BVO uitstekend op dreef: 88-70 Idzerda en Sturmann delen Opnieuw nederlaag Tempo verrassend in enerverend duel Sfeervolle kringwedstrijden Zege door enkelbreuk Rudy van Eijck overschaduwd Bodegraven wint Onnodige strafworp beslissend: 9-10 Grote belangstelling voor schaakvierkaroo ASC SPORT MAANDAG 5 JANUARI 1976 W!SÈ8Ê$ÊÊM RIDDERKERK BVO zal met gemengde gevoelens aan het competitieduel tegen Smit/Slikkerveer terugdenken. Weliswaar zette de Alphense basketbalploeg het nieuwe jaar uitstekend in met een afgetekende 8870 zege, maar die onverwacht royale winst werd volledig overschaduwd door de enkelbreuk die Rudy van Eijck opliep. De onge lukkige Alphense speler/coach is voor de rest van dit seizoen uitgeschakeld. Al In de zesde minuut van de wed strijd kwam Rudy van Eijck bij een reboundduel zo ongelukkig op de grond tereoht, dat hij met een enkelblessure van het veid moest worden gedragen. Aanvankelijk zag de blessure 'er niet ernstig uit. Maar een onderzoek in een Rotter dams ziekenhuis wees later uit dat Van Eijck een gecompliceerde en kelbreuk had opgelopen. Gevolgen Zowel voor Van Eijck zelf als voor BVO heeft dit nare gevolgen. Voor de inmiddels 35-J. Van Eijck betekent de enkelbreuk vermoede lijk een abrupt einde van een lan ge basketbalcarrière met daarin interlandwedstrijden. En BVO zit ontketenen ied'ereen uit. Als er al een uitblin ker in het veld rondliep, dan was Verschuren het wel. Tegen dat ge weld konden zelfs de Amerikanen Curchon en Hofstede niets beginnen. Zeer efficiënt en koelbloedig speelde BVO zich naar een 53-35 voorspromg bij de rust. De angst dat Smit/Slikkerveer na ist nog een geweldig offensief de Alphenaren Catrien Eijken: zesde tijdens seleetiestrijd AMERSFOORT De Alphense Catrien Eijken, vorig Jaar verte genwoordigster op de wereldkam pioenschappen in Cali, is tij dens selectiewedstrijden in het Sportfondsenbad in Amersfoort op een zesde plaats geëindigd. Winna res werd Nederlandse beste kunst zwemster Angelica Honsbeek van de vereniging Free and Easy uit Zaandam. Zaterdagavond vond de eerste van de twee selectiewedstrijden voor de Nederlandse kunst- zwemploeg plaats. Op 24 januari worden de laatste wedstrijden ge houden. De beste tien plaatsten zich. Catrien Eijken was in een deel nemersveld van 42 de beste Al phense vertegenwoordigster. Clubgenote Marjan van der Broek (AZC) legde beslag op de elfde plaats. Monique Rijnsburger ein digde als 28ste. dat topscorer Jan Schappert ge een rugblessure niet mee kon spelen. Zonder hem, maar mèt de van een oogblessure herstelde Roy Lieuw A Sie, startten de Alphenaren echter hoopgevend. Vanuit een man- to-man verdediging, die door ver vangend coach Jan Schappert de ge- toen bleek zorgde vrijwel in zijn eentje nuten: 43-71. Door een felle press konden de Ridderkerkers nog wel tien punten van de achterstand afknabbelen (55- 75). Na e'en time-out van Jan Schap pert echter, toonde BVO zich WOERDEN Spanning, spektakel, sensatie, noem maar op. Het stond er gistermiddag tijdens de streekderby in de derde klasse tussen Woerden en Bodegraven bol van. Ruim vijftien honderd toeschouwers zagen een matig leidende arbiter Van Aken drie gele kaarten trekken en twee strafschoppen uitde len. Bodegraven benutte zo'n elfmetertrap en won daardoor verrassend met 10 van het veel hoger geklasseerde Woerden. BVO zit zonder trainer/coach. Rudy van Eijck (rechts) brak tegen Smit zijn rechterenkel Het duel was enerverend van de eerste tot de laatste minuut. Hoe wel Bodegraven erg slecht geklas seerd staat, was er van klassever- schil met Woerden nauwelijks sprake. In dit tot op het scherp van de sne de gestreden duel waren de kansen dan ook nagenoeg gelijk. Na een half uur in de eerste helft opende Bodegraven de score. En wat was er in deze wedstrijd logi scher dan de strafschop waaruit dat gebeurde. Krijn Blonk had zich in een kansrijke positie gemanou- vreerd vlak voor Woerden-doelman Paul dra Jong toen verdediger Jan de Jong zijn broer te hulp schoot en Blonk onderuit haalde. Wim van der Neut schoot van elf meter vlekke loos raak: 01. Na dat doelpunt kroop Bodegraven, blij met die voor sprong, enigszins in zijn schulp. De roodhemden verdedigden die voor sprong tot aan de rust, zij het dat er nogal eens wat geluk voor nodig was. Na de h'ervatting werd de strijd wat grimmiger en het goede spel van de eerste helft verdween. Er werd nu meer geknokt om met een zo goed mogelijk resultaat te eindigen. Arbiter Van Aken noteerde Jan de Jong en Solihait van Woerden en schreef ook Wim van der Neut (bal in de tribune) op. De bij Bodegra ven voor het eerst meespelende mid denvelder Janus Verburg beging diep in de tweede helft een overtreding tegen "komediant" Floor Baas en dat kostte de ploeg van Jan Kroese een strafschop. Johan de Groot schoot, doch doelman Karei Stikkelo- rum behoedde zijn ploeg voor de ge lijkmaker! Deze gemiste strafschop luidde een tumultueuze slotfase in waarin Woerden nog eens twee straf schoppen claimde, doch deze niet kreeg. De "handsbal" van Wim Groene zou ook te zwaar gestraft zijn. Floor Baas' tweede roep om een vrije schietkans vond geen gehoor bij Van Aken. Het maakte dè laatste minuten wel spannend, maar Woer den, dat aantrad met de invallers Wolswijk en Van Breukelen, haal de er geen rendement meer uit. hele wedstrijd gehandhaafd werd, die uitgebalanceerde ploeg, die het et te BVO Smit voortdurend onder druk. De Ridderkerkers, die zich competitie speciaal op de ontmoeting hadden voorbereid, keken via 2-7 na zes mi nuten tegen een 6-11 achterstand aan. Op dat moment brak Rudy van Eijck zijn enkel. De Alphenaren waren even aangeslagen (1011), maar vingen het veriles van Van Eijck keurig op. Met Jan Koumans als zijn vervanger sloegen de Alphe naren vervolgens via enkele breaks, meestal afgemaakt door Van Wan- rooy. een gat (11-23) dat door Smit niet meer gedicht kon worden. vrijwel de gehele eerste helft periode twee nederlagen werden ge leden en de ploeg een geweldige in zinking meemaakte, werd tegen Smit volledig afgesloten. De Alphenaren zijn weer in zichzelf gaan geloven en dat zelfvertrouwen biedt hoop voor de naaste toekomst. Hoog Uitstekend Vanaf dat moment speelde BVO een uitstekende partij. Het spelverdelers duo Van Wanrooy/Koumans bracht zonodig rust in de ploeg en strooi de kwistig met passes. Dick Sas zwierf overal rond, kon alles. Roy Scores BVO: Dick Sas 21 punt.; Roy Opmerkelijk was in dit verband 't hoge schotpercentage (50%) van de ploeg. Dit in tegenstelling tot Smith/ Slikkerveer, dat door de goede BVO- verdediging veelal onzuiver schoot. Ook het vrije worppercentage van BVO lag hoog: 67%. In de slotfase hield de Alphense ploeg de voorsprong goed vast. Eind stand: 70-88. MIDDELBURG - Het harde werken van Ben Blom werd in de slotfase van het microkorfbal- duel Stormvogels-Tempo op een voor hem en zijn ploeg ongelukkige wijze tenietgedaan. De Tempo-debutant had met twee treffers een groot aandeel in de nivellering van een achterstand (99), toen hij in de laatste minuten nogal onnodig een strafworp veroorzaakte. Stormvogels benutte deze en won daardoor nipt: 109. Lieuw A Sie schoot van afstand Lieuw A Sie vrijwel alles raak. Eric Ross speel de een nuttige partij en Wim Ver schuren groeide nog eens boven Zuur voor Ben Blom, die overige ze de in de wedstrijd. Zuur ook voor de Alphe naren, die liefst drie kernspelers Wim Verschuren 19, misten en nu op drie punten achter- Wim van Wanrooy 13, Eric Ross 9^ stand van Stormvogels zijn gekomen. Jan Koumans 4 en Rudy van Eijck Hekkesluiter Tempo is nu genood- het. al niet florissant geklasseerde Nieu- 'dienstelijk debuteer- werkerk te kloppen om de status van Tempo belangrijke derdeklasser niet in gevaar te bren- Tempo nog één keer aan de leiding helpen door een strafworp te verzil veren. Maar bij de rust leid de Stormvogels toch weer met 4—3. Tempo-coach Wijnand Kindt kon zaterdagmiddag in Middelburg niet beschikken over drie belangrijke zaakt om zaterdag in Alphen het ook WADDINXVEEN Tijdens de zaterdag gehouden C-wedstrij- den, georganiseerd door de zwemcommissie van de kring Gouwe/Rijnstreek, in Waddinx- veen heerste bijzonder veel sfeer en zijn een aantal goede prestaties geleverd. Veel deel nemers promoveerden naar een hogere klasse. Ook bij de streekgenoten vielen zeer goede prestaties te noteren. Die prestaties laten zich het beste aflezen uit de uitslagen in de finales, die bereikt werden middels series. 100 meter school meisjes onder 10 Jaar: 2. Corrine Staalduinen (Koudekerk) 2.00.0. 100 meter school jongens onder 10 Jaar: 1. Peter Sterk (BZPC) 1.48.3, 2. Ohristiaan Zwaan (BZPC) 2.01.1, 3. Taco Vinger- hoedt (AZC) 2.02.7 100 meter rugslag meisjes '64/ '65: 2. Els Versteegt (BZPC) 1.33.2, 4. Sylvia Vermeulen (Bos koop) 1.34.2. 100 meter rugslag jongens '64/'65 3. André Stolwijk (Boskoop) 1.34.3, 5. Bennie Boere (AZC) 1.34.5, 6. Martin Verhoog (Kou dekerk) 1.41.2 100 meter vrij meisjes '62/'63: 1. Yvonne Böhne (AZC) 1.15.0, 3. Ada de Lange (AZC) 1.15.7, 4. Renee Suringa (BZPC) 1.16.6 100 meter vrij Jongens '62/'63: 1. Walter Koeleman (AZC) 1.12.4, 2. Johnny v.d. Heyde (BZPC) 1.13.0, 6. Michiel Kla ren (Boskoop) 1.19.9 200 meter wissel meisjes '60'61: 1. Wilma Duiveman (AZC) 2.57.2, 4. Carla den Hartog (BZPC) 3.01.9 100 meter vlinder dames: 4. Li- da Kroep (AZC) 1.30.1, 5. Ria de Vries (BZPC) 1.33.6. 6. Anneke krachten, blessure), Co Vaviei blesseerd) Langzamer Coach Wijmand Kindt: "In de e Jaap Kooreman (spier- ste helft werd het opgegeven tempo de afstandsschutters n Henk Kaasse Bos (ge- ontbraken. Daardoor goed aangehouden. We hebben be wust wat langzamer gespeeld omdat die Zeeuwse ploegen in het algemeen maakte Ben Blom in z'n eerste Jaar fel op de man spelen. Als bij de senioren zjn debuut. niet op zouden laten jagen, dan moes- Ondanks de handicap kwam Tempo ten we wel fouten maken". Toch leed in het "stormachtige" Middelburg Tempo nogal wat balverlies, vaak de officiële scheidsrechter kwam in veroorzaakt door plaatsfouten. En verband met de weersomstandighe- hoewel de Alphenaren beslist het ini- Dick echter onnodig veel gemist. In de werd een dooi'loopbal van Bob Vijf winkel afgekeurd, en scoorde Storm- Bob Vijfwinkel (strafworp) sco vogels van afstand: 21. Een minuut den tegen. Toch was voor Tempo later rondde Leo Spruyt een mooie niet alles verloren. Ben Blom (af- combinatie vanaf de achterlijn af (2—2), terwijl weer een minuut la ter een treffer van Stormvogels geen genade vond. Dick Turkenburg zou stand) en Bob Vijfwinkel (strafworp) verkleinden de achterstand tot 87. Een spannende slotfase brak aan. Het werd 9—8 (Ben Blom van af stand) en zelfs 9—9 (Dick Turken burg met doorloper) met nog vier minuten te spelen. Toen veroorzaak te Ben Blom die noodlottige straf worp waardoor Stormvogels met 10— 9 won. Onnodig Die straforp was onnodig weg gegeven vond ook Wijnand Kindt. "Ben verbreedde zijn lichaam toen erg groot. Hier een ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de tweede maal in succes sie heeft de Alphense schaakclub ASC zaterdag een zeer ge slaagd vierkampen-toernooi gehouden. Maar liefst 113 schakers hadden zich in de Opstandingskerk in Alphen verzameld, waar door er 26 vierkampen en een negenkamp voor jeugdspelers gespeeld kon worden. De hoogste vierkampen hadden over het algemeen een goede bezet ting. Echte topspelers ontbraken wel iswaar, maar door de komst van ve ie gei'jnommeerde schakers uit de LSB (Leidse schaakbond) en wij dere omgeving, was er over de gé- hele linie toch sprake van een goe de vertegenwoordiging. Per partij kreeg elke soelers een uur bedenk tijd, hetgeen een speeltempo met zich meebracht dat het midden hield tussen dat van snelschaken en normaal competitiewerk. Voor som migen was het wel even wennen. Er stond echter tegenover dat d'e toe schouwers een aantal aantrekkelijke duels kregen voorgeschoteld. Alphens kampioen Kars Idzerda en de Duitser Sturmann deelden in de eerste groep de hoofdprijs; beiden eindigden op twee punten uit drie rtijen. Idzerda won in de derde ron de van Sturmann toen deze foutief afruilde. De Alphenaar had zich eerder evenwel verslikt in de Woer denaar Hoesbeek, die evenaLs Van Kuyk uit Dongen tot één punt kwam. De tweede groep werd met een fraaie score van drie uit drie ge wonnen door Leids kampioen Arthur huering. Hij eindigde voor de kam pioen van Lisse, Van der Aardweg, en de Alphenaar De Kleijnen, die elk 1 V, punt vergaarden. Dongenaar Heer kens behaalde weliswaar geen enkel punt maar slaagde er wel in om het S huering. Hij eindigde voor de kam- derde vierkamp werd gewonnen door SG-er Bakker met 2'j punt. Hij won vooral door snellere beslissingen van de talentvalle Rotterdamse jeugd speler Stehouwer. De voorzitter van ASC, Lambooy, scoorde in deze groep 1 punt. De winnaars in de andere hoogste groepen waren: Groep 4: Van Vuuren en Van 't Hart, met i'eder 2'2 punt. Groep 5: 1. Brinkers 2Va', 2. Geerts- ma 2. Groep 6: 1. Jongsma 2; 2/3 Van Dijk en Heemskerk 1 \<s. Groep 7: 1/2. Jansen en Karsten 2V,. Groep 8: 1. V.d. Wijngaard 3; 2. Doornheim 2. Groep 9: 1. Timmerman 3; 2. Van Meerkerk 1. Groep 10: 1. Blonet 3; 2. Binn'e- d'ijk IV,. De jeugdgroep werd met acht uit 9 gewonnen door Jan Noorlander. Hij bleef Peter Passenier met een punt voor. Derde werd Bronny Hek - kema met 6 uit 9. Wedstrijdleider Ton Rutting reik te na afloop de prijzen uit van d*e succesvolle schaakgebeurtenia. Het ligt in de bedoeling dat dit vierkam- pentoernooi Jaarlijks terugkeert. RUUD DOBBELAAR graveerinrichting en een grote voorraad SPORTBEKERS STANDAARDS EN MEDAILLES kunnen wij vlot leveren. Uittenbogaart Brugstraat 4 - Zwammerdam Telefoon 01728—2583 Ook het adres voor uw RECLAMEARTIKELEN Hockey West Duitsland B, In dia, Spanje en België hebben zich geplaatst voor de halve finales van het hockeytoernooi in Madras. De Duitsers versloegen gisteren Span je met 1—0. Motorsport Hans van Marwijk heeft de Nederlandse titel indoor - motortrial veroverd. Van Marwijk eindigde met slechts één strafpunt voor Simon Koote en Bob de Graaf. Vrij spel Wijnand Kindt niet zuinig genoeg een tegenstander op hem afkwam. Als hij zijn arm gewoon voor zijn lichaam had gehouden was het een doordringfout geweestj', aldus de Al phense coach. Toch wilde hij die strafworp niet als directe oorzaak voor de nederlaag beschouwen. "In die laatste minuten zijn we aanval lend ook niet zuinig genoeg met on ze kansen geweest. Hoewel Stormvogels onze zwakste tegen stander tot nutoe geweest, viel het spel me, gezien het ontbreken van drie spelers, uiteindelijk best mee. Jammer van deze nederlaag. Nu moeten we zaterdag van Nieuwer- kerk winnen". Rijnstreek wint zonder risico ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense handbalclub Rijnstreek heeft na een rustperiode van twee weken de draad weer opgepakt met een 17-10 zege op Duinoord 2. Rijn streek nam deze hindernis zonder veel problemen,- hoewel de voorsprong bij de rust nog slechts twee punten bedroeg: 7-5. Dat had wel zijn redenen, want de Alphenaren waren voorzichtig van start gegaan. In de wetenschap dat de eerder gespeelde wedstrijd tegen Duinoord met vier man moest wor den uitgespeeld vanwege opgelopen blessures, wensten de Alphenaren een risico's te nemen. Toch leidde tijnstreek halverwege met 7-5 door reffers van Peter van Dinteren, Vim Reijn (2x), Wolf Weber <3x), n Henk Rademaker. Na rust kwam te Alphense ploeg beter los. Arie >omburg, Wim Reijn (4x), Wolf vVeber (2x), Gerard Reijn, Fred öakker en Peter van Dinteren zorg den voor de 17-10 winst.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10