Zonde als UVS degradeert Geen goals bij LFC-Teylingen Randstad in gevarenzone LDWS krijgt forse nederlaag te slikken Lugdunum geveld in rumoerige slotfase R i C-train er Berry Janse: Girls": royale zege met negental Voorschotenaren verliezen sleutelduel PAGINA 19 MAANDAG 5 JANUARI 1976 GOUDA "Waardeloos, slecht en zonde van m'n tijd", waren enkele karakteristieke kreten, die van de tribune vlogen tijdens het tweede klasseduel tussen koploper Olympia en Lugdunum. Het enige hoogtepunt in de strijd was het sensationele slot. Zeven minuten, nadat de officiële speeltijd was verstreken, schoot Palsgraaf de bal langs de verraste doelman Eradus en sleepte daarmee alsnog de twee punten voor zijn ploeg in de wacht 1-0. Scheidsrechter Mul - deren werd na afloop belaagd door woedende supporters van Lugdunum en moest beschermd door bestuurs leden een veilig heenkomen zoeken. Enkele Olympi a-spelers moesten zich al slaande een weg naar de kleedkamer banen. Muide ren na de wedstrijd: "Door het har de spel in de tweede helft, deden zich erg veel blessures voor, waardoor ik me genoodzaakt zag een aantal mi nuten extra speeltijd erbij te voe gen. Op het moment, dat Olympia scoorde waren er nog enkele secon den te gaan op mijn stop-watch. 'Te rug naar de strijd. Van meet af aan was Olympia in de aanval gegaan en heerste het op alle fronten. Problemen Het soms zeer knappe samenspel van de Gouwenaren, stelde Lugdu num voor grote problemen. Al in het eerste kwartier kreeg Olympia een handvol doelrijpe kansen. Eén keer zelfs moest Wim Oppelaar zijn doel man op de doellijn assisteren. Doel punten echter bleven uit. Dat ont moedigde Olympia dermate, dat Lugdunum aan tegenstoten kon gaan denken. Vooral de goed storen de Jaap Schilthuijsen maakte het de Olympia-verdediging lastig. Doordat beide ploegen op balbezit probeer den te spelen, werd er veelvuldig balverlies geleden, waardoor het spel nog nauwelijks het aankijken waard was. De tweede helft speelde zich voornamelijk af op de helft van Lugdunum. De fantasieloze aanvals- patronen van Olympia en het zwakke uitverdedigen van Lugdu num waren er debet aan dat het spelpeil nog verder daalde. Slechts één keer kon de Olympia-aanval werkelijk gevaarlijk worden. Dat was toen Schreuder doorbrak. Hij kon alleen op doelman Eradus af gaan, maar door diens geweldige safe kon Schreuder van een treffer afgehouden worden. Zoals reeds ver meld, deed Palsgraaf in de laatste seconden Lugdunum toch nog de das om. 1-0. PETER DE WEKKER. Cricket West Indië heeft tij dens de vierde testmatch tegen Au stralië de eerste innings afgesloten met een totaal van 355 all out. Au stralië beëindigde de tweede dag met 164 voor vier. LEIDEN Na de wedstrijd tussen LFC en Teylingen heer ste er in beide kampen een ge voel van onbehagen, dat werd veroorzaakt door het feit dat LPC (na rust) en Teylingen (in de eerste helft) het pleit in hun voordeel hadden kunnen beslis sen. Dat gebeurde niet, waar door Piet v.d. Kuil en zijn Sas- senheimse collega Koster nader hand het recht op de winst voor zich opeisten: een bewijs voor de stelling dat een gelijkspel de beste oplossing vormde. Het werd dan ook 00. Trainer Koster claimde de winst, omdat Hans v.d. Berg voor rust in riante positie naast schoot, nadat LFC-doelman Pe ter Boom de Teylingen-spits niet meer had kunnen afstoppen en op enige afstand van zijn doel moest toekijken wat er ging gebeuren. Ook Piet Hooger- vorst had in die periode een Teylingen-goal kunnen verzor gen. In de tweede helft was het LFC dat de beste kans op een doelpunt kreeg. Een LFC dat door hard werken van het steeds beter op elkaar ingespeelde mid denveldtrio Neuteboom-Spies- Slingerland de stugge vesting Van Nobelen-Boekel bijna slechtte. Sam Holswilder, die on- Door Jan Preenen RIJSWIJK Uitgerekend in een periode, waarin UVS voldoende wilskracht leek te hebben verza meld om RVC de beslissende slag toe te brengen werd de Leidse hoofdklasser zelf onderuit ge haald. In de 25ste minuut van het tweede bedrijf reageerde doelman Aad Otto niet op een voorzet van Bo Dutina. waardoor Maup Martens de bal ongehin derd kon inkoppen: i—0. Aange zien die goal ondanks een fraaie kans voor Bert Kort geen gezel schap meer kreeg moest UVS het doen met ee.n opmerking van RVC-trainer Berry Janse: „Het is erg zónde als UVS degradeert". Een lichtpuntje in het duister rond de Leidenaars is dat Wijnand Sloos binnenkort zijn rentree lijkt te kun nen maken. De lange tijd door een polsblessure uitgeschakelde keeper voelt zichzelf in staat om het ko- mende weekeinde te spelen. "In het tweede elftal desnoods, maar liever uiteraard in het eerste, dat moet Désar beslissen". Als voorwaarde stelt Désar dat SI006 volledig fit moet zyn. „Ik wil geen enkel risi co lopen". Een pluspunt is ook dat Koos Hannaart op zijn besluit is te ruggekomen om met voetballen in UVS-1 te stoppen. "Vlak voor het nieuwe jaar is alles uitgepraat. Ik kon de ploeg niet laten schieten, ze ker niet nu zij zo laag staat". Te genover de comeback van de ein delijk weer eens gemotiveerd en ver dienstelijk spelende Hannaart stond de absentie van Jan Verver, die aan de officiële waarschuwing in het duel met Aalsmeer een schorsing voor één wedstrijd heeft overgehouden. John Verschoor fungeerde als stand- in. maar voelde zich in de voor hem niet al te vertrouwde rol van ount- speler bepaald niet op zijn gemak en kon zich slechts bij hoge uitzon dering onttrekken aan de bewaking van Jan v.d. Leek. Op het midden veld liet Aad Lagendijk het één helft afweten. Vlak voor rust ver speelde hij in het eigen strafschop gebied zelfs de bal aan Dutina. die het leer langs Otto schoof, waarna Cees Duprie er aan te pas moest komen om met een redding op de doellijn de beginstand intact te hcuden. In die eerste helft was RVC met zijn directere spel al eerder dicht bij een doelpunt geweest, na melijk in de 25ste minuut toen Du tina de bal op de paal kogelde. UVS ging in de openingsfase heel wat bedachtzamer te werk. Welis waar werd regelmatig een verdedi ger naar de frontlinie gestuurd, maar door de langzaam-aan-acties werd bij voorbaat het verrassings element aan de aanvallen ontnomen. Toen eindelijk minder tussenstations oo weg naar het Rijswijkse doel wer den aangedaan bleek een goede com binatie vaak een te grote opgave, zo slordig werden de dieptepasses verzonden. Zelfvertrouwen Tijdens de ouverture van de aan zienlijk levendiger tweede helft kreeg UVS nog maar weinig bewe gingsvrijheid. RVC eiste een drietal corners op, nam met vrijwel het ge hele eltfal plaats op de helft van de Leidenaar=, maar kon vooralsnog de doorbraak naar de overwinning niet forceren. Het gebrek aan stoot kracht bij RVC deed UVS geleide lijk aan weer zichzelf worden. Het zelfvertrouwen keerde terug bij Aad Lagendijk, maar vooral ook bij de vleugelspelers Piet van Putten en Wil Henskens, van wie Henskens een paar keer lang Frits Borghart snel de. Henskens was ook het dichtst bij een Leidse treffer toen hij de bal langs doelman Ton Bakhuis schoof. Via de binnenkant van de paal ca ramboleerde de bal in handen van Bakhuis. Vooral die actie inspireer de UVS. Er werd plotseling fel ge stoord, waardoor RVC nogal eens balverlies leed. Terwijl UVS de- wedstrijd definitief naar zijn hand leek te gaan zetten (Frits v. d. Hei den, later vervangen door jeugdspe ler Paul Goosen, miste het doel met een afstandsschot slechts op enke le centimeters» leidde een moment van onachtzaamheid echter tot de zeevnde nederlaag voor UVS. Dat de Leidenaars in de laatste minuut nog een herkansing kregen (Kort schoof de bal voor langs het doel na door tastend werk van Hannaart) was te danken aan Dutina, die kort na het Wielersport Tijdens de eerste „Ahoy-op-zondag" wielerwedstrij den heeft Martin Pronk een kwa lificatiewedstrijd voor het Neder lands kampioenschap gewónnen. Behalve Pronk plaatsten ook Rob Groenewegen, Martien Rietveld en Fred Buitenhuis zich voor de zondag te houden finale. doelpunt van Martens, niet tot sco ren wist te komen toen hij alleen voor Otto verscheen. In dit geval stond de paal een tweede goal in de weg. Ex-Roodenburg-speler Hennie de Klerk, sinds enkele jaren aktief bij RVC, bevond zich op dat moment al lang tussen de toeschouwers. Kort na rust verdween hij met een "verstuikt teengewircht" naar de kant. Zware nederlaag Scylla-dames LEIDEN Het damesteam van Scylla heeft zaterdag een zware nederlaag geleden in de uitwed strijd tegen Tanaka. Tanaka won het tafeltennisduel in de ereklasse met 9-1. Tempo Team liet in de wedstrijd tegen Phoenix dezelfde uitslag noteren. Delta Lloyd ver sloeg Avanti met 7-3. De uitslagen bij de heren: De Korenbeurs-Delta Lloyd 6-4, Tempo Team-NMB 7-3. zuiver inschoot, Gerrie Nag- "*geller, die zich handig vrij maakte en Aat Neuteboom (die een vrije trap kreeg toebedeeld toen een penalty niet zou heb ben misstaan) waren de voor naamste vormgevers aan de ge dachte dat LFC de winnende treffer had kunnen produceren. Jan Boekei en Frans van Nobe- len bleven 'op de been en von den daarnaast ook ruimschoots gelegenheid om in die tweede helft de LFC-verdediging met lange passes Voor problemen te stellen. Dat lukte vooral toen Koster Hennie Zoet en George Lans inzette voor Ko v.d. Krogt en Peter van Rijn. Er kwam op dat moment (een kwartier voor tijd) weer wat leven in de Tey- lingen-voorhoede die daarvoor had moeten toezien hoe LFC het heft in handen had op het mid denveld. In de korte periode, die Teylingen nog restte leek de ba lans nog in het voordeel van de Sassenheimers door te slaan. Hennie Zoet faalde echter en dat deed ook Piet Hoogervorst. die vrij stond bij de tweede paal ,maar de voorzet van Hen nie Zoet onnauwkeurig werkte. Het bleef zodoende 0—0, een uitslag die de verhouding uitstekend weergaf. LFC zette de door v.d. Kuil uitgestippelde lijn «hard werken, agressiever voet bal) door en Teylingen zorgde met snelle en gevaarlijke coun ters voor voldoende tegenwicht. Voor beide trainers was er in feite geen reden om ontevreden te zijn. 55 LEIDEN In dc zondag-af deling van de "Leidse" dames voetbalcompetitie lijkt Wetering se Girls de reeks van 20 wed strijden zonder puntenverlies te gaan afsluiten. Het op de vier de plaats staande Iduna kon het zelfs tegen een incompleet Wet. Girls niet bolwerken. Negen Girls wonnen in Ter Aar met 3-0 na een 1-0 ruststand. Iduna heeft overigens wel degelijk de kans gehad om dit duel met een positievere score af te slui ten. Kathl. Verboom verscheen tweemaal alleen voor de kee per, maar schoot de bal beide keren naast. De Girls waren op het punt "afronden" beter op dreef. Mary v.d. Meer scoor de tweemaal en Corry Bollen een keer. De hoogste score kwam op naam van SJZ, dat de ei gen reserves met 9-0 versloeg. Bij rust leidde de eerste keus van SJZ al met 5-0. Mieke Smits en Anneke Wensveen doelpunt ten beiden 3 maal Ria Wensveen en Thea van Leeuwen volston den met één treffer. Lia Berg deponeerde de bal in eigen doel. SJZ kon slechts tien meisjes op stellen. Oranje Groen nam weer wat verder afstand van UDO door de Oegstgeestse meisjes met 2-0 te verslaan. Op het sportpark De Voscuyl was Oran je Groen in de eerste helft de be tere ploeg, wat één minuut voor de pauze in de score tot uitdruk king werd gebracht door Wil Vermeulen. Joke Spies bepaal de in de 28ste minuuut na rust de eindstand op 2-0. SJC nam na 25 minuten de leiding tegen Sportclub Lisse dankzij Marga van Kampen. Een kwartier na de rust kwam Lisse langszij door José Kortekaas Beide teams lieten nogal wat kansen liggen. 1 l - Vrij - spel VOORSCHOTEN Randstad Sport is door een 1—0 nederlaag op eigen terrein tegen Velo nadrukkelijk in de gevarenzone beland van de tweede klasse. De Voorschotenaren gingen tien minuten voor tijd onderuit toen Reijgersberg soepel langs en kele spelers glipte en met een schuiver voor de winnende tref fer zorgde. Velo ging voortvarend van start De Waterlngers domineerden in het eerste half uur met direct spel. Rand stad Sport kon er aanvankelijk wei nig tegenover stellen ook al omdat op het middenveld veelvuldig balver lies werd geleid. De thuisclub kwam goed weg toen doelman Carry van Rheenen in de zesd'e minuut op de grond liggend in de fout ging bij een niet al te hard sohot. Van Rhee nen liet de bal voor de voeten van Fred Nederpelt springen, die op zijn beurt in gebreke bleef door het leer tegen de benen van de op de doel lijn staande Wouter van Zaanen te knallen. Na een half uur kreeg Rand stad Sport meer greep op het mid denveld. doordat met name Jos Schoenmaker en de hard werkende Albert Lamberts wat feller gingen ingrijpen. Eten goede kans kreeg Randstad Sport tien minuten voor rust toen Rob van Zijp uit een vrije trap, op de linkervleugel genomen door Lamberts, van dichtbij vrij kon inkoppen. De bal verdween echter precies in handen van Velo-doelman Swinkels. Randstad Sport startte de 2de helft met een licht veldo ver wicht. Maar wat Loek Helder, Rob v. Zijp en Jan Zoetemelk van nlan waren was te doorzichtig. De tegenaanvallen van Velo vielen ook niet op door schoon heid. maar we werd a-el meer met de dieptepass en in hoger tempo ge werkt. Zodoende ging van de acties van Velo meer dreiging uit. Hans Lenz en aanvoerder Gerrit Schippert hadden af en toe hun handen vol aan de snelle Ruygt en Reijgers berg. Laatstgenoemde werd uitein delijk tien minuten voor tijd match winnaar. Tijdens het slotoffensief van Randstad Sport werd Rob van Zijp nog vervangen door Douwes. Hij kwam kort na zijn komst oog in oog m'et Swinkels. Douwes ham een slecht weggewerkte bal op de borst en schoot ineens in. Swinkels reageerde attent en verwerkte de bal tot hoekschop. Vóór de wed- strijd werd een minuut stilte in acht genomen wegens het overlijden van Randstad Sports erevoorzitter E v.d. Blom. HERBERT POLANE Rob van Zijp in duel met VELO-keeper Swinkels. Links de toelopende Wim van Luyk. Stan v. d. Meel DOCOS verrast met ruime overwinning bij Quick1-4 DEN HAAG. Derdeklasser DOCOS heeft de uitwedstrijd tegen het toch bepaald niet zwak geachte Quick in Den Haag duidelijk met 4-1 ge wonnen. Weliswaar houden de Lei denaars aan deze zege niet direct de eerste plaats over, maar die kan a.s. zondag binnen bereik komen wan neer moet worden aangetreden te gen koploper Celeritas. DOCOS-trai- ner Linkerhof"Pas als we ook deze ploeg verslaan kunnen wij een kam pioenspretendent worden". Afgaande op het gisteren vertoon de spel maakten de roodwitten hun bedoelingen duidelijk kenbaar. Quick werd bij vlagen compleet weg gespeeld en na een kwartier stonden de Leidenaars dan ook al met 0-2 voor. Allereerst liet Ton van Dinten de Haagse keeper met een magni fiek doelpunt kansloos (0-1) en even latei was het Henk Montanus, die de stand op 0-2 bracht door de bal uit een corner van Theo van der Veer ineens achter de Quick-doel- man te schieten. Hierna kregen de Leidenaars nog legio mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen, maar o.a. Sjaak Rietbergen en Stan van der Meel bleken vooralsnog te' onnauwkeurig in de afwerking. Vlak voor de rust werd eindelijk de der de treffer genoteerd. Een goede actie van Sjaak Rietbergen werd door Stan van der Meel met een doel punt bekroond: Ruststand 0-3. In de tweede helft deed DOCOS het begrijpelijk rustiger aan. Niettemin kon Quick van die verminderde Leidse inzet geen gebruik maken. Integendeel. DOCOS scoorde zelfs nog een vierde doelpunt, via Rob Aniba, die in het veld was gekomen voor Henk Montanus. De vooral in de slotfase geirriteerd spelende Ha genaars bepaalden 5 minuten voor tijd de eindstand op 1-4 door een doelpunt van Hans Schiferli. fci" d& Leo de Jong: geblesseerd. LEIDSCHENDAM Hadden de achter de rug liggende feestdagen dan toch een negatieve invloed gehad op de elf van trainer Melbi Ra boen? Of was het de afwezigheid van rou tinier Leo de Jong geblesseerden Cock van Weerlee (geschorst) die de Leidenaars parten speelde? Feit was in ieder geval, dat LDWS door RKAVV met een 3—0 nederlaag naar huis gestuurd werd. Een nederlaag, die voor LDWS wel 'n beetje te hoog uitviel, omdat de Leidenaars na een kwartier spelen in de tweede helft, bij een stand van 1—0 voor de RKAVV. een vrije trap van Piet Gubler (wie anders) op de binnen kant van de paal zag*en belanden. De terugspringende bal kwam ech ter niet in het doel terecht, maar in de grijpgrage handen van keeper Mulder. Zou de bal van Gubler doel getroffen hebben dan was de strijd geheel anders gelopen, want LDWS was in die periode sterker. Nu werd het in plaats van 1—1 een 3—0 ach terstand omdat RKAVV een handvol minuten later de wedstrijd volle dig besliste door tweemaal te scoren (lees: profiteren van blunders in de Leidse verdediging) en zo LDWS te confronteren met de derde ne derlaag van dit door de Leidenaars toch redelijk goed begonnen sei- al vlug om de oren. Al na drie mi nuten bracht RKAVVer Fons van der -Donck met een magnifieke kop bal de thuisclub op 10. De Leide naars schrokken behoorlijk en le ken volledig weggespeeld te worden zodat verrassing al van te voren uit gesloten was. Toch kreeg LDWS nog een uitstekende scoringskans. Piet' Gubler schoot echter in riante posi tie tegen een Leidschendamse te genstander op. Daarmee was d'e koek bleven toch overeind en na- op: in verdedigend opzicht stapelden De later zelfs het heft in hande; Veel kansen leverde, dat overigens nauwelijks op. omdat LDWS weinig effectiefs met de bal deed. Het Dorp en Frederlksz tweemaal te goal kreeg Wim Visser leer ging over veel te veel schijven, (3—0) de Leidenaars fout op fout (Bram de Roode speelde bijzonder nerveus) i daar profiteerde RKAVV via Van'

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12