Tonnen schade en handenvol werk door storm agenda Succesvolle sporttoernooien Vooral dakpannen en ruiten Rudolf van Eecke: van grote betekenis ZATERDAG 3 JANUARI 1976 ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt, 9.80 i Steenstraat 1b, Wereldwinkel, morgens geopend. ZONDAG kamerbewoners Nieuwjaarsbal. •tgeest. sociëteit alleenstaanden 125802. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel, Ontmoetingscentrum, laan. Bejaardensoo6 Zuid-West 2.3 d'enarbeld. Wandkleden i Stadhuis. Raadsvergadering, SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel, 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. straat 49a. dl 10.30—11.30 uur vm. Morskwartier: buurthuis Morswljk. To paaslaan. tel. 761196. woe. 10.00 11.00 uur vm. Tulnstadwllk: Heren straat 45. vry. 10.30—11.30 uur rm. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koorn brug weg 7 (zykant Stadhuis). Openlngs- len ma., dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tUdens kantooruren- 143171. intermenselijke Be- Oude Rijn 88. tel 144000 Weduwe en weduwnaars duwnaars, Jac. Urlusplantsoen 96 Lei- Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag- Leidse Rechtswinkel vrij. 79 uur nam.. Mierennest Morsw® do 70 uur nam Van 22 dec. '75 tot 5 Jan. '76 is de Rechtswinkel allén op meandag van Kennedylaan hoofdgebouw Noordeinde. Gespreksavonden Gesp reksa vonden Baba schap Wo 8 uur c 11. Oegstgeeft. vr 8. Moeders voor moeders Middelweg 4 (by Hoogl Kerk) Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385. Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder- Medische diensten Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wor£t wegkwartier. binnenstad 1 Zoeterwoudseslngel 28. tel. 122538; Wijk II (Groenoord. i Tuinstadwij k) Burggravenlaan 1 (Zuid-West en HaagwegkwartlerF. Lahr. Zoeterwoudseslngel 8. tel. 121463. LEIDERDORP S. P. Ouwerkerk, tel. 891037, praktijkadres: VOORSCHOTEN C. Meijer. Cho- tel. 2493 (zaterdag); W. (zondag). Tevens voor eigen patiënten Diepenbroekla PlatteelDe Jongh, tel. 5417. Gijzel. Oranje Apotheken der apotheken in de regio Leiden. Apotheek Zuid West. Brahmslaan tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg Oegstgeest. tel. 155482. U-IDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B V Witte Singe) 1 Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18 00—20 00 a Zaterdag van 16 00-1800 uur Te'efoon 071—130500. Indien tn gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten. U kykt naar het gevaarlijkste dier ter wereld. Het is in staat (en heeft dit gedeeltelijk reeds gedaan) om hele diersoorten uit roeien! Dat staat boven kooi in het dierenpark Wasse- r. En als u in de kooi kykt. u uw eigen nieuwsgierige ge stalte: in de lege kooi staat spiegel. Donderdag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof. Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamaryn- straat, Bothastraat, H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan. Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermalynstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat. C. Huygenslaan. Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat. Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring. Cruqiuslaan. Vrijdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudseslngel tot Station». Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vrlesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat. Pran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat. Kanaalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuv- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat, "Leiden en omgeving De gro- _te schade die de orkaanachtige storm in de afgelopen nacht heeft ^veroorzaakt, heeft de brandweer, de -politie en werknemers van de SLF Jn Leiden handenvol werk bezorgd, •in Leiden kwamen ruim 80 meldin gen binnen van stormschade by ijrandweer en poliie. Min of meer gevaarlijke bijkomstigheid waren de Jiiverse kerstboombrandjes in de stad. -Zo werd de politie in de Professo- ïenwijk door de jeugd belaagd met vuurpijlen, toen ze een kijkje kwam ïiemen of alles in goede banen liep. Ondanks het feit dat de wind in de loop van de avond al vrij fors was en er gevaar bestond voor grotere branden werd het nergens echt ge vaarlijk. Op de Plantage raakte een oude beukenboom ontworteld en bescha digde drie auto's licht, terwijl één auto totaal werd vernield. Ook kwa men meldingen binnen van omge waaide bomen in de Margrietstraat, de Zuidsingel, de Rijnsburgerweg en de Kanaalweg. In het pand aan de Stationsweg waar vroeger het Motorhuis was gevestigd en momen teel een kledingmagazijn, werd een grote winkelruit vernield. De kleding waalde over de straat. Op de Zwar- temeerlaan in de Meren wijk raakte een reclamebord los en kwam op de weg onder een lichtbak terecht. Pogingen om het vord weg te sle per mislukten, omdat het gevaarte Aan de Rooseveltstraat raakte een woonboot los evenals een bouwlift aan de Jacob van Campenlaan die aan een balkon was bevestigd. Over al in de stad waaiden ruiten in en raakten dakpannen en dakgoten los. Van het politiebureau aan de Zonne vel dstraat raakten enkele dakgo ten los. De dakbedekking van de rotatie- drukkerij van het Leidsch Dagblad is vannacht tegen vijf uur eraf ge waaid. Grote delen, soms zo scherp als een scheermes vlogen in het rond. Gelukkig hield het grote hek aan de Witte Singel de stukken tegen, zodat verdere schade kon worden voorkomen. In WASSENAAR bleef de schade beperkt tot uitgewaaide takken en ingewaaide ruiten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ruim 20 meter los. Een gedeelte kwam terecht in de achtertuin en andere gedeelten draaide zich om de schoorsteen heen en zwaaide vervaarlijk aan de voorkant voor een aantal ramen heen en weer Door de brandweer is de zaak los gemaakt. Een caravan in het Frans Halsplantsoen waaide om. Pogingen om de eigenaar wakker te krijgen mislukten op alle fronten. Een dakkapelbedekking, eveneens in het Frans Halsplantsoen, raakte los en kwam op straat terecht. By Kamsteeg raakten aldaar ten toongestelde plezierjachten "op drift"; ook daar was er behoorlijke schade. Van een huis aan de Mauritslaan sprong de gehele voorgevel aan raam en sponningen eruit. Het in terieur werd zwaar beschadigd. In Noord-Hofland werd aanzien lijke schade aangericht, toen schot ten losraakten en een ruit werd ka- potgedrukt in het gezondheidscen trum. Vanmorgen vroeg raakte een au tomobilist de macht over het stuur kwijt en kwam tegen een lantaarn paal terecht. De man reed met een matige snelheid, maar werd door de wind meegezogen. Met klachten over pijn aan zijn hand is hij over gebracht naar een arts. Het onge val vond plaats in Noord Hofland. Bij daglicht vanmorgen kre gen de diverse politiebureaus weer veel telefoontjes van mensen die melding maakten van schade aan hun huizen. Toen ook kon pas goed worden bekeken hoe groot de scha de was aan de diverse scholen. Vooral daar zijn veel ruiten door het noodweer kapot gegaan. De politiebureaus dn Oegstgeest, Leiderdorp, Zoeterwoude en War mond waren niet te bereiken: wij kregen een telefoonbeantwoorder te horen, zodat we over de eventuele (grote) schade in deze gemeenten niets kunnen mededelen. Albert Vogel opent expositie in Wassenaar WASSENAAR Albert Vogel zal volgende week zaterdag. 10 januari, de winterexpositie van de Amster damse kunstenares Alison Metter- niöh Korthals Altes openen, die tot 5 februari gehouden wordt in de Openbare Bibliotheek van Wasse naar. Luifeibaan 1. De opening van de tentoonstelling, die gratis toe gankelijk is. vindt plaats om drie Alison Metterniöh heeft haar op leiding ontvangen aan de Rietveld academie, en heeft veel grafisch werk voor de Geïllustreerde Pers gemaakt. Zij beoefent de schilder kunst, maakt wandkleden en Illus treert boeken. JAZZ IN WARMOND WARMOND De Warmondse Jazzclub telt momenteel al tegen de vierhonderd leden, een niet gering aantal als men bedenkt dat de club in november gestart is met concer ten in Meerrust. Voor de eerstko mende vier zondagen van Januari staan concerten genoteerd van het kwartet Frits Kaatee, de New Or leans Syncopators, de Swing Socie ty. en eind Januari de beroemde te norsaxofonist Johnny Griffin. Mor gen speelt het kwartet van Frits Kaatee, bestaande uit Henk Rijn berg (drums», Han Meijer (piano), Jacobus ..Toots" van der Sluis (bas en mondharmonica) en Frits Kaa tee (tenorsax). Aanvang half drie, entree vier gulden, in restaurant- boerdery Meerrust in de Dorpsstraat. Aan de Universiteit van Amster dam is W. van Esch (leiden) ge slaagd voor het doctoraal examen so ciologie. Burgerlijke Stand Warmond Geboren: Arlanne I. d.v. W. M. T. Zllverentant en A. El- zink, Marcel P. C. z.v. K. C. J. Roest en G. A. J. Zuidhoek. Overleden: A. v cl. Broek, oud 80 jr. man, M. C. Jaspers w.v. F. d. Weger. Getrouwd: J. A. v. Bemmelen en G. J Ia Lensen, H. H. J. Witteman en A. li. A. AK*»VMva r LEIDEN Ongeveer driehonderd, vooral jeugdige, inwoners uit Zuid-west hebben gisteravona kunnen genieten van een laaiende fik. Wijkvereniging Aktief verbrandde honderd kerstbomen op een terreintje aan de Baselstraat. In verband met het "bar slechte weermoest de optocht van majorettes vervallen. De brandweer en politie hielden een waakzaam oogje in het zeil. ,,Knap" In VOORSCHOTEN heeft de poli tie de gehele nacht gewerkt en de schade werd daar omschreven als "knap". Een weggewaaid aanhang- wagentje op de dienweg van de Wyn- gaardlaan richtte aanzienlijke scha de aan toen het tegen een gepar keerde auto opbotste. In de Raad huislaan raakte een dakgoot over LEIDEN In het pand waar vroeger het Motorhuis was geves tigd aan de Stationsweg en waar nu een kledingmagazijn huist, werd een grote winkelruit ver nield. De in de etalage aanwezige kleding werd zondermeer de straat opgezogen. Regionale scholen in Groenoordhal en Vijf Meihal LEIDEN Volgende week woens dag geeft de Australische pianiste Margareth May een concert in het K en O-gebouw. Het „rijksdaalder- concert" kost een rijksdaalder. Mar gareth May zal werken spelen van Schumann, Liszt, Scriaibin en Ka- balevsky. Zaterdag 10 Januari treedt de zan geres Lenny Kuhr op in het LAK- theater. Levendaal 150. Toegansprij- zen: f 7,50, voor K en O-leden f 6.00, voor houders van een CJP f 3,75. Mistlamp Van 1 februari af moeten in België alle nieuwe auto's zijn voorzien van een mistlamp aan de achterkant. Dit schrijft een nieuw verkeersreglement voor. Ei genaars van oudere auto's zullen op een later bekend te maken tijdstip een mistlamp aan de achterzijde van hun voertuig moeten aanbren gen. Koerswijziging De NASA heeft de koers van de Pionier-11 gewij zigd, waardoor deze ruimtesonde dichter bij Titaan komt, de zesde maan van Saiturnus. Verwacht wordt dat deze maan de eigen, schappen kan bezitten die karakte ristiek zijn voor leven. Tijdens de koerswijziging was de Pioneer-11 461 miljoen km van de aarde verwijderd. Lcvensland Een rechtbank in de Westduitse stad Hannover heeft een voormalig kampoudste van het concentratiekamp HannoverAh- lem, de 66-jarige Johann Wexler, wegens moord op een Joodse gevangene veroordeeld tot een le venslange gevangenisstraf. LEIDEN In de Vijf Meihai zijn gisteren de voorronden gespeeld in de strijd om het Leids scholenkam- pioenschap basketbal, voor ploegen uit de brugklassen van de middel bare scholen uit Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Aan de wedstrijden namen ongeveer 250 Jon gens en meisjes deel, die verspreid waren over 32 teams. Bij de jon gens waren er vijf poules, de win naar van iedere poule heeft het recht om op 12 april verder te spe len in de finaleronde. Naast de vijf groepswinnaar kwalificeerden zich ook de ploeg die gezien het doelsal do de beste was van alle in de groe pen als tweede geëindigde teams, ter wijl de overige vier als tweede ge finishte ploegen onderling ook nog streden om twee plaatsen in de eind ronde. Bij de meisjes was het allemaal wat eenvoudiger, daar gaan de num mers één en twee van de twee pou les over naar de finale. Het toer nooi verliep bijzonder succesvol en de enige kritische noot die de orga nisatoren Kantebeen en Kallenberg lieten horen was het feit dat som mige scholen na de bekendmaking van de poule-indeling nog wel eens wilden schuiven met de samenstel ling van de ingeschreven teams. Zo dat het kan voorkomen dat het twee de of derde team van een school sterker is dan het eerste, omdat daardoor (via een relatief zwakkere poule) de finales kunnen worden ge haald. Bij de meisjes plaatsten zich voor de eindstrijd, in poule A: het twee de team van de Agnes scholenge meenschap en het Stedelijk Gymna sium. In poule B: het tweede team van de Rembrandt sg. afd. Vijf Mei- laan, en de Louise de Coligny sg. Op respectievelijk de eerste en twee- Een beeld uit de belangrijkste ivedstrijd in de B-poule bij de meisjes, tussen Louise de Coligny 'donkere pakjes) en de Rem brandt sg. afd. Vijf Meüaan. de plaats eindigden bij de jongens: in poule A: het Rijnlands lyceum Oegstgeest en de SG Noordeinde 2, in B: Stedelijk Gymnasium L en Bonaventura-Kijckenborg 2 (tevens beste "tweede") in C: SG Noordein de 3 en Agnes sg.2, in D: Bonaven- tura 1 en LTS Don Bosco en in poule E: Prins Willem-Alexander Mavo en de Oranje-Nassau Mavo. Uitslagen plaatsingswedstryden: Noordeinde 2 Agnes 2 1-0, LTS Don Bosco-Or an Je Nassau Mavo 6- 14. Korfbaltoernooi Gisteren vond in de Groenoordhal het jaarlijkse microkorfbaltoernooi voor schoolteams van 't lager onder wijs plaats. Het toernooi, dat volgens sportstichting voorzitter Piet Bieg- straaten alleen maar kan slagen dankzij de aanwezigheid van de Groenoordhal, wordt alweer gehou den sinds 1969 en sindsdien heeft de deelname een lichte stijging te zien gegeven. Gisteren was het dan ook weer een drukte van Jewelste en aangemoedigd door een groot aantal supporters, streden de leerlin gen veelal onder toeziend oog van „de meester" om de hoogste eer van Leiden. Trouwens niet alleen van Leidse zijde was er belangstelling, omdat de TROS aanwezig was om opnamen te maken, die woensdag als. om 13.30 via de radio worden uit gezonden! Zoals gebruikelijk werden de diverse achttallen verdeeld in 2 categorieën, geoefend en ongeoefend. De laatste groep was in de meer derheid en daaruit kwam uiteinde lijk de volgende rangschikking naar voren: 1. Dr. Kennedylaan, 2. Oran- jeschool Katwijk, 3. Lorenitzschool, 4. Karei Doormanschool. Bij de geoefenden lag het spelpeil wat hoger en waren de krachtsver schillen ook niet zo groot. Veel span ning dus en uit de 2 poules plaats ten Prof. Telderschool en Hammer- sköldschool zich voor de finale, die door eerstgenoemde werd gewonnen. Als derde eindigde de HoornesschoOl uit Katwijk. LEIDEN De onlangs op 89-ja- rige leeftijd overleden Rudolf van Eecke is voor het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie en de entomolo gie (insektenkunde) van grote bete kenis geweest. Aanvankelijk als assis tent en later als conservator van dit museum hield hij zich zeer in tensief bezig met de vlinders. Twee omstandigheden zijn daarbij van grote invloed geweest op de aard van zijn werk. namelijk de con tacten die het museum met verza melaars in het toenmalige Neder- lands-Indië onderhield en zijn ar tistieke capaciteiten. Regelmatig kwamen uit Indië zendingen insekten in het museum aan. Het onderzoek naar tropische insekten bloeide in die tijd als nooit tevoren en het moet voor Van Eec ke zeker een hele opdracht zijn ge weest om al dit materiaal te ver werken en, waar nodig, naar spe cialisten door te sturen. De vlinders werden door hem zelf bestudeerd, beschreven en afgebeeld. Zyn vaar digheid met potlood en penseel kwam hem daarbij goed van pas en zijn vele publicaties zijn dan ook rijkelijk en goed geïllustreerd met fraaie kleurenplaten. Een indrukwekkende stroom van publicaties kwam spoedig na zijn komst op het museum in 1911 op gang, en niet alleen over vlinders. Vol goede moed begon hij aan wat vast en zeker een levenswerk zou worden: een wetenschappelijke be werking van de vlinders van Suma tra, die in het tijdschrift van het museum in afleveringen verscheen. Het heeft niet lang mogen duren. Eind 1932 moest het museum de heer Van Eecke huiswaarts stu ren: de crisistijd' noopte het rijk fors het mes te zetten in het per soneelsbestand. Nadien heeft Van Eecke nooit meer de weg naar zijn oude liefde kunnen terugvinden, hetgeen in deskundige kring als een groot verlies wordt opgevat voor de entomologie. LEIDEN De Leidse politie heeft vannacht twee jongens aan gehouden, die een poging hebben gedaan in te breken in een snack bar aan de Van 't Hofstraat. De knapen, van wie men niet weet of ze daadwerkelijk iets hebben gesto len, zijn meegenomen naar het bu reau. Van de snackbar werd een ruitje vernield.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2