Storm richtte grote schade aan Mgr. Simonis draagt mis op voor 75-jarige NKV in Lisse Meeste schade in Noord wijk Staatssecretaris in Hillegom MAANDAG 5 JANUARI 1976 werden alle strand/aflopen vernield. Brand in sloophotel Noordwijk KUST EN BOLLENSTREEK De orkaan, die vrijdag en zaterdag over ons land joeg. heeft vooral aan de kust grote schade aangericht. Huizenhoge, schuimend wit gekop te golven beukten tegen de duinen rij. Tussen Wassenaar en het Noordwykse Langevelderslag wer den meters duin weggeslagen. in Noordwijk was de schade wel her grootst. De houten politiepost ter hoogte van het Palace Hotel, die reecis menige storm overleefde, was niet bestand tegen het watergeweld. Het gebouwtje werd finaal uit el kaar geslagen. Brokstukken kwa men op de zeereep terecht - Het zilte schuim van de branding joeg over de boulevards. Bij het Pa- laceplein bereikte de waterstand 'n peil, wa arop de zee duinen binnen- vloeide. Er dreigde een situatie te ontstaan als in 1963 toen op dezelf de plaats een groot gat in de dui nenrij en de Koningin Wilhelmina Boulevard werd geslagen. Op de Noordwykse wandelpromena de was inmiddels een drukte ont staan op deze zaterdagmiddag als op een zomerse topdag. Het verkeer raakte in de knoop door eindeloze rijen auto's met kijklustigen, die hun wagens vaak domweg achter lieten om op de rand van het af kalvende duin het zeegeweld gade auto's te slaan. Op de toevoerwegen ont- politie stonden daardoor lange files. Omstreeks vijf uur zaterdagmid dag werd de toestand op de boule vard zo gevaarlijk en de verkeerssi tuatie zo chaotisch, dat burgemees ter mr. J. M. Bonnike, die de toe stand zelf in het oog hield, de af sluiting van de Koningin Wilhelmi na Boulevard gelastte. Voor het po litiekorps werd in staat van alarm afgekondigd, waardoor al liet per soneel in dienst werd geroepen. De Noordwijkse politie begon on middellijk met het ontruimen van de zeereep. Vele honderden kijkers hielden zich op het duin op. Het ge niet denkbeeldig, dat zij sneuvelden. Om met het door de zee ondermijnde de ravage*enorm. K\Ie- duin naar beneden zouden storten. llige (nu groten) Brokstukken van de vernielde poli tiepost vlogen de nieuwsgierigen om Nadat het publiek en de iren verwijderd, sloot de le Koningin Wilhelmina Boulevard met hekken af. Toen de storm zondag was gaan liggen kwamen zeer velen een kijk- je nemen aan de kust. Ook toen was het bijzonder druk in Noord wijk. De verdere schade viel heel erg mee. Zij bleef beperkt tot ver brijzelde ramen, deuren en dakpan nen en beschadigde daken en afge waaide antennes. Bovendien wer den bijna alle strandaf gangen weggeslagen. sumptietent liep door de beukende wind schade op. Twee toch al niet te solide huis jes aan de Rooversvroegdijk moes ten het ontgelden. In de Poelpolder begaf een complete tuinmuur het, vele dakpannen gingen aan splinters en een schoorsteen kwam omlaag. Bij de nieuwbouw van de HIC gin gen de grote golfplaten zeilen. Een eeuwenoude boom in de tuin van het Hillegomse politiebureau sneuvelde. Dat was eveneens het ge val 'in de Raadhuis-tuin, waar boven dien in de aanplant een ware rava ge werd aangericht. In de wijk Els- broek Zuid 2 werd schade aange richt aan de in aanbouw zijnde wo ningen van 't plan Leget. De Hoofd straat ter hoogte van de Meerstraat lag bezaaid met asbestplaten, afkom- nabij gelegen meubel- De houten politiepost op het magazijn. Alle verkeerslichten-instal- Noordwijkse strand moest het laties vielen uit. Er was veel glas schade aan het kassenbestand, der andere aan de Molenlaan. EXTRA SUBSIDIE VOOR VOORHOUTS ST. CECILIA 'OORDWIJK Een groepje jonge- li heeft in de nacht van vrijdag op iterdag omstreeks drie uur bran* «sticht in de leegstaande woning van •jandvonder C. den Hollanden aan e Nicolaas Barnhoornweg in Noord- ijk aan Zee. Gelijktijdig werd ook ;n brand ontdekt in het eveneens oor de sloop bestemde hotel Hollan- er. Een enoj-me .vonkenregen, mede ïroorzaakt door de storm, joeg over 5 woningen aan de Schafferstraat 1 de Schoolstraat. Vóór de politie ds dit aanleiding de bewoners uit un nachtrust te wekken. De Noordwijkse brandweer rukte iet groot materiaal uit en wistbei- e brandhaarden spoedig te bedwin- »n. In het pand aan de Nicolaas arnhoornweg was men tot zater- agmorgen half zeven bezig met het ablussingswerk. De sloopwoning •andde geheel uit. Slechts de mu- »n bleven overeind. LISSE Morgen kunnen de le en van de buurtvereniging Wil- elmina te Lisse weer kienen in et Baken te Lisse. Aanvang kwart rer acht. HILLEGOM Vanavond houdt et college van B. en W. de Nieuw- larsreceptie in de raadzaal tus- >n 7—8 uur. Ieder- ook afgevaar- igden van plaatselijke verenigin- ;n en organisaties is er van harte 'elkom Receptie in Hillegom G. Harms 25 jaar in gemeentedier ISt t>ec*rag is« 20 deelt de Kat wij kse poli- J tie mee, nog niet te schatten. Wel In Katwijk aan Zee is de schade door de storm van afgelopen week- oinde het grootst aan de duinen bij de boulevard en de strandaflopen die allen zijn vernield. Er vielen geen gewonden door het noodweer. Wel waaide het verkeerslicht bij het Wa terloopje om, veel glas moest het ontgelden, auto's werden tegen elkaar geramd en antennes en dakpannen HILLEGOM De heer G. Harms, hoofdcommies-chef afdeling bevolking van de gemeente Hille gom, is donderdag vijfentwintig jaar in gemeentedienst. Daarvan is hij veertien jaar in Hillegom werkzaam, 's Middags is er van vier 'tot vijf urn- in het raadhuis een besloten recep tie voor zijn collega's en van vijf tot zes uur volgt een openbare ont vangst in de raadzaal Harms geniet als promotor van de Hillegomse Zwemvereniging ook buiten de kring van het gemeente huis grote bekendheid. In het bijzon der heeft hij veel bemoeienis met de zwemmende jeugd. Hij is op de zo meravond en tijdens de weekeinden vaak te vinden in het gemeentelijk zwembad "De Vosse". Hij hanteert dan de stopwatch bij zwemwed strijden. Ook organiseert hij vaak zwem weekeind- jeugd naar toernooien. Geert Harms werd in het Groning se Paterswolde gc-boren. Hij volgde een opleiding als radio-telegrafist, aan de Zeevaartschool in Groningen. Zijn levenspad liep anders. Harms ging niet naar zee maar werd volon tair ter gemeentesecretarie in Aduard. Dat was op 8 januari 1951. Van Aduard ging hij naar Groote ast en in 1953 volgde zijn benoeming Daar bewees zijn op rvaartsohool durend tot klerk, leiding goede diensten, want hij werd vens "ambtenaar van aanmonste ring". Drie jaar later werd hij ad- junkt-commies A in Naarden en ii januari 1962 werd hij benoemd tot gewaaide bomen, hoofdcommies-chef afdeling bevol king van Hillegom. Politiek Hillegom kent Harms voor al als leider van het team, dat steeds Voorhout, weer de verkiezinen voorbereidt. Hij is een man met organisatietalent. zijn hulpverleners met nacht van vrijdag op zaterdag voort- de weer geweest. Van een wachtlijst was echter geen sprake. De schade in Rijnsburg en Val kenburg beperkte zich tot afgewaaide dakpannen en antennes en enige om- het gTOte kas- senarseaal werd nagenoeg geen scha de aangericht. Die situatie gold ook Noordwijkerhout, Sasserïheim en HILLEGOM gaat hij met de Januari wordt Woensdagmiddag 7 de raadzaal een vergadering gehouden, die een infor meel karakter draagt. Naast het col lege van B en W zal staatssecretaris Sciiaeffer van Volkshuisvesting ach ter de tafel plaatsnemen. De ver gadering vangt om drie uur aan. In gezelschap van het college en be stuursleden van de P AGO-stichting woningstichting (waarin de beide opgingen) maakt het college van B en W met de heer Schaeffer vanaf 1 uur 's middags een rondrit door Hil- legoms woonwijken. Donderdag 22 januari zullen 's avonds na half acht in de raad zaal de algemene beschouwingen worden gehouden door de drie fractie voorzitters van resp. de CCP, Pro gressieve Drie en VVD. ponderdag 29 januari -de gehele dag- is gereser- plaatselijke woningbouwverenigingen veerd voor het beantwoorden derbe- "Patrimonium" en "Goed Wonen" schouwingen door het college (4 mai sterk) en is er gelegenheid tot re-ei dupliek. Aanvang 10.30 uur. Sylvia Vermeulen behaalde 3e prijs KATWIJK De tienjarige Sylvia Vermeulen uit Katwijk heeft gisteren op het Utrechtse I.B.M. gooclielcon- gres de derde prijs gewonnen. VOORHOUT De gemeenteraad van Voorhout zal zijn eerste verga dering in het nieuwe jaar gaan hou den op donderdag 15 januari 's avond om acht uur. Aan het begin van deze raadszitting zal loco-burgemees ter J.G. Huigsloot een nieuwjaarsre de uitspreken. Van de nog dertien punten tel lende agenda zyn de belangrijk sten: een voorstel tot aanleg van 'n handbalveld ten behoeve van de dameshandbalvereniging Foreholte en een subsidie voor de bouw van een kleedgelegenheid voor de sport vereniging "Foreholte". De plaatselijke muziekvereniging St. Cecilia heeft om een gemeen telijke bijdrage in het tekort op hun begroting 1976, dat op 6000,- wordt geraamd en in hoofdzaak ver oorzaakt werd door de voorgenomen aankoop van muziekinstrumenten eft uniformen (uitbreiding ledental). De vereniging ontvangt jaarlijks een subsidie van 3000,- en die willen B en W verhogen met ƒ500,- per éénmalige subsidie van f 5500 be schikbaarstellen voor instrumenten en uniformen. Het bedrag van deze eenmalige subsidie wil het gemeen tebestuur ten laste brengen van de reserve culturele doeleindc-n. Zo'n 100 leerlingen uit Voorhout zullen deelnemen aan het cursus jaar 1976 van de Stichting Muziek school Bloembollenstreek. Burgemees- eer en wethouders wensen de subsi die per leerling voor 1976 nu vast te stellen op 192,- per leerling voor het algemeen vormend en instru mentaal onderwijs en 70,- voor de afdeling harmonie- en fanfare-op leiding. In 1975 waren deze bedra gen respectievelijk 170,- en 65,- per leerling. Dan is er nog een voorstel om 8.POOO beschikbaar te stellen ten behoeve van een zonwering op het Tafeltennis- loernooi van TOV een succes NOORDWIJK De Noordwijkse tafeltennisvereniging T.O.V. organi seerde in samenwerking met <te ge meente Noordwijk in de Northgo- sporfchal het jaarlijks tafeltennis toernooi voor scholieren. De animo voor dit evenement wa« weer bijzonder groot. Niet minder dan 166 Jongens en meisjes namen er aan deel en tezamen speelden zij op deze dag zo'n kleine 500 wedstrijden, van elk twee of drie games. Als bijzondere attractie hadden de organisatoren c<en demonstratie in gelast. waarbij Nederlands kampioen Bert van der Helm en plaatsgenoot Anton Wil van Zoelen jr. tegen el kaar uitkwamen. Zij boden spel van top-klasse. dat door de Jeugdige toernooideelnemers met veel interes se werd gevolgd. Bij de geoefende jeugd werden de prijzen gewonnen door: Meisjes: 1. Karin de Haas, 2. Angelique van der Bosch en 3. Yolanda van der Bosch en Jongens: 1. Jan van der Zalm, 2. Han Kuipers, 3. Luuk Schalks. Nederlands kampioen Bert van der Helm reikte de prijzen uit. Een compliment is op z'n plaats voor TOV, dat reeds voor de zesde maal aan de tafeltennissende Noordwijkse jeugd een sportieve vakantiedag be zorgde. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor: Lelden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie: 071—121507. Bijkantoren: Katwfjk aan Zee Bads tra at 9. Telefoon: 01718—1615L Alphen a/d Rijn Juliana - straat 19. Postbus 83. Telefoon: 01720—0396L Hoofdredacteur BaD Mulder. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen. BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten. Na bezorging van 18.00—20.00 Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur. Telefoon 071—130600 Indien In gesprek 071—134639. felicitaties over, evenals de heer Fok ker van de KABO, namens alle vak- adfelingen. Ook uit Sassenheim kwa men er gelukwensen by monde van wethouder Mazee. Zondag werd de Jubileum-viering voortgezet ijnet een Eucharistieviering in de St. Agatha kerk in Lisse. Velen woonden deze H. Mis bij, die geleid werd door oud-Lisser Mgr. Sitnonis, Bissohop van Rotterdam. Na de Mis kwam men in het Tref punt bijeen. Hier bleek, dat Mgr. Si monis ook om een andere reden in Lisse was en wel voor het overhan digen van 'n hoge kerkelyke onder scheiding als 'n volslagen verrassing, centrale, de heer J.H. Salman. Voor velen ren niet in de laatste plaats voor de heer Salman) kwam deze zo juist uit Rome gearriveerde onder- heiding als een volslagen verrassing. Met groot genoegen speldde de bisschop de heer Salman de onder scheiding Pro Ecclesiae Pontifice op en overhandigde hem de daarbij be horende bul. Canita Tuba kwam ver volgens alles nog feestelijker maken en vergastte de aanwezigen op een muzikale hulde. 's Middags was het. in 't Trefpunt een drukte van belang. Toen werd er een reünie "ehouden van oud-le den en leden van boven de 65. Ook was aanwezig de oud-voorzitter van de KAB, de heer T. Middelhuis, die eeu inleiding hield orer Vroeger en Het jubileumprogramma wordt dinsdag voortgezet, met 'n feestavond in 't Trefpunt voor leden van 25 jaar en ouder. Zo'n avond is er ook woensdag, terwijl men voor vrijdag 9 Januari een feestavond vor de bie den onder de 25 jaar heeft gepland, eveneens in 't Trefpunt. Fioretti won basketbal- toernooi LISSE Het Fioretti College heeft alle finales vgn het schoolbasketbal- kampioenschap van de Bollenstreek gewonnen. Dit kampioenschap werd verspeeld in de Lissese gemeentelijke sporthal. Vier dagen lang namen er zo'n 1200 scholieren uit de streek aan deel. Er werden door de 145 teams 270 wedstrijden gekneld. LISSE Velen hebben zaterdag van hun belangstelling blijk gege ven op de receptie van de 75-jarige NKV in Lisse. Onder de aanwezi gen bevonden zich uiteraard diverse sprekers die namens verwante en be vriende instellingen waren afgevaar digd. De heer Wim Spit, voorzitter van het NKV en vice-voorzitter van de FNO, memoreerde in zijn toe spraak wat in de afgelopen 75 jaar in het bondswerk tot stand is ge komen. Niet alleen voor Lisse wa ren dit belangrijke zaken, maar ook nationaal en internationaal droeg men z'n steentje aan de ontwikke ling bij. Een rol die nog geenszins is uitgespeeld. RIJNSBURG Op de Sandt- ian ter hoogte van de Chr. Tuin- buioschool in Rijnsburg zijn gis- iravond omstreeks half zeven en Simca en een Opel frontaal let elkaar in botsing gekomen. Irie inzittenden van de Simca en rie van de vijf passagiers van de ypel werden ernstig gewond. Alle cht inzittenden werden naar het cademisch Ziekenhuis in Leiden tergebracht. Twee passagiers an de Opel konden na onder- Defc weer naar huis terugkeren. Jeugdoperette in I oorhout "Zonnestraal" in Voorhout heeft na een jaar van studie het stuk "Het Rozenprinsesje", geschreven door Stien de Bruyn, opgevoerd. Vrijdagmiddag hield de operette club generale repetitie, waarbij ook de ouderen van Voorhout waren uit- VOORHOUT Jeugdoperetteclub genodigd. Zaterdagmiddag was de opvoering voor iedereen toegankelijk. De opvoe ring van het stuk verliep voortreffe lijk. De Jeugdige acteurs en actrices speelden hun spel in historische kos tuums met overgave tegen een pas send decor. Spit trok van leer tegen de uitla tingen van minister- president Den Uyl met betrekking tot de kinderbij slag. Namens de afd. Centrale Hillegom sprak de heer van Schie en namens de afdeling van Noordwijkerhout de heer Van der Hulst. De heer Van Duinhoven sprak enige woorden na mens de R.K. Bond van bejaarden, terwijl de heer v.d. Berg het woord tot het afdelingsbestuur richtte als oud-bestuurslid. De bestuurder van het algemeen werk uit Berkel en Ro denrijs. de heer G. Smit. bracht de

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3