Maatschappelijk werkers willen commissie van goede diensten Jouck Duker heeft er balen van agenda Naast toekomstige sporthal multifunctioneel gebouw In conflict bij Midden-Rijnland LEIDERDORP/HAZERSWOUDE Acht maatschappelijke werkers van de stichting „Midden- Rijnland" die sinds 2 december j.l. actie voeren tegen het aangezegde ontslag van de staffunc tionaris Chris van Eerden, willen een commissie van goede diensten laten bemiddelen in de controverse die is ontstaan tussen hen en het stichtingsbestuur. De maatschappelijke werkers hopen dat deze commissie tot stand kan worden gebracht met behulp van buitenstaanders. De wederzijdse standpunten van het bestuur en die maatschappelijk werkers zijn intussen ook de afgelo pen dagen weer onverenigbaar ge bleken. De maatschappelijk werkers blijven op het standpunt staan dat heti ontslag dat Van Eerden door het bestuur is aangezegd, onrecht vaardig en onaanvaardbaar is, ter wijl het bestuur vasthoudt aan zijn eerder genomen beöluit. Op 18 december J.l. hebben de maatschappelijk werkers de voor zitter en het bestuur officieel van him beweegredenen tot de acties op de hoogte gesteld. Dit gebeurde tijdens een informatieve bijeenkomst. Eerder had het bestuur aan de maat schappelijke werkers laten weten over de kwestie-Van Eerden te willen praten maar dam zonder Van Eer der erbij. De maatschappelijk wer kers weigerden dit; zij wilden wel een gesprek, maar dan moest Van Eerden erbij aanwezig zijn. Dat is ook de reden geweest waarom de laatste bijeenkomst met het bestuur een louter informatief karakter droeg De maatschappelijk werkers heb ben in deze bijeenkomst meegedeeld dat zij de volgens hen ondemocrati sche houding van het bestuur niet tolereren en dat zij samen met Chris van Eerden in de toekomst willen gaan werken aan een democratise ring van de instelling en aan het zo goed mogelijk hulp verlenen aan de cliënten. Ook hebben zij tegenover het be stuur hun verontrusting uitgespro ken over het feit dat in alle gele dingen van de stichting fouten zijn gemaakt en dat daar één functiona ris (Chris van Eerden) voor moet boeten. Inmiddels hebben de maat schappelijk werkers het gevoel ge kregen dat zij de motivering van hun acties niet goed naar het be stuur toe hebben kunnen overbren gen In een verklaring die de maat schappelijk werkers gisteren heb ben uitgegeven, gaan zij ook in op de brief van vijf wethouders uit de regio (Alphen, Koudekerk, Hazers- woude, Leiderdorp en Zoeterwoude) die hun acties hebben afgekeurd. Zij weerspreken daarin o.m. het verwijt van de wethouders dat de maatschap pelijk werkers de minister van CRM over de ontslagkwestie hebben benaderd zonder dat de "dragende participanten" in het geschil wer den gekend. De maatschappelijk wer kers menen dat dit wel is gebeurd omdat ze al eerder (op 4 december) de stichtingsraad (waarin de partici panten zijn vertegenwoordigd) 'van Intussen hebben de maatschappe lijk werkers aan het bestuur laten weten dat zij hun aanblijven verbin den aan het aanblijven van Chris van Eerden, wat zou kunnen bète- kenen dat zij zullen vertrekken als Van Eerden ontslagen wordt. Mede naar aanleiding hiervan hebben de maatschappelijk werkers diverse brieven en telefoontjes gekregen van verontruste cliënten en verwijzers (huisartsen, wijkverpleegkundigen etc.), die vrezen dat de ontslagkwes tie het maatschappelijk werk ernstig zal schaden met alle nadelen vandien voor de cliënten. De maatschappelijk werkers hopen met enkele van deze "verontrusten" een commissie, van goede diensten tot stand te kuinnen brengen. Radiatoren gestolen LEIDEN Van een bouwterrein aan de Vossemeerlaan (Mereniwijk) zijn dezer dagen 45 radiatoren ver dwenen. De radiatoren vertegen woordigden een waarde van f7000. Er is van deze diefstal aangifte ge daan bij de politie, maai- de daders zijn nog niet opgespoord. LEIDEN In de kantine van de voetbalvereniging VNL aan de Voorschoterweg is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Er werd een onbekend aantal flesjes frisdrank ontvreemd, alsmede een hoeveelheid snoepgoed. WOENSDAG 24 DECEMBER 1975 W oensdag Geverstraat 65, Oegstgeest, alleenstaan den. g-i uur nam. Kennedylaan 11, Oegstgeest, Infor matieavond Baha'i Gemeenschap, 8 Apothekersdijk 33, Volkshuis infor- ^tie^en Inschrijving kinderclubs. 2- Steenstraat 1 b. Wereldwinkel, 12.30- ïtraat 10, Mnd< Architecten-Informa tiecentrum, 7.30-9.30 uur nam. tel. 071-122493, overige dagen 132618. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- aerLaan, Bejaardemsoos Zuid-West, 2. Staalwijk, Kerst- Kerstbomen terecht LEIDEN De 150 kerstbomen, di'e in het afgelopen weekeinde van een terrein bij het winkelcentrum "De Kopermolen" werden weggeno men, zijn terecht. De kerst/bomen zijn teruggevonden in een pa^k in de Mereniwijk. De politie vermoedt dat hier kwajongens aan het werk zijn geweest. LEIDERDORPSE SPINT AL RUIM 30 JAAR LEIDERDORP Balen wol in alle kleuren en iedere dikte zijn overal in het huis van de Leiderdorpse Jouck Duker te vinden. Zij is waarschijnlijk de enige beroeps spinster in Nederland. Al van jongs af aan is zij bezeten van het spinnewiel en ruim dertig jaar maakt zij nu al van spinnen haar beroep. Zij heeft hierin inmiddels zo'n faam verworven dat nu gedurende de hele decembermaand de vermaarde Wolfabriek „Scheepjeswol" in Veenendaal in het creativiteitscentrum een tentoonstelling aan haar werk heeft ge wijd. Door Ada Goudsmit Er zijn wandkleden te bewon deren van Jeanne-Marie Bode- wes, Maria van Delft, Paula Dietz, Uta Menardi, Beatrice de Metz, Agnes Ritter, Aggie Schmitz en Tineke Trouw die allen hun haindgesponnen wol betrekken van Jouck Duker. Deze werken worden omlijst door zo maar kluwen en draden, die aan het spinnewiel van Jouck hun specifieke samenstelling onttrekken. Toen ik na een uitgebreid ge sprek met Jouck enig idee be gon te krijgen van de enorme hoeveelheden bewerkingen die de wol moet ondergaan vooraleer er een goede draad uit het spinne wiel tevoorschijn komt, kwam de vraag naar voren hoe haar reactie op het feit dat na al haar werk het andere kunstenaars zijn, die door verdere bewerking roem oogsten met het resultaat, van haar noeste arbeid. Zelf komt zij daar door al 't werk van haar spinnerijtje gewoon niet aan toe. Zonder aarzelen verklaarde, zij dat zij alleen maar gefascineerd wordt door wat anderen er verder van ma ken en door te volgen hoe vanuit een bepaald idee of vanuit een bepaald sfeertje een wandkleed ontslaat. Dag en nacht is Jouck met haar draden in touw. In de win termaanden is zij iedere dag van 9 uur 's ochtends tot 5 urn 's middags te vinden achter een van haar spinwielen. Daarbij vergeet ze vaak ge woon te gaan eten en bemerkt zij pas als het donker begint te worden, dat ook de maag enige eisen aan de mens stelt. De zo mermaanden benut ze door bij mooi weer in haar tuin de beno digde wol na het verven te dro gen. Ook dat verven doet Jouck zelf, waarbij het ook voor haar zelf iedere keer weer een verras sing is om het uiteindelijk resul taat te zien. Zij experimenteert iedere keer weer met allerlei (meest natuurlijke) kleurstoffen, de groenteman een even goede leverancier is als bv. de apotheker. Zij gebruikt namelijk onder andere sap van wortelen, rode kool en uien maar ook veel krui den en mossen welke door ken nissen uit Scandinavië worden meegebracht en bovenal veel vlierbessen en ook de vruchten van de karmozijnplant uit haar eigen tuin. Rui-tijd Het resultaat is een huis vol wol len- en .andere draden in zo'n 550 verschillende tinten. Niet alleen schapewol wordt door haar be werkt tot draad, maar ook kame- lewol (ieder Jaar krijgt ztf na de mi-tijd een lading toegestuurd van het Rhenens dierenpark), la mawol, die zij eveneens uit die renparken betrekt en soms ko men er honden-eigenaren met plukken hondehaar met het ver zoek of zij die wil spinnen. Om steeds weer tot nieuwe draad composities te komen gebruikt zij de Wonderlijkste materialen. Alles wat zij maar in handen krijgt Jouck Duker, badend in de wol. In de meeste gevallen heeft zij zelf de scha-pen aangewezen, die dan door een vakbekwame scheerder voor haar spinnerij speciaal werden geschoren. Wat daar na aüe bewerkingen voor draden van worden gespo r ook i wordt uitgeprobeerd met soms de meest- bizarre effecten. Zo heeft zij wel draden gesponnen met In repen geknipte tricot, maar ook met metaaldraad van uitgerafel de pannesponsen met voile en met stukjes plastic, al dan niet nog eens extra getwijnd met -een steundraad. Nu helt maken van wandkleden door steeds meer mensen als een leuke vrijetijdsbesteding wordt ge zien heeft Jouck al een groot aan tal _l'draadjes-dames", dames die geregeld bij haar komen om pas sende draden uit te zoeken voor een bepaald wandkleed. Deze ont vangt zij echter alleen na tele fonische afspraak, omdat zij an ders niet meer aan spinnen toe zou komen. Grabbelen Dat zich zo nu en dan komische gebeurtenissen afspelen bij het ge- graai en gegrabbel in allerlei knot ten wol en zakken vol met dra den weet Jouck met veel humor te vertellen. Zo is het een keer voorgekomen dat een grijs poe delt je prinsheerlijk lag te slapén in de wol, terwijl zijn vrouwtje bezig was haar keuze te bepalen. Toen na het uitzoeken alle la dingen wol weer in 'n zak werden gedeponeerd, kwam ongemerkt ook het hondje in de zak terecht. Gro te hilariteit, toen er ineens een dot haren en wol blaffend de zak weer uit sprong. Ook herinnert zij zich goéd die keer dat haar witte kas Qvidius Nasus werd aangezien voor een knot prachtige witte wol. De betreffende dame greep in de "knot" en schrok zich een onge luk toen deze bewoog. Toen haar inmiddels volwassen dochter en zoon nog thuis woon den stonden ook deze vaak voor verrassingen. Zo hing het huis vaak op regenachtige dagen vol met wol die moest drogen. Rotterdam Hhoy haar steeds moet de hele keuken worden af gedekt met kranten voor alle plui-' zen- en stofboel en dan kan in een speciaal pannetje de wol in kleine hoeveelheden met de be treffende kleurstof worden opge kookt op" het fornuis. Daarna gaat de zaak de centrifugein om vervolgens verder buiten te kun nen drogen. En omdat Jouck wel eens in de drukte vergat de cen trifuge na zo'n. verf bad grondig te reinigen, kon haar zoon Joost wel eens 's avonds'vragen: "Moe der, welke kleur ondergoed krijg ik morgen weer uit de was?" Niettemin spint zij voort, al is net werk haar naar zijzelf zegt zo over het hoofd gegroeid, "dat zij zich nu. in een wolbaai baadt, die twee kamers Van haar wo ning volledig geoccupeerd houdt". Zij zou het niet meer kunnen la ten, de "Leiderdorpse spinster". Haar wol wordt verkocht bij Hans Vink in de Breestraat en "De Bij" in de Diefsteeg. Verder kan men terecht bij de Bijenkorf in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven. Y oorlichtingsbijeenkomst LEIDERDORP In Leiderdorp is men erg gesteld op multifunctio nele gebouwen. Zelfs de Menswor- dingskerk, onlangs plechtig ingewijd door bisschop Simonis, moet multi functioneel zijn. Dat was voorwaar de om tot de bouw te kunnen komen. Ook de nieuwe sportzaal 'Op Dreef' wordt buiten de sporten gebruikt voor vergaderingen, concerten en zelfs een bridge-drive. Gisteravond sprak de commissie onderwijs zich uit om te komen tot In Leiderdorp W. F. Buitendijk oud-directeur gemeentewerken overleden LEIDERDORP Op 65-jarige leeftijd is in Leiderdorp de oud-di recteur van gemeentewerken W. F. Buitendijk overleden. De heer Bui tendijk was sinds 1947 verbonden aan de afdeling gemeentewerken van Leiderdorp en ging op 1 Juni i van dit Jaar met pensioen. een multifunctioneel gebouw. Naast 'n eventueel te verwezenlijken sport hal zal er een gebouw bijgezet moe ten worden waarin een jeugdhuis, sociaal medische dienst, toneel- en kerkzaal en gemeenschappelijke can- tine onderdak moeten vinden. Ten behoeve van bestuurders, mogelijke partipicanten en andere belangheb benden zal er 'n voorlichtingsbijeen komst gehouden worden waarvoor deskundige Ooms van 't adviesbureau Veron uit Waddamxveen zal worden aangetrokken. Ook in verband met de principeverklaring van het ge meentebestuur van Leiden om de pendancevestiging van Louise de Co- ligny scholengemeenschap in Lei derdorp mogelijk te maken als Led- derdorp bereid is in bepaalde kosten bij te dragen, wordt deze zaak om advies voorgelegd. Bij het ministerie van CRM, dat voor dergelijk soort multifunctionele gebouwen een pot heeft van 90 miljoen gulden, zal voor subsidies aangeklopt moeten worden. Er wordt, aldus CRM nog te weinig gebruik van gemaakt door de ge meenten. Subsidies De basketbalvereniging Leiderdorp (120 leden) krijgt ongeveer f5900,- subsidie. De Leiderdorpse Reddings brigade zal op advies van de wethou der de gevraagde trainingspakken niet krijgen. De wethouder van on derwijs Tichler heeft met de bestu ren van beide verenigingen een ge sprek gehad over de door hen inge diende subsidie-aanvragen, uit deze gesprekken zijn bovenstaande resul taten voortgevloeid. Geschiedenis van de gitaar WASSENAAR De gitaar is het onderwerp van het vierde grammo- foonplatenconcer.t met toelichting, zoals georganiseerd door de Open bare Discotheek Wassenaar onder het motto "Welke grammofoonplaat moet ik kiezen"? Het concert heeft plaats op woensdag 14 Januari in De Pauw hof, Rijksstraatweg 420 te Wasse naar. Aanvang 20.15 uur. Mondelin ge en schriftelijke toelichting wordt gegeven door de muziekcritica Wil ly Lievense. Behandeld worden de geschiedenis van de klassieke gitaar en de geschiedenis van de gitaar muziek vanaf het ontstaan tot he den. Wegens de grote belangstelling wordt aangeraden de toegangs kaarten tevoren aan te vragen bij de Openbare Discotheek, Luifel- baan 1 te Wassenaar, tel. 01751— 13397. Burgerlijke Stand P. M. Hanselman Chianro; Francisca Maria c Yvcmme^Mariia di\ v. W. H.dDo Tauritz en P. C. Krant; Mairilëlie Ge- rartia Johanna Mairla dr. v. L, C. de la Rie en J. M. M. Tiehuis; Maria Theo dora dr v, N. L. J. van Kesteren en M. W. J. Goedemans; Daisy dr. v. A. G. Asohentorand en E. Kaufman. Getrouwd'; A. J. OurveiLecr en M. Sloos; J L. Limon en A. M. Bhugwandass; H. Moraal en J. J. de Vries. Olivier main; H. ScheffeT geh. gew. met J. Post; A. P. de Jong man: M Rjjn- bende geh. gew. met S. Slootweg; E. Herenstraat 4_, Inn geopend vanaf 1 KOORD-Studlo, Oude Rijn 88, Kerst- Inn, geopend vanaf 4 uur nam t/na Poelgeestlaan, Lei le Kerstdag Augusiblnus, Rapenburg 24, Kerst- Inn van 1,1 uur vm.- 12 uur mam. Herenstraat 45, Staalwijk, Kerst- Inn, geopend vanaf 10 uur vm. Schepplngskeric. v. Poelgeestlaan. Lei derdorp, Kerst-Inn, 1.30-10 uur nam Vrolijcke Arke, Pieterskerkchoorsteeg 1.30 u. film voor alle leeftijden. 7u. nam. discoavond met Lexi's drive-in- discotheek. Leeftijdsgroep 12-15 jr. 2e Kerstdag vanKïw vm' staaJwlJk, Kerst-Inn KOORD-Studio, Oude Rijn 88, Kerst Inn, 11 uur vm- 12 uur nam. Sjelter, Heemraadlaan, Leiderdorp. Kerst-Inn, 1-5.30 uur nam. en van 6.30- 10 uur nam Scheppingswerk, v. Poelgeestlaan, Lei derdorp, Kerst- Inn. 10 uur vm.- 10 Gemeentecentrum, Liitweg 9 Deest eest. Kerst-Inn, 12-8 uui Don Boscohuiis, Zuidb Zoeterwoude, Kerst-Inn, Vrolijcke Arke, Pieterskerkchoor steeg, leeftijdsgroep 15 jaar en ouder optreden Montana'!. 8 uiir nam. Zaterdag mi am Burcht' Antiekmarkt, 9.305 uur' Stêenstraat Ito, Wereldwinkel 's mor- i'-ns geopend. Sjelter. Heemraadlaan Leiderdorp. Kerst-Inn, 1—5.30 uur nam., 811 uur i Sf^piagslMrk. v. Poelgsestlaatt te Leiderdorp, Kerst-Inn, 1.0 uur vm9 Zondag i^Antonltie Clubhuls dansen 8—11 uur Geverstraat 65. Oegstgeest, soolë- aT^^Tu6^- en alI«- «SSSBUÜ'ÏS SPSS-ft lefoon 125802. Maandag —Steenstraat ito, Wereldwinkel, 12.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- vmrnam aardensOOS Zuid_West ^-30 Medische diensten Artsen Voor spoedgevallen wordt m Kerstdae (deze dienst gaat in op 24 dec. om 2 uur) waarge- Kruis, Klaproos 34r wijk)j. de Bruyn 141225; Wijk 7" wegkwartier)m. acnrama cherstraat 1, tel. 766123. De dienst op 2e Kerstdag wordt genomen door: Wijk I; H Jr., Witte Singel 72. tel. Brandêlerlcade 28. tel. 120412." De weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur wordt waarge- Noordeindspiein^ 2 a!' tei. °f22268-Wijk T- A. van Luyk. Wasstraat 2a tel 122522; Wijk III; G. E. J. Pieterse.'Zoe- terwoudsesingel 109. tel. 124403; Wijk tel' 126509 egman- paganinistraat 8. LEIDERDORP ïste Kerstdag: S. Ouwerkerk. praktijkadres Merel- noi'nor, o 'r, 891000' huisadres tel. 891037: 2e Kerstdag: Van Wiik, prak- tijkadres Merelstraat, huisadres Rhii- nenburg. tel. 810529 - J Kerstdagen -spoedgeval- Politie Dat is aardig van de Leidse politie. In het korpsblad wordt het Leidsch Dagblad, op de valreep nog gefeli citeerd met het 115-jarig bestaan. U kunt het zelf nakijken op de voor pagina boven het wapen: opgericht 1 maart 1860. Ziet u wel? Brandweer Apotheken De dienst der apotheken i Van Breést Smallenburg, vedte&n 6, Leiderdorp, tel. 890000. Op 2e kerstdag door: Apotheek Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Vooav schotense Apotheek Leidseweg 66. tel. 2525 en door Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmlnapark 8, tel. 153274. De dienst van zaterdag 8 uur vm. tot 31 dec. 8 vm. wordt waargenomen door: Apotheek Tot Hulp dier Mensch- heild. Hooigracht 48, tel. 121060 en door Oegstgeestse Apotheek Wilhelmlnapark 8, tel. 153274. In "De Ordonnans", het perso neelsorgaan van de brandweer, staan enkdie cijfers over de periode 15 oktober 14 npvember. De brandweer moest er toen '69 keer met blusmateriaal op uit, en 157 keer met de EHD-wagen. Twintig keer moest er bx-and geblust worden 25 keer hulp verleend, maar bij twintig gevallen bleek het loos alarm. Dat laatste lijkt ons frustre rend vindt, en reisfilms over Oostenrijk, het Zwarte Woud, Venetië en Joego slavië niet wilt missen, dan moet u bij een van de reisbureaus in uw buurt voor f2.50 een kartje kopen voör "Uit en toch thuis"; dat is een programma van De Jong Incratours e'en meneer die vakantiereizen per touringcar verkoopt. Herman praat de avond aan elkaar en doet een kwis waarbij twee reizen naar de Rijn te winnen zijn. Dat alles'op 7 januari in de Stadsgehoorzaal. College Z,a- en zp.F O. A. M. Kemme, Merel straat 184a, tel. 891000 (voor spoedge vallen spreekuur van 12.30—13.00 uur). OEGSTGEEST 1ste Kerstdag: H. A. Reterink. Terweeweg 152, tel. 150394; 2e Kerstdag: J. W. de Haan Duivenvoordestraat 3, tel. 154294. Za! en zo.: E. J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. VOORSCHOTEN 1ste Kerstdag: C an 16, tel. 24932e 1 Dam. Palestrinalaan 6a. A. Tromp, Lobman- Heijnlaan 6, tel. 071— eigen patiënten op de M. Plattep1-de Jongh, Dtepenbrocklaan 1. tel. 01717-5417. In het. wekend wordt :-ii verv:m«?en door: B. J. Walter-De Neef. Prinses Margriet- Prof Aalberselaan 2. Voorhout, 1 kerstdag: F. Walenkamp Viervoeter Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis, Mid delweg 38, tel. 1211753.' Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp. tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7. Voorschoten Gezondheidscentrum In de Haflo-manege (Zoeterwou- de-Rijndijk) hebben ze aanstaande zondag weer een aantal winterspe len stoelendans, ringsteken en vlaggetjesrace vermeldt het pro gramma onder andere. Overigens, iedere maand in de winter is er één zondag waarop de ruiters eikaars behendigheid op hun viervoeters kunnen testen. Nu we tooh al over het nieuwe jaar bezig zijn: de burgemeester en de wethouders nodigen u allen uit voor hun nieuwjaarsreceptie. In de burgerzaal van het Leidse stadhuis kunt u op maandag 5 januari om half negen 's avonds terecht tot een uur of tien.U mag via het bordes aan de Breestraat naar binnen. Wellicht kunt u vernemen welke goede voornemens het college ge maakt heeft, of welke lessen zij het afgelopen Jaar geleerd heeft. Hope lijk zijn dat er veel. Vietnam den Hi iri uskinii Herman Sa'ssenheim, tel. 02522-12485. Herman Emmink aardig Da Vietnam Werkgroep Leiden zal 27 december aanstaande zater dag, met een informatiestand staan op de hoek Haarlemmerstraat/Lan ge Mare. Om u.te vertellen hoe het er nu voorstaat-in Vietnam. Ver koop van affiches, brochures en ka lenders, en d'a opbrengst is ten ba te van het Medisch Comité Neder land—Vietnam, icincr.H DAGRLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Te'efoon 071—130500 Indien !d gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2