Buurthuis moet snel opgeknapt ENDEGEEST BRENGT DE TONGEN IN BEROERING agenda Half miljoen vrij voor restauratie Ambachtshuis Deltakabel contra wethouder Drenth LEIDEN De stichting club- en buurthuiswerk ,,De Zevensprong" heeft gisteren open lijk de strijd aangebonden tegen de bezuinigingsmaatregelen van het ministerie van CRM. In een zwartboek (overigens in keurig wit uitgevoerd) wordt deze maatregel fel bekritiseerd omdat daardoor met name het buurt- en clubhuiswerk in Leiden-Noord in gevaar dreigt te komen. Als gevolg van het dichtdraaien van de subsidiekraan dreigt de Zevensprong namelijk verstoken te blijven van een nieuw onderkomen. De behoefte daaraan wordt met de dag groter omdat het bestaande houten buurtclubhuis aan de Bern'hardkade steeds meer slijta- geverschijnselen begint te vertonen. ZATERDAG 20 DECEMBER 1975 ZATERDAG De Burcht.' Antiekmarkt, 9.30-5 uui b, Wereldwinkel, 's mor- "Blijf Rijnlands Mannenkoor, 8Ï15 LAKlTheater, Rob ''Exegese' het Reijn mei Anthonius Clubhuis. Kerstviering or Bejaarden ei l. Leiden. 2 uu: Waag Kerstmarkt Terres des Hommes, ZONDAG Anitonlus Clubhuls, dansen Geversetraat 65. Oegstgeest, Teamleider Martien van der Vel den liet gisteren bij de presentatie van het zwartboek zien hoe het hout van het in 1963 met gelden van Ma- durodam gebouwde clubhuis in snel tempo bezig is te verrotten. De da ken lekken als een mandje en op tal van plaatsen zijn noodvoorzieningen getroffen om het zaakje nog enigs zins bij elkaar te houden. Duidelijk is dat er op korte termijn iets zal moeten gebeuren. Maar of dat ook werkelijk kan, is een uiterst onzekere zaak. Immers het bestuur van de Zevensprong heeft op 20 oktober per telefoon de mededeling van het ministerie van CRM ontvangen dat er geen geld beschikbaar is voor de nieuwbouw- plannen. De kans dat dat er in 1976 wel is, wordt uitermate gering ge acht. Daanmee komt de hele uitbrei ding van De Zevensprong, die al in 1973 werd opgesteld op losse schroe ven te staan. Bij De Zevensprong is men over dat bericht uit Den Haag bijzon der verbolgen. Men wijst erop dat in 1972 een fusie werd gerealiseerd tus sen diverse instellingen voor sociaal en cultureel werk in de wijk. En dat de minister zich destijds bereid verklaarde aan deze nieuwe stich ting subsidie te verlenen. Met de plotselinge bezuinigingsmaatregelen wordt die toezegging teniet gedaan. De staf van Martien van der Vel den is echter ndet van plan om zo maar bij de pakken te gaan neer zitten. Men he*eft onmiddellijk, na dat bekend werd dat CRM. niet zou subsidiëren, een vlammend protest gestuurd naar het departement. In de begroting van volgend Jaar is op nieuw de wens tot nieuwbouw (en verbouwing van het bestaande com plex) onderstreept. Verder wil men via het nu gepubliceerde zwartboek de Leidse gemeenteraad activeren om zich meer in te zetten voor de belangen van het buurt- en club- huiswerk. Teamleider van der Velden: "Dit is niet het werk voor hobbyisten maar een taak van de gemeente". Zo vindt hij, dat wethouder Tesse- laar zich wat al te gemakkelijk heeft neergelegd by de beschikking van het ministerie van CRM, dat er bezui nigd moet worden. Op 23 december zal "De Zevensprong" samen met de andere organisaties, die zich be- ziighouden met het club- en buurt huiswerk gaan vergaderen over wel- De Zevensprong: verrot hout. ke stappen er genomen dienen te worden. Een van de uitgangspunten van de bijeenkomsten is geweest dat 't dichtdraaien van de subsidiekraan niet mag lei-den tot een tegen el kaar uitspelen van de verschillende kamerbewoners Midictelweg 19c, Leid kindervoorstelling, 2.3 i alleenstaanden, s Poppentheater, By De Zevensprong voelt men weinig voor een herverdeling van de subsidie. Martien van der Velden: "Van het armoedje dat we nu heb ben kunnen we geen cent missen". Hij wijst erop dat rijk en gemeente in de dertien jaar dat De Zeven sprong er staat maar bar weinig ge daan hebben. "Het clubhuis dat we nu hebben is zeer onvoldoende voor onze activiteiten en te klein". Van daar dat men vooruitlopend op de nieuwbouwplannen tijdelijk voor één jaar een noodkreet heeft geplaatst, die 20.000 gulden kostte. Zou de nieuwbouw niet doorgaan dan zal dit bedrag maar ook de voorberei- dingskosten voor de nieuwbouw, ge raamd op 50.000 gulden, ergens van daan moeten komen. Teamleider Van der Velden ziet de problemen voor de nabije toekomst duidelijk voor zich. Als er niet snel een oplossing gevonden wordt voor het huisvestingsprobleem zal het be stuur zich genoodzaakt zien om de bouwvallige ruimtes te sluiten. Dat betekent dat er een eind komt aan de drukbezochte activiteiten in "De Zevensprong". Voor 1976 worden de kosten van die activiteiten geraamd op een bedrag van f 130.000,-. Als blijk van de bereidheid van de be woners van Leiden-Noord om fi nancieel een steentje bij te dragen daarvan f92.000 door de deelnemers aan de verschillende activiteiten wor den bijgedragen. Volgens Van der Velden is op ddt. moment het meest acuut de op knapbeurt van het bestaande gebouw. Daarmee is een bedrag van ruim 118 duizend gulden gemoeid, waar voor eenextra subsidie moet komen. En vervolgens nieuwbouw waarvoor de gemeente op de begroting voor dit jaar al haar aandeel in de kosten heeft gereserveerd. Maar niet uit kan geven, omdat het ministerie niet meefinanciert. Als deelnemer in het wijkcollectief Noord blijft De Ze vensprong pleiten voor drie goede club- en buurthuizen in Leiden Noord te weten een voor Groenoord een voor het Noor dier kwartier en een voor de Kooi. Het "zwartboek" van de Zeven sprong zal worden toegestuurd aan alle Leidse raadsleden en gaat ook naar de kamerleden. Stille hoop die men op dat ogenblik nog koestert is date de verbouwing misschien uitge voerd kan worden in het kader van "aanvullende werkgelegenheid". De werkzaamheden zijn daarvoor aan gemeld en volgens v. d. Velden zal daarover nog voor de Kerst worden beslist. Jazz-sociëteit Meerrust, Warmond, ontreden van de "Diamond Five". MAANDAG Steenstraat Ito, Wereldwinkel, 12.30- Steenschuur 11, Comm. groepen E Amateur Fotograf Leiderdorp, Gem Openbare Werken, 8 uu Noordeinde 2 a Troe: gels, Naald en Draad Medische diensten Artsen Raad Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente- meende dat er alle kans is dat vol- wilde onderzoeken of onder de in- extreme belastingverhoging raad van Voorschoten ging met al- gend Jaar de restauratieplannen rond haalborden een ontheffing kan ko-' burger leiden. Meershoek gemene stemmen akkoord met het kunnen zyn en de werkzaamheden aanvang kunnen nemen. tend beoogt het verkeer af te voorstel de voorlopige saldi jaren 1974 en 1975 aan te wenden als bydrage fonds perdu in de restau ratiekosten van het Ambachtshuis. Het overschot wordt geraamd op een half miljoen gulden. Van wyk (PPV) toonde zich r der gelukkig dan het CDA en VVD. Hy zag het allemaal als boekhoudkundige truc, van de reserve naar de andere reserve c boeken. Het geeft de burger dat het restauratieplan te pompeus dingen als het keer. zogenaamd langzaam CDA) diende namens de CDA en PCC een voorstel in om de normbedragen te verlagen. Er ontstond een enigszins !- verhit debat, dat eerst gesust werd n na de opmerking van Goosens: „We haalverbod. De Keuning (WD) vond het verkeersarm maken daarvan. Het krygen hier hog ruziie over hoor"! lapmiddel, die uitslui- CDA maakte bezwaren tegen de aan- Tenslotte werd de verordening en de leg van een parkeerterrein tegenover voorlopige normbedragen aangeno men en niet de veilighetid op dat het raadhuis. Zowel De Keuning men met alleen de stemmen van het stuk weg groter maakt. Volgens De (WD) als Goosens (PPV) meenden CDA en PCC (totaal 6) tegen. Wel Keuning is thans de gehele verkeers- evenals wethouder Eveleens (PPV), werd het voorstel overgenomen van traverse van Leidschendam tot De dlat de middenstand daar recht op het CDA. om in de komende maan- Vink voorzien van inhaal verboden, heeft omdat dit in de besprekingen den door middel van een aantal re- schien het idee dat spoedig met de Het resultaat is grote opstoppingen toegezegd is. Tenslotte ging de hele presentatieve vergelykingen te onder zieken in hoeverre de onroerend- goedbelasting de huidige straat-, de onroerend- grond- en personele belasting dekt of afgedwongen De invoering is. Wethouder Oosterbaan (VVD) worden. Wethouder Eveleens (PPV) goed-belasting in 1977 mag nooit tot overtreft. LEIDEN Slechts met de grootste "Een paar weken geleden heeft de moeite kon Laurens Beijen, gemeen- PPR, de leden- de PPR gisteravond ge leiding op Endegeest. Dat hebben is of overblijft geeft hem dat niet de juistheid van het wij toen bij de andere partijen Inge- automatisch het morele recht be- cussie. Van Aken: "Bij teraadslid vergadering overtuigen i standpunt v benoeming directeur vi waarin de fractie werd gevraagd om alsnog haar steun in de gemeente raad te onthouden aan de motie Höppener, waarin voorgesteld wordt om Mojet tot mediisch directeur te benoemen en ondertussen de struc tuur van Endegeest te wijzigen, werd verworpen met zes stemmen vóór, volgen, zeven tegen, bij drie onhoudingen. In een brief aan de ledenverga dering had Arjen Broekhuizen er grote bezwaren tegen aangetekend dat, de PPR-fractie over de hoofden van personeel en staf van Endegeest r'werd r» geheel functie derwerp gewijd, licitatie naar de functie van genees heer-directeur is geen afvalrace. Bo vendien, als er maar één kandidaat Wethouder Van Aken, ondermeer be last met personeelszaken en dus nauw betrokken bij de hele kwestie, mengde zich vervolgens in de dis zijn fractie inzake de bracht en die zijn erin meegegaan". noemd te worden. Er moet in de n Mojet als medisch Leo Meijer, fractievoorzitter van eerste plaats worden gekeken naar Endegeest. Een motie de PvdA en even aanwezig op de de kwaliteiten die vereist zijn voor PPR-vergadering"De fractiejtomt de funcüe. Wat Mojet betreft, zijn juu medjSChe kwaliteiten zijn buiten kyf maar zijn leidinggevende kwalitei- nien ten staan ter discussie". Aarzelend besloot tenslotte de meer- D .„w™ .„,rt Laurens Beyen te noemd£ instanties Mo jets capacitei ten onvoldoende vinden zij hem dan Ook tijdens de ledenvergadering ook niet op een meervoudige voor van de PvdA (afdeling Leiden), gis- dracht zouden teravond in De Burcht, bracht de 'kwestie-Endegeest' heel wat tongen in beroering. Het agenda-punt 'ont- r\ wikkelingen in de plaatselijke poli- voudige voordracht aan de raad had het college van B. en W. een aan beveling kunnen doen waarin zake lijk zou zijn uiteengezet dat kandi daat Hustimx (die zich eigener be weging terugtrok, red.) zich op het punt van management onderscheidt van kandidaat Mojet omdat Hustinx al geruime tijd een belangrijke be stuurlijke functie heeft vervuld. Maar een enkelvoudige voordracht wilde het college beslist niet. Daarbij ging het ndet om dr. Mojet". LEIDERDORP Deltakabel uis Den Haag is boos. Boos op het college van B. en W. dat een offerte van hen, die een verschil van f 1.275.000,— te zien gaf met dat van Van der Berg B.V. in Zwam- merdam, geen aanleiding is geweest hun de panleg van kabeltele visie in Voorhof te gunnen. De heer Dake, direkteur van Deltakabel, zou willen zien, dat er een uitspraak van de Leiderdorpse gemeenteraad komt, die in over eenstemming is met het belang van Leiderdorp. Hét project gunnen aan firma Van der Berg, die f 1.275.000,duurder is, acht hy niet genomen in belang van Leiderdorp. Door een bureau in Woerden is er een programma van eisen opgesteld waaraan de offertes moesten voldoen. „Wij voldeden aan die eisen", zegt Dake. „Er is vanaf het begin openheid geweest in de afwikkeling van zaken om trent de kabeltelevisie in het Voorhof maar nu het er op aan komt ontwikkelt alles zich in het duister". Het meningsverschil„wy zyn 1 miljoen, 275 duizend gulden goedoper dan Van der Berg", zegt Deltakabel. „Nee", zegt wet.- houder Drenth van Openbare Werken, tydens de raadsvergadering en in een brief van 4—12—1975 aan Deltakabel, „het verschil is 'maar* f 400.000,—. De door (Deltakabel) gesignaleerde 'dubbeltel ling' was gevolg van anduidelykheid op dit punt in uw offerte. In de, kostenvergelijking, die mede aan onze hievoor weergegeven be slissing (gunning aan Van der Berg (red.) ten grondslag heeft ge legen, is dit gecorrigeerd". Op die brief van december reageerde Deltakabel met een telegram waarin zy een misverstand in het college van B. en W. vermoedden, omdat, naar zy in dat telegram melden: „Nu uw college vier miljoen gulden voor deze aanleg wenst uit te geven terwyl vergeleken hiermee acceptatie van de offerte van Deltakabel de gemeente een miljoen tweehonderdvyfenzeven- tig duizend gulden zou besparen". Per aansluiting betekent dat een besparing van f 170,—. In plaats van f 535,26 zou de aansluitkosten dan f 362,27 bedragen. Delta kabel vindt dat wethouder Drenth onjuiste voorlichting aan de raad heeft gegeven door te stellen dat het verschil 'maar' f 400.000,— zou zyn. Het is ook, aldus Dake van Deltakabel, pertinent onwaar, wat Drenth tydens de laatste raadsvergadering meredeelde, dat er nog een nieuw gesprek met Deltakabel geweest zou zyn, die tot een hogere offerte zou hebben geleid. Het laatste gesprek heeft 1 augustus plaatsgevonden. Wel is er van gemeentewege een ver zoek geweest aan Deltakabel om te verklaren dat de offerte op lan gere termyn gestand kan blyven. Dat heeft zelfs nog geleid, vol gens de directie van Deltakabel, tot een verlaging van htui offerte voor wat betret de aanleg in Voorhof, van f 126.500,—. Op vragen van Van Diggelen (P.v.d.A.) en A. Dop (WD) over deze kwestie tydens de raadsvergadering van afgelopen donderdag, antwoordde Drenth (P.v.d.A.)„Het verbaast me dat de stukken onvolledig ter inzage zou hebben gelegen. Er is niets mee aan de hand. Van vyf verschillende firma's hebben we uiteenlopende of fertes gekregen. Een aantal overwegingen heeft ertoe geleid de gunning te verlenen aan Van der Berg en niet aan Deltakabel omdat van deze laatste: a. Het technische systeem wat men aan bood niet optimaal was en b. Men geen enkele ervaring bezit op het gebied van kabeltelevisie en er ook de technische mensen niet voor heeft. Deze twee punten hebben de doorslag gegeven Speciaal jjBÊt Voorhof bleek de offerte van Van der Berg 180.000 gulden laan 14, tel. 134092; Wijk Tuinstadswij k)S. Smit, Cobetstraat 43. tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)F. Lahr. Zoe- terwoudsesingel 8, tel. 121463. Maurltssingel 168, tel. 133686 (spreek- 2356 (zaterdag); J. Vrijenhoek straat 45. tel. 10834. Apotheken Walenkamp, Dorp- De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de 'regio Lelden wordt -- 19 dec. tot woe. Apotheek, Ha- waargenomen i /aterda-? t Aj - 153274. Wijkverpleging Lelden In ter kruis, Middelweg 38 hoten Gezondheidscentrum, v. 4641. Groene- SOS-dienst heden verkeren Dag i reiken Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. 5-*—6 u v.m, Eb 49a, dl. 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartierbuurthuis Morswilk. To paaslaan, tel 761196. woe. 10 00 Tulnstadwljk: Heren- —11.00 i straat 45. vrU. 10.30—11.30 Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- "■eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- dl t 11.00—12.00 i 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tydens kantooruren: 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen Geopend ma, t/m vrij van 16.00—18.00 en van 19.30—28 00 uur. Oude RUn 88 tel 144000 Weduwe en weduwnaars teleroon (na 18 uur) 761113. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechts winkel terwijl dan ook solliciteerd heeft naar de functie van geneesheer-directeur, geen recht wordt gedaan. Hij achtte het ook te gen de geest van de PPR om tegen dit Gemeenteraadslid Armand Höppe- ler mocht namens de fractie tekst uitleg over deze ondoorzichtige het personeel fin', dat zaak geven. Hij stak Mojet als geneesheer-directeur wil, beslissingen weggemoffeld dat geen antwoord gaf op schrifte- "Mojet wordt lijk en mondeling gestelde vragen, zonder de betrok- De vergadering moe6t zich tevre- kenen te raadplegen wordt de func- den stellen met de mededeling dat hij de benoeming van dr. Mojet tot ge- neesheer-direteur van Endegeest De PPR-fractie had in de laatste op formele gronden (en- gemeenteraadsvergadenng de motie kelvoudige voordracht; toekomstige Hóppener gesteund: deze motie wil nieuwe structuur van Endegeest) Mojet niet als geneesheer-directeur ^„^baar was maar maar als medisch directeur van En- d nverweintmn degeest benoemen: naast hem zal anöere overwegingen dan te zijner tijd in een nieuwe structuur een zakelijk directeur ko men. Omdat tijdens de stemming over deze motie niet genoeg stem men werden uitgebracht, zal in de volgende raadsvergadernig deze mo tie opnieuw in stemming komen. Ar jan Broekhuizen denvergadering van de PPR een tie op die aan de fractie dringend verzocht bij de volgende stemming geen steun te verlenen aan de mo tie Höppener. •Laurens Beijen bracht naar vo ren dat Mojet te weinig bestuur lijke kwaliteiten zou hebben neesheer-directeur te zijn, men niet met de nieuwe structuur rol speelden. Overwegingen die zich er niet toe leenden om In een open bare vergaderint te worden genoemd. Leo Meijer, merkte op: "De sol- Ontmoeting De 22-jarige Ro- bert Donnel'y heeft donderdag voor "DTD het eerst sinds jaren een klasge noot van de middelbare school ont moet, maar hij was er niet büj Toen hij in Oakland juist een bijkantoor van de "Bank of Ameri ca" had beroofd van 1.554 dollar, riep de kassier "Hallo Bobby". Het uur bleek een voormalige klasgenoot te meerh«>fdigeleidingop zUn dle de P°"tle ,zoveel Stevens gekomen vanwege over de overvaller kon verschaffen, jVpiechtlg willen da' Donnelly al na enkele uren woord van eer dat kon worden gearresteerd. dë proppen w Mojet: "Ik zo zweren op mij: het veranderde standpunt omtrent dè nieuwe structuur niet met de per spon van Mojet te maken heeft". Beyen achtte de motie Höppener Voetbal In de eerste divisie an de Engelse league heeft Coven try City gisteravond op eigen veld L genlyk wel een succes van de PPR; met 1—2 verloren van Everton. OEGSTGEEST Het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest bestaat 20 jaar. Vier lustra lang. En dat betekent groot en veel feest. Maar ook een beetje ernstwaiit gisterochtend roerden er rap porten uitgereikt. Ook gisteren, en dan wel ietsje later, werd er in vermomming(zoals uit. de foto blijkt) een vossenjacht gehouden op diverse leraren. In het Oegstgeester winkelcentrum. Weer een reden om daar trots op te zijn. Men kon er zelfs de auto kwijt PPR formuleert breekprincipes LEIDEN De ledenvergadering van de PPR-Leiden vindt dat het huidige college van B. en W. van Leiden „op onaanvaardbare wyze is afgeweken van het kernprogramma". In een brief aan het college en de fracties en besturen van PSP en D'66 werkt de PPR de bezwaren uit die in een vorige ledenvergadering al ter sprake zyn gekomen. Toen besliste de vergadering om in juni 1976 het be leid van het college te toetsen aan enkele algemene principes, om dan definitief te beslissen over continu ering van de steun van de PPR aan dit college. De principes die nu in een brief geformuleerd zyn, zyn alle daarop gebaseerd, dat het college te weinig gedaan heeft aan democratisering. Met nome, aldus de brief, zyn in spraakprocedures achterwege geble ven of hebben ze gebrekkig gefunc- t ioneerd. Voorts was er een „verre van optimale wyze van communica tie" tussen burgers en bestuur. De PPR neemt het in de brief het col lege kwalyk dat soms belangen van het bedryfsleven prevaleerden boven andere Óelangen. In juni 1976 zal de PPR het col lege beoordelen op de drie boven genoemde „breekprincipes" van in spraak, communicatie en bedryfs- bektngen. .80—8.3 do. 6.30—8.30 uur nam., Van Hogendorpstraat 11—1 36 vrij. 7—9 Van 22 dec. '75 tot 5 jan Rechtswinkel aillén op mea Gespreksavonden GespreksavondeD Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nar 11. Oegstgeest. vr 8.16 Kennedvlaan Fr<«L rf»id«rdon> Onderwijswinkel. Soplastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vry- Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068, mei J Schrama (maats 133921 en 761944. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singe) 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag vaD 16 00-18.00 uur Te'efoon 071—130500. IndieD Id gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by betaling te voldoen By tlsche overschryvlng geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2