9Kopstoot' Jan Verboom MMO dwingt alsnog een remise af Moeiteloze zege Alphense Boys Esto houdt Alphia in anderhalf uur op 0-0 Waddinxveen stort in Onwaardig slot bij Alphen-Postalia SPOORWUK IN KORTE TUD NAAR 4-1 Een fataal schepje voor Bernardus SPORT S P O R T— SPORT S-P43-R-T- Alphense Boys-Nicotaas Boys 1-0. Cees van der Nieuwevdijk rechts) stopt een Nieuwveense aanvaller af. ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoewel de krappe 1-0 zege van Alphense Boys op streekgenoot Nicolaas Boys moeiteloos tot stand kwam, zullen de toeschouwers gistermiddag op het sportpark De Bijlen niet in verrukking zijn geraakt over de daden van de thuisclub. Vooral in de tweede helft speelde Alphense Boys zo lusteloos en ongeïnspireerd, dat Nicolaas Boys in de slotminuten zelfs nog enkele kansjes kreeg. En dan te weten dat de Nieuwven- ers de gehele wedstrijd de indruk achter lieten nog geen "deuk in een pakje boter" te kunnen schieten. Nee, eigenlijk was alleen het eerste half uur het aanzien meer dan waard. Daarna leek het alsof de mannen van Henk Siera de voor bije feestdagen nog in de benen hadden zitten. Alphense Boys nam de Nieuw veense ploeg in de beginfase in een klemmende greep. Daaruit kon Ni colaas Boys zich alleen maar be vrijden middels roekeloos verdedi gen. Die ongecontroleerde, wilde natrappen mochten dan het aan- valstempo van de Alphenaren tem peren, ontmoedigend werkten ze niet. De Alphense ploeg mikte vooral op de snelle Nico Verwoerd, die keer op keer een bres in de Nieuwveense defensie sloeg. Eerst bediende hij Peter de Rijk die op een haar na raakschoot. Vervolgens schoot Verwoerd zelf in vrije positie te haastig en dus over. In de dertigste minuut was het wel raak. Een knap verlengde bal van Peter de Rijk werd door Jan Verwoerd met effect achter de vertwijfeld duikende doelman Henderson geschoten; 1-0. Nogal verrassend kon Alphense Boys die voorsprong niet uitbrei den. De aanvallen liepen niet meer zo soepel als daarvoor en Nicolaas Esto (0-0) opliep. Boys boekte succes met de buiten- spelval, waar herhaaldeijk een Alphenaar intuimelde. Nicolaas Boys haalde met dit tacti sche "stuntje" gemakkelijk de rust, want ook korte combinaties le verde Alphense Boys geen succes op. Een woud van verdedigers stond deze mogelijkheid in de weg. Het leek alsof naarmate de eerste helft verstreek de moed in de schoenen van Alphense Boys zonk. Na hervatting bleeK die conclusie aardig juist. Uit de toen futloze balwegingen konden eenvoudig weg geen reële scoringskansen meer ontstaan. Alphense Boys raakte er zelf geïrri teerd door. De machteloosheid weerspiegelde zich in een toene mend aantal vrije schoppen voor Nicolaas Boys, dat steeds meer lef kreeg en in de aanval trok voor zo ver dit kon. Maar ook de Nieuw- veners konden geen vuist meer maken. Schoten op het doel misten elke richting en omdat scheidsrechter Elligens te lankmoedig optrad tegen de fors ingrijpende Boys- verdedigers, zou Nicolaas Boys nooit meer aan een doelpunt ko men. Bleef er voor Alphense Boys dus dat magere succesje in de vorm van een 1-0 zege, maar ook de Al had een zege teveel van het goede zijn geweest. Een gelijkspel gaf de veldverhouding en het indi viduele kunnen uitstekend weer. Kracht MMO voetbalt - en dat is een be kend gegeven - op pure kracht. Techniek is slechts in zeer geringe mate aanwezig en qua tactisch in zicht is de ploeg volledig afhanke lijk van middenvelder en spil van het elftal Bernard Kraan. Deson danks is MMO voor iedere tegen stander uiterst lastig te bestrijden. De Hoogmadese wil om te winnen wordt in fysiek opzicht dermate Sterk tot uitdrukking gebracht, dat menige ploeg - zoals gistermiddag bleek; Bernardus bijna - er onder door gaat. MMO speelde na het op lopen van de 0-2 achterstand vol gens de bekende "Happel-tactiek": mandekking, risico nemen en vooral blijven gaan. In het bijzon der werd dat "blijven gaan" Be rnardus noodlottig. Bernardus toonde als team iets meer inhoud. Niet veel, omdat het middenveld bij tijd en wijle com pleet zoek werd gespeeld, voorna melijk door het falen van Cees Wes- selingh. Zijnde een technicus bij uitstek werd hij overdonderd door het fysiek sterke tegenspel en kon hij geen moment zijn eigen spel ontplooien. Ook in verdedigend opzicht klopte het niet al te best bij de Hazerswoudenaren. Theo Scha- kenbos en Wim Kaptein speelden op hun normale niveau, doch aus- putzer Theo de Boer en Bert Meyer traden te vaak te laconiek op. Vooral in de eerste helft stapelde dit optreden kans op kans voor MMO, die allen onbenut werden ge laten. In aanvallend opzicht had trainer Valent een tactisch foefje uitgehaald. Linkerspits Theo van Goozen - fysiek ook al niet te sterk - was buiten de ploeg gehouden ten gunste van Bart de Roo, die spel- technisch gezien kan terugzien op een zeer geslaagde rentree, doch twee uiterst bruikbare kansen niet wist te verzilveren. Toch steunt de ploeg in dit opzicht nog teveel op routinier en altijd gevaarlijke spits Pim van Wetten. De meeste aanval len lopen via hem en voorzetten worden op zijn hoofd afgemeten. Hierdoor verdwijnt de variatie in de aanval grotendeels, hetgeen ge- vreugde om het verüespunt dat dooT het ge- Alphia gisteren onverwacht bij vaar -y^ Wetten" BODEGRAVEN - De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar is Alphia onverwacht op een verliespunt komen te staan. De boosdoener was Esto, de door Paul Kroes getrainde middenmoter uit Groep A van de Leids/Goudse com petitie, die het bestond de ti- telpretendent uit Alphen anderhalf uur lang op 0-0 te houden Een derby die een enerverend ka rakter had, maar ook een wedstrijd waarin slechts tweemaal sprake was van een uitgespeelde moge lijkheid. Beide keren was Alphia «en haartje van de 0-1 verwijderd. Allereerst was dat Wim Heyns die twee man omspeelde en snoeihard de borst van doelman Dick Bakker trof (15de minuut), en ten tweede betrof dat Bertje Koster die in vrije positie over de lat kopte (80ste_mi- Door onze gravearinrichting en een grote voorraad SPORTBEKËBS STANDAARDS ■N MEDAILLES gunnen wij vlot leveren Uittenbogaart Brugstraat 4 - Zwammefdam Tel. 01726-2089 Ook het adree voor uw RECLAMEARTIKELEN vrijwel niets, althans in aanvallend opzicht dan wel te verstaan. De Alphia-verdediging zat zó sterk in elkaar dat Gerard de Bruin, Fred Commissaris en Gijs Jacobi, tesa- men vormend de Esto-aanval, geen moment tot dicht in de buurt van doelman Jaap Rietkerk geraakten. Middenveld Nee, de derby voltrok zich groten deels op het middenveld, waar het Alphia-trio Idelenburg-Ron Her man de Groot-Van Boxtel slecht zelden als triomfator tevoorschijn kwam, maar daar ook was Esto gis termiddag op z'n sterkst. Al met al kregen de tweehonderd belangstel lenden een wedstrijd voorgelepeld die, gezien het "scoreverloop" wel spannend maar zeker niet sensa tioneel te noemen was. Vlak voor rust nog moest Esto-doelman Bak ker tweemaal gestrekt naar de hoek op schoten uit Alphia's tweede lijn, maar of alleen dit het was waarvoor men was gekomen valt te betwijfe len Alphia-trainer Idelenburg, die al in de twintigste minuut Tommy de Jong had vervangen door Wim de Pster, haalde na een kwartier 'gaan' inde tweede helft Jan Martens in de ploeg voor Maarten van Boxtel, maar ook die transactie leverde Alphia niet het broodnodige ren* MMO-Bernardus startte m een weinig verheffende entourage. Niet veel toeschouwers, een moeilijk bespeelbaar veld waren niet de in grediënten, die een mooie wed strijd konden opleveren. Toch was de eerste helft een helft, overgoten met kansen voor beide teams. Kan sen, die niet of nauwelijks door de aanval werden afgedwongen, doch meer tot stand kwamen door te zachte terugspeelballen of slecht verdedigen. Terecht zei MMO- trainer Kruyt - bezig aan zijn laat ste, zevende seizoen bij de Hoog- madenaren - na afloop, dat zijn team in deze helft zeker vier, vijf goals had kunnen maken. Al moet hiertegenover gesteld worden, dat ook Bernardus zich mogelijkheden schiep. In de 5e minuut opende Pim van Wetten de score met een schitterende kopbal; 0-1 uit een voorzet op maat van Bart de Roo. Na deze treffer nam MMO het in- MMO-Bemardus 2-2. Pim van Wetten kopt Bernardus op 1-0. Vl.n.r. zijn Piet van GoozenBernard Kraan Frans Witteman en Henk Bank toechouwers. itiatief om deze achtestand met de meeste spoed weg te werken. Piet Baak in de 15e, Frans Witteman in de 20e, Aad van Leeuwen in de -30e kregen ieder uitstekende uitzich ten op de gelijkmaker. Schoten van Van Leyden op de paal en Piet Baak op de lat waren daar bovenop tegenvallers. Bernardus zat intus sen niet stil. Bart de Roo verkreeg door twee te zachte terugspeelbal len evenzovele kansen; Frans de Boer schoot nog eens rakelirms over. Allemaal wapenfeiten, cue doelpunten hadden kunnen ople veren. Nu bleef de ruststand 0-1. In de tweede helft scoorde Aad van Kampen na zes minuten 0-2. De strafschop, wegens neerleggen van Anton de Boer door Henk Bank, schoot hij onberispelijk in. Bernar dus zat op rozen en liet de teugels wat vieren. Tot genoegen van MMO, dat door doelpunten van Leo van Goozen in de 12e en Disseldorp in de 18e minuut op 2-2 eigenlijk volkomen onverwacht - kwam. De i de 18e minuut op 2-2 eigei gelijkmaker echter had volgens Be rnardus - grensrechter Van der Meer een buitenspelluchtje, doch zijn protesten werden door arbiter Van Gelder weggewuifd. Na deze treffer streden beide ploegen nog hartstochtelijk voor de overwin ning: zonder succes. ROB KRAMP ALPHEN AAN DEN RIJN - De lezingen over "de kop stoot" die Jan Verboom tien minuten voor het einde aan zijn Postalia-opponent toegebracht zou hebben liepen sterk uiteen. De handelswijze van arbiter Leeman uit Rot terdam riep ook vraagtekens op. Maar Alphenaar Jan Ver boom werd wel uit het veld gestuurd en Alphen moest met tien man verder by een 1-1 stand. Het werd een onwaardige slotvertoning waarin de Hagenaars hun grove strijdwijze met drie gele kaarten moesten bekopen! dement op. Daarbij kwam dat men met name in het Alphia-kamp nogal verbolgen was over de arbi trale houding van Emdeman, een Goudse scheidsrechter (vervanger de afwezige Boelhouwer) die nuut). Hiertegenover stelde Esto een sterke voorkeur voor de Bode- graafse patronen aan de dag legde. Niettemin, het zou overdreven zijn het gedeeltelijk Alphens falen vol ledig op de schouders van deze man te leggen. Alphen-Postalia 1-1. Alphens rechterspits Elettode maker van het eerste doelpunt, in een (v)inniq duel gewikkeld. W ADDINXVEEto - Het fijne zat m bij Waddinxveen-Spoorwijk zon der twijfel in de periode, die ineen geklemd zat tussen de zestigste en drieënzestigste minuut. Tot dan hadden noch de thuisploeg van An ton Poots, noch de laag geklas seerde tegenstander uit Den Haag ook maar iets laten zien wat de toe voeging "aantrekkelijk" recht- vaard'gde. Voordien ook was het vrij rustig geweest daar in Wad dinxveen op deze eerste speeldag in 1976. Maar toen eenmaal die zes tigste minuut zich aandiende, in d ie minuut waarin Waddinxveen door een kogel van Casper Looyen (voorzet Adriaan Hoogervorst) de leiding had genomen, was wel de gelijk het hek van de dam. Voor Waddinxveen betekende dat an dermaal hoe dicht vreugde en ver driet wel bij elkaar kunnen liggen. Amper zestig seconden na de Looyen-treffer was het al 1-1, en nog eens twe twee minuten al stond Eerst de kopstoot. Tijdens een duel kwam Verboom bij de zijlijn samen met zijn tegenstander op de grond terecht. Bij het opstaan zou de scheidsrechter "van beide spelers een beweging hebben gezien". Dat liet hij AJphen-aanvoerder Corrie de Jong na afloop weten. Op het moment zelf beschuldigde Leem ans Verboom van het "geven van een kopstoot", zoals dat ook op het wedstrijdformulier kwam. Ver boom ontkent dat Arbiter Leem ans liep daarna evenwel op de Haagse speler toe met de vraag of deze ook een kopstoot gegeven had. "Nee", was het voorspelbare antwoord en hij mocht blijven ter wijl Verboom de kleedkamer moest opzoeken. Een zaak-, die nog wel een staartje gaat krijgen. Alphen-secretaris Jess liet gistera vond al weten dat er wat Alphen betreft een mondelinge zaak van gemaakt wordt Uit de hand Wordt het geval Verboom/Leem ans een tweede Quaars/Griek- zaak? Arbiter Leemans liet gisteren een slechte indruk achter. De wedstrijd Alphen-Postalia liep eigenlijk door onvoldoende van zijn ingrijpen van zijn kant uit de hand. De zwaarste overtredingen werden begaan zon der dat er tenminste een officiële waarschuwing aan te pas kwam. Niets van dat alles. Direct na het incident "Verboom" moest Corrie de Jong het ontgelden. Nadat hij reeds gevloerd was schopte een Hagenaar hem onbestraft in het ge zicht. Unfaire overtredingen van Postalia-spelers werden daarna pas bestraft. Toen er van voetbal (Alp hen ging zich ook weren) helemaal geen sprake meer was, ja toen gin gen drie Hagenaars in het boekje. Leemans zou later slechts twee namen (Van der Linde en Lange- veld) op het wedstrijdformulier vermelden. In die onwaardige slotfase greep Postalia bijna nog de winst ook. Door het slotoffensief van Alphen, waarin laatste man Gerrit Beltman steeds mee naar voren trok, waren openingstreffer Arie Ratsma neer gelegd zou hebben, althans in de ogen van scheidsrechter Stekelen- burg, en dat hield in dat Spoorwük de tegenaanvallen levensgevaar- - - lijk. De Hagenaars misten zelfs ben aan het totaal ingestorte Wad dinxveen, dat nog eens twee doel punten moest incasseren; 1-4. op de rand van het strafschopge- - 4 ui,6TO« twt t«tx nunuK..ow..- bied zich met een indirecte vrije voor open doel. Maar het bleef te- het warempel 1-2. Prompt bleek trap mocht gaan bemoeien. Dat de- recht 1-1. Spoorwijk geen kind meer te heb- den Bolman en Lensink, laatstge- MlHMHM|HMMdkÉBn()emde kogelde het leer in de be ndenhoek: 1-1. Twee mimuten la ter lag nummer twee achter doel man Plaisier. Een vorzet van inval ler Van Rooyen werd door Schou ten foutief beoordeeld, waarna die zelfde Bolman met een eefectvol schot voor 1-2 zorgdroeg. In de slot fase waren het Van P.ooyen ("spet ter" via de onderkant lat) en Van der Veer (slalom) die voor de 1-4 eindstand zorgden. Dat was dus geen beste beurt voor het dit seizoen zo opzienbarend sterk gestarte Waddinxveen, en de man die zich het debacle wel het meest zal hebben aangetrokken is ongetwijfeld Kees Schouten, de ge routineerde libero der Waddinx- veners. Hij was het die pal na de Goed begin Alphen was het duel zo goed be gonnen. In hoog tempo werden de Hagenaars onder druk gezet Al na tien minuten kopte Van Elk de bal in het net Deze treffer werd even wel afgekeurd wegens duwen. Vijf minuten later was het wel raak. Goed voorbereidend werk van Eric Lens werd door de kleine Eletto keurig afgerond: 1-0. Op dat mo ment zag het er voor Alphen goed uit. Maar er werd een grote fout gemaakt door de snelheid niet in het spel te houden. Daardoor ein digde de eerste helft in een bijzon der matige vertoning. Na de hervatting paste het in de gradatiegevaar verkerende Posta lia enige goede wissels toe. Alphen moest terug en had verdedigend alle moeite om het doel schoon te houden. Eén keer lukte dat niet, na tien minuten, toen Postalia de op dat moment verdiende gelijkmaker liet aantekenen. Alsof de ploeg wakker werd wak ker geschud, ging het tempo bjj Alphen vervolgens weer aanzien lijk omhoog. Eigenlijk was het al te laat want Postalia vocht geraffi neerd voor het behoud van het kostbare punt. Zowel Nieuwkoop als WSE komen tot overwinning ALPHEN AAN DEN RIJN - In de vierde klasse E leverde WSE een knappe prestatie door het op de derde plaats staande Moerkapelle een punt af te pikken (1-1). Nieuw koop won de belangrijke wedstrijd van Lekkerkerk met 2-1. Moerkapelle-WSE 1-1 - De forma tie van Ab Fafié heeft zich gister middag knap staande gehouden tegen Moerkapelle, al duurde het tot de 88ste minuut voordat WSE dat ene punt in huis haalde. Voor rust zelfs was WSE iets sterker, maar dat resulteerde niet in doel punten. Die doelpunten kwamen er na de veldwisseling wel. Tien mi nuten voor tijd verraste Hertog doelman Gerrit Janssen met een af standsschot van zeker dertig meter (1-0). Op de valreep kwamen de Waddmxveners door een doelpunt van Andre Disseldorp op 1-1. Nienwkoop-Lekkerkerk 2-1 - In een niet al te beste wedstrijd heeft Nieuwkoop twee kostbare punten veroverd op Lekkerkerk. Nieuw koop nam vlak voor rust de leiding door een kopbal van Vijfhuizen- Een kwartier na rust scoorde Vow- looy 2-0. Lekkerkerk kwam nog wel terug, maar meer dan dat toet niet. HOOGMADE - Wat een juiste mentaliteit niet al vermag te doen, is weer eens duidelijk gebleken in de niet fraaie, maar wel spannende derby MMO-Bemardus. In de zesde minuut van de tweede helft bracht Aad van Kampen Bernardus middels een strafschop op 0-2 en MMO leek uitgeteld. Edoch, de groenwitten schudden het hoofd, rechtten de schouders en gooiden er met alle mankracht nog een schepje bovenop. Een fataal schepje voor Bernardus. Bin nen twaalf minuten stond de stand gehjk, 2-2 en MMO kreeg nog de beste kansen op de overwinning.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14