Bataven voorop in kerstcross van Meerburg PvdA: op korte termijn bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker ZATERDAG 27 DECEMBER 1975 ZOETERWOUDE Met bijna 250 deelnemers trok de vierde Kerst cross van de voetbalvereniging Meer burg gistermiddag het dubbel aantal lopers van vorig jaar. De Bataven demonstreerden hun aanwezigheid op bijzonder nadrukkelijke wijze. Het rood van hun clubtenue bepaalde de kleur het begin van het lange lint van atleten dat zich slingerde rond de wijde omgeving van het sportcom plex. Na het eerste deel van het par- uitgezet in het indu striegebied Grote Polder constateer de trainer Lambert v. d. Berg met tevreden blik dat zijn pupillen de toon aangaven. De Stompwijker Wybo Lelieveld vormde e apart en na de kruising van de Meer burgerwatering vergrote hij langs de kade aan de andere zijde van het water zijn voorsprong nog meer. Jan Hendriks en Henk van Leeuwen konden nog het dichtst in zijn spoor blijven en in de strijd om de tweede plaats bleek de Voorsohotenaar ster ker. Zijn vrouw Jeanetbe en Bata- venclubgenote Miriam v. d. Salm grepen .de eefste twee plaatsen bij. .de dames. Bijna 3 kwartier na de win naar arriveerde pas de laatste deel nemer om uit handen van organisa tor Gerard v. d. Klauw het herinne ringstegeltje in ontvangst te nemen. Ook dat paste geheel in de opzet van dit sportieve gebeuren; een ge zonde ontspanning voor iedereen in deze huiselijke dagen van bewegings armoede. Voorzitter dr. Th. Schona- gen reikte de prijzen uit en had zijn eigen ver eniging in de diverse categorieën ook. aantrekkelijke presentjes. De uitslagen t Heren: 1. Wybo Lelieveld, Stomp- wijk 5 km. in 17 min. 58 sec. 2. Jam Hendriks, Voorschoten, 3. Henk Leeuwen, Rijpwetering. Dames: 1. Jeamette Hendriks-Onderwater, Voorschoten, 2. Miriam v. d. Salm, -Zoeterwoude. Beste Meerburg-leden Eerst aankomende: Han Paulides, eerste E-junior: George v. d. Weiden, eerste D-junior: Eric Verhaar, eer ste C-juni or: Ronald Boers, eerste B-junior: Peter van Zijp. Er bleef ook daar wel ruimte een rustig gesprek. Yee op de rijksweg; auto totaal vernield LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag werd een auto totaal vernield em liep een pas- sagiere (35) lichte verwondingen op toen de - auto in botsing kwam met op de rijksweg Amsterdam-Den Haag lopende kalveren en een pony. Bij de politie in Leiden was om hall twee van de portier van Holiday Inn de melding gekomen dat er kalveren en een pony op de Haagseschouw- weg liepen. De bemanning van de pa trouillewagen kon op de Haagse- schouwweg echter geen vee ontdek ken. Later hoorden zij via de mo bilofoon dat op de rijksweg een auto tegen de dieren was opgereden. De pony moest worden afgemaakt, een L van de kalveren bezweek aan de ver- k wondingen. em W. gevraagd een onderzoek naar baarmoederhalskanker in te stellen. De PvdA wijst er daarbij om. op dat, als de raad hierover snel een beslissing neemt, nog gebruik kan worden gemaakt van een deel van de organisatie opzet en de vrijwilli gers van het borstkankeronder zoek. Verder zou de PvdA het een zaak van inconsequent beleid vin den wanneer een gemeente op be paalde punten van bevolkingson derzoeken (borstkanker) voorop zou lopen en op andere achter bij de omliggende gemeenten. De PvdA wijst ook op de mogelijkhed voor dit onderzoek subsidie van het rijk te krijgen. Inbraak LEIDERDORP De politie heeft kunnen verhinderen dat in de nacht van woensdag op donderdag door twee mannen een inbraak werd ge pleegd in de drankenservice-afdeling van de Lijnbaan. Toen de twee man nen de gewaarschuwde politie hoor den aankomen gingen ze er vandoor. Onze fotograaf loas niet de reiniging moesten onverwacht in den moest de zaak worden open- Een van de mannen kon worden enige die de kerstdagen opge- actie komen. Bij het chinees-res- gearresteerd. Hij bleek uit een in- trommeld werd om te werken, taurant aan de Breestraat in Lei' de riolering te verhelpen richting afkomstig te zijn. Ook de mensen van de gemeente- Dagwinkels aan het Vijf Meiplein LEIDEN In de drie dagwinkels, die aan het Vijf-Meiplein in Leiden zuid-west gebouwd zullen worden, zou behalve een bankfiliaal van de Nederlandse Middenstands Bank on der meer een sportartikelen-zaak en een hakken- en sleutelbar geves tigd kunnen worden. Dat is althans het voorstel, dat Nationaal Grondbezit, de exploitant van de dagwinkels, aan het college van B en W heeft gedaan. Volgens het voorstel van Nationaal Grondbezit zou de bank, evenals de sportartikelenzaak, elk een dag winkel betrekken. De hakken- en sleutelbar zou een halve winkel voor zijn rekening nemen, zodat er nog een ruimte van ongeveer 58 m2 over blijft. Nationaal Grondbezit stelt voor, om voor deze ruimte een keus te ma ken uit de volgende branches: tijd schriften en boeken, herenkapper, handwerken e.d., babykleding en babyartikelen, dierbenodigdheden en eventueel damesmode. Vechtpartij LEIDEN Bij een vechtpartij op de Hooglandse Kerkgracht gisteravon liep een jongeman uit Zoetermeer (20) een gescheurde bovenlip op. Hoe verstopping in de vechtpartij, waarbij twee jonge- WASSENAAR De Wassenaars© openbare bibliotheek organiseert 7 februari de eerste disco-avond van het nieuwe Jaar. Deze avond zal worden geopend met een demon stratie van slagwerkinstrumenten door een groep leerlingen van het Koninklijk Conservatorium uit Den Haag onder -leiding van de heer Anne Bijlsma. Thema van de de monstratie: "dem'ens". De disco-avonden zijn bedoeld om amateur-musici de gelegenheid te bieden op te treden voor een zaal met publiek. Opgave voor 7 febru ari is nog mogelijk. Amateur-musi ci kunnen zich voor deze avond aanmelden bij de discothecaresse, mej. M. van Vliet, openbare biblio theek, Luifelbaan 1 te Wassenaar, telefoon 13397. De avond zal gegeven worden in het Deylerhuis te Wassenaar, aan vang 8 uur 's avonds. Uitgehongerd LEIDEN De dierenhulpdienst heeft zich gisteren ontfermd over een totaal uitgehonderde vervuilde hond. De hond lag aan de ketting op het balkon van een woning aan de Kennedy- laan. De bewoners van het pand waren al een paar dagen afwe zig. IPPnccH NAGBIAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN üitgave: Leidscb Dagblad B.V Witte 8inge) 1 - Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2