstilstand leiden zwaar zul len drukken op de Amerikaanse in vloed in Afrika, de Sowjetrussische aanwezigheid in de buurt van wester se scheepsroutes bij Zuid-Afrika, de toekomst van blanke minderheids regeringen in Afrika en op wie de olie- en mineralenrijkdom van An gola beheerst. Waarnemers zeggen, dat steun aan de door de Sowjet- Unie gesteunde volksbeweging voor de bevrijding van Angola (MPLA) waarschijnlijk lijkt, ofschoon het niet duidelijk is of dit zou kunnen Ook zal de opinie van jonge Afri kaanse naties dat zij Afrika's pro blemen zonder buitenlandse inmen ging kunnen oplossen, een punt van discussie zijn. "Dit is de belangrijk ste politieke crisis in Afrika sinds de burgeroorlog in Nigerië, en daar kunnen zij niet omheen", aldus een westerse waarnemer. De bespreking van de staatshoofden begint vandaag en duurt drie dagen. Overigens werd wel verwacht, dat een aantal landen tweederangs delegaties zou afvaardigen of zelfs afzien van bijwoning van de bespre kingen, die een hard tweegevecht kunnen worden tussen lidstaten die de standpunten van óf het Oosten óf het Westen delen. Afrikaanse en westerse diplomaten voorzien een veroordeling van de militaire in vasie van Zuid-Afrika aan de kant van de Unita en de FNLA. Coalitieregering Functionarissen van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid hebben toe gegeven dat zij geen precedenten hebben voor de situatie die werd ge schapen toen Portugal in november wegtrok uit zijn laatste Afrikaanse kolonie zonder de macht aan een bepaalde groep over te dragen. An gola heeft nu twee regeringen, die gevormd worden door vroegere anti- Pcrtugese guerrilla's; de door de MPLA uitgeroepen regering ope reert vanuit de hoofdstad Luanda, terwijl die van de FNLA en Unita belangrijke delen van het platteland beheerst. De OAE moet tijdens haar bijeen komst twee aanvragen voor erken ning als wettige regering van Ango la in behandeling nemen: van de so cialistisch georiënteerde MPLA en van de Nationale Unie (Unita) en het Nationale Front (FNLA), die van Amerikaanse en Zuidafrikaanse kant steun ontvangen. Woordvoerders van Unita en FNLA verklaarden al, dat hun bewegingen bereid zijn zich van vandaag mid dernacht af aan een bestandsover eenkomst te houden, als de MPLA dat ook doet. Volgens sommige wes terse waarnemers in Moskou be staat de kans dat de Sowjet-Unie een voorstel om in Angola een coalitiere gering te vormen zal ondersteunen, maar dit zou afhangen van een al Zuid-Afrika zou zijn troepen defini tief willen terugtrekken, zo is giste ren in diplomatieke kringen in Loe- saka, de hoofdstad van Zambia, mee gedeeld. Men verwacht, dat de terug trekking snel zal geschieden. De Ver. Staten en andere landen zou den Zuid-Afrika ervan hebben kun nen overtuigen, dat de aanwezighe d van zijn troepen in Angola politieke moeilijkheden veroorzaakt en dat deze veel zwaarder wegen dan even tuele militaire voordelen. MADRID (UPI/AP) De stakende werknemers van de in het land heeft veroorzaakt. Madrileense metro hebben gisteren gestemd voor het be- stonï'de ^"iw'ïchter sluiten van hun staking van vier dagen en voor hervatting eisen van Ae stakers, maar trachtte van het werk vandaag, zo meldde het Spaanse persbureau cSmpromta1 da t%een Cifra. verder ingrijpen van de overheid noodzakelijk zou maken. De 3.800 man personeel van de metro besloten een einde te maken aar. hun staking nadat de Madri leense metro, een particuliere onder neming, toegestemd had in een aan vullende loonsverhoging van 27.528 peseta per jaar (ongeveer 1.371,40 gulden). De onderneming heeft, al dus Cifra eveneens toegezegd geen strafmaatregelen te zullen nemen tegen de stakers. (De staking was il legaal krachtens de Spaanse wet.) Het bericht van het einde van de Harde lijn van Amerika tegen tegenstanders in de VN-raad WASHINGTON <AP» De Verenigde Staten hebben besloten een harde koers te gaan volgen tegen landen die voortdurend een anti-Amerikaan se houding in de Verenigde Naties in- ,£tiemen tijdens de behandeling van punten die hun eigen nationale be langen niet aangaan. Volgens Amerikaanse regeringsfunc tionarissen is deze nieuwe koers de afgelopen maanden geleidelijk tot 6tand gekomen, vooral nadat de al gemene vergadering van de Verenig de Naties ondanks krachtige Ameri kaanse tegenwerpingen de motie te gen het zionisme had aangenomen. Naar wordtaangenomen zal het Amerikaanse ongenoegen over de huidige gang van zaken in de V.N. tot uitdrukking worden gebracht m de vermindering van hulp aan be paalde landen, die de Verenigde Sta ten in de V.N. en op andere interna tionale conferenties systematisch te genwerken. Van officiële zijde zijn tot dusver slechts schetsmatige details over het 'nieuwe Amerikaanse beleid bekend gemaakt. De New York Times be lichtte gisteren echter dat de nieuwe koers al gevolgen heeft gehad voor ae hulpprogramma's aan drie Afrikaan se naties en een Zuidamerikaans land. 'Volgens de Times zijn overeenkom sten over hulp aan Tanzania en Guyana opgeschort, omdat deze lan den in november voor de resolutie te gen het zionisme hebben gestemd. Allon tevreden over gesprek met Kissinger is WASHINGTON (Reuter) De Is- rt raëlische minister van Buitenlandss it Zaken Yigal Allon, heeft gisteren in bedekte termen toegegeven dat de d Verenigde Staten hem geen water dichte toezegging hebben gedaan over - hun houding in het debat dat de vei ligheidsraad maandag aan 't Midden- Oosten zal wyden. Allon heeft van zijn ambtgenoot Henry Kissinger niet de uitspraak kunnen loskrijgen dat de V.S. van hun veto-recht ge- bruik zullen maken wanneer het de- 3+ bat zou uitdraaien op een nieuwe re- 0' solutie in voor Israël ongunstiger be- 5q woordingen dan de huidige, ia Toch verklaarde Allon dat hij dit s> weekeinde naar huis terugkeert „met 71 veel meer vertrouwen dan ik by myn j aankomst had". i Allon, die zich ondermeer verzet te- ir) gen de Arabische poging om de vre- >u desbesprekingen te verplaatsen van Genève naar de Veiligheidsraad, ver- 3 klaarde: „Wy zijn het geheel eens 'A over de grondslagen krachtens welke i€) het kader van de Geneefse confe rentie intact moet blijven". Genève, aldus Allon, is het enige fo- 'j, rum voor vredesbesprekingen en de 1 enige uitgangspunten daarvoor staan in de resoluties 242 en 338 van de Veiligheidsraad. staking kwam toen specialisten van het leger op zes van de zeven lijnen van de ondergrondse het verkeer had den hervat. De stakers hebben wel gewaar schuwd dat zij op 19 januari op nieuw in actie zullen komen, als de maatschappij niet concreet ingaat op hun eis dat hun loon met bijna 50 procent wordt opgetrokken, met terugwerkende kracht tot augustus. ..Wij willen zien of de directie haar woord houdt en ons niet maar iets voorspiegelt", zeiden stakingslei ders. Zij zeiden dat de directie in onder handelingen gistermiddag „interes sante en goede loonvoorstellen" had gedaan. Slechts een handvol stakers heeft gestemd tegen werkhervatting. De Spaanse regering had achter de schermen gewerkt aan een oplos sing voor de Madrileense metrosta king welke 'n golf van arbeidsonrust Nordli premier van Noorwegen OSLO De Noorse sociaal-demo cratische arbeiderspartij heeft als opvolger van Trygve Bratteli, die gis teren het ontslag van zijn regering heeft aangeboden, Oddvar Nordli (48 jaar) aangewezen. Hij heeft het verzoek van koning Olav om een re gering te vormen aanvaard. Nordli zal. evenals Bratteli, met een minder heidskabinet regeren. Volgens ingewijden is Bratteli af getreden naar aanleiding van een al oud debat binnen zijn socialistische partij tussen de oude garde en de nieuwe generatie. Nordli staat bekend als een be kwaam econoom. Hij was tot vorig jaar voorzitter van de defensiecom missie. Van hem wordt gezegd, dat hij op de bevolking een prettiger in druk maakt dan Bratteli. Italiaanse regering heeft brede basis nodig' De regering zou zich zoveel moge lijk buiten arbeidsgeschillen willen houden en alleen dan ingrijpen wanneer de openbare orde in gevaar komt. Zulk een beleid van de regering zou een grote ommekeer betekenen In de dagen van de dictatuur van geralissimo Francisco Franco wer den alle stakingen beschouwd als po litieke acties waartegen krachtig moest worden opgetreden door de politie en de justitie. De regering heeft er zich dit keer toe beperkt het leger in te schakelen vooi het op gang houden van het metrovervoer in de hoofdstad. De Spaanse minister van buiten landse zaken Jose Maria de Areilza, graaf van Motrico, heeft gisteren op een persconferentie in Bonn gezegd dat hij bezoeken gaat brengen aan alle negen EG-landen, ter bespreking van de banden van zijn land met de gemeenschap. Hij zei ook banden met de Noordatlantische verdragsorgani satie te voorzien. De Areilzaas Westduitse collega, Hans-Dietrich Genscher, zei op de zelfde persconferentie, dat de Bonds republiek de pogingen van de nieuwe Spaanse regering zou steunen, de isolering van het Franco-tijdperk te helpen doorbreken. ÉÉfèy WA, .'v f %Vtr- Premier Den Uyl in gesprek met zijn Zweedse ambtgenoot Olof Palme. IJSLAND WIL LUNS VOOR OVERLEG IN JJSSERU- CONFLICT KOPENHAGEN (DPA) De IJslandse regering heeft gisteren de secretaris-generaal van de NAVO, Joseph Luns, verzocht naar Reyk javik te komen voor gesprekken over een mogelijke bijlegging van de IJslandsBritse "kabel jauw-oorlog". Donderdag had de regering in Reykjavik al besloten om een bijzondere zitting van de NAVO-raad te vragen over de toe spitsing van het conflict met Groot-Brittan nië. Uit de IJslandse hoofdstad wordt gemeld dat linkse politici in ver band met het conflict hun strijd voor IJslands vertrek uit de NAVO verscherpen. Volgens minister van buitenlandse zaken Einar Augu ts- son speelt het gedrag van de Brit se fregatten, die volgens Reykjavik herhaaldelijk hebben getracht IJs landse patrouilleboten te rammen, diegenen in de kaart die tegenstan der zijn van het IJslandse NAVO- lidmaatschap. De woordvoerder van de NAVO heeft in Brussel bekendgemaakt dat maandag een speciale vergadering van de NAVOraad over de kabel jauwoorlog tussen Groot-Brittannië en IJsland zal worden gehouden. Gromiko in Tokio TOKIO (AP) De Russische mi nister van Buitenlandse Zaken Gro miko is vanochtend in Tokio aan gekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan Japan. Hij zal er onder meer besprekingen voeren met keizer Hirohito en pre mier Miki. Er was zeer veel politie op de been bij zijn aankomst, omdat gevreesd werd voor demonstraties zo niet er ger van extreem-links zowel als van uiterst-reohtse zijde. STOCKHOLM (Reuter) Pre mier Joop den Uyl heeft gister avond in Stockholm de mogelijkheid geopperd de Europese ministers van justitie bij elkaar te brengen voor een debat, teneinde te komen tot een gedragscode tegen het in ternationale terrorisme. Tijdens een persconferentie op de eerste dag van zijn driedaagse be zoek aan Zweden zei Den Uyl dat lij deze suggestie zal doorspreken met zijn Zweedse ambtgenoot Olof Palme. „Het lijkt me erg nuttig om de ministers van justitie der Europese landen bij elkaar aan tafel te bren gen voor een bespreking van him houding tegenover de methoden die zij (tegen het terrorisme) hanteren", aldus de Nederlandse premier. „Het is naar mijn mening van het grootste belang wanneer het moge lijk blijkt tot overeenstemming te komen over een gedragscode voor de regeringen. Wat werkelijk frus trerend is, is dat de ene regering in een gegeven situatie zus handelt en een andere regering in een soortge- ïi toe. voegde den Uyl Kringen rond de Nederlandse de legatie verklaarden na afloop dat Den Uyl de kwestie ook bij andere landen ter sprake zal brengen. In de Zweeds-Nederlandse dialoog is de bestrijding van het terroris me een voor de hand liggend on derwerp. In Nederland liggen de twee Molukse gijzelingsacties nog vers in het geheugen, terwijl de Westduitse ambassade in Stockholm vorig jaar april door terroristen uit de bondsrepubliek werd bezet en la ter opgeblazen. Kort na Den Uyls aankomst in de Zweedse hoofdstad bood koning Carl Gustaf hem een lunch aan, waarbij ook het voltallige Zweedse kabinet aanzat. Later op de dag had hij een on derhoud van twee uur met Palme dat na afloop door beide regeringschefs „bijzonder belangwekkend" werd ge noemd. Den Uyl vertelde dat hij met Palme van gedachten had gewisseld over ROME (AP) De leider van de so cialistische party Francesco de Mar- tino, wiens partij door de regering Moro haar parlementaire steun te onttrekken het aftreden van de re gering bewerkstelligde, heeft gisteren gezegd dat de huidige crisis in Italië zo ernstig is dat het nuttig zou zyn een regering te vormen met een bre de basis, een regering die mede stoelt op directe of indirecte steun van de communisten. De socialistische partij werkt in vele grote steden als Napels, Venetië, Tu rijn, Milaan en Genua reeds samen met de communisten. De Italiaanse communistische partij heeft gisteren haar eerste commen taar gegeven op de berichten dat de CIA niet-communistische partijen in Italië financiële steun verleent. In een artikel op de eerste pagina van het partijblad Unita, schreef Gi- ancarlo Pajetta, een hoge partijfunc tionaris, dat er een einde dient te komen aan de buitenlandse inmen ging in de Italiaanse politiek. Het artikel draagt als kop „CIA geld". Pajetta geeft in zijn artikel toe dat de Italiaanse communistische party er vaak van wordt beschuldigd aan de leiband van Moskou te lopen. Hij herhaalt daar tegen in dat zijn partij onafhankelijk is van Moskou. „Wanneer wy zeggen dat wy streven naar een Italië dat niet moet worden beschouwd als een vyand van de Ver enigde Staten of van de Sowjet-Unie. dan bedoelen wy dat wij verlangen dat Italië ln staat is niet te worden overheerst door wie dan ook en in staat is te worden bestuurd door mensen die slechts afhankelijk zijn van de Italiaanse kiezers die in hen vertrouwen hebben gesteld", aldus Pajetta, De Indiase premier, Indira Gandhi, is kennelijk niet van plan spoedig een einde te maken aan de noodtoestand die in juni vorig jaar werd ingevoerd. Die maatregel is namelijk eind december voor een jaar verlengd en de voorgenomen verkiezingen van maart a.s. zijn daardoor automatisch uitgesteld. Het kostte de premier niet veel moeite het zover te brengen, omdat haar Congrespartij over een ruime ze tel- meerderheid beschikt en bovendien dertig leden van de oppositie in de gevangenis zitten. Maar waarom moet die noodtoestand dan voort duren als de Congrespartij toch al een overheersende positie bezit? Om het program van twintig punten cp sociaal en economisch gebied onge hinderd uit te vceren, zoals de pre mier zegt, en om buitenlandse (lees: Amerikaanse) invloed tegen te gaan. Mevrouw Gandhi is van mening, dat de Indiase maatschappij zo snel mo gelijk veranderd moet worden en dat zij de enige is, die deze modernise ring kan bewerkstelligen. Dat er in derdaad iets moet veranderen, is niets nieuws, als men alleen maar denkt aan paria's en heilige koeien, aan armoede en corruptie. Wat dat laatste betreft: het afkondigen van de noodtoestand heeft o m. geleid tot vrijwillige kennisgeving van vijf mil jard gulden aan zwart geld, waarvan de regering een klein miljard aan belasting zal incasseren. Nu waren er in de laatste bestuursjaren van mevrouw Gandhi de dochter van wijlen Nehroe leidt de Congrespartij en daarmee het land al sinds 1966 tekenen van vooruitgang zoals bleek uit de uitvoer van granen in 1972, voor het eerst sinds een halve eeuw Maar dat succes werd spoedig ach terhaald door tekorten aan kunst mest en aan elektriciteit en tenslotte teniet gedaan door de oliecrisis. Het gevolg was, dat de kosten van invoer van olie en kunstmest, die in 1973 ongeveer 600 miljoen dollar bedroe gen, een jaar later waren gestegen tot 1750 miljoen, dus bijna driemaal zoveel. Honger en andere vormen van ellende kregen daardoor een kans als nooit tevoren. Na het afkondigen van de noodtoestand is de regering er, wat de voedselvoorziening aan gaat, in geslaagd de vooruitzichten voor de 600 miljoen Indiërs niet on aanzienlijk te verbeteren, vooral.door de pryzen goed in de hand te houden en de zwarte markt een zware slag toe te brengen. Verder staan er maatregelen op het program om de bevolkingsgroei binnen de perken te houden en de landbouw te hervor men. Nu waren er al eerder plannen in deze richting opgesteld, maar de uitvoering placht al in het begin alles te wensen over te laten. Nu me vrouw Gandhi uit hoofde van de noodtoestand over zeer ruime be voegdheden kan beschikken, zijn de kansen op succes uiteraard groter, al gaat dat dan gepaard met het op sluiten van politieke tegenstanders en breideling van de pers. Aan dat laatste dient men niet bij te gaan. Zeker, de blemen van dit overbevolkte land vragen ingrijpende maatregelen, maar dit neemt niet weg dat de za ken niet mooier voorgesteld moeten worden dan ze zijn: in India bestaat thans een dictatuur, die voorlopig nog wel zal voortduren. De ondermijning, zoal niet ver nietiging, van de democratische grondslagen van India dient men niet te bagatelliseren en wie zich kritiek op andere landen met min of meer dictatoriaal bestuur ver oorlooft, zal India niet kunnen uit zonderen. Bovendien zijn autoritai re maatregelen een ziekte, die steeds verder om zich heen dreigt te grijpen. En als de vrijheid van rechtspraak, die van de pers en van de parlementaire oppositie op brute wijze terzijde geschoven wordt zoals thans in India het ge val is, dient men elders de feiten onder ogen te zien en dit soort dic tatuur niet te vergoelijken door te spreken over "geleide democratie" of zich te laten imponeren door lo ze kreten uit de kringen van de Congrespartij over trouw aan vrij heid en democratie. Er is in India maar één partij die het voor het zeggen heeft en dat is de Congres partij, die dan bovendien haar macht gedelegeerd heeft aan één persoon: de premier. Dat is bevreemdend om dat recente maatregelen op het ge bied van prijsbeheersing en het ke ren van de inflatie een zodanig gunstig effect hebben gehad, dat eventuele verkiezingen een grote meerderheid voor de Congrespartij zouden hebben opgeleverd. Maar de premier wenst zelfs niet het ge ringste risico te lopen en het is nu al zover gekomen, dat, zelfs al zou de noodtoestand morgen worden opgeheven, politieke tegenstanders voor onbeperkte tijd kunnen wor den opgesloten zonder officdeël in staat van beschuldiging te warden gesteld. Mevrouw Gandhi, des tijds beschuldigd van politieke eer de economische Noord-Zuidconferen_ tie in Parijs, de gebeurtenissen in het zuidelijk deel van Afrika en in Zuid- Europa, de omstreden resolutie van de Verenigde Natie3 waarin het zionisme en het begrip racisme identiek worden verklaard, vraag stukken aangaande ontwikkelings hulp en tenslotte de recente ontwik kelingen binnen de Europese ge meenschap. Uit welingelichte bron werd ver nomen dat de twee premiers op dat laatste punt ook aandacht hebben geschonken aan het rapport van hun Belgische ambtgenoot Tindemans over het toekomstperspectief voor de Europese integratie. Tennis Rolf Thung heeft met zijn Engelse partner John Feaver de halve finale bereikt van het heren- dubbelspel ran de Duitse tennis kampioenschappen op overdekte ba nen in Bremen. Zij wonnen met 6-2, 6-7, 6-3 van Ulli Pinner (Wdld) en Franticek Pa la (Tsj). ruptie, heeft ervoor gezorgd dat zij zelf en haar medestanders buiten bereik van de rechtspraak blijven. En wat de pers betreft: die wordt met steeds steviger banden aan de koers van de regering vastgeklon ken. Overigens is het de vraag of deze en dergelijke ondemocratische maatregelen in staat zijn het hoofd te bieden aan de kolossale vraagstukken van dit enorme land. De feiten zijn dus, dat India als de mocratie voorlopig heeft afgedaan en dat het twijfelachtig is of de autoritaire maatregelen van de re gering armoede en corruptie kun nen keren. Ernstig is, dat India al tijd als een democratisch voorbeeld voor de "derde wereld" heeft gegol den. Ook dat behoort voorshands tot het verleden. Nu kan men zeg gen, dat democratie en vrije onder neming de beste vormen zijn voor het vrije Westen, maar niet voor 'n land met een hoog percentage an alfabeten en een nog groter aantal behoeftigen. Zou een (gematigde) dictatuur als van mevrouw Gandhi de dreigende chaos in haar land niet kunnen bezweren, ook al zijn de ervaringen met dergelijke me thoden elders allerminst bemoedi gend? Het kan zijn, dat één stap achteruit méér op het pad van de vrijheid resulteert in twee of mo gelijk méér stappen vooruit op de weg naar vooruitgang voor de zeshonderd miljoen Indiërs. Maar de vraag blijft dan toch, wie be paalt wanneer het tijdstip is geko men om de bakens opnieuw te ver zetten. Het gevaar is groot, dat het verhangen van de bordjes te laat geschiedt of op zijn minst gepaard gaat met ernstige spanningen. Rl. I eel doden bij ontploffing in Hamburgse havengebied HAMBURG (DPA) Een zwa re ontploffing in 't havengebied van Hamburg heeft gisteravond aan zeker zestien mensen het le ven gekost. Er zijn ongeveer zes tig gewonden. De explosie had plaats op de werf van Blohm und Voss en zou zijn ontstaan in een turbineketel van het door Denemarken be stelde containerschip „Anders Maersk". De politie kon vooralsnog geen details verstrekken. De Anders Maersk was op 18 Juli van het vorig jaar gedoopt en van stapel gelopen en werd nu afgebouwd. Het schip meet 18.500 ton, is 194 meter lang, 30 meter breed en heeft een ver mogen voor 657 containers. De woordvoerder van Blohm- Voss, Oscar Alexander, zei dat de slachtoffers waren gedood door een hitte van 500 graden en ontsnappende stoom. De door de ontsnappende hete stoom zwaar gewonde arbeiders werden ijlings naar ziekenhir- zen vervoerd. Gevreesd wordt dat niet allen het zullen halen. Geruchten over staatsgreep in Ecuador ontkend QUITO (ECUADOR) In Quito, de hoofdstad van Ecuador, gonst het van geruchten over een moge lijke staatsgreep nadat was gemeld dat de bevélhebbers van de strijd krachten president Chara zouden willen vervangen door een vier le den tellende militaire junta. Alle ministers negen militai ren en twee burgers traden woensdag af nadat zich in Quito ernstige ongeregeldheden hadden voorgedaan. Studenten vielen bus sen en taxi's aan uit protest tegen tariefsverhogingen. De bevelhebbers van de marine, land- en luchtmacht hebben aan gedrongen op wijzigingen in het kabinet en Lara gewaarschuwd dat hij weieens zou kunnen worden vervangen door een junta. Het eerste hoofd dat tijdens de huidige crisis is gevallen, is dat van generaal Vasconez, de vo-irma- lige minister van onderwijs die nu met pensioen is gestuurd.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9