SENSATIONELE ONTDEKKING VAN ANS Diefstal ontdekt van manuscripten Javaanse Surinamers voelen zich bedrogen Politie doet drie arrestaties Uit in de Randstad WOENSDAG 24 DECEMBER 1975 SZEESKi UTRECHT (ANP) ANS, d'3 [astronomische Nederlandse satel liet, heeft volgens Utrechtse sterre- jkundagen een "nieuwe, volstrekt Isensationele, bijzonder verrassende en geheel onverwachte ontdekking" jgedaan. Op 28 september was de Nederlandse satelliet twee maal ge tuige van een energie-explosie in een bolvormige sterhoop, waarbij [een energie vrijkwam die een bil joen (getal van 12 cijfers) maal groter is dan de totale hoeveelheid energie aan steenkool, olie en gas, waarover onze aarde beschikt. De wetenschappelte wereld is per telegram van d«e ontdekkin gen op de hoogte gesfld. Er is ge vraagd, om met bestuide en nog werkende satellieten naar an dere bolvormige sterheen te kij ken om te zien of das ook derge lijke uitbarstingen vo(komen. De ANS zelf kan niet mee:worden be trokken bij dergelijk* metingen, omdat staatssecretaris Klein van Onderwijs en Wetensch^pen geen geld meer in het projeowil steken omdat het officiële progimma van de satelliet is afgewerk Daarom moet ANS over enkele weken voor goed worden uitgeschakeld. De beide explosies duurden maar enkele seconden en bereikten res pectievelijk in één en in een halve seconde hun grootste sterkte. De hoeveelheid energie die vrijkwam' is voor aardse verhoudingen onvoor stelbaar. Twee andere vergelijkin gen: per explosie werd energie uit gezonden die in kilowatt-uren een getal zou opleveren van 26 cijfers. Men kan ook zeggen dat per explo sie 'energie vrijkwam, gelijk aan die van een triljoen waterstofbom men (een getal van 18 cijfers). De ontdekking heeft de sterre- kundigen voor vele raadsels ge plaatst, zo meldt het laboratorium voor ruimteonderzoek in Utrecht. Een van de belangrijkste vraag stukken is hoe de natuur in staat is dergelijke onvoorstelbaar grote hoeveelheden energie wij te ma ken. Uitbarstingen zoals ANS nu heeft waargenomen zijn voorheen nog nimmer gezien. Sterrekundigen vermoeden dat in een bolvormige sterhoop een verzameling van 100.000 tot een miljoen sterren die ontstaan moet zijn in de beginfase van het heelal een zogenaamd zwart gat aanwezig moet zijn, daarin en daaromheen kunnen be langrijke energieprocessen optreden en blijken voorwaarden voor derge lijke explosies te bestaan. In de afgelopen vijf jaar zijn va ker toen nog geheimzinnige sto ten energiestraling waargenomen vanuit verschillende richtingen in het heelal. De bron kon nooit wor den vastgesteld. Dankzij de waar nemingen van ANS is die bron nu geïdentificeerd. NEDERLAND KOCHT VOLOP ^KERSTBOMEN uEN KAARSEN DEN HAAG (ANP) Het Neder landse publiek heeft in de afgelopen ul weken massaal kerstbomen en kaar- sen aangeschaft voor de "donkere y dagen" rond Kerstmis en nieuwjaar. De Nederlandse kaarsenfabrikanten zijn tevreden. De verkoop is beter geweest dan vorig jaar. Volgens- schattingen is er voor ruim 40 mil joen gulden aan kaarsen besteed. Ook in de kerstbomensektor is men niet ontevreden. Naar verwachting zullen er voor de komende feestda ggen ruim twee miljoen kerstbomen Izijn verkocht. "Een goed resultaat als men in aanmerking neemt dat SS (de prijzen in doorsnee ruim 25 pro cent hoger liggen dan in 1974", al- t|dus een kersbomenteler uit Drenthe. "Vorig jaar is de kaarsenverkoop na Sinterklaas flink gedaald. Daar van is nu geen sprake",- aldus di recteur H.G.V. Oteman van de n.v. Kaarsenfabriek gebr. Bolsius in Schijndel. De afzet in zijn bedrijf g.ligt 20 procent boven die van vorig jaar. Hij heeft berekend, dat per inhoofd der bevolking dit jaar circa b(elf gulden is besteed aan kaarsen. Naar zijn oordeel is toch wel een duidelijke verschuiving opgetreden in de vraag van het publiek. "De vraag naar gladde kaarsen is toege nomen, maar daarentegen zijn er [^minder gedecodeerde kaarsen ver- ■kocht. jgDe vraag naar goedkopere kaarsen is dus gestegen". Tevens is de vraag naar dure kunstkerstbomen en kerst- stalletjes toegenomen. "Er zullen niet veel meer kerstbo zijn verkocht dan in het afge- jaar, dus ruim twee miljoen. Hoewel hier en daar ook sprake was »van een toenemende verkoop van kunstkerstbomen, zal dit altijd maar een klein percentage blijven. Een namaakkerstboom is veel te kunst matig". Dit zegt de heer H.J. Ger ritsen. hoofd van de afdeling plant soenen en boomzaden van de Hei demaatschappij Nederland b.v. in Arnhem. DEN HAAG (ANP) De Haagse politie heeft, in samen werking met de politievan Zurich (Zwitserland), een aan tal kostbare manuscri]ten en een serie gouaches achter haald, die gestolen wa&n uit de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. De politie heeft drie mainen gearresteerd: twee personeels leden van de bibliothee:, de de manuscripten hadden weg genomen, een een Ha^se koopman, die ze had doorver kocht aan Duitse en Zyitstrse antiquaren. De waarde van de manusciptei, waaronder een zeer kostbar ge tijden- en gebedenboek uit 190, ei de gouaches bedraagt volgen.-'voor- zichtige schattingen minstensenkel? tonnen, zo heeft de politie tieege- deeld. De zaak kwam aan het rolla toen de 39-jarige Haagse koopma A.G. in Zürich bij een antiquar e ma nuscripten ter verkoop aanbod. De handelaar kreeg in consigi: een gebijden- en gebedenboek u 1390, eenzelfde boek uit 1450 en eerexcer- citieboek uit de zeventiend» eeuw. Naast deze drie handschriftn nog twee drukwerken met afbedingen van Franse en Pruissische .nifor- men. Deze boeken stammenrit de achttiende en negentiende eeu. Amerikaanse onderseheidiig voor Joost den Draaijer DEN HAAG (ANP) Disocke/ Joost den Draaijer is door hefcoon- aangevende Amerikaanse mziet- vakblad uitgeroepen tot "inteiatio- nale trendsetter nummer 1 ii 1975" voor het uitstippelen van wegen voor internationale invloed tn Ne derlands platentalent en de'egelei- ding daarbij in zijn rol vaiprodu cer, uitgever en disc jockey. Joost den Draaijer, alias W.em van Kooten, zegt zeer trots te zn op de onderscheiding. "Ik heb hn liever dan een Gouden Harp", ^klaarde hij "maar ik beschouw It echter niet als een kroon op mn werk, maar als het begin". De antiquaar wist dat volgens li teratuur enkele van deze boeken uit de collectie van de Koninklijke Bi bliotheek in Den Haag stamden. Hij schakelde de politie in en al snel kon de koopman worden gegrepen. Met zijn foto in de hand gingen politiemensen de antiquarische boek handels in Zürich langs om te vra gen of de man nog meer kunstwer ken had aangeboden. Bij een pren- tenspecialist trof men 75 gouaches uit de zeventiende eeuw (uit een se rie van 97 van de Zwitser Bleuler) aan, die de handelaar had gekocht voor ruim f 100.000. De handelaar vertelde ook dat hij de resterende 22 gouaches op een veiling in münchen had gekocht voor ongeveer 40 mille. Achter bei de transacties stak de Haagse koop man. Na een uitvoerig onderzoek vond de politie tenslotte de namen van de twee personeelsleden van de bibliotheek, die de werken hadden weggenomen. De 31-jarige magazijnbediende R. P. en de 26-jarige chcauffeur M.B. kwa men door hun werk regelmatig in contact met oude manuscripten en in de zomer van dit jaar namen zij er enkele weg, omdat zij een koper, de Hagenaar A.G. hadden gevon den. Deze betaalden hen in totaal acht mille voor de gouaches en zou hen later betalen voor de boeken, als hij deze had verkocht. Een woordvoerder van de Konink lijke Bibliotheek zei, dat de diefstal len zo lang niet ontdekt waren, om dat de collectie van de bibliotheek zo groot is (ruim een miljoen stuks) dat het onmogelijk is uitgebreide pe riodieke controles uit te voeren. Men zal de beveiliging, ook intern, ech ter nu gaan uitbreiden, zo zei hij. Daarnaast zal bij antiquaren over de hele wereld onderzocht worden of via de twee personeelsleden en de koopman nog meer kunstwerken een weg hebben gevonden. Prins Bernhard, zoon van prinses Margriet en mr. Pieter 1 Vollenhoven, viert morgen zijn zesde verjaardag. Viif iaar voor Beroepingswerk Conflict TT1.. V.rl-^. 7.iror. mishandeling AMSTERDAM Concertgebouw: 25 dec. 15.00 uur, Eurovisiekerstmatinee, het Con certgebouworkest o.l-v. Bernard Haitink; 26 dec. 11.30 uur. Kerstconcert; 14.30 uur. Ned. Kamerorkest en het Ned. Kamer koor o.l.v. David Zinman; 14.30 uur (kleine zaal), Kerstmatinee door Janine Dacosta, piano; 20.15 uur, Amsterdams Phil. Orkest o.l.v. Anton Kersjes; 28 dec. 20.15 uur, Stephan Askenase, piano. Stadsschouwburg: 25 dec. 13.30 en 20.15 uur en 28 dec. 13.30 uur. Nationaal Ballet met "Romeo en Julia"; 26 dec. 13-30 uur. Sca- pinoballet met "De Notekraker"; 26 en 27 dec. 20.15 uur. Pu- bliekstheater met 'Majoor Barbara'. Nieuwe de Ia Mar: 26 t/m 30 dec 20.15 Man-Show: 25 t/m 30 dec. 1400 uur "Pas op voor krokodillen". Centrum Bcllevue: 25 t/m 28 dec. 20.30 U met "De Babyfoon": 30 dec. 20.30 uur "Der Kaiser von Atlantis". Westerkerk: 26 dec. 11-00 uur, Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach, uitgevoerd door het Westerkerkkoor en het Bachcrkest o.l.v. Simon C. Jansen. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 25 dec. 20.15 uur, Publiekstheater met. "Majoor Barbara" van G. B. Shaw; 26 en 27 dec., Toneelraad Rotterdam met "Romeo en Julia"; 28 dec. en 1 jan. 20.15 uur, Zuidelijk Toneel Globe met 'Leer om Leer" van Shakespeare: 30 dec. 20.00 uur. Ned- Operastichting met "Katja Kabanova" De Doelen: 26 dec. 10.30 uur, Kerstconcert; 15.00 uur, Chopin-recital door de pianist Stephan Askenase; 27 dec. 20.15 uur, Weens Promenadeconcert door het Amsterdams Philh. Orkest o.l-v Anton Kersjes; 28 dec. 13.30 uur, Turkse middag; 14.00 uur (kleine zaal), Portugees feest; 31 dec. 12.45 uur, Koffieconcert; 1 jan. 15.00 uur, Uitvoering door het Rott. Operakoor. Hofpleintheater: 25, 26. 27. 28 ,29 .30 dec. en 1 jan. 20.15 uur, blij spel "Een vuile egoïst" van Francois Dorins. Luxor Theater: 25 t/m 28 dec. 20.15 uur, André van Duins Lach- car rouse 1- Piccolotheatcr: 27 t/m 30 dec. en 1 Jan. 20.15 uur, Toneelraad Rot terdam met "Kiss' Oresteia"; 28 dec. 13.00 en 15.15 uur, Kinder theater Wiedus met de jeugdmusical 'Tsjonge, tsjonge". Sportpaleis Ahoy: 25 t/m 28 dec. Pretstad Ahoy, kerstcircus en luna park DEN HAAG Koninklijke Schouwburg: 25 dec. 14 00 uur, voordracht Caro van Eyck "Allemaal mensen"; 25 en 29 dec. 20.15 uur en 26 dec. 14.00 uur, Haagse Comedie met "Al wie met ons mee wil gaan", blij spel van Noël Coward; 26 en 27 dec. 20.15 uur, 28 dec- 14.00 uur en 31 dec. 19.30 uur, Haagse Oomedie met "De arrestatie" var> Jean Anouilh; 28 dec. 20.15 uur, Haagse Comedie met "De jongste dag" van Odön von Horvath. HOT-Theater: 25, 26, 27, 30 en 31 dec. 20.30 uur, Haagse Comedie met "De Zanzibar" van Peter Hoeksema; 26 en 28 dec. 14 00 uur, Kindertheater Pssstt met "Piccolo en de metromaan"; 28 en 29 dec. 20.30 uur, Ned. Operastichting met "Der Kaiser von Atlantis" van Viktor Ullman. Diligentia: 25 t/m 30 dec. 20.15 uur, "Het Zeepaard" met Kitty Jans sen en André van den Heuvel; 26 dec. 14.30 uur, Claude Helffer, piano; 1 jan. 14.30 uur, pianorecital door Willïam Brons. Congresgebouw: 26 t/m 28 dec. 20.15 uur, One-Man-Show Seth Gaaikema "Grepen uit het leven van de familie Willekeur"; 26 t/m 30 dec. 20.15 uur, optreden van Robert Long; 29 en 30 dec. en 1 ajn. 2015 uur, Showtime. n 27 dec. 20.30 uur, Toneelgroep De Ap- /an Aischylos. 27 dec. Cabaret Blamix; 28 dec. 14.30 Sprookjes toneel met "Spotje en de monstermaniak". Theater Pepijn: 26 dec. 20.30 uur en 27 dec. 20.30 en 23.15 uur. Cabaret Gerrit met "Jumping Gerrit '76". LEIDEN Stadsgehoorzaal: 28 dec. 20.15 uur, optreden van Earth and Fire. Theater aan de Haven: 26 e pel met "Ag: Theater in de Steeg: DEN HAAG (ANP) De Haagse rechtbank heeft giste ren de 30-jarige straatmaker C. J. A. B. veroordeeld tot vijf jaar met aftrek van voorarrest wegens zware mishandeling de dood tengevolge hebbende. De officier van justitie had zes jaar met aftrek geëist. Op 12 september loste verdach te een dodelijk schot op de por tier van een bar aan de Casua- ristraat te Den Haag, H. A. K. Na ruzie was verdachte uit de bar gewerkt. Hij ging naar huis doch keerde korte tijd later te rug, waarna opnieuw een woor denwisseling plaats vond. Plotse ling trok de straatmaker een pistool en loste een schot waar bij de portier aan t hoofd werd getroffen. Hij overleed ter plaatse. Herv. Kerk: beroepen te Zwar- tebroek H. v.di. Post Bergambacht, te Sneek S. G. Oosterhoff Nieuw- Helvoet, te R.dam-IJsselmonde P. E. van Ooijen Pernis, te Nieuw- Lekkerland J. Maasland Middel- harnis, aangenomen naar Terwolde T. Feenstra Emmen, bedankt voor Leiderdorp S. Gerbrandy Kethel, voor Wezep B. M. Meijndert Lun- teren, voor Vreeswijk P. v.d. Heuvel Driesum. Geref. Kerken: aangeno men naar Apeldoorn C. van Zuylen Schiedam, naar Veere- Gapinge kand. J. D. Hofstra Am sterdam, naar Boskoop W. D. Om- ta Zwartebroek, bedankt voor Sou burg R. W. Scholten De Bilt. Geref. Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Rijnsburg P. Schelling Middelburg. Chr. Geref. Kerken: beroepen te Almelo J. Jonkman Drogeham. Ge ref. Gemeenten in Nederland: be roepen te Gouda J. de Groot Rijs- sen. Baptistengemeenten: beroepen te Alblasserdam O. Oldenburger Stadskanaal. In beslag genomen door gijzelin gen en andere acute gevaren voor on ze veiligheid zijn we geneigd geen ook meer te hebben voor een bedrei ging op langere duur: het bederf van ons leefmilieu. Een tweede oorzaak, waardoor we deze dreiging uit het oog verliezen is de werkeloosheid. Er bestaat n.l. een levensgroot conflict tussen de strijd voor een goed milieu en de strijd te gen werkeloosheid. Op diverse plaatsen in Leiden en Oegstgeest hebt U die posters wel zien hangen: koop niets overbodigs! Een goed raad van milieu-ijve- raars, maar het ellendige is dat een groot deel van onze economie juist aan de produktie van overbodige ar tikelen werk verschaft. Want stél nu eens. dat we die raad opvolgen en niets overbodigs meer kopen. Stél, dat we tevens de goede raad in dokters- en tandartsen wachtkamers opvolgen: we snoe- Kerstmis in een Brabants seninarium Door Aad Wag< St. Michielsgestel Begin dit jaar klonk het als een ernstig dreige ment: wel 6.000 Surinamers van Javaanse afkomst zouden met schepen naar Nederland komen, omdat na het onafhankelijk worden van Suriname, ginds een burgeroor- zou ontstaan. Het jonge lid van de Surinaamse Staten, Somohardjo had zijn vuist gebald. De Javanen, die hij met duizenden zei te vertegenwoordigen, zouden zich nooit het Nederlander schap laten ontnemen. Hij spanda daar begin november zelfs een proces tegen de Staat dei- Nederlanden over aan, dat hij verloor. En hoe is het nu met die Javaanse Surinamers, aan de vooravond van kerstmis, precies een maand na het uitroepen van de Surinaamse republiek? In St. Michielsgestel, een kleine gemeente bij 's-Hertogenbosch, groe- er een kleine driehonderd bijeen in het immense gebouw van het voormalige katholieke seminarium Beekvliet. Negentig gezinnen. Zij zijn degenen, die hun boze lotsvoorsp'elling door de voormannen Somohardjo en een ander parle mentslid Riboet Dasiman, serieus ten en naar Nederland vlucht ten. Op 1 november kwamen ze op Schiphol aan, in dunne kleren, kleumend. Het Centraal Bureau Uitvoering Spreidingsbeleid Rijksgenoten bracht hen naar de Brabantse priesterschool, die vijf jaren leeg I gestaan had. Daar tuigden ze gisteren 16 kerstbomen op, nooit eerder aan schouwde groene boonjes. In de gangen van het Beekiet-gebouw uitbundige, erg mooie hderen. De volwassenen liepen er met kleine gezichtjes rond. „We zijn dag en nachtn touw om het onze Javanen naa de zin te maken", zei ons beter der G.F. Cramers, „de burgers van Gestel werken daar aan mee, dereen doet zijn best voor deze menst." Ontheemd Maar die Javaanse nensen uit Suriname zelf zagen eroch wel wat ontheemd uit. Waar imers waren die duizenden ander en die met hen naar Nederland zoudi emigreren, op de loop voor c voorspelde „Ik voel me bedrogen'zei een van de Beekvliet-gasten, Ie 45-jarige S.S. Kasmo. „Ik wil terug naar Suriname, want e is niets uitgekomen van wat leiders ons beloofd hadden. Sonhardjo had het ons gezegd: wij ziden in een gevaarlijke chaos terea komen na de onafhankelijkheid, ndat wij als Javanen zo'n kleine foep zijn in Suriname. We zijn bang naar Nederland gegaan en ,u Suriname onafhankelijk is, is t daar niets gebeurd. „Ik zorg voor alles," het Somohard jo ons gezegd, „als wijn Nederland kwamen, zouden wij 9' gulden per maand krijgen uitgeked. Somo zou ook voor werk zorgen foor ons en dat zou op zijn mins 1600 per maand verdienen." „Ik ben een gezinsóofd", zegt Karmo, „mijn vrouw is nog in Suriname en mijn vijf linderjarige kinderen. Ik had gedait dat met mijn verdiensten hier, imijn gezin ook spoedig kon latenoverkomen naar Nederland. Maar ie moet ik dat nu? Ik heb 36 gulden zakgeld per week hier. Ik moet terug naar dat gezin. Somohardjo, die mij opgestookt heeft, is tenslotte zelf ook in Suriname gebleven. De laatste keer, dat hij hier was, heeft hij gezegd: „Ik word Surinamer, ik wil geen Nederlander meer zijn. Maai- toen zaten wij, die hem hadden geloofd, al hier in Beekvliet". T riest De andere voorman, het voormalige Statenlid Dasiman, is zijn woord wel getrouw geweest. Hij bevindt zich met zijn familie in Beekvliet en assisteert beheerder Cramers bij de dagelijkse gang van zaken in het opvangcentrum. „Ik ben als Nederlander naar Nederland vertrokken omdat ik Nederlander wilde blijven," zegt hij ons. „Ik vind het triest dat zovele van mijn rasgenoten van hun voornemen om met ons mee te gaan, zijn afgehouden". „Maar van die door u voorspelde rassenoorlog is toch geen sprake geweest nadat Suriname onafhanke lijk werd?" „Voorlopig niet", zegt Dasiman, „maar de republiek is nog Zb jong." „Er zijn mensen hier' in Beekvliet, die nu al terug willen naar Suriname Dasiman: „Ja, er zijn nogal wat gezinshoofden, die voorlopig alleen zijn gekomen om de boel te verkennen en hun vrouw en kinderen later wilden laten overko men. Omdat dit nogal wat kost, zijn ze hu teleurgesteld. Maar we zijn bezig met praten over een renteloze lening voor de reiskosten." Aan de vooravond van Kerstmis kijkt menige Javaanse Surinamer in Beekvliet sip. Al klaart hij op als hij te spreken komt over de LEZERS SCHRIJVEN: pen, drinken en roken niet meer, we fietsen inplaats van autorijden. Nederland wordt een volk van suikervrije, fietsende, tabakloze ge heelonthouders. Niet tien-, maar hónderdduizenden extra werkelozen zou dat tot gevolg hebben. Mijnheer Jamin, Van Houten, Verkade, Ed. Laurens, Niemeyer, Douwe Egberts Lucas Bols, Heineken heerlijk helder zouden ze allemaal finaal naar de knoppen gaan. Over de malaise in de autobranche over de dalende behoefte aan ver pleegsters en ziekenhuizen, die op him beurt de werkeloosheid in de bouw vergroten, praat ik nog niet De verkoop van wat meer fietsen en extra fruit zet geen zoden aan de dijk. We moeten eerlijk erkennen: hoe gezonder we leven hoe meer grondstoffen en energie we sparen voor het nageslacht, des te groter wordt de werkeloosheid. Een afschuwelijk dilemma. Je ziet dan ook soms parlemen tariërs bepaalde wensen door da-uk ken met een beroep op de werkge legenheid, die door hun plannen ge schapen zal worden. Méér wegen, een tweede luchthaven, kernreacto- ren, een stadhuis voor Amsterdam, woningen in de Haaswijckpolder te Oegstgeest, uitbreiding zendtijd voor STER-reclame ze kunnen alle maal "verkocht" worden met het argument dat ze zoveel mensen werk verschaffen.. Ik ben van mening, dat we voor zul ke, op chantage lijkende argumen ten, niet opzij moeten gaan Als we kiezen voor behoud van ons leefmilieu, zullen we grotere wer keloosheid op de koop toe moeten nemen. Die moet dan maar op an dere wijze bestreden worden bijv. door sterke verruiming van het be grip "passende arbeid". Dus niets overbodigs kopen. Wat voor U overbodig is, kan nie mand anders dan alleen Uzelf bepa len, want onze behoeften lopen sterk uiteen. Voor de één is een auto bit tere noodzaak, voor de ander pure luxe en voor de meesten van ons daar ergens tussen in. In het grote conflict tussen milieu en werkgelegenheid moet men een keuze maken, die voor uw en mijn kinderen de beste zal blijken: hen een leefbare aarde nalaten. Voor zover dat tenminste in onze macht ligt. A. WEILAND Witte de Withlaan 21 Jachtbuit verzorging in het grote huis: „Die is In de twee eerste weken van 81. mooier dan ons ooit voorspeld is." november zijn twee Javaans-Suri- Maar voor het eind van het jaar Maar hij voelt zich in zijn naamse emigranten in Beekvliet wordt er ook de eerste geboorte eenzaamheid toch bedrogen, overleden, een van 77 en de ander verwacht. Welk een grote hoeveelheid copie heeft de treinroof opgeleverd. Dat valt er "lekker in" als schrijven je vak is. Maar boven Uw bewondering voor journalist Vaders, zag ik veel liever vermeld de grote afschuw voor het stelletje moordenaars, die drie onschuldige slachtoffers ge woon als jachtbuit afschoten. Diepe rouw voor nabestaanden. Naar al die mensen gaat in de eerste plaats ons aller medeleven. J. BOCHOVE SR. v. Hemessenkade 5 Woubrugge.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7